Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) philoxenia válasza doc (#550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van bőrlyukasztóm e célból.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#552) Pala válasza philoxenia (#549) üzenetére


Pala
veterán

"az evés is örömforrás"

Ezzel azért nem árt vigyázni. :)

Nagy igazság, amely Moliére Fösvényében hangzik el: "Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk!". Aki fordítva cselekszik, az máris tévútra terelődik a táplálkozás miértjét illetően, ami később számtalan baj forrása lehet az életében.

(#553) philoxenia válasza Pala (#552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért nemhiába ott hangzik el... ;)

Megtalálni az egészséges ételek fogyasztásában az örömöt legalább olyan fontos, mint a testedzés...... :K

Nem abban kell örömünket lelni, hogy (bármit meg-) eszünk, de leljük örömünket az evésben....(ha az étel egészséges...)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#554) Pala válasza philoxenia (#553) üzenetére


Pala
veterán

Na így már egyetértek vele! :K :R

Az egészségéért táplálkozó ember az éhségére eszik, az ízekért táplálkozó pedig az étvágyára.

[ Szerkesztve ]

(#555) tvamos válasza Pala (#552) üzenetére


tvamos
nagyúr

"az evés is örömforrás"

Hat... van akinek nem sok mas orome van!

"Nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk!"
Szerintem az embernel ennel sokkal tobbrol van szo. Persze nagyon dicseretes, ha az ember olyan szintre lap, hogy az evessel jaro oromerzet megeleserol le tudjon mondani!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#556) philoxenia válasza tvamos (#555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szabad lemondani az evés öröméről, élethosszig szinte lehetetlen is.. Meg kell keresni az evés olyan módozatait és azokat élelmiszereket, melyek ezt lehetővé teszik az egészséges étrend határain belül... Aki nem szereti például a nyers répát fő táplálékként, nem fogja örömmel enni, de vannak olyan konyhatechnikák, amellyel a répát finoman elkészítve a tápérték zömét megőrizve finomnak találhatja....
Ráadásul nem is vagyunk egyformák, ami az egyik embernek finom és hasznos, az a másiknak lehet ízetlen/rossz és rosszul is emészthető akár....
Az egészségtelen táplálékok kerülése is egyénfüggő, hiszen léteznek olyan tevékenységek, ahol a finomított cukor és liszt is táplálék, mert energiaforrás... /Kemény fizikai munka../

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#557) Pala válasza philoxenia (#556) üzenetére


Pala
veterán

"hiszen léteznek olyan tevékenységek, ahol a finomított cukor és liszt is táplálék, mert energiaforrás... "

Semmilyen körülmények között! :N Konkrétan a finomított cukor egy lassan ölő méreg, tengernyi betegség okozója. Ha most fel kéne sorolni őket egymás alá, nincs az a monitor, amin kiférne egy oldalra. :)

Az energiát elsősorban gyümölcsökből kell(ene) nyernünk, más kérdés, hogy manapság nem egyszerű vegyszermentesen hozzájutni. Nagy előny, ha az embernek van saját kertje, ahol magának termelhet.

[ Szerkesztve ]

(#558) bambano válasza Pala (#557) üzenetére


bambano
titán

kb. semmilyen betegségnek sem okozója, de mindegy.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#559) Pala válasza bambano (#558) üzenetére


Pala
veterán

Csak hogy egyetlen egyet, a legismertebbet említsem: csontritkulás (ami Magyarországon ráadásul népbetegség).

De mindegy, valóban... :) (Nekem aztán pláne, már réges-régen kidobtam ezt a mérget az étrendemből... csak azt sajnálom, hogy nem még annál is korábban)

Finomított cukorrol beszélünk ugyebár...nem a természetes cukorról!

[ Szerkesztve ]

(#560) bambano válasza Pala (#559) üzenetére


bambano
titán

szerintem meg fudról beszélsz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#561) tvamos válasza philoxenia (#556) üzenetére


tvamos
nagyúr

Errol az jutott az eszembe, (marmint, hogy repa!) hogy a legjobb dolog, amivel itt talalkoztam, az a repatorta. It ugy hivjak, hogy morotskaka. Isteni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#562) tvamos válasza Pala (#557) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat javitsatok ki, ha nem jol tudom... de...

