Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) leviske


leviske
veterán

Elnézve a pletykált és végül ki nem adott AMD termékeket, nekem úgy tűnik, hogy inkább a VR lehet az a vonal, amibe cégen belül belebukott. Ahhoz aránylag sok pénzt ölt a cég a szoftveres alapjaira a platformnak, hogy végül egyre inkább úgy tűnik, hogy nem lesz belőle semmi.

Mindenesetre én nem fogom hiányolni. A vezetése alatt belefutottam az első szoftveres gondjaimba Radeon mellett. Ráadásul az Ő irányítása alatt kezdődött el az a borzasztó átnevezősdi, amivel fokozatosan leépítette a márka megítélését.

(#152) #45997568 válasza zoli7903 (#149) üzenetére


#45997568
törölt tag

R.I.P. AMD :K

(#153) Joshi válasza joysefke (#145) üzenetére


Joshi
titán

:DD :R

(#154) Razenhell


Razenhell
tag

Ennyit a kirugásáról :) végül gyorsan lett munkahelye, akit AMD-től kirugnak jo az Intelhez? Csak kapott egy jobb lehetőséget amivel élt.

(#155) Joshi válasza Razenhell (#154) üzenetére


Joshi
titán

Ha több pénzt kap már megérte, nem kell mindig a motivációra gondolni. ;]

(#156) #45997568 válasza Joshi (#155) üzenetére


#45997568
törölt tag

Szerintem meg kapott egy reszleget amit O epithet fel, kompetens szakember gardat, egy csomo penzt a projektra es szabad kezet. Na meg az Intel gyartastechnologiajat. A legjobb az egeszben hogy ezeket a termekeket amiket fejleszteni fog ismeri, most megy egy fuzio AMD GPU -> Intel procikba, szoval lesz egy halom tapasztalat ezen a teren. 1-2 ev es ha hagyjak dolgozni szerintem 3 szereplos lesz a piac, dVGA :K

(#157) Joshi válasza #45997568 (#156) üzenetére


Joshi
titán

"1-2 ev es ha hagyjak dolgozni szerintem 3 szereplos lesz a piac, dVGA :K"
Komolyra fordítva a szót úgy legyen, nagyon kellene nekünk végfelhasználóknak. A gond az, hogy ez általában nem sokáig lesz így, ugyanis a fejlesztés nagyon sok pénzbe kerül és csak sokára térül meg. Az NV és Intel tele van lóvéval, ellenben az AMD kis cég. Azért drukkolok az AMD-nek. :K

(#158) zovifapp111 válasza #45997568 (#152) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

És már lehet, hogy félig kész is van...Mire jó egy kis kényszerszabadság :)) Életre kel a Vega, csak pénz kell hozzá :K

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#159) csatahajós


csatahajós
senior tag

Sokat gondolkoztam, hogy leírjam-e ezt, mert valójában semmik közünk az Oliverda vs. Abu ellentéthez, de ez már ahogy látom bőven túlmegy a szakmaiságon.

Nem szeretnék igazságot tenni és nem védem Abu-t, mert én is elfogultnak gondolom, minden szakmai tudása ellenére, de szerintem meg az pont nem profi, hogy Oliverda ex-Ph-sként és jelenleg egy konkurens oldal szerkesztőjeként így, ilyen stílusban nyílvánosan kommentál itt. Ahogy szoktam mondani nem szarunk oda, ahonnan enni kapunk/kaptunk, még akkor sem, ha igazad van. Legalábbis nyílvánosan tuti nem. Maradok maximális tisztelettel.

Hogy on is legyek, ahogy fentebb is linkelték, Abu pletyka tippje most pont bejött, Raja valóban az Intelnél landolt.

(#160) Balrog


Balrog
tag

Már én is kezdem unni, hogy minden Abu-s cikk alatt, amiben szerepel az AMD szócska, "Abu szapulást" kell olvasnom. Az pedig pláne elszomorít, hogy ezekben szinte mindig benne van Oliverda is. Sőt!
Pedig régebben szerettem az írásait, de ez az állandó provokatív és arrogáns cicaharc amit Abu ellen folytat a nyílt fórumokon, nem méltó a PH!-hoz és szánalmas. Nagyot zuhant Oliverda a szememben. Az állandó szapulás miatt is de, leginkább azért mert ezt mindenki szeme láttára a fórumon teszi, nem törődve azzal, hogy így nem kis kellemetlenséget okoz azoknak akik szakmai hozzászólásokat szeretnének olvasni, nem pedig egy vita fórumot.

