Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) DeFranco válasza gerii (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem igazán mondtál ezzel semmi konkrétumot azon kívül, hogy internetes emberek mondtak sok dolgot sokmindenről.

Kenyérsütők között amit mondtál, leszarom hozzáállás, tukmálás, csakalegjobb nem igazán releváns, mert itt tényleg egy alapvető élelmiszerről van szó aminek az egyszeri beruházásán nem spórol aki csak ebből él. Qrva drága, de jobb mint kísérletezni. Hobbi célra jó lehet a köztes kategória, de ott úgysem veszik észre ezeket a különbségeket szerintem.

felhasználás módja értsd: 4 éve folyamatosan ezt a kenyeret sütjük/esszük, 2-3 naponta megy a gép, túl vagyunk már több mint 300-400 sütésen biztosan, családban és ismerősi körben van még 5 másik kenyérsütő gép velük folyamatosan egyeztetünk, receptet és tapasztalatot cserélünk.

persze ha ez neked hobbi cél, és arra gondoltál, hogy nem ebből üzemeltetek kézműves látványpékséget, akkor nem szóltam :) mi egyszerűen csak ezt esszük 4 éve naponta kétszer. :)

szerk:

A többivel problémák voltak, nem jól sütött, a jó/rossz sütések aránya magas volt, hang, fogyasztás, kenyérméret, a kenyér minősége, héja, beleragad-e a lapát, meddig bírja a fazék, a motor mikor megy tönkre a melegtől.

nem jól sütött: nem tudom értelmezni. mintaszerű héj és textúra pipa

jó/rossz sütések aránya: mindig jó, szinte ipari mértékben egyforma a minőség ha kétszer-sokszor sütjük ugyanazt. új receptnél meg akármi van, legalább egyet iterálsz, megpróbálod megsaccolni a lentebb kifejtett anyagismeretből, hogy mi a helyes arány, megcsinálod és korrigálsz. ez nem a gép dolga, hanem a tiéd. ugyanazt beledobva ugyanaz jön ki 100%-ban.

hang: igen?

fogyasztás: igen?

kenyérméret: a nagyobb méret az üst űrtartalmával egyezik meg, a kisebbik pedig arányosan kisebb. más kellene legyen?

kenyér minősége: mégpedig?

héja: leírtam.

beleragad-e a lapát: ha letakarítod a tengelyt és a lapátot akkor nem ragad bele az üstbe, ha nem takarítod le, beleragad, ilyenkor 1 percig ázik vízben és lejön magától. tada.wav

meddig bírja a fazék: 4 év és tökéletes. so what?

motor mikor megy tönkre a melegtől: 4 év és tökéletes. so what?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.