Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tulipanti válasza sutszi (#97) üzenetére


Tulipanti
tag

Okés, elhiszem. A mozgást majd én is megpróbálom még emelni, de az étkezés marad. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#102) philoxenia válasza vzozo (#99) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A burgonya egészséges köret, csak megfelelően kell elkészíteni és megfelelő mennyiséget kell belőle enni... Az olajban sült krumpli kalóriatartalmának nagy része a zsíradék pl....Olajban/zsírban sütve a zöldségek is lehetnek relatíve magas kalóriatartalmúak....[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#103) vzozo válasza proci985 (#100) üzenetére


vzozo
senior tag

mint mindenféle nekem nem ízlő kajákat enni.

Oké, ezzel nem lehet és nem is akarok vitatkozni.:) Mindenkinek más az ízlése, de attól még fenntartom a véleményemet (ami mellesleg tudományosan eléggé megalapozott), hogy étel és étel között óriási különbségek vannak, és nem mindegy, hogy mit eszel.

Lehet, hogy én szerencsés vagyok, mert kb. bármit megeszem, talán a tököt nem némi gyerekkori traumák:) miatt... Így valóban könnyű bármilyen finom és egészséges étrendet összeállítanom. A brokkoli és répa csak egy példa volt, azért szerencsére van más egyéb is...

külvilág számára nem kell mutatni, hogy diétán vagyok: nem azért csinálom, hogy sírjak és sajnáltassam magam, én eredményt akarok, a lehető legalacsonyabb overhead mellett.

Szerintem régen rossz, ha a külvilág látja, hogy diétán van valaki. Bakker, annyire elcseszett világban élünk már, hogy ha az átlagnál egy paraszthajszálnál egészségesebb kaját választunk, akkor kinéznek érte?:)) Sírni pedig nem sírok, köszönöm, jól megvagyok az étkezéseimmel, sőt, így visszatekintve a váltás óta eltelt időre, sose voltam ilyen jól. Az overheadet pedig az elején letudtam azzal, hogy sokat utánaolvastam összeállt a fejemben, hogy mit kerüljek teljesen, miből egyek mértékkel, és mit zabáljak két pofára, ha éppen olyanom van...

Szerk:

philoxenia: az említett értékek "baked potato"-ra vonatkoztak, semmi zsiradékban sütés nem volt benne. A krumpli ilyen, ez van. Évente kb. 2x megengedek magamnak egy kis édesburgonyát egy jó steak mellé, de ha választanom lehet, akkor inkább kérem pl. párolt spárgával vagy egyéb grillezett zöldségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#104) Franklin


Franklin
addikt

Aki fogyni akar: paleolit táplálkozás.

Miben más mint a többi? Keress rá a neten az összes sztárdiétára. Mindegyiknél találni fogsz olyan embert, aki kipróbálta, de nem sikerült lefogynia.

Kivéve a paleónál.

(#105) philoxenia válasza vzozo (#103) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább lebiciklizném/gyalogolnám... :D Amúgy a "jó steak" is lehet pár kalória..... Így ez se valami dőzs:[link]

Franklin: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#106) proci985 válasza vzozo (#103) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sajnos eléggé válogatós vagyok:).

Szerintem régen rossz, ha a külvilág látja, hogy diétán van valaki.
egyetértek:).

ok, tehát akkor Te is tervezel és kitalálod, hogy miből mennyit ehetsz. gyakorlatilag amit én csinálok is ez. Te ahogy kiveszem a kommentből inkább eszel mást, én inkább eszek kevesebbet. a gyakorlatban ez igazából mindegy, amíg az ember csak annyit eszik, amennyi a terv szerint megengedett.

és akkor kb el is jutottunk oda, hogy végeredményben kb egyezik az álláspontunk, bár kicsit eltérően közelítjük meg a kérdéskört. ami nem is feltétlenül baj, szerintem mindenkinek magának kell kitalálnia, hogy mi számára a jó megoldás.

philoxenia: igen, a jól megválasztott tányérméret sokat segít a diéta betartásán:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#107) torma99


torma99
aktív tag

Teljesen off, csak az árakról.

