Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Végre.

Mondjuk ez várható volt, mikor elküldték garden leave-re.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) Interceptor


Interceptor
addikt

Átviszi a rontást az Intelhez :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Meg ennyi indiait jogyerek... :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Venyera7


Venyera7
senior tag

Kicsit elérzékenyültem :O

;]

(#5) Hasitasi x2


Hasitasi x2
csendes tag

Valakire rák ell fogni a Vega csúf startját, hulljanak a fejek.

[ Szerkesztve ]

"És abban az egy pillanatban Királynak éreztem magam"

(#6) Pipó


Pipó
őstag

"...a nézését, meg a járását...."

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#7) #20691712


#20691712
törölt tag

Sajtos Guszti..... :D

(#8) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Hívja a tezsvíreket az új vezír :)

(#9) imi123 válasza hemaka (#3) üzenetére


imi123
őstag

Raj A Koduri. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#10) imi123 válasza kriszpontaz (#8) üzenetére


imi123
őstag

Mit is írhatnék.
Van itt rasszizmus? Nincs de VONA rá igény. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11) velizare


velizare
nagyúr

elsőre teslát tippeltem volna, jim keller mellé, de úgy tűnik, az intel jobb ajánlatot tett.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) imi123 válasza velizare (#11) üzenetére


imi123
őstag

Esetleg az Apple?

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#13) kriszpontaz válasza imi123 (#10) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez nem rasszizmus, csak tájszólás.

(#14) Tyrel


Tyrel
őstag

Ha tényleg csak a Navi az első igazi "gyereke" akkor miért fordít neki hátat?... :U
Olyan jó lesz az is?... :N

Turenkarn

(#15) imi123 válasza kriszpontaz (#13) üzenetére


imi123
őstag

Tudom.
No offense.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#16) velizare válasza imi123 (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

szerintem őt elég sok helyről megkeresték ebben a 3 hónapban.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) Petykemano válasza velizare (#11) üzenetére


Petykemano
veterán

Lehet, hogy az egész sabbatical mögött ez áll: kapott az inteles indiai gurutól, akinek a nevét most nem tudom, de állítólag igyekszik gatyába rázni a termékeket, egy ajánlatot. Ha az intel célja gatyába rázni a GPU-jukat, akkor Raja erre a célra jó lehet. Ha nem is hardveresen, de a radeont szoftveresen gatyába rázta Raja.

Szóval kaphatott egy ajánlatot és el kellett döntenie, hogy
a) folytatja a munkát az AMD-nél, amit megkezdett, aminek gyümölcse lassan beérik (navi), ez persze nyilván szűkösebb erőforrásokat, de talán szabadabb kezet jelent. egy kis csapat nagy embere lehet.
b) átmegy az intelhez, ahol az elképzelései és rá szabott feladatok végrehajtásához jóval bővebb erőforrás áll rendelkezésre, több lehetőség, s egyben nagyobb lehetőség a sikerre. Egy nagy csapat kis embere lehet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Még a végén kiderül, hogy állás interjúkra járt, nem Indiában héderezett.☺

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

Küldeném Rajának meg mindenkinek aki szereti:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"[link]" :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) Z_A_P válasza Oliverda (#19) üzenetére


Z_A_P
addikt

Fene tudja hogy ez jo vagy rossz hir.
Mindenesetre a befektetok nem orulnek, -2% a hir ota...

OK

(#22) #85552128 válasza Z_A_P (#21) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lol, majd ha -10% akkor szólj. Pár % átlagosnak mondható bármelyik irányba.

Nézd meg mennyit ugrott az Intel dealtől, Rajat meg se érezték...

[ Szerkesztve ]

(#23) wolfman válasza Z_A_P (#21) üzenetére


wolfman
veterán

Meg +40%-os LIKE ráta az AMD facebook oldalán! :D (természetesen viccelek, de a vásárlók ennek szerintem inkább örülnek, mint nem).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) velizare válasza Petykemano (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

bármilyen ajánlatot is kaphatott murthytől, azt krzanich jelenléte a cégnél jelentősen inflálja. ez a meccs még nincs lefutva, és nincs rá garancia, hogy murthy fut be a végén nyerőnek. és ha ő bukik, akkor kitakarítják az ő embereit is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) Cathulhu válasza Z_A_P (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

