Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) simauser válasza lezso6 (#18) üzenetére


simauser
tag

Trollkodik, és ügyesen csinálja. Győzelme, de még indulása esetén is várható volt, mit fog kapni az ottani ellenzéki médiától. Mostanában nem követem a híreket róla, de az ottani ellenzéki, itthoni liberális propaganda valahol épp a feleségének ribancozása, és lányának kutyákkal való felcsinálása körül tartott, amire még emlékszem (oké, ez túlzás, de kb. ez volt a színvonal). Obamával és a feleségével, családjával amúgy sosem engedtek volna meg ennél sokkal enyhébb hangnemet sem, na mindegy. Trumpot "lehet".

Amit mondani akarok, nagyon leegyszerűsítve: Trump elébe ment ennek a problémának. Olyan, mint a mérnökökkel vitatkozós vicc, amikor hemperegsz a disznóval a sárban, csak a disznó élvezi is. És a hírekből ítélve nekem úgy tűnik, hogy ezzel az igyekezetet, amivel sározni akarják, zátonyra futtatta. Mert már együtt hemperegnek benne. Mindeközben persze a háttérben ugyanúgy folyik a nagyhatalmi politika, mint eddig. De az már messzire vezet . . .

Are you threatening me, Master Jedi?

(#102) macilaci78 válasza lezso6 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Abba fog beletörni a kezdeményezés, hogy az USA gyártás, USA munkaerő lényegesen drágább, mint a Távol-keleti, az adózásról nem is beszélve. Nem véletlen például az Apple viselkedése sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#103) Hiftu


Hiftu
senior tag

És akkor bemutatnám a thread hivatalos indulóját:
[link]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#104) Chrys_


Chrys_
addikt

Annyira azért nem hülye Trump. Ha kitilt valami kínai árut, akkor a gyártó kínai cég igencsak bajban van, lásd nemrég valamelyik mobilgyártó esetét. Mivel a Micron-t kitiltották a kínaiak, hogy piacot csináljanak a kínai gyártóknak, nekik is számítaniuk kellett az amerikai lépésre. Aztán meg majd idővel kiderül, ki jár jobban.

(#105) Sinesol válasza arty (#100) üzenetére


Sinesol
veterán

Az adócsökkentés miatt tudott bővülni sok vállalkozás, emiatt is jött létre rengeteg új munkahely, alapjában véve ez is az egésznek a célja, nem pedig az, hogy a szegényebb réteg pár dolcsival kevesebbet fizessen a közösbe. A hitelezés meg külföldön teljesen normális dolog, csak nálunk van feltüntetve ördögi dologként, míg tőlünk nyugatabbra teljesen hétköznapi, hogy a legtöbb nagyobb értékű cuccot hitelre veszik az emberek, nem adnak ki egyben nagyobb összeget.

[ Szerkesztve ]

(#106) tecsu válasza Pötyi (#94) üzenetére


tecsu
addikt

Hogy jön ide Orbán? Keress politikai fórumot és éld ki magad ott.
Sokunknak meg már elege van a belpolitikából, főleg ilyen színvonalon.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#107) Pötyi válasza tecsu (#106) üzenetére


Pötyi
őstag

Olvasd már vissza, nem én kezdtem! De ez már rég offtopic. Vagyis izé... Inkább ne olvasd vissza, ha nem akarod felbaszni magad agyilag...

:DDD

QNX is cool!

(#108) tecsu válasza Pötyi (#107) üzenetére


tecsu
addikt

:D

Szóval, az Egyesült Államok elérkezettnek látta az időt ahhoz, hogy nemet mondjon bizonyos globális(ta) folyamatokra amiatt, mert ezekből az Államok részére nem hogy nem keletkezik haszon - mint eddig, oly busásan -, hanem hosszútávon akár beláthatatlan negatív következményei lennének.
Konkrétan, ha Kína mindinkább átveszi a gyártást, majd a többi gazdasági tevékenységet, ezzel arányosan átveszi a hatalmi pozíciót is. Relatíve rövidtávon pedig, kellenek a gyártósorok a hazai munkásosztálynak.
A következő lépés folytatva az antiliberalizációt, egy merkantilista irányultság lenne, ami a nemzet számára hosszútávon lehetne előny, természetesen óriási kockázattal, hiszen a globális folyamatok áramlatai között nehéz megtalálni a finom egyensúlyi állapotot.
Ugyanezt, vagyis a nemzeti gazdaság erősítését a globális vállalatival szemben, korábban jóval nagyobb eséllyel megléphette volna az USA, de akkor nem volt (rövidtávú, anyagi) érdeke. Most meg már kb. késő:
irányíthatatlan gólemmé fejlődött a modern, globális kereskedelem, ami felfalja akár a teremtőjét is.

