Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Szia!

Egy kicsit átgondolnám az árakról szóló részt és kibővíteném releváns információkkal, hiszen a legtöbb ember számára ez az első szempont. Ne érts félre, nem feltételezek rossz szándékot részedről, de enyhén félrevezetőek a példáid. A büfében vásárlás eleve luxus dolog, nem sok értelme van összehasonlítani az ott elköltött mennyiséget a boltban otthagyott összeggel (értem, hogy te ezen spórolsz sokat, csak ez egy nagyon speciális helyzet, nem derül ki belőle semmi konkrétum). A csokis példa is fura, hiszen ha mondjuk egy 220 forintos Milka tejcsokiból is csak egy sort eszek meg egy nap, akkor 22 forintban van egy napom.

Egyébként az írásod szinte csak a kenyérről és az édességekről szól. Ez azt jelenti, hogy csak ezen a területen változtattál, egyébként pedig pörköltet eszel sült oldalassal? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Raucher


Raucher
tag

Kezdjük a tévhitekkel. Első hallásra a teljes kiőrlésű lisztről mindenkinek az jut eszébe, hogy igen, az egészséges. Azonban a teljes kiőrlésű liszteknek a szénhidráttartalma mindössze 5%-al alacsonyabb! Akkor miről beszélünk? Persze, valamivel magasabb a rost tartalma a fehér liszthez képest, de közel sem az egészséges kategóriába tartozik.

Tisztázzuk a tévhit, tévhitét.
A teljes kiőrlésű lisztben olyan szénhidrátok (is) vannak, amit a szervet lassabban tud feldolgozni. Ettől egészségesebb. Vannak a búzatöretből készült kenyerek, amit még lassabban emésztünk meg. Ezért jóval később jelenik meg az éhségérzet, mint a fehérlisztből készült pékáruk esetében. Némi információ a szénhidrátok feldolgozásának megértéséhez.

Hatalmas aknamezőt telepítenek a gyártók, a cukormentes cukorral. A 98% szénhidrát tartalmat váltották ki 98% szénhidrát tartalommal. A fogaknak viszont lehet hogy előnyösebb. Mondom lehet.

Diétás terméket érdemes messzire elkerülni. Cukor helyett általában zsírral szokták telenyomni, mert az a másik kedvelt ízesítőszer.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#3) e=mc²


e=mc²
őstag

En egyszeruen nem hiszem azt el, hogy esszeruen táplálkozva azt, amit szeretsz/akarsz ES mellette a mozgast beiktatni a mindennapi eletbe, az ne lenne hatasos barki szamara!

A baj, hogy itt sokan egyszeruen, energiakifejtes nelkul (megveszem a lefogyast) akarnak karcsubbak lenni.

Nem eletmodvaltas kell, hanem szemleletvaltas. Es az meg majd ennek lesz a kovetkezmenye.

Ambulimax Provider

(#4) capulet75


capulet75
addikt

Nagyon sokat szokta nevetni azon hogy a legtöbb ember úgy akar lefogyni, vagy egészségesebben élni hogy nem tesz érte azon kívül semmit, hogy más termékeket vásárol. Soprtolni kell, edzeni keményen, nem cigizni és nem bedőlni mindenféle reklámoknak! Főleg amelyek azt mondják hogy igen, ehetsz mindent mert az cukormentes, meg zsírszegény. Azért nem árt ránézni a dobozára, mivel is pótolták ezeket az anyagokat. Mozogni kell emberek, pontos tervet készíteni és betartani. Akkor majd lesz eredmény, nem ilyen himi-humi módszereket venni atomdrágán, a lelkünk megnyutatása véget. Eredményt akarsz? Az kemény munka.

No offense, de ezeknek az update termékeknek az élettani hatásait még nem ismerjük.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5) Tulipanti válasza Viszlát (#1) üzenetére


Tulipanti
tag

Szia!

Az árakkal kapcsolatos részt én nem akartam taglalni,mert ahogy írtad,sokak csak ezt nézik. Pont ezt nem akartam. Ha valakit érdekelnek,az utána tud nézni. A büfé helyett írhattam volna boltot is,a lényegen nem változtat, hogy nem veszem meg a mérget.

És igen,eszem pörköltet és minden ilyet!:) A kenyeret azért irtam le, mert ez az a termék amit nap mint nap esznek az emberek fehér lisztből. Cukor meg mindenbe van,nem csak az édességekbe,és én olyat nem eszem amibe van. Pörköltre visszatérve...annyi változtatással eszem,hogy a nokedli update lisztből készül. Vagy az ételek rántásában is az van.
Tehát a lényeg : nem eszem cukrot tartalmazó és fehérlisztből készült cuccokat!

Raucher: Persze,igazad van,de én azért irtam le ezt,hogy ne gondoljuk azt,hogy mennyire egészséges. Egészségesebb,de nem egészséges,mint ahogy sokan gondolják.
A linkelt dolgot én is tudom...

Gondolom az update cukorra gondoltál...szerintem nem mindegy,hogy lerakódik e a szervezetbe vagy sem!

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#6) #56573440 válasza capulet75 (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

totálisan egyetértek. a diéta mozgás nélkül olyan mint a sex nő nélkül...
a végerredmény akár hasonlíthat is, de közel sincs az igazihoz képest...
de persze a rendszeres intenzív mozgás az idő, fájdalom, fáradtság. ezért marad értékes az, aki képes megtenni ;]

(#7) _AnTi_


_AnTi_
tag

Teljesen egyetértek a #3 és #4 hozzászólásokkal.
Egyébként véleményem szerint egyáltalán nem kell itt semmiféle Update dolgokat vásárolgatni. Néhány termékük lehet, hogy jó, de szinte ugyanazt a minőséget/fogyást/étrend változtatást meg lehet venni bármelyik "mezei" üzletben is.

Ráadásul Te még nagyon az elején vagy (de jó úton haladsz). A gond szerintem az lesz, hogy egyszer csak "bűnbe fogsz esni" (pl. vendégségben/nyaralás alkalmával/kollégiumban, stb., olyan helyen, ahol esetleg huzamosabb ideig nem tudod fogyasztani/elkészíteni a jelenleg használt termékeket), és akkor kell nagy akaraterő, hogy ne térj vissza a régi vágányra.

