Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) _AnTi_


_AnTi_
tag

Teljesen egyetértek a #3 és #4 hozzászólásokkal.
Egyébként véleményem szerint egyáltalán nem kell itt semmiféle Update dolgokat vásárolgatni. Néhány termékük lehet, hogy jó, de szinte ugyanazt a minőséget/fogyást/étrend változtatást meg lehet venni bármelyik "mezei" üzletben is.

Ráadásul Te még nagyon az elején vagy (de jó úton haladsz). A gond szerintem az lesz, hogy egyszer csak "bűnbe fogsz esni" (pl. vendégségben/nyaralás alkalmával/kollégiumban, stb., olyan helyen, ahol esetleg huzamosabb ideig nem tudod fogyasztani/elkészíteni a jelenleg használt termékeket), és akkor kell nagy akaraterő, hogy ne térj vissza a régi vágányra.

A legfontosabb probléma egyébként tapasztalatom szerint az, hogy túl nagyot változtatnak az emberek egy hirtelen elhatározás alapján. Véleményem szerint némi fokozatosság nem árt az elején.

Nem esett szó sem testmozgásról, sem a vízfogyasztásról. Jellemzően mindkettőből a kelleténél kevesebb van jelen életünkben, pedig szerintem minimum egyező fajsúlyú dologról beszélhetünk, ha fogyásra/fittségre vágyunk.

Az, hogy egyenesen ellenzed a gyümölcsök és zöldségek fogyasztását (ebből következtetve nem is fogyasztasz belőlük megfelelő mennyiséget) pedig semmiképpen nem vezet megfelelő táplálkozáshoz.
Megemlítendő továbbá, hogy zsírt és szénhidrátot (cukrot) is FONTOS fogyasztanunk, hiszen ugyanúgy részei egy kiegyensúlyozott táplálkozásnak és testünknek szüksége van rájuk, mint bármi egyébre is. A lényeg a megfelelő mennyiségben keresendő.

Célszerű egy "csalónapot" bevezetni hetente/két hetente/havonta, ha már valaki ekkorát változtat (persze akkor is odafigyelve).

Nem szaporítom tovább a szót: Véleményem szerint jelenleg ugyanúgy egyoldalú a táplálkozásod, ami semmiképpen sem jó. A jelen helyzetben azért fogysz, mert az eddigi jelentős szénhidrát/zsír beviteledet leváltottad egy ezekben szegény étrenddel. Az út, a gondolkodásmód mindenképpen dicséretes és jó, de szerintem még jelentős változtatásokat kell eszközölnöd, mert ez hosszú távon nem tartható (több évig).

Remélem nem sértettelek meg semmivel, építő jellegű kritika akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.