Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Vladi válasza Tikakukac (#299) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lekvárt is csinál. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#302) SLYM válasza Mr.Csizmás (#300) üzenetére


SLYM
veterán

nem sportoló embernek ehez hasonló összetételűt: [link]

sportolóknak pedig ilyesmit: [link]

lehet válogatni egyébként, nagy a választék, az összetételre kell odafigyelni, miből mennyi van benne és ennek megfelelően kiválasztani a neked leginkább megfelelőt

[ Szerkesztve ]

(#303) philoxenia válasza Vladi (#294) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen.
A lényeg az, hogy az üst alján van egy ilyen elem, ami ezt mozgatja a gépen egy négyágú villaszerűség, a hézag alatta rettenetesen nagy, így nagyon sokat tud mozdulni a tengely oldalirányban és kikotyogósodik a műanyag persely. A villa belsejébe teszek egy nagy anyát, fölötte forogni még kényelmesen tud a tengely, de amikor billenne, felfekszik, így nem tud akkora utakon mozogni oldalirányban a tengely. Persze arra is vigyázni kell, hogy nagyon sűrű ne legyen a tészta, mert amikor már akad az egész olyan sűrű és száraz az anyag, hogy nem tudja forgatni a gép, akkor is sokat kopik rövid idő alatt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#304) dabadab válasza bambano (#266) üzenetére


dabadab
titán

Jó, persze, a zsírszegény tejből kiveszik a zsírt, ez mondjuk egyrészt nem lep meg, másrészt meg ott van mellette a 3,6%-os is, amiből meg nem.

Mondjuk a tejital létezésének okát nem sikerült megtalálnom, ahogy azt se, hogy mondjuk a kakaót miért nem lehet tejből és nem ilyen tejital jellegű misungból csinálni.

(#295) SLYM: próbáltál már multivitamin tablettából capuccinót vagy tejbedarát csinálni? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#305) Cathfaern válasza Mr.Csizmás (#300) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bár nem én vagyok a kérdezett, de én a "Gyümölcs" márkájút :U Egy olyan multivitamin sincs, ami megfelelő arányban tartalmazná a dolgokat, főleg, hogy nagyon nem mindegy, hogy mellé mit eszel. Ráadásul a szervezeted hozzászokik ehhez a vitamin bombához, és ha abbahagyod a szedését, akkor az immunrendszered legyengül, igaz csak ideiglenesen, de általában épp elég, hogy valami kiadós betegséget összeszedj. Tipikus eset, amikor influenza szezon elején elkezdi szedni a C-vitamint, mint az őrült, aztán a közepe fele abbahagyja, mert hogy na már úgyse betegszik meg, és puff rögtön el is kap megfázást/influenzát. Kissé túlzó szavakkal élve függőség is ki tud alakulni (nyilván nem fizikai, de a "szedem a multivitamint => nem vagyok beteg, abbahagyom => megbetegszek, újból elkezdem szedni => kigyógyulok és nem vagyok beteg" gondolatsorból elég könnyű téves konklúziót levonni).
Én mindig azt mondom, hogy amit vegyipar állít elő, azt jobb nem megenni :)
Nyilván van amikor muszáj, lásd gyógyszerek, de ha lehet, akkor jobb elkerülni. Mondjuk gyógyszereken is lehetne vitatkozni egy sort, amikor rossz étkezés miatt gyomorsavtúltengés alakul ki, erre rögtön írják is ki a savlekötőt, pedig csak annyit kéne pl., hogy ne lefekvés előtt tömjünk magunkba 1 tábla csokit (savlekötőt szedő emberek jó részét "ki lehet gyógyítani a betegségükből" étrendváltoztatással, és nem drasztikus dolgokra kell gondolni).

Tej:
Még mindig az a gond vele, hogy halál mindegy mi van benne, ha nem tudja az emberek jó része megemészteni. És szép és jó, hogy Európában csak 15% a laktózintolerancia arány, de ez nem jelenti azt, hogy a maradék 85% mind meg is tudja emészteni. Lehet, hogy te (ide mindenki helyettesítse be magát) meg tudod, és tök jó neked, de lehet, hogy nem, és kis túlzással méreganyag a szervezetednek.