Sajnálatos és nagyon csalódást keltő, hogy ezt le kellet írnom egy ilyen kaliberű szakmai oldalon mint a PH!, de már tényleg kezd nagyon zavaróvá válni a jelenség. :((

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#161) sakal83 válasza Balrog (#160) üzenetére


sakal83
addikt

Azert azt se vegyed figyelmen kívül hogy regebben a ph egy teljesen mas iranyvonalon volt. Abu pedig egy iranyvonalat vezetett be ami brutálisan Amd parti. Vakon. Ez sem tetszik mindenkinek. Sot a legnagyobb baj hogy az AMD ilyen fokú védése mar tobb mint kinos. Ez a szerencsétlen fasz kirugasa során is ilyen szintű mentegetőzés van. Tehat a ph iranyvonalat abu hatarozta meg az elmult evekben es mentette a menthetetlent. Raja irányvonala sem jott be.

(#162) sakal83 válasza Balrog (#160) üzenetére


sakal83
addikt

Plusz az nem szakmai hogy valaki nem tud objektiv lenni tenyeknel. Illetve a tényeket mas szinve teszi hogy a prekoncepcioit alatamassza. Ez inkabb vallas mar nem szakmaisag. En inkabb amds vagyok de tisztán latok. A Vega egy draga vga elkésve ezert kicsaptak a boardot egeszvegig megvezeto Felelos vezetőt. Ilyen eccerű.

[ Szerkesztve ]

(#163) távcsőves válasza sakal83 (#162) üzenetére


távcsőves
senior tag

Akit, ha már így alakult, az Intel alkalmaz. Pont.

(#164) Petykemano válasza zoli7903 (#149) üzenetére


Petykemano
veterán

Akkor most jön nyilvános bocsánatkérés azoktól abunak, akik azt kérték rajta számon, miért nem írja meg a nyilvánvalót: "raját lapátra tették"?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#165) ->Raizen<- válasza Balrog (#160) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem ertem mit keres meg itt oliverda, arca mindig is nagy volt, sokszor akasztottuk ossze a bajszot.:) De tenyleg nem sok koze van a szakmahoz. Csak hatszele van ennyi.

(#166) velizare válasza zoli7903 (#149) üzenetére


velizare
nagyúr

ja jó, megkapta a végtelen pénz csítet. kiváncsi vagyok, mi sül ki ebből.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#167) Z_A_P válasza sakal83 (#161) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez a szerencsétlen fasz kirugasa során

Akkor most az Intel is egy balfasz? :F
Raja Koduri Joins Intel as Chief Architect to Drive Unified Vision across Cores and Visual Computing

Amugy nem ertem, AMD nem iratott ala semmilyen szerzodest hogy igy egyik naprol masikra nem folytathatja a konkorrencianal?

OK

(#168) Pipó válasza Z_A_P (#167) üzenetére


Pipó
őstag

a szemüvege miatt vették fel, csak kiderült.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#169) zsolt320i válasza Z_A_P (#167) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Na ez volt nekem is a legfurább, hogy simán egyik napról a másikra átmehet a konkurenciához.
Nálunk (autóipar, logisztika) a vezetőknek/menedzsereknek 3 éves konkurencia tilalom (versenyilatkozat) van állás terén, mérnököknek 1 év.
Itt meg egy részlegvezetőnél, akinek minden infója megvan mind vállalati mind termék stratégia terén plusz az összes fejlesztés, technológia mind a "zsebében" van csak simán átengedik az egyik legnagyobb konkurenciához?
Vagy lehet anno csak azzal a feltétellel ment vissza az AMD-hez, hogy nem ir alá titoktartásit, vagy versenyilatkozatit?

(#170) Csupingo válasza Pipó (#168) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt maga az intel írta, akkor úgy is van. Meg ahogy olvasom a cikket, plusz épületeket is fog tervezni, mert az intelnek eddig az volt a fő baja, hogy nem fért már el a garázsban, ami nagyon visszafogta a termelést.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#171) #16939776 válasza Z_A_P (#167) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehetett akár az intel által megvásárolt GPU-s csomagban tételként 1db fejlesztőmérnök...