Farmer puding 69-74 huf, cba puding 79 huf, norbi update puding 99 huf.
A csattanó, hogy ugyanarról a termékről beszélünk.

(#108) philoxenia válasza proci985 (#106) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A második linken az egyik kommentben írják is.... :K A cikk.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#109) Tulipanti válasza torma99 (#107) üzenetére


Tulipanti
tag

Update üzletben 90ft, az üzletláncok drágábban adják. + nézd meg, hogy az egyikbe mennyi cukor van és a masikba mennyi...és utána mond, hogy ugyan az.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#111) Franklin válasza philoxenia (#105) üzenetére


Franklin
addikt

A cikk szerzője nem próbálta ki.

Olyat mutass, aki kipróbálta, de nem tett jót neki.

(#112) philoxenia válasza Franklin (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyik ismerős csinálja, a hasa megmaradt a többi testrészről fogyott....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#113) Benőke


Benőke
őstag

"Hallottam már pár embertől, hogy az édesítőszer sem egészséges, nem szabad használni. Természetesen nem szabad túlzásba vinni, de úgy gondolom, hogy jobb mint a cukor. Hiszen a cukorral a rákos sejtek táplálkoznak. Plusz, a cukorbetegek nem ehetnek cukrot, csak édesítős dolgokat. Ha ők ehetik ezt, akkor az egészséges ember is nyugodtan kihagyhatja a cukrot az életéből."

Édesítőszer ha lehet még rosszabb mint a cukor. Cukorbetegek ehetik? Valóban. Ezek a szürke tények legalábbis ez amit mindenki mond. Inkább átverés az egész a gyártók részéről. Vedd ezt meg azt a szemetet...
Természetes édesítő a csicsóka. Nagyon más és nagyon fura, de ezt lehet enni a Cukrot és az édesítőt inkább kerülje messzire mindenki...

A Cukrosoknak készült termékek megérnek egy misét. Érdemes megnézni miket árulnak. Inkább szeméttel vannak megtömve...

(#114) Franklin válasza philoxenia (#112) üzenetére


Franklin
addikt

Tehát ő is fogyott. Szuper.

Más talált már negatív tapasztalatot? Mert én fél órája keresek ilyet a neten, de eddig semmi...

(#115) Mr.Csizmás válasza Tulipanti (#109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

update, meg cukor....

250 gr túró 230 ft, ennek veszed az 1/3-át, 1-2 kiskanál lekvárral elkeverve nagyon finom.

leírom, konkrétan gyűlölöm az update termékeket, egy alakideált akarnak diktatórikusan ráerőszakolni az emberekre. azt, hogy egy halom pénzt keresnek azon, hogy szerencsétlen kövérekkel (többek között) elhitetik, hogy mindenkinek lehet jó alakja, akik persze boldogan fizetnek érte.

update vackok ész nélküli vásárlása helyett inkább kicsit logikázni kell(ene) a philo által is linkelt táblázattal: [link] :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#116) philoxenia válasza Franklin (#114) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden diétával lehet fogyni, más ismerősök ezt csinálják:[link] Itt elég sok zsírt esznek pedig mégis sokat fogynak...
Három perc alatt csinálok Neked olyan diétát, amivel fogyhatsz, ha betartod... A titok az, hogy minden ellenőrzött étrenddel fogyhatsz, ha nem csapod be Magad...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#117) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#116) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

izé, 2000 kcal, vagy kJ? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#118) Tulipanti válasza Mr.Csizmás (#115) üzenetére


Tulipanti
tag

A lekvárt sem eszem meg.:)) Túrót kis édesítővel keverem, ha túró kell valamibe.

Én nem alakideált kergetek, egyszerűen jól akarom magam érezni. Ahogy írtam, én sem ott veszek mindent, csak egy két dolgot.

