Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gbors válasza Carlas (#149) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem meg ha állítasz valamit, akkor támaszd alá normálisan, és ha nem sikerül, akkor ne mellébeszéléssel próbálj kihátrálni belőle :)
Nagyon sok ilyen "viszi maxon" nagyotmondást olvasok, kézzelfogható bizonyíték valahogy egyik esetben sem kelekezik, és a végén jön a "márpedig én látom, hogy viszi". Viszi hát, 30-35 FPS-sel. Thank you.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#152) Carlas válasza gbors (#151) üzenetére


Carlas
senior tag

Jól van akkor legyen igazad ha így jobb, látom neked is van. Irány GTX970 topik. Nem kell több off.
Nem próbálok, hátrálni de nem offolok itt többet és van egy leírás a hozzászólásom alatt ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#153) joysefke válasza gbors (#151) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Carlas:

Én jelenleg egy GTX970-el nyomom a Witcher 3-at, legutolsó patchel, kevéssel 1450MHz feletti GPU órajelen (ez egy emberes OC, ami azért a jó minőségű hűtéssel szerelt 970-el esélyesn elérhető), FHD felbontáson.

-Max képi beállításokkal a játék nem futna élvezhetően (pont)
-1-2 beállítást kell csak visszavenni, akkor szép folyamatos 35-50 FPS mellett lehet max közeli grafikán játszani.
-Hairworks futhat high-on mind Geralt mind a szörnyek bundájára

[ Szerkesztve ]

(#154) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hányni tudnék a mATX alaplapoktól.... pfejj :O

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#155) #72042496 válasza Dyingsoul (#154) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért? Túl kicsi, vagy túl nagy?

(#156) #16939776 válasza #72042496 (#155) üzenetére


#16939776
törölt tag

ATX-et "könnyeben" csinálnak jót, itt gondolok a: bios, VRM, szlot/foglalat elrendezés.

Nekem a Rampage II gene volt az utulsó matx lap ami tetszett, kettő is volt. Utánna a 2nd. gen i7-ekkel elfelejtettek lapot tervezni és biost írni.

(#157) #59070464 válasza sb (#77) üzenetére


#59070464
törölt tag

Felsoroltam, hogy engem mik vezéreltek a cserére. Írtad a hozzászólásod közepe felé, hogy eddig semmi plusz. Idáig valóban semmi kézzel fogható, de számomra mégis. A Linux sokkal jobban szereti az Intel LAN-t (meg úgy mindent, ami Intel). És ha már Intel-nél tartunk, az IGP-t is ki kell említenem. Ugyanis az open source driverei az Intelnek a legjobbak, a zöldeknek semmilyen, a pirosaknak meg átlagos. Semmi nem indokolja nálam a dVGA-t (+pénz, +fogyasztás, +hőmérséklet = nyűg), szóval ez már egy nyomósabb érv volt. A minél jobb IGP. SSD-ben igazad, de egy éven belül biztos lesz NVMe SSD-m. Szóval nekem megvannak az indokaim, amiért már semmit nem akartam Haswell-re költeni, inkább költöttem többet Skylake-re, de mindenem megvan, amire szükségem volt.

A fogyasztással kapcsolatban, ugye nem csak a CPU-ra érted azokat az értékeket? Nekem a H170/G4400/8GB/850Pro együttese fogyaszt idle 16W-t.

[ Szerkesztve ]

(#158) Kronos3000 válasza Mercutio_ (#150) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Az előzőnél se vették,most se fogják :K

Wasabi...

(#159) balint107


balint107
aktív tag

Elgondolkodtató ez. Igazából a Skylake-nek nincs komolyabb előnye az újdonság varázsánál. Annál, hogy az áll a nevében 6. generáció és mellé párosul a legtöbb esetben a DDR 4, ami mégiscsak nagyobbnak hat mint a DDR 3. De mivel ez hat mindenkire (majdnem) így értékesebb lesz egy Skylake, mint egy Haswell vagy korábbi generáció. Beszélhetünk itt a munka varázsáról, de az emberek legalább 90%-a csak játék miatt vesz komolyabb gépet kb egy 100 ezer forintos laptopnál. Játékhoz pedig egy i5, 8GB ram, és egy komolyabb videokártya bőven elég. A többi csak részlet kérdés, hogy kis százalék teljesítmény növekedésért, még mennyit vagyunk hajlandóak rááldozni. Ezenkívül teljesen fölösleges a Skylake, ára csak abban térülhet meg, hogy megvan az a varázsa, hogy jobbra asszociálnak tőle az emberek.