[ Szerkesztve ]

(#306) SLYM válasza Cathfaern (#305) üzenetére


SLYM
veterán

először is a vitaminok evését nem kell abbahagyni, a levegőt is egész életedben veszed, meg inni és enni is eszel nap mint nap, abban sem kell szünetet tartani. a vitaminok és ásványi anyagok is tápanyagok, csak nem makro, hanem mikrotápanyagok. 50 forintot naponta én úgy gondolom mindenkinek megér a saját egészsége, máskérdés, hogy ezt sokan nem igazán érik fel ésszel, a vitaminokat és ásványi anyagokat misztikus dolognak tartják még a mai napig is rengetegen

a vitaminok "megfelelő arányú bevétele" sem fontos (illetve az, de nem kell vele foglalkozni ha vitamin csomagot veszel), a gyártók nagyon jól tudják melyek azok a zsírban oldódó vitaminok amikkel okosan kell bánni és melyikek azon a vízben oldódóak amikből a napi százszorosa az ajánlott bevitelnek sem jelent semmi problémát megfelelő folyadékbevitel mellett

azt meg, hogy a vegyipar, vagy a természet állít elő valamit teljesen lényegtelen, az almában is ugyanaz a kémiai vegyjele a C-vitaminnak, mint amit a vegyipar állít elő, tehát tökéletesen ugyanarról az anyagról beszélünk, csak az almában még van jó sok gyümölcscukor is, tehát a c-vitamin bevitelt almából fedezni nem a legoptimálisabb, gyakorlatilag ebből a szempontból az alma 99,9%-a "szemét". ez is meghaladja sok ember képességeit, de higyjétek el, hogy a tudomány ma már ilyen szinten van, hogy képes kivonni a tiszta c-vitamint egyes növényekből, ezért anno valami ismeretlen magyar, asszem talán Szent-Györgyi Albert kapott valami kis díjacskát a Nobel-díj-at. mint ahogy például tiszta vizet is képesek vagyunk előállítani, nem kell hozzá megenni mondjuk fölöslegesen a halakat is amik benne úsznak

[ Szerkesztve ]

(#307) dabadab válasza Cathfaern (#305) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet, hogy te (ide mindenki helyettesítse be magát) meg tudod, és tök jó neked, de lehet, hogy nem, és kis túlzással méreganyag a szervezetednek."

A "nem tudom megemeszteni" mezorol hogyan jutunk a "mereganyag" mezore?

DRM is theft

(#308) Runner_fxr válasza SLYM (#306) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Abban igazad van, hogy nem kell azért mindentől befosni, éri az embert rengeteg káros hatás amúgy is és nem a vitaminokon kell fennakadni. Ráadásul nehéz is úgy táplálkozni, hogy minden vitamin és ásványi anyag optimálisan kerüljön be a szervezetbe, ezért lehet hasznos egy multivitamin készítmény. Viszont! Az nagyon nem mindegy, hogy ezt egy tabletta formájában viszed be vagy pl egy gyümölcsből, természetes formájában. Természetes formájában sokkal jobb mint tablettában. Hatékonyabb. Így van ez pl az omega 3-al is. Persze kapszulában is meg lehet enni és nyilván használ valamit, de nagyon nem ugyan az mintha pl friss tengeri halat elfogyasztva vinnéd be a szervezetedbe, vagy akár mirelit halból, mivel friss tengeri halhoz itt mi nem igazán férünk hozzá sajnos. Szóval az, hogy pl az alma c vitamin szempontjából 99,9%-a szemét, igencsak bugyuta kijelentés. Bár c-vitamin inkább a citrus félékben van nagyobb mennyiségben, de rengeteg zöldségben és egyéb gyümölcsökben is van.

