Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kenwood


kenwood
veterán

En 7-8 evesen voltam utoljara disznovagason.
Emlekek :
Nagyon visit a diszno,omlik a ver a nyakabol,egy feher femlavor alatta.
Aztan hatan fexik, es egy langszoroval simogatjak.
Nem kaptam sokkot,de nem is elveztem,es tizen se tudtak volna ravenni,hogy en szurjam nyakon.

Ez mar par evvel kesobbi,szakadtam a rohogestol,a zenet is imadtam akkoriban :
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#152) TazLeacher válasza kenwood (#145) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az uj alfahim oroszlan elpusztitja a korabbinak az utodjait.

Ezt ugye csak viccnek szántad, ugye? Vagy még véletlenül sem szerettél volna párhuzamot húzni bárminemű emberi dologgal. Legalábbis nagyon remélem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#153) lezso6 válasza TazLeacher (#148) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, nem, nem buli, hanem kb kötelesség. Nem értem miért kell rögtön a fasizmust belelátni. Ez arról szól, hogy ők bizony képesek maguk is, kell a francnak böllér. Megélnek a jég hátán is. Megtanítják az 5 éves óvodást is, hogyan legyen igazi férfi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#154) King Unique válasza holyseat (#136) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk megint elgondolkoztató, hogy egyesek mennyire nem tudják értelmezni egy hsz lényegét, mondandóját...

De segítek: fentebb arról volt szó, hogy régebben nem feltétlen volt ám minden háztájon ilyen-olyan robbanótöltetes / elektromos / pneumatikus eszköz az adott művelet elvégzéséhez. Sőt, manapság sincs. Ellenben mégsem jelentgettek fel tömegesen mindenkit csak azért, mert úgy vágta le a disznót, ahogy. Na persze akkor még az sem volt divat, hogy mindenki mindent feltölt a netre. Sőt, lehetőség sem nagyon volt rá. Illetve azt nem vágom, hogy én hol állítottam olyat, hogy manapság is az az ideális, ha úgy csinálják, ahogy régen? De mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#155) kenwood válasza TazLeacher (#152) üzenetére


kenwood
veterán

Nem viccnek.

Szoktam elmelkedni kulso szemlelokent.
Mint aki sosem elt semmilyen foldi tarsadalomban.

Abban az aspektusban egy betegen szuletett gyermek egy evolucios zsakutca,akinek a vadonban max napjai lennenek,aki az esetleges szaporodasaval szennyezi az emberiseg DNS-et.

Aki vegso soron ugyanugy anyag,energia,mint egy kodarab.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#156) buherton válasza TazLeacher (#148) üzenetére


buherton
őstag

Juuj, de nagyon nem vagy képben egy normál disznótorral. Akarva akaratlanul a gondozással előbb-utóbb kialakul egyfajta szeretet az állat felé. Még akkor is, ha a legelejétől tudod, hogy a spájzban fogja végezni. A másik, ami igazából a buli, hogy mivel komoly munka a dinszóvágás, ezért a közelebbi rokonok és ismerősök is jönnek segíteni, emiatt lehet egy közösségi esemény.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#157) totron válasza TazLeacher (#142) üzenetére


totron
addikt

A félre- és belemagyarázás nagyon jól megy, szerintem te sem tudod miért forgatod végletekbe ilyen szinten a disznóvágást, mint jelenséget. Mit bizonyítasz ezzel, hogy mennyire fejlett vagy? Az 5 éves gyerek részével én is egyetértek, de akkor mit mondasz nekik? Gólya hozza a gyereket, a hús meg a teszkópultban terem? Legyünk vegánok, mert úgy is jó a testünknek? A gyereknevelés egy folyamatos műfaj, nem egymagában a leölés képe és ténye marad meg benne, jó esetben. Ha kontextusba vannak foglalva az események, ha rendszerben láttatjuk a fiatal elmével a világot, akkor tudni fogja, hogy mit hova tegyen és nem, nem fogja leszúrni embertársait. Itt kiragadásra került az, hogy 5 éves és megy az óbégatás, ahelyett, hogy mindenki az odafigyelős nevelésre koncentrálná energiáit, nem pedig csak pontszerűen, egyszer-egyszer megkínálni a kicsiket pár kötelező nagyigazsággal. Az életet tanulni kell, nem túl tanácsos valamelyik extrémitásban megragadni: járj kendővel a szád előtt, nehogy lenyelj egy muslicát. Nórmális? Amolyan mélyvárosiak a soraid, ha meg nem haragszol.

Az evésről, az életben maradásról szólt régebben, meg ma is a vágás, az összejövésről, meg a hagyományok tartásáról, az alacsony intelligenciájú egyedeket, akik történetesen megjelennek és tevékenykednek disznófeldolgozásos eseményeken és szociopaták/pszichopaták adott esetben (nem túl nagy halmaz ez így már azért) nagyon nem kellene kiterjeszteni a téma szereplőinek egészére, nem gondolod? Semmivel nem előremutatóbbak vagy értelmesebbek a gondolataid effajta elcsúszottságukban, mint akikről írsz, csak éppen előjelében különbözik, de egyik végállapot sem túl egészséges.
Nem tudom miért gondolják annyian, hogy ha egy összetett témakör egy elemét - ne ölj meg semmit, egyben ne is halj éhen - pumpálják az utódba orrvérzésig, azzal már le van tudva minden. En inkább amiatt aggódnék, hogy hogy simítódnak el bennük az ellentmondások. Mert ugye felmerül benne a kérdés, hogy apu, de akkor hogy a retekbe létezzek én, mint ember, ha semmit nem "bántok"? Édes istenem, annyira infantilis ez.

Magam a gyors, tiszta munkában hiszek, szenvedés okozása természetesen nem cél, de valahogy fel sem merül ez a kérdéskör, kivéve a te és hasonszörű gondolkodók fejeiben (megszakérteni valami távolról a legszebb műfajok egyike és lám, mennyi természetazonos végkövetkeztetés kijön!:/)

Ti akkor vegetáriánusok vagytok? Nem személyeskedni akarok, de egyszerűen nem látom azt az írásodból, hogy majdan széleslátókörű utódok kerülnének ki a kezeid közül, ha rajtad múlna. Nézd már meg az írásod: szükséges ételelőállítási procedúra elengedhetetlen elemét emeled ki és azonosítod egy indokolatlan emberöléssel. Óvodás-e vagy? Egyébként akkor már rendben van a dolog, ha lókukit nem tudtok a húsfeldolgozás folyamatairól? Mint a "passzív" táp esete, mikor 5 centivel bentebb került a venti, nagyon jó. Sokkal rosszabb helyzetben vagy, ha nem tudsz a valós előzményekről semmit, ugyanis nem tudod mit eszel - és ezt próbálom nem közhelyként átadni.

(#158) totron


totron
addikt

Ja és amit buherton is ír, megvan a maga miértje, metodikája és helye mindennek, attól még, hogy sokan nem látják át őket - egyben automatikusan félre is gondolják alaposan - attól még nem véletlenül alakult ki, például a böllér, mint olyan sem. Ismeretlen állatot mindig könnyebb kinyírni, mint a sajátot. Na ugye, hogy semminemvéletlen és senki nem hülye/állat (vagy épp mindenki, nézőpont kérdése). Ha mégis saját jószágot kellene killelni, hát príma módszert dolgozott ki az evolúció arra is: ha a többedik napot töltöd már éhkoppon, bizony többmindent bevállalsz, mintha teligyomorral nyomatnád a túldomesztikált kényeskedési rigmusokat.