Látszólag Trump szembemegy a nemzetek feletti gazdasági elittel, így a globális vállalatokkal (erőforrás szivattyúkkal) -, valójában nekik is kedvezne az a fordulat, hiszen a "másik oldalon" erősödő hatalmi pólus(ok), mint Kína és Oroszország nem sétagalopp nekik sem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#109) Cypresss válasza Sinesol (#16) üzenetére


Cypresss
senior tag

Igazad van, nem buta, hanem ostoba mint a segg. :U ;)

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#110) arty válasza Sinesol (#105) üzenetére


arty
veterán

Tök sokat ér majd, hogy rövidtávon lett pár új munmkahely, ha
- bedőlnek a hitelesek
- bedől az egész ország

2008-at de gyorsan elfelejtetted....

A hitelezés normális dolog, egy határig.
Na, ők azt egyéni szinten tavaly, országosan meg talán már vagy 10 éve meghaladták....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#111) Kékes525 válasza Sinesol (#105) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahol a nemzeti jövedelem többszöröse a magyarénak ott sokkal több hitelt lehet "büntetlenül" felvenni. Ezért látod azt, hogy máshol nem félnek tőle és sokkal több hitelt vesznek fel. Meg az sem mindegy, hogy mire költik...

(#110) arty +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#112) Bluesummers válasza MSI.Navi (#65) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezt mire érted, hogy lenyomja? Szkanderban vagy miben?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#113) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Senkit nem akarok megbántani az érzéseiben, de aki okosnak, ravasznak tart egy olyan embert – pláne egy informatikai oldalon –, akit figyelmeztet a saját titkosszolgálata, hogy lehallgatják az oly előszeretettel használt telefonját és erre azt mondja, hogy nem érdekli, mint a világ legnagyobb vezetőjét; na aki erre az emberre azt mondja, hogy okos, az biztos egy ligába tartozik vele az értelmi képességeit illetően.
...és még bőven lehetne sorolni az óvodás szintjén lévő lépéseit, döntéseit, vagy minek nevezzük a hisztiket. Egy hisztis óvodást pedig igen nehéz irányítani, ha neveletlen. Úgyhogy azt sem gondolnám, hogy a republikánusoknak ez menne. Úgy különösen, hogy az alapvető intellektust nélkülöző beszédeit és döntéseit még a saját pártjában is támadják.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#114) doooo válasza ElEvEn11 (#113) üzenetére


doooo
veterán

+1
Valamelyik nap egyébként olyan jót nevettem amikor nem tudott összecsukni egy esernyőt, a nagy megértetlen zseni. :DDD

(#115) Kékes525 válasza doooo (#114) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi kigúnyoljuk, joggal, de sajnos még mindig nagy a támogatottsága. Ez alig változott.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#116) doooo válasza Kékes525 (#115) üzenetére


doooo
veterán

Igen, most is épp a választásokat nézem. De azért egy picikét javultak a dolgok, ha nem is nagyon... és persze még koránt sincs vége.

(#117) tecsu válasza doooo (#116) üzenetére


tecsu
addikt

Tök mindegy a másik oldal sem jobb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#118) Kékes525 válasza tecsu (#117) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon nem igaz. Trump kiterjesztette a hazugság politikáját, a gyűlöletet és rendkívüli megosztást ért el az állampolgárok között. Déjà vu érzésem van. Pedig nagyon sok jó republikánus elnöke volt Amerikának. Ő nem az.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#119) tecsu válasza Kékes525 (#118) üzenetére


tecsu
addikt

A másik meg elaltató hazugságokkal bombáz. Teljesen mindegy, mert a lényeget tekintve ugyanazt valósítják meg. Az elnök személyisége kb. csak a stílust és a retorikát határozza meg, ezenkívül néhány látványos, de a célt tekintve jelentéktelen intézkedés köthető valóban a személyekhez.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#120) ElEvEn11 válasza Kékes525 (#118) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

