Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) myckey válasza Joshi (#100) üzenetére


myckey
veterán

Mé?

A zintel ingyen állja a hajfestést? :F

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#102) joysefke válasza Oliverda (#19) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elrontottad! :N

Jimmy legalább tudott énekelni. Ez a megfelelő videó!

Bukott diák, Jimmy fia Krisztián

(#103) Joshi válasza myckey (#101) üzenetére


Joshi
titán

Nincs kizárva, de már azzal is előrébb lesz ha több fizut kap, mert akkor tud költeni hajfestésre. ;]

(#104) myckey válasza Joshi (#103) üzenetére


myckey
veterán

Na majd jól bemutatjuk a hajas lacinak, aztán betörünk a zintel piacára.

Csak figyeld meg. :K

:D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#105) Oliverda válasza Abu85 (#90) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem egyszerűen csak rossz elemző vagy, nem tudod kikövetkeztetni az előjelekből a várható kimenetelt, és/vagy nem akarod.

Az pedig üdvös, hogy ennyire tiszteled a tényeket, kár, hogy eléggé sajátságosan értelmezed a szó jelentését, akárcsak a TV2 hírhedt hírműsora. Simán tényként kommunikálsz bármilyen neked tetsző, publikus forrással vagy bizonyítékkal nem alátámasztható adatot vagy állítást, amikor pedig valaki rákérdez, szimpla ködösítés és terelés a válasz. Ennyit a tényekről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#106) Abu85 válasza Oliverda (#105) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mindenki tud ilyen profi elemzéseket írni: [link] - hogy lenyomták őket na. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#107) Zeratul válasza imi123 (#97) üzenetére


Zeratul
addikt

Szerintem nem a száját helyezték kilátásban ama bizonyos szexuális zaklatásnál. :DDD

(#108) b. válasza Abu85 (#106) üzenetére


b.
félisten

Hát azért olvasd is el a cikket, példaértékű,. Gondolom a címnél megakadtál.de valahogy ilyennek képzelem a nem naivitásokon és hiten alapuló tényszerű IT cikkírást. Grat Oliverda!

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#109) Oliverda válasza Abu85 (#106) üzenetére


Oliverda
félisten

Az pont nem jött be, felvállalom, íme:

"Szintén fogós kérdést jelent az Intel és saját fejlesztésű GPU-inak jövője. A vállalat kifejezetten nagy dinamikával ugrott neki az integrált egységek fejlesztésének az évtized elején, ám a lendület a Broadwell kódnevű processzorok környékén váratlanul megtorpant, említésre méltó mikroarchitektúrális fejlesztést évek óta nem mutatott fel az Intel. Emiatt még a legújabb integrált grafikus egységek terület/teljesítmény aránya is rossz, a gigantikus szilíciumbüdzsé ellenére ezek teljesítménye nem éri el az elvárható minimumot, a lapkák modern játékok futtatására csak nagyon erős megkötésekkel vethetőek be. Egyes pletykák szerint a takarékon járatott stratégia abszolút tudatos, a vállalatot 2013 májusa óta irányító Brian Krzanich ugyanis saját kezűleg vonta el az erőforrásokat a GPU-k fejlesztéséről." - [link]

Én Inkább nem kezdem most sorolni, mert elég hosszú lenne a lista, de később szívesen csokorba szedem, ha szeretnéd. ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#110) Aprósólyom válasza Oliverda (#37) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bocsánat, de nagyon egy stílustalan, jellemtelen ember lehet. Táncolva, lötyögve szivarozik. No comment.

Jevons paradox

(#111) Joshi válasza Oliverda (#37) üzenetére


Joshi
titán

Most nézem! :Y Mi ez valami romalagzi? :DDD ;]

(#112) Kisgépkezelő válasza Aprósólyom (#110) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem ha a Vega piacot robbantott volna, akkor mindenki elnézné neki. Tán még a vér NV-sek is, mert mégiscsak jobb áron lehetne GeForce-hoz jutni, ha komolyabb életjelet mutatna a konkurencia.

