Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Technikailag hogy korlatozzak a savszelesseguket es hogy akadalyozzak meg a reklamtevekenyseget? Arra tippelek, hogy nincs belfoldi szerveruk, sot a Twitter szerintem valamilyen felhos szolgaltatas kereteben fut, az Amazonnal, Googlenel, esetleg a Microsoftnal. Azokat megint nem igazan lehet korlatozni, hacsak nincs a kezeben az osszes ISP, vagy esetleg csak egy allami ISP van. Persze Torokorszagban ez elkepzelheto. Magyarorszag felkeszul?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) lezso6 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Törökország hibrid (féldiktatórikus) rendszer, szóval szerintem simán megoldják a tiltást, korlátozást. Ugye elég csak az ország ki- és bemeneti pontjain kell szűrni, ha azok ISP-től függetlenek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Majka26


Majka26
csendes tag

Így kell ezt, valami ilyesmit kellene itthon is. Nevetséges, amit Facebookék megengednek maguknak. Lassan már ők döntik el helyettünk, hogy kire szavazunk, mit eszünk, mit olvasunk, 1984 a javaból...

(#4) jUUh válasza Majka26 (#3) üzenetére


jUUh
addikt

Mire gondolsz pontosan? :)

Samsung Galaxy S23+

(#5) #09256960 válasza Majka26 (#3) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nyugi lesz ilyen.
Már Mexikó, Lengyelország, Francaország , Magyarország sőt Németország is tiltakozott.
Lengyelországban törvénytervezetet adtak be rá ami Lengyelországban nem ütközik az alkotmányba az nem moderálható.
A Reklám bevételeket meg nem lehet egy kajmánszigeteki ofsort számlán elpárologtatni ott adózz ahol szerzed a bevételeket ez alap.

[ Szerkesztve ]

(#6) Braddock válasza Majka26 (#3) üzenetére


Braddock
őstag

1984 az pont az amit a kormány művel...

(#7) Majka26 válasza Braddock (#6) üzenetére


Majka26
csendes tag

Hát persze... Szerintem nem olvastad a könyvet.

(#8) Majka26 válasza jUUh (#4) üzenetére


Majka26
csendes tag

Gyakorlatilag bármilyen tartalmat cenzúrázhatnak, ami éppen nem tetszik nekik. Bárkit letilthatnak, módosítják a hírfolyamod, csökkenthetik bizonyos oldalak elérését. Több más tech óriással együtt gyakorlatilag kartellezhetnek, ellehetetleníthetnek más cégeket. Persze nem kötelező fent lenni a facebookon, de több szolgáltatásba is a fb használatával lehet kényelmesen belépni, messengeren beszélsz a családtagokkal vagy whatsappon (de azt is megvették ugye). Gyakorlatilag egy tiltással korlátozhatják a kapcsolattartási lehetőségeidet is. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb országban jelen sincsenek fizikailag, se iroda se semmi. A hirdetések után nem adóznak az adott országban stb... Kontroll nélkül működnek.

(#9) <Adamsky> válasza Majka26 (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Eddig csak kilógott itt-ott az a bizonyos lóláb, most viszont a legutóbbi amerikai választások alkalmával - némi képzavarral élve - volt szerencsénk a lovat is meglátni.
Most kell (fel)lépni a Facebook, Twitter, Google, Amazon, stb.-vel szemben, mert végünk lesz, mint a botnak. Optimista verzió szerint a 24. órában vagyunk ... (a pesszimista szerint pedig már elkéstünk).

#1 Tigerclaw
"Magyarorszag felkeszul?" - az a baj, hogy egyedül ehhez kevesek vagyunk. Itt min. egy Eu. szintű összefogásra lenne szükség. Mert amit Erdogan megtehet azt - ez esetben mondom, - sajnos mi nem. Mert, mi minden híresztelés ellenére jogállamban élünk. Szóval előbb meg kell ennek az egésznek a jogi alapját teremteni, ami nem könnyű ...

