Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Sajnos minél több ember van egy helyen, annál kevésbé törődnek egymással.... :(

Szép dolog volt, hogy legalább 1 embernek nem csak eszébe jutott, mi lenne a helyes, de tett is érte. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Isti2


Isti2
aktív tag

Tényleg nagyon elszomorító, de sajnos valóban ez megy manapság :O :W

(#3) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Köszi! :R
Öröm látni, hogy a lovagiasság nem veszett ki a kultúránkból!
MOD: Igaz, ez minden embernek természetesnek kellene, hogy legyen.
Egy apró félregépelés van az utolsó fejezetben:
"...fekete göndör hajó"

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#4) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Tényleg így van manapság, ez a helyzet... :( Nagyon szomorú... Sajnos az emberek 99%-a úgy van a dolgokkal, hogy nekem jó, a többi meg le van sz@rva... Lásd itt ezt a vak nő esetet... Nem az hogy segíteni neki, még a botjába bele is rúg, majd vissza néz, hogy ki vagy te itt, minek állsz elém stb, lehetne sorolni... És nem érdekli hogy vak, csak megy előre... És ez a helyzet csak rosszabb lesz... De ez nem csak a városokban van, itt falun is van nagyon sok olyan eset, hogy a másikkal nem törődik... Persze nem ilyen vak nős esetekről van szó, de a szitu hasonló...

A maradék 1%-ra példa, és most nem fényezem magam. :B
Fősulin úgy alakult, hogy 1 osztályból vagy 6-an voltunk egy vonalon. A csajt nem is ismertem. Egyik este hazafele 2 (khm, kissebbség) belekötött. Simán kiálltam a csaj mellett és elzavartam őket. Egyedül én voltam aki szembe mert velük szállni, a többiek a buszon fülüket, farkukat behúzták, még csak nem is figyeltek rá, hogy a 2 srác mit mond a csajnak... Azt hiszem jó példa ide, ha nem akkor bocs. Szóval vannak olyanok akik törődnek idegen emberekkel és ez ritka mint a fehér holló.. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

riszpekt uram :R

(#6) fricz19


fricz19
őstag

kíváncsi lennék hogy ők hogy gondolják?
ahogy itt is történt nem igazán kérnek segítséget, már én is jártam így és elég kellemetlenül kaptam a választ, hogy boldogulok egyedül...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#7) bullseye válasza fricz19 (#6) üzenetére


bullseye
addikt

szokták mondani más (a fene se tudja, hogy most éppen hogy lenne kötelező nevezni őket), hogy őket hagyják csak, ne sajnálják látványosan, ne siessenek segíteni, megoldják egyedül. Ha meg nem megy, akkor megkérnek valakit.

És nyilván van, aki azért bele is keseredik ebbe. Akad olyan vak is, aki karatemestereket megszégyenítően lábseper a bottal 90 fokban maga előtt, mert ő úgy jobban tud tájékozódni, a szembejövőknek meg van szeme, majd elugranak.

De az is benne van, az ember alapból milyen szinten szeret segítséget kérni idegentől. Nem véletlen, hogy a buszon szinte mindenki a belső székre ül, mert ha az ablak mellettire ülne, leszálláskor meg kéne kérni valakit, hogy engedje ki...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Velem is volt ilyen, ott 1 srác ment oda segíteni, és hát nem vette jó szívvel a dolgot. Szép írás!

Mit is kéne ide írni?

(#9) Kassadin válasza bullseye (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen emberfüggő. Engem még egy anyuka/vak se küldött el a pitsába, lehet szerencsém volt eddig. :DDD

Föccer: Ilyen a rohanó világ, nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#10) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Az utolsó ítéletről

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek eléje minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: "Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám." Akkor így válaszolnak neki az igazak: "Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád?" A király így felel majd nekik: "Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg." Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: "Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre. Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg." Akkor ezek is így válaszolnak neki: "Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked?" Akkor így felel nekik: "Bizony, mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg." És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."

