Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

FTP használata ma már semmiképpen sem ajánlott, nincs hibaellenőrzés a protokoll szintjén és a tűzfalon sem szeretjük a portok miatt. Az FTPES már jobb volna, mert legalább az első problémát megoldja (az SSL / TLS miatt).

Ingyenes SFTP szerver pedig létezik Windowsra többféle is (Rebex, FileZilla, stb), sőt még létezik OpenSSH implementáció is, amit a Microsoft portolt, és letölthető Windows 10 / 11 esetén a Windows Update-en keresztül. Ha engem kérdezel, akkor csak az SFTP-t tudom javasolni.

(#2) Doky586 válasza UnA (#1) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

FileZilla servert használok. NEM ismeri. A kliensében van csak sftp támogatás.

(#3) Doky586 válasza UnA (#1) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te szednéd be a pénzt..? :D

(#4) ncc1701 válasza UnA (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Cégnél futtatok ftp szervert, pont azért, mert egy sima total commanderrel lehet hozzá csatlakozni. Köszöni szépen, jól van, soha nem volt vele semmi baj. :)

(#5) UnA válasza Doky586 (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

Tőlem távol áll a gondolat, hogy windowsos szervert futtassak, csak neked kerestem ezeket is. :)

A FileZilla tényleg nem tudja, de a Rebex Tiny SFTP Server a saját oldal szerint ingyenes alkalmazás: https://www.rebex.net/tiny-sftp-server/ És persze továbbra is ott van a Microsoft-féle OpenSSH.

Gondoltam esetleg utánanézel ezeknek, mielőtt leírod, hogy nincs rá ingyenes lehetőség...

(#6) Doky586 válasza UnA (#5) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kiipóbáltad volna nem javasolnál ilyen progit. :)

(#7) Gargouille


Gargouille
őstag

Én sajnálom, hogy kivették a böngészőkből, mert semmi észerű indokát nem látom, hogy miért ne maradhatott volna bennük mint opció (max külön bekapcsolhatóan). Sok okból még továbbra is szükség lehet rá és bosszantó, hogy külön kliens kell hozzá. Az IE legyilkolását is hasonlóan buta dolognak tartom, ha más nem, akkor mint opciós lehetőséget érdemes lenne meghagyni, nagyon sok régebbi eszköz csak IE-vel érhető el normálisan.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#8) Doky586 válasza Gargouille (#7) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal az IE-t csak a win11-ből vették ki, a win10-ben továbbra is használható. Még évekig. Akár más böngésző mellett is FTP-re a blog képe szerinti egyszeri beállítás után.

(#9) Gargouille válasza Doky586 (#8) üzenetére


Gargouille
őstag

Én úgy tudom 2022 június 15-én komplett visszavonják. De lehet te többet tudsz. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) zoo8800 válasza Gargouille (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

Jól tudod, Win10-en (kiv. LTS) júni 15 után el se indul majd az IE11.

rip and tear, until it is done

(#11) Doky586 válasza Gargouille (#9) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De mit is jelent ez?
Csak azt olvasni hogy ősztől nem kap frissítéseket, főleg FTP-hez, azt se tudtam hogy eddig kapott. :)
De arról nem olvasni sehol hogy kényszerített uninstall lesz. Azaz az FTP letöltést továbbra is hozzá lehet rendelni. Vagy ti mást olvastatok?

[ Szerkesztve ]

(#12) joghurt


joghurt
addikt

Az FTP az mióta p2p?

És miért is jó egy olyan protokolhoz ragaszkodni, ami kódolás nélkül, plain textben nyomja át a jelszót?

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Gargouille válasza zoo8800 (#10) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, én is így tudtam. Szervert és LTS-t kivéve legyakják mindenhol.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#14) Gargouille válasza joghurt (#12) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem feltétlenül a ragaszkodásról van szó, nyilván ahol csak lehet, már nem FTP-re épít az ember, de sok olyan szoftver/eszköz van, ahol még használatos ez a protokoll és nem mindig van lehetőség cserélni.