[ Szerkesztve ]

(#10) jUUh válasza Majka26 (#8) üzenetére


jUUh
addikt

Ugyan nem bogarásztam még át a Facebook ÁFSZ-ét, de szerintem ok nélkül nem szokásuk tiltani. :) Nyilván, ha valaki konteós sz.rt terjeszt, azt lehet cenzúrázza, de őszintén, nekem ez aligha probléma, inkább előny.

Bár azt aláírom, hogy tekintve az óriási felhasználóbázisokat, politikai célokra az egyik legjobb eszköz használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#11) Noukoum válasza jUUh (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Az amit a facebook csinál tényleg undorító. Cenzúra cenzúra hátán.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) <Adamsky> válasza jUUh (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... szerintem ok nélkül nem szokásuk tiltani. :) ... "
Maradjunk annyiban, hogy szerinted. Ajánlom, hogy nézz szét ne csak a baloldali sajtóban!

(#13) pakesz válasza Majka26 (#8) üzenetére


pakesz
aktív tag

ez igy van!!!

most volt hirekben, hogy a CNNt a Yogi Bear (Maci Laci) lenyomta, es panaszkodtak is, hogy a jutyubon van par influenszer akik terjesztik a u.n. fake news -t, ahol ezek a csatornak tobb embert elernek mint a hagyomanyos befolyasolt media / mediak / mediumok
az en kedvenceim amiket szoktam nezni azoknak 1.9 millio, 0.6 millio, 0.7 millio feliratkozoja van
es akkor ment az agyalas hogy akkor a tech cegeknek ossze kellene fogni mert hat a konzervativokat le kellene nyomni

(#14) atike válasza Majka26 (#3) üzenetére


atike
nagyúr

Mondjuk aki Facebook alapján dönt bármiben az is elég érdekes....

(#15) <Adamsky> válasza atike (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mondjuk aki Facebook alapján dönt ... "
A többség ilyen. Én nem egy embernél láttam, hogy a facséval indít. Ami hír ott van, az elolvassa (ami nincs, azt nyilván nem). Meg sem fordul a fejében, hogy célzottan látogasson meg oldalakat.

(#16) tmarkee


tmarkee
tag

A Juditka miniszerasszony nálunk is ebben töri a fejét.

# apt upgrade

(#17) atike válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Na mondjuk ez rettenet, ha tényleg így van... És valahol szánalmas is - bár tudom, ez nem a legszerencsésebb szó... :(

(#18) mepet válasza tmarkee (#16) üzenetére


mepet
addikt

Annál a résznél, mikor személyiségi jogokra hivatkoztak, ott hangosan felröhögtem. Százezrek politikai alapú letartóztatása, 2500 életfogytiglan kiosztása után, mikor köztudott, hogy hadilábon állnak az alapvető emberi jogokkal is, akkor még a személyiségi jogokról halandzsáznak, nem semmi. Forrás: aljazeera 2020

(#19) janeszgol válasza Majka26 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugyan én sosem voltam kormányszimpatizáns, de veled értek egyet. Ezek a tech cégek károsabbak lehetnek, ők sokkal közelebb állnak az 1984 című műhöz. Persze ha a kormány beáll mögéjük...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Tigerclaw válasza Majka26 (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De azt ugye tudod, hogy ezzel a kecskere bizzak a kaposztat. Gyakorlatilag az volt a kovetelesuk, hogy a kormanynak legyen beleszolasa a kozossegi platformba, vagyis lehetoseguk mind a propagandajuk terjesztesere, mind az ellenzek cenzurazasara. Ezt jelenti a kepviseleti iroda Erdogan rendszereben.

