Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) atti1848 válasza vazee00 (#2894) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Letöltöttem az általad linkelt BIOS-t, fel is tettem és belepróbáltunk egy intel N-6200 WLAN kártyát, amit fel is ismert, de már csatlakozni nem tudtunk a Routerhez. Mi lehetett a gond? Gyári drivert is tettünk fel, de semmi.

Akkor ezek szerint lehet hogy ez nem olyan BIOS, ami lehetőséget ad más WLAN kártya használatához?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#3352) Gaben92 válasza dewil666 (#3350) üzenetére


Gaben92
őstag

Hirtelen nem tudtam mit kell nézni, de aztán rájöttem, hogy a hozzászólás írója ugyanaz a kolléga aki a dupla hőcsöves hűtőt linkelte, és neki B960 volt.

Akkor viszont fogalmam sincs mi az oka a kétféle hűtőnek. :D Évjárat esetleg? Tippeket várok, mert kezd érdekelni a dolog.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3353) vfeco válasza Gaben92 (#3349) üzenetére


vfeco
aktív tag

BIOS-ból is 2 fajta van a 20150-hez.
Serial alapján kell megállapítani, melyik kell a sajátodhoz.
Erről azt olvastam, hogy két különböző helyen gyártott modellről van szó. Lehet az is, hogy ezzel függ össze a két különböző hűtő.

Amúgy volt még 67 nap garim.... Ellőttem i5-ért cserébe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3354) myke01 válasza vfeco (#3353) üzenetére


myke01
senior tag

Semmit nem vesztettél , sőt nyertél ! :D

(#3355) tigerscorpio válasza Borote (#2317) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Köszi, ezzel a gonddal küzdöttem én is, mert fn+F5 re a repülőgépes módot kapcsolgatta, bt w7 el ment, w8.1 el viszont nem engedte telepíteni,
Felraktam- most a megszokott felület jelenik meg, arra esetleg valami orvosság, hogy amikor valamit szabályzom, akkor mindig, vagy többnyire kiírja az energia managment, hogy cpu 100%
I5 3230 2,60 GhZ

:R

feltettem, de semmi...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#3356) vfeco válasza myke01 (#3354) üzenetére


vfeco
aktív tag

Szerintem is... Most már bátrabban esek neki, ha valami update mellett döntök. :D
Egy SSD + Optibayen gondolkodom még.

Tegnap belőttem a BF: Bad Company 2-t, meglepően jól futott... Jó nem úgy, mint a régi asztalimon, de mindenképp játszható volt. Azt még nem látom tisztán, hogy a i5-3210M teljesen kihajtja-e az Nvidia 635M VGA-t.

(#3357) Angel2014 válasza vfeco (#3356) üzenetére


Angel2014
addikt

Tedd fel ezt [link]

[link]

Az ssd jó ötlet de akkor már tényleg tedd fel a win 8.1 et....lehet akkor akármekkora procid ha 2 percig bootol mint a win7

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3358) Gyb001


Gyb001
senior tag

Valaki használ linuxot?
A tlp nek van egy thinkpadra oltimalizált része is. Ezt fölszoktátok rakni?
Nekem mintha kicsit akkor jobban bírná az aksi.
Tehát ezeket telepítem:
sudo apt-get install tlp tlp-rdw
sudo apt-get install tp-smapi-dkms acpi-call-tools

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3359) vfeco válasza Angel2014 (#3357) üzenetére


vfeco
aktív tag

Gondolod, hogy játszható sebességgel futna az Advanced Warfare?
2 hete csináltam egy HP Elitebookon Optibay kerettel SSD upgrade-t. Win7 ment fel rá, boot max 30mp. Fasza lett. :D

Erre talán megpróbálom 8.1-et, ha van startmenü. Sima 8-at nem fogom feltenni, az biztos.

(#3360) Angel2014 válasza vfeco (#3359) üzenetére


Angel2014
addikt

Még van 3 pályám és végig is játszottam :K

Az nvidia honlapján tegnap jött ki erre a játékra optimalizálva az új driver szóval ne a lenovo oldaláról rakd fel.

Win8.1 nek van startmenüje de meg is várhatod a március akkor kijön a végleges win10 , de ha nem bírod kivárni akkor felteheted a béta változatot a win10-ből.
A legideállisabb most a 8.1.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3361) vfeco válasza Angel2014 (#3360) üzenetére


vfeco
aktív tag

Van még egy fontos kérdésem: a gyári wifi kártya tényleg csak 150mbps-et tud?
Lehetséges beletenni gyorsabb kártyát, ami tudja a 300mbps-es sebességet?

