Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duvi


duvi
nagyúr

Köszönjük a cikket! :K Megemlíteném az érdeklődőknek, hogy a Frontier rendszeresen akciózik, ahol féláron lehet hozzájutni a játék különböző kiadásaihoz. Ezenkívül minden náluk vásárolt verzióhoz, ingyenes Steam kulcsot is adnak, ha valaki Steamen keresztül szeretne játszani. Minden érdeklődőt és új játékost, szeretettel várunk a PH ED Topicjában!

[ Szerkesztve ]

(#2) Vesa


Vesa
veterán

"a jelenleg létező egyik legnagyobb és legösszetettebb játék"

Ez így nem teljesen igaz, habár az kétségtelen, hogy grafikailag jelenleg ez a legfejlettebb játék a műfajban (nem számítva a Star Citizent, ami bőven rátesz egy lapáttal, de az még nincsen készen). Azonban, sajnos a fejlesztés nem igazán halad, az Engineers óta alig jött értékelhető tartalom, leszámítva pár új hajót.
A játék első 100 órája érdekfeszítő és álleejtős, de később kiderül, hogy egyetlen sémára épül az egész, ez pedig a végeláthatatlan grindelés. Ezzel sem lenne baj, ha lenne értelmes célja, de jelenleg csak a nagyobb hajók szerzése és fejlesztése, valamit a reputáció növelése miatt van rá szükség. A játékban ezt leszámítva minden arról szól, hogy egy excel táblában lökdössük az értékeket ide-oda. A fejlesztők a tartalom hiányát azzal próbálják meg elfedni, hogy mindent grindeléshez kötnek, azon belül is megnehezítik a játékos dolgát, pl. a tutorialok teljes hiányával és a pontosan nulla információval arról, hogy adott nyersanyagot mégis merre keressen a szerencsétlen. A játék éppen ezért, gyakorlatilag játszhatatlan a különböző internetes fórumok használata nélkül. Erőssége lehetne a felfedezés, de az is teljes érdektelenségbe fullad 40-50 rendszer meglátogatását követően, mert ha ennyit láttál, akkor mind a 4 billiárdot láttad, csak más elrendezésben.

Érdemes tudni, hogy a játékidő 80%-ka abból áll, hogy ugrálunk A-ból B-be. Sokan nem titkoltan közben TV-t néznek vagy egyéb más elfoglaltsággal ütik el az időt, olyan szinten unalmas tud lenni...sajnos.
Nem pont ezt ígértek anno a Kickstarter kampányban. Az X3 széria mai napig messze több lehetőséget ad a játékos kzébe.

A tudomány a valóság költészete!

(#3) duvi válasza Vesa (#2) üzenetére


duvi
nagyúr

Sok mindenben igazat adok (pl. rajongó oldalak nélkül nagyon nehéz lenne a nyersanyaggyűjtés, rengeteg utazás és grindelés, fejlesztési ütem ...), de ezek közül van ami szubjektív. Vannak akik élvezik a sok utazást/repülést, vagy gyűjtögetést. Az biztos, hogy az ED kimondottan rendhagyó játék és sokaknak gondot okoz a kezdés. Másik része a tartalom. Ha valaki csak egyedül játszik, akkor sok élményből kimarad, de így is bőven megéri az árát, ha 50%-os akcióban vesszük meg. Ilyenkor kb. 7.000 Ft-ért kapjuk meg a CMDR Deluxe Editiont, ami szerintem abszolúte megéri az általad említett 100 óra játékidőt. Ismerek olyan játékosokat, akik már több ezer óránál tartanak (akár egyedül is). Már negyedik éve fut az ED és van egy nagyon jó közösségünk, ahol sok segítséget kaphatnak az új játékosok.

Az alábbi kijelentés erősen túlzó:
"megnehezítik a játékos dolgát, pl. a tutorialok teljes hiányával"
Eleve a játékba van beépített Training funkció, ahol lépésenként megtanítanak a játék alapjaira és kezelésére. Másrészt rengeteg training videósorozat van (és folyamatosan készülnek) a fejlesztők YT csatornáján, amikben elmagyarázzák az aktuális tartalmakat.

- Elite: Dangerous Pilot Training - Basic Flight Controls
- Landing - Elite Dangerous: Horizons Pilot Training
- Powerplay Training Part 1: Overview

[ Szerkesztve ]

(#4) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Mostanában egyre többet hallok erről a játékról, és ha tényleg van benne legalább 100+ óra élvezetes tartalom, akkor szerintem beruházok rá. Viszont nem sürgős a dolog, kivárok valami akciót (legutóbb lemaradtam róla, mert nem tudtam eldönteni, megvegyem-e). :)

