Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) FoxiestFox válasza Rive (#246) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából mindkettőre alkalmazható, csak más korszakban, de most a turbólibsikre és a meleg-lobbira értettem.

(#252) Ghoosty válasza Cathfaern (#247) üzenetére


Ghoosty
őstag

Egyetértek vele, mindig is próbáltam ebben a mederben maradni.

"Szerintem igazán tiszta az lenne, ha az előbbi esetet nem házasságnak neveznék, és akkor a viták 90%-a meg is szűnne."

Ez viszont nem működne. Legalábbis hétköznapi nyelvhasználatba annyira benne van a házasság szó, hogy nem lehet csak úgy kiirtani. Ráadásul, ha ezt visszamenőlegesen csinálod, akkor az olaj a tűzre. ...mi az, hogy a buzik miatt már nem is vagyok házas, csak élettársi kapcsolatban élek... vagy valami hasonló.

(#249) Chaser

Neked is további szép napot. :)

[ Szerkesztve ]

(#253) htc07 válasza Cathfaern (#247) üzenetére


htc07
addikt

Mint a Butt Buddies? :DDD

(#254) Mr X válasza Ghoosty (#252) üzenetére


Mr X
veterán

Mondjuk a megnevezés nem akkora gond. Eddig is, tízből kilencszer, amikor elmondtam, hogy nős voltsm, az első kérdés az volt, hogy volt-e templomi is.

(#255) Ghoosty válasza Mr X (#254) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az én környezetemben a 'házas vagyok' kifejezés gyakoribb, mint a 'nős vagyok'. Meg olyan idegenül hangzik, hogy terveztek 'élettársi kapcsolatot létesíteni', a terveztek házasodni helyett. Idővel lehet, hogy működne, főleg, ha találnak rá megfelelő nem túl hivatalos szót, de szerintem ez nagyobb problémát jelent, mint maga a melegházasság engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

(#256) Polllen válasza Mr X (#254) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig most éppen a megnevezésen megy a hacacáré, hogy a meleg kapcsolatot semmi szín alatt sem szabad a házassággal azonosítani. Na most attól, hogy máshogy hívjuk, de a polgári szerződés ugyanaz, mi változik?

Egyik esetben sincs kihatása az egyházi esküvőre, polgári szempontból meg ugyanaz.

Vagy tényleg ennyi elég lenne az önámításhoz?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#257) Mr X válasza Polllen (#256) üzenetére


Mr X
veterán

Ne tőlem kérdezd, én tudom kezelni, ha a melegek házasodhatnak. :)

(#258) Thome


Thome
addikt

Egy gondolat.

Itt valaki felhozta a csimpánzokat, hogy közösségben éltek és azon belül ment a huza vona ( :DDD ). Szóval ez volt a családmodell.

Na most mi van akkor, ha nem csak ellenkező neműekkel ment a huzavona, hanem azonosan is? Így már lehet alapja az egésznek, hogy nem betegek.

Ennek ellenére a jelenlegi családmodell mellett abnormális dolognak tűnik az azonos neműek által vállalt gyerek.

Na most akkor mi vagyok, libsi vagy fajgyűlölő? :DDD

(#259) Rive válasza Thome (#258) üzenetére


Rive
veterán

A bonobók esetében (remélem jól emlékszem a fajra) a homoszexuális aktus a hímek között a rangsorral függ össze.

És ezen a ponton érdemes belegondolni az emberi börtönközösségekbe...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#260) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

(#261) talmida


talmida
Közösségépítő

A pápa NEM tévedhetetlen ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#262) Polllen válasza talmida (#261) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez nagyon veszélyes kijelentés.

Ha a pápa nem tévedhetetlen, akkor az egyház sem, a törvényeik sem és az általuk írt Biblia sem. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#263) FoxiestFox válasza Polllen (#262) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az egyház írta a Bibliát?

(#264) Cathfaern válasza FoxiestFox (#263) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az egyház kanonizálta, szóval lényegében igen.