Kicsit hasonló ez is mint a flash (amit amúgy rühelltem) legyilkolása. Voltak például olyan hardver eszközök, amiknek flash alapú volt a konfigurációs felületük...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#15) Doky586 válasza joghurt (#12) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az FTP az mióta p2p?"
Úgy értve hogy egyenrangú felek egyenrangú emberek közt. Pl egyik ember a barátjának, és nem kell hozzá harmadik fél (pl felhőtárhely vagy tracker szerver, ami naplóz, stb)

"ami kódolás nélkül, plain textben nyomja át a jelszót"
Ez csak az IE és filekezelő módszer esetén van, TC és más FTP kliens esetén a FTPS már TLS titkosítva küldi, ugyanúgy mint a modern böngészők. De a titkosítatlan forgalom se hiszem hogy probléma amikor Sanyi átküldi a barátjának az 50GB-os filet anonimous-ként jelszó nélkül. Ti ezt legegyszerűbben és leggyorsabban hogy tennétek meg? :F

(#16) ncc1701 válasza joghurt (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem ragaszkodás. Fentebb írtam, letöltesz egy total commandert, és működik. Céges szinten használjuk tizen éve, eszünk ágában nincs lecserélni másra.
Nagy titkok nincsenek az ftp szerveren amúgy. Installerek, ilyesmik. Praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért ne ismerénk...? :Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) proci985 válasza Doky586 (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a p2p egy halozati kommunikacios modell. az ftp client/server alapu.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Doky586 válasza proci985 (#18) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt tudom...

De akkor hogy kell nevezni azt amihez nem kell 3.fél és akár egy internet nélküli LAN-on is működik?

[ Szerkesztve ]

(#20) joghurt válasza Doky586 (#19) üzenetére


joghurt
addikt

File-megosztás? :U

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Gargouille válasza Doky586 (#19) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem csak nevezd úgy, ahogyan hívják: FTP. ;)

#20 joghurt:
Az sem jó, mert ez nem "fájl megosztás", hiszen nem egy fájlt osztasz meg többekkel, hanem egy könyvtár tartalmát teszed hozzáférhetővé / tallózhatóvá.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) hcl válasza Gargouille (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Technikailag peer to peer az is, mert két fél között megy :) Csak ugye ez régebbi úgy 20-30 évvel, mint pl. a DC vagy a Napster.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Doky586 válasza joghurt (#20) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem fejezné ki egyértelműen hogy nem SMB, mert azt nevezi a köznyelv "file-megosztás"-nak..
A lényeg az hogy egyszerű (max 1-2 kattintás) két egyenrangú internetfelhasználó közt (még ha a protokol nem is egyenrangú).

Gargouille: az se jó, mert ezzel a 3betűs rövidítéssel csak akkor találkozik a nem informatikus ha elküldik a boltba FTP kábelt venni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Gargouille válasza Doky586 (#23) üzenetére


Gargouille
őstag

"az se jó, mert ezzel a 3betűs rövidítéssel csak akkor találkozik a nem informatikus ha elküldik a boltba FTP kábelt venni... "

Ott a pont! Ezen jót derültem. :DDD :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#25) Gargouille válasza hcl (#22) üzenetére


Gargouille
őstag

Ja, technikailag ezen az alapon bármelyik fájlátviteli protokoll p2p. :D De valójában nem, mert az FTP az szerver-kliens megoldás, nem "egyenrangú" elosztott kapcsolat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#26) hcl válasza Gargouille (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, közvetlen átvitel, olyan szempontból két peer között megy... De pl. azok, ahol egy köztes cuccon is átmegy (szerveren) , az nem.
Nagyon sokféle felosztás lehet.
Másik szempontból kliens-szerver, igen. (De alapvetően mindig van egy küldő fél, meg egy fogadó "igazi" p2p esetben is ... szerver, és kliens :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Doky586 válasza hcl (#26) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A helyzet az hogy még a torrent sem olyan egyenrangú mint ahogy hirdetik. Kell hozzá 3.fél mint torrent oldal és 4.fél is mint tracker szerver. Persze lehetne DHT-t is használni, de erről lebeszélik az embereket és szerintem az emberek kevesebb mint 1 ezreléke torrentezett valaha is tracker szerver nélkül. :B (nehéz lenne megmagyarázni miért kapcsolja be a haver)

