Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Azért vannak még ipari cuccok, ahová kell FTP elérés, de az ilyen böngészős támogatás hiányát nem sajnálom, nekem csak a nyűg volt velük, nehéz vagy nem is lehet paraméterezni és gyakran nem működtek. Érdemesebb valami külön eszközt használni, akár parancssorost ütemezett feladatokhoz, VPN-en vagy helyi zárt hálón meg kit érdekel, hogy milyen biztonsági dolgokat támogat az FTP, a TLS is plusz nyűg ilyen helyen, inkább legyen az egész hálózat jól szeparálva.
Én csináltam már olyan rendszert, ahol ipari vezérlőkről jöttek adatok VPN-be burkolt FTP-n, az adatokat megrágattam egy programommal, majd fel a DB-be. A kliensek már csak a DB-vel összekötött webes felületet látták, az mindegy volt, hogy a háttérben a PLC-k hogy kommunikálnak, hisz úgy sem lehetett őket direktbe elérni. Tudom, ilyen eszközökre is vannak már mindenféle biztonságosabb protokollok, akár webes adatátvitel, de amikor a nyüves FTP fájllistázás is megterhelte az adott eszközt, ha nem takarítom időközönként a naplókat és idő sincs ismerkedni támogatott technikákkal, akkor bizony nagyon jól jött az FTP.

Irodai és otthoni alkalmazásra viszont tényleg legyen webes kliens, rendes tanúsítványkezelés, fancy feutúrák ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.