Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Iomega válasza Pala (#347) üzenetére


Iomega
őstag

:R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#352) dabadab válasza Pala (#349) üzenetére


dabadab
titán

Vas van. Szerves (hem vas) az nincs.

DRM is theft

(#353) sutszi


sutszi
veterán

Fentebb volt róla szó valaki fejtse már ki. A húsleves miért is egészségtelen?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#354) Iomega válasza sutszi (#353) üzenetére


Iomega
őstag

Én csak annyit írok ehhez, hogy aki így gondolja, az ne egye. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#355) sutszi válasza Iomega (#354) üzenetére


sutszi
veterán

Egyetértek...
Bár szerintem finoman szólva is baromság...hogy lenne már egészségtelen?! Még nagyszülőktől meg azon is túlról "tanultuk", hogy ha pl valaki kicsit lebetegedett akkor bevágott egy jó húslevest és mindjárt jobban volt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#356) Iomega válasza sutszi (#355) üzenetére


Iomega
őstag

Ez így van, és, ha valaki nem akar húst fogyasztani, akkor a levét, tésztával, zöldséggel nyugodtan fogyaszthatja, baja nem lesz tőle senkinek.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#357) Pala válasza dabadab (#352) üzenetére


Pala
veterán

Pardon, nem figyeltem a részletre. :R

Sőt, most nézem, totál nem is ezt akartam írni az előbb... (uhh, lehet, hogy nem munka közben kéne ph-zni... :B)

[ Szerkesztve ]

(#358) bambano válasza Iomega (#337) üzenetére


bambano
titán

a leves főzése közben magasabb hőmérsékleten és hosszabb ideig főzöd, hőkezeled a zöldséget, mint mondjuk egy párolás esetén, pláne, ha nyersen eszed. egy csomó értékes anyag bomlik le benne, ami levesben már nem annyira jó. mivel a húslevest még tovább főzik, ott ez méginkább igaz.

oké, lehet, hogy pontosabban fogalmazhattam volna, hogy a zöldségleves a párolt zöldséghez képest egészségtelen, a gulyáshoz képest meg nem, ezt elfogadom.

én azt mondom, ha már zöldséget szereztem, akkor egy kis párolás vagy valami ilyesmi és nem rontom el azzal, hogy rommá főzöm.

másrészt meg attól, hogy én hogyan étkezem, még tudhatom, hogy mi az, ami jó vagy nem. van, hogy mekkes kaját eszem, és ízlik, és közben teszek rá magasról, hogy az mennyire jó vagy nem jó valójában és mennyire jónak vagy rossznak hiszi az átlagember.

másik hsz-ben: "Egyébként meg, ha a húslevesnek csak a levét eszed, az még nem annyira nevezhető egészségtelennek.": mi az, ami a húsleves levében egészséges?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#359) bambano válasza Pala (#343) üzenetére


bambano
titán

a vas az vas, nem létezik belőle szerves forma, mivel a szerves forma az szén alapú kell legyen. ha olyan vasról akarsz beszélni, amit egyéb szerves vegyületek kötöttek meg, akkor ne vasat írj.

(#342) dabadab: például az élelmi rostok, ballasztanyag

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#360) dabadab válasza bambano (#359) üzenetére


dabadab
titán

"a vas az vas, nem létezik belőle szerves forma"

Hem (a hemoglobin eleje).

DRM is theft

(#361) Vladi válasza bambano (#358) üzenetére


Vladi
nagyúr

;]

na jó, de végül is mi alapján mondjuk valamiről, hogy egészséges, vagy sem?

Esetleg kevésbé egészséges? Mint a főtt, a párlolt és a nyers zöldség. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#362) bambano válasza dabadab (#360) üzenetére


bambano
titán

öööö... ez kb olyan, mint a szokásos linux disztró-linux kernel vita. ez nem vas, ez egy szerves molekula által megkötött vas ion.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#363) bambano válasza Vladi (#361) üzenetére


bambano
titán

én arra akartam célozni, hogy a zöldségleves alapanyagaiból egészségesebbet is lehet csinálni.
elismerem, nem fogalmaztam pontosan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#364) dabadab válasza bambano (#362) üzenetére


dabadab
titán

"ez egy szerves molekula által megkötött vas ion."