Sőt 2 ismerős közt nehezebb bonyolultabb legenerálni a torrent filet mintha FTP-n küldeném át. FTP esetén elég egy cetlire felírni az ip címet, vagy sms-ben átküldeni (ip, port, usernév jelszó), míg egy torrent filet nehézkesebb eljuttatni bárhova, egy magnet linket cetliről v sms-ből visszaírni gépbe kész rémálom szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) hcl válasza Doky586 (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egyenrangúnak volt hirdetve? :F

Napstert, DC-t nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) proci985 válasza hcl (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

client/server is mehet ket fel kozott. p2p gyakorlatban azt jelenti, hogy szimmetrikus a halozati kod a csatlakozo felek kozott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Gargouille válasza Doky586 (#27) üzenetére


Gargouille
őstag

Teljesen egyetértek ebben, az FTP tényleg egy kőegyszerű dolog és bizonyos megkötésekkel szerintem még nagyon sokáig van létjogosultsága.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#31) UnA válasza ncc1701 (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak a kedvedért megnéztem, még a Total Commander is tudja kezelni az SFTP-t. :)

De látom, hogy nagy rajongótábora van az FTP-nek, szóval tőlem használjátok egészséggel. Még szerencse, hogy a blogbejegyzés is erősen javasolja az SSL/TLS opciót...

(#32) hcl válasza proci985 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) Doky586 válasza UnA (#31) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis a kliens-el volt gond. Hanem hogy te sem tudtál mutatni egy használható (pl filezilla) színvonalú sftp szerver programot. A használhatatlan diákmunka kivitelű rebex tiny és az 1000$ progi közt nincs semmi. :(((

(#34) hcl válasza Doky586 (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ssh szerver kezeli.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) UnA válasza hcl (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

(#36) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg tudtok ajánlani olyan FTP letöltő programot ami kihelyettesiti az IE-t win11-en és szög egyszerű. (azoknak akiknek még a TC is túl bonyolult lenne) ?
Hogy ha rákattint böngészőben egy ftp: linkre azt le tudja tölteni. Ne kelljen semmit se 'beállítgatnia'..

(#37) UnA válasza Doky586 (#36) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak neked: command line ftp? ;)

De a File Explorer is tudja, miért kellene Totális Kommander?

(#38) Doky586 válasza UnA (#37) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt tudja majd használni a 80+ éves dédanyám?

(#39) fatpingvin válasza Gargouille (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezzel maximálisan egyetértek. firefoxon nekem nagy felhőbörödés volt amikor az FTP support megszűnt és az about:config-ban sem találtam semmit amivel újra lehetett volna éleszteni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) proci985 válasza Doky586 (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

dropbox? drive? onedrive? viber?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Doky586 válasza fatpingvin (#39) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal (a járvány előtt) már a http kivezetését is szorgalmazta (javasolta?) a G hogy csak a https maradjon a böngészőkben. :((

(#42) Doky586 válasza proci985 (#40) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez 3.fél mind, nem direkt..
Egy 50GB-os film átküldése nem megoldható velük.

[ Szerkesztve ]

(#43) aujjobba válasza Doky586 (#42) üzenetére


aujjobba
addikt

80+ eves dedmaminak miert jo 50 gigas filmeket FTP-n atkuldeni?
Plex, aztan kesz, sokkal intuitivabb hasznalni, erre valo.