A legfontosabb probléma egyébként tapasztalatom szerint az, hogy túl nagyot változtatnak az emberek egy hirtelen elhatározás alapján. Véleményem szerint némi fokozatosság nem árt az elején.

Nem esett szó sem testmozgásról, sem a vízfogyasztásról. Jellemzően mindkettőből a kelleténél kevesebb van jelen életünkben, pedig szerintem minimum egyező fajsúlyú dologról beszélhetünk, ha fogyásra/fittségre vágyunk.

Az, hogy egyenesen ellenzed a gyümölcsök és zöldségek fogyasztását (ebből következtetve nem is fogyasztasz belőlük megfelelő mennyiséget) pedig semmiképpen nem vezet megfelelő táplálkozáshoz.
Megemlítendő továbbá, hogy zsírt és szénhidrátot (cukrot) is FONTOS fogyasztanunk, hiszen ugyanúgy részei egy kiegyensúlyozott táplálkozásnak és testünknek szüksége van rájuk, mint bármi egyébre is. A lényeg a megfelelő mennyiségben keresendő.

Célszerű egy "csalónapot" bevezetni hetente/két hetente/havonta, ha már valaki ekkorát változtat (persze akkor is odafigyelve).

Nem szaporítom tovább a szót: Véleményem szerint jelenleg ugyanúgy egyoldalú a táplálkozásod, ami semmiképpen sem jó. A jelen helyzetben azért fogysz, mert az eddigi jelentős szénhidrát/zsír beviteledet leváltottad egy ezekben szegény étrenddel. Az út, a gondolkodásmód mindenképpen dicséretes és jó, de szerintem még jelentős változtatásokat kell eszközölnöd, mert ez hosszú távon nem tartható (több évig).

Remélem nem sértettelek meg semmivel, építő jellegű kritika akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#8) kriszpontaz válasza capulet75 (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez így igaz!!! Ezzel teljes mértékben egyetértek. Máshogy nem lehet tartósan lefogyni, csak kemény munkával!

(#9) mitulabattyi válasza Tulipanti (#5) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A cukor nem rakódik le a szervezetben.
Nem kell semmi más az egészségesebb életmódhoz, csak ami ehhez is: önfegyelem, és egy kis odafigyelés.
Pl: Rendszeres étkezés: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna vacsora, de az étkezések között nem kell mindent összeenni!
A négy merőknál nokedli helyett ezután csak hármat szedsz, két szelet kenyér helyett csak egyet eszel hozzá. Ehetsz ugyanazt mint eddig, csak kevesebbet.
És amit nem lehet elégszer elmondani a fogyni akaróknak: mozgás!
Csak azt tudom mondani, mint Te a lisztre: Attól, hogy ezzel a norbivacakkal leadsz 15-20 kilót, csak 5%-al leszel egészségesebb... Arról nem is beszélve, hogy ezt is addig kell venned, ameddig így akarsz táplálkozni, mint a gyógyszer, amit említettél.
:(((

Godlike79: Nem kell hozzá kemény munka, az már más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#10) sutszi


sutszi
veterán

Én az egész írást átgondolnám...Tele van ésszerűtlen indoklással és tipikus emberi hülyeségekkel
Példák:

Aztán eljöttem Páromékhoz szilveszterezni, amikor aztán nem néztem mikor, mit, mennyit eszem. Január 2-án azonban a tükörben nagyon nem tetszettem magamnak.

Nincs az az ember aki 1 nap alatt jelentősen képes lenne hízásra. Az állapot valószínűleg már hónapok óta fent áll...Max most tűnt fel. :U

Ez jó is volt, lementek a kilók, aztán szépen lassan nekiálltam újra piciket nassolni és végül visszaállt minden. Tehát nem volt túl hatásos és tartós dolog.

Most tényleg csak az én szemem szúrja ki az, hogy nassolás ismételt elkezdése gyakorlatilag egyet jelent a "diétád" felhagyásával. Persze, hogy nem hatásos ha ismét valaki rendszeresen fogyaszt kifejezetten hízást elősegítő termékeket...Ez így nem életmódváltás. Különben a diétát manapság nagyon csúnyán elferdítették. NEM ezt jelenti.

Régebben suliba menet bementem a pékségbe, megvettem magamnak a péksüteményt, mellé egy kakaót vagy valamit. Most már reggel otthon elkészítem a szendvicsemet és szépen megtervezem, hogy mit eszem aznap.

Azért az szerintem senki előtt sem titok, hogy a mai péksütemények minősége élettani szempontból nagyon rossz. Ez nem volt más mint egy luxus hóbort.

3. Lisztről és cukorról...
Egy alig ismert ember :U Czeizel professzor mondott egy történetet a 9 hónap című műsorában. Amerikában az emberek kevés folsavat fogyasztottak ami egy nagyon fontos része kéne, hogy legyen a táplálkozásunknak(és a magzatvédő vitaminok egyik fontos alkotóeleme sok más mellett). Hilary Clinton kezdeményezésére a LISZTBE gyárilag tesznek folsavat és évek során kimutatták, hogy különböző születési rendellenességek száma jelentősen csökkent. Ezt csak azért írtam le, mert NEM UNIVERZÁLIS amit leírtál a lisztről, van különbség a lisztek között.
A cukorról és édességekről meg úgy egyébként, gondoljuk már végig. Az aki minden nap péksüteményt eszik majd később egy csokit is... :U és nincs vége a napnak... :U
A fizikai függőségről meg annyit, hogy évszázadok óta a fő alapanyagok egyike MO.-on a liszt és a cukor. Mégis inkább az utóbbi évszázadra jellemző, hogy ez problémát okoz a táplálkozásban. Na vajon miért? Azért mert az emberek SOKKAL többet esznek meg ezekből mint amennyire ténylegesen szükségük van és szinte semmit sem mozognak. Ennek egyik közvetett oka a sok kész és félkész termék amik nem éppen azért vannak úgy megcsinálva, mert egészségesek...

Első dolgom az volt, nézzük mi van benne. Köze nem volt a teljes kiőrléshez. BL 55-ös liszt volt benne és egy sor színezék, amitől barnának látszott. Párom alig akarta elhinni amikor meséltem neki.