2013 ota van vezeto pozicioban az AMD-nel, es nem ugy ahogy a Abu probalja mismasolni a 2015-tel, mert az egy teljesen mas datum, az az RTG-re vonatkozik es nem Rajara. Es azt latjuk, hogy hova sullyedt 2013 ota a Radeon nev. Egy meghatarozo, teljesitmenybajnok (megha nem is piacvezeto) markat sikerult lezullesztenie kozepkategoriaba, tobb eves csuszasba, beomlott piaci reszesedesbe, es egyedul a banyaszteljesitmeny mentette meg az eladasokat. Szoval en abszolut pozitivumkent fogom fel a lepest, vegre teret nyerhetnek mas, tehetseges jeloltek. Ha vannak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) Duck663


Duck663
őstag

Ideje volt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#27) Venyera7 válasza Cathulhu (#25) üzenetére


Venyera7
senior tag

Nem baj, ha igazak a "pletykák" akkor az intelre is ez a sors vár. :DD

(#28) nubreed válasza Cathulhu (#25) üzenetére


nubreed
veterán

Előbb utóbb lesz, senki nem pótolhatatlan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) tegbashar


tegbashar
tag

Vajon mennyi közös termék projekt kell, hogy elszívják az összes agyat amdtől?

(#30) Cathulhu válasza tegbashar (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem hiszem, hogy ez a veszely fenyegetne, nem olyan kis ceg az AMD, hogy egy-egy fomernokot ne tudjon tisztessegesen megfizetni. Olyanok meg mindig vannak, akik a jelenlegi helyukon elegedetlenek, mert mondjuk van folottuk valaki, aki olyan dolgokat kenyszerit rajuk, amiket nem akarnak. Ilyenkor elmennek "exploring new horizons" turara, es kikothetnek az AMD-nel meg akar az nVidiatol vagy Qualcommtol, vagy barmelyik nagytol is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) imi123 válasza Venyera7 (#27) üzenetére


imi123
őstag

Már nagyon várom a zIntel béta drivereket. :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

intel/aple mindketten jól járnának vele, és egy a versenytársba/partnerbe beépült "ügynök" jó üzleteket is hozhat amd-nek.

Végén még kénytelenek lesznek a PC-s piac magára találása okán együtt működni... kihinné hogy részben ezek a vásárlók pénzéből működnek ők is. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) kisbalázs


kisbalázs
tag

Szerintem jó fej az ürge, olyan visszafogott hasonló ahhoz amilyennek az bölcs embereket képzelem.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#34) hmarkoka válasza Oliverda (#19) üzenetére


hmarkoka
csendes tag

+1, köszi! :DD

Márk

(#35) Televan74


Televan74
nagyúr

AMD -nél volt, bulizott egyet jó pénzért, most megy az Intelhez rontani a levegőt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) Lacok


Lacok
őstag

Akkor most Mekk Mester átmegy rendet rakni az Intelt is. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) Oliverda válasza Cathulhu (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ugyanakkor nem valószínű, hogy Raja Koduri ennek az áldozata lett, elvégre a munkássága inkább pozitívnak tűnik."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Asbee válasza .LnB (#20) üzenetére


Asbee
veterán

Van még aki meglepődik? :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ilyen cégeknél standard - legalább a kiemelten fontos pozíciókban lévő alkalmazottaknál - hogy ha elmegy a cégtől 1 vagy 2 évig nem dolgozhat a konkurenciánál. Persze ezt meg is fizetik neki elvileg. Szóval ha el is megy az Intelhez, nem hiszem, hogy egyik napról a másikra fog történni. Ebben szerintem egyfajta egyetértés lehet legalább a nagyobb tech cégek között, főleg a fejlesztési vonalon.

Amúgy szerintem itt is erősen jellemző lehet az, hogy nem feltétlenül a vezető az agy az aktuális divízióban, csak ő aratja le a babérokat, ő részben ő felelőssége a kudarc. Ráadásul egy jó vezető igyekszik nem egy nyársat tartani a tűzben, vagyis már menet közben nevelik az utódokat, a tartalékot a fontos pozíciókban még akkor is, ha nincs jele annak, hogy váltani akar.

Remélhetőleg belsős ember váltja majd, hogy minél kevesebb idő vesszen el, főleg hogy a közepén vannak ezek szerint több termékvonal fejlesztésének is (vega, navi, többféle futó APU) Egy külsős ember maximum csak a részvényesek és az igazgatótanács szemében jó választás. A projektek és a morál szempontjából a belsős ember a tuti. Eleve ha van belsős aki alkalmas lenne rá és mégis a nyakára ültetnek valakit, könnyen lehet hogy egyszerűen lelép és az már sokkal nagyobb probléma a cégnél.