(#160) balint107 válasza dannyl (#122) üzenetére


balint107
aktív tag

Fogadok másként állnának sokan a dolgokhoz, ha utána néznének, hogy a GTX 960 kb a GTX 670 teljesítményét tudja. De itt is hasonló a helyzet, mint a procinál, hogy az elnevezés eladja a terméket. 670-et senki nem venne már, mert régi és "sz*r". De a 960 az új és csak egy megnevezési értékkel van a 970 alatt. ;]
Akik dícsérik azért teszik, mert nem volt nekik korábban GTX 670, GTX 760, esetleg 660Ti, mert nem sok különbséget éreznének. Valószínű olyan kártyáról váltottak, aminél annak idején ezek a régebbi modellek ugyanúgy erősebbek voltak, mint a 960.

(#161) Dyingsoul válasza #16939776 (#156) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pontosan ezekért... Egyébként persze megértem, hogy van akinék kevés a hely (bitch please vegyél laptopot) de egyszerűen annyira sz@rok az mATX lapok, komolyan mondom egyetlen egyszer volt olyanom, anno vagy 15 éve, azóta is kerülöm őket. Persze ismerősöknél felbukkan egy-egy darab amiket mindig kell mókolni valamiért. Egyszer-egyszer megadja magát egy ram slot is ha úgy támad kedve persze ez előfordulhat az ATX lapoknál is de csilliószor több gondot és anomáliát láttam már mATX laptoktól, mint ATX-ektől. Komolyan nem is értem azokat az embereket akik veszik. Az a plusz 10-15 centi amit egy nagyobb gépház jelenthet megéri a feladott teret.

Kicsit túlozva olyan, mint a "gémer" laptopok. Szép-szép, megteszi amit megtud, de a legtöbb ember aki megveszi ha egy kicsit is gondolkozik vásárlás előtt sokkal jobban jár egy másik megoldással. Tartósság / teljesítmény / ár terén főleg.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#162) #72042496 válasza Dyingsoul (#161) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt már meg se merem kérdezni, hogy akkor az ITX-ről mi a véleményed. :D

(#163) sb válasza Dyingsoul (#161) üzenetére


sb
veterán

5 éve nincs, csak mATX vagy mITX lapom.
Soha semmi gond nem volt velük. Nem is nagyon értem...

Persze azt aláírom, hogy felesleges annyira a méreten rugózni. Több mITX-et összeraktam már, de ha nem fér el számomra kényelmesen (vagyis hűthetően, halkan) akkor nem erőltetem és jöhet a nagyobb méret. A rabja nem lettem annak se. :)

Az ATX viszont totál felesleges méretű a mai világban amikor minden integrálva van, max 1 szál vga figyel a gépben vagy még annyi se, a hűtés/TDP-k használható teljesítmény mellett szintén töredékei az 5-6 évvel ezelőttinek. Régen volt egy rakás slot amit tele is rakott az ember, nekem vga-n kívül kb. 10 éve lehetett utoljára más kártya a gépben. Ahogy pl. ODD is, ami szintén a helyett vitte.

(#164) #59070464 válasza Dyingsoul (#161) üzenetére


#59070464
törölt tag

...de egyszerűen annyira sz@rok az mATX lapok...

Nincs ez kicsit eltúlozva?

(#165) sb válasza #59070464 (#157) üzenetére


sb
veterán

Értem amit leírtál, csak ezek a nagyközönségnek nem annyira releváns érvek. Mondhatni nagyon speciálisak.
Most persze több mindent írtál, így már érthetőbb, de engem tovább erősített, hogy csak nagyon spec magyarázattal lehet mögé érveket tenni.

