Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Qtya123 válasza szasanyi (#48) üzenetére


Qtya123
őstag

Én arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk a Voodoo 2 korszakában az átlagkereset hány százalékát tette ki a fenti kártya és a mai átlagfizetésnek hány százaléka egy ugyanilyen kategóriájú mai kártya.

Nem biztos, hogy olyan nagy különbségek lennének szerintem.

Fogalmam sincs már, hogy mennyibe került anno egy Voodoo 2, de arra pontosan emlékszem, hogy 2001-ben 37.000 Ft-ért vettem a Voodoo 4-et, ami egy középkategóriás kártya volt.

Most megnéztem, hogy 2001-ben az átlagkereset nettó 70.000 Ft-volt, tehát 52%--a volt egy havi átlagkeresetnek.

Most az átlagkereset nettó 239.000 Ft. 100.000 Ft-ért ott van az 1660 Ti, de 130-ért már a középkategória felsőbb részeként ott van a 2060, vagy az 5700 XT.

A számok alapján jelenleg nagyjából ugyanott tartunk.

Anno azért a nulláról összerakni egy asztali gépet ugyanúgy drága volt, mint most, és nagyon nem egyhavi átlagkeresetnek az árából jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#52) keIdor válasza raveinT (#47) üzenetére


keIdor
titán

2023-ra már emlegettek PS5 Pro-t.
Addigra ott lesz a 8K is, mint a 4K volt 2016 végén. Árban és elérhetőségben értem.
Illetve ott van az is, hogy a fogyasztói társadalom megmutatta, hogy vevő és akarja is a 3 évente erősebb gépeket.

Én sem ellenzem, 3 évente 500€ amúgy sem nagy pénz. (nem otthon élek, úgy mondom)
Szervereket fenn kell tartani, 7 évre 108.000 Ft az semmi, ha ez zavar, akkor eleve nem szórakoztató elekronikára kéne költeni. Egy netflix vagy bármilyen előfizetés több, manapság már egy telefon applikációra is elő kell fizetni, havonta vonogat le, olykor magasabb összegeket. PC-n meg eleve programokat kell venni, ha lewarezolod azokat, pl Windows, vagy a filmeket, azzal nem tudok mit kezdeni, de fizetni többet kell PC-n, sokkal. A perifériákra is külön fizetsz.
GTX-970 marha gyenge ma már, próbálj meg RDR2-zni vele. Biztos megy, csak rondább a grafika, mint az alap gépeken.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) zseko válasza keIdor (#52) üzenetére


zseko
veterán

"PC-n meg eleve programokat kell venni,"

Milyen programokat kell venni pc-n, ami nélkül nem lehet meglenni?

HR24.hu

(#54) cheatergs válasza Qtya123 (#51) üzenetére


cheatergs
senior tag

"Most az átlagkereset nettó 239.000 Ft."
Bemutatnál annak a Mo.-nak, ahol ennyi a nettó átlagkereset, mert akk rögvest odaköltöznék!
Nem lehetne feledni végre a KSH-féle sületlenségeket?

Trivia
Amit ma középkategóriának hisznek az emberek, az régen a belépőkat. volt. A példáddal élve az 1660Ti az régen a 7300GT-nek felelt meg, nem pdg a 7600GT-nek, ah elvileg kéne lennie.
Az évtized elején a GTX680-nal és HD7970-nel eltolódtak a szegmensek. A 680 (GK104) volt a tényleges 660, a TITAN és tsai (elméleti GK100, ami finomítás miatt GK110) meg a 680.
A Tahitiból csak sweet spot-maradvány volta miatt nem érkezett monstre-chip, am köze nem volt a teoretikus max.-jához.

Azóta ez megy, a nép meg falja, mert a marketing elsikálta a dwngrd tényét.
Érdemes figyelni a chipek elnevezését (méretét és fogy.-t), mert azok perpill még mutatják a kártyák családon belül elfoglalt helyét.

Tény, h sokszorta drágább a GPU-k K+F-je, mint tizenöt éve, és folyamatosan csökken a diy-szegmens, miközben vh növelnie kell a cégeknek a csökkenő profitot, de uennyire tény, h rossz árkategóriákat néznek az emberek évtizedes piaci képeket összehasonlítva.

Végfelhasználói szemszögből nézve iszonyatosan rossz a helyzet, és ez már csak romlani fog.

Mindig minden mindegy

(#55) Qtya123 válasza cheatergs (#54) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, nyilván a KSH nem a pontosság mintaképe (a mediánnal pontosabb képet kapnánk). De akkor 2001-ben sem volt pontos nem? Az arány ugyanaz. Azt nézd.

De ha már itt tartunk az ismerősi, rokoni körömben sem a biztonsági őr, sem a pincér, sem a fodrász nem keres a KSH átlag alatt. Ja de igen, a biztiőr, ő 210-et keres. Baranya megye.