(#5) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én már pár éve kinéztem magamnak a játékot, a régi szép idők emlékére (c64), de sosem jutottam el a vásárlásig. Nem lenne időm rá. Elég hülye dolog ez... amikor az ember fiatal, akkor van ideje, de nincs pénze játékra/gépre, amikor már dolgozó ember/családapa, akkor van rá pénze, de nincs ideje...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6) duvi válasza icemad (#5) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha csak az idő tart vissza a vásárlástól, akkor egy pár szó a játékmenetről. Ez egy sandbox űrszimulátor, ahol minden a játékosra van bízva. Szó szerint azt csinálsz amihez kedved van, vagy időd engedi. Háromféle játékmód van, amik között teljesen szabad az átjárás. Soloban egyedül vagy az NPC-kel. Openben találkozhatsz más játékosokkal és NPC hajókkal is. Private groupban csak a barátaiddal és az NPC-kel játszotok. Ha hetekig/hónapokig/évekig nem lépsz be, akkor sincs semmi gond. Max utánaolvasol az időközben kiadott újdonságoknak, változásoknak :) Ha tetszett az ős Elite, akkor biztos, hogy az ED is magával ragadna ;)

(#7) icemad válasza duvi (#6) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy megpróbálom. De nem tudom, hogy asszonykám mit fog hozzá szólni. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#8) duvi válasza icemad (#7) üzenetére


duvi
nagyúr

Fogd rám, hogy minden miattam van ;) Ha belevágsz, mindenképpen várj ki egy akciós időszakot, illetve nézd meg a szükséges configot!

Minimum PC specifications:

OS: Windows 7/8/10 64-bit
Processor: Quad Core CPU (4 x 2Ghz)
Memory: 4 GB RAM
Graphics: Nvidia GTX 470 / ATI 7240HD (DirectX 11 functionality required)
Network Broadband Internet Connection
Hard Drive: 8 GB available space

Recommended PC specifications:

OS: Windows 7/8/10 64-bit
Processor: Intel Core i7-3770K Quad Core CPU or better / AMD FX 4350 Quad Core CPU or better
Memory: 8 GB RAM
Graphics: Nvidia GTX 770 / AMD Radeon R9 280X or better
Network Broadband Internet Connection
Hard Drive: 8 GB available space

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A régi Elite nagy kedvenc volt, de azzal hogy egy single player játékot multira kényszerítettek, 1 fillért nem adnék ki érte. A Diablo 3-mal is eljátszották ugyanezt, bár azt megvettem, de végül sose szántam rá magam hogy játszak vele. A másik ilyen "véletlenül se" az Ubisoft név, ami egyet jelent a "ha megszakad a neted, vége a játéknak"-kal, tehát erre se adunk ki pénzt.

(#10) duvi válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


duvi
nagyúr

Solo játékmódban nincs multi. Ott csak single játéklehetőség van.

(#11) Dr. Akula válasza duvi (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De úgy mint a Dio3-ban, hogy attól még a neten vagy, csak egyedül. Ha kihúzod a kábelt a falból, akkor nem fog menni, nem?

(#12) duvi válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


duvi
nagyúr

Ja ok. Te az állandó online kapcsolatra gondoltál. Ez így van. Offline nem lehet játszani :( Miért gond az online megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. Akula válasza duvi (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mert nem szeretem ha netre vagyok kényszerítve. Akkor tuti online fiókokkal kell szanaszéjjel regisztrálgatni, meg ha épp szolgáltatót váltasz, karbantartás van, jön a vihar és elmegy az áram, akkor nincs játék. Pont amikor kéne.

(#14) duvi válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


duvi
nagyúr

Értem. A játékiparban is ez a tendencia. Sokan ezzel oldják meg a másolásvédelmet. A Blizzardnak bejött és a többiek követik... A regisztráció itt is kb. annyi mint a PH-n, tehát gyorsan megvan, de nem akarlak győzködni.

(#15) Szpisti válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát, ha elmegy az áram, játszani sem nagyon tud az ember a gépén... :DDD (Talán egy csurra töltött laptopon egy fél órát...)

[ Szerkesztve ]

(#16) ooooobi válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ezelött 10 évvel még megértettem volna ezt a hozzáállást de 2018-ban ez már nonszensz. Ha kimegy az áram akkor meg nem csak a netkapcsolat miatt nem tudsz játszani, hanem a gépet se tudod benyomni. Ok ha van laptopod akkor játszhatnál, da akkor mondhatjuk, hogy max megosztod telórol a mobilneted :) Ez már nem a régi cd-s dvd-s korszak.