Most és azonnal olyan emberre lenne szükségük, aki a folyó projektekben azonnal be tud segíteni, vagyis csak belsős jöhet szóba, szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) .LnB válasza Asbee (#38) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor úgy volt, hogy ez csak Blikk és Bors szintű pletyka... Most meg itt áll a hírben, a pletyka, hogy az Intel-hez megy. Én elhiszem, hogy oda fog, de akkor hogy van ez a pletyka dolog?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) Cathulhu válasza Oliverda (#37) üzenetére


Cathulhu
addikt

"valószínű" "inkább" "tűnik". Szeretem az Abu fele velemenyeket a hirekben vagy akar kulon cikkent. Foleg azokat, amik ex has jonnek es par honapon belul fel is borulnak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42) imi123 válasza Oliverda (#37) üzenetére


imi123
őstag

Ugyanitt szeretném küldeni minden kedves fórumtársnak az aranyeső hulljon RAJA című nótát. :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#43) Oliverda válasza .LnB (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Blikk és Bors szintű pletyka: Abunak nem tetsző, a verejtékkel felépített narratíváját romboló, végül rendszerint beigazolódó híresztelés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

az Intelnel meg szepen rabizzak az AMD gpuval szerelt motyo drivereit.
csoborbol vodorbe.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) Petykemano válasza Oliverda (#43) üzenetére


Petykemano
veterán

Gondolod, hogy ez az ő narratívája? Nem lehet, hogy "csak" arról van szó, hogy nem kellően kritikus, pletyka hallatán megkeresi a contactokat, akik belemondják a mikrofonba a megbeszélt corporate szöveget ő pedig elhiszi és hírként leközli. Ugyanezt látom néha a víziókkal is: elmegy egy ilyen zárt előadásra, felmutatja a PRESS igazolványt, beül jegyzetel és mivel ez nem pletyka, ez nem marketing, hanem zárt előadás, ezért gy tekinti, hogy minden szava igaz, semmi sem reklámcélú túlzás, ő nem a műsor része, hanem az objektív tudósító, akinek épp valós insider információkat csorgatnak.

Simán el tudom képzelni, hogy minden kapcsolata leigazolta, hogy áááá neeeem, szó sincs semmiféle kirúgásról, távozásról, mesebeszéd, RAja nélkül nem is boldogulnánk. Miközben ezek az emberek pontosan tudták már mi az igazság, vagy ők sem voltak beavatva.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46) vader108


vader108
tag

;] ;] ;] Munkássága röviden összefoglalva 4 szóban az AMDnél:

1. partyKing
2. Papírzacsi
3. Polaris távdobás
4. VEGA Salátában kevés lett a zöldség...

[PAPÍRZACSI!!! :D :D :DD :DD ;] ;] :C ]

[ Szerkesztve ]

(#47) Abu85 válasza Petykemano (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyszerűen csak annyit mondtak akkor, hogy Raja tényleg szabadságra megy, mert évek óta nem volt szabadságon. És most is az van, hogy nem rúgták ki, hanem kapott egy ajánlatot egy másik cégtől. Állítólag az Intel az, de ez most még pletyka. Az biztos, hogy ő akart elmenni, és nem az AMD küldte el. Elég sok jó dolgot rakott le az asztalra. Raja nélkül ma nem lenne GPUOpen, Radeon GPU Profiler, Radeon Software, ROCm, HIP, SSG sem. Az egyetlen hiba amit elkövetett, hogy a Vega szoftverében számos újítás nem került aktiválásra a termék kiadására. Főleg fájú az NGG fast path, ami ezt csinálja. Amúgy nyilván boldogulni fognak nélküle is, mert a stratégiát, amit lerakott azt csak követni kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) Oliverda válasza Petykemano (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem gondolom, tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Raymond válasza Abu85 (#47) üzenetére


Raymond
félisten

"Egyszerűen csak annyit mondtak akkor, hogy Raja tényleg szabadságra megy, mert évek óta nem volt szabadságon. És most is az van, hogy nem rúgták ki, hanem kapott egy ajánlatot egy másik cégtől. Állítólag az Intel az, de ez most még pletyka. Az biztos, hogy ő akart elmenni, és nem az AMD küldte el."

Atyauristen! Szerintem mar ne irj ezekrol a temakrol a tovabbiakban mert nemhogy a kinossag hataran tulmegy hanem egyenesen mas kontinensen van a dolog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Abu85 válasza Raymond (#49) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Személyeskedésre ne vigyük már át ezt, mert az annyira nem professzionális. :( Megtanulhattad volna már, hogy ennek nem szeretek felülni. Annyira rossz ezt a bunkó, lekezelő stílust olvasni, csak azért, mert valaki azt hiszi, hogy pusztán a születése jogán nagyobb arca lehet a másiknál. :U Erre professzionális formában nem lehet válaszolni sem. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.