Nem veletlen, hogy nem kizarni akarjak a legnagyobb kozossegi platformokat, hanem a hatterben kihasznalni, iranyitani, mikozben nem szolnak abba bele, hogy a privat adatokkal mit bizniszelnek ezek a cegek. Ha kizarjak oket, jon a helyukre masik, aztan megint masik, vagy mindenki VPN-re all at, aztan napi szinten keresgelhetik hogy melyik IP cimet tiltsak le. Elobb vagy utobb meg a butabbaknak is feltunik, hogy diktaturaban elnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Tigerclaw válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok nem az ilyen cegek ellen akarnak fellepni, csak azt akarjak hogy legyen beleszolasuk, mit cenzuraz a Facebook. Magasrol tesznek arra, hogy a facebook hogy el vissza az adataddal. Pontosabban a hatalmon maradasa sokkal fontosabb szamara mint az hogy a Facebook, Google aktat vezet mindenkirol. Van par kormany, akinek az utobbi a fontos, de a diktaturaknak, hibrid rezsimeknek az elobbi a prioritas. Ahol te valami keresztes lovagot latsz, az Stalin es Hitler, Napoleon orokose. Magat vedi, nem teged. Pont ezert nem tiltjak be ezeket a szolgaltatasokat, amig van esely arra hogy iranyithassak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Tigerclaw válasza Noukoum (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ezek a cegek epp csak a minimumot cenzurazzak, azt ami torvenyileg muszaj. Persze mivel a cenzura egy reszet algoritmusok vegzik es az algoritmusok meg messze vannak a tokeletestol, neha hibas dontesek is szuletnek. Ilyenkor van nagy felhaborodas. Tobbezer, tobb-tizezer embert kellene plusszban alkalmazniuk, fizetniuk az algoritmusok helyett, nem beszelve arrol, hogy nagy a fluktuacio, mert olyan tartalmakat kell nezniuk, olvasniuk amiket legszivesebben sosem szerettek volna latni. Jobb ha csak az algoritmus elemzi, nem pedig valos ember.

A rendszert finomitani kell, es ehhez ido kell, sok sok ev. Max azon kellene valtoztatniuk, hogy a hibas cenzura miatti relkamaciora gyorsabban reagaljanak.

Ne vard el, hogy engedni fogjak az uszitast, a rasszizmust, pedofiliat es hasonlokat, mert gyakorlatilag ezeket torvenyi kotelesseguk szurni. Azt se vard el, hogy az alhireket, foleg a politikai tartalmuakat meg fogjak hagyni. Ott is vannak hibak, de de inkabb szurjenek tobbet, mint hogy ne legyen semmilyen szures. Nezd meg hogy Trump ugy nyert korabban hogy a valasztasok heteben, meg persze elotte is telenyomtak a kozossegi mediat es a hagyomanyos media egy reszet nagyon komoly hazugsagokkal, amibol kesobb kinott a Qanon, aminek a tagja barmit elhisznek. Szerintuk a masik partot pedofil, kannibal, satanista gyikemberek vezetik, Trump pedig superman es jezus mai megtestesulese.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szükséges, de drákói szigorral kéne ezeket szabályozni. Főleg választási időszakban.

(#24) mepet válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


mepet
addikt

Igen, sok kommentelő megoldást vár ettől, pedig nyilván való, hogy csökkenni fog a szólásszabadság méginkább, mint most.

Most a facebook cenzúráz. A cenzúra jogát át kell adni a pártnak államnak. Ezt követelik a politikusok.

Nem is tudom már, kitől idézem: "Na ne! Egy politikus, aki hazudik?" :DD

(#25) jUUh válasza <Adamsky> (#12) üzenetére


jUUh
addikt

Nem tudom, hogy konkrétan milyen esetre gondolsz, amikor a nem baloldali sajtót cenzúrázta a Facebook. Nem kötekedésnek szánom, tényleg érdekelne, mert nem vagyok up-to-date. :B

Samsung Galaxy S23+

(#26) #09256960 válasza jUUh (#25) üzenetére


#09256960
törölt tag

Úgy tudom a Pesti srácokot 6000 követővel törölték
.(Jobbos nem szélső jobb)
Varga Judit Igazságügyi miniszterünk is jelezte hogy lecsappant a kiküdéseinek a száma tartalékra rakták.
Lehet a shadow bann rendszeréről beszélni Twitternél elismerték..
De a lényeg hogy a Facebookot már megbüntették egyszer
EUban 10 000 Euróra !.
Akiket töröltek vagy korlátoztak most a választáson átmentek
a Parler-re ezt is letöröltették miattuk majd most a Telegramon volt rengeteg új regelés
EZT IS támadják !!!és meg akarják szüntetni !!!
Tehát nem csak hogy menj el lekövetlek zaklatlak és tönkreteszlek megy.