[ Szerkesztve ]

(#309) bambano válasza SLYM (#306) üzenetére


bambano
titán

nem szokás növényekből kivonni a c vitamint, mert nem hatékony. ronda kémiai módszerekkel állítják elő. ja, és vigyázzatok vele, mert szénhidrát ez is :P

a kémiailag előállított vitaminokkal az a baj, hogy bár maga a vitamin stimmel, de egy halom egyéb anyag, amik segíthetik a vitamin hasznosulását, az pl. nem feltétlenül van ott olyan formában, amire szükség lenne. így hiába eszed, nem szívódik fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#310) SLYM válasza Runner_fxr (#308) üzenetére


SLYM
veterán

nem értetted, hogy mit mondtam, az alma 99,9%-a nem C-vitamin, tehát csak az a 0,01% maga az, amit te akarsz, ami itt most a példámban a c-vitamin. egyébként ezt már sok helyről hallottam, szerintem ez nem igaz, de mégha az is lenne, hogy ezek a természetes dolgok jobban szívódnak föl, ezekben a csomagokban nagy mennyiségről beszélünk. ahoz, hogy ekkora mennyiségben juss hozzá a vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz, minden nap sokféle, (hasraütök, legyen 10 féle) zöldséget és gyümölcsöt kéne fogyassz, ami azért mégha ez lenne a tökéletes megoldás, akkor is érthetően ugye nem túl praktikus. a legtöbb ember egy olcsóbb, de jóféle csomaggal jár a legjobban

[ Szerkesztve ]

(#311) SLYM válasza bambano (#309) üzenetére


SLYM
veterán

a vitaminok nagyrésze vízben oldódik, a másik része zsírban. miről beszélünk kéremszépen? :)

(#312) Runner_fxr válasza SLYM (#310) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értettem, hogy mit mondtál, te nem értetted, hogy én mit mondtam. lehet, hogy csak kis része c vitamin, de úgy együttesen, abban a közegben amiben pl az almában van vagy egy narancsban vagy egy paprikában vagy egy citromban, szívódik hatékonyan. A természet, a biológia nem véletlenül alakult ki úgy ahogy az kialakult. Mindennek meg van az oka! Mondok egy másik példát. Vegyük mondjuk a testépítést. Ugye ott elég népszerűek a különböző protein táplálék kiegészítők, amikben hatalmas dózisban van jelen a fehérje és még egyéb dolgok, hogy a lehető legtökéletesebben szívódjon fel. Még is semmit nem ér szinte, ha nincs mellette egy stabil étrend ami húsokban gazdag. Pedig elvileg minden vitamint és proteint, szénhidrátot, aminosavat be tudsz vinni táplálékkiegészítőkkel. Mégse mész vele semmire se, ha nem eszel csirkemellet, halat, marhahúst, rízst stb.

(#313) Mr.Csizmás válasza Cathfaern (#305) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

yep, danke.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#314) Raucher válasza SLYM (#311) üzenetére


Raucher
tag

Az a tény, hogy miben (például vízben) oldódik a vitamin, nem áll összefüggésben azzal a ténnyel, hogy a szervezetbe bevitt vitamin mennyiség, mekkora százaléka hasznosul, és mekkora százaléka ürül ki.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#315) philoxenia válasza Raucher (#314) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt nem ezt írják...

"A vitaminok két csoportra bontatók, így megkülönböztetünk vízben és zsírban oldódó
vitaminokat. A vízben oldódóak gyorsan felszívódnak, ebből következően gyorsan ki is
ürülnek a szervezetből, ezért folyamatos pótlásuk igen fontos. A zsírban oldódó vitaminok
emésztőcsatornából való könnyű felszívódásához zsírokra és különböző ásványi anyagokra
van szükség. A szervezet ezeket a vitaminokat sokkal hosszabb ideig tárolja, mint a vízben
oldódókat, ezért a helyes vitaminszint könnyebben fenntartható.

Nyilván mindkettőből annyi hasznosul amennyi nem ürül ki, ha a vitaminhiányos állapottól eltekintünk, száz százaléka a szükségletnek hasznosul a többi a lehetőségekhez képest kiürül...

