Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Gyb001 válasza kapper85 (#3950) üzenetére


Gyb001
senior tag

Bebootol az oprendszer?
Mit ír ki pontosan?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3952) Gaben92 válasza kapper85 (#3950) üzenetére


Gaben92
őstag

Ugyanaz okozza mindkét problémát. Haldoklik a SATA vezérlőd, vagy valamid. Mikor én egy rossz HDD-t tettem a gépbe, Lenovo feliratnál megállt. Neked azért áll meg, mert valószínűleg akkor épp nem veszi észre a gép, hogy van HDD, vagy észreveszi, de kevés feszt kap ami miatt nem működik megfelelően. A DVD íróval is kb ez van. Vagy kap feszt, vagy nem.

HD Sentinel nevű programot rakd fel, és nézz rá a HDD SMART funkciójára. Onnan talán le tudod szűrni, de én erre gyanakszok. Ha nem lenne a DVD írós probléma akkor azt mondanám, hogy HDD kuka, de így együtt nagyon erősen alaplap hibára utalnak a dolgok...

Gyb001: Szerintem az "Entering Setup" feliratra gondolt "kiírja hogy belép" címszó alatt.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3953) kapper85 válasza Gyb001 (#3951) üzenetére


kapper85
csendes tag

Azt írja ki hogy entering setup de nem megy tovább.

(#3954) kapper85 válasza Gaben92 (#3952) üzenetére


kapper85
csendes tag

Ok, köszönöm, megpróbálom, bár nem vagyok egy számítástechnikai guru, én inkább csak használom. Ez a program kiírja ha rossz a hdd? Gondolom ha nem talál hibát rajta, akkor lesz az alaplap. Esetleg megéri elvinni szervízbe?

[ Szerkesztve ]

(#3955) Gaben92 válasza kapper85 (#3954) üzenetére


Gaben92
őstag

Kiírja, hogy milyen állapotban van a HDD, de neked a S.M.A.R.T ablak fog kelleni. Látni fogod mik a kiugró értékek, és abból le lehet szűrni mi a hiba. Ha sok a felpörgési hiba, annak lehet oka az áramellátás például.

Ráadásul a te esetedben lehet rossz a HDD is, mert ha az alaplaptól nem jó feszültségeket kap, az meg tudja ölni. Asztaliban láttam már 3 hónap után elpatkolt HDD-t, a gagyi táp miatt, szóval minden előfordulhat.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3956) kapper85 válasza Gaben92 (#3955) üzenetére


kapper85
csendes tag

Ok! Köszönöm, megnézem.

(#3957) kapper85 válasza Gaben92 (#3955) üzenetére


kapper85
csendes tag

Szia!
Lefuttattam a programot, minden státusz ok.

(#3958) kapper85 válasza Gaben92 (#3955) üzenetére


kapper85
csendes tag

Illetve az első sorban a Raw Read Error Rate státusza néha SPD_1 az értéke 119

(#3959) MadGame


MadGame
senior tag

Fuck the system! Bios --> Load default settings --> Win 7 64 bit. Megy minden mint az ágybasz@rás! :C

(#3960) Gaben92 válasza kapper85 (#3958) üzenetére


Gaben92
őstag

Azt egy kicsikét magasnak érzem... De sajnos ebből nem lettünk okosabbak. :/ Egy képernyőmentést tudsz dobni?

MadGame: Nekem procicsere után a turbo nem akart működni bios default nélkül... Néha van ilyen. :D

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3961) kapper85 válasza Gaben92 (#3960) üzenetére


kapper85
csendes tag

Szia!
Itt van az eredmény!

[ Szerkesztve ]

(#3962) Gaben92 válasza kapper85 (#3961) üzenetére


Gaben92
őstag

A HDD elméletileg rendben van. Ami már érdekesebb, hogy semmi se utal a S.M.A.R.T. adatokból tápellátás problémára... Szóval ingadozó tápfeszültséged nincs. Viszont ettől még lehet alaplap hibád, de azt már szerintem csak szervizben tudják megmondani... :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3963) kapper85 válasza Gaben92 (#3962) üzenetére


kapper85
csendes tag

Akkor bizony sajnos az marad, köszi a segítséget.

(#3964) kapper85 válasza Gaben92 (#3962) üzenetére


kapper85
csendes tag

Nem tudom mit jelent, de az 1.-nek a Raw Read Error Rate értéke maradt, de a státusz SPD_1 lett.

