Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Atyaég mi megy itt :( .

(#202) smc


smc
addikt

Menjetek már szobára.. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#203) irhejja


irhejja
tag

Nem tudom eldönteni, hogy ez jó vagy rossz az AMD számára.

A történteket látva inkább hajlok arra, hogy ez bizony egy "szépen becsomagolt" kirúgás volt... most, hogy ez az eredmények (vagyis inkább az eredmények hiánya miatt), vagy belső feszültségek, vagy stb. miatt történt, azt teljes bizonyossággal szerintem relative kevés ember tudhatja.

Nincs szakmai tudásom ahhoz, hogy a munkásságát objektívan értékelni tudjam, de laikusként, úgy érzem, hogy visszatérése óta csak nőtt a lemaradás az Nvidia-val szemben. Bár az is igaz, hogy driver/szoftver téren meg hatalmas volt a javulás (szerintem).

CPU fronton nagyon jót tett az AMD felzárkózása, jó lenne ha a GPU-knál is ez történne.

[ Szerkesztve ]

(#204) #06658560 válasza irhejja (#203) üzenetére


#06658560
törölt tag

Normális esetben nem szokták azt közölni, hogy XY vezető szabira megy. Az ugyanis a rendes ügymenet része.

(#205) zsolt320i válasza Oliverda (#199) üzenetére


zsolt320i
senior tag

No comment!
Amúgy sem neked kell igazságot tenni...., ez a menedzsment feladata.
Kezdett normális irányba terelődni a beszélgetés, erre tessék...nem hiszem el!

[ Szerkesztve ]

(#206) hokuszpk válasza kriszpontaz (#201) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az uj filmek nem tarolnak a mozikban, valahogy fel kell porgetni a popcornbizniszt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#207) #06658560 válasza Abu85 (#200) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha én szóról szóra elismétlem veled kapcsolatban az állítását, akkor én is konkurens média munkatársaként fogok bomlasztani?

Millió alkalommal mondtuk szépen, finoman, hogy amit és ahogy itt művelsz, az elfogult, valósággal kapcsolatban nem álló mutatvány, de nem, nincs igazunk, mert az AMD megmondta mi lesz. És nem kevesen tettük ezt.

(#208) Abu85 válasza #06658560 (#207) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mert te nem dolgozol a HWSW-nek, és nem képviseled a PH!-n a HWSW-t. Tudtommal más újságnak sem vagy a tagja. Ha igen, akkor ugyanez igaz rád, de erről nem tudunk. Viszont önálló formában sem szép dolog megvádolni ellentétes véleményen lévő PH!-s felhasználókat és olvasókat, illetve bomlasztani a közösséget. Láthatod, hogy nem érdekli az olvasókat.

Én pedig millió alkalommal kértem, hogy mutassatok olyan állítást a cikkekben, ami nem tény.
Jelen formában is két tény ismert. Az egyik, hogy Raja elment szabadságra, míg a másik, hogy kilépett. Bármi más csak spekuláció/pletyka. Erről mondtam, hogy szabad spekulálni, csak nem tényként feltüntetni ezeket. Én a hivatalos álláspontoknak hiszek a spekulációkkal szemben, de ez az én problémám. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#209) #06658560 válasza Abu85 (#208) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak nem tények írásával lehet megvezetni, a valóságot elferdíteni egy írásban. te sem úgy teszed.
Egyébként mennyi hasonló bejelentést tudsz mutatni, hogy XY részlegvezető szabadságáról bejelentést tesz a cég? pláne, hogy elég megszokottak a kertészkedési klauzulák a szerződésekben.

(#210) Abu85 válasza #06658560 (#209) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tény az tény. Azt nem lehet máshogy leírni.

Ha azt jelentette volna be, az AMD, hogy Raját elrabolták az UFO-k, akkor az lenne a hivatalos álláspont, bármennyire is valószínűtlen. Ami ennek ellentmondana az spekuláció lenne csak. Ezt nem lehet befolyásolni a hivatalos bejelentés megléte esetén.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#211) imi123 válasza Abu85 (#210) üzenetére


imi123
őstag

Ne harcolj.Ismerd be hogy mindenről tudtál. Sőt Te ajánlottad be Raja-t az NV-nél.
Te mozgatod a hattérben a szálakat. :DD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#212) leviske válasza Abu85 (#210) üzenetére


leviske
veterán

"A tény az tény. Azt nem lehet máshogy leírni."