A fentinek némiképp ellent mond és soha nem fogom megérteni, mikor nem tudom melyik afrikai ország, nem tudom mikori elhúzódó vérengzései miatt nem volt ennivaló és számos fekete bajtársunk éhenveszett, mert nem volt hajlandó siklót, békát reggelizni. Sem ebédelni, sem vacsorálni. Pedig. :)

(#159) King Unique


King Unique
titán

Ha már fentebb annyira ragozva volt, hogy mi a humánus és mi nem, akkor az alábbi cikkek, illetve videók elég megdöbbentőek. Látszik, hogy hiába a modern eszközök, nem feltétlen olyan kíméletesek azok sem, sőt...

Megdöbbentő! - Élve darabolták a marhákat a vágóhídon (videó)

Hatalmas razzia kezdődik a francia vágóhidakon

Csak erős idegzetűeknek!

[ Szerkesztve ]

(#160) TazLeacher válasza buherton (#156) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tényleg nem vagyok képben. Szerintem ebbe a "szeretet" dologba viszont inkább ne menjünk bele, mert egy kicsit szerintem mást értünk az állat "szeretete" fogalom alatt (nem konkrétan a disznóé, bármilyen állaté).

Még mindig nem értem, hogy az, aki majd a hurkát tölti vagy a húst fogja darálni, annak miért kell végignéznie az állat leölését. Bocsánat, de ha én valamit nem élvezek, és nem kell ott lennem, akkor nem vagyok ott. Márpedig eddig akármilyen felvételt láttam, ez valahogy mindig így volt. Vagy mire vannak ott? Részvétet nyilvánítani? Bár az is igaz, hogy nem túl sok ilyen felvételt nézegetek, nekem ez valahogy nem szórakozás.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#161) Polllen válasza King Unique (#154) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából nem erről volt szó. Arról, h taglózták-e a disznót vagy sem. Egy dorong, fejsze lapos fele, meg még jó pár dolog alkalmas erre. A legtöbb embernek ma sincs ilyen modern eszköze disznót kábítani.

totron

A disznó egészen stresszes lesz, amikor lefogod és élve kiviszed az ólból.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#162) lezso6 válasza TazLeacher (#160) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Még mindig nem értem, hogy az, aki majd a hurkát tölti vagy a húst fogja darálni, annak miért kell végignéznie az állat leölését."

Nem kell, közeli ismerőseimnél rendszeresen van vágás, segítenek, s nem szokták megnézni, mert nem akarják. De ez miért probléma? Amit nem látsz, az nem történik meg?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163) buherton válasza TazLeacher (#160) üzenetére


buherton
őstag

Nem tudom te mit értesz szeretet alatt, de én azt, hogy ha:
- az ólba mész, akkor már előre köszönsz az állatoknak, beszélsz hozzájuk munka közben, na meg morogsz rájuk, ha éppen olyat csinálnak
- biztosítod télen a fűtést, nyáron a hűtést nekik (amit amúgy bírnának simán)
- figyeled, hogy mit szeretnek jobban, mennyire kell a moslékot megsózni
- hozol nekik friss herét vagy mást amit szeretnek

Elnevezni már nem szokták, mert az már túl személyes.

Még mindig nem értem, hogy az, aki majd a hurkát tölti vagy a húst fogja darálni, annak miért kell végignéznie az állat leölését.

Én se értem, hogy miért kell ott lennie.

Na mert kinek szórakozás a disznóölés vagy úgy általában az állat ölés?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#164) TazLeacher válasza lezso6 (#153) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez a hozzászólás minden, ami nem én vagyok...hogy legyen igazi férfi? Szerintem nem attól lesz egy férfi igazi férfi, hogy meg tud ölni késsel egy védekezni képtelen állatot. Ettől sok minden lesz, csak férfi nem. A fiaimból - már most látom - hogy sosem lesz ILYEN igazi férfi. Az én fiaimat együttérzésre nevelem, és segítségnyújtásra, és nem arra, hogy bárki is az erőszaktól lesz igazán férfias. A nagyobb lányommal már beszéltünk arról, hogy az állatokat mi is megesszük, ahogy más állat is megeszik más állatokat. De nevelésből valahogy kihagytam, hogy attól lesz valaki igazán férfias, hogy egy védtelen állatot tud bántani. Bizonyára az én nevelési elveimmel van a baj.

Ööö, nem, nem buli, hanem kb kötelesség. Ez arról szól, hogy ők bizony képesek maguk is, kell a francnak böllér.

Pontosan. Meg lehet ezt tanulni. Attól nem kell látványosságnak, és bulinak lennie. Nagyon f@sza dolog megszerelni a zsigulit is -8 fokban, azt mégsem nézik 15-en, amikor valaki csinálja. Pedig az is egy remek buli az alkoholizálásra. Nekem senki nem mondja, hogy komplett családok kellenek egy disznó feldolgozásához. Ez egy társadalmi esemény és nem kötelesség. Nagyon sok ember van ott, akinek semmi dolga, csak a buli miatt megy, mert meghívják rá egymást. Ne fárasszuk egymást a belemagyarázásokkal. Érdekes módon amikor fát kell vágni, arra valahogy nem mennek családok hétvégente egymáshoz, pedig az is egy igen kemény meló.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#165) King Unique válasza Polllen (#161) üzenetére


King Unique
titán

Hát már ne is haragudj, de azt, hogy egy nagy disznót valaki a fejsze lapjával csapkodjon, azt inkább nevezném állatkínzásnak, mint kábításnak...Pláne, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elsőre kimúlik tőle. Nem nagyon láttam még sehol ilyen módszert. Az meg a másik, hogy ha egy nagyobb állat begorombul, akkor az megint érdekes lehet...Hallottam olyat, hogy volt ahol a vadászt hívták ki lelövetni, mert senki nem mert bemenni az ólba a szájába akasztani a kampót, meg odatartani a taglópisztolyt.

(#166) TazLeacher válasza buherton (#163) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mást. Ez nem szeretet. Ez gondoskodás. Azt írtad, hogy a név az túl személyes lenne. A szeretet márpedig személyes.

Tényleg nem szeretném elbagatelizálni a dolgot, mert az lesz, hogy trollkodok, de pont ma reggel szereltem ki az akkut a kocsiból, és hidd el, én is beszéltem közben az autóhoz a -13-ban. Sok szépet nem mondtam.

Na mert kinek szórakozás a disznóölés vagy úgy általában az állat ölés?

Hát pl. annak, aki rávesz egy 5 éves gyereket erre, amiről szól az egész topic. Nekem ne próbáld megmagyarázni, hogy az 5 éves gyerek azért volt ott, mert szükség volt a munkájára.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#167) Egon válasza TazLeacher (#160) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tényleg nem vagyok képben

Nincs ezzel semmi baj, csak akkor nem kellene ennyi marhaságot ex catedra kijelenteni. Próbálok néhány dolgot megvilágítani.
Előrebocsátom, hogy mindig is utáltam a disznóvágást. Kiskorom óta mentünk segíteni a nagyszülőknek ilyenkor. Hideg volt, büdös volt, ráadásul nem is szerettem az ilyenkor frissiben készülő kajákat (a karajt igen, de azt jellemzően nem vágáskor készítik el).
Miért kell ennyi ember? Rendkívül egyszerű. A hagyományos módszerrel egy ember nem bír levágni egy disznót. Lehet nézni szuperhősös filmeket, meg ugyebár Sandokan is elbírt egy tigrissel teljesen egyedül, de attól még nem ez a valóság. Azt a disznót le kell(ett) fogni.
Sajnálat kérdése. A nagyapám sokszor átment a szomszédba, amíg levágták az állatot. Nehezen engedte el, pedig nagon szerette a disznótorost. Amikor kívülállóként hallgatod, hogy visít, mindenki sajnálja (én is természetesen). De ha részt veszel benne, ha az a feladat, hogy le kell vágni, ehhez le kell fogni, oldalára dönteni stb., akkor már nem sajnálod. Mert míg visít, te küzdesz, birkózol vele, hogy a böllér le tudja szúrni. Ilyen egyszerű a dolog pszichológiája.
A gyerekek pedig azért nézik/nézték végig (régebben), hogy majd felnőttként tudják, hogy mit kell tenni. Köze sincs a vérszomjhoz.
Hja, a pia (amit fentebb említettek) általában rumos tea képében került a szervezetbe, rendkívül praktikus okokból: k*rva hideg van ám decemberben, ha több órát kint kell tölteni a szabad levegőn.
Ennyi.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#168) Chaser válasza TazLeacher (#166) üzenetére


Chaser
titán

talán azért volt ott, mert primitívek a szülei és/vagy rokonság, ami abból is látszik, hogy feltöltötték publikba a videot
tipikus hülye valaki és még reklámozza is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) buherton válasza TazLeacher (#164) üzenetére


buherton
őstag

Gondolom nem faluhelyen nőttél fel. Mondjuk én sem, mert a kertvárosban is lehet disznótort tartani.