(#265) Polllen válasza FoxiestFox (#263) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#266) FoxiestFox válasza Cathfaern (#264) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is a kanonizálást ismertem, de az azért nem egyenértékű a megírásával, legalábbis amikor még én tanultam, nem számított annak. :D

Pollen, nem szükséges trollkodni, nem a 16 éves 9gag generáció tagja vagyok, akivel hatékonyan kommunikálhatsz kutyás és cicás netbélsár segítségével. :N

(#267) Polllen válasza FoxiestFox (#266) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nem az egyház írta a Bibliát kérdés erre utalt, bocsánat, ha túl naivnak néztelek.

Ismerem a szemléletet, miszerint Isten felügyelte a Biblia írását és az eredeti szövegnél ezt még hajlandó is vagyok elismerni, de aztán az egyház szépen átgyúrta. Vagy őket is felügyelte ebben, másban viszont tévedhetnek? Ez így nem működőképes.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#268) FoxiestFox válasza Polllen (#267) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezt nem tudom, tőlem tényleg távol áll a teológia világa. A kérdés valóban naiv volt, de úgy tűnik, csak szemantika kérdése. :D

(#269) Cathfaern válasza FoxiestFox (#266) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon leegyszerűsítve a kanonizáláskor az történt, hogy volt három írás:
a) Az ég kék
b) Az ég piros
c) Az ég zöld
Majd azt mondták hogy a három közül az a) az igaz, a másik kettő nem. Nyilván ez erős egyszerűsítés, de azon a lényegen nem változtat, hogy innentől kezdve elég alaposan bele lehet nyúlni a dolgokba.

(#270) Ghoosty


Ghoosty
őstag

"Az I. vatikáni zsinat 1870-ben hitigazságként mondta ki, hogy a pápa Isten kegyelme által tévedhetetlen, amikor hit és erkölcs kérdésében, a világegyház püspökeivel egységben, ünnepélyes formában a tévedhetetlenség igényével (ex cathedra Petri) nyilatkozik."

Csak ex cathedra kijelentés esetében tévedhetetlen. A kérdés az, hogy evolúcióval kapcsolatban ex catherda jelentett-e ki valamit. Valószínűleg nem, mert egy korábbi cikket olvasva (2000 előtti) összesen. 3 alkalommal történt ex cathedra kijelentés.

(#271) talmida válasza Polllen (#262) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A Biblia sok kis könyvből áll, amiket NEM az egyház írt, LOL hanem Isten ihletésére írták istenfélő (szent) emberek. A kanonizálás kb csak azt jelentette, hogy az akkori istenfélő és írástudó emberek (ami nem csak annyit jelentett, hogy az illető tudott írni) közül hetvenen kiválasztották azokat a könyveket, amik Isten kijelentéseivel és egymással harmóniában álltak.

Most nincs több időm ehhez a témához hozzászólni vagy kitérni a részletekre. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#272) Polllen válasza talmida (#271) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a pápa nem tévedhetetlen, akkor ők sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#273) D1Rect válasza D1Rect (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy éve még röhögtetek rajta!

(#274) D1Rect válasza D1Rect (#273) üzenetére


D1Rect
félisten

Akar még valaki nevetni? ;]

(#275) Dhampir válasza D1Rect (#274) üzenetére


Dhampir
félisten

Aki pártoktól hatalmat kapott és piedesztálra emelt emberektől remél "megváltást", az meglehet, csalatkozni fog. Mindig akad olyan "szélkakas", aki jól jár és van, aki rosszul, így mennek a dolgok a Föld bolygón.

(#276) talmida válasza D1Rect (#138) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"Közben azon mosolyogtam magamban, hogy ~15 év alatt akkorát változott a világ, hogy a radikális nézeteim, már a másik irányból váltak radikálissá. :DDD"

Én sem tudom, hogy ezen sírjak-e vagy nevessek. :U

IN GOD WE TRUST!

(#277) kovy79 válasza talmida (#276) üzenetére


kovy79
őstag

Na igen, így 2024 elején én sem. Szomorú a irány...
Na, majd pár év múlva visszanézek és újra olvasgatom a kommenteket.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.