Nem vagyok kemikus (es ugy altalaban nem allok tul jol termeszettudomanyok teren), de nekem ugy tunt, hogy konyhanyelven a "szerves <szervetlen anyag>" kifejezes pont ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#365) wednesday válasza bambano (#363) üzenetére


wednesday
őstag

Igen, így már érthető. Hirtelen én se tudtam hova tenni az egészségtelen jelzőt a levesre. Az egészségtelen nálam a károst, romboló hatásút jelenti, amit messziről kerülni kell. Mint például a sugárfertőzött zöldség. :)
Az egyértelmű, hogy a nyers zöldségekből több hasznos tápanyagot lehet kinyerni, de ettől még a leves nem válik egészségtelen (káros) étellé.

(#366) dabadab válasza wednesday (#365) üzenetére


dabadab
titán

A sugarzas nem fertozo. :)

DRM is theft

(#367) bambano válasza dabadab (#364) üzenetére


bambano
titán

"Nem vagyok kemikus (es ugy altalaban nem allok tul jol termeszettudomanyok teren),": ok, akkor itt le is zárhatjuk a subthreadet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#368) Vladi válasza dabadab (#366) üzenetére


Vladi
nagyúr

A sugárfertőzés, mint állapot nem fertőző, de a sugárzó akármicsoda káros. ;]

Jó, hát ilyen napom van. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#369) tvamos válasza Tulipanti (#5) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az is tevhit, hogy a mozgastol lefogysz! Kover voltam, elkezdtem gyurni... mondanom sem kell, igyan olyan kovernek latszottam. Es hogy a gep kimutatta, hogy 40 helyet 25 kg zsir... az nem sokat javitott az onbecsulesemen, ha 5 kg-t felszedtem. A tukor nem hazudik!.. Elkezdtem futni... annak meg egy terdmutet lett az eredmenye! Most ott tartok, hogy inkabb megvennem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#370) Vladi válasza tvamos (#369) üzenetére


Vladi
nagyúr

Úszás? :)

Meg azért azt is vedd figyleembe, hogy 40 kiló zsírral lehet már csak 30 éved van, 25 -el meg lehet, hogy 38. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#371) bambano válasza Vladi (#368) üzenetére


bambano
titán

szomjasakkal nem vitatkozom :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#372) bambano válasza Vladi (#370) üzenetére


bambano
titán

meg azt is vedd figyelembe, hogy 40 kiló zsírral lehet, hogy 30 jó éved van hátra, 25-tel meg 38 rossz...

van-e élet a halál előtt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#373) Cathfaern válasza tvamos (#369) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gyúrás =|= mozgás. Mozgás az úszás, futás, biciklizés, teniszezés, stb. Gyúrással alapvetően izomtömeget lehet növelni, és ahogy ebből a megfogalmazásból adódik is, hiába fogytál (mert fogytál), azt felszedted izomként. Némi hasonlattal élve, te azt csináltad, mint ha szomjas lettél volna, erre nekiálltál volna enni, és csodálkoznál, hogy miért vagy még szomjas...
Megjegyzem attól, hogy nem lettél soványabb, egészségesebb lettél. De ha beiktattál volna gyúrás mellé kardio egyzéseket is (illetve inkább az lett volna nagyobb arányban), akkor súly is csökkent volna.
25kg súlyfelesleggel (meg úgy általába ~90 kg felett) elkezdeni futni kész öngyilkosság, legalábbis a térdeidnek mindenképp. Futás terheli meg legjobban a lábat, és a láb izületeit, nyilván minél nagyobb súllyal indulsz neki, annál jobban.

Szóval összefoglalóan: rossz eddzéseket végeztél, ezért nem érted el a kívánt célt, illetve nem testsúlyodnak/alkotadnak megfelelő eddzést végeztél, ezért lesérültél. Egyikről sem a "mozgás tehet", és nem tévhit az, hogy a mozgástól lefogysz.