Nekem az update egy jó alap, amire tudok építkezni. Ki tudom találni magamnak, hogy bizonyos ételeket hogyan tudom elkészíteni egészségesebben.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#119) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#117) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezeröccá... Pálcikával.. :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#120) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Én valahogy soha nem bíztam ebben az Update dologban, de a -10 kiló az mindenesetre szép eredmény ennyi idő alatt. Azt megkérdezhetem, hogy sportolsz is valamit? Mert ez az írásból nem derült ki.

(#121) Mr.Csizmás válasza Tulipanti (#118) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

milyen édesítővel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122) Franklin válasza philoxenia (#116) üzenetére


Franklin
addikt

A paleó kifejezetten ajánlja az állati zsírok fogyasztását.

Megnéztem az általad linkelt diétát:

"A kúra ideje alatt NE fogyasszunk:
* Süteményt, péksüteményeket.
* Alkoholt.
* Cukrot, cukorféléket, mézet.
* Ecetes, vagy erjesztett savanyúságokat.
* Tejet, tejterméket (kefir, joghurt, sajt, vaj, tejföl, stb.)."

Igen, ez tök szuper, kb. a paleó is ezt mondja. Hozzátéve még pár dolgot. (pl. kenyér, tészta, stb.)

Tehát az ismerőseid félig paleóznak, csak nem tudnak róla :-)

szerk: 3 perc alatt nekem olyan diéta kéne, amivel hízhatok, tudsz ilyet? :-)

[ Szerkesztve ]

(#123) #56573440 válasza Franklin (#111) üzenetére


#56573440
törölt tag

a cikk szerzője rámutat arra ami igaz ezzel kapcsolatban.

az igazi paleolit diéta az úgy kedződik hogy " végy egy dárdát, majd fuss fél napot a zsákmányod után vagy a hirtelen feltűnő konkurens ragadozó elől, a hús mellé pedig szedj kézzel bio magvakat"

a paleolit ember azért étkezett így mert pont nem volt más alternatívája... meg hatalmas távokat tett meg gyalog, folyamatosan mozgásban volt.

elég ha csak 100 évet nézel vissza falura. egy akkori 50-60 éves ember reggelije ma kiveri a norbi meg rékamércét, update trillió matricát kéne ragasztani a reggeli szalonna, kenyér, kolbász, pálinka kombóra, ami a mai mércével 20 évesen elvitte volna a lakossák 120%-át érelmeszesedésben, keringési problémákkal vagy májelégtelenséggel...

csak ott kaszált, kapált, állatokkal foglalkozott, egy update reggelivel a mezőig nem jutott volna el nem hogy dolgozzon.

a paleo diéta az valójában jól láthatóan egy paleolit light diéta inkább. azon túl persze, hogy erősen kétséges az ősember étkezésének erősen húsalapú mivolta is...

a fenti példákat azért írtam mert szinte mindegy hogy mit eszel, és most lehet jönni hogy dehát ez hülyeség, évszázadokat éltek emberek zsíroskenyéren meg puliszkán, volt olyan embercsoport akik húst havonta 1x láttak, mások inkább húsalapú étkezésen voltak, az állításom egészen addig igaz amíg nem csak az étkezésüket majmoljuk hanem a mindennapjaikat is...

egyébként még jó hogy nem változtunk sokat a paleolit kor óta, csupán a várható életkorunk háromszorozódott attól függeltenül hogy mind az étkezésünk mind a mozgásunk teljes mértékben eltérő. az emberi szervezet igenis alkalmazkodik, méghozzá generációk se kellenek hozzá.

a túlzott húsbevitel egy dolog (a tudomány mai állása szerint erősen növeli pl a köszvény kockázatát a magas húgyszavszint és még pár hosszútávú gond akadhat)...

kiegyensúlyozottan kéne étkezni és nem szentírásokat, vallásokat követni. mindent lehet és kell is enni, mindenevő az ember nem ragadozó. kiegyensúlyozott, vitaminokban, rostokban, fehérjében gazdag étrend és rendszeres mozgás több mint elégséges kell legyen egy diétához.