(Máté evangéliuma 25, 31-46)

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#11) fricz19 válasza AssAssynn (#10) üzenetére


fricz19
őstag

tudtommal az ilyen megnyilvánulás tiltott!
szerencsére...

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#12) Thunderzolee válasza fricz19 (#11) üzenetére

Mivan? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Hiftu


Hiftu
senior tag

Szfvár - Budapest vonalon (munka)naponta közlekedek busszal.
Itt is megfordul 2-3 látássérült, rendszerint kutyával.

Hál' Istennek az itteni utazóközönség megértőbb.
Egyértelmű, hogy előre engedjük. Igy a kutyájának is lesz helye.
Ha nem Budapestre menő busz jön, akkor pedig
szólunk neki(k), hogy még ne erre szálljon fel.

/Mondjuk a sofőr mögötti legeleső hely (hagyományosan a látássérültek helye)
a legrosszabb lehetőség kutyával érkezőknek. Igy nyilván nem is oda ülnek./

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#14) Marci79


Marci79
aktív tag

A vakoknál is sok olyan van, hogy sértőnek találja azt, ha valaki felajánlja a segítséget nekik. Olyan érzés, mintha szánalomból vagy hasonló ok miatt akarnának segíteni nekik. Van ilyen is. Félreértik az önzetlen segíteni akarást.
A nemtörődömség ezen formája pedig már mélyen beleivódott a társadalmunkba. Javulni nem fog már a helyzet, csak romlani.

AssAssynn:
LOL Ez nem templom. Szerencsére! ;]

(#15) Hiftu válasza bullseye (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

Nyilván senki nem szereti, ha (le)sajnálják a nap 24 órájában.
Az viszont intelligencia kérdése, hogy egy esetleges segítséget hogyan kezeli le.
Ha undok, akkor nagy eséllyel mástól is elveszi az esélyt, hogy Te segíts neki legközelebb.

A lábsepréses módszer nem biztos, hogy belekeseredés.
Egyszerűen ez a legjobb módszer amit tud.
Láttam olyat hölgyet, aki a botja végét nagy erővel vágta az aszfalthoz rendszeresen.
Vélhetően neki a hang segített jobban.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#16) Jhonny06 válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vallási, politikai..

(#17) cellpeti


cellpeti
veterán

"Persze sokan észre sem vették a hétfő reggeli rohanásban..."

Elég nehéz nem meglátni egy vakvezető kutyát, még nagy tömegbe is. Nagyon jól tetted, hogy segíteni akartál. Minden tiszteletem. :R :R

"Nekem semmibe nem került felajánlani a segítségemet, viszont ennek a fekete göndör hajó lánynak hatalmas segítség lett volna"

Sztem itt a hajó az hajú akart lenni. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18) AceTom


AceTom
aktív tag

Én is mindig meglepődöm, hogy milyen sok vak ember közlekedik, és segítenék, de általában bennem van az, hogy nem merek egyből odamenni, hanem várom a többi embert, aki mondjuk közvetlen a vak emberek mellett megy el.
Volt egy eset, hogy egy néni nekiindult a körúton a forgalomnak, mert amikor átment a zebrán, nekiment a lámpaoszlopnak, és teljesen elvesztette az irányérzékét. Szerencsére odasietett valaki mielőtt baj lett volna... tőlem már nagyon messze volt akkor.