(#374) Runner_fxr válasza tvamos (#369) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amikor az ember tapasztalatlanul és túlsúlyosan sportolni szeretne, akkor azért érdemes ennek utánaolvasni, nem pedig durr bele Balázs módjára belekezdeni. Amikor egy új autót vagy számítástechnikai eszközt vásárolunk és nem ismerjük pontosan, akkor annak is utána olvas egy gondolkozó ember és nem egyből szalad az üzletbe megvásárolni.
A futás amúgy sem túl egészséges az ízületekre nézve, de vannak azért szabályai amiket betartva, minimalizálni lehet a negatív hatásait.
Először is kezdjük a fogyással. Ehhez először azt kéne megérteni, hogy ahhoz, hogy optimális legyen a zsírégetés, nem célszerű 130-as pulzus felett végezni az edzéseket, mert akkor már inkább az állóképességet fejlesztjük egy úgynevezett kardió tartományban. Ilyenkor nem nagyon égetünk zsírt, hanem a gyorsabb megoldást választja a szervezetünk és az izomszövetből nyeri az energiát, vagyis annak lebontásával. Zsírégetéshez egy úgynevezett aerob tartományban kell az edzéseket végezni, ami 130-as maximális pulzust jelent és mindenképpen lábmunkával végzett edzést, tehát a súlyzózás nem feltétlenül a legjobb megoldás a fogyáshoz, persze kiegészítésnek hasznos lehet. Túlsúllyal a futás nagyon, de nagyon nem ajánlott!! De ehhez mondjuk nem kell mérnök diploma, hogy végiggondoljuk, pl ha ráülünk egy szobakerékpárra akkor a testsúlyunk legjelentősebb része a nyeregben pihen és nem a térdünket terheli, még is hatékony edzéseket tudunk végezni.
A pulzusmérő óra erősen javasolt, hogy jelezze ha túllépnénk a 130-as pulzust, a szobakerékpárok pulzusmérőjének érzékelője amit a kormányon megmarkolunk, eléggé pontatlan, ezért az nem igazán jó. Mellpántos óra szükséges egy pontos méréshez.
Túlsúllyal esetleg a futószalagon egy intenzívebb sétálást lehet végezni.
Aztán amint megy le a súlyunk, lehet ellipszis trainert is használni, illetve a futást is fokozatosan el lehet kezdeni egy könnyebb kocogás formájában. Normális futócipővel, amit rendszeres futás mellett fél évente cserélni kell, akkor is ha nincs kiszakadva, elkopva! Futni föld úton célszerű nem betonon. Vagy erre a célra szánt gumiszőnyegen mint pl a Margit szigeten. Városban futni elmebetegség! Beton + szmog! Több a hátránya mint az előnye az biztos.
Illetve porcépítő + omega 3 + multivitamin szedése erősen ajánlott, de a porcépítő talán a legfontosabb. És akkor gondolom a diétázást már nem is kell említeni, ami nem azt jelenti, hogy alig eszünk. Hanem napi 5-6 kis étkezésre elosztva étkezünk. Most nem kezdem el sorolni, hogy mit, millióan leírták már miket érdemes.
Ha ésszel kezdesz neki, akkor eredményes fogyás és egészséges fizikum lehet az eredménye.

[ Szerkesztve ]

(#375) dabadab válasza Cathfaern (#373) üzenetére


dabadab
titán

"nem tévhit az, hogy a mozgástól lefogysz"

Nekem azert ugy tunik, hogy a mozgas fogyasban valo szerepe erosen tul van dimenzionalva. Egy nyomorult kakaoscsiga olyan 300 kcal, mennyit kellene mozogni csak ennek az elegetesehez?... Nekem erosen ugy tunik, hogy fogyni ugy lehet, ha kevesebbet eszik az ember (es itt mondjuk tenyleg segithet az, hogy "most izzadtam egy orat, tenyleg tonkre akarom ezt csapni egy kremessel?").

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#376) Kolondrum

Szivem! Gratulálok a hozzászólások számához, tényleg!