(#124) Tulipanti válasza Runner_fxr (#120) üzenetére


Tulipanti
tag

Köszi! Igen, mozgok is mellette. Napi séta mindig van, emellett heti 1,5óra tenisz és amióta jó idő van hétvégente biciklizés.

Csizmás: túróba folyékony édesítőt rakok, huxol amit használok.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#125) Franklin válasza #56573440 (#123) üzenetére


Franklin
addikt

Felejtsük el egy pillanatra az érveléseket. A puding próbája az evés.

Szeretnék találni olyan embert, aki kipróbálta a paleót (be is tartotta) és nem sikerült fogynia, esetleg még hízott is tőle, vagy rosszabbul lett. Tudsz segíteni?

(#126) Brutális eb


Brutális eb
addikt

[link]
+egy nagy adag csülkös babos pacalos fejhús perkelt. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#127) Mr.Csizmás válasza Tulipanti (#124) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vegyipari ballasztanyagot, no thanks.

inkább veszünk egy hordó mézet, éves szinten kb. 2-4 kg cukor fogy a családban (5fő), ennek nagyrésze sütikbe (!)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128) Runner_fxr válasza #56573440 (#123) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na igen valahogy én is hasonlóképpen gondolom. Attól, hogy valaki update-et eszik még nem feltétlenül lesz egészséges. Pláne úgy, hogy se zöldség se gyümölcs!
Egyébként meg a mai világban már szinte semmi egészséges táplálékot nem lehet vásárolni, itt csak a haszon számít, ehhez pedig adalékanyagok kellenek az ételekbe , amik olcsóbbá teszik az előállítást és több hasznot hoznak az élelmiszer iparnak. Nem hinném, hogy az update ez alól kivétel lenne. Attól mert lehet vele fogyni még egyáltalán nem biztos, hogy egészséges. Na és a sport, mozgás nélkül nincs egészség, akármit ehetünk. A fogyás sem feltétlenül egyenlő az egészséggel, bár az tény, hogy egy vékonyabb ember tovább él. Egyébként rengeteg nőn megfigyeltem már azt a jelenséget, hogy szinte bármire képesek a fogyás érdekében csak mozogni ne kelljen, tisztelet a kivételnek. Iskolai végzettségtől és intelligenciától függetlenül! Azt nem tudom, hogy a cikkíró hölgy sportol e vagy nem, nem is rá céloztam, csak úgy általánosságban mondtam.

szerk: Oké, látom azért van némi sport is, helyes! :) Csak ne hagyd abba! Ez az egészség és jó alak forrása, nem az update! Ráadásul nem elég vékonynak lenni. A jó alak az arányos vázizomzattól lesz, ez pedig a legtöbb embernél sport nélkül nem annyira arányos és fejlett.

[ Szerkesztve ]

(#129) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ellenvélemény.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#130) #56573440 válasza Franklin (#125) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem sajnos a környezetemben mindenki tisztában van azzal, hogy hogyan kell kinézzen egy diéta.

de látom nem jött le hogy mit írtam. nem CSAK a kajával van bajom. azzal nem értek egyet alapvetően ahogy hívják és amiért érvelnek mellette, mert az iszonyat csúsztatás. nem alkalmazkodunk, fail. az ősember napi szinten evett húst meg gyümölcsöt fail. soroljam?

nem mellesleg az egyik legköltségesebb diéta, a hús is drága, a normális fehérjeforrások nem olcsóak, ahogy a szezonon kívüli gyümölcsök ára is az eget veri.

egy alapvetően hús alapú diétát ilyenért elnevezni paleolitnak pont akkora fail mintha a ketogén diétát falusibáttya diétának neveznénk.

a hosszú távú hatásait pedig nem ismerjük, de a tudomány mai állása szerint a fokozott húsfogyasztás magas húgysav szintet eredményez, ami hosszútávon köszvény, mindenféle kövek, stb hatásai lehetnek. ahogy pl nem megfelelő mozgás mellett ugyanúgy érelmeszesedést és keringési problémákat okozhat.

mindennek a kulcsa amit leírtam a mozgás. ahhoz és még pár más faktorhoz kell választani étrendet, és nem étrendhez mozgást, vagy annak hiányát.

egy tápanyaghiányos diétára meg mondhatsz akármit, puding próbája az evés, akkor se lesz jó. vagyis jobb mintha csipszet zabálna egész nap kólával, de attól még tápanyaghiányos.