Egyébként igaz, hogy egy nagy grind a játék, de istenem, ha minden hajót rögtön meg lehetne venni akkor2 hét múlva otthagynám az egészet. Én még a legelején vettem meg elég sokat is toltam, kereskedelem, aztán harc végül pedig a felfedezés le tudott kötni hónapok óta nem vettem elö, már az engienereket se tudom, hogy mik. Valahol felfedezés közben hagytam abba, mármikor folytathatom onnan, mondjuk ezek a nagyobb frissitések ilyenkor lehet sok bosszúságot okoznak, mert azt mondják elvesznek a le nem adott küldetések, felfedezett rendszerek. Ez tényleg nagyon rosz emiatt hatalmas negatív pont nekik, mivel van hogy több órányi játékidöre van az ember a legközelebbi lakott bolygóhoz. De ennek ellenére is ajánlom a játékot, egy akcióban érdemes lehet rá beruházni.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#17) icemad válasza duvi (#8) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egy akciót megvárok. A gépigény nem foglalkoztat, Liquidsky-t használok egy 5 éves laptopon. Doom max felbontáson, csutka grafikával megy szépen, nem hiszem, hogy ez megfogná.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#18) duvi válasza ooooobi (#16) üzenetére


duvi
nagyúr

"...a nagyobb frissitések ilyenkor lehet sok bosszúságot okoznak, mert azt mondják elvesznek a le nem adott küldetések, felfedezett rendszerek."
Ezt már megoldották. Az utolsó két nagyobb tartalmi frissítésnél, már nem kellett ezzel foglalkoznunk :N

(#17) icemad
Akkor vár a galaxis! :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. Akula válasza ooooobi (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"max megosztod telórol a mobilneted"
Akár fél óráig is, utána lemerül a keret. Azért meg nem fogok havi 4k helyett 15k-t fizetni, hogy kielégíthessem egy offline játék net iránti fake igényét, mert a kiadónak így kényelmesebb. Nekem meg nem.

"Ez már nem a régi cd-s dvd-s korszak."
Épp ez a probléma. Anno nem kényszerítették ilyesmire az embert. Lehet hogy a mai generációnak elég a tulajdonlás helyett egy korlátozott használati jog (már amikor a kiadó épp engedi használni), nekem nem. Én ha megvettem valamit, akkor az enyém, akkor használom amikor csak kedvem tartja. Ha ezt képtelen egy kiadó biztosítani, akkor én se leszek képes pénzt áldozni rá. Pedig lenne miből, akár többet is, de _ezért_ nem. Elvből.

Arról nem is beszélve, mi van ha nem tetszik egy patch tartalma. Itt kötelező felraknod, offlineban nem.

(#20) Mister_X válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez egy MMO, amit mellékesen lehet solo-ban is játszani. Az MMO nevéhez méltóan igényel internetet. Nem csak a “fake igényt” elégíti ki, hanem a galaxis folyamatosan változik, befolyásolják a helyi frakciókat és nagyhatalmakat a cselekedeteik (Background Simulation és Power Play. Minden játékos ugyan abban a galaxisban van.

Persze lehet verni az asztalt, hogy “oflájn játék nekem ne akarja a zinternetet”, ez van, akkor ne vedd meg, de akkor ne írd le ötször egymás után. Játszd a Star Citizent offline.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#21) Vesa válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Vesa
veterán

Én pont úgy vagyok ezzel ahogy te, soha, egyetlen multi játékkal nem vagyok hajlandó játszani mert idegesít az egész úgy ahogy van. Ennek ellenére az Elite-be én is beletettem több mint ezer órát. Sajnos a játék koránt sem izgalmas annyira, hogy a falat kapard idegességedben, ha netán egy évben egyszer pont akkor van valami gebasz a nettel, amikor játszanál. Legkevésbé ez tartson vissza a vásárlástól, hidd el, ez nem gáz!
Az már sokkal inkább probléma, amit a 2-es hsz.-ben írtam. A játék egyszerűen kevés. Talán csak én látom így, mert korábban az egyébként Elite klón X3 szériával még ennél is jóval többet játszottam (ott közeledek a 4000 órához).

Azért favorizálom az egyébként sokkal rondább X szriát, mert az X3-ban -az Elite-el ellentétben- lehetőségünk van:
- Saját flottákat birtokolni és irányítani, számos hajóosztályban
- Saját főhadiszállást -űrállomást- építeni, ahol visszafejthetjük idegen civilizációk technológiáját így akár szert is tehetünk rájuk
- Saját gyárakat, bányákat, katonai kiképzőközpontokat és kereskedelmi állomásokat építeni, ennél fogva, nem egy táblázatban lökdösünk értékeket, hanem látjuk ahogyan épül a saját kis birodalmunk, flottánk stb.
- Műholdakat lehet telepíteni, amiket számos célra lehet használni
- Az állomások védelmére fegyver platformokat lehet építeni, vagy be lehet programozni koordináta szinten, hogy milyen hajó és pontosan merre járőrözzön!
- Fegyverek garmadája, csak rakétából közel 40 féle van!
- 8 különböző idegen fajjal találkozni, harcolni, kereskedni, vagy akár csak békében élni velük
- Az idegen fajok eltérő technológiával rendelkeznek, melyekhez megfelelő reputációval hozzájuthatunk
- Több mint 100 repülhető hajó az egészen kicsi és gyors felderítőktől kezdve, a komplett flottákat a gyomrukban cipelni képes csatahajókig, vagy a gyárakat is szállítani képes hatalmas teherhajókig.
- Bármelyik hajó elfoglalható, megszerezhető, repülhető!
- Brutális mennyiségű, a hajókra installálható szoftver, melyek modokkal tovább bővíthetők. Ezek a kereskedeéstől kezdve, a navigáción át, a flották menedzselésén és a fegyverrendszerek vezérlésén át, a felfedezést segítő rendszerekig szinte bármire megoldást kínálnak.
- Minden rendszer tartogat valami meglepetést, érdekességet!
- A rengeteg kiváló mod mellett legalább 3 olyan nagy overhaul mod van, ami újabb több száz óra játékot jelent önmagában
- És Single Player ONLY! :K