[ Szerkesztve ]

(#56) janeszgol válasza Televan74 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet már megválaszolták, de sorban megyek. Egy jófajta konzolért szerintem nem drága a 180 ezer ft. Ma már nem kell minden játékot megvenni, mert a különböző havidíjas szolgáltatásokhoz szoktak adni. Tehát tudsz fogni a játékokon pénzt. (Egy példa: volt a Gears of War 5 is gamepassban.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) Abu85 válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyártják még. A Polarist is gyártják. Sőt, még van olyan TeraScale 2-es GPU is, amit gyártanak, hiába jelent meg tíz éve. Amíg van ezekre igény, addig gyártják.

(#35) raveinT: A PS5 tud olyanokat, amiket egy PC nagyon sokára fog tudni. Hiába veszel egy Radeon Pro SSG-t 8000 dollárért, ami kb. tudja a PS5 fő hardveres képességeinek egy részét, ha az SSG API-t nem használják a PC-s játékok.

(#36) Dr. Akula: Az NVIDIA Volta és Turing tudja azt, amit az AMD tud a HBCC-vel. De mivel ez a technológia nem csak a GPU-tól függ, hanem a host processzortól, így a Vega exkluzív és inkluzív, illetve a Navi inkluzív HBCC-je csak x86/AMD64 processzor mellett működik. Az NVIDIA megoldása IBM Power processzort igényel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#58) Albigator válasza Qtya123 (#55) üzenetére


Albigator
őstag

Az én körömben se nagyon keres senki nettoban ennyit. Se egy MÁV-os szerelő, se egy eladó, se egy munkaügyi ügyintéző, se egy pénzügyi ügyintéző, se egy RIASZ-os előadó (irodai dolgozó). Gyáros emberkék sem ugyebár.
A buszsoför igen, de ott jócskán számít h kb 10 éve ott dolgozik az ember.
Ez Békés megye...

[ Szerkesztve ]

(#59) Albigator válasza zseko (#49) üzenetére


Albigator
őstag

Na nekem ezek nem igazán tetsző értékek.
Ha majd váltok 1080p-ről akkor az csak 1440p lesz. Még a 2080 Ti sem az igazi 4K-ra.. ;]

(#60) atee válasza Qtya123 (#51) üzenetére


atee
őstag

Szerintem igazad van! Annó a 20-30 ezres fizetésemből kellett megvenni egy komplett gépet ami 170k volt. És még messze nem volt sem top kategória sem 3d gyorsítóval ellátott. Tehát volt egy pc-m amibe még egy isa modemet is kellett vennem (+10k,) hogy néha a netre fel tudja csatlakozni.
Voodoo 2 kártyát használtan vettem már messze nem a csúcsán 20k ért. TNT2 akkori Asus csúcs kártya közel 100k volt nem sokkal később.
Vagy később a már 40k fizumból vettem 60k ért 2*512 ramot... (evvel szemben most szemfülesen vettem 32Gb ramot 37k ért.. ami töredéke a mai havi átlagjövedelmemnek. Pedig semmi extra képességem nincs és még csak diplomám se)
Ezeket bőven lehet még fokozni. Sosem volt olcsó a PC. Ami a PC-s játékot illeti az meg mindig kifejezetten drága volt! Miért kell ezen csodálkozni. Meg azon is, hogy ingadoznak az árak... Nyilvánvaló sok szándékosság van benn, de a piaci elemzők gondolom pontosan felmérik mikor mennyit lehet még lehúzni a végfelhasználókról.
És mégis minden évben 15-20 éve már a halálát hirdetik a PC-nek. Miközben ez még a sokadik konzol generáció után sem következett be. És nem is hiszem, hogy ez a közeljövőben bekövetkezne.

cheatergs
Kövezzen meg akárki de aki ma itthon nem keres egészséges állapotában teljes munkaidőben legalább 200-250 ezret nettóban az magára vessen. Kis körültekintéssel, minimális rugalmassággal ez nem a lehetetlen kategória! Ennél többet össze lehet szedni segédmunkával is simán!

D-day 2002-01-04 01:54

(#61) #16939776 válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én gondolkoztam azon, hogy milyen megoldást tudnak majd erre, szerintem a játékélményen, immerzión sokat dob hogy folyamatosnak látod a képet, és szerintem ezért van korlátozva az elfordulás sebessége. Egérrel ez megoldhatatlan, legalább is 60/30 FPS-mellet.

[ Szerkesztve ]

(#62) kolopele válasza Dr. Akula (#50) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja, hogy multi........Na az az ami engem teljesen hidegen hagy.

(#63) Albigator válasza atee (#60) üzenetére


Albigator
őstag

Én megkövezkek akkor. :D
Szerintem hülyeség amit írsz.
Nagyon nem mindegy h hol lakik az ember országon belül is...