(#172) Petykemano válasza Z_A_P (#167) üzenetére


Petykemano
veterán

A) elképzelhető, hogy csak az nvidiára iratták alá, mert
1) nem gondolták, hogy a krzanich által leállított gpu fejlesztés után szükség lehet ott kodurira
2) előzőt megerősítendő épp most szállítanak két gput az intelnek, ez alapján gondolhatták azt, hogy állandó beszállítók lesznek.

B) elképzelhető, hogy holnap megy az egész RTG is az intel alá. Végső soron raja arra bíztatta néhai beosztottait, hogy tartsák magukat a tervhez. És az AMD is azt nyilatkozta, hogy raja távozása nem érinti a portfóliót. A könnyes búcsúra (it was an extremely difficult decision) mondjuk ezesetben szükségtelen színjáték.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#173) antikomcsi válasza Vereskutya (#150) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Így van, nem érdekel, de mégis ideírtad!

És még ennél is szomorúbb, hogy ezt a profilt képes voltál azért az egy hozzászólásért megalkotni, fenntartani.

(#174) emmm válasza csatahajós (#159) üzenetére


emmm
senior tag

Én is hasonlóan vélem. Ami biztos, hogy emberileg, amit Oliverda csinál, az nevetséges; szakmailag nem kommentálom, de mindkét félnél látok hibákat. Abban is van sokminden, amit Oliverda mond, de a stílus nekem bicskanyitogató. Abu kétséget kizáróan AMD kedvelő, és kissé részrehajló, de a stílusa sosem lépett át egy határt.

A cikkhez: Raja meg igenis felelős ezért a Vegáért, ami szép nagy bukás lett. Tök mindegy, hogy most ő ugrott, vagy segítettek neki, ezt egyszerűen elbaltázta. Az Intel helyében én kiszedném belőle a lényeges infókat, és kész, de vezetői döntésekbe biztos nem venném be.

Szerk: (#168) Pipó - na, akkor már tudjuk azt is, hogy nem VGA-kat fog tervezni, ennek örülök :D

[ Szerkesztve ]

(#175) Tigerclaw válasza zoli7903 (#149) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem el, hogy ilyen kulcsemberek egy pillanat alatt átmehetnek akár a legfőbb konkurenciához minden jogi következmény nélkül. Persze sosem voltam még ilyen helyzetben, de úgy képzeltem, hogy vannak komoly záradékok az ilyen szintű emberek szerződésében, ennek megakadályozására. Nem csak technológiai, de üzleti, vállalati titkok birtokában van, amiket úgy elmondhat az új cégnél, hogy csak sejteni lehet, de bizonyítani nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#176) Tigerclaw válasza Pipó (#168) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez valami Google Translate? :C

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#177) Abu85 válasza zsolt320i (#169) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Át, mert Koduri inkább stratégiával foglalkozott az AMD-nél az utóbbi időben. Mint írtam az architektúrát nem igazán ő tervezte. Egyedül az SSG, amihez komoly köze volt, de azt az Intelnek legalább 7 év lesz lemásolni, ha egyáltalán célpiac számukra Hollywood. Végeredményben mindegy, hogy Koduri tud-e dolgokat vagy sem, 4-5 éven belül úgy sem tud abból kész terméket hozni, 4-5 év múlva pedig az aktuális AMD-s információi semmit sem érnek majd. Maximum azt tudja elmondani az Intelnek, hogy mikkel készül az AMD a közeljövőben, de egyrészt az ipari kémkedés ma már van olyan szinten, hogy ezt az infót Intel maga is meg tudja szerezni, másrészt úgy sem tudnak mit kezdeni az adatokkal, mert a saját grafikus fejlesztéseikkel lemaradtak, így az AMD dedikált GPU-it AMD dedikált GPU-val támadják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#178) hokuszpk válasza Z_A_P (#167) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

[Akkor most az Intel is egy balfasz?]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#179) antikomcsi válasza Tigerclaw (#175) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennél az esetnél nem tudom, hogy mi a helyzet, mert fikarcnyi belelátásom sincs, de a legtöbb alkalommal ez úgy működik, bármely területen, hogy a kilépés után valamennyi ideig tiltott a konkurens cégeknél a munkavállalás. Lehet az 1 év 5 év stb., de szokott lenni egy olyan kitétel, ha ez mégis megtörténik, akkor bizonyos összegű "kártérítés" megfizetésére kötelezhető a volt alkalmazott az elhagyott cég felé. Ha ezt kifizeti, vagy az új alkalmazója vállalja, akkor simán elkezdhet dolgozni akár másnap máshol.