Biztos musthave nálad a Linux, de ha mégsem akkor pl a problémák 90%-a kiesik. Továbbá az ellentmondások is megszűnnek, miszerint pénzt akarsz spórolni -> inkább IGP-t veszel. Elég egy IGP, de jó lenne minél erősebb. Ha meg kell a kraft egy dvga olcsóbb lenne, vagy ha nem is olcsóbb, de 3x gyorsabb. A kör bezárul. (Persze itt megint a linux lehet mögötte, mert ha nincs támogatás akkor akármilyen jó lehet papíron a dvga.)

Fogyasztásban nyilván jobb, legalábbis Intelnél, mert egy AMD APU-nál már megint jobb egy Pentium+dvga kombó fogyasztásban is, nem csak sebességben. (Idle kivételével, de annyira szvsz nem érdemes komolyan venni +pár Wattot... mondom ezt én is, akire minden topicban fogyasztásb*ziként néznek. :D )

Szóval neked lehet ez a konfig/csere optimális, nem azt mondom, hogy nem. De ez kb. millióból 1 embernek az sajnos ezekkel az együttállásokkal.

A fogyasztást így értettem, igen. Komplett, de minimál gépre: lap, ram, cpu, hűtő, SSD, táp.

(#166) #16939776 válasza Dyingsoul (#161) üzenetére


#16939776
törölt tag

A fokozottabb elromlás-t nem tudom megerősíteni, de hogy úgy összességében problémásabb azt igen.
Ketté is venném: egységsugarú felhasználásra OK, de kis OC, nagy vga, nagy hűtő-t már nem vállalnám be vele.
Kollégád a CPU foglalattal szív, ha LGA775-ös, ott ez elég gyakori, és nem lap-méret függő.

Pont a másik irányba menekültem->m-ITX-re, és nem hiányzott az a +20-30-40L hogy csendben működjön a gép.
Azután sikerült ~350W-nyi tdp is beleszuszakolni 17L-be, korábban 28L-be 450W-volt a rekord m-Atx-en.
Azt aláírom hogy volt benne kihívás, de ezért vagyok még PC-s :)

[ Szerkesztve ]

(#167) #59070464 válasza sb (#165) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nem akartam pénzt spórolni. Az igények spórolták meg, mert nem játszom és nem használok olyan taskokat, amik igénylik a dVGA-t. Az Intel IGP meglétét csak tovább erősítette az open source driverekben lévő erős support.

(#168) sb válasza #59070464 (#167) üzenetére


sb
veterán

Fentebb azt írtad, hogy a dvga plussz pénz. És az 1151 váltás is az volt... cserébe így kisebb volt az előrelépés. Valami ellentmondás mindig van, de mindegy.

Már ha kivesszük a linuxot a képletből... lehet, hogy linuxon ez az egy üdvözítő megoldás és megér egy 15k-s proci mellett egy +30k-s fejlesztést +5-105 cpu erő és egy jelentősebb, de még mindig viszonylag gyenge gpu előrelépés.

(#169) #59070464 válasza sb (#168) üzenetére


#59070464
törölt tag

Persze, hogy plusz pénz, hiszen nem adják ingyen. Ez számomra csak egy automata előny, ha szükségem lenne rá, megvenném. Azért hozott mást is ez a fejlesztés. A memóriák 1333-ról 2133-ra, azért már lépés. Kell az M.2 is hamarosan. Közel sem csak a plusz processzor erőt néztem. De fent már összefoglaltam szépen. Mondom, nekem megérte. Sokaknak nem biztos, hogy megérte volna ez a csere.

(#170) Mercutio_ válasza #59070464 (#169) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ugye megvan, hogy a rosszabb időzítés miatt valós sebességben nem gyorsabb a DDR4 2133 mint egy DDR3 1600? ;)

m.2 helyett ott az msata a jobb 1150-es lapokon, valós (nem e-penis) sebességben nincs különbség :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#171) #16939776 válasza Mercutio_ (#170) üzenetére


#16939776
törölt tag

2666 és fölötte jönne meg, a: ddr4-alacsonyabb-késleltetése-miatti+fps-ek, hogy ezt az Ram órajelet miért csak a Z-s lapok támogatják, azt nem tudom :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#172) #59070464 válasza Mercutio_ (#170) üzenetére


#59070464
törölt tag

Meg, de még mindig 1333 MHz-ről jöttem. mSATA nem volt a lapomon, nem is terveztem ilyen csatolóval SSD-t. Minek?