Mert hány ember kell a zsiguli szereléshez? Max 2-3, akkor is lennének ott 15-en? :F

Pedig én mondom neked, hogy komplett család kell egy dinszótorhoz, ha egy nap alatt be akarod fejezni a munkát. Nálunk három generáció jön össze és mindenkinek van mit tennie és még néha ígyis kevesen vagyunk.

Amúgy pedig igenis jó buli, de nem abban a környezetben, amire te gondolsz. Összejön a család apraja naggya. A nők a konyhában serénykednek, a férfiak pedig a disznó körül. Ilyenkor van idő a családnak beszélgetni, no mag önmagában a közösen végzett munka is örömet okoz. Nem mellesleg nálunk nem volt divat a pálinka soha.

A fa meg tud romlani? A fával közel sincs annyi macera, mint a disznó feldolgozással. Azt csak darabolni kell.

Abszurd tévképzeteid vannak a disznóvágásról.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#170) totron válasza Polllen (#161) üzenetére


totron
addikt

Há' ezt mondom.:)

jer1cho, nem felvételeket kell nézegetni, hanem benne lenni abban az élethelyzetben (termszétes falun, az volt mindig is), abban a szükséghelyzetben (enni kell). Kívülről és távolról nyilván hogy a kegyetlenség(ként átélt) vetülete fog dominálni. Ilyenképpen nem kerülnek helyesen értelmezésre a látottak. A gyerek meg azt tartja természetesnek, amivel kiskorában/kiskorától találkozott, gondolom a cél az lett volna, hogy ne egy természettől, hagyományoktól teljesen elidegenedett metroszexuális polgár legyen belőle. Átlagnevelés mellett valóban túl korai az 5 év, egy értő és odafigyelő nevelés esetén viszont belefér, illetve természetes. Na nem a konkrét leszúrás, késsel a kézben, az tényleg túlzás. Kiváltképp 5 éveseknek van kitalálva egyébként a koca kunkori farkának szorongatása.:) Az jó és megfelelő szerep.

(#171) TazLeacher válasza Egon (#167) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semmi újat nem írtál.

Beszúrok egy képet:

Csupa olyan ember, akinek ott kell lennie, mert szükség van a munkájára. Sőt, még fényképezőgépek is a vágás szerves részét képzik. Nem kell nagy trükk, google kereső. És nem úgy kerestem, hogy "extrém disznóvágás, ahol nagyon sokan vannak". Az állat halott, körülálljuk, fotózkodunk vele...már bocsánat, de ez tényleg egyáltalán nem tűnik úgy, mintha buli lenne. Tök olyan, mintha mindenki csak azért lenne ott, mert segíteni kell a feldolgozásban.

Ajánlom a képhez tartozó cikket, aminek megint semmi köze az általam már említett társadalmi eseményhez, mint olyanhoz. Ez csak a szükség.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#172) 3shae válasza TazLeacher (#142) üzenetére


3shae
aktív tag

Végre valaki..
:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#173) Polllen válasza King Unique (#165) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Az meg a másik, hogy ha egy nagyobb állat begorombul, akkor az megint érdekes lehet..."

Mert nyilván úgy lefogni ezt az állatot, hogy jól meg lehessen szúrni, sokkal egyszerűbb lesz... :U Ezért tartom veszélyesebbnek az éber disznó leszúrását.

Elsősorban ezért szoktak taglózni otthon. Biztonságosabb, de ezt már írtam többször bár feleslegesen.

A fejsze lapos fele, nem a lapja, hanem a fejsze fejének lapos része, kvázi kalapácsként használva. A pisztoly pontosan ugyanezt teszi. Ha nincs pisztoly, azt használják, ami van. Sajnos ahogy a pisztoly se mindig jön be elsőre, úgy ezek se. Ez vele jár. Ettől még ajánlott a pisztolyt használni, ahogy korábban is írtam. Biztonságosabb, egyszerűbb, pontosabb.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#174) djculture válasza buherton (#169) üzenetére


djculture
félisten

Az biztos hogy nem nagyon kellett kondi termekbe járni elég volt a kézi hurka töltővel megtölteni egy rahedli kolbászt meg hurkát, a kezem majd le szakadt a végére :) Ahhoz is eleve már két ember kell egy bikából nyomja a másik meg a végén a töltést végzi. Fiam neked jó erőd van felkiáltással én mindig a hajtó voltam.:) Ma már az is motoros sok helyen.

[ Szerkesztve ]

(#175) Tikakukac


Tikakukac
titán

Csoda dolog ez az internet meg a videózás/fényképezés. Gyerek szúr disznót, félresikerül, csirkenyakat vágnak el és kaparászik utána meg ilyen mocskos dolgok történnek. Elképesztő. Ja, hogy ebben nőttem fel meg látok mai napig is hasonlót ha hazamegyek Pestországból? Ja.

Ilyen az, amikor emberek szembesülnek azzal a világgal amiben élnek és elkapja őket az az érzés, mintha évtizedekig lefagyasztva lettek volna. Beindulnak a reakciók és megy a csapkodás, jogfinkedés meg minden egyéb vérmérséklettől függően. De én örülök neki, azért haladunk. Ezért szeretek vendégeket is fogadni szülőföldemen. Annyira korlátoltak az emberek világképben, hogy amint meglátnak valami olyat ami nem illeszkedik bele az elképzelésükbe, egyszerűen error code-ot dob az agyuk és csak néznek bambám. De tanulni és tapasztalni sosem késő, ez a rideg valóság csak eddig ne tudtatok róla :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#176) buherton válasza TazLeacher (#166) üzenetére


buherton
őstag

De gondoskodással együtt jár a szeretet is. Vagy te nem sajnálnád eladni az autót, ha mondjuk sok időt töltöttél volna el a bütykölésével? De, akkor miről beszélünk?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#177) buherton válasza TazLeacher (#171) üzenetére


buherton
őstag

Nagyon kevered a szezont a fazonnal. Ezek olyan disznóvágások, amikre olyanok járnak, akik életükben nem láttak disznóvágást, de valószínűleg disznót sem és kíváncsiak rá, hogyan megy.