A titoktartás, ha ilyen szerződést is aláírt, az viszont továbbra is kötelezi, de, hogy ha mégis valamiért perbe fognák evégett, akkor ott van, amit mondasz, hogy ezt bizony nem olyan egyszerű bebizonyítani.

(#180) Petykemano válasza Abu85 (#177) üzenetére


Petykemano
veterán

Tünde szemed mit lát?

- raja szabadságra ment minden jószándék mellett, sokat meditált, eközben esetleg kapott megkereséseket, amik nagyon elgondolkodtatták, majd végül a nagyobb budget mellett döntött a küszködés helyett?
- raja szabadságra ment, mert valójában már egy ideje át akart menni egy jobb ajánlatot adó céghez és akart rajta egy kicsit meditálni, hogy ne a radeonos íróasztala mellett döntse el a kérdést. Elvonulásának valódi okát vagy elmondta, vagy nem az amdnek, de ez igazából mindegy.
- raja azért ment szabadságra, mert AZ AMD lapátra tette, mert elégedetlen volt az eredményekkel. A szabadság az arcvesztés elkerülése céljából volt. Eközben jött az ajánlat, amit nem is volt oka nem elfogadni.
- raja már egy ideje autonóm magánakciókat hajtott végre. Mint például ez az inteles összeborulás. Lisa Su pedig tudtán kívül segget csinált a szájából, amikor azt mondta, we are not seeking to enable our competitors. Ezért mennie kellett. És hát már fél tető alá hozta a biznisszt, elsírta az intelnek, hogy több erőforrásból még jobbat tudna építeni. Amikor a board erre rájött néhány hónapja, hogy mi készül, kirúgták. Ez persze egy hosszú hónapokon át tartó folyamat volt, de ennek volt köszönhető, hogy a legutolsó előadásokon már rezignáltan, lelkesedés nélkül beszélt.
- Raja és Lisa Su sose jöttek ki jól, másként látták a cég jövőjét, lehetőségeit. De raja elég nagy tekintély volt ahhoz hogy autonómiát harcoljon ki magának és építgesse saját szakmai ambícióit. Eközben az se számított, hogy ezzel az amdnek árt. Raja a diszkrét piacra szánt Vega helyett az intelnek szánt lapkákat készíttette, ezért az csúszott és a szoftverek tekintetében is arra helyezte a hangsúlyt, hogy az intelnek készített lapka drivere jó legyen, feature rich, és nem érdekelte, hogy a diszkrét gaming Vega10 eközben késik, albukik. Amikor konspirációi napvilágra kerültek, es kérdőre vonták, fenyegetésképpen ráindította a vegát a threadripperre. Akkor persze már tudta, hogy át fog menni az intelhez. Erre válaszul az amd felfüggesztette és szabadságra küldte raját, aki már régóta bomlasztotta a céget.
Vagy ahogy egy fórumozó fogalmazott: "it was an insider job. AMD hot nokia'd"

?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#181) velizare válasza Tigerclaw (#175) üzenetére


velizare
nagyúr

dunnó, jim keller is ugrálgat szépen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#182) Freiherr válasza joysefke (#137) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem értitek ti ezt.:)
Illemből Gizikét is meg kell táncoltatni, és közben fel lehet mérni a kínálatot, aztán jöhet a jacuzzi a 10/10-esekkel.

XXX

(#183) Raysen623 válasza sakal83 (#161) üzenetére


Raysen623
addikt

Bocs, de ebben nem értünk egyet. A cikkírónak van egy véleménye és azt lepublikálja. Lehet vele egyet érteni vagy nem. Ez a felállás bármelyik írott sajtó cikkeivel megesik, lehet akármennyire szakmai. Jópáran nem tudnak komplex szöveget értelmezni, ez van. Másoknak prekoncepciói vannak, megint mások csak másképpen látják ugyanazt, mert máshol is olvasva más következtetést vonnak le. Ez probléma?! Francokat...mindent meg lehet kulturáltan vitatni, de a köpködés már visszataszító egy szakmai oldalon ugyebár. Kicsit le kellene tenni a "nálam van az igazság zászlaja" filozófiát.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#184) Cathulhu válasza #45997568 (#156) üzenetére


Cathulhu
addikt

"szerintem 3 szereplos lesz a piac, dVGA :K"

Rajaval szerintem ez a veszely nem fenyeget :D

"Szerintem meg kapott egy reszleget amit O epithet fel, kompetens szakember gardat, egy csomo penzt a projektra es szabad kezet."