[ Szerkesztve ]

(#27) <Adamsky> válasza jUUh (#25) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... amikor a nem baloldali sajtót cenzúrázta a Facebook."
Olyan szerintem nem volt. Mármint, hogy a baloldalt cenzúrázták volna, de várom az ellenpéldát. :)
Azt gondolom hallottad, hogy Trump-ot (gyk. még hatalomba lévő elnök) mindenről "lekapcsolták": Twitter, Facebook, Instagram, Twitch, Snapchat.
Amerikában egyre többen kezd elegük lenni az ilyen szintű véleményterrorból, ezért egyre többen kezdték otthagyni a facsét és a WhatsApp-ot. Átmentek a Parler-re. De már ne keresd, mert a tárhelyszolgáltató (Amazon) "lelőtte", a Google és az Apple pedig levette az áruházaikból.
Itthon is elég gyakori az - igaz egyelőre átmeneti - tiltás, de a shadowban sem ritka.
Egy példa a sokból. De, - ha tényleg érdekel - érdemes megnézni Toroczkai László videóját. Érdekese kettős mércére világít rá itt is. Akárcsak a PestiTV, A riporter c. műsora, amiben szerintem a jobboldali elhajlással nem vádolható, de szvsz. utolsó normális volt ellenzéki politikus, Schiffer András mondja el véleményét a témába.

Megelőztek :) METE0 részben leírta ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#28) jUUh


jUUh
addikt

Értem srácok, köszönöm mindkettőtöknek! Megnéztem, elolvastam amiket küldtetek. :R

Samsung Galaxy S23+

(#29) Fred23 válasza Braddock (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem is, ettől függetlenül az se tetszik, amit a domináns közösségi oldalak tesznek. A fb-ot és társait erősebben kéne felügyelni és szabályozni, vagy ha ez nem megy, földbe döngölni. (Mondjuk a prosti srácok és hasonlók bannolása öröm a szívemnek mindig, bárkitől is jön.) :D

(#30) Noukoum válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Noukoum
veterán

Szép szöveg, de hiányzik a szavak mögül a lényeg. Egy horogkeresztet azonnal tilt a facebook, a képeket konkrétan retusálják és úgy rakják fel mert nem tudnak mást csinálni. Ehhez képest egy amerikai vagy szovjet neadjisten brit zászló / jelkép nyugodtan elfér. De jó hogy a mi érdekünkben cenzúrával befolyásolják az embereket, ennek én annyira örülök.
És még ezernyi példát írhatnék. Rohadtul nem az emberek védelme a cél, hanem azok kontrolálása.
És a legviccesebb az egészben hogy a kamu és állhírek maradhatnak az oldalon, a rasszizmus alatt meg gondolom azt érted hogy rosszat írnak egy feketéről akkor megy a tiltás de fehér emberről mehet minden. Hát nagyon naivnak kell lenni hogy valaki bevegye hogy ez jószándékból van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) lezso6 válasza <Adamsky> (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pl Vágó Istvánt cenzúrázta már a facebook.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) janeszgol válasza lezso6 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Beszeljunk konkretabban. Az covid elleneseket is cenzuraztak. Csak ebben az a bokkeno, hogy olyan tudomanyos cikkeket is sikerult, amit anno evekkel ezelott szaklapokban publikaltak.
A hatalom dontotte el, kiket kell letorolni, es az FB, YT meg is tette.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) pakesz válasza mepet (#24) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Most a facebook cenzúráz. A cenzúra jogát át kell adni a pártnak államnak. Ezt követelik a politikusok."
USAban nem csak a facse+twitter cenzurazott most hanem a media is
keress ra a jutyubon arra hogy "mostly peaceful protester" vagy "fiery but mostly peaceful"
na ez utan lehet osszehasonlitani hogy a Capitolium ostromat azt hogyan talaltak

csak amig a CNN-t birosag ele lehet rangatni amikor elszemtelenedik, lasd Nick Sandman ugy, addig a big tech cegek raböknek az onkenyes szabalyrendszerukre es vonogatjak a vallukat

