Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Február-március környékén i5 6600-asban gondolkodtam, de november óta legalább 15-20ezerrel drágább lett, úgyhogy ezzel ki is esett. Ennyit nem vagyok hajlandó költeni rá. Talán egy i3 lesz helyette.

(#52) dannyl válasza Cingáriusz (#51) üzenetére


dannyl
addikt

Nézz használt Sandy-Ivy procit lappal együtt. Árban ott leszel, mint egy i3, teljesítményben meg azért jóval feljebb.

(#53) #59070464 válasza Cingáriusz (#51) üzenetére


#59070464
törölt tag

Szerintem egy i3-nak van a legrosszabb ár/érték aránya. Skylake-től függetlenül.

(#54) Májkii válasza Cingáriusz (#51) üzenetére


Májkii
senior tag

i5 6500? vagy egy 6400 és Z lappal felhúzod 6600 szintre.

(#55) Gerr'y válasza Májkii (#49) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Es milyen alaplappal vagjak neki?
I5 6500 lenne benne es 2 x 8GB DDR4. Z170 a non K tuninghoz, vagy semmi OC es akkor sima B150?

(#56) Májkii válasza Gerr'y (#55) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock Z170 Fatal1ty K4 memóriából meg G.Skill Ripjaws V

[ Szerkesztve ]

(#57) gbors válasza dannyl (#52) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez csak a 2500K vagy a 3570K esetén lehet igaz (nem tudom, milyen árakon mennek) - egy 2400-tól vagy egy 3470-től nemigen marad el egy 6100, sőt.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58) dannyl válasza Gerr'y (#55) üzenetére


dannyl
addikt

Tuninghoz tuning lap, jó (drágább) ház, 20k körüli hűtő kell. Inkább egy B150 + 6500. RAM-ból is elég a 8GB járékra. Ha valami program igényli, akkor persze mehet a 16.
Persze jó lenne tudni, hogy mid van most, mennyi a kereted, meg, hogy mire kell, milyen felbontásra stb...


Gbors:
fx 6100? egy i5 2400 overallban majd' 30%-kal erősebb. Single thread-ben 75%-kal (!!!). Tehát 1 szálon ég és föld, de több szálon is.
[link]

Ja, hogy i3 6100... :DDD Bocs, már megszoktam ezeket a számokat. Így igazad lehet abban az esetben, ha az adott program/játék nem igényel 4 magot (ami egyre ritkább lesz). Mérlegelendő amúgy, attól függ mire kell a config.

[ Szerkesztve ]

(#59) Gerr'y válasza dannyl (#58) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Konfigombol (adatlapon olvashato es van egy Hyper EVO 212 is) minden menne az ujba (mobo, CPU, ram persze nem).
Keret rugalmas, ha megeri akkor 150k is lehet a 3 alap komponensre(ram, mono,CPU) fullHDra.

(#60) Májkii válasza dannyl (#58) üzenetére


Májkii
senior tag

i3 6100 :U

(#61) Májkii válasza Gerr'y (#59) üzenetére


Májkii
senior tag

i5 6500 60k
Asrock Z170 Fatal1ty K4 vagy K6 40-50k
G.Skill Ripjaws V 8-16GB 20-40k
A többiből egy jobb CPU-hűtőt vennék mert ha tuningolsz akkor a 212 kevés lehet.
Ezek mind olyan alkatrészek amikről pozitív vélemények olvashatóak akár ezen a fórumon is.

[ Szerkesztve ]

(#62) dannyl válasza Májkii (#61) üzenetére


dannyl
addikt

Mi az atya úristennek az az alaplap alá??? Amúgy a K4-es B150 kb. 30k, az még talán oké, de a z/h170 fölösleges.
Egy MSI B150 BAZOOKA 25k-ért tökéletes hozzá.
RAM-ból is 2x4GB DDR4 HyperX Fury 16k-ért bőven elég és jó.

(#63) Májkii válasza dannyl (#62) üzenetére


Májkii
senior tag

Mert írta hogy az egyik esély a non K tuning és ahhoz Z170 lap kell de ha nem akar OC-t (ami a másik esély) akkor ott a B150 amit ajánlottál.

(#64) dannyl válasza Májkii (#63) üzenetére


dannyl
addikt

Ja, hát ezen átsiklottam, hogy tuningolni is akar. Amúgy szerintem fölösleges tuningolni most ezeket a skylake-ket. Mindenre elég bőven, amire nem, arra szerintem tuninggal se lesz. Amennyit meg rákölt pluszban hűtésre, meg a tuning lapra, abból egy sokkal bivalyabb VGA-t vehet, ami igazán számít a játékban. Ezért mondtam, hogy tudni kéne a felhasználást, meg az igényeket.