Fentieket az Elite sajnos nem tudja és még fel sem soroltam mindent. Ezek után nekem iszonyú kevés az Elite, pedig ezt a 10+ éves játékot mindössze 15 ember fejlesztette.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#22) orientcx válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


orientcx
őstag

Bocs, nem akarok bele vau-vau, de a net követelmény nem igazi kifogás. Egyrészt gondolom napi rendszerességgel nálad sem halálozik el a net, de ha már itt tartunk, nekem pl van egy usb mobilnet-em is. Nem a játék miatt, hanem hogy bárhol tudjam használni a laptopon a netet, azonkívül néha nálunk is van hiba, vagy karbantartás, és olyankor arról megy az asztali gép. Az egész pár ezer Ft. Az ED adatforgalma meg elég csekélynek mondható, bőven belefér a normál keretbe a rendes hálózat pótlása.
Én sokkal inkább úgy látom, hogy te valamiért eldöntötted, hogy "Ez már nem a régi cd-s dvd-s korszak -
Épp ez a probléma. Anno nem kényszerítették ilyesmire az embert."

Ez esetben rossz hírem van. Te gyak minden új játékról le fogsz maradni, és az internet "retro bazárjában" vadászgathatsz magadnak 386DX40-es gépet, és tolhatod a System Shock 2-t(hogy én azt hogy imádtam :K)
Én sem játszottam soha on-line játékot(a Call of Juarez-t leszámítva), és ha választhattam volna, én is az off-line verziót választottam volna, de hamar beleszoktam, és ma már akkor sem mennék vissza, ha lehetne.
Persze ha te eldöntötted, hogy nem, akkor te tudod(azt viszont nem, hogy miről maradsz le) :)

Vesa - Látom, te itt is hozod a formád ;)
Csak egy rövidke megjegyzés, a kötekedés szándékától mentesen: Olyan dolgokat hiányolsz az ED-ből, amik nem azért nincsennek benne, mert tohonyák a fejlesztők, hanem mert ez nem az X széria. Az ED nem hiányos, hanem más. De ha már itt tartunk, egy erős FPS részt, vagy a légkörös leszállást pl joggal hiányolhatnád(mert én nagyon).
De mindenesetre téged sem áll szándékomban meggyőzni, az hogy neked mi tetszik, vagy mi nem, azt te tudod, de az egy egyszerű tény, vastagon játszottál annyit, hogy bőven megérje az árát(még ha le is vonjuk belőle azt az időt, amit bosszankodással töltöttél :K)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23) Dr. Akula válasza Mister_X (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem. Az Elite mindig is szóló játék volt, ami most kapott egy netes kiegészítő játékmódot. Ahogy a Diablo is, ott is kamu kifogás volt hogy miért is kell a net single playerhez (a 3-ban). Nem kell. Ez csak egy antiwarez kifogás.

"akkor ne vedd meg"
Pont ezt teszem. Én így szavazok az ilyen megoldások ellen.

"de akkor ne írd le ötször egymás után"
És képzeld el, még 6.-szorra is van aki nem érti.

(#24) Dr. Akula válasza orientcx (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"a net követelmény nem igazi kifogás. Egyrészt gondolom napi rendszerességgel nálad sem halálozik el a net"
Nem, de ilyen alapon ha egy játékban a minimum fps 5, a maximum meg 100, akkor ugye ne zavarjon senkit a szaggatás, mert nem mindig van ám 60 alatt, tehát átlagban akár folyamatosnak is tekinthető. :D

"Ez esetben rossz hírem van. Te gyak minden új játékról le fogsz maradni"
Nem, csak az ilyen önfejűekről. GTA5-öt pl. tudom warezban is tolni. Fent van a doboz a polcon, de nem azt használom, hanem a problémamentes verziót. Végülis a jogot vettem meg a használatra, nem a másolásvédelmi szopórollert. Találjanak ki olyan másolásvédelmet ami nem az én használati jogomban korlátoz, vagy nem kapnak pénzt. Ez olyan mint a saját lakás vs albérlet. Az albit sosem fogod a sajátodnak érezni, pedig ott is ugyanúgy tartózkodhatsz, ha fizetsz érte (és amíg a főbérlő ki nem dob). Én fizetni csak olyan dolgokért vagyok hajlandó, ami az enyém lesz (tudom, használati jog, de az korlátlanul).