Most komolyan egy ilyen miatt lehúzod az összes disznótort? Te jó szagú... :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#178) lezso6 válasza TazLeacher (#164) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig próbáltam úgy írni, hogy az sugalljam, hogy ez baromság, s nem érted egyet vele. :D Szerintem is az, de leginkább ez az ok, nem pedig az, hogy élvezetből csinálják, mert olyan jó ölni. S ugyan mindkettőt elutasítom, de látok elég nagy különbséget a kettő között, pl utóbbi büntetőjogi kategória.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#179) buherton válasza djculture (#174) üzenetére


buherton
őstag

Ez főleg akkor igaz, ha disznótor másnapján töltik a kolbászt, mert este jól kihűl és kemény lesz. Hurka kevésbé gáz, mert a friss abált belsőségek plusz a rizs melegen tartja a töltésig és könnyebb szerkezetű is, ha pl. a tüdő is bele kerül.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#180) King Unique válasza Polllen (#173) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy melyik módszert alkalmazzák, az függhet az állat méretétől, természetétől is. A kisebbre, szelídebbre rá szoktak ülni, leteperik stb. és utána bökik. A taglózás lehet bizonyos szempontból jobb és egyszerűbb, de még utána is rúgni szokott az állat és annál is vigyázni kell. Ha meg akkora nagy dög + goromba, akkor azt nem nagyon fogod otthon se bökni, se taglózni...Fejszével csapkodni meg pláne nem. Illetve azt megint nem vágom, hogy én hol állítottam azt, hogy "úgy" csinálnám, vagy mindenkinek úgy kell? Szóval nem nekem kell itt magyarázni, meg megpróbálni kioktatni... ;) Lehet azoknak, akik manapság is azzal a bizonyos módszerrel csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#181) TazLeacher válasza buherton (#176) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Látom nem tudod elengedni a dolgot. Nem. A gondoskodással nem jár együtt a szeretet. A szeretettel jár (optimális esetben) együtt a gondoskodás.

Vagy te nem sajnálnád eladni az autót, ha mondjuk sok időt töltöttél volna el a bütykölésével? Nem. Maximum a beleölt időt sajnálom. Tipikus, "ha már ennyi időt töltöttem vele"...ha szerinted az a szeretet, hogy valamivel sokat foglalkozol...akkor erre nem tudok mit mondani. A legtöbb olyan felfogású embernek, mint amilyen te is vagy, szerintem kiégne a retinája, ha végignézné, hogy élünk mi egy állattal.

Az a baj, hogy továbbra sem érted - meg szerintem más sem - hogy nem a disznóvágással, mint ténnyel van bajom. SŐT! Én alapvetően úgy gondolom, hogy a háznál tartott állatok SOKKAL-SOKKAL nagyobb megbecsülést kapnak, mint bármelyik gyári állattermelő, ahol ténylegesen nem érnek többet, mint egy csavar a darálógépben. A disznóvágás kell ahhoz, hogy kaja legyen az állatból. A gond ott kezdődik részemről, amikor ez buli lesz, akár még az állat szenvedése árán is. (Meg ugye amikor a kegyetlenkedés lesz a buli.)

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#182) holyseat válasza lezso6 (#153) üzenetére


holyseat
csendes tag

Ha valaki ettol lesz ferfi, akkor koszonom, nem akarok ferfi lenni. Illetve ha szerinted ettol lesz valaki igazi ferfi, akkor itt az ideje meglatogatnod egy pszichologust... es itt most nem viccelek.

Ui: A budos eletben nem eltem varosban, szoval el se kezd az ervelest ellenem ebben az iranyban.

[ Szerkesztve ]

(#183) totron válasza TazLeacher (#181) üzenetére


totron
addikt

Hajj. Miért, hogy éltek ti egy állattal? Szerintem nem a másik milyensége amiről itt szó van (amit egyébként jóeséllyel belelátsz), hanem a te hiányos ismereteidről, tapasztalathiányodról. Ahogy írták: amit nem látsz, az meg sem történik, OK (nem OK az én felfogásomban, de sokan így élnek, tegyék). DE mért kell emiatt, mondom emiatt mások milyenségét, vélt állattartását kinyilatkoztatni és firtatni? Több élettapasztalatot és a főcsapáshoz közelebbi életérzéseket kívánok neked, a legnagyobb jószándékkal.
Nehéz(?) megítélni, hogy mikor korához (mint történelmi korszak) illőn fejlett, modern felfogású egy ember és mi a "jó". Nyilvánvalóan egyfajta mixe a réginek és újnak, de mivel az ember alapvetően lusta ezeket elegyíteni, így jönnek a nagy ellenérzések, önfejlettség-bizonygatások és átellenes (esetenként kitalált) csoportra való ráolvasások. Holott te is megeszed a húst (nem cáfoltad a felvetésem), így még mindig érdekel, mégis milyen ott nem levős, tekintetet elfordítós megoldást találsz a legjobb megoldásnak?

Mert ha azt mondod, hogy 0-ás tyúktojást fogyasztasz csak, mert az a bio (1-es, szabadtartás, nem csak bio tápanyag, 2-es ketreces tartás lazábban, 3-as ketreces tartás igen tömötten /m2), akkor azt megértem, mert ha nem is érintkezel az előállítási oldallal, azért van egy elképzelésed és szándékod szerint arról a fertályról válogatsz és vásárolsz ami az elképzelésnek megfelel. Eddig azonban csupa életszerűtlen és áthallások mentén elképzelt buborék-filozófiát írtál csak, szeretnék belőled kicsikarni egy életközeli megnyilatkozást is.

(#184) lezso6 válasza holyseat (#182) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jól van, látom kötekedni akarsz, nem pedig értően olvasni. Nem írtam egy szóval sem, hogy én gondolnám így, fent is írtam, teljesen elutasítom ezt a gondolkodást. De sajnos ők szerintem így gondolkodnak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#185) Polllen válasza King Unique (#180) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem oktattalak ki. Próbáltam szélesíteni a világképed, hogy nem mindenki ébren szúrja a disznót, illetve a kábításhoz nem kell a mai modern technika. De magadra vetted feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#186) TazLeacher válasza totron (#183) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Komolyan meg kellett néznem, hogy mire válaszoltál, mert nem akartam elhinni, hogy nem egy 4-el ez előtti kommentemre. Te olvasol is, vagy csak írsz? Elolvastad az első mondatot, elöntötte a köd az agyad és nekálltál írni, vagy végigolvastad tisztességesen? (Meg úgy mondjuk az előző X kommentet, amit írtam?)

1. Bocsánat, de azt írja, hogy az a szeretet, hogy befűtök neki, meg enni adok neki és beszélek hozzá, az számomra eléggé leírja az ember bizonyos dologhoz való hozzáállását.
2. Nem igaz, hogy amit nem látok, az nem történik meg, nem is írtam sehol, hogy ez egy ésszerű érv lett volna, csak nem akartam vitába szállni vele. Azért mert egy állatot le kell ölni, aminek meg vannak megfelelő okai, azért nem állok oda, és tátom a számat, majd jót vidulok. Alapvetően szerintem ez nem egy vidám dolog. Te úgy fogod fel, hogy az az állat úgyis meghal, akkor miért ne vigadjunk. Én meg úgy fogom fel, hogy az az állat meghal, ezen én nem tudok vigadni. De van tucat példa: sporthorgász, sportvadász...stb. Akik nem azért horgásznak, vadásznak, mert az állat húsa kell nekik, hanem élvezik, hogy egy védtelen állatot a saját kis beteges módjukon igájuk alá tudnak hajtatani. A kérdéses bejegyzés - és még mindig erről szól a topic ha tetszik, ha nem - pedig pontosan erről szól szerintem. Megtanítani egy 5 éves gyereknek, hogy milyen kioltani egy állat életét. Miért? Azért mert megtehetem. Nem azért, mert kell a kaja. Ha azért csinálták volna, nem kellett volna oda az 5 éves gyerek. Azért mert ez jó móka.
3. Beszélgethetünk kitalált csoportokról, de ha tetszik, ha nem, pontosan a szerinted "vélt" csoportok hangoztatják pl. előszeretettel, hogy az "állatnak nem a házban a helye", meg ilyen nagyon nagy bölcsességeket.

SZERINTEM egy állat megölése lehet szükséges, de nem lehet társadalmi, közösségi esemény, mert onnantól SZERINTEM beteges. De ezt már többször leírtam. Lentebb képet is raktam, ahol konkrétan rendezvényes keretek között ölik meg az állatot, és erre több száz vagy ezer ember elmegy, mert egy jó buli. Nem buli. Azért kell meghalnia, hogy legyen belőle kaja. Nem azért, hogy a sok okostojás jó kis fotókat készítsen vele, mert megint csak azt mondom, hogy aki egy állat tetemével fotózza magát mert szerinte bármi szép van benne, ott van baj...remélem elég kielégítő volt a válaszom.