(#113) devast válasza Oliverda (#109) üzenetére


devast
addikt

Én már abus cikkeket ill teszteket el se olvasok, ami nagyon szomorú abból a szempontból, mert ő tudásban illetve szakmailag nagyon ott van a topon, és ezt szerintem mindenki tudja. Viszont képtelen két mondatot pártatlanul leírni. Egy független lapnak mint a ph, és annak a független tesztelőjének illene függetlennek lennie, de sajnos nem az. Ma már minden gyártó csak marketing maszlagokat szór a médiának is, ezekből kellene valami valóságalapút összehozni, nem egyiket vagy a másikat szimplán elhinni....

(#114) füles_


füles_
őstag

Nem kellett volna őt az RTG élére helyezni 2015-ben, oda mehetett volna valaki más aki jobb képességekkel rendelkezik ahhoz, hogy egy komplett részleget irányítani tudjon. Neki az elejétől kezdve inkább csak a szoftveres részlegen kellett volna dolgoznia, mert azt ismerjük el, hogy az elmúlt 2 évben szoftveresen rengeteget fejlődtek a Radeonok, ami valószínűleg neki köszönhető.
Én abszolút nem bánom, hogy már nem az RTG fejese, de azért maradhatott volna a szoftveres részlegen. Hát reméljük, hogy Raja helyére egy komolyabb, hozzáértőbb figura kerül, ami ezt a pozíciót illeti, és azt is reméljük, hogy a szoftveres részleg nem kezd el hanyatlani.

[ Szerkesztve ]

(#115) Joshi


Joshi
titán

Jobban belegondolva és mélyebbre ásva, Raja Koduri egy Intel kém volt, akit arra használt az Intel, hogy feltűnés nélkül hátráltassa az AMD-t. Szerintem bejött. :DDD Mondjuk az ősz haj még kérdés marad, a romák ritkán őszülnek egyéb okok miatt. Aztán az is lehet hogy csak álca. Ezek profik. ;]

(#116) Abu85 válasza Oliverda (#109) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából pont bejött. AMD-vel ugyan, de verik az AMD-t. ;]

Amit leírtál itt az jól hangzik, de messze nem ilyen egyszerű a helyzet. Az Intel architektúrája baromira jó, régóta írom, hogy totális tévhit, hogy ez a rendszer rossz. És még a Skylake is kapott számos erős fejlesztést, mint a pure bindless, a utasítás-előbetöltés, az új parancsmotor, tehát a Gen9 igazából egy nagyon korszerűnek mondható rendszer még ma is. És a szilíciumbüdzsé is csak viszonylagos. Nézd csak meg mi történik vele egy olyan játékban, amit GPA-val fejlesztettek: [link] Így már nem is tűnik az a szilíciumbüdzsé annyira soknak ugye? :) És nem az AMD-NV termékek teljesítményét fogta szándékosan vissza a Codemasters. Egyszerűen csak a valóságban ezt tudja az Intel hardvere. Pontosabban csak tudná, ha nem ~tizedannyi ember dolgozna a meghajtón, mint amennyi az AMD eszközillesztőin dolgozik. És ugye strukturálisan is igen rosszul menedzselt az Intel csapata azzal, hogy külön Vulkan és D3D12 implementáció van. Sokkal célszerűbb úgy csinálni, ahogy az AMD dolgozik. Van egy PAL réteg a hardver felett és az explicit API-kra elég egy-egy ICD réteget írni. Ennek számottevő előnyei vannak. Például az, hogy a PAL réteg fejlesztésével az összes explicit API implementációja egységesen javul, míg az Intel ha javítani akar a ~tizedannyi erőforrásával is kétszer annyi munkája van. Ugye itt azért csak az explicit API-kkal foglalkozom, mert a legacy API-kra a támogatás már jó ideje eléggé kész van, tehát azon annyira sok rendszerprogramozó már nem dolgozik.

