Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gothic20


gothic20
aktív tag

Így is túl vannak árazval a vga-k. Lassan eljutunk oda, hogy egy rx560 újonnan 70k lessz.....

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2) petison válasza gothic20 (#1) üzenetére


petison
tag

Háá jaa.

Habár én azt szoktam mondani, semmi sem drága, csak a mi fizetésünk kevés.....

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

"Egyrészt az NVIDIA és az AMD között is egyre komolyabb a harc"
Az AMD-nek elfelejtettek szolni errol.

Erdekes lesz ez a dragulo tenyezo, ugye voltak pletykak hogy a kovetkezo szeriat olcsobban tervezi adni az Nvidia. Rossz esetben emiatt lesz ugyanannyi mint a Turing.

(#4) menpee


menpee
aktív tag

Trendforce: "Lehetséges, hogy talán egyszer a jövőben emelkedni fog a videókártyák egy komponensének az ára."
Viszonteladók: "Dobjunk rájuk 20%-ot holnaptól, biztos, ami biztos."

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Csak dráguljanak nyugodtan, kijön az új konzolgeneráció aminek a grafikai szintjére és hatalmas pályaméretére 1-2 évig nem tud válaszolni a PC, az Nvidia nagy megelégedéssel az egekben tartja majd az árakat a kripli AMD miatt és 2021től mindenki vesz egy konzolt, mert most már 4K tv-vel együtt is olcsóbb mulatság mint PC-n csak a proci+VGA ára. :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Csak a szokásos...sok a kereslet, árvíz,bedöglött az erőmű tönkrement a termelés stb. :C :W

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#7) Abu85 válasza Busterftw (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

7 nm-re ~háromszor drágább lapkát hozni, mint 12 nm-re. És olcsóbban akarják adni? Seems legit. :D

Ne higgyetek el minden pletykát, főleg ne olyat, amelyek arról szólnak, hogy egy cég önként veszteségbe taszítaná magát. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Televan74 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ma olvastam hogy a konzolok ára is valahol 460-520$ közé tehető majd. Nálunk tuti lesz majd 500-600€. 150.000 -180.000 Ft feletti konzol ár. Szép új világ. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) CPT.Pirk válasza Abu85 (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor egy ideig marad az, hogy veszünk az aprón olcsón RX570 vagy 580-at és kihúzzuk velük egy ideig? Vegát alig látni aprón, az 5700-ak meg drágák.
nV oldalt most nem nézve...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) paprobert válasza Abu85 (#7) üzenetére


paprobert
senior tag

A tapeout drágább, ami egy egyszeri 30 millió dolláros extra költséget jelent egy átlagos lapkánál. Ez darabra levetítve nagyjából 15 dolláros többletköltséget jelent a GPU tervezőjének.
Ezt alapul véve a végfelhasználói árnak valamennyi biztosítékkal együtt is max $30-ral kellene emelkednie a 7nm miatt.

Nem 100-150 dollárral, amit most leműveltek a gyártók. Azért álljon már meg a menet. :D

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#11) .mf válasza Televan74 (#8) üzenetére


.mf
veterán

"Nálunk tuti lesz majd 600€,na ezt kell beszorozni kb. 325 Forinttal. "

A kis optimiska ;] A nyár vége óta alig volt 330 alatt a forint, ellenben a 335-be többször is belekóstolt. Mire a következő generáció kijön, a 340-en se lepődnék meg. Lehet, hogy 200k-ba lesznek a konzolok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Televan74 válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Adjam el 80.000 -ért a Vega 56 Pulse -t? Az RX 5700 -as meg +55.000-60.000 Ft -ért nem kell! Én inkább már a 2020 -as év végére nyálazom a bohócot. ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Abu85 válasza paprobert (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha csak 30 millió dollár lenne, akkor nem lenne gond.