Valószínűleg NEM teljeskiörlésű kenyeret vett. Vagy nagyon benézte, vagy szimplán egy kis áruházi trükk. DE szerintem az ilyesmit a boltban kéne megnézni és akkor max nem veszem meg mert látom mi van ráírva. Otthon miután ki van fizetve mit reklamálsz?
Egyébként ezt úgy írod mintha minden ilyen kenyér hamis lenne. Hát képzeld az a kevés rost amivel több van benne(igazi teljes kiörlésű), nagyon fontos a bélrendszer számára...

Ezen kívül a ma kapható átlagos normál kenyereknek már rég semmi köze ahhoz amit anno nagyszülők illetve dédszülők sütöttek és ettek....

Kedvenceim: az Update1 túrórudi, vanília illetve csoki puding. Mindenkinek csak ajánlani tudom őket, nem túlzásban édesek, nem olyanok mint azok a tejszínhabos pudingok, amiknek a vége felé már egy fura utóíz van.
És ha ez nem lett volna elég, ilyen egy Update1 vaníliafagyi ...:)

Pár éve pont a túrórudikat néztük és az Update rudiba volt a legtöbb zsír illetve szénhidrát....

én mióta megfontoltan étkezem (nem mondom, hogy egészségesen, mert a gyümölcsöket nem vagyok hajlandó megenni, illetve a zöldségekkel is hadilábon állok...) nem költök a suli büfébe

Egészséges életmódról beszélni, a zöldségek és gyümölcsök mellőzése mellett... :U
A sulibfüfé mellőzése...kb alap
------------------------------------------------------------------
Egyébként én nem utálom az Norbiékat, viszont biztos nem alapoznám az életmódom Update cuccokra. Egyébként ők sem csak a kaját reklámozzák, hanem mellette a tornát is!
Egyszerűen és egészségesen élni nem nagy titok. Ha kérdésünk volt orvosi oldalakat néztünk meg...
Változatosan és színesen kell táplálkozni, amibe van szénhidrát(mert ezzel megy az agy), hús(mert a fehérje fontos alkotóeleme az embernek), gyümölcsök, zöldségek(vitaminok és ásványi anyagok miatt) és igen kis mennyiségben zsírok is mert ez is kell... Egy dolgot kell betartani, hogy csak annyit együnk amennyire feltétlen szükség van. Az édességeket sem felejtettük el, de a bolti cuccok kiesnek a listáról.
Ezen kívül estére már nem esszük tele magunkat.
Még gyerekkoromban hallottam egy mondást: Reggelizz királyként, Ebédelj polgárként, Vacsorázz koldusként.
Ami szintén fontos ez MÉG NEM ELÉG! Ezen kívül rendszeresen mozogni kell. Ezek így együtt jelentik az egészséges életmódot.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) Tulipanti


Tulipanti
tag

Nem írok Mindenkinek, írom ami eszembe jut...

1. Én oda is írtam, hogy nem táplálkozom egészségesen, max. egészségesebben. A zöldségekből többet megeszem, a gyümölcsből semmit. Gyerekkorom óta ez így van, öklendezem már a szaguktól is... Ez van, nem tudok vele mit csinálni, próbáltam de nem lett jó vége..

2. Mozgás. Szoktam mozogni, bármi meglepő. Lehet nem írtam bele, de szoktam. Teniszre járok, biciklizem és ahova lehet gyalog egyek.

3. -1 kanál? Nem hiszek benne. Nem jött be, ez van. Akinek ez a módszer bejön, az használja, nekem nem vált be.

4. Mindenki csinálja azt, amiben hisz, ami bevált neki. Én nem vitatkozom senkivel, elolvasom mindenki véleményét, átgondolom. De ahogy az én véleményemet sem formája át egy hsz sem amivel nem értek egyet, úgy az én véleményem sem fog senki meggyőzni, ha nem úgy gondolja. Így fölösleges köröket nem fogok futni. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#12) #56573440 válasza Tulipanti (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Mindenki csinálja azt, amiben hisz" a gond akkor van, amikor a biológia hit kérdése ;)

(#13) Ptech válasza Tulipanti (#11) üzenetére


Ptech
őstag

Mindenki csinálja azt, amiben hisz, ami bevált neki. Én nem vitatkozom senkivel, elolvasom mindenki véleményét, átgondolom. De ahogy az én véleményemet sem formája át egy hsz sem amivel nem értek egyet, úgy az én véleményem sem fog senki meggyőzni, ha nem úgy gondolja. Így fölösleges köröket nem fogok futni.

Tehát felesleges cikkeket is írni, mert mindenki azt hallja, amit meg akar hallani. A te mondandód is ugyanúgy pusztába kiáltott szó, mint mindenki másé ennyi erővel..

(#14) Viszlát válasza Ptech (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez mindig is így volt. :)

Annyiban módosítanám, hogy felesleges megmondomatutit jellegű cikkeket írni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) gtasystem


gtasystem
őstag

szerintem azért van ez a nagy kavarás a fogyókúra körül, mert egyrészt piszok jó üzlet (lásd pl. norbiék) ;] másrészt mivel minden ember más..
tehát van aki le tud fogyni a csokidiétával is, van akinek meg csak a brazil csodagyümölcs használ..
és akinek bejött valami azt jól elmondja a többieknek aztán azok meg csodálkoznak hogy nekik miért nem olyan fantasztikus..
szóval szerintem mindenkinek egyénre szabva kellene fogyókúráznia, egy alapos kivizsgálás után..
csakhát ez ugye macerás, sokal egyszerűbb megnézni a tv-ben hogy miatuti, vagy hallgatni a szomszédra mert ő aszondja.. :)

szerintem mindenképpen hasznos a cikk mert legalább beszélünk róla.. ;)
ha már 1 valaki is elgondolkodik az életmódváltáson akinek szüksége lenne rá, akkor már megérte..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#16) D1Rect válasza e=mc² (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

"En egyszeruen nem hiszem azt el, hogy esszeruen táplálkozva azt, amit szeretsz/akarsz ES mellette a mozgast beiktatni a mindennapi eletbe, az ne lenne hatasos barki szamara!"

A fő "probléma" ott van, hogy az átlagember szemetet eszik. A táplálkozáson szinte mindenkinek változtatni kell, mert nagyon messze van az egészségestől.