(#64) kolopele válasza Albigator (#63) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért nem feltétlenül. Én is Békés megyei vagyok. Nagyban függ attól mit dolgozik az ember.

(#65) Qtya123 válasza Albigator (#58) üzenetére


Qtya123
őstag

Mielőtt felsoroljuk az összes megyére vonatkozóan a szakmunkás béreket, kanyarodjunk vissza.

Egy tény: ma Magyarországon azért nem 100.000 ember keres KSH átlagjövedelmet, vagy felette, hanem jóval többen...

A 20 évvel ezelőtti átlagbér és az akkori vga árak kb ugyanúgy arányulnak, mint most.

De ahogy fentebb írták ki lehetett régen adni 60e Ft-ot ramra, most meg olcsóbb. Ha jól emlékszem egy jobb proci is 40ezer volt anno. Most is kapsz 40ezerért olyan CPU-t, ami simán kihajt egy középkategóriás VGA-t.

Meg vehettem 20 éve jó drágán 56k modemet, amivel ha nappal neteztem a gatyám ráment. Éjjel nyomtam 0.5 ft/percért.

Most kb ingyen utánad dobják a netet.

[ Szerkesztve ]

(#66) atee válasza Albigator (#63) üzenetére


atee
őstag

Valóban árnyaltabb a kép, de ott van a hsz. ben, hogy körültekintés, rugalmasság. Elfogadom, hogy vannak speciálisabb esetek, de nem ez a jellemző és általában nem az a réteg az aki a VGA kártyák árain fennakad!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#67) QwErTy42 válasza Depression (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1

De ugyanez elmondható pl. a benzin árára és még kismillió és egy dologra... :((

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#68) Baltazár123 válasza atee (#60) üzenetére


Baltazár123
senior tag

97-ben vettem 140e-ért egy Penti 166-os teljes konfigot, ami nem a legjobb proci volt akkoriban, már votlak mmx-esek, de így is nagyon erős gépnek számított. Kerestem túlórákkal nettó 70e-t (Bokros csomag volt akkoriban és brutálisan magas adók). Arra már nem is emlékszem, hogy mennyi memória meg hdd volt benne, de nem a csúcs egyikből sem és grafikus kártya sem volt hozzá.
A gépet és a monitort ráadásul egy ismerős szerezte, jelentősen a bolti ár alatt. Boltban lett volna a cucc 170-180e legalább, de talán még több is.
A csúcs gép akkoriban 200e fölött volt simán, 3 havi fizetés legalább úgy, hogy akkor jól ment a szekér nekem főleg a túlórák miatt.

(#69) kolopele válasza atee (#66) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valahogy így. Az, hogy valami drága vagy sem relatív. Akinek nincs pénze annak minden drága, akinek van annak semmi sem az. A rendszerváltás óta egyáltalán nem lehetetlen akár hét számjegyű összeget is keresni havonta, persze nem szakmunkásként, ezt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#70) Albigator válasza kolopele (#64) üzenetére


Albigator
őstag

Persze te elhiszem h többet keresel, géped árulkodik róla.
De azt látod h a környezetedben mindenki 200-250e-t keres, aki nem, az rugalmatlan vagy lusta dolgozni? Ez jött le az előbbi hszről amire reagáltam.
Vmelyik tanár keres ennyit biztosra tudom..
Akinek meg nincs diplomája az még lehet egy jó szakmunkás, szakember amivel kereshet simán ennyit elhiszem. De vkinek nincs affinitása, motivációja az ilyes féle munkákhoz és úgysem való neki, főleg hosszú távra, mert csak megutálja ami kihat az egész életére is.
Aki meg azt hiszi h az irodai munka milyen jó és kényelmes, alig kell dolgozni, az is csúnyán el van tévedve. Agyilag is le lehet teljesen fáradni, nem csak fizikailag...
Tudom miről beszélek van mind2-ből tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

(#71) Cs1csó válasza kolopele (#69) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem csak a havi "bevételtől" függ, hogy kinek mi a drága, van aki a gyerekeinek is OLED tévét vesz a gyerekszobába.
Vagy aki szintén komoly jövedelemmel bír, és mondjuk az autójára semmit sem sajnál elkölteni, de a PC-je egy hulladék és ha felhívják a figyelmét, hogy kb. 20k-ért lehetne bele egy erősebb processzort venni akkor fel van háborodva. Mások a preferenciák.

Albigator

+ az olyanok akik vetítik mennyire sok a pénzük tartják az alkalmazottaikat minimálbéren.