(#377) Tikakukac válasza dabadab (#375) üzenetére


Tikakukac
titán

Haverom vízilabdázik kiskora óta, mellette focizik. Istennek nem bír lefogyni, pedig bőséges felesleg van rajta.
Én meg 10 deka pontosan ugyanannyit nyomok ha épp 2 hétig seggelek a gép előtt és teletömöm a fejem csokival, vagy ha épp nincs vizsgaidőszak és megyek kedvemre mindenfelé. Csak kevés embernek van olyan anyagcseréje ami elég gyorsan dolgozik ehhez. Ez van, egy ideje én is megbarátkoztam vele, hogy nádszál maradok. Szóval önmagában a mozgás meg diéta még mindig nem bombasiker.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#378) krizmo_ válasza Tikakukac (#377) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem bántani akarlak, de nem mindegy, hogy valakinek milyen a teste lehet valaki úgy is vékony, hogy egy plötty. A mozgás fontos, nem csak fogyás és esztétika szempontjából, pl. a vérkeringésnek is jót tesz.... És számos dolog van, ami miatt érdemes mozogni, valamint ez is része az egészséges életmódnak.

(#379) tvamos válasza Runner_fxr (#374) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nos... szerintem a csoda "aerob" mozgas egy tevhit!!! Nagy humbug!

Elolvastam par cikket, meg konyveket olvasgattam... foleg, mikor nem hasznalt, amit a dietetikus javasolt. (Sot, attol szarul is lettem.) Ez ugye azert van, mert az ember, ha megvesz valamit, eloszor megprobalja hasznalati utasitas nelkul... De az emberi szervezethez nincs hasznalati! Elfelejted, hogy ami tegnap igaz volt, az ma nem igaz... meg mittudomen! Az orvosok is csak probalkoznak, ha nem jo az egyik modszer, kiprobaljak a masikat!

Szerintem a lenyeg: minden esetben fogysz, ha az energiaegyensuly negativ! Tok mindegy, hogy a szervezet mit bont le, a vege akkor is az, hogy a szervezet nem hulye, ha latja, hogy izmot kell epiteni, mert itt melo van, akkor felepiti. A zsirt meg lebontja. Ezzel nincs gond, rovid tavon, mondjuk 1-2 honap, meg a leg kemenyebb gyuros edzesekkel is tudtam leadni abszolut ertekben is. A baj a hosszu tavval van, amikor mocskos piszkos modon ehes vagy! Es a szervezetem olyan jol mukodik, hogy nemigen erdekelte, hogy ittam 8 liter vizet, meg ettem 2 kilo repat, meg almat, meg 2 csik dietas csokit. Olyan ehes voltam, hogy hajnalba felkeltem ragni a kilincset. Es akkor lof@szt sem szamit, hogy aerob, szobabicikliztem 1 orat, vagy 90-nel nyomtam fekve. Mert mindkettot csinaltam.

Ugyhogy... lehet osztani az eszt, de nem mindenki tok hulye, vagy funkcionalis analfabeta, lehet, hogy csak probalja leirni a tapasztalatait.

Inkabb tanacsokat kene egymasnak adni!

u.i: Jahh, sajnos nekem csak egy villanymernokim van, fogalmazni nem tanitottak meg. Csak szamolni, merni, aramkoroket tervezni.
Margitsziget...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#380) Tikakukac válasza krizmo_ (#378) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég jól állok hála az égnek, a nyári földi munka, a jó öreg "paraszt-erő" azért elég sokat hoz a konyhára. Van jó pár kondis ismerős, akkora karral, mint a derekam, 3 sor krumpli felszedése után nyivákolás volt, hogy jajj a derekam, még ilyen sok van? Mondom jah és ezt estig fel kell szedni, szóval tempózz.
Ha valaki "plötty" attól még mindig nem kell az ízületeit terhelnie 100 kilóval, hanem max 60-70 kilóval. És ha el is kezd sportolni nem kell annyit foglalkoznia, hogy hova tegye a ballasztokat.
Ettől függetlenül rajtam semmi sem látszik full vékony vagyok. De a méreteimhez képest bőven ellátom az összes feladatom, 100km bringa, tizenpár km futás sima ügy. Konditeremben ha volt is suliban óránk nem nagyon csináltam semmit. Inkább ellógtam magasat ugrani, meg korlát, gyűrű és társaira, az alkatomnak ez tetszett, a súlypakolászást meghagyom otthonra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#381) krizmo_ válasza tvamos (#379) üzenetére