Inkább ezek a chipdizájn költségei:

(#9) CPT.Pirk: Soha többet nem lesz olcsó. Nincs mire várni. Az 5 nm még drágább lesz. Ezt meg kell szokni, vagy meg kell szökni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) CPT.Pirk válasza Televan74 (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Adjam el 80.000 -ért a Vega 56 Pulse -t?" - én olyan 60-ra gondoltam, de egy kis alku belefér. ;) Már úgy is használt. :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) Televan74 válasza .mf (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Látom még a szerkesztés előttire válaszoltál! :R Nem akartam ennyire sokkolni a társaságot. ;]

Nekem mindegy az ár, én már döntöttem. Két konzol + 4K TV. Melléje szeretnék még egy 1080p -s matx -s pc -t. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) MaraTóni


MaraTóni
tag

csak addig szórakoznak az árakkal, amíg Kína nem lesz teljesen önellátó mindenben... akkor majd jönnek az olcsó kínai memóriák és akár VGA-k is... :) akkor majd bajban lesznek ezek a.....

(#17) paprobert válasza Abu85 (#13) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez irreleváns, ebbe jóformán még a folyón lévő üdítőautomata utántöltése is bele van számolva.

Ha hirtelen ennyire égbekiáltóan gazdaságtalan lenne új chipet tervezni új node-on, akkor fogná az AMD az RDNA-t, visszaportolná 12 nm-re, és járatnák 1.5-1.6 GHz-en a mostani 1.9 helyett
Hasonló kihozatallal, 15%-kal lassabban, hasonló fogyasztáson.

De nem ezt teszik.

Szerk:
[link] Ebben a videóban Jim Keller konkrét számokat mond, hogy mennyibe kerültek egyes termékek a különböző node-okon. 130nm 1-2 millió dollár, 28nm $10millió, 14nm $40millió. Ezek az árak idővel csökkennek.

A 16nm FinFET-et említi, ami 100 millió volt amikor kijött, és már 20 felé közelít. A 7nm pedig több mint egy éves már.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#18) GeryFlash válasza Abu85 (#13) üzenetére


GeryFlash
veterán

Software alatt itt mit kell érteni és miért száll el ennyire 7 és 5nm között?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#19) S_x96x_S válasza Abu85 (#7) üzenetére


S_x96x_S
őstag

- mekkora a GPU-s raktárkészlet jelenleg ? Valószínüleg már nem akkora a raktárkészlet, de fél éve még elég magas volt.

- HBM2E -es GPU-k várhatóan már 2020 H2 -ben jönnek.
Ez talán csökkenti a nyomást a DDR5/DDR6-on.

Mottó: "A verseny jó!"

(#20) paprobert válasza paprobert (#17) üzenetére


paprobert
senior tag

Illetve a költségek jelentős része átlagolható több SKU-val.
Gondoljunk csak bele, már rég becsődölt volna az AMD, ha 1.2MRD dollárt fizetett volna ki a Zen2, RadeonVII, 5700XT, 5500XT kvartettért csak a tavalyi évben.

A redundáns költségeket, + a 7nm korát tekintve az általam becsült 30 milliós átlag felár teljesen reális.

A GDDR6 miatti árnövekedés egy sokkal kevésbé megkérdőjelezhető faktor,
bár az is több mint 1 éves technológia, tehát már nem kuriózum.
A kártyák ára inkább amiatt nőhet, mert a konzolok miatti nyomás következtében több VRAM-ot kell a kártyákra aggatniuk, hogy versenyképes alternatívát kínáljanak a dedikált grafikus egységekkel.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#21) Terek


Terek
tag

Hova drágulnának már?Nem elég nekik,hogy minden kategória ára megduplázódott?Nevetséges….

(#22) Depression


Depression
veterán

A bányászláz lecsengett, de az árak maradtak. A tőzsde továbbra is kívánja azt az extra profitot, különben mélyrepülésbe kezdenek a részvények.
De kicsiben is ez megy, mikor drágul 10%-ot a liszt, akkor a kenyér ára emelkedik 20%-ot. Mikor csökken a liszt ára, a kényér ára nem változik. :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) Abu85 válasza paprobert (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, ez ennyibe kerül. Egy része persze újrahasznosítható, mert tervezheted az architektúrát modulárisra, de az első terméknek mindenképpen ennyi a költsége.