DLNA fut a gépen és Smart TV-n szoktunk róla mozizni, egyes magasabb bitrátás filmek meg szoktak akadni, ezért gondolkodom ezen.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#3362) Angel2014 válasza vfeco (#3361) üzenetére


Angel2014
addikt

Láttam már pár fórumtársat beletenni nagyobbat nálam tökéletes.
Szerintem függ a ruter minőségtől, kábelszolgáltatótól, milyen messze van a ruter a tv-től és árnyékolja valami ,nem e törte fel a szomszéd, támogatja a TV kodekja azt a filét ,stb...

Milyen DLNA-t használsz...?

Én a sima windows media playerben állítottam be és kész...
Azért 150 Mbit nem kevés lehet a ruterban kell átállítanod 300 ra de itt oda kell figyelni a TKIP/AES résznél mert az is vissza vesz a sebességből , mert valamelyik nem képes a 300 mbitre.
Épp a napokban állítgattam a netgear ruterem és kaptam ezt a figyelmeztetést.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3363) vfeco válasza Angel2014 (#3362) üzenetére


vfeco
aktív tag

A router Cisco, Telekom gyári, mert IP TV-m van. Smart TV és router kábellel összekötve. Elvileg ez stabil 100mbps-et tud.
Laptop router egy szobában kb 2m-e egymástól.
DLNA: All Share.

Üdv,
Fecó

[ Szerkesztve ]

(#3364) Angel2014 válasza vfeco (#3363) üzenetére


Angel2014
addikt

Windows 7 től felfelé a media player támogatja a DLNA szervert....elég ha beállítod abban , és a laptopról kiküldöd a TV-re és a TV-ből is bele tudsz menni a laptopba.

Jobb egérgomb a filmre vagy a filére és play to......

Én így állítottam be:

Felesleges külön progit felrakni az is csak terheli a gépet és nem is annyira jó, de ha progi van ottól sokkal jobb is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3365) dewil666 válasza vfeco (#3353) üzenetére


dewil666
őstag

Ne is törődj vele. Én is feláldoztam pár hónap garit, mert kihagyhatatlan áron jutottam az i5-höz :B (8000ft)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3366) myke01


myke01
senior tag

Régóta "érlelődik" már ez a kérdés :) , de most "lámaságomat" félretéve fel is teszem .

Megint a GPU driver kérdést feszegetném. A sorrend az ok ,gondolom az nem változott az idők folyamán ; először integrált Intel driver install ,utána dedikált Nvidia ...
Na igen ,csak milyen drivert honnan !? DVD-ről az "őskoriakat" , vagy a Lenovo honlapjáról az "ókoriakat" :) ? Vagy a GPU gyártók honlapjairól a legfrissebbeket (Intel ,és Nvidia) ?

Na mármost azért merül fel a kérdés ,mert olvasgattam több topikban ,hogy a laptop gyártó (jelen esetben a Lenovo) még "valamit" hozzátesz a honlapján lévő driverekhez (gondolom scripteket) ,amivel működni tud a két videokártya közötti (automatikus) váltás . Na ,hogy ez igaz-e ,vagy sem , azt nem tudom .

Én anno az op.rendszer telepítés után rögtön az Intel ,és Nvidia honlapjáról származó legfrissebb drivereket tettem fel ,és nem foglalkoztam a Lenovo VGA drivereivel. Lehet ez például okozója ,hogy a Windows Mobilközpontban 84% a max. fényerő ? Lásd a mellékelt képen :

(#3367) Gaben92 válasza myke01 (#3366) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha ez segít a kérdés megválaszolásában annyit tudok mondani, hogy soha nem volt fent még nekem a Lenovo oldaláról származó GPU driver. Nvidia honlapjáról töltöttem le mindig a legfrissebbet, az Intelét pedig elintézte a Windows Update. Win 7/8/8.1 esetén is 100%-ig skálázható volt a fényerőm.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3368) dewil666 válasza Gaben92 (#3367) üzenetére


dewil666
őstag

+1 nVidia oldalról.

(#3366) myke01

Csak a teljes verzió ajánlott a béta verziókat szerintem kerüld.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3369) Angel2014 válasza Gaben92 (#3367) üzenetére


Angel2014
addikt

Az intelét is felrakhatod az intel oldaláról a legfrissebbet.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3370) celka5 válasza Angel2014 (#3364) üzenetére


celka5
tag

Media player felejtős , MKV-t nem támogat.
Én Serviio-t használok, ingyenes, egyszerű,tökéletes. :)

[-CeLkA-]

(#3371) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
egy gyors kérdésem lenne bár anno lehet már volt rá válasz, sorry.
szóval: most win7 64bites os van fent, ha váltanék 8.1-re akkor kellene bios update?
már elmúlt 2 éves a gép szóval régi bios van rajta.
ha kell rá új bios akkor azt akár fel is tehetném akkor is ha még nem váltok 8.1re?