De lehet dönteni afelől, hogy hírértékű-e az adott magazin szempontjából. És ha egy vitatható hátterű, blikk színvonalú bejelentésről van szó, akkor ott az opció, hogy az újságíró nem közli le. Ahogy ez meg is történik az oldalon a nVidia és Intel bejelentések zömével.

(#213) Abu85 válasza imi123 (#211) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] ;]

(#212) leviske: Mindig leközöljük a PH! szempontjából hírértékű bejelentéseket. De mivel írod, hogy magazin vagyunk, így számos egyéb portálunk is van, és nem logikus, ha mindenki megír mindent az adott cégtől. Emiatt a PH! foglalkozik a hardveres bejelentésekkel és a különböző technológiákkal, Mobilaréna a mobilos oldallal, míg az IT Cafe az üzletivel. A lehető legkisebb átfedést szeretnénk elérni, mert az erőforrásunk így költhető el a leginkább átfogó tartalomra. Természetesen az is fontos, hogy milyen stílusú hírek érdeklik az olvasókat, így mondjuk egy konzolos, vagy egy grafikai hír előnyt élvez egy piaci elemzős vagy professzionális hardvereket tartalmazó hírrel szemben, mert előbbiekre sokszorosan többen kattintanak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#214) #06658560 válasza Abu85 (#210) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Azt nem lehet máshogy leírni."

Azért erre AMD-NV viszonylatban rengeteg cikkeddel hoztál ellenpéldát már.

"Mindig leközöljük a PH! szempontjából hírértékű bejelentéseket."

Kivéve egy csomó Pro témájú dolgot, mert szerintetek nem érdekli az olvasóitokat.

[ Szerkesztve ]

(#215) Abu85 válasza #06658560 (#214) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ezeket a példákat kellene idézni, elvégre a cikkek máig elérhetők az oldalon.

Nézd nem én mondom az olvasóknak, hogy mely hírekre kattintsanak és melyekre ne. Ettől függetlenül a nagyon fontos Pro dolgokról beszámolunk, de csak ezekről, mert az olvasók zöme inkább lekattint egy konzolos hírt. Még ha csak százalékos különbség lenne, de nem, sokszoros különbség van az olvasottságban.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#216) #06658560 válasza Abu85 (#215) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyakorlatilag millió NV-s bejelentést hozhatnék, amikor csak azért is oda kellett tenned a cikkek, hírek végére, hogy de az AMD-nek mije van és az mennyivel fejlettebb. Minden egyes alkalommal anyáztunk is miatta, mégis mindig megtetted újból.

(#217) Abu85 válasza #06658560 (#216) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jó, szelektáld ki, hogy ezek közül mi nem volt tény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#218) Jack@l válasza Abu85 (#217) üzenetére


Jack@l
veterán

Felteszem az ultimate kérdést:
Elfogult vagy-e (te és/vagy a ph) érezhetően jobban bármelyik gyártó termékei, hírei iránt, vagy szinte teljesen objetív és pártatlan cikkek/tesztek/fórumbeírások születtek az elmúlt 5 évben?

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#219) Asbee válasza Abu85 (#217) üzenetére


Asbee
veterán

Állandóan csak a tényeket tudod felhozni, de hogy azokat hogyan tálalod, milyen körítésben, és milyen meséket raksz hozzá azt valahogy elfelejted. Főleg a fórumos tevékenységeidre gondolok. Lassan nagyítóval sem találni olyat ami megvalósult belőlük, viszonyt elég tényszerűen, sokszor érdekes stílusban adtál elő. Ezzel viszont erősen befolyásolva embereket, amit az ember nem várna senkitől aki a lapcsaládnál dolgozik. Természetesen 99%-ban ezek mind amd pozitív csodák. Pártatlan régi motorosok ezt mind tudják. Nem tűnt még fel, hogy sosem a szakmaiságod, a mélyen kivesézett technológiákról, architektúrákról írásokat érik kritikák, hanem a körítés. Ami nagyon nem pártatlan és nem igazán jön be.

(#220) Abu85 válasza Asbee (#219) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tények azért tények, mert nem lehet másképp tálalni.

Ha viszont nem az írásaimban leírt tényeket érik kritikák, akkor viszont a tényekkel van bajotok. Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.