[ Szerkesztve ]

(#72) atee válasza Cs1csó (#71) üzenetére


atee
őstag

Pontosan! Pont cserélnem kéne a telefonom (majdnem 3 éves) és mint iPhone kedvelő pont jó lenne a 11 pro.
Viszont nem vagyok hajlandó annyit fizetni érte amennyibe jelenleg kerül. Pedig akár meg is tehetném!
Így vagy várok még, vagy veszek az enyémnél újabb, de nem a legfrissebb modellt.

D-day 2002-01-04 01:54

(#73) kolopele válasza Albigator (#70) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha valaki, akkor én messze képben vagyok milyen fárasztó is az agymunka, irodai munka. Van egy elképzelés ebben az országban, hogy aki nem lapátol egész nap az nem is tudja mi az hogy munka, ilyenkor szoktam azt mondani, hogy kb. 1 hónapra cserélni kellene, a legtöbben rohannának vissza a lapáthoz. Egy cég, gyár, vállalkozás vezetése, irányítása, fejlesztése sokkal keményebb feladat pl. mint a már meglévő gépekkel dolgozni, megnyomkodni néhány gombot egy fröccsöntő gépen, ami aztán elkészíti szinte a végterméket. A gépeket hozzá megtervezni, na az a kemény. Vezető és szakmunkás keresetek között mindig is voltak különbségek, ez így is van rendjén, és a legtöbb esetben a mértéke nem is a kormányokon múlik, mindez emberség kérdése maguktól a vezetőktől, hiszen egy jól menő vállalat fizethet több százezret is a munkásoknak, nem kell ragaszkodni a minimálbérhez. Sajnos vannak fontos területek ahol nincs választási lehetőség, az oktatás, egészségügy pl. ilyenek, nem ad választási lehetőséget. Nejem 30 év után keres most nettó 300 ezret az oktatásban ( persze ez sem annyira rossz, de nincs arányban az elvégzett munkával, ráadásul ennyi selejt gyerek sem volt még amikor én gyerek voltam), sógornőm durván eléri a hét számjegyet mint egyetemi tanár és kutató, immunológus. A mai világban már nem lehet úgy gondolkozni hogy majd lesz valahogy.

(#74) kolopele válasza Cs1csó (#71) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sosem minimálbéren dolgoztak nálam az emberek, nekem mindig volt annyi eszem hogy a jó munkaerőt fontos itthon tartani. Ellenben gondolkodhatsz olyan szemszögből is azért, hogy aki minimálbért ad az embereknek, az is munkahelyet teremt, plusz mindig nagy kérdés az is mi az amit ki tud termelni egy vállalkozás? Van olyan ismerősöm aki saját maga is max. a minimálbér dupláját keresi a vállalkozásával, hogyan fizessen többet az alkalmazottaknak mint a minimálbér? Annak kell ilyenkor örülni, hogy nem segély van vagy közmunka, vagy ott is lehet hagyni és keresni mást. Nem lenne egyszerű az sem.

[ Szerkesztve ]

(#75) hunluki válasza Cs1csó (#25) üzenetére


hunluki
senior tag

+1, jelenlegi vasam még elrohangászik egy darabig de már nem tolok bele zsét mert agyatlan árak vannak. PS4 könyvtár is szépen hízik, élményben nekem semmi különbség nincs, lehet kinőttem a PC masterrace korszakomat. Így jártam.

(#76) Baltazár123 válasza kolopele (#73) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Már több mint egy éve, hogy egy felújításnál voltak nálunk festők is. Nagy pofával mondták, hogy ők is szívesen elmennének az irodába dolgozni, szépen felöltözve, egész nap lábat lógatva és keresni a havi 500e nettót. Azt elhiszem, hogy nem szeretik a festő munkát, mert amellett mivel ővék az utolsó munka, ezért minden szemét melót is rájuk bíznak, csempét leverni a törmeléket kivinni stb. Az irodai munkával kapcsolatban nem akartam velük vitazkozni, mert a láblógatás meg nettó 500e az maximum az ő álmaikban egyenlő egy hajtós irodai munkával.
Most azt a részét hagyjuk is, hogy nyelvtudás, egyetemi végzettség stb, szerintük az semmi, meg nem kell munkához. Ebben van részigazság, de a valóság ennél jóval árnyaltabb.
A slusszpoén az, hogy elmondták, nagyjából heti 200e-t keresnek, katásan nyilván, majdnem az egész nettó bevétel is. 1 évre előre be voltak táblázva minden hétre, azt mondta, hogy csak feltételesen tudna másik időpontot adni, ha valaki kérdezné.
Persze a nettó félmillió jobban tetszene nekik, ahogy elképzelik, légkondíciónált irodában, kiöltözve, beszélgetve láblógatva. Hiába keresnek jobban az építőiparban, de hát abban elfáradnak meg hajtani kell.
Annyira távol volt a véleményük a valóságtól, hogy nem is próbálkoztam meg azzal, hogy elmagyarázzam nekik, ez nem így van.