krizmo_
addikt

Az elején kitartónak kell lenni. Én anno minden este megtömtem a hasam úgy feküdtem le aludni, nem figyeltem rá mennyit eszem, nem is híztam, egy darabig. De az évek teltek, a cigiről is leszoktam, és jöttek a kilók, jó nem olyan sok, mint itt írták többen. Azt tudom neked mondani, hogy eleinte nagyon nehéz kevesebbet enni, de meglehet szokni, én ma már egyáltalán nem eszem késő este. Kevesebbet is eszem, mint anno, és nem is kívánom azt a mennyiséget, amit annak idején elfogyasztottam. És a mozgás segít, eleinte tornázgass nem keményen csak óvatosan, mondjuk pilátesz-ez. Aztán már amikor leadtál valamennyit, lehet durvulni súlyokkal, edzésekkel. Csak ehhez sok kitartás kell.

(#382) krizmo_ válasza Tikakukac (#380) üzenetére


krizmo_
addikt

A nyári kerti munkákat nem kell bemutatni, volt benne részem nekem is, mondjuk már rég, azóta városiasodtam. Akkoriban nekem sem volt gondom a fogyásra az biztos. Jó mondjuk most sincs, de azért teszek is érte elég sokat, hogy ne legyen.

(#383) Runner_fxr válasza tvamos (#379) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem én tanácsokat adtam. Az igaz, hogy nem mindenkinél válik be ugyan az, de azért vannak alap szabályok amiket célszerű betartani. Én úgy vettem ki a szavaidból, hogy te nagy lendülettel belekezdtél, túlhajtottad magad, lesérültél, majd elment a kedved az egésztől. Ez egy gyakori hiba, hogy az emberek türelmetlenek és túl hamar akarják az eredményeket. Az edzésnél, pláne egy kezdőnél a kevesebb inkább több! Tehát a visszafogott, türelmes edzéssel hosszútávon többet profitálsz mint pl a kemény gyúrásból.
Egy elhízott embernek nem a bodyval kell kezdeni az edzést, itt követted el az első hibát!
Szerintem ezért is ment nehezen a diéta, mert egy body edzés, ha minden izmot rendesen átmozgatsz, tényleg farkas éhséget csinál. Tapasztalatból írom, nem hasra ütésszerűen jönnek belőlem ezek a dolgok. És a diéta sem azt jelenti, hogy alig ehetsz csak és nem csak zöldségeket kell enni, ehetsz húst is, csak ne disznót meg csirke combot. Csirkemellet és halat, kevés sóval, kevés fűszerrel. Nyugodtan 5-6 étkezés is mehet, annál többször termelsz inzulint ami hozzájárul az optimális zsírégetéshez. Abban igazad van, hogy rengeteg féle elmélet kering az edzéssel és fogyással kapcsolatban, sok baromságot is beszélnek. De vannak alapszabályok amiket mindenkinek, pláne a kezdőknek, szigorúan be kell tartani az eredmények érdekében és ,hogy ne legyen sérülés. Nem kell ezt túl bonyolítani, kitartás és fokozatosság. Ez az alapja.

Ja és még valami, a bemelegítés!! Ezt is előszeretettel hanyagolják el az emberek. A sérülések egyik leggyakoribb oka, a bemelegítés hiánya. Én azt mondom, ha vannak problémás ízületek, pl térd vagy bármi, meg ugye túlsúlyos embereknél szinte min van már kopás is, akkor nocoflex-el be kell kenni edzés előtt, nem kell belőle sok, nagyon hatásos bemelegítő krém, persze nem helyettesíti a bemelegítést, de mindenképpen hasznos. Egy jó bemelegítés kb 10 perc. Nyújtás és gimnasztika. Ezt most nem részletezem, de utána tudsz olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#384) Cathfaern válasza dabadab (#375) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jó azért a kakaóscsiga = kelttészta (tömény szénhidrát), plusz cukor, szóval naná, hogy ilyesmit nem célszerű erőltetni, ez igaz. Igazából ilyesmit és ehhez hasonló dolgokat totál nem kéne ennünk :) (cukor nem olyan régóta ilyen elterjedt és olcsó, előtte alig ettek... ). Amúgy kb. 30 perc futás, vagy 45 perc séta :) (megjegyzem, ez a másik indok amiért nem célszerű fogyási okokból futni: séta során nem sokkal kevesebb kalória ég el, ellenben nagyságrendekkel kímélőbb az izületeknek)