(#3965) boblacek1


boblacek1
újonc

Sziasztok!Tud valaki magyarázatot arra ,hogy ha töltöm a gépet/G580/,akkor ráz a tapipad körüli fém keret+az usb csatlakozóknál is.Nem komolyan,de azért rendesen megcsípi az kezem..hmm..valami ötlet? előre is köszi :)

(#3966) Gyb001 válasza boblacek1 (#3965) üzenetére


Gyb001
senior tag

Gyári töltővel használod?
Van földelés a konektorban?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3967) vazee00 válasza boblacek1 (#3965) üzenetére


vazee00
tag

Az bizony a rossz földelés, vagy annak hiánya miatt lesz nagy valószínűséggel, én is tapasztaltam ilyet többször is emiatt.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#3968) boblacek1 válasza Gyb001 (#3966) üzenetére


boblacek1
újonc

Gyári töltő..na konnektorba nem vagyok biztos..leellenőrzöm köszi a tippet

(#3969) boblacek1 válasza boblacek1 (#3968) üzenetére


boblacek1
újonc

Ott a pont nálatok.Dupla fali konnektor,egyik számomra érthetetlenül nincs földelve..köszi a gyors választ és a segítséget még egyszer :)

(#3970) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Sziasztok! Ma vásároltam egy Lenovo G580-at, 2.5-ös i5-el, illetve gt 635m-el. Az első kérdésem az lenne, hogy mire figyeljek? Van valami olyan széria hiba, vagy hasonló, amit meg kéne nézni hogy jelen van-e?

Vásárlás előtt persze azért kipróbáltam. A gpu furmarkkal elment 82-85 fokig, viszont ott trottlingolt. Érdekes, mert valley benchben is elment legalább 85 fokig, ott viszont nem volt throttling.

(#3971) Angel2014 válasza inspiroyhome (#3970) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha szétszeded a billentyűzet alatti zsanérokkal ügy bánj mintha mézesmadzag lenne mert nagyon törik.
"csavartartók"

Épp voltam a laptopsystemben és 43 ezer hozzá az alsó és felső keret...mondtam nem normálisak hiszen ennyiért márt gépet lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3972) inspiroyhome válasza Angel2014 (#3971) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nem tudtam kipattintani a billt, egyszerűen nem jön.. :/ Pedig újrapasztázás miatt már egyszer nekiálltam. (alulról kivettem a csavarokat)

(#3973) Angel2014 válasza inspiroyhome (#3972) üzenetére


Angel2014
addikt

Vedd ki a dvd-t nyúlj be és a bal sarkánál nyúlj be és told ki kézzel...

Ha nem megy marad a penge a felső jobb sarkánál kezdve a legszélső sávot kell kipattintani , mert kettő van és valaki a belsővel kezdte és hazavágta miatta a billentyűzetet.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3974) inspiroyhome válasza Angel2014 (#3973) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Hmm, köszi holnap lehet megpróbálom.

(#3975) inspiroyhome válasza inspiroyhome (#3974) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

napot!

GTA V közben 99%-os GPU kihasználtsággal max 88 fok nem olyan vészes ugye? Kölcsönkért laptop hűtővel olyan 84-85.

gt 635m, i5 3210m

[ Szerkesztve ]

(#3976) Angel2014 válasza inspiroyhome (#3975) üzenetére


Angel2014
addikt

Háááát határeset mivel nézed real temppel vagy aidával?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3977) inspiroyhome válasza Angel2014 (#3976) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

hwinfo, game közben meg afterburner + RTSS

viszont a GPU órajele csak 475mhz, nem kéne 600 körül lennie?

(#3978) inspiroyhome válasza Angel2014 (#3976) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Már 90 fok, de úgy hogy alig forog a venti. Most ez tök jó, mert nem érzi magát melegnek, vagy valami gáz van?

Ha játék közben benyomom a lenovo portalanítását, máris 5 fokkal hűvösebb.

(#3979) kapper85 válasza Gaben92 (#3962) üzenetére


kapper85
csendes tag

Úgy néz ki megolddott! Szervízbe azt mondták kontakt hiba volt. Memória és dvd író

[ Szerkesztve ]

(#3980) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

így pár nap használat után kijelenthetem, hogy ez egy nagyon szuper laptop. Legalábbis számomra. :D

Biztos lesznek hibák, hiányok, amik idővel azért előjönnek, de megvagyok vele elégedve, főleg, hogy kitudok vele váltani egy asztalit, és egy i7 30 ezer forint bele.

(#3981) Gaben92 válasza inspiroyhome (#3980) üzenetére


Gaben92
őstag

Azért az i7-el csak óvatosan. Ha nem akarsz olyan programokat használni, ami kizárólag procit igényel, felesleges. Ha játszani akarsz egy i5 nagyon bőven elég, mert a GT635M miatt úgy is GPU limited lesz.