A repacukrot, (kemenyitot, meg ilyesmit,) az ember nem tudja megemeszteni. Azokta a beleinkben (evezredek ota) velunk szimbiozisban elo bakteriumok segitenek lebontani egyszerubb vegyuletekre, szolocukorra. (Nem uj keletu ez a szimbiozis, mi meleget es nedvesseget adunk nekik, a taplalekon kivul.) A baj akkor van, ha tul sok cukrot viszunk be mert megbontja az energiahaztartasunkat. Es sajnos a cukorbevitelt a mai korban nehez kontrollalni.

A masik gond, ha valami miatt elszaporodnak a szervezetunkben bizonyos korokozok, "ellenseges" bacik, gombak, amik felzabaljak elolunk a cukrot, es/vagy toxinokat termelnek!

Szoval a repacukor nem olyan nagy mereg, ha mertekkel fogyasztuk. Sajnos, tul olcso, hogy ne egyuk! (Es szinten sajnos az egeszseges dolgok dragak. Nem biztos, hogy ezt nem mestersegesen gerjesztik!)

A finomitott feher cukor meg... mittudomen! Szerintem tulzas azt mondani, hogy MEREG!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#563) Cathfaern válasza Pala (#554) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Az egészségéért táplálkozó ember az éhségére eszik, az ízekért táplálkozó pedig az étvágyára."
Különítsünk el itt két dolgot:
1. Táplálkozás
2. Étel, mint élvezeti cikk
Előbbinál igaz amit írsz, de az utóbbi rész egyáltalán nem megvetendő dolog, és az egészséges táplálkozásba is belefér gond nélkül. Szóval attól, hogy valaki eszik ízekért (is), még táplálkozhat egészségesen (ugyanaz, mint a szex mint utódnemzés vs. élvezeti cselekedet, csak pepitában. Azt is túlzásba lehet vinni)

"Konkrétan a finomított cukor egy lassan ölő méreg, tengernyi betegség okozója."
Annak ellenére, hogy ezt meredeknek tartom, annyiban egyet kell, hogy értsek, hogy a nagymértékű cukorfogyasztás az 1800-as évek óta létezik csak (ekkor jöttek létre az első cukorgyárak). Ez előtt a cukor gyakorlatilag luxuscikk volt, és minimális mértékben fogyasztották.

(#564) Pala válasza tvamos (#562) üzenetére


Pala
veterán

Nem túlzás....az bizony méreg. Csak lassan öl. Bár a mai világban lehet, nem is olyan lassan...

A répacukor cukortartalma a 20%-ot sem éri el, míg a finomított cukor töménysége 90% felett van, de inkább 95%. Ilyen töménységű cukor befogadására és feldolgozására a szervezet nincsen felkészülve, ezért nem is képes maradéktalanul megemészteni. A fölös cukor megerjed, alkohol képződik belőle. Így aztán a sok cukrost ételt, süteményt fogyasztó ember "tudtán kívül" alkoholista, még akkor is, ha egy csepp alkoholt nem vesz magához egyébként. Ha ez az állapot tartósan fennáll, ugyanolyan jellegű májproblémákkal fog küszködni, mint az alkoholbetegek. Különösen a szeplős embereknek kellene totálisan (zéró tolerancia) odafigyelni erre (a szeplős ember eleve az átlagnál gyengébb májjal rendelkezik).

A cukor egy teljesen halott anyag. Mesterségesen előállított, finomított kivonat. Csak kalorikus értéke van, nyomelem és vitamintartalma nulla. Ez utóbbi azért is érdekes, mert a megemésztéséhez nyomelem és vitamin is szükséges, amelyet így a szervezettől rabol el. Így esik a cukor "áldozatává" pl. a B1 vitamin és a kalcium is.

[ Szerkesztve ]

(#565) degu válasza Pala (#557) üzenetére


degu
senior tag

Nagy előny, ha az embernek van saját kertje, ahol magának termelhet.