(#44) proci985 válasza Doky586 (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

es megis minek kuldozgetnel direktben full BR isokat dedanyadnak?

skype volt p2p talan 2012ig egyebkent.

erre meg jo lehet egy privat NAS otthon, de ahhoz kell tavoli belepes is, meg nem art valamennyire ranezni a security reszhez is ha online belepest is akarsz engedni. Synology es ZyXel modellek tudnak ilyet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Doky586 válasza aujjobba (#43) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert az fizetős és amúgy sincs oda feltöltve pl az unokája esküvőjéről készült sokórás hd videó... :K

[ Szerkesztve ]

(#46) aujjobba válasza Doky586 (#45) üzenetére


aujjobba
addikt

Elofizetes nelkul is hasznalhato a Plex, teljesen ingyen.
Nincs oda feltoltve: a plex-nek megadod azt a konyvtarat, ahol az eskuvoi video van.
Feltetelezem megvan neked, ha mar egyszer FTP-n akarod elerhetove tenni.

(#47) proci985 válasza Doky586 (#45) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

meglatogatod es attolod neki mobil vinyon cserebe nemi sutiert? ;)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) fatpingvin válasza proci985 (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

viccnek jó volt.

mutass ebből egyet, ami egy szabványos protokollt használ adatátvitelre mindenfajta bonyolítás nélkül.

értsd mondjuk egy curl vagy egy wget le tudja szedni az adatot és nem kell egy egész böngésző hozzá tömm MB-nyi javascript szeméttel.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) aujjobba válasza fatpingvin (#48) üzenetére


aujjobba
addikt

Emberunknek epp olyan cucc kell, amit a dedmama is tud hasznalni, tehat Doki kuld egy linket, mami rakattint, letoltes elindul.

Erre vagy egy plex a megoldas (ha csak mediatartalomrol van szo), vagy egy barmilyen SFTP szerver, plusz a mami gepen peldaul egy WinSCP.
Korabban UnA linkelt leirast az SFTP szerver + WinSCP kliens beallitasarol.
#35

Doky586: Azt javaslom, ha odajutsz vedd komolyan a biztonsagi eloirasokat (privat/publikus kulcs alapu beleptetes pl.), mert ezek nelkul az internetre kiengedni fajlmegosztast nagyon veszelyes. Nem veletlenul lett a sima FTP kiszedve a bongeszobol, nem azert tortent, hogy Teged idegesitsen. Nagyon egyszeru zsarolovirusokat es egyebeket beszivni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos ha itt [kép] IE helyett valami mást akarok választani akkor az áruház se tud ajánlani semmit [kép] , hiába telepítek onnan ftp progit, az sem jelenik meg a listában.

(#51) aujjobba válasza Doky586 (#50) üzenetére


aujjobba
addikt

[link]

Raboksz egy FTP linkre, feldobja az alkalmazas valasztot, ott WinSCP-t valasztod es bekattintod, hogy mindig azt hasznalja.

Ellenorizni a modszert nem tudom, nincs se FTP-m se Windows-om, esetleg kiprobalhatod.

[ Szerkesztve ]

(#52) hcl válasza Doky586 (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Winscp.
Vagy : az ő gépe a SFTP szerver (természetesen nem standard porton érhető el kintről), és te töltögetsz fel rá.

De az FTP szervered helyett csinálhatsz https-t is nem standard porton, és annál egyszerűbb nincs a kliens számára.

Nekem ezt csinálja a home szerver. Itthon SMB-n feltöltök valamit, és az látszik a webszerveren. Ha képeket akarok megosztani, mellé dobok egy php galéria scriptet (ez 1 file), és onnantól azon a címen egy képgalériát kap az, akinek elküldöm a linket. Meg ugye lehet jelszavazni is.