(#19) p3rgam3nt


p3rgam3nt
tag

Múltkor mentünk meccsre haverokkal(hajrá Diósgyőr :D), és egy nénike nem tudott átmenni a zebrán (2X2 sávos út, középen a villamos sinek, lámpa nincs), mert senki nem állt meg h elengedje.nem arra kellett mennünk, de mi leléptünk, forgalom megállt és átsegítettük a nénit a zebrán (banyatankkal együtt).majdnem átértünk, erre az egyik trabantos elkezdett dudálni h mozogjunk már a nyanyával, mert neki dolga van.2 ismerős odament és elmagyarázták neki, hogy nem illik egy idős embert le nyanyázni, majd magától 90fokban elhajlott az antennája és leesett a tükre :)
A mellette váró fordos hangosan éljenezte a paranormális tevékenységet, kiszállt a kocsiból, és megdobott minket egy tálca Borsodival :)
A jók elnyerik a jutalmukat :)

[ Szerkesztve ]

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

(#20) netpeti98


netpeti98
addikt

Hát sajnos keveseket érdekel hogy mi történik mással csak magával foglalkozik a többség :(
Abba bele se gondolnak hogy ők is lehetnek ilyen helyzetben

[ Szerkesztve ]

(#21) fricz19 válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


fricz19
őstag

nem tudom melyik részét nem érted, pedig elég egyszerű...
de másnak legalább lesett.

zuglói vasútállomásnál elég sok vak sétál,
nap mint nap látom meloba menet őket,
és szerencsére én csak pozitívan tudok nyilatkozni, mindig van aki segít nekik(persze csak ha rászorulnak)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#22) Rickazoid válasza netpeti98 (#20) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ez is benne van, de ez ritkább, az embert sokkal inkább mások véleménye érdekel, mint a sajátja. Konkrétan az a jelenség figyelhető meg ilyen helyzetekben, hogy az ember tömegben birka, látja mi történik, tudja mit kéne tennie, tudja, hogy neki kéne megtennie, de megnézi mit csinálnak mások, és ha mások elmennek a "probléma" mellett, akkor ő is elmegy, mert inkább a többségnek felel meg, nem saját magának. A mások meg ugyan ezt csinálják és senki nem lépi meg az első lépést. De amint valaki meg meri tenni, egyből lesz egy tucat ember, akik oda mernek menni.
Ez, hogy az emberek mások után mennek, a cikkben is benne van, szerintem pont nem tudatosan került bele, de ilyesmit fejez ki:
"Biztos vannak olyanok is, aki azért rohan, mert mindenki más rohan"

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) netpeti98 válasza Rickazoid (#22) üzenetére


netpeti98
addikt

igaz

(#24) r-chee


r-chee
őstag

Az a 15-20 másodperc reményt és megerősítést adott a lánynak, hogy nem teljesen elveszett, s vannak segítőkész emberek :R .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#25) powerp4


powerp4
aktív tag

Köszi ezt a kis irományt! :R
Jó látni, h maradtak még normális emberek! :)

2 hibát találtam:
- "A következő részlet mindent kétséget kizáróan..."
Az a "t" felesleges oda!
- A másik hibát már többen említették előttem!

üdv

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#26) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Köszönöm a dicsérő szavakat. A hibák javítva.

RE: (#6) fricz19:

Egyszer volt szerencsém viszonylag hosszabb beszélgetést folytatni egy erős látássérülttel. Nem volt teljesen vak. fél méteren belül látta az erősebb fényeket és árnyékokat. Természetesen feltettem ezt a kérdést, hogy mit éreznek a vakok, mit szeretnének, hogy a látók hogyan viszonyuljanak hozzájuk?

A válasza teljesen érthető volt. A vakok nagy átlagban azt szeretnék, hogy akkor segítsenek nekik, ha szükségük van rá. Persze ez így eléggé tág meghatározás, de mindennél jobban leírja az igazságot. A legnehezebb része ennek az, hogy egy látó honnan tudja megállapítani azt, hogy egy nem látónak segítségre van szüksége?

A cikkben szereplő lánynak egyértelműen segítségre volt szüksége. Sokan mégsem vették észre. Sokszor van olyan eset, hogy úgy akarnak segíteni egy látássérültnek, amikor annak nincs rá szüksége. Ilyenkor ki mérsékeltebben, ki kevesebben esetleg durvábban utasítja vissza a segítség nyújtást. Egyet nem szabad elfelejteni. Ők is emberek, akik egyéni viselkedése nem feltétlenül feleltethető meg minden vak ember viselkedéséének.