Még egy dolog: az életfilozófiámat, mint olyat, szerintem ne vitassuk. Ez pontosan olyan, mint a vélemény. Vitatkozhatsz vele, csak szerintem kár. Megérteni nem akarod, elfogadni nem akarod. Nem a Te életfilozófiádat méltattam korábban sem, leírtam a véleményem a tárgyalt blogbejegyzésről. (Hiszen ezért került ide a bejegyzés.)

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#187) lezso6 válasza TazLeacher (#186) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem se szeretetről, inkább kötődésről van szó. A szeretethez talán az önzetlenség van a legközelebb, mint fogalom. Na most ha önös érdekből (éhes vagy) levágod a disznót, de valamilyen szinten "megsiratod", akkor az ugye nem szeretet, hanem kötődés. A szeretetből ölés az kb az eutanázia.

A disznóvágás egy szükséges dolog, már leírtam, hogy a bulinak mi köze van hozzá, de akkor kifejtem még jobban: először az emberek csak simán hidegvérrel levágták a disznót, feldolgozták, stb. Aztán jött a lelkiismeret, s nem bírták józanul levágni, inni kellett hozzá, hogy képesek legyen megtenni. Végül már annyit ittak, hogy egy "buli" lett belőle. De nem úgy, hogy aközben vágják le, s mulatnak rajta. Reggel isznak egy boot-szekvenciát, levágják a disznót, isznak még egyet, szétbontják, aztán a feldolgozáskor indul a komoly vedelés. Lehet ezt nevezni halotti tornak is, ugye nem véletlenül hívják disznótornak. Vagy szerinted egy halotti tor is arról szól, hogy de jó, van egy halottunk?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#188) TazLeacher válasza lezso6 (#187) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az első bekezdés az szerintem is kb. megállja a helyét, kötődés. Annak is azonban egy sekélyes formája, ami pusztán a szokás miatt alakul ki. Nem azért, mert valójában kedvelné az állatot, hanem pusztán azért, mert sok időt töltesz vele.

A második bekezdés meg szerintem úgy, ahogy van...hogy is mondjam...butaság. Egyszer már írtad, én komolyan azt hittem, hogy viccnek szántad, el is mosolyodtam rajta.

Nagyon jó megideologizálása a dolognak, de még elméletben sem lehet igaz. Tehát szerinted a disznóvágás történetében régebben éreztek lelkiismeretfurdalást, és azért kezdtek inni? Ez még viccnek is rossz. Mondjuk az 1600-as 1700-as években biztos nagy ürességet éreztek, amikor megöltek egy disznót, amikor 2 sarokkal arrébb nőket égettek máglyán. Nem. Semmi ilyen nem volt. Ezeknek a fajta "lakomáknak" ősidők óta meg van a hagyományuk, és ez semmit nem változott azóta sem. Már középkorban is "levágtak egy ökröt" és vígadtak. Senkit nem érdekelt az ökör. Csak mondjuk akkor még más sem...mert mondjuk ott a lakomán 2-3 nőt is megerőszakoltak. És akkor is ittak bőszen. Aztán teltek-múltak az évek, és semmi nem változott. A normál erőszak kikopott, a többi megmaradt. Nem a búfelejtés miatt isznak, hanem azért, mert rohadt hideg van. Azért isznak töményet, és nem pezsgőt...az meg, hogy a disznó halotti torának állítod be a disznóvágást...nekem kicsit paradoxon. Levágunk egy disznót, mert szomorúak vagyunk, hogy meghal a disznó?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#189) Polllen válasza lezso6 (#187) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ivás és a disznóvágás között nincs kapcsolat. Az 1900 évek elején külön programot indítottak az alkoholizmus ellen, mert a parasztság a jövedelme 30%-t költötte el szeszre. Népbetegség volt, akkor is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#190) lezso6 válasza TazLeacher (#188) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem egyik közeli ismerősöm sokszor szúrt már le disznót, ő azt mondta, hogy pia nélkül egyszerűen nem képes, 1-2 felessel muszáj indítani, ebből következtettem. Ha régen nem így volt, s szadista idióták voltak, akkor se tudom elképzelni, hogy a disznó ölése a buli tárgya. Ha lehetett csak úgy gyilkolni, akkor miért pont egy disznó leölése miért lenne élvezetesebb dolog azoknak a pszichopatáknak? Az egész arról szól, hogy lezárult egy időszak, mindjárt itt a tél, le kell vágni az állatot, hogy legyen mit enni és zabálni kell, ész nélkül, megvan az ürügy az ivásra. Lásd szilveszter.

A halotti tor és a disznótor közötti különbség az, hogy a főszereplőt előtte levágják és feldolgozzák. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#191) Kasya válasza lezso6 (#190) üzenetére


Kasya
nagyúr

A halotti tor és a disznótor közötti különbség az, hogy a főszereplőt előtte levágják és feldolgozzák.

Ez mehetne zarszonak is. Kesz vagyok :D

(#192) buherton válasza TazLeacher (#181) üzenetére


buherton
őstag

Bocs, de egyik hsz-dből sem ez derült ki, hanem az hogy általánosságban milyen a disznótor.

Ha egy tányérból esztek, egy ágyban alszotok, akkor igen lesokkolódnék.

A gondoskodással nem jár együtt a szeretet.

Akkor a csecsemő-apa kapcsolat is csak kötődés vagy még annyi sem?

A disznóvágás mindig egy "buli" is egyben, akár tetszik akár nem. És igen a disznóvágás közösségi esemény is egyben.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#193) TazLeacher válasza buherton (#192) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Még mindig nem érted. A gondoskodással nem jár együtt a szeretet. Ettől függetlenül nem zárja ki egymást. De attól, hogy gondoskodsz valakiről, valamiről, nem feltétlen szereted.

Ha egy tányérból esztek, egy ágyban alszotok, akkor igen lesokkolódnék.

Sokkolódj. Simán megeszek vele felesbe egy fagyit. Az ágyba nem jöhet fel, de csak azért, mert mocskosul hullik a szőre, meg mert nem én hoztam ezt a szabályt. :DDD Mi együtt élünk. Együtt kelünk, együtt fekszünk, együtt megyünk nyaralni. Én 15 évig éltem együtt ugyan így gyerekkoromba egy kutyával. Én az állatok szeretetét otthonról hoztam, és azóta is megvan. Teljesen mindegy, hogy hörcsög, papagáj, macska vagy kutya...és gyerekeim is ebben a szellemben nőnek fel. Fiúkkal:

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#194) totron válasza TazLeacher (#186) üzenetére


totron
addikt

Elolvastam minden hozzászólásod. Képzelj el egy multik, nagybevásárlók nélküli világot. De ne úgy, hogy ok, de a következő városban úgy is ott van egy Tesco és majd ott bespájzolsz: nem. Földek vannak körülötted és az életfolyamataidból egyértelműen következik - ha enni szeretnél - hogy disznóvágásban lesz részed. Nincs hova menned, klasszik hentes sincs, semmi. Ezt így el tudod képzelni? Nagyon nem gazdaságos/nincs is értelme kereskedőhöz vagy nagyvárosba látogatni ételért, mert a legkézenfekvőbb otthon, magadnak, s pénzzel megfizetni sem tudnád. Ebből az alapállásból ADÓDIK, hogy a paraszti világ kulturájának szerves része a vágás és igen, örül a hajuk, hogy van mit enni, meg egymásnak is. Te ott, a foteledből meg láttál valamit, valamikor, azt szerencsétlenül kiemelted és azt fújod egymagában. A szükség hívta életre a jelenséget, nem a buli. Na de ha a multikorszakba nőttél bele és csak abba, akkor vajmi kevés eséllyel indul bárki is az eredők megvilágításában. Pedig úgy van esély helyesen értelmezni bármit is, ha a miérteket, előzményeket, körülményeket is hozzá vesszük. Úgy érzem, ez nálad nagyon nincs meg. Ha meglenne és úgy lennél azon a véleményen amin vagy, 1 szavam nem lenne, de ezt így nehéz befogadni. Majd egyszer gondolj már bele ebbe.