Azaz, a C-vitamin bevitel nem oldható meg pl. heti egyszeri pótlással, mert akkor a heti adag kis százaléka hasznosul, a nagyobbik kiürül, míg ez pl. az A vitaminnál megoldható....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#316) XtremLor válasza #56573440 (#6) üzenetére


XtremLor
őstag

Ezzel en is igy vagyok, mindegy milyen mozgas csak csinalj valamit, a fotelbol kapszulakat szedve nem lehete lefogyni, max ha tonkreteszed a szervezeted.
Sok kenyeret ettem en is regen, de mostanaban csokkentettem, van olyan hetekig nem is eszek egy szeletet se. Zoldseggel es kulonbozo koretekkel kivaltom, melette viszont mozgok gyuras, futas heti tobb alkalommal, nem kell elkenyelmesedni 21 szazad atka :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#317) Vladi válasza Cathfaern (#305) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na jó, de honnan látja, hogy nem tudja emészteni?
Tipikusan a mérgezési tünetekből, első a hasmenés. Ha az sosincs, és mindig iszik tejet, akkor sima ügy. :)

Egyébként a tejet minden egészséges ember meg tudja emészteni. Egy bizonyos életkorig. (3-5 év, mit tudom én pontosan.) Utána csökken a tejbontó enzim termelődése, ezért egyre kevésbé tudja bontani. Viszont, ha továbbra is fogyaszt tejet, akkor kvázi edzi rá a szervezetét, tehát sokáig fennmaradhat, akár élet végéig.

Nagyanyám 80 évesen még megitta a kecsketejet, attól él még. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#318) philoxenia válasza Vladi (#317) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már nem issza? Hány éves most?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#319) Cathfaern válasza Vladi (#317) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem feltétlen. Van aki bemegy egy virágzó mező közepére, és semmi baja nem lesz. Más valaki bemegy, és fél sec után taknya-nyála egybefolyik. Pedig egyikük szervezete se tudja hasznosítani a virágport (ez a legújabb agymenés, hogy szedjünk virágport, mert tele van vitaminnal... egyenes út az allergiához).

"Viszont, ha továbbra is fogyaszt tejet, akkor kvázi edzi rá a szervezetét, tehát sokáig fennmaradhat, akár élet végéig."
Ez sajnos nem így működik, sokkal inkább a genetika befolyásolja.

(#320) Vladi válasza Cathfaern (#319) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az első, amit írsz allergia, mi másról beszéltünk eddig. Egyébként ha 10 éven át minden nap kimegy, egy idő után valószínű, hogy neki is taknyanyálafolyik.

Persze genetika is befolyásolja, de ez alapvetően így működik. Amit a szervezet nem használ, az elsorvad.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#321) Cathfaern válasza Vladi (#320) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Allergia = szervezet számára idegen (és felhasználhatatlan) anyagokra érkező túlzott reakció.
Amiről mi beszélünk, hogy a szervezet számára idegen (és felhasználhatatlan) anyagra (tej) érkezik-e reakció vagy sem. Van akinél igen, van akinél nem. De ez nem befolyásolja, hogy fel tudja-e használni.

(#322) philoxenia válasza Cathfaern (#321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Létezik olyan kutatás, ami ezt az állítást igazolja? Azaz: A tej emészthetetlen a többség számára, csak nem mindenki allergiás rá... Legalábbis ez jött le nekem az eddig Általad írottakból...

Az emésztésről. Itt azt írják:
fehérjék -> aminosavak, di- és tripeptidek
- felvétel elsődleges vagy másodlagosan kapcsolt aktív transzporttal
(Na+, H+): főleg duodenum és jejunum
bélbolyhok kapillárisaiba
- nemcsak táplálékból: elhalt sejtek, emésztő enzimek, szekretált
fehérjék felszívása is (~50%); 95%-os megemésztés

Márpedig gondolom a tejben található fehérjék is a többihez hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#323) #56573440 válasza philoxenia (#322) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez nem gondolom kategória...

az anyatejben nem véletlenül van kevés kazein, és sok laktalbumint, míg a tehéntej ennek pontosan fordítottja.

a kazeinhez meg már írtam hogy nehezen emésztheto fehérje, a megfelelo enzim termelése 3 éves kor után csökken vagy teljesen meg is áll, tehát hiába van benne nem tudod feldolgozni... pl a jobb tejsavófehérjékben is emésztést segíto enzimek is vannak.

ehhez nem kell kutatás, csak tudni kell hogy mibol áll a tehéntej.