Szerintem amikor egy olyan helyzetbe kerülünk, hogy el kell döntenünk, hogy szüksége van-e egy látássérültnek a segítség nyújtásra-e vagy sem, leginkább az egyén viselkedését kell megfigyelnünk. Ha tétova, határozatlan, akkor mindenképp menjünk oda hozzá. Néhány méterről köszönjünk rá. Tudni fogja, hogy neki köszöntünk. Hihetetlen kifinomult a térhallásuk. Ha pozitív választ kapunk, akkor a vállát vagy a felkarját érintsük, fogjuk meg. Ha vezetjük valahová mindig mondjuk, hogy ha éppen fordulunk, vagy éppen egy padkára kell fel, vagy lelépni. Arra figyeljünk ilyenkor, hogy a vezetett ember teljes mértékben átadja az irányítást. Nem úgy, mintha egy másik, látó embert kellene vezetned, aki látja a padkát, a kerítést, a kaput vagy bármi egyéb akadályt. Ő abban a néhány percben teljesen rád lesz utalva. Amit mondasz azt fogja tenni.

Figyeljünk rájuk, mert ők is emberek, még ha valamiben mások is. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hálás téma, és tetszett a megfogalmazás is. :R

Viszont egy dolgot kérlek javíts...

Remélem nem csak engem zavarnak az ilyen

...mert ettől kiráz a hideg. ;)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#28) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Rövid, de szép írás. Örülök hogy így gondolkozol :)

(#29) Tibor92


Tibor92
tag

Nagyon érdekes a cikk, és elgondolkodtató !

Gratulálok ! Várok még ilyen cikkeket !
Szeretem az ilyet, ha valaki meglát valamit, amit más nem.. :R :R :R :R

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#30) Tálydi


Tálydi
senior tag

Sajnálatos tény, hogy a több 100 emberből csak neked jutott ez eszedbe :( Én mindig különösképp figyelek a vakokra, mivel nagyon féltem én is a szemeimet, borzasztó lehet így élni, hogy annyi szép dolgot nem láthat az ember...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#31) domi007


domi007
őstag

Mindig megdöbbent, amikor nálam szerencsétlenebb embereket látok, hogy Istenem, én mennyire áldott vagyok, hogy tudok járni, futni, látok, meg van mind a két kezem, és az agyam is tökéletesen működik.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#32) maláj


maláj
őstag

jó ember vagy te "föci" :K

(#33) andras87


andras87
tag

Jó kis cikk, teljesen egyetértek. Kár hogy nem mindneki ilyen segítőkész! Sokkal jobb világot élhetnénk!

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#34) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

respect

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) djculture


djculture
félisten

Hát elég gyakori eset az is hogy ha valaki agonizál/fekszik az utcán az csak alkolista állat lehet és elmennek mellette.

[ Szerkesztve ]

(#36) Marci79 válasza djculture (#35) üzenetére


Marci79
aktív tag

:K (99%-ban az is.)

[ Szerkesztve ]

(#37) Peethy


Peethy
őstag

Vidéki vagyok, engem mindig elérzékenyít, ha látom a sok nyomort a fővárosban, pedig már voltam fenn egy jópárszor. Akik ott élnek, talán már sokszor inkább nem veszik észre, mert ha észrevennék, foglalkozni kéne vele (tisztelet a kivételnek!). A múltkor segítettem felvinni egy babakocsit egy lépcsőn, nagyon hálás volt érte a nő, és nekem is csak fél percembe telt.
Úgy bánjunk másokkal, hogy lehet, hogy egyszer - nem tudjuk, lehet, hogy már holnap - talán mi is segítségre szorulunk. Amiben élünk, az nem természetes, hanem ajándék :)

Szóval köszönjük a cikket, és remélem ez bátorítani fog mindenkit arra, hogy segítsünk, ahol tudunk. Így lehet változtatni ezen a mélységesen gonosz és önző világon :K :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#38) Kassadin válasza djculture (#35) üzenetére


Kassadin
addikt

Mivel általában az alkoholisták fetrengenek a földön...Meg persze a mértéket nem ismerő tinik. Viszont volt már olyan is, hogy cukorbeteget néztek alkoholistának...Közben meg csak rosszul lett, és olyan tüneteket produkált mintha részeg lenne.