Amit ezekszerint az AMDnel is kisirt maganak, es megis mire volt jo.

#166: "ja jó, megkapta a végtelen pénz csítet."

Meg mindig Krzanich a fonok, es ha o nem lat sok fantaziat a sajat GPUban, akkor sirhat a Raja ahogy akar, nem lesz vegtelen penz.

#167: "Amugy nem ertem, AMD nem iratott ala semmilyen szerzodest hogy igy egyik naprol masikra nem folytathatja a konkorrencianal?"

Ez marha gyanus nekem is. Foleg ha hiretelen (2 even belul) megjelenne az intelnel egy vegara jelentosen hasonlito architektura, a gatyat is leperelhetne az AMD roluk. nekem gyanus, hogy 1 heten kerult bejelentesre az AMD-intel egyuttmokdes es a Raja atigazolas (mert nem egy nap alatt irt ala az intelhez az is biztos, megy az alkudozas mar az rx vega start ota szerintem, mikor lelecelt szabira). Lehet resze volt a dealnek, hogy egy ideig koteles az intel AMD-tol vasarolni amig Raja jelenlegi know-howja el nem avul.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#185) Pipó válasza Tigerclaw (#176) üzenetére


Pipó
őstag

elment a tetű: [link]

kötelező irodalom!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#186) emmm válasza Freiherr (#182) üzenetére


emmm
senior tag

Aztán lesz a #meetoo :)

(#187) velizare válasza Cathulhu (#184) üzenetére


velizare
nagyúr

igazából az az r&d budget, amennyiből az rtg gazdálkodik, az intel r&d budgetben akár egy kerekítési hiba is lehetne. a teljes amd r&d olyan 300 millió nagyságrendje, az intelé pedig 12-13 milliárd. majdnem 2 nagyságrend a különbség. ha raja ennek csak a 8-10%át kapja meg, az is van 1b, ami a komplett amd r&d budgetnek (ryzennel, radeonnal, semi-custommal, tokkal-vonóval) is a laza háromszorosa.
ezért írtam, hogy ez a végtelen pénz cheat. lóf@sz budgettel raja nem írt volna alá.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#188) Petykemano válasza velizare (#187) üzenetére


Petykemano
veterán

Ugyanez a pénz megvolt évekkel ezelőtt, évek óta.
Az intel ezzel a pénzzel sikerre tudja vinni a koncepciót. (Állítólag raja 2009-es távozásakor már benne lehetett az akkor készülő GCN-ben és most is az ő keze alatt készültek a dolgok, nem lehet nem azt mondani, hogy a compute heavy gpu nem a víziójának-koncepciójának a része) Amiért a koncepció nem igazán működött az AMD kezében az az, hogy nem tudta átterelni a piacot a compute heavy programozásra. Pedig Abu annyit beszélt róla, hogy ez a jövő, hogy minden compute futószalagon készül, meg az async compute. Ezek mind azért születtek, mert az AMD egy olyan compute heavy gpu-t akart csinálni, amit el tud adni a gamer piacon is. de a compute képességek voltak a musthave componensek, az ilyen rop, meg setup és egyéb grafikai balfaszságok - ezt többször ugye megvitattuk, hogy itt voltak a szűk keresztmetszetek - nem kaptak sokat a tranzisztor büdzséből. Valószínűleg a vega tervezésénél is ez volt a koncepció: a compute a prioritás, a grafika másodlagos, oldjuk meg úgy, hogy a professzionális piacra minél kevesebb sallang kerüljön be és fogyasszon, aztán majd valamit javítunk szoftverrel. Csak ez utóbbi még kanyarban sincs.

Az intelnél ez profin fog működni. Igazából ha az amdnek lett volna pénze két gpu-t tervezni a különböző piacokra, működhetett volna úgy is. Ezt már rég felvetettem, hogy vajon a vegából hányszor 4CU-t lehetne levágni, hogy ne csökkenjen a teljesítmény, vagy ugyanakkora fogyasztás mellett a frekvenciát növelve esetleg még nöjön is?