Az online mánia már lezajlott a dio2-nél, az elején azt hiszi az ember hogy jó móka, aztán rájön hogy igazából senki se akkor ér rá amikor te, ha mégis, max botozni lép fel (mert már ő is unja), idegenekkel játszani meg igazából szabadrablás, elvárják hogy te húzzad őket, ha nem csinálod elég gyorsan, már lépnek is ki. Na ezért nem kell online. Offlineban én döntöm el melyik patchet rakom fel, ha nem tetszik, nem frissítek. Dio2-ben ugye minden patchnél kezdhetted újra, mert mindig szétkúrták ami addig jó volt, offlineban ugye ilyen nincs. Meg olyan se hogy a kiadó úgy dönt már nem kifizetődő, ezért lekapcsolja a szervert, pl. Ultima Online. Az én gépemet max én kapcsolom le.

Az Elitenél se indokolja semmi hogy online legyen, az 1. rész se kért netet. Igazából azért bosszantó, mert amúgy játszana vele az ember, de nem így.

(#25) Mister_X válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Legalább a múlt időt helyesen használod. Igen, az Elite egy single player játék volt. A nyolcvanas években - nem tudom, hogy az utolsó Frontier mikor jött ki, de az és az Elite: Dangerous között is van 20, azaz húsz év. Az első Elite meg 1984-ben jelent meg! Breaking News! Az ED nem olyan, mint a harminc évvel ezelőtti Elite!! Most komolyan az a kurva nagy probléma, hogy húsz év alatt fejlődött a széria és szükségessé tették az internetetelérést, mert egy MMO?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) #21346560 válasza icemad (#5) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én meg is vettem nagy lelkesen a megjelenéskor... Szerintem nincs benne 1 órám sem :U

(#27) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nekem is ellenőrizni kellett a dátumot, mert internetkapcsolatra való hivatkozás már 2008-ban is ciki volt, azóta meg eltelt egy kis idő. Azt hittem, hogy a grindelés lesz a fikázás fókuszpontjában :)

A témához hozzászólva:a Elite Dangerous az egyik legjobb dolog, amibe tehetitek a pénzeteket. Ár/érték arányban verhetetlen.

Azért a fenti hangokat erősíteném én is, Vesa kollégával egyetértve, hogy az elmúlt 2 évben semmilyen érdemi frissítés nem jött a játékhoz, de jelenlegi állapotában is simán benne van a 400 óra játékidő.
Aki kicsit panaszos, azok olyan játékosok, mint én, akik 2 évig nyomták, aztán egyszer csak véget ért a motiváció. De ezzel semmi baj sincs, kb 30 EUR volt a kiegészítővel együtt, annyit bőven megér.

Annyit még hozzátennék, hogy egy jobb kontroller (HOTAS) teszi teljessé az élményt, de ezt ráér akkor is megvenni az ember, ha már rákattant a játékra, ami amúgy nem könnyű.
VR-ban pedig tökéletes!

(#28) cskamacska válasza kiskuplung (#27) üzenetére


cskamacska
addikt

"Nekem is ellenőrizni kellett a dátumot, mert internetkapcsolatra való hivatkozás már 2008-ban is ciki volt, azóta meg eltelt egy kis idő."

A fan hölgyurak gondolom nem sok MMO kimúlásánál tették tiszteletüket. :) A 84-es Elite 34 év múlva is teljesen játszható marad, ha az emulátorok megengedik. Az Elite Dangerousnél még csak a Frontier Developments-nek sem kell a fűbe harapnia, elég ha a szervereik köhögnek egyet, vagy a netszolgáltató tökö valamin.

más

Elite Dangerous Official Trailer with added honesty :D

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) Vesa válasza orientcx (#22) üzenetére


Vesa
veterán

"Látom, te itt is hozod a formád"

Nem hozok smmit, csak -most is-, szimplán leírtam a véleményemet! A fórum egy ilyen műfaj, nem csak rajongóknak szabad kommentelni! ;)

Azt soha nem vontam kétségbe, hogy az Elite D. megéri az árát! A hibáival együtt is bőven megéri! Ezt pont úgy le szoktam írni, mint azt ami nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#30) Vesa válasza Mister_X (#25) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek némileg ellent mond, hogy maga a Frontier ígérte meg a Kickstarteren, hogy lesz OFFLINE verzió is. Amit mint tudjuk, 2 héttel a megjelenés előtt vettek ki a játékból -ami persze nyilván nem igaz, tehát hazudtak végig, mert 2 héttel a megjelenés előtt nem lehet ilyen döntést hozni, a játékot eleve online módra fejlesztették-.

Javít a helyzeten, hogy ha jól emlékszem, lehetőség volt refund-ra egy ideig emiatt. De a játékhoz technológiai értelemben alapvetően nem szükséges a kötelező online kapcsolat, ennek semmi köze ahhoz, hogy 2018-at írunk, ez pusztán Braben DRM megoldása a warez ellen.

Na csak ugye lehet így is, meg lehet úgy is ahogy a Cities:Skylines esetében kommunikálták, miszerint modokkal és tartalommal veszik rá a játékost a vásárlásra, mert a warez verzióból nem érhető el az a több tízezer workshop mod, ami a Steam-en van. És a jelek szerint jobban működik ha emberszámba veszik az embereket, mert 3 millió eladott példány felett járnak.