(#131) sutszi válasza Mr.Csizmás (#127) üzenetére


sutszi
veterán

Kb mennyiért veszed a mézet és mennyit és milyet?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#132) Mr.Csizmás válasza sutszi (#131) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

7kg hordó, repce 1400-1600, akác 1900 körül kilója. de 100% termelői. (ennek is felment az ára, ....)

boltban nem szabad ilyet venni :))

sz. és ahogy akarod, akár lehet lépes is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#133) philoxenia válasza Franklin (#122) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen, az ismerőseim diétája a soványokat hízlalja... :D

A kritika kritikája:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#134) sutszi válasza Mr.Csizmás (#132) üzenetére


sutszi
veterán

Kiváncsi voltam az árakra mert mi is egy ismerőstől vettünk legutóbb nagyon baráti (1200) áron akácot...igaz ez még tavaly ősszel volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#135) Mr.Csizmás válasza sutszi (#134) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ősszel a repce hordós 1100 volt nagytételben.... :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#136) Cathfaern válasza Franklin (#114) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Paleolit diétával (illetve egész pontosan: paleolit étrenddel, mert ez alapvetően nem egy diéta) az a probléma, hogy ha az egész emberiség átállna rá, akkor a Föld a jelenlegi népesség kb. századát lenne képes ellátni táplálékkal, ha nem kevesebbel. Nem véletlenül találta ki az ősember sem a szénhidráttal tele levő dolgokat.

Másrészt abban igaza van a paleolit étrendnek, hogy ha vesszük a napjaink jellemző emésztésre, táplálkozásra visszavezethető betegségeket (azaz: cukorbetegség, laktózérzékenység, gluténérzékenység, érelmeszedés és rokon érrendszeri problémák), vesszük ezeknek a metszetét, és megnézzük, hogy így mit ehetnénk, akkor pontosan a paleolit étrendet kapjuk.

De valójában a paleolit étrend túlzás. Igazság szerint mindenkinek személyre szabott étrendet kéne összeállítani. Mert lehet valaki nem laktózérzékeny orvosi értelemben, de könnyen lehet, hogy amikor ebéd után felpuffad, vagy időnként hígabb a széklete az azért van, mert az ő szervezete nem igazán tolerálja a tejet, csak nem olyan szintű ez, hogy orvosilag kijöjjön. De bizony ő jobb lenne ha nem fogyasztana tejtermékeket. És hasonlóan a többi ételfajtára is. Nyilván egy átfogó vizsgálattal, világszintű géntérképek, orvosi vizsgálatok, eredetvizsgálat, stb segítségével fel lehetne állítani egy olyan rendszert amellyel relatív egyszerűen meg lehetne mondani, hogy kinek mit kéne ennie, csak hát ez iszonyat mennyiségű pénz, idő és energia. Plusz élelmiszeriparnak nagyrészt nem is áll érdekében egy ilyen.

Amúgy fogyás:
Lehet csűrni csavarni, egyetlen egy dologtól fog valaki fogyni: ha kevesebbet kalóriát visz be, mint amennyit elhasznál. Pont. Illetve ez se egészen pontos, a legpontosabb a megfogalmazás az lenne, hogy az fog fogyni, aki kevesebb kalóriát vesz fel az elfogyasztott ételekből, mint amennyit elhasznál. Ugyanis az is egyénileg változó, hogy ugyanabból a táplálékból ki mennyit tud hasznosítani. De nyilván ennek a mérése elég macerás. Hogy ezt úgy oldod meg, hogy kevesebbet eszel, hogy kisebb kalóriatartalmú ételeket eszel, hogy többet sportolsz (stb.), az már totál lényegtelen (nyilván a legjobb ezeknek a kombinációja, ha tényleg csak a fogyás a cél).
A leghatékonyabb diéták se fognak működni, ha túlzásba viszi az ember az evést, vagy nem, vagy túl keveset sportol mellette (pl. paleolit diéta, megeszik az illető napi szinten annyi zsíros húst, mint más 2-3 nap alatt, majd emellé semmit se mozog, akkor garantálom, hogy nem fogyni fog).