(#195) TazLeacher válasza totron (#194) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jó, majd belegondolok, és ha belegondoltam, akkor kést adok az 5 éves lányom kezébe, mert az úgy van rendjén.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#196) totron válasza TazLeacher (#195) üzenetére


totron
addikt

Azon már túl vagyunk (azt hittem), már általános észosztás megy, miután általánosítottad az egész jelenséget és a szereplőket.

1., a szeretet: anélkül, hogy el akarnám ütni hülyeségekkel a témát, milyen szeretetnyelv lenne indokolt/optimális/elvárt szerinted egy disznó esetén? Borostás arcunkkal bújjunk a hátához, hogy egybefonódhassanak a sörték? Herezacskóját lágy maszírozásban kellene részesíteni filozófiai tételek párás hangon való felolvasása közben? Lehet különben csúcsra járatni ezt a disznókapcsolati kérdést is, mert az értelmesebbek közé tartoznak, de nem ez a cél, azt te is beláttad jól, hogy elnevezni például nem tanácsos.
2., nem úgy fogom fel, már megint általánosítasz és projektálsz. Ez benned van, nem abban a mindenkiben, akik számodra egy massza. Nem értem miért nem tudod ezt az ideát elengedni, valószínűleg kellene egy friss minta, ami felülírja ezt. Valóban sok igénytelen/érzelmetlen barom van a világban, viszont ezt aligha azonosítanám én akármilyen állatvágással is - egybe mosod. Apropó, akkor ki tudnál békülve lenni a dologgal, ha mondjuk mondanának pár szót az elhunyt (eldöglött) emlékére?:D Sokan, akik vadászatból tartják fenn magukat, a lelkiismeret részét úgy tudják le, hogy az utolsó bitig (sejtig) hasznosítják és hasznosan használják fel, élik fel az állatot, tényleg orrhegytől a hátsó patákig mindent. Ez szerintem tök rendben van, mert jó helyre kerül minden, a természet körforgása meg amúgy is megvan, ha vigadunk rajta, ha nem... Úgy gondolom, te a kegyeleti részét hiányolod. A maga módján megvan az is, hidd el (nem állítom, hogy mindenkinél vagy hogy minden esetben, de ne lásd ilyen véres-borúsan a kérdést, kérlek).

Az iga alá hajtás is létezik, egó, habitus, orientáltság kérdése. Nyugi, annyira nem tucat, meglehetősen drága sport a vadászat itthon (is). Nem kevés oldalas vizsgák vannak, benne etikai részekkel is, úgy biz'. Ennek ellenére etetőnél való lepuffantás szerintem sem túl korrekt.

Írta itt valaki, hogy könnyedén rúg még a disznóállat akkor is, mikor már kimúltnak hiszi az emberi szem. Láttam olyat, hogy egy ilyen rúgástól sípcsont tört. Az semmiképp sem kellemes. Előbbre van-e a gyermek, ha tanul egy ilyenből, ha a jövőben elébe megy majd a saját bajának emlékei nyomán. Nekem úgy tűnik, előbbre van. Másrészt próbáld kicsit objektívebben szemlélni ezt: a szubkultúrákkal nem fogsz tudni szembe menni, az abban élőket megváltoztatni. Húszmilliószor durvább és törvénytelen, randa eseteket tudnék felsorolni a témában, de jobban járunk tényleg, ha ennél az esetnél maradunk. ha viszont ragaszkodsz ehhez, nem kellett volna általánosítani.

3., jól van, végül is mehetsz vendégségbe olyan helyre is, ahol macskaszar van a szőnyegen és lépni nem tudsz. Nem szabad házon kívül tenni, szeretni kell! Van ám másik véglet is. Meg vicces, hogy pont disznó esetén hozod ezt a példát.:D Röff-röff. NatGeo Wild-on van néha ilyen extrém, lakótérben való tartás, arra alapozol talán?:P
Biztos én fáradok már, de nem tudom mire példa ez a nagy okosság. Remélem nem az van, hogy azonosítjuk a vigadókat azokkal akik nem házon belül tartanak állatot és árnyalatok, átmenetek pedig nincsenek. Annyira távol vagy a témától, én meg olyan okos vagyok, hogy ez a 2 tény már önmagában, külön-külön is vicces.:D

Kis társadalmon, emberiségen kívüli tapasztalatokat kellene begyűjtened, lehet, mert csak a szociális oldaláról közelíted meg, nem pedig a szükségéről. Ám ezt nem ismétlem el többet.:)

A képet hagyd, mert egy kiállításon érzem magunkat, ahol arról megy a teoretikus vita, hogy mire gondolhatott a költő, mit akart vászonra vetni a festő. Azt, amit belelátunk. Ha ennyi embernek sem hiszel, mint amennyi itt ma felsorakozott a felokosításodra, akkor nem tudom mit lehetne tenni az ügy érdekében. Feleslegesen nehéz a lelked a téma miatt, ez a nagy helyzet. De te tudod, a te terhed (azzá tetted).

A barom vigadók egy szűkebb réteg pedig. Lehet rajtuk morfondírozni, de talán túl sok az időd, ha erre ennyi energia futja.

Hát nem tudom, szerintem sokkal gázabb, mikor valaki agancsos állattal teszi ugyanezt, ráadásul több millát ki is perkál az élményért. Ez a disznós eset sehol nincs a világban mérhető, ilyen irányú történések közt.

Ha nem akarnám megérteni, nem fényesíteném a billentyűzeted. Azért írod ezt, mert védhetetlenné akarod tenni az elképzelésed - ami azonban egy szemellenző, így, ebben a formában ahogy előadtad.

A filozófiai részének alapjaiban egyetértek veled, amit nagy svunggal köré körítettél, na, azokkal nem.

(#197) TazLeacher válasza totron (#196) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

1. Ha olvastad volna a korábbi hsz-eimet rendesen, nem írnál ilyet. Én nem állítottam, hogy a disznót szeretni kell. Nem kell, szerintem nem is lehet, ha szeretnéd, nem tudnád megölni. A fórumtárs állította, hogy ő szereti, én ezt cáfoltam. Semmiképpen nem tudnám azt szeretetnek hívni, ha utána elvágom a torkát (akár én, akár más az én közreműködésemmel), majd egész télen belőle falatozunk. Ha tényleg szeretném az állatot, én összehánynám magam. Tehát szerintem nem lehet szeretet egy ilyen állat irányába.

2. Nem a kegyeleti dologgal van bajom. Szó sincs itt erről. Nem elvi bajom van, és nem a disznó emlékét siratom. Egyszerűen szerintem beteg, aki egy állat megölését élvezi. Márpedig aki odaállítja az 5 éves gyerekét, hogy gyere fiam csináld, az élvezi. Aki odamegy egy disznóvágásra és tátja a száját a disznó leölése közben, miközben "semmi keresnivalója ott", az élvezi. Amikor emberek jót röhögcsélnek ezeken, azok élvezik. Szó sincs arról, hogy siratni kellene. Kaja. De ez nem egy vidám dolog, hogy körülüljük, és vidámkodunk rajta, hogy nézd már, milyen jó is ez. Erről beszélek. Többször leírtam: nem a disznóvágással van bajom, hanem azzal, hogy az emberek élvezik, az állat leölését. Mondtam. Kijön a bölllér (vagy van aki szakszerűen ért hozzá a rokonságban), elvágja a disznó torkát, leszúrja, csinál, amit akar, feldolgozzák a disznót, vacsora, vigadalom, miegymás. Ez egy dolog. A másik meg, amikor mindenki körülállja, meg fotókat csinálunk, meg a tökömtudja mi. Ez meg a másik. Ha továbbra sem érted, nem tudok rajtad segíteni. Elmondtam többször, nem azzal van a bajom, hogy tenyésztik, nevelik, levágják a disznót. Ezért tenyésztik. Azzal van bajom, hogy ez átmegy abba, hogy állatot ölni mekkora móka, gyere fiam, legyél te is férfi.

szubkultúrákkal nem fogsz tudni szembe menni, az abban élőket megváltoztatni.