(#3372) vfeco válasza celka5 (#3370) üzenetére


vfeco
aktív tag

Nekem All Share jött be a legjobban. Samsung szoftver Samu Smart TV-hez. Tökéletes! Nekem fontos a mappanézet amit tökéletesen lekezel. Bármely eszköz hibátlanul csatizik hozzá. Szinte csak FHD és HD mkv-t nézünk.

(#3373) vfeco válasza csaba17 (#3371) üzenetére


vfeco
aktív tag

Igen. Én is feltettem és egyelőre maradtam w7 64biten.

(#3374) Angel2014 válasza celka5 (#3370) üzenetére


Angel2014
addikt

A media player csak a DLNA server elindítására , és a play to működéséhez kell. semmi köze az mkv filéhoz. Onnatol olyan lejátszót rakok ami támogatja az MKV-t.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3375) celka5 válasza Angel2014 (#3374) üzenetére


celka5
tag

MKV-t nem küldd át a Media Player :)
(Gondolom amit nem játszik le azt nem küldi át)

[-CeLkA-]

(#3376) Angel2014 válasza celka5 (#3375) üzenetére


Angel2014
addikt

A DLNA az csak egy szerver amit a windows media playerben állítottam be.....ha ráteszek másik lejátszót pl power dvd-ét akkor le fogja játszani?
Le hát és a play to is menni fog!!

A másik attól hogy a windows media player nem játsza le attól még play toval kiküldöm a tv felé és ha a tv is támogatja simán elindul.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3377) vfeco válasza csaba17 (#3371) üzenetére


vfeco
aktív tag

És még egy előny All Share mellett: a TV-n állítja a hangerőt, ha te egérrel húzod a beépített All Share lejátszón + teljes vezérlés a számítógépről vagy a TV távirányítójával. Te döntöd el hogy épp melyik kényelmes. K-Lite codec pack fent van és kezeli is. Minden formátumot kezel. Telefonról is elérem Bubble UPNP-vel akár úgy is, hogy forrás a Lenovo All Share, megjelenítő pedig a Smart TV. Szóval szerintem profi kis szoftver. TAB, Teló, Laptop, TV tökéletesen látja egymást ezen két alkalmazás használatával.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3378) Angel2014 válasza vfeco (#3377) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha jól van beállítva a tv is kezeli a számítógépet szóval a tv távirányítójával bele tudsz menni a gépbe a tv-keresztül.És a gépről is ki tudsz küldeni fájlokat is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3379) celka5 válasza Angel2014 (#3376) üzenetére


celka5
tag

Nagoyn jól tudom mi a DLNA,mi az mkv, mi a lejátszó.
Ezt ki is próbáltad? Mert én igen, a gyűjteményt küldi DLNA-n,de mivel MKV nem kerül gyűjteménybe ezért azt nem küldi => nem fogod lejátszani ha nincs mit :)

[-CeLkA-]

(#3380) vfeco válasza celka5 (#3379) üzenetére


vfeco
aktív tag

Kipróbáltam.... Valóban nem is látja az mkv fileokat, sőt nekem más probléma is van vele, de az innentől már nem is érdekes. mkv alap.... Mást nem is nézek.
Itt pedig kényelmesen kiválasztom a forrást és betallózom bármely filmem:

Serviio ugyanígy működik. Az is nagyon jó, de Samuhoz jobb a saját alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#3381) celka5 válasza vfeco (#3380) üzenetére


celka5
tag

Serviio mkv-t is átviszi ahogy írtam:)
Samsung alkalmazást hol lehet letölteni ?

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#3382) vfeco válasza celka5 (#3381) üzenetére


vfeco
aktív tag

Igen, tudom. Használtam már és nem rossz progi! Nagyon sokoldalú, rengeteg funkció...
All Share

(#3383) celka5 válasza vfeco (#3382) üzenetére


celka5
tag

köszi, azt hittem ez is csak "malware downloader" :)

[-CeLkA-]

(#3384) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Van egy G580 20150-esem. Ma lecseréltem a gépben lévő B960-at egy i7-3612QM-re (Elvileg forgalomba került ilyen procival is, tehát működnie kellene, körültekintő és alapos takarítás és pasztázás megvolt procin és GPU-n is.) Sajnos azt vettem észre, hogy ha telepítem bármelyik Nvidia drivert, akkor remeg és ugrál a kép :( Valaki aki esetleg upgradelt i7-re nem találkozott ezzel a hibával és esetleg annak megoldásával?