Ha mégis i7-et veszel akkor jól gondold át milyet, mert a legtöbb i7 jobban is melegszik ám, és való igaz, hogy jó kis gép, de a gyári hűtés egy maxra járatott i7-el nem feltétlen fog megbirkózni. Azt hiszem egy kolléga van itt a fórumon aki i7-et rakott bele (vagy akart rakni bele), ha ide keveredik talán ő mond pontosabbat.

Az enyém amúgy 2 éve van nálam, és az egyetlen hibája, hogy a billentyűzeten a T laza... Az egyik sarkában a pöcök kicsit megkopott és ha nem középen nyomom le felpattan egy kicsit, de ki nem esik. Mást nem tapasztaltam, szóval a szerencsésebbek között vagyok. Pedig decemberben lesz 3 éves a gép. ^^

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3982) inspiroyhome válasza Gaben92 (#3981) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Cinema 4D-ben tervezek, néha renderelek, sony vegas heti 1-2 alkalommal, de van hogy órákig dolgozom vele.

Laptopot + hűtés nélkül soha nem használok, max energiatakarékosban filmezésre, vagy hasonló.

Amúgy így néz ki a kis csodám. A hibái miatt jutottam hozzá, igen kedvezményes áron. :D

(#3983) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!

Cserélt már valaki wifi kártyát a laptopban? Most a gyári Qualcomm AR9485WB-EG van benne, amit nem szeret az OpenWRT, pár percenként ledobja a wifiről. Külföldi fórumok szerint csak white-listed kártyát lehet beletenni, IBM Intel Centrino Wireless-N + WiMAX 6150 612BNXHMW elvileg ilyen. Legjobb egy ac-s lenne, nem tudom ilyet lehet-e hozzá szerezni.

4 8 15 16 23 42

(#3984) Gaben92 válasza tonyrulez (#3983) üzenetére


Gaben92
őstag

Én cseréltem benne WiFi kártyát, és valóban whitelist-es a BIOS, tehát nem tudsz beletenni akármilyet. Viszont ha a fórum keresőjébe beírod, hogy BIOS, akkor lett linkelve korábban egy unlock-olt, amiben törölve van a whitelist. Ha azt felrakod, akkor már szabad a pálya.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3985) myke01


myke01
senior tag

Újrapasztáztam én is a G580AH lapost . Siralmas látvány fogadott belül 2 év 4 hónap használat után :) . Rendesen el volt tömődve porral a ventilátor kilépő csatornája :K . A gyári pasztázás meg szóra sem érdemes . Minek egy kiló pasztát beletenni a CPU-hoz ,és GPU-hoz egyaránt !? :D Na mindegy ,megoldva . Azóta sokkal csendesebb a gép . Ráküldtem az AIDA64 stabilitástesztet , nincs throttling szerencsére .
Viszont ami feltűnt az AIDA64 progiban ,hogy nem jelzi a ventilátor fordulatszámát :Y . A SensorPanelen sem ,és a rendszer stabilitásteszt ' cooling fans' fülön sem . Mindenhol nullát mutat folyamatosan .
A ventilátor pedig forog ,mert hallatszik ; szóval nem a bekötés maradt el takarítás után .
Mi lehet a gond ? Vagy eddig sem mért ,csak nem tűnt fel , esetleg elszúrhattam valamit az alaplapon ?

(Ha valamelyik kolléga ránézne ,hogy nála miként viselkedik a ventilátor ford.szám visszajelzés ,azt megköszönném :R . )

(#3986) myke01 válasza myke01 (#3985) üzenetére


myke01
senior tag

Sajna lejárt a szerkesztési idő ,így ez már csak ebbe a hsz-be fér bele .
Még mindig az AIDA64 rendszer stabilitástesztjénél maradva . Miért van az ,hogy ha a 'Stress GPU-t nem pipálom be,akkor max.órajelen jár a processzor (2,2 GHz - Intel B960 CPU) , ha viszont bejelölöm, hogy stresszelje a GPU-t is ,akkor csak 2095 MHz--en pörgeti . Feljebb nem megy olyankor , a szorzó csak 21x99,8 MHz= 2095 MHz . GPU nélküli nyúzásnál 22x99,8 MHz=2195 MHz . Ki érti ezt ? :B

[ Szerkesztve ]

(#3987) Gaben92 válasza myke01 (#3986) üzenetére


Gaben92
őstag

Venti fordulatszámot ne keress, mert nem méri semmi... Nekem legalábbis sose mért...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3988) inspiroyhome válasza myke01 (#3986) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Talán van benne egy gyári TDP korlát, és az nem engedi, vagy idk.

Fordulatszámot én se láttam még soha, pedig szeretnék. Kíváncsiságból, neked hány foknál throttlingolt?

(#3989) Gaben92 válasza inspiroyhome (#3988) üzenetére


Gaben92
őstag

A gyári adatok szerint 83-85 körül kell elkezdenie. BIOS verziótól függően eltérhet.