Az Intel architektúrájának az egyetlen baja a skálázás, de mivel úgy sem akarnak elmenni a 300 wattos szintig, ezért elfogadható alternatíva arra a korlátozott TDP tartományra a cache-ekkel játszani.
És akkor fentebb még meg sem említettem, hogy a Gen9 az olyan új és a jövőben hasznos fícsőrökben, mint a ROVs veszettül gyors architektúra, egyedül a Vega gyorsabb nála, de csak alig.
A GPU-knál azért nehéz normálisan elemezni, mert óriási különbség van aközött, hogy mit tud a hardver úgy valójában, és mit tud az aktuális szoftverkörnyezettel. Utóbbit ugyanis le lehet cserélni, és akkor jóval közelebb kerül a rendszer a valós képességeihez. Ez főleg akkor igaz, ha új architektúra jelenik meg, amikor igen tipikus, hogy fél év múlva jön egy boostos meghajtó. Nagy kár, hogy az Intel ezt nem tartja annyira fontosnak, hogy feltöltsék a szoftveres csapatot, mert még egyszer mondom a hardver nagyon is adott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#117) Freiherr válasza Aprósólyom (#110) üzenetére


Freiherr
őstag

3000 $-os öltönyben 200 $-os szivart nyomva a fullos HR-es pics@k előtt én is ilyen laza lennék.😎

XXX

(#118) távcsőves válasza imi123 (#42) üzenetére


távcsőves
senior tag

Köszi-köszi! :R

És akkor küldeném is vissza a forumtársaknak, day1 f@sza volt a driver új wolfiban. ;]

(#119) Z_A_P válasza Abu85 (#90) üzenetére


Z_A_P
addikt

"hogy még Lisa Su lába nyoma is látszott Raja hátsó felén."

Pontosan miert?

OK

(#120) Petykemano válasza Abu85 (#116) üzenetére


Petykemano
veterán

Én is mindig ezt pofázom...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#121) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Mar unom az Abu-zast, foleg mas "szerkesztok" reszerol.
1. Akinek nem tetszik olvassa csak es csakis a "mas szerkesztok" cikkeit a "masik" oldalon
2. Mindenki mas szemszogbol latja a tenyeket, es ez jo, hogy nem vagyunk egyformak
3. Jobb lenne forumozni ha nem a cikkirot ekeznek hanem a temahoz szolnanak hozza

[ Szerkesztve ]

(#122) Resike válasza Abu85 (#90) üzenetére


Resike
tag

Szóval a csávó 2013 óta nem volt szabadságon és nemrég 2 hónapos fizetés nélküli szabadságra küldik a szoftver fejlesztő főmukit, úgy hogy a ratyeon szoftverben még kismillió kihasználatlan hókmók nincs engedélyezve, és neked (egyedül a világon) nem jött át az hogy miről is van itt szó a háttérben?

Hozzáteszem azt hogy az "Amerikai decemberben" (amire vissza kellett volna jönnie) egyetlen egy vezető beosztásban lévő ember sem fog neked dolgozni, aktatologatáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#123) Resike válasza Resike (#122) üzenetére


Resike
tag

Még hab a tortán hogy az egész hercemurca pontosan a negyedév elején történt.