(#18) GeryFlash: Az a szoftver, ami a sematikus dizájnból fizikait generál. Ma már ezt nem kézzel csinálják, hanem géppel. Ezt egy node-re egyszer kell megírni.

(#19) S_x96x_S: Relatíve nagy a raktárkészlet, de nem annyira nagy, hogy ne legyen kezelhető. Nyilván a HBM2 irreleváns, azt nem érinti a GDDR6-os drágulás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> "a TrendForce a gyártási kapacitás 15%-os emelkedésére számít."

A DRAMeXchange szerint 5% felett lesz a drágulás 2020Q1 -ben , de majd helyreáll ...

Graphics DRAM prices to rise over 5% in 1Q20, says DRAMeXchange
https://www.digitimes.com/news/a20191226VL203.html
DRAMeXchange believes that contract prices for graphics DRAM will rebound in the near future.

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Jah persze csodálkoznak miért pörög a KONZOL biznisz, szerintem én is egy vidám PS5 tulaj leszek.

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Akkor továbbra se veszek PC-t gamera :D
Nekem az árazás az üzemanyagéra hasonlít... Ha lemegy maximum pár hetes késéssel minimális összeggel csökken az ára amint drágul azonnali max másnapra felmegy az ára..

Vagy emlékezzünk vissza a HDD üzemeket elöntő vízre... minden üzletben azonnali áremelés volt akár 200% is...

Szóval ha 5%-ot jósolnak az minimum 10-15% lesz végfelhasználó felé.

Továbbra is zsugorodó piacról van szó, s ezt érzi mindenki.

#13- Abu forrás? Valahogy hihetetlennek tűnnek az összegek...

(#27) Abu85 válasza ftc (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a TSMC-től van.

Oka van annak, amiért nem gyártat a sarki zöldséges lapkát, amikor már mindent odaad a bérgyártó. Egyszerűen marhára költségesek az új node-ok. Persze a költségek egy része egyszeri kiadás, például a szoftver, de ettől egyszer ki kell dolgozni, és ez már nem egy cégnek vállalhatatlan, ezért maradtak elég sokan 20 nm fölött.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Kolbi_30 válasza Televan74 (#12) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én most váltottam, 4k ra. Vega56 pulse karival, vennék egy 5700 pulset, de nagyon nem érzem hogy szükségem lenne rá. Ultra helyett high vagy médium, lathato különbség nincs. Az fps meg rendben van.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#29) Depression válasza Abu85 (#27) üzenetére


Depression
veterán

Sok millió darabot adnak el, nvidia és amd együtt. Lófütty is lehetne a szoftver, de mint írtam, itt a részvényeseket kell kielégíteni. De én nem tartozom a gamerek közé, nekem pár év múlva elég lesz váltanom egy használt 1070-re 1080p-hez, a mostani 970 helyett.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) ftc válasza Abu85 (#27) üzenetére


ftc
nagyúr

Aha megtaláltam.

Ez Apple A13,A14-ra érvényes [link] , de a kb a többi designra is hasonló árban vagy arányban lesz.

(#31) kolopele


kolopele
nagyúr

Én elleszek a 2080 Ti - vel szerintem még egy darabig, úgysem várható erősebb kártya ahogyan elnézem, habár reménykedem benne hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#32) CPT.Pirk válasza Abu85 (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abu, amúgy a Vega kártyákkal mi lett? Azokat gyártják még, vagy az 5700xyz kártyák megjelenése miatt feledésbe merülnek?

Azon gondolkodom, hogy 1440P-re egy Vega56-ot veszek majd használtan, mert azzal az árral nem igazán tudnak versenyezni az új Radeonok, ráadásul inkább csak fogyasztás terén jobbak, ami annyira nem fontos számomra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33) Akula válasza MaraTóni (#16) üzenetére


Akula
őstag

aztán megint embargót vezetnek be mindenre ami kínai

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) kolopele válasza GeryFlash (#5) üzenetére


kolopele
nagyúr

Már most is ott van sokunknak a konzol a PC mellett, hiszen az exclusive címek miatt mondhatni kötelező.