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#3385) Angel2014 válasza Goatman (#3384) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia erős az neki nem? nagyobb áramfelvétel ,nagyobb hőfok , és erősebb kártya a prociban mint maga a gépben. és a hűtés ennek a procinak kevés lesz , az én allienemben az i7 -es procit két venti és dupla 4 vastag csöves hűtés látja el és van amikor az is kevés.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3386) dewil666 válasza Angel2014 (#3385) üzenetére


dewil666
őstag

A 3. generációs procikban azonos a gpu. Így szerintem más probléma lesz ott. Akkor nekünk is baj lenne az i5-el. Lehet bios-t kellene cserélni és akkor jól kezelné. A hűtés az már más kérdés. Az biztos kevés neki. Én most moddoltam a hűtést és nagyon meg vagyok elégedve (igaz ehhez nagyobb operáció kellett de asztali gépeket megszégyenítő hőfokok lettek cserébe).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3387) Angel2014 válasza dewil666 (#3386) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Igen azonos HD4000 1 gigás a laptopban mennyi van?

Azért a mi gépünkbe az i5 -ös proci épp határeset sőt valamikor sok is, azért egy i7-es procit nem lehet egy kalapba tenni, nagy ugrás és mérföldkő van közte....

Egyszerű tegyen be egy i5-öst és meglátod semmi baja nem lesz meglátod.

Lehet hrottlingol ezért csinálja, az bizony meg hűtés lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3388) dewil666 válasza Angel2014 (#3387) üzenetére


dewil666
őstag

Én a gpu-ra értettem hogy az i5 és az i7 egyforma.
Viszont ha i5-el szépen működik neki akkor én elcserélem vele az i7-re :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3389) Angel2014 válasza dewil666 (#3388) üzenetére


Angel2014
addikt

Na azt én is mert az allienwarémba berepíteném....de te hogy hova raknád?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3390) dewil666 válasza Angel2014 (#3389) üzenetére


dewil666
őstag

A lenovomba :) természetesen. Az i5 3210 helyére.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3391) Angel2014 válasza dewil666 (#3390) üzenetére


Angel2014
addikt

Elfüstölne a géped miatta.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3392) dewil666 válasza Angel2014 (#3391) üzenetére


dewil666
őstag

Azt azért nem hiszem :N
Megcsináltam a hűtését.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3393) Angel2014 válasza dewil666 (#3392) üzenetére


Angel2014
addikt

Fénykép? Vagy valami javaslat hogyan?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3394) dewil666 válasza Angel2014 (#3393) üzenetére


dewil666
őstag

Most dolgozok de holnap küldök néhány képet, mert itt nincs a telómon.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3395) vazee00


vazee00
tag

Engem is érdekelne kép, légyszíves tedd már majd ki ide.

Ma cseréltem wifi kártyát a gépben, egy cisco wifi routerből, a módosított bios feltétele után gond nélkül megy vele, bár név szerint ugyan annak érzékeli, mint volt benne.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#3396) vfeco válasza dewil666 (#3394) üzenetére


vfeco
aktív tag

Én is kíváncsi lennék a moddolt hűtőre! :)

(#3397) vfeco válasza vazee00 (#3395) üzenetére


vfeco
aktív tag

Miért cserélted a wifi kártyát?
Gyorsabb vele? Én DLNA-t futtatok rajta, wifin megy a jel a routerig, néha Full HD + DTS hangnál már beakad, gyanítom a wifi miatt, sőt utorrent maxon le-fel, az is meg tudja akasztani a 720p-t is.
Érdekelne mire cserélted pontosan és melyik moddolt biost tetted fel.

[ Szerkesztve ]

(#3398) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok!
Leírnám a mai esetemet a G580 notimmal:
Olvasgattam itt a hozzászólásokat cpu bővítés és biosokkal kapcsolatban, ezért félve álltam neki a bővítésnek.
Az alany egy g580 noti, és a b950 cpu-t cseréltem le egy i7-3610qm-re. Szerencsére látott a windows 7 minden cpu magot, HT is működött, bios frissítése nélkül (5ecn33ww van jelenleg). Aida stressz teszt alatt max 80 fokig ment fel a cpu hőmérséklet.
Még jó hogy volt itthon sűrített levegő, ezt a gépet én szereltem szét először, még a billentyűzet alatt is ott volt a garancia matrica a csavar felett, eszméletlen mennyiségű port pucoltam ki belőle. A ventillátor is megkönnyebbült, sokkal halkabb lett :)
Először szedtem szét ilyen gépet, tutorialokat néztem, meg képeket, a szétszerelés kb 2 óra volt, az összeszerelés 20 perc :D (és semmi nem maradt ki a gépből :D )

(#3399) dewil666 válasza tsiga18 (#3398) üzenetére


dewil666
őstag

Gratula!

Jól dolgoztál :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#3400) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Azokhoz szólnék, akik már túl vannak egy alapos szétszerelésen. Nektek mennyire könnyen jött le a billentyűzet felőli burkolat? Elvileg minden csavart kiszedtem, amit kellett, de egyes helyeken annyira tartotta magát, hogy nem mertem jobban feszegetni, nehogy eltörjön. Így aztán a ventilátort sem tudtam kipucolni, amiért alapból nekiálltam. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.