+ 1
I absolutely agree that.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#121) ElEvEn11 válasza tecsu (#119) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Egyetlen értelmesen gondolkodó gazdaságnak sem lehet érdeke, hogy gyakorlatilag szinte minden fontos nemzetközi egyezmény, szerződés felrugjon, kilépjen belőle a választók akaratára hivatkozva. Ez ostobaság, akármelyik oldalról nézve. A hatékonyságát is bőven meg lehet kérdőjelezni. Márpedig ezek a lépések mind Trump-hoz kötődnek. Volt hülye elnöke amerikának, de Ő méltán lesz a történelemkönyvekben a leghülyébbek között. ...és remélhetőleg csak ennyi fog a nevéhez fűződni.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#122) tecsu válasza ElEvEn11 (#121) üzenetére


tecsu
addikt

Egyfelől, nem felrúg, hanem kilép bizonyos egyezményekből, illetve szűkíti annak hatáskörét.
Másfelől, hozzá kell tenni a hozzászólásodhoz, hogy egyáltalán nem objektív, ugyanis a tipikus, (bal)libsi ajvékot zengi.
Arról talán hallottál, hogy a másik oldal szerint a globalizáció káros, és mérsékelni kell, mielőtt baj lesz.
Nos, ez a két fő nézőpont van a konkrét ügyet illetően, de van sok egyéb részleteiben eltérő nézőpont.

Hogy bizonyos színvonal alatt is megértessék: Nem azt mondtam, hogy a liberális nézőpont abszolúte nem jó (bár ezt is mondhattam volna), hanem azt, az "Egyetlen értelmesen gondolkodó gazdaságnak sem lehet érdeke..." mondatrész nem igaz, hiszen van/lehet/volt más irányultságú "értelmes" gazdaság is.

A saját véleményem pedig (ha valakit érdekel), a globalizáció valóban nagyon káros, sok egyéb jelenlegi folyamattal karöltve, amiből már késő visszatáncolni, társdalmunk és - köszönhetően a globalizációnak - egész civilizációnk összeomlása elkerülhetetlen.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#123) Kékes525 válasza tecsu (#122) üzenetére


Kékes525
félisten

"(bal)libsi"

Ilyen kifejezést a nyugat nem ismer. A nyugati politikát Magyarországon meghonosodott kifejezésekkel nem ehet leírni. A fejlett országokban a liberálisok a jobb oldallal szokott koalícióra lépni, nem a bal oldallal. Ha mindenáron használni akarod, akkor (jobb)libsi-t mondjál, annak van értelme. Persze gyanítom, hogy lekicsinylő jelzőkén szeretnéd alkalmazni. Ki kell, hogy ábrándítsalak nyugaton a liberális demokrácia van. A jobb oldal pedig elfogadja az alapvető liberális eszméket. Csak a szélsőjobb és a szélsőbal nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#124) tecsu válasza Kékes525 (#123) üzenetére


tecsu
addikt

Emiatt tettem zárójelbe. Mellesleg a jobboldal és baloldal kifejezés világszerte helytelenül van használva, ha az eredeti definíciókat nézzük, hiszen a jobboldal király és rendiségpárti, a baloldal ami ezeket elveti/elvetné.
A liberalizmus az egyik legkárosabb eszmerendszer, éppen a megtévesztése miatt.
Donald Trump protekcionista lépése mindenesetre nagy probléma a jobbliberálisoknál, a balliberálisoknál meg egyenesen kiverte a biztosítékot.
Véleményem szerint közel van a világ a paradigmaváltáshoz, amikortól a szabadelvűség már nem fog tetszeni a többségnek, mert lefolyik róla a cukormáz és előbukkan rejtett valósága. Már vannak efféle átrendeződések.
Az utolsó előtti mondatodra pedig: Nem csak "liberális" de semmilyen demokrácia nem létezett soha, sehol. Elviekben sem működhet, mert paradoxon. Persze vannak olyan társadalmi rendszerek, amiket jobb híján "demokráciának" nevezünk, de az valójában hazugság, mert nem a "demos" az úr. (Nem a képviseleti demokráciára célzok természetesen.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#125) Kékes525 válasza tecsu (#124) üzenetére


Kékes525
félisten

"Véleményem szerint közel van a világ a paradigmaváltáshoz, amikortól a szabadelvűség már nem fog tetszeni a többségnek, mert lefolyik róla a cukormáz és előbukkan rejtett valósága."