Mit,es hogyan? :F
Ma mar-sajnos-annyira agyontenyesztettek a novenyek/gyumolcsfak,hogy vegyszeres kezeles nelkul nincs termes,vagy ha van is valami keves,az ferges,beteg.A korokozok viszont egyre rezisztensebbek,szivosabbak,szaporabbak
Permetezes nelkul csak a rettento sok melo marad-eredmeny nelkul! :K
Es barmilyen elelmiszert vizsgalunk meg alaposabban,akkor ott a *lanc*vegen valamilyen vegyszer! /Talan a brazil oserdoben a papaya...az vegyszermentes :DDD /

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#566) Pala válasza degu (#565) üzenetére


Pala
veterán

Tucatszámra vannak emberek a környezetemben (mondjuk szándékosan ilyen emberek között mozgok :B ), akik vegyszer nélkül termelnek és van termésük normális mennyiségben. A kertgazdálkodás egy külön tudomány, ennek is megvan a hogyanja, mikéntje. Nekem sajnos nem sok tapasztalatom van e téren, de igyekszem tanulni az okosabbaktól.

Való igaz, ezzel külön foglalkozni kell, áldozni rá pénzt és időt.

A "Mit?"-re tudok választ adni, a "Hogyan"-ra kicsit ki kellene képeznem magam növénytermesztésből. :) Bár ez is olyan dolog, amihez igazából tapasztalati tudás lenne szükséges. Mint úgy általában a legtöbb életmód-kérdéssel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#567) bambano válasza degu (#565) üzenetére


bambano
titán

a brazil őserdőben vegyszermentes? lyalyly
attól, hogy valami szintetikus vegyszerektől mentes, még nem biztos, hogy méreganyagoktól is mentes. szóval oké, a brazil őserdő mélyén nem fogsz nitrokémia telepek feliratú zacsikat találni szétszórva, de nem ez lesz a legnagyobb bajod azzal.

no, a többire nem is reagálok (úgy értem: a többi hsz-re), mert ekkora ökörségeket még a sötétzöldektől is ritkán látni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#568) Rive válasza Pala (#564) üzenetére


Rive
veterán

Ilyen töménységű cukor befogadására és feldolgozására a szervezet nincsen felkészülve...

Hát igen.

Ha még az ember beleiben is olyan töménységű lenne, bele is lehetne halni de izibe'.
Nomeg pláne, ha a vérben is olyan tömény lenne. Akkor aztán már a balzsamozással se kéne mókolni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#569) kovsol


kovsol
titán

Miért nem látok egy fejezetet a sportnak is? Arra is szükség van nem csak a konyhai húkuszpókuszra :) persze tudom a kaja az alapja az egésznek, én is ledobtam már egyszer 40kg -t. Minőségi kaját kell enni és még többet is kajálhatsz mennyiségre mint előtte és nem is leszel éhes soha mégis mennek le a kilók. A három évnyi sport nélküli élet hazavágott nagyon, pedig előtte versenyszerűen sportoltam 10+ éven át :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#570) degu válasza Pala (#566) üzenetére


degu
senior tag

Hat kivancsi lennek a megoldasokra! :R
En csak a csallanos-vizet,mint rovarirtot probaltam,de nem gyozott meg az eredmeny,arrol nem is beszelve,hogy valami iszonyu sok munka,es iszonyu bu"z volt az eredmeny. :O
Ha a tobbi *zold*megoldas is ilyen pepecselos,akkor fel kene vennem 2 embert a vegyszermentes permetszerek eloallitasara. :K
Vagy a hosszu elethez az eletem nagy reszet ra kellene aldoznom?
Akkor mar nem biztos,hogy megeri.
Az a baj egyebkent,hogy nalunk az energiatakarekos megoldasokhoz,az egeszseges elelmiszerekhez,az egeszseges eletmodhoz-altalaban,kb. havi fel milla kellene!
Pedig ezeket a megoldasokat kene preferalni,de ezt nem a Janos-bacsi donti el... :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#571) Kassadin válasza Franklin (#450) üzenetére


Kassadin
addikt

"Bár írta valaki, hogy a futás egészségtelen, mert csak 2 lábunk van."

