Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#156) domedee válasza Jégkokó (#155) üzenetére


domedee
senior tag

Kb piacvezető multi cég, és nem gyártósori mérnöknek kerestek, hanem a fejlesztés felé inkább. Ha nem is sikerül elsőre, nem kell elkeseredni, csak türelem kell és úgy odamenni az interjúra, hogy ők érezzék, te kellesz nekik. Én pont négy hónapig keresgéltem melót. Eközben elküldtem olyan 35-40 helyre emailben + 10-15 állásbörzés + 5 cégnél saját honlapon át, ezekből válaszoltak olyan 5-re rögtön, hogy nem kellek (manpower ügynökséges hirdetések, ha jól rémlik). Behívtak 6 helyre és az utolsó sikerült. Eközben elvonatoztam/buszoztam 25-30e Ft-t és 2500km-t kb. De még lehet, hogy fogok az elkövetkezőkben kapni válaszokat a jelentkezésekre, néha tetű lassan megy a HR-esek szekere. Bár azt el kell mondjam, hogy nekem idáig a személyes tapasztalataim csak pozitívak az interjúkról. A válaszadási képességük már nem annyira, sőt inkább az a jellemző, hogy nem hívnak.

Van egy jó trükk, ha tudsz olyan belső embert keríteni, akit ismernek a HR-esek, akkor kérjél tőle egy olyan mail-címet, ahol olyan ember kapja meg, aki tényleg lelkiismeretesen megnézi, hogy a cv-d alapján kellesz-e a cégnek. Azt írd meg neki, hogy kinek az ajánlására küldöd a levelet neki. Az nem baj, ha nem a te területedhez tartozik, mert akkor olyannak tudja odaadni, aki foglalkozik vele és ismeri a helyzetet. Én pl. így küldtem egy nagy autóipari cégnek, de a HR-s a gazdasági részen volt, mégis tudom, hogy behívtak volna (még lehet, hogy fognak), csak közben szóltunk az ismerős ismerősének, hogy köszi az ajánlást és az infót, de már sikerült.

Ja, nagyon fontos a jó motivációs/kísérőlevél.

Mondjuk nem tudom, neked mi a területed?

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.