(#137) sutszi


sutszi
veterán

Mondjuk ha abból indulok ki, hogy valakinek kiegyensúlyozott az életmódja(amibe a táplálkozéstól a mozgáson át minden megvan és nem beteg ami ezt esetleg befolyásolja) akkor egyszerűen nincs szükség ilyen fogyó/hízó kúrákra....mert nem változik el olyan irányba...

A paleolit témahoz: Érdekelne, hogy miért úgy kezdődnek többnyire a receptjeik, hogy végy egy !+%!+%+b valamit ami a paleolit korban nem is létezett. Példának már nem egyszer láttam paleolit receptet olivaolajjal...he? Az mióta paleolit cucc? :W

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó kis oldal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#139) Cathfaern válasza sutszi (#137) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Érdekelne, hogy miért úgy kezdődnek többnyire a receptjeik, hogy végy egy !+%!+%+b valamit ami a paleolit korban nem is létezett."
Azért, mert az emberek többsége akaratgyenge, és képtelen egy ilyen szintű változtatást megemészteni, ezért megpróbálja a megszokott kajáit olyanokkal helyettesíteni, ami elvben megfelel a paleolit étrendnek. Elég csak végignézni a hagyományos magyar ételeket, gyakorlatilag nem találni olyat amiben ne lenne: tejtermék, liszt, krumpli. Legjobban talán az indiai konyha áll közel a paleolit étrendhez (rizs ott is problémás).
De ez nem a paleolit étrend hibája, hanem az azt rosszul értelmezőké.

(#140) sutszi válasza Cathfaern (#139) üzenetére


sutszi
veterán

Na igen...csak kíváncsiságból keresetem párat hirtelen és olyanokat találtam ami minimum olyan évszázadokkal később volt csak....Nem értem az embereket ez így teljesen félre van értelmezve.

az avokádó zöldcitrommal pácon elcsodálkoztam milyen fejlettek voltak a paleolit korban
de az őrölt kömény se semmi...kb azt se tudták, hogy létezik.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#141) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Na szerintem felesleges az újjal mutogatás, kinek jön be a sport kinek a diéta, ezt mindenki döntse el maga. Ő ebben hisz és ha bevált valószínű jól is teszi, neki ez kell nem pedig a sport.
Az hogy mi egészséges mi nem, nem egyszerű eldönteni, mivel média és a marketing jelen van mindenhol, majdnem kiirtották régebben a mangalica hízókat, erre 1-2 éve kitalálták, hogy hoppá mégis egészségesebb! Szóval kit érdekel ki mit ajánl? Mindenki tapasztalja ki számára mi az egészséges, ha akarja. Sok ismerősöm össze vissza eszik kb semmit sem mozog és mégis normális a testsúlya.

Amit hiányoltam a cikkből, hogy kimaradt a gyümölcs fogyasztás. Én most pl rengeteg almát eszek (az eddigiekhez képest), meg zabfalatok (kekszféleség) de ezt keveset. És így például kb fele annyi csokit nem eszek mint előtte. Nekem most ez vállt be. Igen tudom a gyümölcs is tartalmaz cukrot, de talán még mindig jobb mint 1 szelet csoki.