(#173) EV6


EV6
csendes tag

A Dell P2715Q akkora újdonság így az évkezdetre, hogy tobb, mint fél éve azon dolgozom.

(#174) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Pár hete építettem új gépet a feleségemnek (egy elso szerias Intel Core I3-550-es gepe volt neki korabban):
Thermaltake Chaser A71 Gaming Tower E-ATX Case (alapbol van benne negy ventilator, amibol ketto 20+ centis)
Corsair RM-850 felpassziv tap
Cooler Master RR-H103-22PB-R1 Hyper 103 proc huto Arctic MX-2 hopasztaval
Gigabyte GA-Z170XP-SLI alaplap (BIOS-t frissitettem)
Intel Core I5-6600 proci (nem a K jelzesu, cask a sima, nem ereztem szukseget overclockolasnak, alapbol is bazi eros ez a proc - es ez volt akcios :-))
16GB Corsair Vengeance LPX (2 x 8 GB) 3000 MHz CL15 XMP 2.0 DDR4 (ez volt akcios :-))
Gigabyte GV-N960OC-4GD PCI Nvidia 960 4GB videokartya (BIOS-t frissitettem)
500GB Samsung 850EVO SSD
Windows 10 Home (USB3.0 pendrive-on kuldte az Amazon)
Acer 27" 1920x1080 monitor (felesegem szereti ha nem miniaturok a dolgok a kepernyon :-)
Ebben a felallasban ez egy lenyugozo konfignak bizonyult. Windows 13mp alatt all fel teljesen, programok szempillantas alatt indulnak, jatekok maximum minosegben zokkenomentesen futnak, bongeszokben sok tucat fulet megnyitva se lassul le semmi stb. Es kozben a ventillatorok vegig alapjaraton porognek (illetve a tap ventije fel se porog, azt csak 375W felett teszi), tok csendes az egesz, es jeghideg (Azaz a haz kivul szobahomersekletu, a proci alapjaraton 30-32 fokos (ugy hogy 25 fok van a szobaban), durva gaming soran akar 39 fokig is felmegy... OCCT-vel mind a negy maggot 100%-on nyomva egy ora utan 49 fokon allt meg. Nem rossz, az en AMD FX-4100-as gepem olyan mint a kalyha, a proci alapjaraton 45 fokos (ot ventilator van a gepben...), jatekkal 55-60 fok kozott mozog...)
Szoval szerintem jok a Skylake procik. Nem is gorbult meg :-) Mondjuk teny, hogy ha egy 3. vagy 4. szerias Intel Core proci lett volna az elozo gepben, akkor nem upgradeltuk volna. De igy, plane hogy a regi alaplapnak, procinak stb nem igazan volt Win10 tamogatasa...

(#175) #59070464 válasza secretgarden (#174) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nocsak, gamer feleség? ;]

(#176) secretgarden válasza #59070464 (#175) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Bizony :-) Meg gamer ferj (akinek a szamitogepe most gagyibb mint a kis felesgenek gepe, ez turhetetlen, orvosolni kell a helyzetet) :-) Pedig mar nem is vagyunk kulonosebben fiatalok :-)

(#177) lotuska


lotuska
tag

Ez a kis G4400 Pentium nagyon szimpi nekem low budget gepbe, aki nem annyira jatszik(vagy mondjuk, mint en aki regi laptopon programozgat de mar unja, hogy gyakran felbog a ventillator, kompilalaskor lassu stb...) esetleg hosszu tavon is megeri sztem most beruhaznit egy G4400 + 8GB DDR4 + Z170-es alaplapba, es mondjuk ha 2-3 even belul mar nagyon keves lesz bele a proci akkor hasznaltan egy 6700k es azt jol meghuzni :). Csak ne lennenek ilyan dragak az alaplapok... Sztem.

(#178) #59070464 válasza lotuska (#177) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ha programozol, miért gondolkozol tuningba? Nálam biztos, hogy a stabilitás élvezné a prioritást. Elfelejteném a francba a tuningot.

(#179) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Előbb vagy utóbb úgyis váltani kell.Azért én még a ZEN-t megvárom,hátha ismét Amd-m lesz...

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.