(#35) raveinT válasza kolopele (#34) üzenetére


raveinT
tag

Azért az új konzolok se váltják meg a világot, hiába írnak róluk szépeket. Zen2 és navi alapú rendszerek lesznek, azaz mire kijönnek, már jó eséllyel akkor "elavultak" lesznek a legújabb pc alkatrészekhez viszonyítva. Cserébe a játékok amik pc-n már akár negyed áron kaphatóak, a konzolon sokszor még mindig teljes áron érhetőek csak el, és fizetni kell, hogy olyan alap dolgot használj, mint az online multiplayer.

Akkor már inkább kifizetem a drágább PC alkatrészeket, a generáció során bőven megtérül az ára a konzolhoz képest.

Ami az exkluzív játékokat illeti:
nyilván ízlés kérdése, de pl. a mostani generációban egy bloodborne meg egy last guardian amire azt mondom, hogy érdekelt volna, amit pc-n nem lehet játszani. 2 játék szerintem nem ér meg egy konzol vételt, akkor már kölcsönkérem egy konzolos ismerőstől egy hónapra a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Drágulhatnak a grafikus kártyák"

Hova? Nem elég már fél milla egy csúcskártyáért? A fizetések mikor drágulnak? :) Amúgy meg valami olyasmi volt hogy az AMD nem növel VRAM-ot, mert szarrá tömörít mindent benne, meg hatékonyabb ez-az miatt nem kell neki több. Az Nvidia meg vegye át a jó szokást tőlük!

[ Szerkesztve ]

(#37) Albigator válasza Kolbi_30 (#28) üzenetére


Albigator
őstag

-4K
-Vega56
-Az fps meg rendben van

Kérlek mesélj még. :C

Mondjuk az nagyon relatív kinek mi az az FPS szám ami "rendben van" de ez nekem akkor is fura. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) kolopele válasza raveinT (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha ránézel az adatlapomra, azért láthatod hogy erősen PC párti vagyok, és fejleszteni is fogom amint megint lesz értelme. Mindenesetre nekem a Zelda megért egy Switchet, ahogyan a God Of War és az Uncharted 4 meg egy PS4 - et, és amit nagyon-nagyon várok, az a The Last Of Us II ( na és persze a PS5) :)

(#39) the_mad


the_mad
aktív tag

A vásárlóknak be kellene lassan mutatniuk a középső ujjukat a PC hardver gyártok felé. Ha fél évig a kutya nem venné a szarjaikat, akkor talán észhez térnének.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#40) Dr. Akula válasza Televan74 (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Még mindig olcsóbb mint egy 2080Ti. Igazából akkor kezdődik majd el a vándorlás konzolra, ha megoldják végre a billentyű + egér támogatást (nem csak akkor ha a fejlesztőnek épp úgy tartja a kedve, akinek persze sose tartja úgy). Olyan ez mint az SLI támogatás a DirectX12-ben: rábízzuk a fejlesztőre a kód megírását, hát mi lett belőle? Már 1 játék se támogatja.

(#41) Dr. Akula válasza MaraTóni (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

... amik majd alapértelmezetten elküldik a PIN kódodat a kínai államnak, meg ha ugyanannyit tudnak majd mint a nyugati, akkor ugyanannyit is fognak kéárni érte. Kína nem Robin Hood, ők is ugyanarra a profitra mennek amire az eddigi játékosok.

(#42) kolopele válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért, billentyűvel meg egérrel lehet normálisan játszani? Sosem tudtam csak kontrollerrel, kizárólag ezért kérdem :) SLI kapcsán teljesen egyetértek, már az 1080 esetében is csak kínlódás volt.
the mad: Azt nem lenne egyszerű kibírnia annak, aki nem foglalkozik az árakkal csak a minőséggel, fejlődéssel, és alig várja hogy simán fusson egy Metro is 4K - n legalább 60 fps - el maxon.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ed_007 válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Ed_007
aktív tag

A csak kontrolleres irányítás tart vissza engem is a konzoltól.