(#39) MBazsee válasza Kassadin (#38) üzenetére


MBazsee
tag

Sajnos ilyen tüneteket produkál egy cukorbeteg.

(#40) Kassadin válasza MBazsee (#39) üzenetére


Kassadin
addikt

Detoxban derült ki hogy ő cukorbeteg...

(#41) #19617792


#19617792
törölt tag

Hálás téma, és szerintem az emberekben egyből kettős érzés, értékrend jön elő. Sokan reggelente szinte zombiként mennek munkába, iskolába, hogy a napi robot megkezdődjön. Ilyenkor sokszor előfordul, hogy észre se vesszük mi történik körülöttünk, hiszen annyira megszoktuk már a szürkeséget a korábbiakban. Ezért egy új helyzet kialakulásakor vagy tudjuk mit kellene olyankor tenni és csak azért nem tesszük meg kiborít a monotonitásból, vagy ledöbbenésünkre nem tudjuk mit csináljunk... Kettős értékrendre azért gondolok, mert míg mi látók sietünk és rossz esetben nem törődünk a sötétségben tapogatozó társainkkal, de ha mi kerülnénk ilyen helyzetbe akkor elvárnánk a segítséget. De amíg mi nem vagyunk vakok, addig meg teszünk rá mi történik velük, sajnos. Tavaly tavasszal, mikor volt diákmunkám, akkor reggelente gyakran felszállt a vonatra egy középkorú masszőr úr, aki nem látott, vidéki ember lévén kicsit meglepődtem, hogy a (fő)városiak ennyire nemtörődőek sokszor. Az úr Rákospalotán szállt fel a vonatra és leszállt a Nyugatiban, majd onnan a 4-6 villamossal utazott a Margit hídig, én is ugyanazzal a vonattal mentem be és ugyanúgy mentem a 4-6 villamossal, az utunk egy darabon közös volt és szinte mindig segítettem neki leszállni a vonatról, felszállni a villamosra, elvezetni egy darabig. Nem tartott semeddig az egész, nem került energiába, és még el sem késtem... De nekem is jólesett, neki is hatalmas öröm volt, ha látni nem is, de érezni lehetett. Amikor vezettem őt, akkor sokan szinte undorral kerültek ki minket, hogy miért vagyunk lassúak és miért álljuk el az utat...

(#42) Kassadin válasza #19617792 (#41) üzenetére


Kassadin
addikt

Ma mentem 3-as metróval, egy idősebb pár akart segíteni egy világtalannak, és hát ahogy néztem szimplán elküldte őket melegebb éghajlatra. Szóval ez hogy mindegyik rá lenne szorulva, szerintem erős...Vannak olyanok, akik maguk oldják meg. Amúgy érdekes amikor én segítettem, akkor mindig normálisak voltak, meg hát kicsit lehet látni a meglepődést is rajtuk. Kétségkívül sok ember/fiatal undorodva fordul el tőlük...Manapság már az ilyesmi nem divat, csak az hogy celeb k*rva meg strici legyél.