Ha Rajának sikerül egy intel GCN-t készíteni, az az intel kezében szerintem működni fog. Az intelnek a Xeon Phi-t is sikerült eladnia. Compute Heavy GPU-t is el fogja tudni adni a megfelelő helyekre. Ha a Vega most az intel műhelyéből került volna ki, akkor mindenki tapsolna, hogy milyen faszagyerek az intel, hogy a profi termékét kegyeskedett bedobni a népnek is. Szerintem indulásként ilyesmire lehet számítani. 1-2 évig elvannak az AMD gyártotta gpu-val, kiszorítják a mobil piacról az nvidiát, Addig készül a Xeon Phi kiegészítője, örököse. Abu legalábbis mindig dícséri, hogy a GCN-nel már majdnem megvalósult, ami a Larrabee célja volt. Eleinte még lehet, hogy az OpenGPU-ban együtt is működnek majd az AMD-vel. Aztán lehozzák a diszkrét GPU-t a mobil chipekbe az amd helyére kiadják hozzá a drivert (ami ugye a hardver hasonlósága miatt nem lesz bonyolult, meghát most fogják majd a következő években áttanulmányozni, hogy hogy épül fel az AMD drivere)

Najó, persze ebbe még az AMD-nek és az nvidiának is lehet beleszólása.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#189) Z_A_P válasza velizare (#187) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez a 300 millio honnan van?

OK

(#190) Raymond válasza Z_A_P (#189) üzenetére


Raymond
félisten

Itt lathatod evre [link] es itt [link] pedig negyedevekre lebontva. A "Research and development" szoveget keresd.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#191) velizare válasza Z_A_P (#189) üzenetére


velizare
nagyúr

a szám stimmel, csak az időtartam nem. negyedévre annyi. éves szinten 1,1-1,2 milliárd.
a régi diákon még nincs meg, a legutolsó negyedéves után volt róla egy thread redditen, onnan maradt meg a szám.
amdnél 300m negyedévente, intelnél 3 milliárd.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#192) Z_A_P válasza Raymond (#190) üzenetére


Z_A_P
addikt

Our research and development expenses for 2016, 2015 and 2014 were approximately $1.0 billion,
$0.9 billion and $1.1 billion, respectively. For more information, see “Part II, Item 7-Management’s Discussion
and Analysis of Financial Condition and Results of Operations,” below.

Szerk: @cain69 , igen, szoval kb 1 nagysagrend a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

OK

(#193) Kisgépkezelő válasza Z_A_P (#192) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk az AMD-nél talán egy kicsit kevesebb részleg közt kell elosztani, mert SSD-ket, IoT cuccokat, hálózati eszközöket, meg még sok egyebet nem nagyon fejlesztenek, míg az Intel ezeken a piacokon is jelen van.

(#194) leviske válasza Cathulhu (#184) üzenetére


leviske
veterán

Azért remélem senki nem ringatja magát abba a tévhitbe, hogy egy architektúra megalkotása egy emberes munka. A vezetőnek a feladata az irány kijelölése, nem pedig egy tucat mérnök helyett megülni magának a brainstormingot. Ráadásul közvetlenül nem másolhat a cég a licencek miatt. Amennyit használhatnak a Vega-ból, azt megtehették volna Raja nélkül is.

A nagy kérdés inkább az, hogy megnyomja-e a reset gombot a RTG új elnöke, ahogy erre a CPU részlegnél sor került ~2013-ban. Mert elméleti szinten mozogva, amennyiben a Navi/7nm lehetővé teszi a MCM design alkalmazását, akkor eléggé lerövidülhetnek a chiptervezési intervallumok. Ez meg szabad kezet adhat az új vezetőnek, kiütve annak bármiféle esélyét, hogy Raja varázsgömb legyen az Intel kezében.

(#195) Cathulhu válasza leviske (#194) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sehol nem allitottam azt, amit mondasz. Masreszt egyelore az RTG es az AMD elott a legfontosabb teendo nem a reset gomb, hanem hogy minel hamarabb kinevezzenek egy embert es urra legyenek a fejetlensegen. Ahhoz viszont Lisanak vagy valakinek fel kell mernie a jelolteket, nem feltetlen biznek meg a Raja altal felallitott hierarchiaban. Bar lehet pont ez tortent az elmult 2-3 honapban.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#196) leviske válasza Cathulhu (#195) üzenetére


leviske
veterán

Elnézést. A "Foleg ha hiretelen (2 even belul) megjelenne az intelnel egy vegara jelentosen hasonlito architektura" triggerelte a monológom. :DDD Raja ehhez önmagában nem volna elég.