Szóval igen, az tévhit, hogy "ha nekiállok mozogni, de tök mindegy mit eszek, akkor lefogyok". De azért önmagában az megállja a helyét, hogy mozgástól fogyni lehet :)

"Nekem erosen ugy tunik, hogy fogyni ugy lehet, ha kevesebbet eszik az ember"
Igen az tény, hogy jelentősen könnyebb csökkenteni a bevitt kalóriát, mint növelni az elégetettet. Viszont nagyon sokan emiatt rosszul állnak hozzá: "na most X hétig Y kalóriával kevesebbet eszek, lefogyok 10 kilót, utána visszaállok a régi étrendemre és maradok annyi amennyi voltam". Na ez ami nem igaz. És itt már ember válogatja, hogy totál le tud mondani olyan dolgokról amiket korábban megevett, ekkor működhet a kevesebbet evés, vagy pedig van dolgok amikről nem tud/akar lemondani, és ilyenkor jöhet a plusz mozgás. A lényeg, hogy tartós fogyást csak életmódváltással lehet elérni (az megint más sztori, amikor pl. valaki sportol rendszeresen, de lesérül és fél évig nem tud sportolni, és felszed 5-10kilót... ilyenkor eredményes lehet egy koplalós diéta is, feltéve persze hogy utána folytatja a sportot).
Meg aztán persze ott van amit Tikakukac is ír, hogy alkat kérdése is a dolog, van aki sok evés mellett se tud igazán súlyfelesleget felszedni (bár nagyon sokszor jobban megvizsgálva a dolgot kiderül, hogy az illető nagyon sokat mozog, csak nem feltétlenül úgy, hogy na most elmegyek 2 órát biciklizni. És igazából ezért tud sokat enni, nem az alkat miatt).

tvamos:
Bár nem tudom mit eddzettél, és mit ettél, de ha éjszaka közepén arra ébredsz, hogy farkas éhes vagy, akkor vagy túl sokat eddzettél, vagy túl keveset ettél. A fogyás nem arról szó, hogy nekiállunk napi 3 órát eddzeni, és eszünk mellé 2 almát. Picit csökkenteni a bevitt kalóriát, kicsit növelni az elhasználtat. És akkor a néha "jaj de ennék valamit" dolgokat el lehet ütni némi nyers zöldséggel vagy gyümölccsel (répa, káposzta, alma).

(#385) Vladi válasza bambano (#372) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem biztos, hogy rossz. Lehet, pont hogy jobb, egészségesebb, tevékenyebb stb.

Nekem azért ez utóbbi valószínű. Egyébként meg az ember élete csupa lemondásról szól. Gyakran kell lemondani bizonyos élvezetekről, hogy később jobb legyen. Befektetés a jövőbe.

Egyébként ez valós probléma, hogy aki megváltoztatja az étrendjét, az kvázi élvezetkeről mond le. Mert nem annyira finom az étel stb.
(Az megint érdekes, hogy miért pont ilyen élvezeteket vitt túlzásba.)

De megoldható ez. A Jamie Oliver műsorában is volt erről szó egyszer, hogy milyen ízesítőket használj, hogy állatdurva finom ételeket összehozni zöldfőszerekből pl: kapor, petrezselyem ilyenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#386) agymenő


agymenő
tag

1: Nagyapáink sok kenyeret ettek és szalonnát és nem híztak el. De a vasúti sint pusztakézzel hajtogatták. :D

2. Gladiátorok se Norbi update termékeket fogyasztottak hogy úgy nézzenek ki. :D

Sok mozgás! Többet dolgozz fel mint amit megeszel.

Genetikai is közbeszól hogy ki milyen alkat.

Csak azt mondom hogy a lustáknak találták ki a Norbi termékeket és a gyógyszereket.

Régen nem voltak ilyenek és még is megoldották.

Úgy nevezett " Egészségtelen" kajákat fogyasztó régi öregek még is 80-100évet éltek.