Az Aida64 stress tesztje nem a legfrankóbb dolog, valószínűleg azért nem megy fel 2200-ra. Szerintem...

Legalábbis ha arra gondolok, hogy nekem mikor rákapcsolt a turbo az i5-ön, kijelezte, hogy az aktuális órajel 165.000 MHz, nem feltétlenül tudok megbízni benne... :DDD

Szerk.: Indítottam egy tesztet kíváncsiságból. Max órajel: 254.116.139 MHz... :DDD

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3990) inspiroyhome válasza Gaben92 (#3989) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nálam valami furcsaság lesz. 80 fokos cpuval, 90 fogos gpuval se throttling nincs, se a ventilátor nem forog maxon. Elvileg gyári legújabb bios. Annyira nem megnyugtató.

Próbáld prime95 large ftt-vel terheli, és hwinfo-val nézni a hőmérsékletet (inditásnál pipáld be, hogy sensors only)

[ Szerkesztve ]

(#3991) Gaben92 válasza inspiroyhome (#3990) üzenetére


Gaben92
őstag

CPU thermal throttling van... A GPU vagy nem szabályoz le, vagy nem ott... Nekem már volt 90 fok felett is a GPU és köszöni szépen, jól érezte magát. /Mondjuk nekem most a CPU throttling értéke is fel lőve 90 fok környékére azt hiszem (módosított BIOS). Legalábbis most 87-nél még nem throttling-olt... 105 fokig nem szabad, hogy baja legyen... Ha meg megfő, hát megfő. :D/

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3992) myke01 válasza inspiroyhome (#3988) üzenetére


myke01
senior tag

Igaz ,hogy ez egy régebbi kép :B , de elég "korán" kezdte a folytást hőmérséklet-ügyileg .

Szóval akkor ventilátor fordulatszámot senkinél nem mér semmilyen diagnosztikai progi sem :( ?
Ez nálad is így működik ,mármint a CPU frekvencia korlát ?

(#3993) Gaben92 válasza myke01 (#3992) üzenetére


Gaben92
őstag

Miért kezdte korán? 84-nél leszabályzott, és tartotta az alacsony frekvenciát, amíg vissza nem hűlt. Ahogy mondtam 83-85 körül szokott leszabályozni. Ez így van rendben...

A venti fordulatát semmivel se fogod tudni megmérni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3994) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Na akkor most én is kipróbálom... Lehet hogy nem is kéne újrapasztázni.

(#3995) myke01 válasza Gaben92 (#3993) üzenetére


myke01
senior tag

Egy a lényeg ,hogy most nincs :K

(#3996) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

:Y :Y :Y

(#3997) Gaben92 válasza inspiroyhome (#3996) üzenetére


Gaben92
őstag

Stabil. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3998) Kakadu11 válasza inspiroyhome (#3972) üzenetére


Kakadu11
csendes tag

Lehet eddig én csináltam ostobán, de egy vékony műszerész csavarhúzóval a kiszedett csavar furatán keresztül is finoman ki lehet nyomni a billentyűzetet.

A pasztázás sajnos picit körülményes, mert teljesen le kell bontani a gépet. Lefelé néz a proci, és felülről szerelhető a dolog, szóval még az alaplapot is ki kell venni. Kis odafigyeléssel, türelemmel, meg minden fázis előtt fotókkal könnyen megoldható. Szerencsére nagyon minimális "pattanó" dolog van, többnyire minden csavarral rögzített.

Az a hőmérséklet elvileg se a procinak, se a GPU-nak nem árt még meg. Ami zavaróbb lehet, hogy szegény HDD is kap belőle bőven, így hűtés nélkül hamar felszalad 50°C-ra, ami nem annyira egészséges.

(#3999) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok!
Este készülök megnézni(és talán megvenni) egy ilyen gépet. A szokásoson felül van valami, amire különösen oda kell figyelni, vagy meg kell nézni?

(#4000) inspiroyhome válasza Kakadu11 (#3998) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Azóta csinálom, de már olyan szinten felbaszott, hogy mindjárt szilánkosra töröm.

500 féle csavar, és behajtás után veszem észre, hogy rossz a méret. nem lehet kiszedni. Egyszerűen nem. Hiába csavarom, nem megy. A másik oldalról sem tudom kinyomni, mert a bill csavarjából kettőt raktam fel rosszul, egyet meg az oldalánál. Lecsukásnál nyitásnál szét akar esni az egész. Ott rohadjon meg aki kitalálta hogy használjunk száz féle csavart baszki..

Itt ülök két órája, nem tudok mit csinálni. A vérnyomásom szerintem az egekben..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.