De látod, ha azzal kezded, hogy valami kéne, amit egyszerű kezelni FTP helyett, akkor máris könnyebben segítettünk volna.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) Doky586 válasza aujjobba (#51) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam. Ha Chrome vagy Edge van telepítve és a listában ezek vannak kiválasztva alapértelmezés szerint akkor nem történik semmi. Semmi se ugrik fel. Nincs mit választani. Ennyi.
Firefoxot nem ismerem, de emiatt nem érdemes azt telepíttetni.

[ Szerkesztve ]

(#54) UnA válasza Doky586 (#50) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak a kedvedért kipróbáltam a céges gépen (Windows 10), és ott Firefox esetén be lehet állítani, hogy ftp://... URL esetén hozzárendelem az explorer.exe nevű szigorúan titkos Microsoft fejlesztést. És működik.

(#55) Doky586 válasza hcl (#52) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valamit félreértesz. Nem nekem van rá szükségem. Ükanyám sincs. ezek csak példák voltak, de látom nem sikerült megértetni a helyzetet hogy legalább tudni kéne hogy kell átadni fileokat egyszerűen másnak 3.fél nélkül.

(#56) UnA válasza hcl (#52) üzenetére


UnA
Korrektor

De igazából csatlakozok @hcl kollégához: webszerver. Automatikusan tud listázni file-okat, nem kell újabb portokat nyitni a tűzfalon, stb. És még a Windows hülyeségei ellen is védve vagy, ami nem enged csak a Store-ból válogatni.

(#57) Doky586 válasza hcl (#52) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"De az FTP szervered helyett csinálhatsz https-t is nem standard porton, és annál egyszerűbb nincs a kliens számára."

Igen ez is javaslom/használom, de ez olyan egyszerű hogy felesleges leírni.
A HFS programmal viszont csak http megy azaz nincs titkosítás (https), ezért javasoltam a blogban inkább az FTPS-t.. Amúgy is (ahogy írtam) a http-t ha kivezetik akkor ez is ugrott.

[ Szerkesztve ]

(#58) aujjobba válasza UnA (#56) üzenetére


aujjobba
addikt

Haladobb felhasznaloknak ott a File Browser, az is sima filekezelest tud nyujtani HTTP(S) kapcsolaton, bongeszobol.
Talan valamivel szofisztikaltabb megoldas.

(#59) proci985 válasza fatpingvin (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

dedi szerintem nem arch linuxozik am ;)

50GBs fileoknal meg par meg ide vagy oda nem erdekes

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#60) hcl válasza Doky586 (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, azt hittem.
Elég sok jó módszer hangzott el asszem.

Miért kéne ilyen HFS jellegű cucc? :F Van erre is ötezer progi... Ha neked csak a FTP felel meg, akkor persze nem lesz jobb semmi, de ugyanazt a funkcionalitást, ha böngészős letöltést akarsz, akkor tudja a HTTPS is.
Ha meg local háló, akkor SMB, NFS.

@aujjoba : Már én is írtam a filebrower-ről, de erre is van sok egyéb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) Doky586 válasza hcl (#60) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Elég sok jó módszer hangzott el"
Nagyon helyes. Legalább az ide látogató tud válogatni belőlük ha elolvassa őket.
A blogban nemis foglalkozok a szerver oldallal, inkább a kliens oldal egyszerűsítése a lényege.
Van már 1000 oldal szerver installálás leírás a weben, felesleges lenne egy 1001 edik.

FTP és FTPS elérése kliensként otthonról nem probléma, céges tűzfal mögött lehet vele inkább gond, de ha az munkához kapcsolódik akkor oldja meg a rendszergazda, vagy otthonról próbálkozzon letölteni ha hazaér.

FTP(S) szervernél meg hogy nem 1 hanem 2 db portforwardot kell beállítani (az SFTP-hez képest) a szolgáltatós routeren az semmiképp nem lehet gond (cégnél se). :K

[ Szerkesztve ]

(#62) Male válasza Doky586 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Mi a gond a DHT-val, ha valakinek át akarok küldeni valamit?