(#34) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Újabb lépés a diktatúra felé. Mert az ugyan egy erős indoknak tűnhet a cikkben is említett sértő megjegyzések, ugyanakkor ez inkább csak ürügy az ellenvélemények, azon belül is politikai elhallgattatására, orosz és kínai minta alapján.
Ne feledjük, egy olyan államról beszélünk, ahol pár évvel ezelőtt azért börtönöztek be egy egyetemista lányt, mert kiírta a Facebookjára: "Erdogan diktatúrát épít." Igen, ennyiért. Lazán kapcsolódik, de amikor ez után nem sokkal volt egy öngyilkos merénylő, akkor a török média nem általlott kihangsúlyozni, hogy egy egyetemista lány volt a tettes.

#3 Majka26 Érdekes, én inkább a magyar kormány részéről érzek ilyen erőteljes vélemény ráerőltetést, hogy mit egyél, hol nyaralj, milyen értékeket kövess, melyik országo(ka)t szeresd,, mit gondolj Trianonról vagy a homoszexuálisokról - és még folytathatnám.

#26 METE0 Valahogy sejtettem az első dicsérő kommentek után, hogy a Pesti Srácok elő fognak itt kerülni...

#32 janeszgol Tudnál erre egy példát mutatni? Mert érdekes volna látni, hogy milyen koronavírus előtti, járványtagadáshoz kapcsolódó cikkeket töröltek. Előre is köszönöm!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#35) #09256960 válasza janeszgol (#32) üzenetére


#09256960
törölt tag

Az lenne a nagyon jó ha minden kontinensnek meg lenne a saját "szósöl médiája" saját keresőmotorja ami kötelezően abba az országba adózik ahonnan jön a hirdetés pénz !!
A kontinensen lévők adatait tehát pl a mienket védené az EU jog.
Jobb lenne ha ez egy harmonizált EU jog lenne és nem kellene tagállamonként elindítani.
Most mindegy hogy ki mit szeret. Ez nem Bal/ Jobb kérdés.
A hivatalos személyeknek saját rendszert ! Amerika elnökét, a Magyar igazságügyi minisztert vagy akár egy tűzoltóparancsnok hivatalos beszédét más ne minősíthesse. Pl ha kiáll Müller Cecília és beszél a Kínai vakcináról akkor azt amerikából ne lehessen egy embernek hiteltelennek bélyegezni mert esetlegesen neki az lenne az érdeke hogy az ő vakcinájukat vegyék.
Mint hírtovábbító és ne hírminősítgető működjön !
Max tegyen ki egy ez a hír hiteles gombot aztán majd az emberek nyomkodják. Amíg manipulál jogsértő.

[ Szerkesztve ]

(#36) pakesz válasza #09256960 (#35) üzenetére


pakesz
aktív tag

>> "Pl ha kiáll Müller Cecília és beszél a Kínai vakcináról akkor azt amerikából ne lehessen egy embernek hiteltelennek bélyegezni mert esetlegesen neki az lenne az érdeke hogy az ő vakcinájukat vegyék."

az igazi poen az hogy egy ilyen ugyrol valojaban semmit nem tudunk, lehet hogy csak egy soy boy volt aki ott a facsenal volt melos es o tultolta a sajat hataskoret
esetleg az tortent amit te irsz, hogy lobbistakent vedik a sajat termekuket
a lenyeg az hogy semmi elszamolhatosag nincsen, semmi olyan hogy bocsi akkor karteritunk mert tultoltuk a biciklit

(#37) janeszgol válasza Necroman_Mk2 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