Nem is akartam. Attól véleményem lehet róla.

, jól van, végül is mehetsz vendégségbe olyan helyre is, ahol macskaszar van a szőnyegen és lépni nem tudsz. Nem szabad házon kívül tenni, szeretni kell!

A saját lakása, azt csinál, amit akar, amíg az állatnak nem árt. Én még nem sok macskát láttam szőnyegre szarni, de lehet a macskákról is én tudok kevesebbet. Általában akik macskát tartanak, ott alomba megy a macska a dolgát végezni. Másrészről nálunk bent van a kutya...ott van lentebb egy beltéri kép. Nem sok látszik a lakásból, de úgy néz ki, mint ami össze-vissza van sz@rva? Biztosíthatlak, hogy a szüleimnél, ahol van egy benti kutya és 2 db kinti-benti macska, ott is hasonló a helyzet, mint nálunk.

3. Megint látszik, hogy nem olvasol. Konkrét embernek írtam, hogy az olyanok, akik úgy gondolkoznak, mint te....kire is írtam? Arra, aki azt mondta, hogy az állatok iránti szeretet az, hogy adok neki enni, meg befűtök neki. Azokról beszéltem. Nem a disznótartókról, a disznóvágáson részvevőkről. Konkrétan azokról, akik úgy gondolkoznak, mint ő, hogy az, amit ő leírt, az már az állat szeretete. Erre írtam.

Idézem:

Szerintem ebbe a "szeretet" dologba viszont inkább ne menjünk bele, mert egy kicsit szerintem mást értünk az állat "szeretete" fogalom alatt (nem konkrétan a disznóé, bármilyen állaté).

A legtöbb olyan felfogású embernek, mint amilyen te is vagy, szerintem kiégne a retinája, ha végignézné, hogy élünk mi egy állattal.

És végül:
Ha tetszik, ha nem, annak nincs szükségleti oldala, hogy mindez látványosság meg cirkusz számba megy. Elmondtatod, leírhatod még százszor, akkor sem lesz igaz, az, amit megpróbálsz a "számba adni". Nem mondtam ilyen dolgokat, ezért szép a fórum, mert vissza lehet olvasni. Leírom neked ismét sokadszor: az, hogy disznót vágnak, rendben. Ez a szükségleti oldala. Az, hogy mindebből ki a f@sza gyereket csinálunk, és 5 éves kezébe kést adunk, meg odacsődítjük az egész rokonságot, akik kamerázzák, ahogy egy leszúrt állat visít az életéért az részemről beteges. Tedd meg, hogy sokadszorra megérted a kettő közötti különbséget, és nem iratod le velem 9. alkalommal is. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#198) totron válasza TazLeacher (#197) üzenetére


totron
addikt

Talán hihetetlen, de nem akarok semmit a szádba adni, az meg, hogy ugyanazt idézed kiegészítés nélkül (kiégett retina) nem fog más jelentéstartalommal bírni számomra, mert ha félreértettem, hát ugyanúgy félrement most is, nem a felületes olvasás vagy nemolvasás miatt beszélünk el egymás mellett, ha ugyan tényleg ez történik. Prekoncepciókból mindenesetre elég erős vagy.

1. Ha éhes vagy, megölöd, ha meg nem, életképtelen vagy konkrétan (nem rád írom, általánosságban). Elolvastam amit beszéltetek, nekem ez jött le. Értem már: és akkor mi van, ha a szeretet fogalma alatt nem ugyanazt értitek? Gondoltál már erre a csodálatos anomália-lehetőségre?
Szerintem meg lehet szeretni (nem buta és felesleges majomszeretetre gondolok természetesen), mert a gondozás folytán a kötődés kialakul, ugyanakkor az élet velejárója, hogy ami egyszer megszületik és van, annak halnia is kell, lehetőleg nem hasztalanul (=haszonállat, bevett módi a világban, nem csak nagyiparilag!) Mindenki félreért, mindenki belédmagyaráz, egyedül te ítélsz meg jól számodra soha be nem járt utakat, soha nem látott embreket és fórumtársakat, te mindent jól csinálsz, megértettem.

Rendben, akkor nem kegyeleti. És értem, hogy a cirkuszosságával, ezáltal az értelmetlenbe hajló mivoltával van a bajod (amelyik esemény ugye ilyen, mert nem mind). Ellenben: a gyerek mikor fogja megtapasztalni a világot és azáltal önmagát megismerni? Jó, nem ilyen sarkos és véres események mentén kell feltétlenül, de mégis: egyszer csak 18 éves lesz és hopp, mindent tud, minden ott van benne, kitapasztalódva, kikristályosodva, jó döntések meghozatalára készen? Vagy esetleg folyamatában zajlik a tapasztalatok begyűjtése? Zárjuk el egy szobába és mondjuk meg, hogy mit nem szabad látni és mit igen. Gondolom orvos sem lehet belőle, mert az ember csúnya belülről, meg büdös. Nem kiforgatni akarom a szavaid, azt viszont igen, hogy kicsit mást is érts már magadon kívül. Nekem ez volt mindig is a halálom, hogy ha mismásol a szülő, mikor kérdez a gyerek vagy félti olyan tapasztalatoktól, amik elengedhetetlenek lennének mondjuk összefüggések feltérképezésében, mert Ő úgy ítéli meg. Később meg esetleg gáz lesz, ha a gyerek nem tud evidenciákat, noha alapból igénye lenne a folyamatok átlátására. Nem baj véleményem szerint, ha szemlélőként jelen van egy fiatal is. Írtam főcsapásról, igazi tapasztalatokról, és tényleg anélkül, hogy osztani akarnám az észt, ezek nagyjából a következők: étel megszerzése/elkészítése, szex, zene, mozgás, alkotótevékenységek. Főútról frankón lekanyarodott tevékenységek pedig pl.: plázázás, telefontesztek olvastagása főtevékenységként, kínosan ügyelés arra, hogy a valaha volt "barbár" dolgoktól távol tartsuk magunk, mert az rossz. Kicsit sarkítottam és nem a szülői milyenségedet akarom kritizálni ezzel. De sokszor tapasztalni, hogy kimaradnak komplett generációk valami igaziból, lényegiből, csak mert a világ haladásának vélt sodorral úszik a polgár. És tényleg mivé lennénk a bennünk lévő állat nélkül.

Az esemény szimpla gerince és a fotózkodás mondjuk összeolvad sokszor. Nem mindenki ettől férfi. Pár eset miatt démonizálod az egészet.

Nevezzük akkor gondoskodásnak. A befűtést.:) Mindenki azt érez, amit akar.

Sárga, diszperzites moslékosvödröt mindenkibe! - egy városi paraszt.

(#199) totron


totron
addikt

Különben azt nem tudod feloldani - rájöttem menet közben - hogy a kutyát szeretjük, a haszont meg leöljük. Megértem, ha ez szül némi disszonanciát a tudatban. (le)Kezelhető a dolog amúgy.

