Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Mi lesz az első termék, ami GDDR5-tel fog kijönni (várhatóan) ?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) b. válasza snecy20 (#1) üzenetére


b.
félisten

GDDR6 tal. NVidia szerintem az új GPU családdal, Volta vagy Ampere, az Márciusig hivatalosan Titok marad... :)
16 Ghz remélem megmarad, és 8-16 bites kétcsatornás bekötés is. . Szuper lesz!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) snecy20 válasza b. (#2) üzenetére


snecy20
veterán

A 6-ra gondoltam, természetesen. :) Voltához már nem túl késő?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) b. válasza snecy20 (#3) üzenetére


b.
félisten

Volta gamer szegmensbe még nem jött el, lehet nem is fog.Márciusban fogja bejelenteni NV hogy a Voltát hozza be az új gamer családba vagy pedig az Ampere nevű GPU család jön és a Volta marad a professzionális szegmensbe. Titan V az egyetlen Volta ami használható játékra de az sem elsődlegesen arra készült. Ebből az következik, hogy nyárig nem jön új NV család, gondolom akkor is először a felső házat mutatják be és kb őszre ér ide az alsó szegmens. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Pipó válasza b. (#4) üzenetére


Pipó
őstag

Szerintem márciusban itt lesz a gddr5x-es 2070/80, majd Gddr6-al a Ti később.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#6) b. válasza Pipó (#5) üzenetére


b.
félisten

Lehetséges, bár sok értelme nem lenne szerintem, a GDDR5X gyártását megszünteti Micron, azt váltja a GDDR6.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) tailor74


tailor74
őstag

Szinte biztosra veszem, hogy a volta/ampere család felsőbb szegmense ezzel lesz szerelve.
Felesleges az nv-nek sietnie a 2070/80/80 ti kiadásával, ráérnek megvárni, míg tömeg gyártásba kerül a gddr6.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8) Gaga válasza Pipó (#5) üzenetére


Gaga
tag

Miért 2070? Ez már hihető pletyka valahol? Ha a 9 után 10 jött, akkor a 10 után nem 11 az esélyes?

(#9) b. válasza Gaga (#8) üzenetére


b.
félisten

igen, sanszos a 1180 elnevezés.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem szinte minden modell a GDDR6-ot fogja kapni. Először kijön a 2080 és 2070. Aztán később lejjebb megy a GDDR6 ára, így a később érkező 2060 is ilyet kaphat. A GDDR5X-szel ezt nem lehetett eljátszani, mivel csak a Micron gyártotta, így jó drága volt. Viszont a GDDR6-ot kapásból hárman is gyártják, lesz árverseny.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) b. válasza lezso6 (#10) üzenetére


b.
félisten

szerintem is így lesz, esetleg az 1050 , belépő kategória és a GT kap sima GDDR5 ramot, de aztán ki tudja, lehet mindegyik GDDR6 ot kap, HBM sincs kizárva szerintem a csúcs kariknál.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) #72042496 válasza Gaga (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy 11xx kisebb különbséget sugall mint egy 20xx, az utóbbi jobban mutat. Én a 20xx-re tippelek, aztán kiderül.

(#13) lezso6 válasza #72042496 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A generációt két számjeggyel jelezni elég fail marketing szempontból. De én el tudom képzelni azt is, hogy 2800, 2700, 2600, stb lesz az új generáció, jobban fest, mint a 2080, 2070, 2060.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) snecy20 válasza lezso6 (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Az nem lenne szerencsés az AMD / ATI 2xxx szériája miatt. :D Persze, nem most volt... De már nem tudnak normális számozásokat kitalálni, kb. már minden foglalt az elmúlt 20 évre visszamenőleg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) #72042496 válasza snecy20 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát igen, az AMD-nek is van jelenleg 560-asa, 580-asa, pedig ezek GTX-ből is léteztek. :)

(#16) lezso6 válasza snecy20 (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jajjj, ne már. :D A Geforce 9600 vs Radeon 9600 sem zavarta őket, csak hogy a legismertebbet mondjam.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) b. válasza lezso6 (#16) üzenetére


b.
félisten

vagy az AMD-t sem zavarta a GTX 460- RX 460 ( 70-80 ) :DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) snecy20 válasza lezso6 (#16) üzenetére


snecy20
veterán

Fel lehetne merészkedni végre az ötszámjegyű tartományba, azt hiszem az még nem volt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) Tidus


Tidus
addikt

Ezzel a GDDR6-al az NV fog nyomulni, v. ez a jövökép.
Nálam a Radeon RX Vega 64-ben már nincs GDDR. :U

(#20) tibaimp válasza Tidus (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Vega-ban HBM2-es van, teljesen más mem típus.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Tidus válasza tibaimp (#20) üzenetére


Tidus
addikt

Igen, tudok róla.
Nem azért vettem, mert ez volt a polcon.

(#22) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korábban volt hír, hogy a samu mintha hamarabb kezdené a tömeggyártást
Mindenesetre tényleg jó volna, ha Q1-ben már létezne a nagykerek polcain a 2080/1180 ilyen rammal szerelve. A gddr5x nemigazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket, korántsem mosta fel a padlót a gddr5-tel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) tibaimp válasza Tidus (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ja, hogy Neked olyanod van, bocs, félreértettem. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.