A D vitaminrol, amit sokaig uldoztek, meg Godenyeztek, aztan osztol meg reklamozzak, illetve a korhazakban nagy dozisban hasznaljak is. Evekkel ezelott meg orvosi szaklapban ajnaroztak, milyen jo a virusok ellen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) pakesz válasza janeszgol (#37) üzenetére


pakesz
aktív tag

most meg azt irjak hogy rosszul mertek az a D vitamint...

jo hat megneznem azt amikor levesznek egy olyan oldalt, ami a reggelizes hasznossagat hangoztatja, mert arrol is vannak cikkek hogy hulyeseg

(#39) Silεncε válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


Silεncε
őstag

És ehhez drága kormányunknak nem inkább az oktatási rendszert kéne fejleszteni, hogy ne legyen az emberek hülyék? Oh, wait, akkor ő sem tudná hülyének nézni a választókat, áááhh :U

[ Szerkesztve ]

(#40) k-adi válasza atike (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Na mondjuk ez rettenet, ha tényleg így van... És valahol szánalmas is"

Igen az. De miért viselkedne másképp? Senki nem tanította. Téged tanítottak gimiben adózás megértésére, politikára vagy tudatos hírfogyasztásra, fake-news kiszűrésre? Naugye

(#41) Noukoum válasza Silεncε (#39) üzenetére


Noukoum
veterán

Többségnek adhatsz bármilyen oktatási rendszert, ugyanolyan marad. Szóval a mindenkori kormánynak meg sem kell erőltetnie magát, mert az emberek maguktól olyanok amilyenek. De hát ezért olyan amilyen a jelenlegi demokrácia rendszer.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) Tigerclaw válasza Silεncε (#39) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez a legnagyobb gond. A kormany legjobban az ertelmes es tudatos valasztoktol felnek, meg attol hogy elmennek szavazni. Most pl. nagyon be vannak rezelve a fiataloktol, erre voila, pont nekik igernek adomentesseget. Viszont meg ez is csak a tudatlan agyhalott retegre hat. Ezert is zulessztik le az oktatast meg jobban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#70) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Maradjatok a témánál és tartsátok be a Fórum Szabályzatát!

(#71) Necroman_Mk2 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ezt én nem először tapasztalom, hogy kiderül egy korábban démonizált élelmiszeri összetevőről, hogy valójában nem is rossz, és vica versa. Lásd a tehén tej megítélését az elmúlt évtizedek alatt.
Ettől persze én se nézem jó szemmel, hogy csak a vírusos álhírek miatt szedessenek le valós tényeket közlő cikkeket. Ha azt írnák, hogy a D vitamin az univerzális ellenszer, akkor érthető, de az immunrendszer erősítő hatása ettől függetlenül még igaz.

#35 METE0 "A hivatalos személyeknek saját rendszert ! Amerika elnökét, a Magyar igazságügyi minisztert vagy akár egy tűzoltóparancsnok hivatalos beszédét más ne minősíthesse."
Márpedig a szólászsabadságban a más ember kijelentéseinek véleményezése is beletartozik, ha pozitv, ha negatív kicsngésű. Az csak a cikkbeli törökhöz hasonló, autoriter rendszerek gondolják úgy, hogy a kritikákat, még a kultúrálisan megfogalmazott, építő jellegű kritikákat is hangoztató emberek a rendszer ellenségei, ezért fel kell lépni ellenük. Nyilván a kultúrált nyelvezetet és a kellő tisztelet megadását ettől még a kritikát megfogalmazónak se szabad figyelmen kívül hagynia.

A kínai vakcinás részt meg el lehet intézni egy "Lobbista!" is kiáltással, jogosan mondjuk, nekem viszont az az érdekem, hogy a beadott szer az ígéreteknek megfelelően hasson, lehetőleg mellékhatások nélkül. Márpedig én emiatt óvatos lennék, ha relatv agyontesztelt nyugati helyett kvázi teszteletlen kínai vagy orosz vakcinát ajánlanának fel a közeljövőben.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#72) Majka26 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Majka26
csendes tag

Az szép dolog, hogy cenzúrázzák a rasszizmust, nagyon helyes is. Viszont általában, ha a fehérek ellen irányul bármi rasszista komment stb... az maradhat. Érdekes, nem?