A szabadelvűségnek az alternatívája az autoriter társadalom, ami előbb-utóbb mindig átmegy diktatúrába, ritkán visszarendeződik demokráciába, ami csak liberális lehet, mert az illiberális demokrácia csak duma, hogy könnyebben elfogadtassák a néppel. Azoknak az embereknek tetszenek az illiberális rendszerek, azoknak jók, akik önálló akarattal, önálló cselekvésre teljesen képtelenek. Csak mások szolgalelkű követésére alkalmasak. Gondolkodás nélküli bábok. Einsteinnek tulajdonított mondás szerint nekik felesleges az agy, untig elég a gerincvelő is. Ezért az őseiknek teljesen felesleges volt lemászniuk a fáról.

Amúgy ne keverd a liberalizmust a liberális demokráciával és különösen ne a neoliberalizmussal, amely a liberalizmus túlhajtása, magyarul szélsőséges liberalizmus. Ezek teljesen mások. A neoliberalizmus van bukásra ítélve és nem a liberalizmus. Sőt a liberalizmus nem egyenlő a volt SZDSZ-el sem. Ezek a mai Magyarországon elterjedt téveszmék, amiket azért terjesztik, hogy elfogadtassák az illiberalizmust.

"Nem csak "liberális" de semmilyen demokrácia nem létezett soha, sehol. "

Nincs tökéletes 100%-os demokrácia, csak olyan rendszerek, amelyek jobban megközelítik az. Aminthogy nincs ellentmondás nélküli matematika sem (Gödel nem teljességi tétele). A világunk alapfelépítése olyan, hogy semmi sem lehet tökéletes. Ezek ezért nem érvek a demokrácia ellen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#126) Depression válasza Kékes525 (#125) üzenetére


Depression
veterán

"A saját véleményem pedig (ha valakit érdekel), a globalizáció valóban nagyon káros, sok egyéb jelenlegi folyamattal karöltve, amiből már késő visszatáncolni, társdalmunk és - köszönhetően a globalizációnak - egész civilizációnk összeomlása elkerülhetetlen"

Ööö... Szóval azt mondod, az emberiség jövője az lenne, hogy mindenki maradjon ott, ahol született, és a ráerőszakolt életrendet kövesse. Szóval sokkal jobban jártunk volna, ha Einstein a németeknél maradt volna...
Verjük szét az Úniót? Ne vásároljunk se foldgázt, se olajat? Magyarországnak nincs saját autómárkája, mégis hatalmas bevételt köszönhetünk az autóiparnak.
Nem egészen világos, hogy a globalizáció mely része még elfogadható, és melyik nem, számodra?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#127) Kékes525 válasza Depression (#126) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt most kinek írtad? Nekem? Téves címzés. (#122) tecsu írta.

Amúgy igazad van. Magyarország nyílt gazdaság, nincsen ásványi kincsük és technológiánk, és tudásunk is gyenge (most már -harc a EU ellen, harc az Akadémia ellen, az oktatás leépítése), a külföldi tőke (multik), a kivándorolt emberek hazaküldött Euro milliárdja és az Unió által nekünk adott pénzekkel együtt tartja el. Nélkülük még Mészáros is "nyomorogna".

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#128) #06658560 válasza tecsu (#124) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ókori Athén, modern Svájc?

(#129) tecsu válasza #06658560 (#128) üzenetére


tecsu
addikt

Mindkét példád nagyon messze van a valódi demokráciától.
Az ókori Athén "demokratikus" társadalma valójában egy kasztrendszeren alapult (pl. csak a lakosság 10%-a, a politész bírt politikai jogokkal) sok-sok rabszolgával és terjeszkedő birodalommal lehetett sikeres.
A svájci kantonok, mivel képtelenek önfenntartásra, más területekkel, gazdasági egységekkel kereskednek ahogy ez mnden egyéb országban történik ma már. A globalizmusnak köszönhetően a rengeteg módon átszőtt politika és kereskedelem egyfajta erőforrás-szivattyúként működik, így bizonyos országok/területek/cégek előnybe, míg mások hátrányba kerülnek ezáltal. Meglehetősen hipokrita szemlélet az, amikor letagadjuk ezt az összefüggést és elefántcsonttornyunkból világbékét hirdetve értetlenkedünk azon, hogy Afrika, Dél-Amerika vagy Ázsia lakossága miért nem viselkedik svájciként, hiszen minden szuper lenne...
Nagyon kevés ember élhet azon a színvonalon, mint a svájci szavazópolgárok, ráadásul ez a színvonal igényel egy jóval nagyobb fős kiszolgálószemélyzetet, kiknek nem feltétlenül svájcban kell élniük, sőt a többség ne is éljen ott, mert csak zavarná a lokális "demokratikus" összképet.