(#124) b. válasza zsolt320i (#121) üzenetére


b.
félisten

Akiknek nem tetszik a véleménynyilvánítás, az olvasson szintén más oldalt, főleg ha unalmas neki.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) Jack@l válasza Oliverda (#105) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem mintha te nem ugyanezt csináltad az amd-s cikkeknél vagy topicokban amíg itt voltál...
Elég gáz ez a visszafele köpködés így utólag.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#126) Cathulhu válasza Freiherr (#117) üzenetére


Cathulhu
addikt

"fullos HR-es pics@k előtt"
Remelem nem arra gondolsz, aki elott epp van :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#127) zsolt320i válasza b. (#124) üzenetére


zsolt320i
senior tag

olvasd el a 3-ik pontot.
ülj le 1-es, pistike

(#128) b. válasza zsolt320i (#127) üzenetére


b.
félisten

Pistikézd azt aki a haverod vagy esetleg ha majd személyesen velem szembe állsz.Attól hogy elolvastam a hülyeségedet a véleményem ugyan az, nem változtat semmin. Ha unsz valamit, el lehet tolnia biciklit, mint ahogy te tanácsoltad másnak, mert kifejtette a véleményét.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#129) Tidus válasza Televan74 (#35) üzenetére


Tidus
addikt

Kapásból nyolc olyan volt Inteles mérnök nevet tudok akik Brian Krzanich alatt léptek le az Inteltől, és landoltak az AMD-nél. Egy olyat is tudok aki elment az AMD-hez, de vissza ment az Intelhez.
És ezek a mérnökök mind azon dolgoztak az Intelnél, amiben most jó az AMD.
Gondolom Raja Koduri sem maszek pékségben látja a jövőt, hanem abban amihez elvileg ért, és ott ahol ezt dijjazák.
Amúgy is egy indiai honfitársa Venkata M. Renduchintala igen csak komoly beosztásban van az Intelnél. Mondhatjuk a második ember.

(#130) zsolt320i: Legalább tennéd off-ba, ha már semmi köze a témához.
fogalmad sincs miről van itt szó, mint az óvodában, nem,

[ Szerkesztve ]

(#130) zsolt320i válasza b. (#128) üzenetére


zsolt320i
senior tag

pistike!

[ Szerkesztve ]

(#131) b. válasza Tidus (#129) üzenetére


b.
félisten

Brian ámokfutása az Intel legnagyobb tévedése minden téren..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#132) b. válasza zsolt320i (#130) üzenetére


b.
félisten

Majd a moderátornak Troll barátom. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#133) zsolt320i válasza Tidus (#129) üzenetére


zsolt320i
senior tag

pistike 2, aki 3 tőmondatot nem képes értelmezni, és aki azt képzeli csak ő és pistike képes megérteni bármit is 3 egyszerű tőmondaton kívül.

[ Szerkesztve ]

(#134) kriszpontaz válasza Cathulhu (#126) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt hittem az a takarítónő ;].

[ Szerkesztve ]

(#135) Oliverda válasza Abu85 (#116) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek tények?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#136) Joshi válasza kriszpontaz (#134) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem Kolompárné Orsós Veronika. ;]

(#137) joysefke válasza Freiherr (#117) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

3000 $-os öltönyben 200 $-os szivart nyomva a fullos HR-es pics@k előtt én is ilyen laza lennék.

Én a helyében elég szomorú lennék, hogy 3000$-os öltönyben 200$-os szivart szívva egy még ittasan is max 3.5/10 pontosra értékelhető pina előtt rázza magát... ;]

[ Szerkesztve ]

(#138) b. válasza joysefke (#137) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#139) Gyuri27 válasza b. (#132) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az rád is, meg még egy két nagy arcra ráférne. Mert a szokásos abu köpködés meg az univerzum igazságainak elénk tárásán kivül nem szól másról ez a hír se.

Amd - Radeon - Ryzen

(#140) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

2018-19.-ben jönnek az Intel Apu-k? ;]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#141) Joshi válasza joysefke (#137) üzenetére


Joshi
titán

"Én a helyében elég szomorú lennék, hogy 3000$-os öltönyben 200$-os szivart szívva egy még ittasan is max 3.5/10 pontosra értékelhető pina előtt rázza magát..."