A tudomány a valóság költészete!

(#31) duvi válasza Vesa (#30) üzenetére


duvi
nagyúr

"De a játékhoz technológiai értelemben alapvetően nem szükséges a kötelező online kapcsolat, ennek semmi köze ahhoz, hogy 2018-at írunk, ez pusztán Braben DRM megoldása a warez ellen."

Ez csak félig igaz (akiknek csak a single játékrészre van szükségük), mivel online kapcsolat nélkül nem lehetne Wingben és Multicrewben (multiplayer játékmódok) játszani. Márpedig az ED-hez nagyon sok pluszt adhat a közös játék. Akit érdekelnek a részletek, olvasson vissza az EDHU weboldalán...

(#32) kiskuplung válasza Vesa (#29) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én se értem, mi baja van. Ez a játék távol áll a tökéletestől, szerintem teljesen jó dolgokat sorolsz fel újra és újra. Az Elite világában 2 éve megállt az idő, ez egy tény. Én is már csak a VR repkedés miatt térek vissza néhány havonta.

cskamacska: látom, nagyon tetszenek a képek, ezért gyorsan újra ellenőriztem a naptáramat, és én is csináltam egyet Neked.

Bocsásd meg, de nem vagyok egy grafikonguru.
Kérlek, ne tetézd ezt az online témát, egy olyan világban, ahol nekiindulok és 3000 km-t kocsikázok le egy huzamban úgy, hogy végig online navigálok, szállást foglalok, stb. egy kis eszközzel a kezemben.

A videó viszont nagyon jó, és sajnos igaz is. A világ legfélrevezetőbb trailereit az Elite-hez gyártották.

(#33) orientcx válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


orientcx
őstag

Ne haragudj, de az érvelésed számomra kicsit sem meggyőző. Saját, igen alapos tapasztalatból állíthatom(a kezdetektől fogva játszom), hogy az ED összességében stabilan fut, nálam kifejezetten ritkán van connection error. Persze időnként van karbantartás, és egy-egy új tartalom feltelepítése a szerverre valóban kényszerű szünetet eredményez(bár ez utóbbi sajnos ritkán van). Mégis összességében folyamatosan, és stabilan lehet játszani, az erre való hivatkozás egyszerűen nem állja meg a helyét.
Ami pedig az on-line panaszodat illeti, tetszik, nem tetszik(nekem speciel tetszik), de a netnek alapvető szerepe van majd mindenben, és ez egyre csak fokozódni fog(akár a nemzetközi helyzet :) ), de a számítástechnikai területen meg aztán végképp. Ez egyszerűen nem a te döntésed, ez van.
De nem akarlak meggyőzni, te tudod.

cskamacska - Már megbocsáss, de a kommented egyszerűen komolytalan. Azért nem játszol valamivel, mert lehet hogy X év múlva lekapcsolják a szervert? Hát ez vicces(már most vesztettél több mint 3 évet :K). Ráadásul ki tudja, hogy akkor majd nem adnak-e ki hozzá valami patch-t, hogy azzal végre az általad vágyott otthoni magányodban folytathasd?
És ahogy azzal a szomorú képpel próbálod azt sugallni, hogy aki megveszi az ED-t, az az év 364 napjában, plusz 23 órájában és 14 percében ezzel a képpel szembesül, na erre már nem is mondanék semmit...
Ahogy fentebb, itt is bátran jelentem ki, hogy az ED összességében stabilan fut. Ami pedig a linkelt videót illeti, az ED hivatalos trailere valóban nem tükrözi a valódi játékmenetet, de az az "őszinte" kiegészítés kb 4x olyan megtévesztő, mint az általa kritizált hivatalos verzió. Amúgy mégis mit vártok egy trailertől??? Melyik játék beharangozójába nincs belezsúfolva minden, 238%-os töménységgel, miért pont az ED-n kéritek ezt számon? De ilyen erővel nincs az a láb és hüvelygomba reklám, ami ne azt sugallná, hogy ha egyáltalán csak kinyitod a tubust, már el is múlt, sőt, még a hajad is kinő tőle, és a bőröd is bársonyosabb lesz.
Annyi jártasságunk legyen már ebben a világban, hogy a helyén kezeljünk egy-egy hirdetést(én pl soha nem szoktam rákattintani arra a bannerre, amelyik azt ígéri, hogy két hét múlva magamtól megtanulok bergengócul)

Vesa - "szimplán leírtam a véleményemet! A fórum egy ilyen műfaj, nem csak rajongóknak szabad kommentelni!"

Maximálisan egyetértek :K

"Azt soha nem vontam kétségbe, hogy az Elite D. megéri az árát! A hibáival együtt is bőven megéri! Ezt pont úgy le szoktam írni, mint azt ami nem tetszik."