A liberalizmusról: A neoliberalizmus, ahogy az önmagát felemésztés is eleve bele van kódolva a liberalizmusba, tehát elkerülhetetlen az ezirányú "fejlődése". Hatása, mint a bolsevizmusnak: hihetetlen mértékű rombolás.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#130) ElEvEn11 válasza tecsu (#122) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Számítottam rá, hogy majd valaki jön és becímkéz, mert az utóbbi tíz évben általában ez szokott kerekedni az ilyesmiből. Bocs: ajvékolni a putribéli, tanulatlan cigányok szoktak maximum, én nem. Ettől függetlenül nem veszem sértésnek, de nyilvánvaló, hogy kategórizálsz pedig minden, amit mondani akartam már kifejtésre és megválaszolásra került Kékes kolléga által. Úgyhogy feleslegesen nem ismételném. Ő szépen, akkurátusan kifejtette, amihez nekem nem volt kedvem és időm sem. De azért engedd meg még egszer: rohadtul nem vagyok ballibsi, a szélsőbaltól pedig épp annyira ráz a hideg, mint a másik véglettől. Esetleg egyetértek a liberalizmussal, főként, ha azt a gazdaságra értelmezzük, de bőven van konzervatív érték is, amivel egyetértek.
Amúgy a címkézés meg mára bőven idejét múlt: megvan az alt-right/far-right, szupermagamutogató, meleg véleményvezér például? Kár címkézni, mert elkoptak és nincs egyértelműen kategórizálható ilyen-olyan embercsoport, csak ott, ahol tényleg hiányzik az ész és az intellektus.
Minden mást Kékes már leírt helyettem.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#131) tecsu válasza ElEvEn11 (#130) üzenetére


tecsu
addikt

Egyáltalán nem sértésnek szántam, viszont azt tudnod kell, hogy ajvékolni nem a cigányok "szoktak", hanem a zsidók. Az ő szavajárásuk ez a sopánkodásra, pontosabban egyfajta jiddis eredetű szó. Szerintem ez illik a liberális "óbégatáshoz". Ezt sem sértésnek szánom, hanem egyszerűen így tűnik az a hozzászólásod.
Aki lehülyézi Trumpot, az egyszerűen gyerekes és érzelmi alapon ír ilyeneket. Egy valóban hülye ember nem juthat el a Fehér Házig (maximum a sárgáig :) ) és nem vezethet milliárdos céget sikeresen, még akkor sem, ha az apja tette a s*gge alá.
Donald Trump retorikája és stílusa durva és "trollkodó", ami a szerepéhez hozzátartozik. Ma a politikusok színészek is - ez nekem sem tetszik, de ez van. Angela Merkel pl. sokkal nagyobb színész, nagyobb hazugságokkal, gesztusokkal. George W. Bush értelmi képességei jóval egyszerűbbek voltak Trumpénál, de még ő sem hülye.
Az elnöknek nem az ügyek körülményeivel és az aktuális adatokkal kell tisztában lennie, hanem a segítő apparátus nyújtotta információkból kell leszűrnie a lényeget és kezelnie kell a különféle lobbierőket - ami nem lehet könnyű.
A gazdasági lépéseket nem az elnök találja ki, hanem egy szakembergárda. Az elnök csak kommunikálja azt.
És hogy a döntés ostobaság lenne, a konkrét szituációban lehet, de a protekcionizmus egy bevett gazdasági stratégia, ami egy liberálisnak soha nem fog tetszeni, ahogy te is csípőből elutasítod - ebből gondoltam, hogy liberális vagy, de teljesen mindegy.
Egyébként a liberális jelző relatív, hiszen attól függ, mihez képest, illetve attól is függ, milyen kérdésben. Te ebben a kérdésben a liberális nézőpontot képviselted a vitában, én pedig annak ellenkezőjét, tehát jogos volt a liberális jelző.
A címke, ha pontatlan is, azért eligazít hellyel-közzel és rövidíti a gépelnivalót, bár ebben az esetben ez nem jött össze alapvető szemantikai kifejtések miatt, ráadásul úgy tűnik, feleslegesen, mert Kékes hozzászólására hivatkozol.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#132) doooo válasza tecsu (#131) üzenetére


doooo
veterán

Engedd el a dolgot. Te sem fogsz senkit meggyőzni, és nyilvánvalóan téged sem lehet. Kár tovább pazarolni a szavakat.

(#133) tecsu válasza doooo (#132) üzenetére


tecsu
addikt

Én csak egy jót beszélgetek. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.