(#77) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Demosttényleg, hátnemértitek?!

Miközben milliárdos nyereséggel zárnak a memóriacsip-gyártók - ez nyilván azt jelenti, hogy a mostani, jócskán túlárazott termékek mellett is száraz kenyéren és vízen sínylődnek a részvényeseik és a fejlesztésre nem marad semmijük se...

Aközben már csak egy vélelmezés is elegendő a további áremeléshez - és ezzel együtt a piac további, mesterséges szűkítéséhez!

Az ilyenek miatt kell minduntalan a földrengések miatt kiütött csarnoktüzeket cunamikkal eloltani - ja, hogy te nem ott gyártatsz, nem számít: emelj árat te is!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#78) kolopele válasza Baltazár123 (#76) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tipikus eset. Egy jól menő céget igen rövid időn belül tönkre lehet tenni egy irodában csak a lábat lógatva, de az ilyen embereknek ezt nem tudod elmagyarázni. Rengeteg ehhez hasonló példát fel lehetne hozni, de ez ugye nem az a topik. Én nem sajnálom tőlük abszolút azt a havi közel egy milliót, aki dolgozik érte keményen miért is kellene, csak ilyenkor azért kijön az a rossz gondolkodás ami a tudatlanabb fizikai munkásokra jellemző, miszerint aki nem fizikai munkás az nem csinál semmit. Én például keményen nyomom az angol nyelvet a srácok fejébe, szerintem az ma már alap, mellé ha még tudnak majd más idegen nyelvet is csak előnyük származhat belőle. Oké, nem létkérdés olykor sem a nyelv, sem az egyetem, viszont ha megvan és jól el tudnak helyezkedni akkor nem fogják majd irigykedve nézni milyen jól keresnek a festők :D

(#79) Aprósólyom válasza Terek (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én nem nagyon tartok a túl drága áraktól: Az embereknek úgy is megvannak az anyagi lehetőségeik és lélektani határaik, hogy mennyit költenek el gépre. Ha túlságosan elszállnak az árak, majd játszunk kisebb felbontáson/részletességen vagy kisebb grafikai igényű játékokon. Ennyi. Akik munkához vesznek drága alkatrészt, remélhetőleg kitermelik nekik...

Én amúgy sem értem a sok agyatlan AAA játékot (tisztelet a kivételnek, mert van azért 1-2, de nem sok), illetve azokat játszókat... Iszonyatosan drága gépet igényelnek, ha szeretnéd élvezni a grafikát, közben alig igényel agytevékenységet. Egy stratégiai vagy esport játék meg egy belépő gépen is elviharzik sok esetben. szvsz

Jevons paradox

(#80) Aprósólyom válasza Kotomicuki (#77) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A vásárlók "felbújthatók" hathatós kampánnyal, hogy még többet költsenek. De ez valójában a legtöbb piaci szegmensben jelen van. Tudatosabb vásárlóként többre jutunk!!! Arra sosem lehet várni, hogy a gyártók (pláne, ha sok szereplő nincsen) egyszerűen maguktól kedvünkbe járjanak. Én azt mondom: nem szabad a viszkető tenyérre hallgatni! Ugye mindig lesz gyorsabb, szebb, jobb vagy egyszerűen csak más... és akkor jön a viszkető érzés, a "leküzdhetetlen" kényszer, hogy meg kell venni.... :F

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#81) Baltazár123 válasza Aprósólyom (#79) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A konzolok mostanra egy teljesen reális alternatívák lettek, annyira drága lenne jobb minőségben játszani egy konzollal szemben. Most az exklúzív címeket nem említem, mert azok vagy bejönnek valakinek vagy nem. 2012 óta elvagyok egy i5-2400 és 660ti-vel, ha megdöglik bármelyik alkatrész, veszek valami régi használtat helyette. Ami elfut rajta, elfut, nem számít. A család konzolon játszik inkább, a nagy számítógépet egyre kevesebbet használjuk. Média fogyasztásra van laptop meg tablet, de akár telefon is jó kisebb dolgokra.

(#82) Cs1csó válasza Aprósólyom (#79) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg amúgy abban szerencsések vagyunk, hogy ha nem szálltak el túlságosan az igényeink és az FHD 60Hz elég akkor szinte bármivel lehet játszani egy "költséghatékony" konfigon.