(#65) #72042496 válasza gbors (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, hogy hogy a piaci árak a generációt, vagy az évjáratot tükrözik-e jobban, számomra mindenesetre inkább az a mérvadó, hogy hányadik generációs processzorról van szó.

Éppen ezért ha cserélnék, én is Skylake-et vennék. Nem vettem észre, hogy ugyanaz a teljesítmény Skylake alapon olyan sokkal drágább lenne, a terméktámogatás (bár Intelnél ez nem egy nagy érv ;]) és a frissebb alaplapi csatlakozók miatt viszont előnyösebbnek tartom az újabbat. Azzal sosem számolok, hogy mennyiért tudom majd eladni, mert nem befektetésnek veszek gépet, hanem hogy használjam amíg jónak látom. :)

[ Szerkesztve ]

(#66) Májkii válasza dannyl (#64) üzenetére


Májkii
senior tag

Igaz, de a későbbiekben ha egy jobb VGA-t akar venni akkor a tuning az jól jöhet (és csak +15k) meg még talán az a hűtő is elég.

[ Szerkesztve ]

(#67) gbors válasza dannyl (#58) üzenetére


gbors
nagyúr

Ó, pont fordítva. Az i3-6100 versenyképes egy tuningolatlan Sandy i5-tel, ha 4 magot korrektül képes használni a játék. Ha ennél kevesebbet, akkor már az i3 lesz gyorsabb, 1 vagy 2 mag esetén jelentősen. Ráadásul ez nem csak játék esetén igaz, hanem minden olyan szoftverre is, ami nem erősen HT-gyűlölő.

(#65) Balika911: igazából a fő probléma az, hogy egyáltalán van értelme beszélni arról, melyiket érdemes megvenni. Egyértelműnek kellene lenni, hogy az újabb jobb választás, de sajnos az Intel megteheti, hogy nem az.
Én sem befektetésnek veszem a gépet, viszont az otthoni IT-költségeket szeretném alacsonyan tartani, úgyhogy ráálltam a garanciaidőn belüli csereberére. A mostani i3-3220 kényelmesen elég, ennek ellenére legkésőbb tavasszal csere lesz Skylake-re.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#68) #72042496 válasza gbors (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Egyértelműnek kellene lenni, hogy az újabb jobb választás, de sajnos az Intel megteheti, hogy nem az."

Abszolút egyetértek.

Nekem egy i3-3240-em van (majdnem ugyanaz mint neked), de az igazat megvallva nagyon nem akaródzik most cserélni. Neked nagyobb tapasztalatod van ebben, szóval lehet, el kéne lesnem a módszert és mégis váltani (nem i5-re, hanem valami olcsóbbra), amíg még ér valamit az Ivy i3. :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Májkii válasza gbors (#67) üzenetére


Májkii
senior tag

"garanciaidőn belüli csereberére"

Azt hogyan csinálod?

[ Szerkesztve ]

(#70) Venyera7 válasza Májkii (#69) üzenetére


Venyera7
senior tag

Gondolom amíg garanciálisak a termékek addig adja el....

(#71) dannyl válasza gbors (#67) üzenetére


dannyl
addikt

Pont ezt írtam én is :) Röviden azt írtam: amíg nem kell 4 mag, addig oké az i3.

(#72) gbors válasza #72042496 (#68) üzenetére


gbors
nagyúr

Egyszerű a módszer: garanciaidő lejárta előtt 3-4 hónappal elkezdem nézegetni az 1-2 kiszemelt HW-t, aztán amikor látok valahol jó áron, akkor megveszem. Utána meg eladom a régit, szépen, kényelmesen, nem kapkodva.

(#69) Májkii: elég idővel a gar. lejárta előtt adom el ahhoz, hogy érdemes legyen megvenni.

(#71) dannyl: én nem ezt írtam :N azt írtam, hogy ha 4 mag kell, akkor is oké az i3 (a HT hatékonyságától függően még gyorsabb is lehet), ha pedig kevesebb, akkor egyértelműen erősebb.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#73) Mercutio_ válasza gbors (#40) üzenetére


Mercutio_
félisten

A vevők egy tetemes része általában addig használja, gyakran megfeledkeznek a Ph-sok róla, hogy az ide írók a vásárlók egy viszonylag kis rétegét képviselik :D

A normál lapok piacát nem követem, de mITX-ben elég vaskos difi van azonos felszereltség esetén 1150 és 1151 között.