Ugyanez a helyzet a horogkereszttel, amit egyből töröl a fb (nagyon helyesen!), viszont a vörös csillag miért maradhat?

Ráadásul konkrétan az USA elnökét letiltják, ezt akárhogy nézzük meredek. Teljesen mindegy kinek mi a világlátása.

Schiffer András írta (aki minden csak nem keresztény, konzervatív), hogy lassan el sem kell mennünk szavazni, majd az algoritmusok eldöntenek mindent.

Igen! Sokan azzal kezdik a napot, hogy megnyitják a facebookot és az ott olvasottak alapján formálnak véleményt, a social médiának hatalmas az ereje.

De megsúgom már a németek és franciák is szankcionálni akarják a tech óriásokat...

(#73) #09256960 válasza Necroman_Mk2 (#71) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nem teljesen erre utalnak a soraim hanem inkább arra amit a Majka is mondott.
Az emberek kommentezhessék de nem feltétlenül ott.
Itt arról volt szó hogy maga az oldal kezd keménykedni azt mondja ez nem hiteles.
letiltja a felhasználót.
gátolja a felhasználót:
pl nem lehet a hivatkozást továbbküldeni vagy fel vannak valakire iratkozva 20 ezren és kiküldi 300 embernek az értesítőt.
Tehát ilyen egyszemélyi világmegváltó döntései ne lehessenek amivel gátol kormányokat hivatalokat. Shadow ban, vagy leállítanak egyOrbán livet YT-on nyomásgyakorlásként...
Más kérdés hogy van aminek no kommenbe kellene mennie.
Kimegy a FTC Romániában ne kezdjék már livebe a magyar himnuszt szidni.
Vagy ott a szólásszabadság. Franciaországban SZABAD az istenkáromlás !!! Aztán jönnek a sariás lefejezések, meg netflix meleg istenábrázolásai.
Vagy egy nagyköveti látogatás. van aki elég érzékeny ha sértegetik.
Tegnap néztem euronews-on a Biden beiktató ünnepségét, magyarul szidták a Trumpot alatta és amikor elment a konvojjal az alelnök valaki benyögte: Megrakétázhatnák a konvojt. ÉLŐBEN. Ilyen minek ?
Semmit nem jelent hogy később kiszedi egy ráérő modi.
Nem mindent kellene kommentelhetővé tenni. Ennyi.
Vannak neten direkt olyan propaganda trollok akik egy hely ellehettetlenítésén dolgoznak (pénzért)

[ Szerkesztve ]

(#74) Majka26 válasza #09256960 (#73) üzenetére


Majka26
csendes tag

Igen, pontosan!

Gyakorlatilag, befolyásolják az életünket, kormányokat buktatnak meg vagy emelnek fel. Ők döntik el egy hírről, hogy igaz vagy nem igaz... Persze azokat a személyeket tolják ezerrel, akik a tőkés érdekeiket képviselik. Ez így rendben lenne?!

Na és a legrosszabb, nem lehet semmit sem számon kérni rajtuk, nincs helyi képviselet. Csak kiröhögik a felhasználókat, de még a kormányokat, vezetőket is. Közben a GVH egy szaros reklámért bírságol milliókra meg milliárdokra a kkv szektorban.

Semmivel sem különb a nyugati tech diktatúra a kínai kommunista diktatúrától. Embereket lehetetlenítenek el vagy lekapcsolják őket teljesen (Trump). Platformokat szüntetnek meg (Parler) stb-stb...

(#75) #09256960 válasza Majka26 (#74) üzenetére


#09256960
törölt tag

Az a baj nekik kellene elhinni azt hogy nem csalták el a választásokat.
Mutatom Biden beiktatásának kedvelését:
11K Dislike
Nem tetszett nekik.
4K Dislike
Mindent kifejez !