(#44) keIdor válasza raveinT (#35) üzenetére


keIdor
titán

Máskülönben nem lehetne őket adni 500 dollárért, úgy, hogy SSD is lesz benne... mert most nem lehetne még.

Lesz Zen 3 meg 5800XT(?) a piacon, ennyivel lesz másabb a felállás... Intelnél ugyanezek a Skylake magok lesznek továbbra is, nVidia meg jön a még drágább Amperrel, itt meg is van az ürügy az áremelésre... konzolon ugyanúgy akcióznak, semmivel nem drágább a játék.

Fú de drága havi 1200ft multiplayerre, eszem megáll... biztos a 400 ezres videókártya jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#45) Kolbi_30 válasza Albigator (#37) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Black desert megy fix 60 fps ultran, wows 50 fps, division2 55 60 között. Battlefront2 fix60.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#46) ted_tris válasza GeryFlash (#5) üzenetére


ted_tris
tag

Ha olyan konzolok jonnek ki aminek pc oldalrol 2 evig nem lesz alternativa az a konzol egy mig21 hangerejevel fog partizni es lesz vagy 1500 dollar.
Ha mindent uberelo konzolra varsz arccal fogsz fekezni.. :C

#44
Persze zen 3 meg nem letezo 5800xt mindent alazo ssd ami csak pc-n melegszik konzolon nem.
Mindez kijon majd 200 watt alatt (hogy ne turbina hutoje legyen) 500 dollarert , mert az amd a sonynak ingyen adja mivel a kinai no az terezanya csak maszkban.
Ha az nv arat emel az amd is fog.
Az intelt meg teljesen ertelmetlen volt belekavarni.
Erdekelne az a vilag amiben elsz. :C

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#47) raveinT válasza keIdor (#44) üzenetére


raveinT
tag

Igen, de ez csak a megjelenés éve, amiről beszélünk. Utána még évekig upgrade nélkül kellene, hogy bírja a konzol, ami a mostani generációnál sem jött össze (pl. Last guardian az alap készüléken nem bírt konstans frameratet, csak a pro-n, stb.).

Az 1200 ft nem hangzik soknak, de ha matekozunk kicsit: 2013-ban jött ki a ps4, ha megvette valaki akkor, és nyúzza a multit a ps5-ig, ami 2020 végén jön ki, akkor az 7*12*1200=108 000 ft.
Az már azért nem olyan kevés, ha azt vesszük, hogy amúgy egy alap funkcióért fizetsz pluszba, ami pc-n nem igényel többlet költséget.

Amúgy nem védem az elszállt videokártya árakat, de szerencsére nem is kell a legerősebb/legdrágábbat megvenni ahhoz, hogy tartsa a pc a tempót a konzollal. Ha az ember pl. vett egy gtx 970-et egy évre a ps4 megjelenése után, azzal simán kihúzhatta az egész generációt, csillagászati összeg költése nélkül.

(#48) szasanyi


szasanyi
félisten

Drágulhatnak tehát valszeg drágulni fognak... pedig a normáls, valóban gamer kártyák ára már így is horror. Az pedig hab a tortán, hogy egy valóban indokolt-e vagy csak a korábbi, RAM mizéria ismétlődik a pofátlanul magas profit érdekében, valós indok nélkül. :U

(#49) zseko válasza Albigator (#37) üzenetére


zseko
veterán

Division 2
Ott az fps a sarokban. A rögzítés meg még pluszban le is fogott párat, a helyenkénti darabosság amiatt (is) van, anélkül simább, és több. Jó, nyilván nem fix60fps.

Mellékzönge, BF5 meg csak 4K-ban hozott játszható játékot (igaz csak 35-45fps-el), 1080p-ben hiába volt meg a 80fps is, élvezhetetlenül szaggatott. És a kiadó szerint az az 1300X az ajánlott proci hozzá :((( ami nekem is volt.

HR24.hu

(#50) Dr. Akula válasza kolopele (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

JÓL játszani csak azzal lehet. Különben miért kiáltanának egyből csalást a kontrolleresek ha egér ellen kellene valamit felmutatniuk? :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.