[ Szerkesztve ]

(#324) Cathfaern válasza philoxenia (#322) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Wikipedia-ról (tudom nem a legjobb forrás, de legalább vannak hivatkozások)
"Néhány olyan embernek, akik laktóz-emésztési problémákra panaszkodnak, valójában nem laktózérzékenysége van. Egy 323 szicíliai felnőttön elvégzett kísérlet eredményeként Carroccio és társai (1998) azt találták, hogy a kísérleti alanyok csupán 4%-a ténylegesen laktózérzékeny, 32,2%-uknál a laktózemésztés nehézségével találkoztak, de náluk nem tudták kimutatni a laktózérzékenységet."
Illetve:
"A kínaiak és a japánok 80-90%-a 3-4 évvel az elválasztás után elveszíti a laktóz megemésztésének képességét. Több kutatás arra mutatott rá, hogy a legtöbb japán 200 ml tejet képes elfogyasztani komolyabb kórtünetek nélkül. (Swagerty et al, 2002)."
Utóbbi egyértelmű bizonyíték arra, hogy attól, hogy nem tudod megemészteni, még nem biztos, hogy okoz kórtünetet.

Amúgy nem feltétlen a "többség" a lényeg, átfogó kutatásokkal nem rendelkezek, de egyéni szinten nem tudod igazán megmondani, hogy te meg tudod-e emészteni, vagy sem.

(#325) philoxenia válasza #56573440 (#323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt nem írják, hogy életkorfüggő a kimozin termelése....[link]

Itt is sok érdekes dolgot olvashatunk.[link]

Cathfaern: Senkit nem akarok rábeszélni a tejfogyasztásra, csak nem értek egyet azzal, hogy a tej mindenki számára emészthetetlen táplálék bizonyos életkor fölött...

A fehérjék emésztéséről.

"Az anyatejben a kazein 30%-át teszi ki az összes
fehérjének, mennyisége csak 2,5 g literenként, a tehéntejben viszont mintegy 80% a
részaránya.
"

Azonban a teljes tejben az összaránya így is csak kicsi %.. mivel az összes szárazanyag a tejben csak 12% körül van...Ehhez képest minden táplálékunkban nagyobb az emészthetetlen részek aránya szinte, kivéve a finomított élelmiszereinket.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#326) Iomega


Iomega
őstag

Én már legalább 20 éve odafigyelek arra, hogy mit juttatok be a szervezetembe, mit teszek azért, hogy egészségesen próbáljam élni az életemet, vagyis már rég átálltam az egészséges életmódra. :)

"a gyümölcsöket nem vagyok hajlandó megenni, illetve a zöldségekkel is hadilábon állok.."

A fent idézett mondatodon megrökönyödtem. :Y Egészséges életmódhoz, a mindennapi életben, nagyon hozzátartozik a gyümölcs, zöldségfogyasztás. :K
Ha éhes vagy, nagyon jó elfogyasztani egy almát mondjuk, az éhségérzet csökkentése végett, és még egészséges is. Vacsorára nyugodtan elrághatsz egy sárgarépát, vagy karalábét. ;) Ezáltal a szervezeted is jobban fogja magát érezni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#327) Kolondrum válasza Iomega (#326) üzenetére

De ha nem tudja a szájához emelni akkor mit csináljon? Ez olyan neki mint ha neked azt mondanák egyél nyers húst friss belezés után.

(#328) Tikakukac válasza Kolondrum (#327) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig azért disznótoron azért elég érdekes dolgokat meg szoktam enni én is, és nagyfater tudja mindig fokozni :DDD
Azért mondjuk egy disznófül, farok, nyers kolbász meg stb. hamarabb le szokta küldeni a kapcsolót, mint egy alma szvsz

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#329) Iomega válasza Kolondrum (#327) üzenetére


Iomega
őstag

Nem éppen jó hasonlat, mert a húsfogyasztás nem igazán jó. Viszont olyan dolgot, amiről tudom, hogy egészséges számomra, ugyanakkor annyira nem szeretem, akkor bizony próbálkoznék azzal, hogy megkedveljem. Hidd el, nem olyan szörnyű az.