[ Szerkesztve ]

(#76) Majka26 válasza #09256960 (#75) üzenetére


Majka26
csendes tag

Pont ezt néztem én is. Igen, youtubeon a halottak nem tudnak szavazni. :D

Közben Biden elvileg népszerűbb Obamánál is. Hogyne... :U

[ Szerkesztve ]

(#77) #09256960 válasza Majka26 (#76) üzenetére


#09256960
törölt tag

Tudod hol láttam én ilyet utoljára ?
Volt a Last of US 2. és trélere kapott majdnem 60 ezer dislike-t
és amikor kijött nem lehetett rá like-olni :)
És voltak olyan beszélgetések hogy hogy tudsz disliket eltüntetni
na pl úgy hogy ha kirakod letörlöd és újra kirakod, vagy 10 helyre rakod ki egyszerre akkor szétoszlik a mérges tömeg:))

[ Szerkesztve ]

(#78) atike válasza #09256960 (#75) üzenetére


atike
nagyúr

Mit fejez ki? Azt, hogy a Trump hívők nyomják a dislikeokat...? :F

328 millió lakos van... :)

(#79) #09256960 válasza atike (#78) üzenetére


#09256960
törölt tag

Nem , az politika.
Azt hogy manipulálják a médiát, a CNN nem mutatta be azt sem hogy Trumpot ujjongó tömeg várta. Egyoldalú tájékoztatás.
Melyik YouTube videó alatt nézik a lakosokat? Like/dislike arány van.

(#80) atike válasza #09256960 (#79) üzenetére


atike
nagyúr

Ha manipulálják, akkor miért ez az arány? :) Akkor el lenne tüntetve a sok dislike, és tele lenne like-al, nem? :)

Ujjongó tömeg? A katonai bázison? Az a pár tucat ember...? [link] a videó végén

Vagy itt, a Fehér Háznál? [link]

[ Szerkesztve ]

(#81) #09256960 válasza atike (#80) üzenetére


#09256960
törölt tag

Megmondom őszintén nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni,
én nem a megmondóember vagyok hanem a kételkedő.
Nem tudom mi van ha 7K embert törölnek, akkor az ő dislike-jai vajon eltünnek a rendszerből ? Ezt majd megmondja valaki aki belsős azért vannak az ilyen fórumok. Hogy megbeszéljék.
Nem, nyilván nem a búcsúztatásáról beszélek hisz se a kapitóliumba az alelnök búcsúztatásához sem más állami helyek közelébe sem engedtek Trumpistákat, hanem hazament az otthonába.
Amúgy a beiktatás után mindenki attól rettegett hogy majd valamelyik Trump közeli szervezet balhézik. De nem így történt ! Az Antifa balhézott megint “Nem Bident akarjuk, hanem bosszút” De ez marginális, ez majd Biden problémája lesz.
Ebben a fórumban nekünk inkább a média manipulálás a téma.

[ Szerkesztve ]

(#82) 8th válasza Majka26 (#3) üzenetére


8th
addikt

(#83) #09256960 válasza 8th (#82) üzenetére


#09256960
törölt tag

Az ÖT című műsorban mondták:
"Annyi változás lesz a Fehér házban hogy a Pepsi Automatát kicserélik Coca Colára !"
Freedooooooom :DDD

"Több ausztrál híroldal is azt tapasztalta, hogy az általuk leközölt hírek nem jelennek meg a keresések során, és a Google meg is erősítette, hogy „kisszámú felhasználó számára” blokkolják a szolgáltatásaikat."
Tehát van az egyenlő meg az egyenlőbb.
Ausztrália úgy döntött pénzt kér a Googletől az indexelésekért.
A Google kivonulással fenyeget.

[ Szerkesztve ]

(#84) Necroman_Mk2 válasza #09256960 (#75) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Elsőre tényleg bicskanyitogatónak tűnhet, ugyanakkor van egy olyan érzésem, hogy a Google a kamufiókokrók indított, pár másodperc alatt beözönlő mass dislike-okat szűrte ki. Mondjuk a második képen még mindig vezet a Like-hoz képest.
Vadhajtások, mint forrás? :Y

#82 8th Ez jó!

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.