(#142) bambano válasza Cathfaern (#136) üzenetére


bambano
titán

a paleolit eszmerendszer ott bukik meg, hogy nem tudunk 100+ éves ősemberekről. tehát simán lehet, hogy a paleolit korban szokásos étkezési módok borzasztó károsak voltak, csak a kardfogú tigris gyomrában nem annyira számított, hogy a szívizomzatnak még 5 vagy 25 év távlata van, mert ott fél óra távlata volt csak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#143) philoxenia válasza Bobrooney (#141) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A régivel mutogatás is az.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#144) #56573440 válasza Bobrooney (#141) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ő ebben hisz és ha bevált valószínű jól is teszi, neki ez kell nem pedig a sport."

a biológia továbbra sem hit kérdése. ahogy a gravitáci se javaslat hanem törvény ;]

[ Szerkesztve ]

(#145) Tulipanti válasza Bobrooney (#141) üzenetére


Tulipanti
tag

Köszönöm a hsz-t! Ez így van, mindenki döntse el, tapasztalja ki, hogy mi a jó neki.

A gyümölcs fogyasztásról én azért nem írtam, mert egyáltalán nem eszek. Kiskorom óta nem eszem meg egyiket se. Így én erről nem tudok tanácsot adni, illetve véleményt formálni. A zabkekszben is sajnos elég sok cukor van, ahogy a múltkor láttam. Pedig alapvetően a zab jó lenne.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#146) Runner_fxr válasza Bobrooney (#141) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az, hogy valakinek normális a testsúlya semmit nem jelent, attól még lehet gyenge, megbetegedhet stb. Azoknak az ismerőseidnek nyilván azért normális a testsúlyuk mert gyors anyagcserével rendelkeznek és nem pedig azért mert az össze vissza eszek mindent és nem sportolok semmit életmód, ne lenne káros hatással. Aki túlsúlyos az sem feltétlen eszik többet mint egy vékonyabb ember, csak neki lassúbb az anyagcseréje. 30 éves kor felett meg még jobban figyelni kell, mert sokkal hajlamosabb lesz az ember a hízásra.

[ Szerkesztve ]

(#147) Cathfaern válasza bambano (#142) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, ez is teljesen jogos. Maga az alapötlet jó lenne (egyéni genetikának megfelelő dolgokat kéne enni), csak az ezt követő általánosítás, konklúzió és kivitelezés már totál rossz.

Bobrooney:
Alapvetően a mai "civilizált" világban képtelenség egészségesen élni. Az emberi szervezet igazából nem alkalmas arra, hogy a nap jó részét ülő helyzetben töltse, a bioritmusát jelentősen befolyásolja a napfénymennyiség. Mindkettőnek egy alapos tökönrugást jelent az irodai, illetve beltéri munka. Amin csak tovább ront az, hogy munka után nem hajlandóak elmenni az emberek sportolni, mert "nincs idejük rá" (3 órán keresztül sorozatokat nézni persze van... ). Talán egy áthidaló megoldás lenne, ha lehetőség lenne arra, hogy napközben az ember elmenjen 1-2 órát sportolni, majd úgy folytassa a munkát, nyilván annyival tovább dolgozva... de ezt annyira reménytelen letolni mind a munkavállalók, mind a munkáltatók torkán, hogy inkább csak offba írom. Pedig ezzel nagyságrendileg egészségesebb életmódot lehetne elérni, mint azzal hogy cukor helyett édesítőszert eszünk, meg teljes kiőrlésű kenyeret. Csak ez utóbbihoz nem kell felemelni a hátsónkat a fotelből :)

(#148) Runner_fxr válasza Cathfaern (#147) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bizony mondasz valamit!

(#149) Raucher válasza Tulipanti (#145) üzenetére


Raucher
tag

A zabkekszben is sajnos elég sok cukor van..

A cukor mennyiséget önmagában sosem érdemes nézni. Mindig a teljes szénhidrát mennyiség a mértékadó érték.
Az étel édessége és a szénhidrát tartalma sem egyenesen arányos. A kevéssé édes ételek esetében is körültekintőnek kell lenni.

Még a hozzászólások elején felmerült a pörkölt. Ha sovány húsból készítik és nagyon kevés zsiradékkal, akkor ízletes fehérje forrás. Persze nem szabad hozzá megenni félkiló agyonfőzött tésztát vagy burgonyát.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#150) franc0


franc0
őstag

Aki tud angolul, annak ajánlom ezt a leírást.
Minden le van írva, amit tudni kell.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.