Baltazár123

Azt is bele lehet venni a szerződésbe/megállapodásba, hogy festők vagyunk és nem sitt eltakarítók. Tehát ha a festés (magunk után eltakarítással) X ezer forint akkor ha szeretné a mások által ott maradt sittet is kivitetni az + 50 ezer forint.

kolopele

Amit leírsz két esetet az szerintem pont, hogy a fehér holló kategória, amikor épp, hogy megél belőle az előbb utóbb be fog dőlni.
Inkább olyat tudok, hogy nem akarta még a megbeszélt bért kifizetni és mikor számonkérték rajta a melósok azzal jött nincs pénz persze kisebb város úgyhogy mindenki tudta, hogy új autót vett az asszonynak. Vagy amikor keresték a vállalkozót a fizetés miatt de az épp a családdal egy hónapos görögországi nyaraláson volt.
Nálunk, főleg vidéken, még mindig vadkapitalizmus van, egy kis kommunista bájjal megfűszerezve.

Kotomicuki

Nem lehet ezt sem tolni a végtelenségig, előbb utóbb visszanyal a fagyi ha nem is lesz az amit sokan emlegetnek, hogy senki sem vesz tőlük semmit (vannak a játékfüggők ami kb. olyan mint a dohányos inkább alig eszik, alig költ másra de a függőségének a tárgya meglegyen ha az a napi doboz cigi vagy egy combos VGA már részletkérdés)
de jelentős visszaesés lesz amit egy idő után a magas árak sem fognak majd tudni kompenzálni és ha nincs fejlesztés akkor előbb utóbb akár a semmiből is betörhetnek ezekre a piacokra mások, akik eddig a halálos verseny és az intenzív fejlesztések miatt nem mertek.

(#83) Qtya123 válasza Cs1csó (#71) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezzel én is így vagyok. Az autó, ami részben hobbi, arra nem sajnálom.

A PC szintén legyen jó teljesítményű, de nem mindenáron. Ezért lett 3600x és 5700XT a 9700k és 2070 Super helyett. Ár/teljesítményben jobb és nem ért nekem annyit plusz pőár FPS, sajnáltam rá.

Na a telefon, amiben a főskót vagyok. 40ezernél sosem adtam érte többet és akkor cserélem, ha már használhatatlanná vált. :)

[ Szerkesztve ]

(#84) zseko válasza Albigator (#59) üzenetére


zseko
veterán

Azt is nézted milyen hoki procival volt ennyi? :)

HR24.hu

(#85) Albigator válasza kolopele (#73) üzenetére


Albigator
őstag

Na igen. De vannak a középfokú v emeltszintű szakképesítéssel rendelkező emberkék ebben "az irodai" világban ahol rohadtul nincsenek megfizetve, de leterhelve nagyon is, nem a lustálkodással telik az idő...

Ha már tanári fizetések. Egy középiskolában bruttó 280e-500e-ig keresnek kb, ez nettóban, ha nincs semmiféle adókedvezmény 186e-332.5e között van. Ez ugyebár több mindentől függ: pl.: pontosan milyen végzettsége van az illetőnek, hány éve dolgozik, hol tart a pedagógus életpályája)

Az a festő pedig a millájával lenéz mindenkit, hát mivel csak ő "dolgozik igazán". :C

Majd nekem is jó lesz a hétfő-kedd a meleg irodában, asztalra feltett lábakkal, hisz még 2 ember helyett kell dolgozzak, akik szabin lesznek. Mellesleg ha nem csinálom meg időben, azaz 2019-ben az adott feladatokat akkor az 2020-ban többletmunkával fog járni. :C
A kb 30 óra túlórámmal se fogom megkeresni a csodás magyar átlagot, hisz lusta és rugalmatlan ember vagyok... ;]

[ Szerkesztve ]

(#86) Cs1csó válasza Albigator (#85) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja, nem vagy elég "agilis" most ez a menő szó, cikk.

[ Szerkesztve ]

(#87) Albigator válasza zseko (#84) üzenetére


Albigator
őstag

Hoki proci ide vagy oda, én az 5700-ammal se tudnék a nekem megfelelő szinten játszani 4K-ban. :N

(#86) csicso82

Jaja, az-az. Nem vagyok elég agilis. :DD

[ Szerkesztve ]

(#88) kolopele válasza Albigator (#85) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt én egy szóval nem mondtam hogy minden rendben van a fizetések körül, sokszor van az ember kiszolgáltatott helyzetben, és annyit tud tenni hogy elfogadja, vagy elmegy. Ugye ez utóbbi nem biztos hogy kifizetődő tud lenni, hiszen még ha elégedetlen is az ember hogy 3 ember helyett dolgozik ugyanannyiért, a közmunka akkor is csak töredéke lenne annak a mondjuk 300 ezernek, ami főleg ha családos az ember, megfontolandó. Én figyelembe veszem a termelés általi bevételt, ami ugye az én feladatom, felelősségem, és az alapján van a bérezés. Ha jól vezeti egy ember a cégét, és meg akarja tartani a legjobb embereit is ( mivel nélkülük a vezető is kevés), olyan bért kell adni ami mellett esze ágában nincs kimenni külföldre, mondván felesleges lenne. A külföldi munka sem egy leányálom ám minden esetben, sokan vissza jönnek onnan. A nyelv tudás nagyon fontos, nem árt némi kinti kapcsolat, esetleg ismerős ahol lakni lehet, mert bizony egy bérlakás ára egy itthoni magyar fizetés is lehet, sőt még több, a többiről nem is beszélve. Tény, kint magasabbak a fizetések is, de nem minden ágazatban éri meg elmenni a kinti magasabb költségek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#89) Timer válasza Qtya123 (#65) üzenetére