Te nem voltál még részeg? Ráadásul a házasok 10%-a ilyen ismeretségen alapul, és le is kell élni az életét ezzel a menyecskével. Magyaroknál a több alkoholfogyasztás miatt ez a szám inkább 30-40%. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#142) b. válasza Gyuri27 (#139) üzenetére


b.
félisten

Veled ellentétben engem még nem moderáltak ki innen, mert tudom hol a határ a vélemény és a trollkodás között. Majd mutasd meg hol fikáztam Abut a hírnél, kíváncsian várom. Oliverda se tette, számonkért. Én meg osztom a véleményét. Persze neked mint "pártatlan" és "abszolút nem elvakult" személynek ez elhiszem , hogy fáj.Vajon akkor mégiscsak van abban valami, amit itt is előjött?
Ezt úgy hívják felelős újságírás, még ha ez online tartalom, akkor is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#143) Cathulhu válasza zovifapp111 (#140) üzenetére


Cathulhu
addikt

Poor volta :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#144) DoxaM válasza Abu85 (#47) üzenetére


DoxaM
aktív tag

egyikről sem hallottam, bár nem vagyok annyira amd fetisiszta, illetve nem tudom mi a sok jó abban, hogy pl. az amd mindig hazudozott már jó ideje, illetve az nv mindig rommá alázta a világmegváltó PR ellenére. nekem semmi jó nem tűnik ki ezekből, ami a lényeg lenne.

(#145) joysefke válasza Joshi (#141) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

dehogy nem voltam, de feljebb van a target, onnan ha egy vagy kettő pontot lazít az ember még mindig nem tartok ott, ahol Raja a képen... ;]

[ Szerkesztve ]

(#146) Tüzi válasza Abu85 (#58) üzenetére

Nem, csak egy sima egyszerű ati júzer, aki felhőtlen békében és bódóttában' él a kataliszttal :D

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#147) zovifapp111 válasza Cathulhu (#143) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ne szomorkodjunk! Be lesz drótozva- fótozva a kék dobozosba és akkor aztán keverve lesz a szezon a fazonnal. :Y De lehet, hogy csak portás lesz...ki tudja biztosra ;) Én azért sajnálom a Bélámat. Nem olyan rossz az a VEGA :K

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#148) #45997568 válasza Jack@l (#125) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az elso dolog amiben egyetertunk ;)

(#149) zoli7903


zoli7903
csendes tag

Raja Koduri Joins Intel as Chief Architect to Drive Unified Vision across Cores and Visual Computing
[link]

[ Szerkesztve ]

(#150) Vereskutya válasza Oliverda (#135) üzenetére


Vereskutya
újonc

Először is szeretnék gratulálni Abu85nek, maximális tisztelet a munkádért Abu85, mind szakmailag és mind emberileg. Most rátérnék Olivér munkásságára. Olivér te egy mély lejtmenetben vagy. Mind szakmailag, és mind emberileg, de főleg emberileg. Egy szakmai oldalon kérlek ne személyeskedj, max privátban írogass Abunak. Itt az olvasókat nem érdekli egy 5 éves hülye gyerek szintű nyivákolás. Pár példával alá is támasztom Asztalos Olivér teljesítményét. 1. példa a hozzá nemértéshez: https://www.hwsw.hu/hirek/57878/icann-ksk-2017-frissites-internet-dns-szerver.html
2. példa külföldi cikk kritika nélküli átvétele, ami amúgy bullshit: https://www.hwsw.hu/hirek/57503/micron-inotera-dram-ram-meoria-gyartas-aremelkedes.html
És harmadjára Oliverda cikkeinek címei, enyhe Freudi elszólásokkal, szakmai hír címnek borzalmasak:
Elfenekelné az Intelt mobil Ryzeneivel az AMD, Harapdálják a phabletek a tableteket, Vonalzót dugna a szerverekbe az Intel, Szinte golyóállónak bizonyult a Samsung egyik SSD-je.
Kedves Oliverda csak pár példa nívós szakmai munkádra. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.