(#63) Doky586 válasza Male (#62) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs vele semmi gond.
De van akivel hamisan elhitetik hogy van és nem meri a DHT-t bekapcsolni mert a kedvenc torrent oldalain ezt mondták neki... :W

(#64) Male válasza Doky586 (#63) üzenetére


Male
nagyúr

Értem :)
Pedig nagyon hasznos pont arra, amiről írtál. Még csak kétszer volt rá szükségem az évek során, de akkor nagyon jól jött, hogy át tudtam így küldeni amit kellett.

(#65) JHC


JHC
tag

Én még nem használtam de létezik a megoldás fájl küldésre. Egy barátommal akartunk így fájlokat cserélni, de meg tudtuk oldani aztán simán email melléklettel, mert le tudtuk redukálni az adatmennyiséget, az óriás fájl keretén belülre.

(#66) Doky586 válasza JHC (#65) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"létezik a megoldás fájl küldésre"
Hát persze hogy létezik. :DDD De mind "3.fél"
Erre jó példa az email óriáslevél is.. :U

(#67) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Azért vannak még ipari cuccok, ahová kell FTP elérés, de az ilyen böngészős támogatás hiányát nem sajnálom, nekem csak a nyűg volt velük, nehéz vagy nem is lehet paraméterezni és gyakran nem működtek. Érdemesebb valami külön eszközt használni, akár parancssorost ütemezett feladatokhoz, VPN-en vagy helyi zárt hálón meg kit érdekel, hogy milyen biztonsági dolgokat támogat az FTP, a TLS is plusz nyűg ilyen helyen, inkább legyen az egész hálózat jól szeparálva.
Én csináltam már olyan rendszert, ahol ipari vezérlőkről jöttek adatok VPN-be burkolt FTP-n, az adatokat megrágattam egy programommal, majd fel a DB-be. A kliensek már csak a DB-vel összekötött webes felületet látták, az mindegy volt, hogy a háttérben a PLC-k hogy kommunikálnak, hisz úgy sem lehetett őket direktbe elérni. Tudom, ilyen eszközökre is vannak már mindenféle biztonságosabb protokollok, akár webes adatátvitel, de amikor a nyüves FTP fájllistázás is megterhelte az adott eszközt, ha nem takarítom időközönként a naplókat és idő sincs ismerkedni támogatott technikákkal, akkor bizony nagyon jól jött az FTP.

Irodai és otthoni alkalmazásra viszont tényleg legyen webes kliens, rendes tanúsítványkezelés, fancy feutúrák ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#68) JHC válasza Doky586 (#66) üzenetére


JHC
tag

Valamiért lemaradt a linkem, lehet már nagyon be voltam rúgva.

[link]

(#69) Doky586 válasza JHC (#68) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az FTP és a HTTPS blog célja is az volt hogy a lehető legegyszerűbb módszert ismertessem, főleg kliens oldalra. Ebbe még egy új program telepítése sem fér bele. Főleg nem egy ismeretlen 6 éve frissítetlen (vagy fizetős/30napos demo) program.
Ha egyébként torrentezik akkor a meglevő torrent progija még szóbajöhet. Lehet majd ezt is leírom részletesen egy bejegyzésben.

(#70) JHC válasza Doky586 (#69) üzenetére


JHC
tag

A torrentes verzióról csinálhatnál egy írást, mert több helyen van írás a neten hogyan is kell csinálni, van amelyik az opentrakkert használja, van amelyiknél, az utorrentben kapcsolják be a beépített trakkert.

(#71) JHC


JHC
tag

https://send-anywhere.com/

Találtam ezt az oldalt, és egész egyszerű használni. A programot nem próbáltam csak a webes verziót. A webes verziót próbálva viszont rájöttem, hogy helyi hálón nem jó használni, mert minden ugyanúgy az interneten keresztül megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.