DDR4 ram témába nem ástam bele magam, de gyanítom, hogy a DDR3 1866/CL9 kitek sebességét/teljesítményét hozó DDR4 szintén 10-20%-kal drágább :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#74) csibe1


csibe1
addikt

"Processzorhűtőit a skandináv államokról nevezte el"

Például? Egy állam nevét sem látom a cikkben leírva. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#75) #72042496 válasza csibe1 (#74) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az SE-213 V2 nevében a kiemelt rész Svédország országkódja.

A többit a honlapjukon tudod megnézni, ezek a sorozatok vannak még:
- IS: Izland
- FI: Finnország
- DK: Dánia

[ Szerkesztve ]

(#76) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a Core i7-6700K-ért több mint 120 000 forintot kérnek"

Akkor a karácsonyi 140k-s ár volt a "leárazás"? :D

(#77) sb válasza gbors (#67) üzenetére


sb
veterán

Hát, ő, 4 magos rendes terhelésnél azért tuti lemarad a valós 4 mag mellett. Mondom ezt úgy, hogy az i3 2mag+HT-t én mindig sokra tartottam. De azért itt Sandynél is egy elég erős egymagos teljesítményről van szó, amihez hasonlítjuk.

@NewmanHD, #42:
Érdekes a példád de szvsz én ebben épp azt az esetet látom amikor totál nem érdemes cserélni.
30k és gyakorlatilag ugyanott tartasz. Intel lannal sokra nem mész szvsz. NVMe papíron gyorsabb, de meglepne, ha ebből bárki bármit érezne napi használatban, már SATA-n belül 2x gyorsabb/lassabb SSD-ket se érez meg az átlaguser. DP-nél ítad, hogy a régiben is megvolt. Szóval eddig semmi plussz.
A proci nyilván gyorsabb, de a G1840 helyett egy G32xx/G34xx került volna +5k-ba és ugyanott vagy.
Fogyasztásban másik topicban vitatkoztunk épp nemrég, kb bármelyik core proci levihető idle 20W környékére. Haswellek 15W körülre, Sandy, Ivy inkább 20W körülre. De nemcsak Pentiumok, hanem i5-i7 is akár. Szóval itt inkább a régi lapod ehetett sokat.

Ami egyértelmű előny az az IGP. Ha minél több kraft kell minél kisebb fogyasztásból akkor ott egyértelmű az előrelépés. De ez is egy szűk sáv, akinek megéri, mert ha már nem számít annyira a fogyasztás akkor egy használt 7750 2-3x csak odaver neki mondjuk +15k-ból.

A G4500 viszont tényleg ütős. Abban egyetértünk. Az USD-s árak alapján nem is értem mitől ennyivel drágább mint a G4400. :(

(#78) vadkörte


vadkörte
addikt

A gépcsere kényelmetlen cipőjében járkálok én is. :)
Egy öregecske PhenomII X4 gépt akarok lecserélni egy újra.
Az indok igazából banális. Szereztem egy pofás mATX házat és az ATX cucc nem fér bele. :D
Nagyjából ugyanazt a teljesítményszintre belőttem két konfigot. Fontos volt, hogy COM és LPT port legyen a lapon. :) A tuning nem érdekel, a mostani 940 BE sem volt húzva sosem.
A tápot nem cserélném le, de 7 éves lesz az idén...

Hanswell:
Core i5 4690 + Asus B85-ös lap + 2x4GB DDR3 RAM (1600MHz-t kezel a lap) + Chieftec CTG500 táp
Skylake:
Core i5 6500 + Asus B150 lap + 2x4GB DDR4 RAM (2133 MHz) + Chieftec CTG500 táp

A Hanswell ~3-5E Ft-tal drágább lett mint a Skylake.
SSD, HDD-k, VGA (750Ti) maradnak. Minimálisan játszok, inkább munkára kell a gép.

Nekem jelenleg úgy tűnik, a Skylake még 15-20%-kal drágább RAM/CPU mellett is megéri. Viszont Hanswell-ről biztos nem váltanék.