Kiskoromba én se igazán ettem meg a zöldséget, de ez idővel megváltozott, ma már nem tudnám elképzelni az életemet anélkül, hogy ne enném.

Zöldségleves, az egyik kedvenc levesem.

Ha a gyümölcsöt, zöldséget nem szeretném, akkor elgondolkodnék azon, hogy mi az ami egészséges, és még jó is, sőt változatos élelmiszer, finom.
A zöldség mindenhol ott van, még egy szendvicsben is. Milyen szendvics az, ahol még egy paradicsomot, vagy salátát se rakok bele? Mi van akkor abban a szendvicsben.
Egy kicsit azt érzem, hogy csak a fogyás a cél a cikk írójának, cukor, és szénhidrát bevitel nélkül. Pedig az egészséges életmódhoz, ha már az étkezésről van szó, akkor elengedhetetlen a zöldség, és gyümölcs fogyasztás, hiszen szinte mindenben ott van a gyümölcs, és zöldség egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#330) bambano válasza Iomega (#329) üzenetére


bambano
titán

a zöldséglevesnél rosszabb kaját nehezen tudok elképzelni.. hoppá, egy mégis van: a húsleves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#331) Iomega válasza bambano (#330) üzenetére


Iomega
őstag

Ezt szomorúan olvasom, na de mindenki azt eszik amit szeret. Én olyat eszek, ami egészséges, és finom is számomra. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#332) bambano válasza Iomega (#331) üzenetére


bambano
titán

a zöldségleves, de pláne a húsleves igen messze van attól, hogy egészséges legyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#333) Csorosz válasza dabadab (#265) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Mindenről, amit mondok.
Nem én találom ki, az orvosom mondja, neki köszönhetem, hogy most perpill a tizedét sem kell fogyasztanom annak a gyógyszernek, amit életem végéig kéne fogyasztanom asztma miatt. És remélem hosszú távon teljesen tünetmentes leszek gyógyszer nélkül is. A dr Úr megyei tiszti főorvos, kardiológus, belgyógyász, meg még egy szakvizsgája van, de már nem tudom mi. ;-)
Rendszeresen tart előadásokat az ország minden táján.
Mindenről amit mond van hivatalosan alátámasztott próba, vizsgálat. Nem rövidtávú, hanem 10-20 éves, követéses tesztek.
Ha gondolod, elkérem tőle e-mailben azinformáció forrását.
A vicces az, hogy azóta egy miskolci főorvosról is megtudtam, hogy nem fogyaszt tejet, illetve a magyar olimpia csapat felkészülésért felelős orvos is ezt nyilatkozta egy TV-s adásban:
"A tej élet, erő, egészség. ... Borjaknak!"

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#334) Csorosz válasza Gabás (#270) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Te csak igyad tovább. De komolyan, megkérem a dokit, adjon szakirodalmat ezzel kapcsolatban. :R

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#335) bambano válasza Csorosz (#333) üzenetére


bambano
titán

úgy érted, azt a magyar olimpiai csapatot készítik fel, amelyikből sokan már a selejtezőkön kibuktak? elég rossz érvelés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#336) Tulipanti válasza Iomega (#326) üzenetére


Tulipanti
tag

Jópárszor leírtam már, hogy én egy szóval se mondtam, hogy egészségesen étkezem. Maximum egészségesebben mint korábban. :)

Attól mert tudom, hogy a gyümölcs egészséges, nem vagyok képes megenni. Már a szagától rosszul vagyok, nem hogy megegyem. Ez van. :U

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#337) Iomega válasza bambano (#332) üzenetére


Iomega
őstag

Fejtsd ki légy szíves, hogy miért gondolod azt, hogy a zöldségleves nem egészséges?