(#43) Termi92


Termi92
tag

Az írás szép. A kommenteket nem olvastam végig, csak első párat. Ez igaz, hogy nem kerül semmibe, én is megállok ha tudok... de engem egyszer egy vak majdnem felnyársalt mert mertem hozzá szólni, nemhogy még segítséget is felajánlottam.... :F

(#44) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Szép írás!Régebbi melómból kifolyólag sokszor beszéltem vakok és gyengén látó emberekkel.Ugyan úgy élnek mint mi.Van aki önállóan fent tartott egy lakást.Egyedül főzött, takarított, ami számomra hihetetlenül hangzott és hangzik a mai napig.Az illető diplomás ember volt.Igazsághoz hozzá tartozik, hogy Ő már születése óta vak.Ez nagyban hozzásegítette az önálló életvitelhez, hiszen neki természetes a "nem látás".
Ezek az emberek igazi hősök. :R :R :R

Sajnos ma ilyen világot élünk.Senki nem foglalkozik senkivel és semmivel.Ez csak egyre rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45) sonar válasza Termi92 (#43) üzenetére


sonar
addikt

Vannak nekik is rossz élményeik. Mert hallani olyanról is, hogy a kihasználják, hogy nem látnak és megvezetik őket.

Ennek ellenére türelmesnek kell lenni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46) Cathfaern válasza Marci79 (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A vakoknál is sok olyan van, hogy sértőnek találja azt, ha valaki felajánlja a segítséget nekik. Olyan érzés, mintha szánalomból vagy hasonló ok miatt akarnának segíteni nekik. Van ilyen is. Félreértik az önzetlen segíteni akarást."
Öngerjesztő kör ez amúgy. Egy olyan társadalomban, ahol teljesen természetes lenne a segítés nyújtás, ott a vakok sem látnának bele mást, mert egyszerűen ez a természetes. De minél több ember elmegy mellette, annál inkább azt feltételezik, hogy aki segít, az csak azért segít neki, mert megsajnálta, és ez pedig sokakat zavar.

cellpeti:
"Elég nehéz nem meglátni egy vakvezető kutyát"
Meglátni és észrevenni nem ugyanaz... ;)

Napokban futottam bele ebbe a videó: [link]
Nyilván megrendezett, de az üzenetét így is átadja...

[ Szerkesztve ]

(#47) Sub-ZeRo válasza Cathfaern (#46) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A videót lementettem még ha meg is rendezett... De a zenével nagyon megindító... :O

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48) Marci79 válasza Cathfaern (#46) üzenetére


Marci79
aktív tag

Sajnos valóban ez a helyzet. Valahol mi magunk tápláljuk beléjük ezt. :(((
Lehetne tenni ellene. De megint elő jön a "mit érdekel engem mivan mással?!" nézet.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sub-ZeRo válasza Marci79 (#48) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát igen, jön az a hogy "ami neki szar, nekem jó" hozzá állás és ezt teszi ezt a világot olyanná amilyen... Sajnos csak magunkat hibáztathatjuk, persze vannak kivételek. Amíg csak "néhány" ember tesz ellene, hogy ne ez legyen, azzal nem sokra megyünk.. De aki tesz ellene biztos nyugodtabban fekszik le esténként... De ezt mindenkiben tudatosítani kellene...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50) Marci79 válasza Sub-ZeRo (#49) üzenetére


Marci79
aktív tag

:R Igen. Már gyerekkorban bele kéne nevelni az ifjakba a kollektív gondolkodást. Ha jót tesznek mással, akkor maguknak és másoknak is jobb lesz.
(Ezt a vásárlási móddal tudnám hangsúlyozni. Ha megveszem egy magyar termelő termékét, akkor ő megtud élni. Nem megy tönkre, nem kér segélyt, nem lesz munkanélküli. De sajnos sokan veszik a külföldi vackot. Hiába silány és olcsó. Pl. élelmiszer (szlovák esetleg Lengyel hústermékek), kínai ruházat (a magyar varrodák kb. 90%-a csődbe ment a kínai ruhák miatt). Ez a két dolog a legszembe ötlőbb.) Én a javulásra nem látok esélyt. Annál inkább a rossz terjedésére.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.