Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kalandor válasza Hieronymus (#100) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Finoman próbálok fogalmazni, csak rávilágítani, hogy egyetlen hozzászólásba sikerült önellentmondást gyártani.
Amit kiemelsz, az pont nem ellentmondás. Az autópályázás jól (vagyis nem ideálisan, de sokkal jobban) megy nyugatabbra mint itthon.
Ott inkább éreztem társas játéknak mint az itthoni helyzet individualista ámokfutásnak / tudatlanságból-gyakorlatlanságból fakadó esetlenségének kettősségét.

A többivel már megint nem tudok mit kezdeni, én toleráns vagyok.

(#102) bambano válasza Hieronymus (#100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem olyan komoly az az ellentmondás (vagyis de :) )
az életben tapasztaltakat veti össze az álmaival, ezért érzed ellentmondásnak.

nálunk pedig a folyamatos büntetéssel lehet célt elérni, mert mi ilyenek vagyunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) Kalandor válasza bambano (#102) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A kint tapasztaltak leírása álomszerű csak az itthoniak után. A nyugati ember sem "jobb", csak e tekintetben jobban van szocializálva.

(#104) #56573440 válasza Kalandor (#103) üzenetére


#56573440
törölt tag

Meg ott pár száz ajtó a követési távolságot leszarom jutalma, és simán kiszednek a sorból pl index elhagyasert. Egesterben mesélte a nepperuk hogy helyszínen fizetett már utóbbi miatt. Lehet azért ennek is van eredménye.

(#105) Viszlát válasza Kalandor (#95) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt egy jobb nyugati társadalomban belenevelik az emberekbe...

Haha, merre turistáskodtál? :) Belenevelik ja, büntetésekkel. Németeknél például a nem biztonságos előzésnek is van vagy 4-5 különböző besorolása a hozzá tartozó büntetési tétellel és ezek még csak a másokat nem veszélyeztető esetek, mert az már külön kategória. De büntetik a jobbra tartás elmulasztását is, hogy a témához kapcsolódjak, simán kiszednek, emlékeim szerint 120 pénz.

Lassan 30 év eltelt a rendszerváltás óta, szóval tényleg ideje lenne annak a felfogásváltásnak amit emlegetsz és elfelejteni végre ezt az álomnyugat baromságot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106) dugo_ válasza Viszlát (#105) üzenetére


dugo_
veterán

És azzal mi a baj, ha pénzzel szelídítik meg a közúti forgalomba másképp nem illő vadbarmokat? :U

[ Szerkesztve ]

(#107) Viszlát válasza dugo_ (#106) üzenetére


Viszlát
addikt

Semmise, olvasd el mire reagáltam. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#108) ncc1701 válasza Kalandor (#103) üzenetére


ncc1701
veterán

Vayg csak nagyobb az esélye annak, h megb@sszák, mert mondjuk több a kamera, í]y nem érdemes rizikóznia.
Már régen mondom, trafit, kamerát minden kereszteződésbe is.

(#109) Hieronymus válasza Kalandor (#101) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az autópályázás...de sokkal jobban) megy nyugatabbra mint itthon"

Persze, jobban megy.
Többet kell autópályázni és javulni fog otthon is.

A német helyzetet ismerem jobban. A pályán közlekedők több mint fele már nem német.
Az idősek többsége csak városban vezet, esetleg országúton. A pályát elkerülik.

Egy kis cégnél dolgozom. Karácsonykor derült ki, 27 ország polgárai dolgoznak nálunk.
Az úton ennél jobban nemzetközibb lehet a vezetők összetétele.

"..én toleráns vagyok.

Csak jó úton haladsz a tolerancia felé.
A tolerancia nem csak azt jelenti, hogy elfogadjuk a mást/másságot. A tolerancia azt is jelenti, hogy értéknek tekintjük azt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#110) Blindmouse válasza ncc1701 (#108) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Semmi értelme. A sebességkorlát azért van, hogy a baleseteket elkerüljék, és ne legyen zaj. Ugyanazon az úton nyáron délben 110-el lehet menni, míg télen hóesésben ködben csúcsforgalomban 60 is sok. Erre rátesznek egy 90-es táblát.
A relatív gyorshajtás a veszélyes, meg a noobláma pegueot vezetők.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#111) bambano válasza Blindmouse (#110) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A relatív gyorshajtás a veszélyes, meg a noobláma pegueot vezetők.": meg a kalandorok...

öööö :P :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#112) Blindmouse válasza bambano (#111) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Most nézem Peugeot 206-osa volt/van...
Csak Jeremy Clarksont tudom idézni:
"To prevent accidents, you simply ban all Peugeots from the road.
They are invariably driven by people who don't know what they're doing, changing lanes without warning, pull out without stopping and fall asleep without noticing. Once the Peugeots are banned, road accidents will fall by - I reckon - 95 per cent."

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#113) Mister_X válasza Blindmouse (#112) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan már... nem a kocsi a hibás, hanem az idióta, aki vezeti. Annak meg tök mindegy, hogy Peugeot, Ford vagy Suzuki van alatta.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#114) Kalandor válasza Blindmouse (#112) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

sekély
e kéj

De legalább csillagom fel tudott ragyogni kies lelked sötét egén.

(+ bambano is kipipálhatta a napi kalandor-oltogatást)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.