Aki ilyet állít, az szerintem nagyon messzire áll az egészséges életmódtól. Kíváncsi lennék ezek után, hogy hogyan étkezel?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#338) Iomega válasza Iomega (#337) üzenetére


Iomega
őstag

Még annyi, olyat meg nem írtam, hogy a húsleves egészséges. ;)

Viszont feljebb írtam egy ilyet:
"a húsfogyasztás nem igazán jó"

Tehát ebbe beletartozik minden olyan élelmiszer, amiben megtalálható a hús valamilyen formában, lehet ez például a húsleves.
Egyébként meg, ha a húslevesnek csak a levét eszed, az még nem annyira nevezhető egészségtelennek. Ellenben aki vegetáriánus, az nyilván minden húsféle eredetű táplálékot elutasít.
Az egészséges életmód fenntartásához nagyon sok mindent kell tenni, többek közt a táplálkozás mellett, hogy milyen folyadékokat iszol, és mennyit, hogyan, és mennyit mozogsz, az alvási szokásokat is lehet vizsgálni, vagy milyen kozmetikai szereket használsz, stb. Ezt sokáig tudnám sorolni.
Ha valaki egészségesen szeretne élni, annak sok mindennel tisztában kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#339) Pala válasza Iomega (#337) üzenetére


Pala
veterán

Magával a zöldségfogyasztással kapcsolatban nincs semmi baj, sőt, nagyon is kívánatos dolog, de inkább nyersen! :K Hőkezelve, feldolgozva kiveszik belőlük szinte minden érték, amiért érdemes egyáltalán elfogyasztani őket. Ugyanez a helyzet a gyümölcsökkel is.

[ Szerkesztve ]

(#340) Iomega válasza Pala (#339) üzenetére


Iomega
őstag

Ezért írtam fentebb.

"Ha éhes vagy, nagyon jó elfogyasztani egy almát mondjuk, az éhségérzet csökkentése végett, és még egészséges is. Vacsorára nyugodtan elrághatsz egy sárgarépát, vagy karalábét."

Egyébként, ha párolva fogyasztod el a zöldséget, és nem főzöd szét, attól az még kellemes.
Ha levesben van , azzal sincs semmi gond, legfeljebb nem annyira hasznos, mintha nyersen ennéd, ugyanakkor nem is rongálod az egészségedet.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#341) Pala válasza Iomega (#340) üzenetére


Pala
veterán

Igen, de ha valóban az egészségedért fogyasztod őket, akkor mindenképpen túlnyomó többségben kell lenniük a nyers ételeknek. A hőkezelt zöldségeknek leginkább csak élvezeti értéke van, mintsem haszna. Példaként említhetném mondjuk a káposztát, ami az egyik legjobb természetes c-vitamon forrás, de sütve-főzve kb. 30-szor annyit (!!!) kellene megennünk belőle, ha ugyanazt a hatást szeretnénk elérni. A hangsúly az ÉLŐ ételen van.

Ettől függetlenül még a zöldségleves is biztosan jobb, mintha KFC-ben kajálnánk nap, mint nap. :)

[ Szerkesztve ]

(#342) dabadab válasza Pala (#339) üzenetére


dabadab
titán

A C vitamin egy reszen kivul mi veszik el beloluk? Nem hiszem, hogy pl. a vasnak sokat artana a fozes.

DRM is theft

(#343) Pala válasza dabadab (#342) üzenetére


Pala
veterán

Ha szerves vasból szervetlen vas lesz belőle (márpedig hőkezelés hatására ez történik), az már éppen elég "dilemma" a szervezetnek.

(#344) Iomega válasza Pala (#341) üzenetére


Iomega
őstag

Az-az igazság, hogy mintegy 20 éve próbálom fenntartani az egészséges életmódot, így már ezek az alap dolgok (káposzta c-vitamin tartalma, hogyan jó fogyasztani, hogyan nem, stb) nekem nem nyújtanak új információt, mert ezekkel már a legelején legyen tisztában az ember, ha egy ilyen életformát választ.