Üdv. V. Körte

(#79) Májkii válasza vadkörte (#78) üzenetére


Májkii
senior tag

*Haswell ;)

(#80) gbors válasza sb (#77) üzenetére


gbors
nagyúr

1 magon 45-50%-kal gyorsabb a 6100, mint a 2400, azaz ha a HT-hatékonyság eléri a kb. 35%-ot, akkor előz az i3. Alkalmazástól függ, van olyan játék, ahol ez 50%-os, meg olyan is, ahol 10%, gondolom, alkalmazások esetében is hasonló a helyzet (sajna nem nagyon látni Pentum és i3 teszteket, az i5 vs i7 tesztek relevanciája pedig eléggé kérdőjeles).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#81) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok! :)

Első gépem próbálom összerakni de ez a cikk után fogalmam sincs melyik procit válasszam. :F
Tudnátok segíteni?

Az alaplapom már megvan: ASROCK B150M PROS4S típusú LGA-1151
A házam ami szintén megvan egy ZALMAN Z11 PLUS HF1

Mindenképpen valamelyik i5-re lenne keretem,de nem tudom,hogy 6500-al a 6600-al ill. a 6600K-val járnék a jobban :(

Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb választás ? Kihasználnám én azt K-t ? Vagy elég egy 6500?

Fontos lenne a magas FPS de nem akarok feleslegesen sokat költeni,nagyon-nagyon régóta gyűjtök már egy izmos pc-re,szóval nem szeretnék feleslegesen pénzt kiadni a drágábbért,de ha érezhetően jobb akkor megvenném.

Videókártyánál több lehetőség van:

Gainward GTX 960 2GB DDR5
Gainward GeForce GTX 950 2GB GDDR5 128bit
MSI R9 380 GAMING 2G GDDR5 256bit

Nagy TV-n játszanék(tudja a 100hz-et),nincsen monitorom(itt számít a videókártya memóriájának sávszélessége? :) a legújabb játékokkal szóval tényleg kicsit tanácstalan vagyok. :F

Előre is köszi a válaszokat :) :R

Üdv: egy kezdő gépépítő :)

Az alaphoz még jönni fog egy 8gb-os Kingston 8GB DDR4 2133MHz HyperX Fury Black memória.

(#82) Májkii válasza Fortum (#81) üzenetére


Májkii
senior tag

i5 6500 bőven elég, és mellé egy GTX 960 4GB-ot raknék. Fontos hogy 4GB legyen mert az éri meg, és a mai Játékok meg a kártya is képes kihasználni a több memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#83) Fortum válasza Májkii (#82) üzenetére


Fortum
tag

Köszi a villámgyors választ ! :)

Annyit még el tudnál nekem mondani,hogy a másik kettő proci mivel tud többet 6500-asnál ? :)

5ezerrel olcsóbb mint 6600-as. és 14ezerrel a 6600K-nál :)

Sajnos az intel procikat még nem igazán ismerem :W

[ Szerkesztve ]

(#84) Májkii válasza Fortum (#83) üzenetére


Májkii
senior tag

A K végű proci annyival tud többet hogy lehet tuningolni Z170 lapban de a tiéd B150 lap, vagyis pénzkidobás lenne megvenni. A sima 6600-nak meg egy picit nagyobb az órajele, de azt a plusz pénzt inkább a VGA-ra költsd, mert gondolom játszani szeretnél, és amúgy sem éreznél különbséget a két proci közt.

[ Szerkesztve ]

(#85) Fortum válasza Májkii (#84) üzenetére


Fortum
tag

Igen játszani szeretnék csak :) Akkor 6500-as proci lesz a választásom.

Egy utolsó kérdés: Az,hogy Full HD LED TV-n 102cm játszok az számít valamit a videókártya kiválasztásánál ?

Gondolok itt a memória sávszélességre,memória mérete stb. vagy közük sincs egymáshoz ?

Köszi minden választ :) :R :R :R

(#86) joysefke válasza Fortum (#81) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! :)

Első gépem próbálom összerakni de ez a cikk után fogalmam sincs melyik procit válasszam. :F
Tudnátok segíteni?

megpróbálunk :)

Az alaplapom már megvan: ASROCK B150M PROS4S típusú LGA-1151
A házam ami szintén megvan egy ZALMAN Z11 PLUS HF1

Mindenképpen valamelyik i5-re lenne keretem,de nem tudom,hogy 6500-al a 6600-al ill. a 6600K-val járnék a jobban :(

K-s Skylake procinak kizárólag Z170-es alaplappal van értelme. Mivel B150-es lapod van, ezért ez a kérdés megoldódott. A 6600-nak magasabb a turbó órajele. Ha kicsi az árkülönbség a nagyobbat vedd, ha nagy a különbség akkor a kicsit.

Szerintetek melyik lenne a legmegfelelőbb választás ? Kihasználnám én azt K-t ? Vagy elég egy 6500?