(#15) gtasystem: A táplálkozás egy olyan terület ahol rengeteg fals/féligaz információ kering és az ember nem tudja eldönteni, hogy mi az igaz.

Fogyás= több felhasznált energia mint amennyit beviszel.

[ Szerkesztve ]

(#17) wednesday


wednesday
őstag

Szerintem is a rendszeres testmozgás a legfontosabb. Régebben mikor 8 órás megterhelő fizikai munkát végeztem (ami ugye azért kiéhezteti az embert, ugyan így a sport) úgy kezdtek leszaladni rólam a kilók, hogy mellette többet ettem (mert éhes voltam, mint állat :DDD ).

A fogyókúrákkal meg óvatosan, lassú fokozatos lépésekkel el lehet érni azzal is eredményt.
Sokan ott hibáznak, hogy hirtelen akarnak életmódot váltani és érezhetően kevesebbet esznek. Na most a szervezet ezt "ínséges időnek érzi" ezért intenzívebben kezd el raktározni. Ezért van az, ha valaki enged a fogyókúrából, később visszahízik, sőt lehet többet szed fel mint előtte. Mert a szervezet "felkészül" a következő fogyókúrára.

[ Szerkesztve ]

(#18) agymenő


agymenő
tag

Üvd mindenki.

2011.03.25-én úgy gondoltam hogy nem vagyok elégedett azzal amit látok 180cm és 131kg voltam mint egy gömb :D Ezért én is megszálodtan kerestem a legjobb módszert. Én a 90 napos diáta mellett döntöttem és hogy hatásos legyen futottam mint a hülye minden nap amennyit csak bírtam. Az első 3 héten lement 21kg erre annyira felbátorodtam hogy úgy gondoltam annyit se kell ennem mint amit a diéta ír így eljutottam az 1 alma per napi táplálkozáshoz és futottam minden nap. Még 1 hét múlva lement 6kg. De ekkor 104kg-val meguntam a diétát. Visszatértem a magyar konyhához de mérsékelt fogyasztással 6után nem ettem és maradt a futás és mellett egy kis kondi is bejött havonta meg lement 4-5kg.
Persze tartottam szüneteket amikor sokat ettem meg utána gyúrtam hoy minél nagyobb izmaim legyenek. Most ott tartok hogy 86kg vagyok. Nekem annyi jött le az egészből hogy a lényeg a sok mozgás! és persze egy kis mennyiségi korlát. A kondi szükséges ahoz hogy ne izmot adj le hanem zsírt diéta folyamán.

Az agyatlan diéta miatt rajtam most kicsit nyúlik lóg a bőr tehát ezt hanyagoljátok. A rettentő kevés kaja bevitel se jó mert elrontjátok az anyag cseréteket.

Görögök nem ismerték az update kajákat mégis jó alkatuk volt :D Lényeg a sok mozgás!

Nem akarom a cikkben elhangzottakat becsmérelni. Csak leírtam a személyes tapasztalatomat.

Fizikai munka és diéta meg nagy ellenségek.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#19) sutszi


sutszi
veterán

(#11) Tulipanti: Kétféle embertípus van a kedves és aki az igazat mondja...
Úgy tűnik te inkább a kedves emberek véleményére adsz. Nyugodtan, de tudod alapvetően az egész írásod nagyon félrevezető(mellesleg nagyon szubjektív), és tele van helytelen állításokkal, amiknek egyébként többnyire magad írod le a cáfolatát...szóval innentől logikai bukfenc. Direkt idéztem be konkrét részeket..te írtad :U

(#12) blackrulz: Sajnos sokan hitkérdést csinálnak belőle. :(

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20) mitulabattyi válasza Tulipanti (#11) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nehogy azt mondd már, hogy ha feleannyit, harmada annyit eszel mint előtte, nem fog változni a súlyod! A "-1 kanalat" csak kezdésnek írtam, mert ha egyből sokkal kevesebbet eszel, az nem tesz jót, a fokozatosságon van a hangsúly.
Vagy azért hízik el valaki, mert beteg, vagy azért mert többet eszik, mint amennyire szüksége van!

(#21) capulet75


capulet75
addikt

Egészséges táplálkozás. Járj piacra vásárolni ha lehet, és ne a multiba. Zöldség,hús, gyümölcs mindig friss és árban nem drágább vagy csak minimálisan. Készíts magadnak napi kaját, ha nem főzöl, legalább szendvicseket. ( Természetesen, vaj és margarin nélkül, ubival,paradicsommal, meg mindenféle zöldséggel.) A reggeli 3 kakaóscsiga +energiaital vagy kávé hamar szétküldi a szervezetedet. A cukorral nincs semmi baj, csak ésszerűen kell bevinni a szervezetbe. A fehér liszt viszont tényleg ártalmas hosszútávon. Ha lehet kerüljük. Fözz,mozogj,kevés alkohol.

A upgréd és a norbi meg parasztvakítás. Meg lehet nézni a régebbi videoit, aho azt taglalja hogy egy boltban miket lehet és mit ne vásároljunk.Aztán lett saját márkás termékpalettája, és azóta minden méreg meg halálos bűn amit nem ő forgalmaz.Khmm... Nem is értem hogy egy ennyire reklámszagú cikk ebben a formában megjelenhetett.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#22) gtasystem válasza D1Rect (#16) üzenetére


gtasystem
őstag

ez mind igaz de célszerűbb mondjuk megkérdezni egy szakembert hogy hogyan érjük ezt el..
és nem barkácsolni..mert mondjuk a józsi is hogy lefogyott és akkor biztos tudja a tutit.. :D

el kell menni orvoshoz vannak dietetikusok csinálnak vérképet meg miden vackot/tesztet ami kell,és akkor majd tudják hogy mit kell csinálni..egyénre szabva..
szerintem ez az ésszerű módszer.. :)

úgyis olyan rohadt drága a tb..akkor legalább legyen valami haszna is.. ;]

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#23) #56573440 válasza D1Rect (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Fogyás= több felhasznált energia mint amennyit beviszel."

az a baj hogy ezt az alapvető igazdásgot félmilliárd módon lehet megközelíteni, pl a 0 ch-s diétákkal, vagy 1200 kcal alatti étkezéssel, és még sorolhatnám
. legutóbb amikor az egyik melóm során egy dietetikussal találkoztam és kiderült hogy épp diétázok, elkezdett magyarázni, olyan tévedésekben élt hogy a feléért golyót érdemelt volna. kezdve a helyi fogyás lérezését taglaló teóriáival, a kezem kezdett remegni amikor kijelentette hogy simán a legjobb diéta a 800kcal körüli és olyan hogy kortizol nincs, az ajtót csak azután vágtam hogy eljutott az lcarnitin önmagában fogyasztó hatásához mozgás nélkül.