Az meg óhatatlan, hogy amennyiben valaki napi rendszerességgel fogyaszt élelmiszert, az nyilván eszik levest is, mondjuk magamból indulva ki írom ezt, innentől kezdve nincs értelme boncolgatni, hogy főve nem olyan hasznos egy zöldség, persze, hogy nem, de kikerülni sem akarom azt, hogy emiatt nem fogyasztok főtt élelmiszert. Állandóan nem fogok nyers zöldségen élni, az elég monoton lenne.
Amennyi zöldséget, gyümölcsöt én elfogyasztok egy hónap alatt, annyit más lehet, hogy egész élete alatt nem visz be a szervezetébe. Lehet, hogy túlzóan hangzik, de próbálom érzékeltetni, hogy a zöldség, és gyümölcsfogyasztás hozzám milyen közel áll.
Ezek után lehet arról is írni, hogy honnan szerzi be az ember a zöldségeket, mert ez is nagyon fontos. Az , hogy lehet kapni a nagyáruházakban például kínai fokhagymát :Y , az nagyon elszomorító, és ezt is lehetne naphosszat sorolni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#345) Iomega válasza Pala (#341) üzenetére


Iomega
őstag

Az-az igazság, hogy mintegy 20 éve próbálom fenntartani az egészséges életmódot, így már ezek az alap dolgok (káposzta c-vitamin tartalma, hogyan jó fogyasztani, hogyan nem, stb) nekem nem nyújtanak új információt, mert ezekkel már a legelején legyen tisztában az ember, ha egy ilyen életformát választ.

Az meg óhatatlan, hogy amennyiben valaki napi rendszerességgel fogyaszt élelmiszert, az nyilván eszik levest is, mondjuk magamból indulva ki írom ezt, innentől kezdve nincs értelme boncolgatni, hogy főve nem olyan hasznos egy zöldség, persze, hogy nem, de kikerülni sem akarom azt, hogy emiatt nem fogyasztok főtt élelmiszert. Állandóan nem fogok nyers zöldségen élni, az elég monoton lenne, azt bárki megunná rövid idő alatt, tisztelet a kivételnek, ha van ilyen. A tört krumplit nehéz lenne nyersen elfogyasztani, csak , hogy egy példával éljek, ezért nincs is értelme ezt feszegetni, hogy nyers zöldség kontra főtt.
Amennyi zöldséget, gyümölcsöt én elfogyasztok egy hónap alatt, annyit más lehet, hogy egész élete alatt nem visz be a szervezetébe. Lehet, hogy túlzóan hangzik, de próbálom érzékeltetni, hogy a zöldség, és gyümölcsfogyasztás hozzám milyen közel áll.
Ezek után lehet arról is írni, hogy honnan szerzi be az ember a zöldségeket, mert ez is nagyon fontos. Az , hogy lehet kapni a nagyáruházakban például kínai fokhagymát :Y , az nagyon elszomorító, és ezt is lehetne naphosszat sorolni.

Na meg az, hogy hol él az ember, a büdös, szmogos Pesten, vagy vidéken kis városban, vagy egy faluban. Mélyen bele lehetne menni ebbe a témába, de ez a topik nem igazán erről szól, így ezt hanyagolnám is.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#347) Pala válasza Iomega (#344) üzenetére


Pala
veterán

Értelek. Így már jobban körvonalazódik számomra a témához való hozzáállásod. :R

Legalább látok valakit a fórumon, aki igyekszik foglalkozni magával, már ez is üdvözítő, mert a környezetemben mérhetetlen önpusztítás zajlik (fiatal vagyok (26), szóval főleg a saját korosztályomat figyelem), olyan fokú életellenesség, ami egyszerűen ésszel felfoghatatlan.

(#348) dabadab válasza Pala (#343) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy a szerves vas milyen hofokon bomlik le, viszont ilyen tipikusan csak allatokban van, tehat a zoldsegeket ez a problema nem erinti.

DRM is theft

(#349) Pala válasza dabadab (#348) üzenetére


Pala
veterán

Pedig van az a növényekben is. Kedzve a céklától át a csalánon keresztül a gabonafélékben (pl. lucerna), feketeáfonyában, stb.

(#350) Kloden


Kloden
senior tag

Örülök, hogy megtaláltad a számodra megfelelő és kielégítő fogyási módszert és még egészséges is! :R

Engem ez az eritriol cukor érdekelt az egész cikkből, Norbi elég szép hasznot tesz azért rá, a semmire :D
Norbi eritriol 250g 1600Ft vs bármi más eritriol 500g 1300Ft. Még ha a spanyol viaszt találta volna fel, megértem... :U

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.