Hát lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de a hozzászólásodban(#21) arra a pozitív részre valahogy nem bukkantam rá.
Amúgy kétségtelen, hogy a játék mutat súlyos hiányosságokat, és vannak kiaknázatlan lehetőségei is, de azt a kritikához érdemes lenne hozzátenni, hogy mindent egybevéve egy nagyon összetett, és nagyon szórakoztató játékról van szó, hihetetlen szabadsággal.
(de nem gonoszkodom tovább, tudom hogy szereted az ED-t ;))

"Ennek némileg ellent mond, hogy maga a Frontier ígérte meg a Kickstarteren, hogy lesz OFFLINE verzió is."

Ez kétségtelenül nem volt illendő, és még akkor is ez a véleményem, hogy ha így utólag már megszerettem az on-line verziót, és akkor sem mennék vissza, ha lenne rá lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#34) Biantwar válasza cskamacska (#28) üzenetére


Biantwar
csendes tag

Szia! fyi, kb. itt tartott a frissítés előtti grafika, azóta javítottak a bolygók megjelenítésén:
Elite Dangerous:Leap of Faith

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Akula válasza Mister_X (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És most mi indokolja szerinted az onlinet a másolásvédelmen kívül? Single playerben...

(#36) Dr. Akula válasza kiskuplung (#27) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem is ciki a 21. században hogy egy internet szolgáltató kiajánl egy gyorsabb csomagot, csak épp teljesíteni nem tudja, de azért átkapcsolja, hogy aztán semmilyen neted ne legyen. De veled ellentétben, nekik nem ciki.

És gondolom neked húzzák utánad a kábelt ha kimozdulsz otthonról, nehogy elmenjen a net ha máshol akarod használni a géped... :W

(#37) Mister_X válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Mister_X
nagyúr

BGS, Power Play, Community Goals. De már leírtam. Ez mind nagyon sokat hozzátesz az Elite: Dangeroushoz és akkor még nem is kellett átlépned solo mode-ból.

Community Goals: Most kb. heti rendszerességgel támadnak meg állomásokat a thargoidok, ami annyit tesz, hogy az állomásról ki kell menekíteni embereket (megjelenik mellettük egy rescue ship) és szállítani kell bizonyos nyersanyagokat, hogy újra üzemelni tudjon az állomás. Nem mellékesen a rendszerben megjelennek a thargoidok és rosszabbik esetben hiperugrásból is kiszednek téged (hyperdiction).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#38) Dr. Akula válasza Mister_X (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ezeknek továbbra is mi köze a single playerhez? Eddig se arról beszéltünk hogy netes játékhoz kell-e net, vagy nem, mert nyilván...

[ Szerkesztve ]

(#39) Mister_X válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fogalmazok másképp: az Elite: Dangerous nem single player.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#40) Dr. Akula válasza Mister_X (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aztán miért nem? Ha megjelenik egy opcionális lehetőség (multi), az már mindjárt kötelező is? És miért? Eddig miért volt meg a sorozat multi kényszer nélkül? Mint a Diablo. Hirtelen a 3. részben kellett felfedezni hogy ez egy multi only játék, az első 2 rész meg valami tévedés lehetett? :D Természetesen semmi köze nem lehet a dolognak a másolásvédelemhez, olyat egyik kiadó se alkalmazna a világ minden pénzéért, hiszen ők csakis a vásárlóik játékélményét helyezik előtérbe, lásd: Ubisoft. :D

[ Szerkesztve ]

(#41) duvi válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


duvi
nagyúr

Részben benne van a másolásvédelem is, de az online kapcsolat miatt sokkal több lett/lesz az ED, mint a nagy elődje volt. Ha csak egy offline játék lenne, akkor jóval kevesebb tartalom és dinamikusan változó esemény kerülhetne bele. A játékosok többsége már rég megunta volna, ha most is a 2014-es kiadással kéne játszania. Másrészt a multiplayer tartalmak, tényleg sokat dobnak a játékélményen :K Ezekről írt (#37) Mister_X kolléga. Ettől függetlenül nem akarjuk rád erőltetni a véleményünket, csak az online ED plusz lehetőségeit próbáljuk elmagyarázni.

(#42) Dr. Akula válasza duvi (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem mondtam 1 szóval se hogy ne legyen benne online, csak azt hogy a single player részhez ne kelljen netkapcsolat. A GTA5-höz se kell, pedig ott is tolják 1000-rel a GTA: Onlinet, a fejlesztések 99.999%-a csak ahhoz érkezik, mégse erőltetik hogy singleben folyamatosan a neten lógjak. Így azt (kellően erős notebookkal) akár nyaralásra is magammal vihetem, ellenben ezzel milliós roaming díjak jönnének ki. És csak azért mert másolásvédelem.

"A játékosok többsége már rég megunta volna, ha most is a 2014-es kiadással kéne játszania."
Erre valók a DLC-k, kiegészítők, offlineban is működnek - ha akarják. GTA5, Mafia 3, Witcher 3 hány DLC-t kapott már, és egyiknek se kell net.

Aki onlinekodni akar, annak nyilván, de nem mindenki akar.