és egy ilyen ember kórházban foglalkozhat túlsúlyosokkal, olyan étkezési és életviteli tanácsokkal látja el őket amik a femina és térsszennylapjai hasábjaira sem kerülhetnek ki (pedig azokon is van pár olyan amiért sortüzet érdemelne a szerző, a kávé diétájukon azóta röhögök...)

a lényeg amit mondani akartam, hogy az emberek jelentős része nincs tisztában az alapvető anyagcsere folyamatoknak, nem tudja mi az a zsír, hogyan és mitől rakódik le, hogyan, hol és miért bomlik le, mi lesz belőle, stb. nem kell tudni bármikor lerajzolni az összes enzimet, de sok iszonyat zsákutcát kikerülhetnének, mert azt hiszik hogy egészségesebbek lesznek, pedig csak rontanak az állaputokon. és pont ilyenkor jön a válasz amit láttunk, hogy mindenki csinálja azt amiben HISZ. :R

mitulabattyi: "Nehogy azt mondd már, hogy ha feleannyit, harmada annyit eszel mint előtte, nem fog változni a súlyod! A "-1 kanalat" csak kezdésnek írtam, mert ha egyből sokkal kevesebbet eszel, az nem tesz jót, a fokozatosságon van a hangsúly.
Vagy azért hízik el valaki, mert beteg, vagy azért mert többet eszik, mint amennyire szüksége van!"

az a baj hogy ez nem így működik. most eszek tegyük fel 3000 kcalt, lefelezem, vagy leharmadolom. honnan tudod hogy az én életvitelemhez ez elég e? a sokkal kevesebb étkezés pont olyan veszélyes mint a sokkal több... a szervezet nem hülye, ha visszaveszel radikálisan a kajádból azzal pusztán fogysz. kérdés hogy kinek mi a fogyás. ha megmaradunk a puszta súlyvesztés = fogyás szinten akkor hatalmas hibát követünk el... nem mellesleg vannak olyan apróságok hogy 1200 kcal alá nem igazán megyünk naponta, mert vannak stresszhormonok amik radikálisan veszik vissza az energiaszükségleted, nem tudsz hatékonyan mozogni, stb... vissza kell venni a kaját HA az indokolt. de legtöbbször a szemét elhagyása, a nasi kidobálása már bőségesen elég mozgás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#24) sutszi válasza gtasystem (#22) üzenetére


sutszi
veterán

Kiemelten érdemes odafigyelni a gyors súlyváltozásra! -> Pajzsmirigy működés vizsgálata...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) capulet75


capulet75
addikt

Egyébkén ha valaki tényleg életmódot akar váltani, annak ajánlom ezt a blogot, az első naptól kezdve. Közelebb van sokkal a valósághoz mint az update, és igen szórakoztató a maga módján.
Ez sem a szent grál viszont nagyon jó tanácsok és ötletek vannak benne.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#26) vzozo válasza mitulabattyi (#9) üzenetére


vzozo
senior tag

A cukor nem rakódik le a szervezetben.

Így van, egyből zsírrá alakul, és az rakódik le.

A négy merőknál nokedli helyett ezután csak hármat szedsz, két szelet kenyér helyett csak egyet eszel hozzá.

Ez mind szemét kaja, nyilván segít az adag csökkentése, de inkább teljesen el kellene hagyni ezeket.

Arról nem is beszélve, hogy ezt is addig kell venned, ameddig így akarsz táplálkozni, mint a gyógyszer, amit említettél.

Azért ne állítsuk már be drogdílerként Norbit, mert az erősen beszűkült / elvakult hozzáállásra vall.:) OFF: Nem kell őt kedvelni, de csak azért, mert üzletileg bejött neki ez a biznisz, még nem kell sarazni. Könnyű utólag károgni - ő próbálkozott, és bejött neki, míg a károgók nagyrésze a kisujját nem mozdítaná semmiért, de azért irigykedni tud. OFF vége

Viszont amiért reagálok: teljesen tökéletesen mindegy, hogy honnan szerzed be a kaját, csak tudatosan kell vásárolni! Ez nem gyógyszer, nem drog, tényleg életmódváltásról van szó. Megnéztem a honlapján a norbi-féle választékot, hát nem estem hasra tőle. Tetszőleges szupermarketben, esetleg "bioboltokban" sokkal nagyobb választékban szerezhetők be azok a cuccok, amelyekkel sikeresen kiváltható a fehérliszt, cukor, egyéb magas szénhidrát tartalmú alapanyagok.

Csak a teljesség igénye nélkül, habár én sose voltam nagyfogyasztó se lisztből, se cukorból, se nem tömöm magam péksütikkel, mostanában már néha szabadon garázdálkodom a konyhában az alábbiak felhasználásával.:)

- zabliszt, kókuszliszt, egyéb magvak őrleményei
- nyírfacukor (xilit), esetleg splenda (sucralose)
- valódi vaj (szigorúan margarin helyett)

Különféle zabőrleményekkel a kenyérmorzsa is kiváltható, bár én sose voltam nagy rántotthús rajongó, szóval ez nem játszik.:) Emellett elhagytam a krumplit, rizst, szinte mindent zöldségkörettel készítek, eszem a munkahelyi menzákon. Megdöbbentő eredményeket lehet elérni ilyen kevés változtatással. Persze, kell hozzá mozogni is, kezdésnek pl. ne lifttel közlekedjen az ember a földszint és az 1-2-3. emelet között, mert 2-3 emeletet _mindenkinek_ ki kell bírnia lépcsőn is.

(#27) D1Rect válasza #56573440 (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

"és egy ilyen ember kórházban foglalkozhat túlsúlyosokkal, olyan étkezési és életviteli tanácsokkal látja el őket amik a femina és térsszennylapjai hasábjaira sem kerülhetnek ki"

De ő a szakember! Ő ezt megtanulta, tehát neki van igaza...