Akkor mi is van? :)

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#387) Iomega válasza bambano (#358) üzenetére


Iomega
őstag

"másik hsz-ben: "Egyébként meg, ha a húslevesnek csak a levét eszed, az még nem annyira nevezhető egészségtelennek.": mi az, ami a húsleves levében egészséges?"

A tőlem idézett mondatban benne van a válasz a kérdésedre, csak helyesen kell értelmezni.

Kifejtem, mi a lényege a mondatnak. Amennyiben húsleves levét fogyasztod a húst nem eszed meg hozzá, az nem nevezhető egészségtelennek mindenáron, hisz mitől lenne egészségtelen? Olyat meg nem írtam, hogy egészséges. :) Ha valami nem egészséges, az még nem jelenti feltétlen azt, hogy egészségtelen.
Nem egészségtelen, nem egyenlő egészségessel, viszont, ha nem egészségtelen, akkor miért ne lehetne fogyasztani?
Remélem tudtál követni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#388) Franklin válasza agymenő (#386) üzenetére


Franklin
addikt

Érdekes, hogy a szalonna mindig felbukkan érvként, hogy bezzeg nagyapáink mennyi szalonnát ettek mégse híztak el.

Ez is egy tévhit, hogy a zsíros dolgoktól elhízik az ember. Bullshit. Attól hízik el, hogy a szalonna mellé kenyeret meg krumplit eszik.

Szóval a zsíros kajáktól nem kell óvakodni, nyugodtan egye mindenki (már ha szereti). Se háj nem lesz belőle, se a koleszterinszintje nem lesz magas. (a koleszterinmítosz is kezd már megdőlni, persze a gyógyszeripar legnagyobb bánatára, a koleszterincsökkentők hatalmas biznisz nekik)

(#389) tvamos válasza agymenő (#386) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem 80-100 evig eltek, hanem volt, aki addig elt! Ez eros csusztatas! 100-200 eve az emberek atlageletkora jeletnosen alacsonyabb volt, mint most!

Neged van idod napi 8-12 orat mozogni? Mert nekem nincs! Nem lustasagbol, hanem azert, mert a munkahelyen vagyok annyit, meg 3 orat utazok! Akkor most mi van? Lusta vagyok?

Mondjuk igen, lusta vagyok! De nem ezert!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#390) wednesday válasza tvamos (#389) üzenetére


wednesday
őstag

Pontosan így van. Nem mindenki élt 80-100 évet, az se volt gyakori. Csak 2 adat jó 100 évvel ezelőtti MO-ról:

"alacsony átlagéletkor: 1900-ban kb. 37 év (alacsony szintű orvosi ellátás) – a halálokok megnevezésénél 40%-ban még mindig: „egyéb”"

"magas gyermekhalandóság (betegségek, tbc)- 1.000 újszülöttre 200 egy éven aluli haláleset"

Nagyon sok gyerek meghalt. Akik életben maradtak és megöregedtek azok tényleg a legszívósabb fajtából valók voltak.

(#391) philoxenia válasza dabadab (#375) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam konkrétan működik, a napi egy-másfél óra tempós gyaloglás heti három négy alakalommal konkrétan meglátszott pár hónap alatt.... -10kg minimum...

tvamos: Szerinted, "a szervezet" honnan "látja", hogy izmot kell építenie és nem zsírt? Nézegeti a Kiskegyedet, hogy milyen ott a férfiideál?
A szervezet alkalmazkodik. Ha sokat mozogsz izmot épít, attól függ milyet és hová, hogy mit és mennyi ideig mozogsz. Abból gazdálkodik amit kap, fehérjéből könnyebben épít izmot, mint szénhidrátból, de energiaként is tudja hasznosítani a fehérjét is...
Ellenben nem vagyunk egyformák. Arnold Schwarzeneger edzésmunkáját és táplálkozását lemásolva, legfeljebb pár ember lenne olyan mint ő...
Ha jók az edzéseredményeid, fitt vagy, mindegy, hogy 80cm-e a derekad, vagy 85, 90 kg vagy vagy mondjuk 80, egészségesebb vagy, mintha a látszólag jobb értékkel rendelkezel, de lihegsz, ha el akarod érni a buszt és a lapát kiesik a kezedből, ha dolgozni kell....