(#218) Jack@l: Szerintem nem vagyok az. És a gyártói kontaktok sem jelezték még ezt nekem, akikkel tartom kapcsolatot. Pedig nekik például lenne okuk verni az asztalt, elvégre olyan cégeket képviselnek, amelyekről sokat írok. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#221) Z_A_P válasza Abu85 (#220) üzenetére


Z_A_P
addikt

És a gyártói kontaktok sem jelezték még ezt nekem, akikkel tartom kapcsolatot

Na akkor meselhetnel, mert lehet tortenelmi idoket el meg az IT szektor most, mi ez az Intel <> AMD <> GPU <> Raja dolog?
Miket mondanak benntrol?

Gyenge(bb) Vega miatt kellett mennie?
Tenyleg le akarta csapni/eladni nvidianak RTG-t?
Intel penze miatt valtott?
Van-e koze az az uj IntelAMD CPU-hoz?
...

OK

(#222) #06658560 válasza Abu85 (#220) üzenetére


#06658560
törölt tag

A pártatlanság hiányával van bajunk. Amikor nem tudsz megmaradni a sima távközlésnél, hanem feltétlen sugallnod is kell valamit.

Illetve tényközlés volt részedről az is, legalábbis nem véleményként tálaltad, hogy nem lesz DX12, mert megint szoftver render lesz helyette, vagy a CUDA meg fog halni, mert az OpenCL és a HSA, vagy a Mantle mindent le fog tarolni, amire az NV nem fog tudni reagálni. Tényként közölted, milyen szuper a low level API és csak annak hiánya korlátozza a konzolnál jobb játékélményt PC-n. Vagy hogy az APU-k mindent le fognak tarolni és mind az NV, mind az Intel szarban lesz miattuk.

Ellenben a gondolkodó olvasóid évek óta panaszkodnak az épp aktuális AMD buzzword istenítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#223) Abu85 válasza #06658560 (#222) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyrészt sosem állítottam, hogy nem lesz DX12. Roy Taylor állította. Én azt állítottam, hogy a régebbi pipeline jelentősen meg fog változni, és meg is változott, mert teljesen át lett írva az explicit API-kban. A hagyományos raszterizálástól való eltávolodás is opció már, hiszen ott a compute shader. Léteznek is speciális rendert használó játékok PS4-en, de jön PC-re a Claybook, az lényegében szoftver render.

A CUDA-ra azt írtam, hogy visszaszorul a professzionális piacra, és vissza is szorult. Konzumer szinten ma már az OpenCL-re álltak át a cégek. A CUDA alól pont most húzta ki az egyik sűrűn használt modul támogatását az After Effects, stb.

A HSA az nem egy implementáció. Ez PC-n ROCm néven fut, de minden gyártónak más a HSA implementációjának a neve. Ez Linuxon működik is. Windows-nál át kell alakítani az operációs rendszert.

A Mantle-ből lett a Vulkan, és a prototípus kódjából a DirectX 12. Az explicit API pedig jelenleg az egyetlen reális fejlődési irány. Abban vitázhatunk, hogy jó-e, de nincs más, mert a Microsoft és a Khronos is az AMD megoldásában bízott, így az új irányt arra építették. Az AMD csak írt erre egy saját API-t is. Úgy gondolták, hogy ez az előnyükre válik, és igazuk volt, mert teljesen elterjedt nézetté vált az a hülyeség, hogy a DX12 és a Vulkan az AMD-re való. Holott nem, csak azért tűnik így, mert az AMD implementációja két évvel idősebb, mint az NV-é.

Igen, alapvetően az API korlátozza a PC-s teljesítményt. A Wolf 2 nem véletlenül nem jött ki OGL API-ra. Feleannyira sem lenne gyors, mint a mostani Vulkan mód. Így meg minek kiadni... És a jövőben nem is fognak megjelenni legacy API támogatással az új API-kra írt programok.

Az APU-k felelnek azért, hogy ma az IGP-k teszik ki a GPU-piac ~78%-át. Az APU-k előtt úgy 2010-ben ~55% volt. És az arány az IGP-k felé növekszik, és a dedikált GPU-k felé csökken. Az Intel ettől nincs szarban, mert ők is részei az APU-knak. Attól, hogy nem APU-nak hívják az integrációjukat, még a definíció szerint APU-nak számít.