/vicc on
Arról nem beszélt véletlenül, hogy a mozgástól hogy alakul át a zsír izommá? ;]
/vicc off

(#28) gtasystem válasza sutszi (#24) üzenetére


gtasystem
őstag

például..
de én is ismerek olyat aki azért kövér mert a hormonjaival van valami gond..
ott a norbi fejreállhat akkor sem ér semmit sem..

blackrulz: de a teszteket akkor is meg kell csinálni mert az nem hazudik..érted..
tehát lehet hülyézni a dietetikust de akkor inkább az oktatással van a gond ha a szakember mégsem szakember..
de a teszteket el lehet vinni máshoz is.. ;)

D1Rect: mint minden másban..van jó ügyvéd van rossz ügyvéd van jó dietetikus van rossz dietetikus..az élet már csak ilyen.. ;]

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#29) Jeanne d'Arc

Mozgás mindenképpen kell anélkül nem megy!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#30) #56573440 válasza D1Rect (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt szerintem már nem merte, mert fél óra után a szerszeámosomból előszedtem a kétkezes falbontó céleszközömet és magam mellé helyeztem, valószínűleg érthetett az építészethez is, mert furcsán nézett miért kell egy vezérlőpanel cseréhez a műszerész csavarhúzók és páka mellé ilyen precíziós műszer is. ;]

a többieknek: nem norbi az összes titkos könyvében két dolgot ír le. egyél normális kajákat, és mozogjál. nem kell sanyargatni magad. normális alapanyagokból összerakott napi étrenddel 1300-2000+ (függően mit dolgozol mozogsz, stb) egy pár finomságot is meg lehet engedni magadnak. és naponta húzzá' ki aztán mozogj, ennyi norbi titka, meg hogy kényelmesen felcimkézi hogy mikor egyél mit, készen vagy félkészen odatolja aztán csak enni kell. ez a piaci modell, csak ezért ne nézzünk már rá istenként, semmi titok nem volt eddig ebben, és ő is úgy tálalja a témát mint egy varázsló, kis füst, egy kis tüzijáték, a nép bólogat, ó igen. milyen igaz.

közben meg elég lenne elővenni a 8.os bioszkönyvet és megnézni mi van az anyagcsere folyamatok alatt, és megérteni hogy hogyan működik a szervezet.

vzozo ahh tehát a cukor amint beviszed trigliceriddé bomlik és megy is a raktárakba? érdekes. már csak az a kérdés hogy mivel biztosítja így a szervzet mondjuk a folyamatos, az esetek jelentős részében egységes vércukorszinted, és minek vannak ott a glikogén raktárak...

gtasystem: alapvetően az oktatással van gond igen. de nem az "orvosoknál" kéne kezdeni, hanem fiatalon... nem mellesleg meg a helyes mozgásra neveléssel már óvodától, és nem heti 2x45 perc tesiórával iskolában. de a gyerek ugyanazt az általában iszonyat helytelen étkezési formát veszi át, amit a szüleitől lát... otthon és az iskolában is rendbe kéne tenni ezt, ha nem akarunk a jó öreg amcsi mintára fejlődni...

[ Szerkesztve ]

(#31) vzozo válasza #56573440 (#30) üzenetére


vzozo
senior tag

vzozo ahh tehát a cukor amint beviszed trigliceriddé bomlik és megy is a raktárakba? érdekes. már csak az a kérdés hogy mivel biztosítja így a szervzet mondjuk a folyamatos, az esetek jelentős részében egységes vércukorszinted, és minek vannak ott a glikogén raktárak...

Are you a smartass? Nyilván a felesleges cukorra értettem, amit a szükségesen felül viszel be.

(#32) blackydan


blackydan
senior tag

Köszönjük a cikket :K és egyben gratulálok is a -10 kilós fogyáshoz is. Kicsit én is sajnáltam, hogy főleg a liszt-cukor(édesség) párosra álltál rá nagyon, ettől a téma kicsit komplexebb ami a fogyást illeti... Így inkább a cikk olyan Norbi update bemutatósra sikerült (tényleg akár adhattál volna ilyen címet is neki, nincs ezzel semmi baj). Az életmódváltás kapcsán, a sport is nagyon fontos, említetted, hogy erre is odafigyelsz, gyalogolsz, biciklizel stb... ez tök jó erről is írhattál volna még egy-két oldalt azért. A további fogyihoz meg sok sikert :)

(#33) #56573440 válasza vzozo (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

az egyből zsírrá alakul és a fel nem használt mennyiség zsírrá alakul között azért van némi különbség. nomeg idő. meg van ott egy vesénk is vagy kettő, ami azért szeret feladatának megfelelően működni, persze mindent nem dob ki és zsírrá alakul a glükóz egy elég jelentős része ha nem használod el, de közel se azonnal, és közel se mind.

csak azért írtam mert igen radikálisan azt írtad hogy egyből zsírrá alakul a cukor, ami ebben a megfogalmazásban nem igaz.

béke ;)

(#34) Tulipanti


Tulipanti
tag

#19 sutszi : Azóta párszor elolvastam a hsz-edet. És utána ezt. Kerestem benne a nagy igazságokat amit emlegetsz, de nem találtam. Te csak kommentáltad a mondataimat.
Biztos sz6ámodra van benne igazság, nekem nem jött át.
A túrórudiról...a a múltkor nézelődtem a boltban, meg akartam nézni, a szénhidrát tartalmakat. Érdekes, nem volt egyiken se...vajon miért? Ja igen, és írtad, hogy pár éve vizsgáltátok...azóta jó sok minden változott az update cuccoknál.

#20 mitulabattyi: Szerintem nem egy életen szóló dolog ez a -1 kanál. Addig jó, amíg az ember lefogy, de utána minden újra a régi lesz.

#21 capulet75: Szerintem alap dolog, hogy nem a multikban vásárolunk ilyeneket. Amúgy is gyűlölöm őket...

#26 vzozo: :R
A rántott húst mi zabkorpába panírozzuk.

#30 blackrulz: Ez egyszerű irigység Norbiék felé. Ő foglalkozott vele, dolgozott a témán... És ezt jó sok hozzászóló szavaiból kitűnik...