Timer
veterán

Azért azt ne felejtsétek el (a többiek sem), hogy akár még 20 éve is ritkaság volt a PC átlag ember számára. 15 éve kezdtek rohamtempóban terjedni a háztartásokban, és akkor volt az aranykor is itthon, sulinet és társai, ugye. A magas felvevőpiac lenyomta az árakat, de manapság otthonra megint egyre kevesebb PC megy el, hiszen (szigorúan a saját ismeretségi körömből kiindulva) már csak kevesen akarnak általános célú PC-re költeni. Ha csak netezés, elég gy laptop, sőt, most már inkább egy mobil. Ha játék kell, akkor ott a mobil, vagy ha több kell, akkor a konzol. Helyzabáló PC-t újonnan két típus vesz: az, aki dolgozik a géppel, és a hardcore játékos tábor.

Ugyanakkor, az azért vicc, hogy manapság egy középkategóriás kártya 120-130 ezer forint. Pont úgy, ahogyan az is vicc, hogy normális, megkötésektől mentes telefont sem nagyon kapsz már ugyanennyiért, még a feltörekvő kínai márkáknál sem. Valahol nagyon elszaladtak az árak, mi meg maradtunk a balkáni fizetéssel a sárban. Lehet itt tanulmányok hiányára, nem dolgozásra hivatkozni, a rögvalóság az, hogy az emberek túlnyomó többségének egy 200k-s telefon vagy dGPU megfizethetetlen magasságokban van még akkor is, ha egyébként nem szalag mellett melózik, hanem teszem azt informatikus egy nagyobbacska cégnél. Márpedig, ha megint emelnek az árakon, akkor egy időtálló grafikuskártya simán megközelíti majd ezt a határt.

Albigator: sőt, nem vagy elég lojális a cégedhez, hiszen egy szekeret húzunk mind, ugye! ;) Ezért sikerült egy 14 milliárd árbevételű cégnél 14.900 forintnyi kaja utalványt kapni pulykapénz gyanánt, mert hát zsugorodnak a piacok, látni kell a következő éveket, jön a következő nagy válság, az ipar négypontnulla miatt fejlesztenünk kell, de kevesebb idő alatt is jobb minőséget kell gyártanunk, különben leépítés lesz (így is ,csak nem annyi), stb. Szipogtam egy kicsit a nehéz gazdasági körülményeken a Vezérrel együtt, aztán beszálltam a 25 éves Opelembe, Ő meg a hatvan millás empaketesvényolcas hetesbe. Egy csónakban evezünk, csak az enyém rozsdásabb.

[ Szerkesztve ]

(#90) kolopele válasza Timer (#89) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valahol nem értem a többség miért folyton csak informatikában gondolkozik, annyi lehetőség van még azon kívül. A másik meg, hogy amikor vettem a 2080 Ti - t már akkor 400 ezer felett volt, azaz egy időt álló kártya ( legalábbis FHD - ra, mert 4K - ra sokszor nem elég) mindig is sokba került ( mondjuk én már semmire nem mondom azt hogy időt álló, 3 évente lassan már mindent cserélni kell, kártyát, procit, autót, tévét, mosógépet, stb.). Persze lehet ugyanolyanra is ( már ha még fellelhető mert gyártják), az időtállóságot arra értem hogy "időre" vannak legyártva, azaz 3 év és tönkremegy, a javítása meg felejtős, mert vagy eleve nem lehet, vagy többe kerül mint egy új.

[ Szerkesztve ]

(#91) lacus83 válasza Timer (#89) üzenetére


lacus83
senior tag

"Egy csónakban evezünk, csak az enyém rozsdásabb"

Ezt loptam :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#92) tasiadam


tasiadam
veterán

Varom en azt a csodakonzolt, ami 4k 60fps es 600 euro lesz :D atyauristent is beletehetik perpill ehhez. Szerintem a CPU mar reg nem lesz ehhez keresztmetszet, sem a memoria. Es hany vattot fog enni draga AMD apu, ha olyan lesz mint egy dinnye, meg minden is hardveresen lesz megoldva? A szobaban fog repkedni a hutestol a konzol. Elore 2 evig nem lesz valasza a pc-s piacnak? Ugyan mar! Egy csucskartyat se tudtak kiadni az AMD reszerol evek ota, nehogymar a seggebol kirantsanak egy olyat amire nincs valasz. Meg a vegen elrohogom magam. Ennyiert meg foleg ne.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#93) kolopele válasza tasiadam (#92) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kerüljön többe, csak tudja a 4k 60 fps - t :)