Konkrétumokban, most főzni fogok, pulyka alsócomb filéből, zöldborsóból és petrezselyemgyökér- répa kombóból fogok rizses húst csinálni. Nekem ez egészségesnek tűnik, az Álmoskönyv szerint is az... A többi meg nem érdekel.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#392) Iomega válasza philoxenia (#391) üzenetére


Iomega
őstag

Jó étvágyat! :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#393) madgie válasza philoxenia (#391) üzenetére


madgie
titán

Utálatosak vagytok mostanában, heti kétszer tuti olvasok valami aláírásnak valót :DDD

Ha nem baj, loptam, ha baj, úgyis Modi vagy :D

(#394) philoxenia válasza madgie (#393) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:D

Egyébként a linken látható szakácskönyvet nagyon ajánlom, rengeteg jó recept van benne, adagonkénti részletes adatokkal... Azonkívül általános leírások az élelmianyagok tápanyagtáblázatai, adatai, egy receptért csak nem perelnek be... Beszkennelem a mait.. Itt van.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#395) agymenő válasza tvamos (#389) üzenetére


agymenő
tag

Akkor tisztelet a kivételnek de egy kis mozgásra mindig van idő. Csak kedv kérdése.

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#396) Franklin válasza agymenő (#395) üzenetére


Franklin
addikt

Én azt vettem észre, hogy az emberek többségének vagy pénze van, vagy ideje.

Ha dolgozol, van pénzed egészségesebben enni és mozogni, de nincs rá időd. Ha nem dolgozol, időd mint a tenger, csak épp nincs miből sportolni.

(#397) Cathfaern válasza Franklin (#396) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akinek napi 1 óra sétára nincs ideje és/vagy pénze (heti 3-4x), az csak kifogást keres :) Márpedig már ez is nagyon sokat számít.

Amúgy egy jó kis diagram, hogy milyen étel után mennyit kéne mozogni, hogy "elégessük". Ajánlom mindenki figyelmébe a sört :)

[ Szerkesztve ]

(#398) ncc1701 válasza Vladi (#370) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagy súllyal a világ legnagyobb ökörsége futni. Meg úgy eleve, ha megnézed az állatokat, amik futnak, azoknak van 4 lábuk. Az embernek csak 2 lába van, és abszolút egészségtelen a futás számára.
Részemről vagyok 37 éves, 102-106kg, 180cm magas. 21 évesen éreztem úgy, hogy változtatnom kellene vmit, akkor lementem konditerembe, 67kg voltam. Ezen felül, amikor csak tehetem, bicajozom, ez mondjuk sok idő, de az izületeket abszolút kíméli, és egy kiváló mozgás. Nincs kockás hasam, viszont ha este 10-kor eszembe jut csokizni, akkor nyugodtan bevágok egy táblával is, úgyis lemozgom. Gyúrás, és gyúrás között is van különbség, sajna már fáj ez-az, úgyhogy már csak 130kg-al szériázok fekve, csúcsot meg sem próbálom, de nyomtam már meg a 200kg-ot is évekkel ezelött. Amikor keményebben edzettem, akkor rettenetesen sokat pusztítottam, most már kissé lenyugodtam, és automatice kevesebbet eszek.

Szóval, amire ki akarok lukadni: a mozgás által leadott energiamennyiséget, és a bevitt energia mennyiséget kell összhangba hozni. Ha vki lusta sokat mozogni, akkor ne is egyen sokat. Viszont aki sokat képes mozogni, az nyugodtan ehet is sokat. :)

(#399) Vladi válasza ncc1701 (#398) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értjük.

Egyébként végeredményben néhány szabály azért felállítható:

Fontos a táplálkozás, és a testmozgás. De mindent alaposan át kell gondolni, hogy az egyénnek mi a legmegfelelőbb. Szerencsére elég nagy a variancia, hogy mindenki megtalálja a magának megfelelőt. :)

A kifogásokat, meg a rinyálást továbbra sem tolerálom. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#400) bambano válasza Vladi (#399) üzenetére


bambano
titán

és ha valaki azért nem mozog, mert jól érzi magát a bőrében? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.