Mindenesetre a magam részéről kétlem, hogy a fejlesztő banda vezető nélkül jobban szétesne. Vannak a cégen belül komolyabb infrastruktúrális problémák (az alkalmazotti vélemények alapján) annál, hogy Raja nélkül összeessen a RTG. Most két évig a Navi úgyis fókuszban lesz. Az meg a Sony miatt úgyis kétséges, hogy a GCN-t teljesen alapjaiban kukázzák. Inkább az hihető, hogy a jelenleg próbálgatott "compute only" CU-k aránya elkezd nőni és esetleg jelentősebb eltérések lesznek a grafikáért is felelős részekhez képest a fogyasztás érdekében.

(#197) Cathulhu válasza leviske (#196) üzenetére


Cathulhu
addikt

Bocs, ha felreertheto voltam, nem arra gondoltam, hogy Raja atmegy es fejbol felfirkantja a whiteboardra a vegat tranzisztoronkent, hanem annak fobb elemeit, ami tobbe kevesbe vagy az o otletei vagy legalabb is jelen volt a kiagyalasuknal. Es azert eleg sok jellegzetes megoldas van, amire gyakorlatilag az RTG a jovojet alapozta, olyanok is, amikrol mi meg nem tudunk. Azok ha megjelennek az intelnel, az nagyon tudna fajni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#198) ceripapa válasza Cathulhu (#197) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Nincs értelme, mert mikor az AMD-nél dolgozott akkor bármit csinált vagy kitalált az AMD tlajdona, innentől kezdve pedig akkor szabadalom sértés lesz ..
Inkább a fő irányelv az, hogy az intelnek nincs számottevően igp terén ereje, leépített részlege az van és kevés szoftveres support -> kell egy ember aki ért hozzá és rendbe tudja tennni a részlegeket, erre pedig sztem a legjobb embert találták meg ,akinek van valamennyire jövőbelátása is. Azt most hogy az AMD.nek nincs high -end kártya hanyagoljuk , nem is az hozza a pénzt . Tisztában van azzal hogy milyen hibái lehetnek a mostani gpu-nak ami jön apu terén, így egy 0 dizájn-t kitalálni és megépíteni könyebb + 2-3 évig kicsi az esély erre hogy érdemben lesz valami .

(#199) Oliverda válasza csatahajós (#159) üzenetére


Oliverda
félisten

A stílusra sajnos szükség van, ugyanis jelen esetben csak így érhet célba az üzenet, a cél szentesíti az eszközt. Tudod, szomorú időről időre újból szembesülni azzal, hogy az egykor szép tekintéllyel rendelkező magazin mára egy fotelszakértő szakmai ámokfutásának nyilvános játszóterévé vált, aki önző módon saját teóriának alátámasztására használja fel az újságírást. A médiumot, amelyet még ma is ezrek olvasnak, akik az alantas játszadozásnak áldozatul esve napról napra félre vannak vezetve különféle ferdítésekkel és információk visszatartásával. Az különösebben nem érdekel, hogy figyelemfelhívás kinek épp hogyan tetszik, vagy kinek hogyan nem, pláne, ha valaki emiatt gerinctelen módon még talpnyaló bértrollnokokat is bevet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#200) Abu85 válasza Oliverda (#199) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A stílusra semmi szükség, így nem érsz el semmit, mert maga a stílus teszi a mondandód értékelhetetlenné. Tisztán látszik, hogy dúl benned a düh, és egy konkurens média munkatársaként ide jársz bomlasztani a közösséget.
Az viszont problémás, hogy a PH!, veled ellentétes véleményen lévő felhasználóit és olvasóit talpnyaló bértrollnoknak nevezed, és teszed ezt a konkurens HWSW alkalmazottjaként. Ez szerintem megengedhetetlen, neked és a HWSW-nek is, amit most hivatalosan képviselsz, mert olyan embereket bántasz meg vele, akik nem tehetnek arról, ami veled történt vagy éppen történik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.