(#94) Kolbi_30 válasza Timer (#89) üzenetére


Kolbi_30
őstag

En nem informatikaban dolgozom, de nyar eleje ota felretettem 1,5 milla kpt, fenntartok egy alberletet, novemberben 10 napot utazgattam tavolkeleten, mot 2 napot voltam zakopaneban a baratnommel meg a gyerekeive..mindent a szamlamrol fitettem..10 perce rendeltem egy 150ks vgat...lehet boldogulni idehaza, csak nem kell beallni a sorba minimalberert...aztan ha meg ertesz is ahoz amit tenned kell keresni is fognak, hogy dolgozz nalunk mert jo lesz ..

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#95) Timer válasza Kolbi_30 (#94) üzenetére


Timer
veterán

Ez dicséretes, de nem Te vagy az átlag sajnos, hidd el nekem. Az pedig, hogy nem az IT területén dolgozol, jelen pillanatban inkább sansz a jobb fizetésre, mintsem hátrány.

Kolopele, csak azért gondolkodunk itt sokan informatikában, mert szakmai fórum révén túlreprezentált itt ez a szegmens. Ettől eltekintve én már régen azt mondom, hogy azokkal a skillekkel és annyi szorgalommal, mint ami nekem van, autóvillamosságisként hülyére keresném magamat, informatikus-rendszergazdaként meg megélek ugyan, de előrelépni érdemben nem tudok, pedig az elmúlt három évben jónéhány vizsgát tettem le, irtózatos mennyiségű pénzt és szabadságot áldoztam be önképzésre, a szakmával keltem és feküdtem. A fizetésem ennek megfelelően egy büdös forinttal sem emelkedett jobban, mint annak, aki ezidő alatt a fentiekből semmit sem tett meg ugyanezen a munkahelyen. Ez a nagy magyar valóság vidéken, ha akarsz valamit az üzemeltetés területen, irány Pest, vagy legyél programozó, akkor mindegy, honnan tolod.

Főállásom mellett két kisebb helyen is üzemeltetek vállalkozóként, és épp most táncolok ki a harmadik helyről, mert már nem bírom energiával, türelemmel. Van egy saját lakásom, meg egy 25 éves autóm, minimális megtakarításom, de ez sem csak a saját érdemem, a Feleségem ugyanilyen mentalitással dolgozik a számvitel területén. Nem igazán tudom, mit lehetne még tenni, hogy olyan elborult vágyaim teljesülhessenek, mint egy kisebb családi ház egy vidéki kisvárosban, vagy egy környező faluban... Talán el kellene mennem dubajozni, vagy életük végéig lumpolni a szülőket, ahogy az divat manapság.

Lacus83: használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#96) tasiadam válasza Kolbi_30 (#94) üzenetére


tasiadam
veterán

Lehet jol keresni Magyarorszagon, akar 500 nettot is, de cserebe szabadideje nincs az embernek. Akinek van, az szerencses :D nekem is 2-szer annyi a fizum mint anyamnak, diplomam sincs, viszont IT-ben vagyok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#97) akaido válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


akaido
addikt

Ezért most kell occón venni, aztán Dr.Ágán megválni tőle jövőre... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#98) kolopele válasza Timer (#95) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én vegyesvállalatot vezetek, külföldi piacokkal, van két szabadalmam, aminek köze nincs az informatikához, műszaki terület, ráadásul Békés megyében. Egy ideig én sem látszottam ki a munkából, alig volt időm, ma meg már leginkább a fejlesztésekre koncentrálok, már ha éppen szükséges. Tulajdonos is vagyok, így nem rokkanok már bele a munkába. Azt, hogy mim van viszont nem írom le, elég legyen az ami az adatlapomon látható :)
tasiadam: Amikor kezded akkor nem sok az időd valóban, de később ha jól csinálod lesz, és az általad leírt összeg többszöröse is simán megkereshető. Én 52 éves vagyok, akár a lábamat is lógathatnám fél napokat már, pont ezért is van időm itt is írogatni, játszogatni, gyerekeket nevelni, családdal foglalkozni, a ház körüli munkákra meg van mindig ember :)

[ Szerkesztve ]

(#99) kolopele válasza Kolbi_30 (#94) üzenetére


kolopele
nagyúr

+1, főleg ezért: "keresni is fognak" Amikor valaki nagyon érti a dolgát őt keresik meg, nem a konkurenciát, aminek híre is megy gyorsan, és még többen keresik meg.

[ Szerkesztve ]

(#100) Yutani válasza Timer (#89) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez szép volt! :)) :R

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.