Éppen el lehet gondolkodni egy i3 6100-on is, főleg ha csak egy GTX 960 lesz mellette. Spórolsze gy rakás pénzt...

(#87) Májkii válasza Fortum (#85) üzenetére


Májkii
senior tag

Nem számít. Én egy Gigabyte GTX 960 4GB WF2-t ajánlok a géphez.

joysefke: Ha van keret i5-re akkor minek vegyen i3-at?! A multiban és a későbbi játékokban visszaüthet hogy nincs meg a 4 mag.

[ Szerkesztve ]

(#88) joysefke válasza Májkii (#87) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Fontos lenne a magas FPS de nem akarok feleslegesen sokat költeni,nagyon-nagyon régóta gyűjtök már egy izmos pc-re,szóval nem szeretnék feleslegesen pénzt kiadni a drágábbért,de ha érezhetően jobb akkor megvenném.

Ez számomra azt jelenti hogy nincs rá keret. Ha egy PC-re "nagyon-nagyon régóta" kell gyűjteni, akkor én nem feltétlenül 60+E Ft-os procit raknék abba a PC-be.

A multiban és a későbbi játékokban visszaüthet hogy nincs meg a 4 mag.
Akkor fel lehet rakni az i3-at HW apróra és lehet venni helyette egy i5-öt, ha tényleg szükség van az i5-re. Ez nem lesz nagy bukta.

Egyébként ha már sokat akarunk költeni, szerintem lenne értelme egy GTX 970-nek a 960 helyett, még az i3 6100 mellett is.... (kivéve azt a nagyon kevés játékot, ami tényleg masszívan leterhel 4 szálat)
bár neki kell tudnia, hogy mivel játszik...

[ Szerkesztve ]

(#89) Májkii válasza joysefke (#88) üzenetére


Májkii
senior tag

Mivel még a +14k-s procit is megfontolta gondolom nem azért gyüjtött hogy utánna vegyen egy gyengébbet és maradjon pénze, hanem hogy kihasználja a keretet ha kell. Az i5 egyáltalán nem felesleges, és GTX 970 mellé i3-at NE!

[ Szerkesztve ]

(#90) Fortum válasza joysefke (#88) üzenetére


Fortum
tag

ezt a mondatot úgy értettem,hogy pl:nem venném meg a 6600K-s procit ha felesleges :) mint utólag megválaszoltátok felesleges is lenne :) ennyi értettem azalatt a mondat alatt amit aláhúztál :)

Nekem az a célom,hogy ne az legyen,hogy egy év múlva vakarhatom a fejem,mert valamit költeni kéne,hogy menjenek a dolgok. GTA V, FAR CRY, JUST CAUSE, BF,COD és a többi a játék ami ehhez hasonló fussanak full grafikán ez a lényeg nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#91) Májkii válasza Fortum (#90) üzenetére


Májkii
senior tag

És erre kell az i5+960.

(#92) #52815360 válasza Fortum (#90) üzenetére


#52815360
törölt tag

Akkor i5 + 970. Vagy ha bevállalod, hogy 2 éven belül cserélsz vga -t, akkor jó a 960 is.

(#93) Fortum


Fortum
tag

ennyi a különbség árban a kettő között :)

[ Szerkesztve ]

(#94) vadkörte válasza Májkii (#79) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezt kifejtenéd?
(Egy időre jegelve van a project, még össze kell spórolni az árát, meg el kell adni az "öreget")

Üdv. V. Körte

(#95) Májkii válasza vadkörte (#94) üzenetére


Májkii
senior tag

Nem hanswell hanem haswell. Én is Skylake-t vennék, nem úgy értettem.

(#96) Májkii válasza #52815360 (#92) üzenetére


Májkii
senior tag

Szerintem a 970 sem húzza sokkal tovább a memória miatt.

(#97) Geller72


Geller72
veterán

~50k egy i3-ért. Tudod mikor.. :W .

(#98) Geller72 válasza #52815360 (#92) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy vissza mész két évet egy 290X-ért..

(#99) vadkörte válasza Májkii (#95) üzenetére


vadkörte
addikt

:R
Amire meglesz a keret - május/június - az árak is változni fognak. Ha nagy szerencsém lesz lefelé. :D
Bocs az elírásért. :)

Üdv. V. Körte

(#100) hupisom1


hupisom1
tag

Szerintem akinek van pénze az vegyen i5 öt , aki spórolós az meg vegyek egy i3 at vagy 1150 be meg g3258at azt ha kell később vehet használtan i5 öt .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.