(#200) TazLeacher válasza totron (#198) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, valóban sokat mást értenek szeretet alatt. A gond az, hogy attól nem lesz az. Az, aki hazamegy hullarészegen, majd jól elveri az asszonyt hetente kétszer, majd az asszony költözni akar, az is azt kiabálja, hogy "Ne menj el, szeretlek!". Tehát a gondolkodásmódod nem rossz, csak a szeretet a mai világban már egy elég jól körülírt fogalom, és akárhogy csűröd csavarod, az sehogy sem fér bele a definícióiba, hogy egyszer csak meggyilkolom a másikat, mert éhes vagyok.Próbálkozhatsz ezzel vitatkozni sokadszor, belemagyarázhatod amit akarsz, de ezzel megint visszakanyarodunk oda, amivel vitatkozni próbálsz. Szerinted mást jelent a szeretet, mint szerintem. És nekem meg van egy véleményem arról, aki szerint az a szeretet, amiről te is itt beszélsz. (Remélem ilyen ember engem sosem akar szeretni, mert akkor rácsesztem.)

Erre az egészre úgy kompletten nem tudok mit mondani, csak mosolyogni, amikor szemellenzősnek nevezel. Be vagy zárva a kis világodba. Egyszer majd kinyílik az ajtó, és rájössz, hogy van azon kívül is más. Te valahogy leragadtál egy 50 évvel ez előtti gondolkodásmódnál, és sajnos nem vetted észre, hogy a világ más ütemben halad. Szerinted hasznos "tudnivaló" elvágni egy malac torkát egy gyereknek, mert hasznos lesz ez neki felnőtt korában. Én meg erre azt mondom, hogy azt az időt, amit erre az ismeretre fordít, fordítsa arra, amire ő szeretné. Tanuljon azt, amit ő szeretne. Ha nem szeretné ezt, ne tegye. Legyen belőle mérnök, ügyvéd, szakács, targoncás vagy akár hentes. Ha majd érdekli, megtanulja. Ha nem érdekli, akkor majd elmegy a boltba, és megveszi. Nem a középkorban élünk, hogy ha nem tudja elvágni egy disznó torkát, akkor éhen hal. Vannak emberek, akik ezt megcsinálják helyette. Ahogy nem kell tudnia autót szerelnie sem, vagy házat építeni. Tanuljon azt, amit szeretne, és ne azt, amit ráerőszakolnak. Szerinted hasznos képesség, szerintem meg hasznosabb, ha mondjuk e helyett könyvet olvas, vagy megtanulja kezelni a számítógépet vagy egy idegennyelvet, szélesítse inkább a világképét. Kicsit kinőtt már az emberiség abból, hogy azt kell csinálnod, amit otthon látsz, és ha apád disznót tenyésztett, akkor neked is azt kell. Szerinted ez kell ahhoz, hogy el tudja tartani magát. Ez az egy viszont nagy tévedés. A húst megveheti a boltban is.
A félreértések elkerülése véget ez nem a te nézőpontod megcáfolása. Ez az enyém leírása. Te neveld úgy a (majdani?) gyerekedet, ahogy jónak látod. Kellenek ilyen emberek is. De szerencse, hogy nem mindenki ilyen, mert akkor még mindannyian falun élnénk és pottyantósba tolnánk, mert John Harington apja jól tarkón verte volna a fiát, hogy a hülyeségek helyett, amivel foglalkozik inkább menjen, és hajtsa ki a kondát, mert ez kell ahhoz, hogy ne halljon éhen.

Különben azt nem tudod feloldani - rájöttem menet közben - hogy a kutyát szeretjük, a haszont meg leöljük.

Önjelölt pszichológus lettél? :C Nagy tévedés. Neked valami komoly gondod lehet, ha még mindig itt tartsz. Újra leírom neked: nincs bajom azzal, hogy megölik a disznót. Érted? Érted? Ha nem, akkor olvasd el megint, és megint, és megint. Leírtam neked többször, mégis folyamatosan ezzel traktálsz, hogy nekem az a bajom, hogy...amikor leírtam 10x, hogy nem az a bajom. Amikor konkrétan leírom valamiről, hogy SZERINTEM NEM, majd te a válaszban leírod, hogy SZERINTEM IGEN. Most tényleg az a célod, hogy Te mond meg, hogy SZERINTEM hogy van, vagy hajlandó vagy elfogadni, hogy az én véleményemet én írom le, és nem te? Tehát akármit is gondolsz rólam, attól az nem lesz igaz, ha 10. alkalommal is írod le, mert én 10. alkalommal is meg fogom cáfolni. Vagy ez nálad valami erőszakos hajlam, hogy addig írod le, amíg azt nem írom, úgy van? Értem én, hogy van egy elképzelésed arról, hogy én mit gondolok, de ki kell ábrándítsalak, attól, hogy te úgy gondolod, az még nem lesz igaz.

Én még azt is el tudom fogadni, hogy a világ bizonyos tájain megeszik a kutyát. Nem látok különbséges a disznóevés és a kutyaevés között alapjaiban véve. A kulturális különbségek miatt természetesen én nem lennék rá képes, de alapjaiban véve sok különbség nincs a kutya meg a disznó között.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#201) Kasya


Kasya
nagyúr

Itt komolyan a szeretetrol szol a vita, mikor egy tenyeszallat vagasarol van szo?

(#202) TazLeacher válasza Kasya (#201) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen. Többen meg akarnak győzni, hogy szeretet az, amit az iránt az állat iránt éreznek, akinek utána elvágják a torkát. Én meg ezzel nem értek egyet. Az első bekezdés röviden-tömören ennyi.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#203) Kasya válasza TazLeacher (#202) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ja, ertem. En a lelkizest kerulom e teren. A gazdasagi allatot tisztelni kell, nem szeretni.

Itt pedig nem volt tisztelet sem, ami a videoban van. Bar az eljarast sokallom...

(#204) 3shae


3shae
aktív tag

Kés, villa, olló, gyerek kezébe nem való!

Az idióta szülők kést adtak a kezébe, és legyilkoltattak vele egy állatot...

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#205) Polllen válasza Kasya (#203) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha feljelentés történik, a rendőrségnek kötelessége lépni. Állatot levágni csak kábítva lehet, így ez egyszerű ügynek tűnik. Aztán majd meglátjuk.

A gyermekek védelme itthon meg annyira nem erős, hogy ezért eljárás induljon.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#206) Kasya válasza Polllen (#205) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nyilvan, egyetertek, a szabalyozas ez. Bar nekem az egesz fura, hogy ilyet megosztanak kozossegi halon...

(#207) Polllen válasza Kasya (#206) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az aktív Fb használók zöme mindent megoszt. Azt is mikor indul kondiba, mi a napi bölcsesség és ezt is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#208) Armagedown


Armagedown
őstag

Ez az egész nem arról szól, hogy Brüsszel mindent uralni akar, a hagyományokat pedig elvenni az emberektől?Én így látom, a többi duma csak mellébeszélés a részükről.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#209) Polllen válasza Armagedown (#208) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem erről szól.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#210) dabadab válasza Armagedown (#208) üzenetére


dabadab
titán

"Brüsszel mindent uralni akar, a hagyományokat pedig elvenni az emberektől"

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#211) Tikakukac válasza Armagedown (#208) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha komoly volt ha nem, én már imádom :DDD

Megnyugtatok mindenkit: amint kihal a mostani idősebb generáció olyan elenyésző lesz az otthoni disznókodás falusi környezetben is, hogy csak na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#212) Kasya válasza Tikakukac (#211) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos, igazad van. Foleg, hogy a videk is egyre inkabb a kihalas fele tart....nem csak a szokasok.

(#208) Armagedown: nem kell minden politikai maszlagot megenni.

[ Szerkesztve ]

(#213) Polllen


Polllen
nagyúr

Ezért ne ölessen kisgyerekkel állatot! - dívány.hu

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#214) Kasya


Kasya
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.