Ez még igaz is lehet, ha abból indulunk ki, hogy nem mindegy, hogy hol futsz. A betont/futópadot célszerű hosszútávon kerülni, és jobb a salak, erdő(:DDD), csak sajnos nem mindenkinek van erre lehetősége. Legalábbis én így tudom.

(#572) Dexar007


Dexar007
veterán

,,A hosszú élet titka: whisky, szivar és semmi sport! --Sir Winston Churchill " Probléma megoldva. :)

Give me your cum,bull!

(#573) philoxenia válasza Pala (#566) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék arra a természetes anyagra, ami például a Tour de France versenyzőit el tudná látni energiával a verseny alatt, de több olyan fizikai munka is van, amihez jól jön a cukor mértékkel....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#574) Cathfaern válasza philoxenia (#573) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Élsport sose szólt az egészségről. Amit a Tour de France-on csinálnak, az egészségkárosító.

(#575) philoxenia válasza Cathfaern (#574) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A meló sem, viszont muszáj....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#576) Franklin válasza philoxenia (#573) üzenetére


Franklin
addikt

Régen is (1-2 ezer éve) végeztek kemény fizikai munkát az emberek, pl. templomok, házak építése. Remekül megoldották egy szem cukor nélkül. Vajon hogyan?

Csak azt ne mondd, hogy mézet zabáltak :-)

(#577) philoxenia válasza Franklin (#576) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Például zsírral és más módokon, de a legkönnyebben és a legemészthetőbb módon a cukrok szívódnak föl. Konkrétan például télen elég nehéz akár szőlőhöz, akár más magas cukortartalmú természetes forráshoz jutni, a méz az nem megoldás mindenkinek, mert a világ népességére az éves méztermelést elosztva homeopátiás adagokat kapnánk...
Ne hidd, hogy cukorpárti vagyok, de cukorbajos lévén eléggé tisztában vagyok a hatásával, káraival, azonban a mérték nélküli fogyasztás a káros, nem fontos az abszolút tiltás, mint például az arzén és a nikotin esetében...
Ha csak olyankor eszik valaki és mértékkel, amikor azt le is dolgozta, egészséges embernek emészthető és használható energiaforrás. Egy kakaós csigától még senki nem megy a falnak, de három-négy elfogyasztása után már sok munkát kíván, ha le akarod dolgozni...
A cukor jól tárolható, stabil, könnyen szállítható magas energiatartalmú élelmiszer . Csemegeként fogyasztva veszélyes természetesen, de az emberek többségének a legtöbb hozzáférhető "gyári" étel az, pláne, hogy mérték nélkül fogyasztják....
A szenvedélybetegségek része az evés is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#578) tvamos válasza Franklin (#576) üzenetére


tvamos
nagyúr

Regen sok mindent megoldottak. Amit meg nem, attol elpusztultak. Jarvanyok, ehinseg, ilyenek.
Szoval, akkor az volt, most meg ez van! Tul kene ezen tennetek magatokat, es nem ezzel tromfolni mindent, ha elfogynak az ervek!
A cukros megjegyzessel egyet ertek, nem egeseges a feher cukor. De ezt konnyu, olcso tarolni. Ellentetben az alapanyagaval, nem rohad meg telen. "Tul jol elunk," ezert tul sokat fogyasztunk belole!e

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#579) degu válasza Franklin (#576) üzenetére


degu
senior tag

Te me"g nem ismerted a peerpetum mobile-t /amit Mao-Ce-Tung hasznalt.Kb, 1 milliard darabot!/
A pici kinai egy marek rizzsel,es egy gimnasztyorkaban *felepitette* a szocializmust,es legyozte a korszeruen felfegyverzett ellenfeleit. :DDD
De nem is erelmeszesedeben haltakmeg./Vagy ehenhaltak,vagy* kilottek*Oket. :O/

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.