[ Szerkesztve ]

(#43) duvi válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


duvi
nagyúr

A realtime BGS-t (háttér szimuláció), vagy pl. a hetente érkező bázistámadásokat nem lehet DLC csomagokban letölteni. Ha meg hetente online frissítenéd (ebből tuti háborgás lenne), akkor már majdnem ugyanott tartanál, mintha online játszanál ;) Valóban lehetne offline single játék az ED, csak jóval kevesebb tartalommal. De befejeztem. Neked nem tetszenek az online játékok és ennyi. Nincs ezzel baj :R

[ Szerkesztve ]

(#44) Mister_X válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért volt meg a sorozat muktikényszer nélkül, mert a nyolcvanas években nem volt internet.

De tudod mit, én itt feladom a veled folytatott kommunikációt, mert te már eldöntötted, hogy durvaanyját a Frontiernek, mert kell internet az ED-hez.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) Dr. Akula válasza Mister_X (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Meg azért mert nem volt rá semmi szükség. A játék alapvetően a saját szórakozásról szól, nem arról hogy villoghass a haverok előtt hogy bebe, nekem +5-ös kardom van, neked meg csak +3-as... Mert a multi leginkább erről szól. Aki szerint nem, az még nem játszott eleget. Nekem már a dio2-ben elég volt ez, 1-2 év után már mindenki csak botolni járt fel, meg húzatni új karikat vadidegenekkel. Ez nekem nem játék. Haverokat is max suliban lehet összeszedni közös játékra, melóban már mindenkinek más időbeosztása lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46) orientcx válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


orientcx
őstag

Tudom hogy én vagyok az ostoba, hogy megint megpróbálom észérvekkel megtörni a te zsigeri ellenállásod, amely küzdelem kilátásaihoz képest Don Quijote barátunk harca azzal a szélmalommal egy igazi sikertörténetnek minősül, de csak nem bírok magammal.
1 - Ha egyszer megígérték, akkor valóban illett is volna kiadni a solo módot, ez nem képezi vita tárgyát.
2 - Ennek ellenére az online verzió igenis minimum megduplázza a játékélményt, mert az ilyen-olyan fórumokon egymással kommunikáló játékosok(akik ezen kapcsolatokat szintén online teremtik, és nem palack postával, se nem futárokkal, vagy postagalambokkal, de még csak nem is füstjelekkel), szóval ezek az elvetemült userek az ED-ben ugyanabban az időben ugyanazokkal az eseményekkel, főbb történésekkel, újdonságokkal, és érdekességekkel találkoznak, mivel ugyanabban a világban tartózkodnak, méghozzá annak a világnak ugyanazon pillanatában. Mert ez egy olyan világ, amiben NEM VAGY EGYEDÜL, és ez még akkor is jó érzés, ha soloban megy a móka.
Mindazonáltal sokadjára is hangsúlyozom: Te tudod.
DE! az viszont egyszerűen nem a te választásod, hogy net vagy nem. Ez van, ha tetszik, ha nem.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#47) Mister_X válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

“Mert a multi leginkább erről szól. Aki szerint nem, az még nem játszott eleget.”

Az előbb még meg se volt a játék, most meg “tudod”, hogy mi a multiplayer lényege. Oké.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48) Dr. Akula válasza orientcx (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te miről beszélsz? Senki nem folytat hadjáratot (ez a te képzelgésed), én leírtam hogy nekem mi nem tetszik (egyszer), amit jól láthatóan egyesek nem tudnak értelmezni (pedig nem olyan bonyolultak a magyar mondatok), és hiába írom le másképp hogy talán úgy fel tudják fogni, csak nem megy (direkt?). Szóval amit én nem mondtam, azt ne próbáld meg a számba adni! Többször leírtam (elolvastad?) hogy semmi bajom a multival, egyszerűen csak totál indokolatlannak látom hogy singlehez is netkapcsolat kell, ami egyesek állításával ellentétben nem tartalmi, hanem pusztán másolásvédelmi okból alakult így. Az MS is mindig csak "segíteni" akar az embereknek felismerni a warezt, sose behajtani a jogos jussát, mert az rosszabbul hangzik, ezért ők ilyen eufemisztikusan fogalmazzák meg hogy antiwarez. Az Elite meg így. De attól a tény az tény marad. Semmi mást nem kell bemagyarázni mögé, semmilyen harc nincs itt, max egyesek részéről, akik mindig megpróbálják ezt félreértelmezni, és értetlenkedni egy sort a saját kitalációjukon.

(#49) Dr. Akula válasza Mister_X (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na látod, ilyen kitalációkról beszéltem...

Ki mondta hogy megvan az ED? Ki mondta hogy csak ebben a játékban van multi? Az eszedbe se jutott hogy van több multiplayer játék is a világon?

Az ilyen szándékos értetlenkedésekkel szaporodik az offtopik.

(#50) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Megidézem .LnB-t, a gif mestert, ehhez az én tudásom már kevés.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.