#32 blackydan: Köszönöm szépen! :) Lehet, hogy lehetne részletesebb, komplexebb is, de első írás, majd talán lesz következő ami komplexebb.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#35) JoeYi


JoeYi
őstag

2 hét alatt -4.5 kiló:
- reggelire 2 margarinos kifli
- ebédre vmi normálisabb kaja, nem nagy adag
- vacsira 200 grammos salátatál 150 gramm sült husival (csirke, virsli, bacon ilyesmi)
---------> ennyi a napi étkezés, illetve Teakanne erdeigyümölcs überfinom tea cukor nélkül

+ még valami: 2-3 naponta 5km futás

Nekem ez a recept jött be. A megtartás már sokkal egyszerűbb, többet lehet enni, de a sportot nem szabad elhagyni.

Belátom az én receptem nagyon nehéz, főleg a nagyzabálásról/folyamatos "csipegetésről" átállni, de az első hét végére lejjebb esik az ételigénye az embernek, és azzal együtt az éhség is csitul, és rájövünk, hogy tökre elég az ilyen szolid táplálkozás is

[ Szerkesztve ]

(#36) vanye


vanye
senior tag

Amit még senki nem említett, az az egyéni anyagcsere-folyamat sebességének kérdése. Nekem pl. viszonylag gyors, így ha hetente 2x elnézek a konditerembe (ahol szigorúan teljes testes edzést végzek, hiszen két alkalom a világ megváltásához azért kevés), s normálisan étkezem (péksütemények helyett puffasztott rizs, minimum 2-3 liter víz naponta, édességek és cukrozott italok étrendből való száműzése), akkor pár hónap alatt már látványosan megizmosodom, ezzel arányosan pedig a zsír is kevesebb lesz rajtam. Edzés után ráadásul a test "kazán"-üzemmódba vált, így az aznap bevitt étkezés során bevitt tápanyaggal a szervezet nem a zsírraktárakat gazdagítja.
Mozgás nélkül esélytelen a dolog - ez egyszer biztos. (Hiába állítják a női magazinok ennek az ellenkezőjét!) :K A másik tévhit, amit főleg a hölgyek képzelnek be maguknak, hogy ha súlyzót vennének a kezükbe, akkor úgy megizmosodnának, mint pl. a kajakos Kovács Kati. Ez nettó baromság, hiszen mindehhez iszonyat sok munka szükségeltetik. (Hogy mást így hirtelen ne is említsek... :U ) Súlyzót tehát mindenkinek! :DDD
Fontos még, hogy reggel (amikor a glikogénraktárak gyakorlatilag kiürültek a 6-8 órás "éhezésnek" köszönhetően) rendesen étkezzünk - de ezt már mások is elmondták előttem.

Stern des Südens!

(#37) vzozo válasza #56573440 (#33) üzenetére


vzozo
senior tag

Igazad van, nem kellett volna beletennem az "egyből" szót. Most visszaolvastam, így már érthető a hozzászólásod, az enyém pedig félreérthető.

Úgy éreztem, hogy amire reagáltam, oda illet az "egyből" szó. Hiszen a topiktárs azt pedzegette, hogy a cukor nem rakódik le, én meg a "lerakódikra" helyeztem a hangsúlyt. Hiszen ami már lerakódik, az nem a cukor, hanem a zsír lesz.

(#38) vzozo válasza JoeYi (#35) üzenetére


vzozo
senior tag

Belátom az én receptem nagyon nehéz, főleg a nagyzabálásról/folyamatos "csipegetésről" átállni, de az első hét végére lejjebb esik az ételigénye az embernek, és azzal együtt az éhség is csitul, és rájövünk, hogy tökre elég az ilyen szolid táplálkozás is

No offense, de amit leírtál az nem nehéz, hanem veszélyes és káros sületlenség.

Persze, hogy lejjebb esik az "ételigényed": a szervezeted megszokja, hogy most ínséges időket élsz, jobban osztja be a keveset, annak is a nagy részét zsírrá alakítja, hátha tovább kínzod a tested, és akkor legyen a túléléshez elegendő anyag a zsírraktárakban... Ezt még megfejeled napi 5 km futással, az izmod bontásából fedezi a szervezeted a szükséges energiát. Annak a 4.5 kilónak a nagy része jó eséllyel víz és izom, szép munka! Testzsírszázalékot legalább mérsz, vagy csak a kilókra mész?

(#39) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Elmondom én is a véleményemet, tapasztalatomat a táplálkozás/ edzés témakörben, hátha érdekel valakit...
Kb 8 éve még 100 kg voltam, kevesebb/ jobb minőségű kajával, este 6 után nem evéssel, nagyon sok edzéssel, kb. fél év alatt lement 30 kg, azóta, a csúcs kb 86 kg volt, a szakdoga/ államvizsga + 2 munkahely kombó megtette a hatását, de ezt is sikerült ledolgoznom, de már máshogy.
Nekem bejött a warrior diet, kis googlizással lehet elég sok infot találni erről az életmódról. Nagyon nagy vonalakban az a lényeg, hogy napközben csak zöldséget és gyümölcsöt eszek, este meg annyit, amennyit akarok, de csak "normális" kajákból. Nekem ez is bevált, persze mozgással kombinálva. Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy nem csak egy módszer lehet hatásos, hanem több is, de mindenképpen azt kell választani, ami hatékonyabb, és nem csak időszakosan tartható, hanem életmódként is. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem tér el ettől az ember, de 90%-ban tartja magát hozzá. És nem azért, mert kell, hanem mert így érzi jól magát.
Más: az, hogy mi a normális étel, szerintem relatív, de én úgy vagyok vele, hogy amit lehet, azt magának főzzön meg az ember, a lehető legkevesebb félkész alapanyagból. Nyilván ez sem megy mindig, de törekedni kell rá. Ami meg a legfontosabb az a sok zöldség, és gyümölcs.

(#40) #56573440 válasza Tulipanti (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez mégis honnan jött le neked? semmi bajom norbival, meg a többi fitnesséletmód guruval. nem mondtam hogy drágák, nem mondtam hogy használhatatlanok, nem mondtam hogy hatástalanok. annyit mondtam hogy szerintem túl sok a varázslás. titkok könyvek pl. a fogyásban semmi titok nincs. ennyit írtam le. hogy ebből neked miért az jön le hogy irigy vagyok...

még midnig jobb út szerintem mint a kapkodjál be gyógyszert féle megoldások sok helyen, úgyhogy ilyen szinten inkább támogatom mint ellenzem a tevékenységüket.