(#224) Tesla93: A driveres dolog az vicces, mert arról külön csináltunk egy szándékos tesztet a múlt év végén, hogy kiderüljön hol a gond. A GeForce meghajtó címébe beraktuk, hogy hibajavítás, és jött a sivalkodás. A Radeon meghajtó címében pár nappal később beraktuk ugyanúgy a hibajavítás szót, és nem sivalkodtak érte az AMD tulajok. Le is vontuk ebből a következtetéseket. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#224) edari


edari
őstag

Abu a te hozzáállásodat ehhez az egészhez hűen tükrözi az, hogy aki nv-t vesz az páfrány, és a "már megint egy nv driver" vs "hibajavító amd driver" című cikkek.

(#225) Petykemano válasza Abu85 (#223) üzenetére


Petykemano
veterán

sivalkodás:

hát persze, mert nvidia meghajtóban NINCS hiba! Érted? NINCS!!!!!444!!!444!!!
Radeon meghajtó meg nincs! Megállító van! meghajtó NINCS! Világos???

:DD

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#226) nyakdam válasza Oliverda (#199) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Én szeretem/szerettem a cikkeidet, kíváncsi vagyok a véleményedre de ez most nem jó hozzáállás. A kritikára szükség van, de normális formában. Lehet valakinek más véleménye/gondolata, azt írja is le, hogy az a véleményem... szerintem..., de adjuk meg a tiszteletet.

(#227) imi123 válasza Abu85 (#213) üzenetére


imi123
őstag

Szóval beismeled.Ezzel a viselkedéssel nagyon könnyen egy gladiátol képzőben találhatod magad,vagy le leszel dobva a padlóla de nagyon dulván. :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#228) b. válasza Oliverda (#199) üzenetére


b.
félisten

+1.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#229) Cathulhu válasza b. (#228) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem akarok ezzel rendszert teremteni, de csatlakozom, +1
Nem az AMD-vel van bajom, elég épp a jelenlegi adatlapomra tekinteni, az esetleges ph!-s elfogultsággal sem, bár szerintem ez nem olyan egyértelmű, de az Abus cikkeket messzire kerülni szoktam, túl sok bennük a személyes vélemény vagy éppen vágy, tényként tálalva, azonban egyes nyilvánvaló dolgok, amik viszont sértenek az így felépített világképet ignorálva vagy éppen bagatellizálva.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#230) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kedves gyerekek!

ha ezt a nyamvadt hajtépést meglátom mégegyszer, nagy ütemben fogok kalapálni a banhammerrel. abu véleményét lehet kritizálni, rámutatni az ellentmondásokra, alternatív magyarázzal szolgálni stb., ez a fórum lényege. abut (vagy mást, vagy abunak mást) nevelni, hülyézni, lekezelni, tanítani meg nem. ez ennyire egyszerű.

külön fájdalom leírni, hogy triplán ennyire egyszerű, ha esetleg korábban abu munkatársa voltál. akkor vedd tudomásul, mert felnőtt vagy már, hogy az úgy elegáns, ha te biztos nem állsz bele ilyesmibe. álljon bele rajtad kívül a világon mindenki, te akkor sem, mert jóérzésű ember nem csinál ilyet. olyat meg végképp nem, hogy ennek mentén esetleg picit belerúg a régi munkahelyébe is.

a konkrét témában nem szeretnék állást foglalni, nem is vagyok ennyire rajta az intelamdnvidia aktuális pletykavilágán. ami itt megy, az viszont egész egyszerűen elkeserítő. úgyhogy innentől húzunk egy vonalat, és vagy sikerül azonnal normális mederbe terelni a kommunikációt, vagy "de erre még reagálnom kellett", meg "de ő kezdte", akkor viszont hamar mártírt faragok jópár userből.

uff!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#231) b. válasza Cathulhu (#229) üzenetére


b.
félisten

Tökéletesen összefoglaltad.

Kíváncsi lennék menyi pénzt kaszál valójában az ürge az Inteltől, brutális mit összeszedhet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#232) hokuszpk válasza Parci (#230) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hát ja. ha ezt Koduri tudta volna mi lesz itt az atigazolasa okan, lehet marad a feneken.

de mar keso, most latom mily orias o :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#233) távcsőves válasza imi123 (#227) üzenetére


távcsőves
senior tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#234) Raysen623 válasza Parci (#230) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#235) ratcache


ratcache
aktív tag

Aztán jött a csősz, és (végre) mindenkit kizavart az erdőből.

(#236) velizare válasza Parci (#230) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#237) zsolt320i válasza Parci (#230) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx!
végre.

(#238) emmm válasza Parci (#230) üzenetére


emmm
senior tag

:C Köszönjük :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.