(#41) capulet75 válasza Tulipanti (#34) üzenetére


capulet75
addikt

"Ez egyszerű irigység Norbiék felé. Ő foglalkozott vele, dolgozott a témán... És ezt jó sok hozzászóló szavaiból kitűnik..."

Legalább ezt ne. Semmi olyan terméke nincs a fickónak, amit más már ne csinált volna meg. Egy darab se. Ennek ellenére úgy hirdeti az igét a sok updétes mint ha az jézus harmadik eljövetele volna. Az összes terméke sima lenyúlás, itt-ott változtattak a recepten, épp annyit hogy ne lehessen azt mondani hogy jé, ez pont olyan az a másik.
Ez a cég simán egy üzlet, és ez az irigy duma meg elég gáz. Azt senki sem vonta kétségbe hogy zseniális üzletember. Hisz ti veszitek a sza cuccait tonnaszám.
Ja, és én még egy (!) darab olyan emberrel sem találkoztam aki ezzel a módszerrel tartós fogyást ért volna el és azóta is fittül néz ki.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#42) #56573440 válasza vzozo (#38) üzenetére


#56573440
törölt tag

úgyhíjják a hormont hogy kortizol. kollégának aki ilyet javasolt érdemes lenne rákeresni hogyan bont fehérjét aminósavakká hogy utána a máj glükózként dobja vissza, ill hogyan vesz vissza radikálisan a szervezet ezen hormon emelkedett szintje miatt az energiaszükségletéből...

ez akkor igazán vicces amikor ki akar szállni, mert élete végéig nem ehet 800 kcalokat, akkor a szervezet a pangó raktárakat kezdi betölteni, ami némi súlygyarapodás, akkor megint tele a gatya hogy híztam, aztán meg tényleg elkezd zsírt raktározni 1200 kcal-os bevitelnél is, amivel a diétája előtt még fogyott volna... mozogni meg nyúlkajával nem lehet hatékonyan.

(#43) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szerintem ez az este 6 után nem eszünk dolog kifejezetten egy nagy baromság.

Én naponta hajnali 2-3ig fent szoktam lenni, ha 6 után nem ennék, akkor kb elájulnék.

Nemrég kezdtem el én is a fogyózást, de semmi sanyargatás, meg update műanyagokat nem eszem.

Reggeli és ebéd normálisan, nem túlozva, nem teletömve magam, este meg gyümölcs és zöldség+puffasztott búza szeletek felvágottal kenyér helyett, köztes evés kiiktatva.

Délben és este pedig 20-25km biciklizés.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44) Tulipanti válasza #56573440 (#40) üzenetére


Tulipanti
tag

blackrulz: Bocsi, akkor visszavonom irányodban a dolgot. Így hogy kifejtetted, így már más. :)

capulet75: Nem mondok semmit, úgyse tudlak meggyőzni. De! Azért azt tegyük hozzá, hogy az update nem olyan dolog, mit addig csinálunk amíg fogyni akarunk. Ez egy életmódváltás, ahogy a címben szerepel!!! Ez nem pár hónapos dolog, mert akkor kár hozzáállni... És nem kell mindenből a norbi cuccokat venni, de irányadónak szerintem jók.

JoeYi: Szerintem ez a lehető legrosszabb módja a fogyásnak.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#45) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt írod a végén, hogy 10 kiló már lement és még 10-et le akarsz adni, az elején meg azt, hogy mások szerint nem voltál nagyon dagadt. Ha egy lányról lejön 20 kiló ahhoz, hogy jól érezze magát, akkor vagy az elején volt ordenáré dagadt vagy a végén lesz anorexiás etióp kinézete.

A teljes kiőrlésű dolgokat meg ideje lenne már elfelejteni. bár mindenki azzal mérgezi magát, amivel akarja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) bambano válasza vanye (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a rendes reggeli nevű közkeletű hiedelem is kihalhatna már...
a glikogén raktárak meg a hirtelen gyors erőfeszítéshez vannak. azok mitől is ürülnének ki, amikor alszol? hirtelen gyorsan alszol?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

még annyit, hogy ezt a nagy szénhidrát mizériát sem értem, minden, amit eszel, szénhidrát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) wikings2 válasza #56573440 (#6) üzenetére


wikings2
őstag

Férfival se rossz, ha nő az illető ;] ;]

Én is hiányolom az árakat. Elvégre tényleg sokakat az érdekelne, és ha már van fent a neten egy ilyen cikk kitérhetne erre is pontosabban :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#49) bambano válasza #56573440 (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tesi órán is el szokták követni azt a hülyeséget, hogy úgy állítják össze a tananyagot, hogy lehetőleg minél jobban elvegyék a kedvét a diáknak a mozgástól. Mert amikor pl.a gimis tesitanárom nem ért rá valamiért, akkor tartott egy rövid, de alapos bemelegítést, utána hozott ki focilabdát, röplabdát és mindenki játszott, amit akart, a tanár meg elhúzott. Az ilyen órák végén az osztályról szakadt a víz, remegett a lábunk, stb. na az fogyasztott.

amikor meg szekrényen való ugrálással próbáltuk eltörni a csuklónkat, meg hasonló marhaságokat csináltattak, az testmozgás szempontjából kb. semmit nem ért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) #56573440 válasza bambano (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

" glikogén raktárak meg a hirtelen gyors erőfeszítéshez vannak."

ebben teljes mértékig biztos vagy? teljesen?

a tesióra feladata nem csak az kéne legyen hogy bedob egy labdát és nyomjad. persze a szekrényugrálós hülyülés se megoldás. az elsődleges cél az kéne legyen hogy mozgáskoordinációt tanuljon a gyerek. azon túl meg ezer más cél lehet erőnövelés, teljesítmény növelés, stb. nem olyan nagy feladat lenne összeállítani a szakembereknek egy olyan tesiórát amiben van játékos feladat is, játék is, meg hasznos dolgok is.
heti 4-5x kéne legyen tesióra a kezdetektől kb, mindig a megfelelő korosztály számára kialakítva, a kicsiknek is más kell mint a végzősöknek...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.