Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DeFranco válasza Snowy_owl (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott van az utolsó bekezdésben :)

(#52) Snowy_owl válasza DeFranco (#51) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Hopp, látom. Akkor javítanám: +

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#53) Polllen


Polllen
nagyúr

Értelmes helyeken 50 évvel ezelőtt is először elkábították a disznót, aztán szúrtak. Nem kellett ehhez törvény.
Teljesen felesleges kínozni egy állatot. Mindegy, hogy a húsáért vagy másért tartjuk.

Emellett az sem normális, hogy egy kisgyerek próbálja az éber disznó torkát elvágni, ami kb. trancsírozás.

Az teljesen természetes, hogy ha húst akarunk enni, akkor az állatot meg kell ölni. De nem mindegy a hogyan. Attól, hogy megölöm, még nem kell hagyni feleslegesen szenvedni.
Nyilván meg kell(ene) tanulni, hogyan kell ezt csinálni, de nem ilyen kicsinek és nem így.

Emellett meg van egy törvény, aminek a megszegéséről saját maguk készítettek bizonyítékot. Házhoz mentek a f***ért. Mondjuk én még a kiskorú veszélyeztetését rájuk húznám.

Az azért döbbenet számomra, hányan nem látják problémásnak az esetet. Nem csak itt, más hírek alatt is beleolvastam a kommentekbe és csak pilláztam.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#54) twollah1976


twollah1976
őstag

Szerintem az lenne a leghumanusabb ha halalra simogatnank a disznot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#55) Chaser válasza Polllen (#53) üzenetére


Chaser
titán

két dolog végtelen, az emberi hülyeség és a világegyetem, bár utóbbiban nem vagyok biztos...einstein:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) DigitXT válasza Egon (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

"Akkó cirke..."

(#57) lezso6 válasza #81556480 (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja. Na, akkor ez kell. Én is amellett vagyok, hogy minél kevesebbet szenvedjen az állat. Áramból már csomószor láttam olyat, hogy elsőre rohadtul nem sikerül. De itt pár hsz szerint ez nem egészen az áram baja. Ugyaígy DeFranco esete a böllérrel is inkább a szakértelem hiányából fakad. Szomorú.

Engem pl csapott már meg áram nem egyszer, s nem voltam képest visítani. A lényeg, hogy a szevedés mértéke nem egyenesen arányos a hanggal.

A másik, amiről senki sem beszél (kicsit demagóg leszek), az egyébként a disznó addigi élete. A fél négyzetméter élettér az nem állatkínzás? Szerintem erős képmutatás az, hogy egész életében szenved, aztán kap egy elviekben kegyes halált.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) lezso6 válasza Kalandor (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

90 forint egy töltény, remélem ér ennyit az állat szenvedésének elmaradása.

Ezt lehet úgy értelmezni, hogy suttyó paraszt vagy, aki úgy spórol, hogy az állat szenved miatta.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59) holyseat válasza lezso6 (#19) üzenetére


holyseat
csendes tag

Tudod, a boller egy szakma. Ismetlem, egy szakma. Egy ovodas nem lesz boller, mint ahogy ipari alpinista sem. Ezt ilyen nehez megerteni?

Remelem ha mutenek, majd akkor is valami ovodas fogja csinalni. Celja van a dolognak, igy nem fog indokolatlan szenvedest okozni neked, max szarabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60) lezso6 válasza holyseat (#59) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyugodtan be lehet lehet fejezni ezt az arrogáns stílust, s lenyugodni. Nagyon félreérted azt, hogy amit írtam.

Az állatkínzás kérdése nem attól függ, hogy ki öli meg, hanem hogy miként öli meg, már ha egyáltalán sikerül. Semmit nem tudunk arról, hogy az óvodás gyerek pontosan mit csinált a malaccal. S problémát én abban látom, hogy a felelősöket telibetojták, csak az állatkínzás vetült fel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#61) holyseat válasza lezso6 (#60) üzenetére


holyseat
csendes tag

Ha ennel jobban lenyugszok, megall a szivem.

Gondoljuk vegig. Mit tud egy ovodas normalisan megcsinalni, azon kivul, hogy osszehugyozza magat, ha megijesztjuk a sotetben? Csak egy olyan dolgot irj, ami egy szakma es egy ovodas kepes megcsinalni.

[ Szerkesztve ]

(#62) lezso6 válasza holyseat (#61) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint írtam, az a kérdés, hogy mi történt. Nagy valószínűséggel elbénázta, s állatkínzás, de mivel megvan az esélye, hogy megfelelő helyre szúr (ehhez nem kell böllérnek lenni), akkor az állat nem szenvedett feleslegesen, mert amúgy meg más csinálta volna tökugyanazt. Persze ebben az esetben sem tartom helyesnek, hogy a gyerekkel csináltatták, s azt sem, hogy a szúrás a legjobb opció.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#63) tescodr


tescodr
tag

Ennyi f#szságot ritkan lehet olvasni mint itt, látszik hogy az itt kommentelők nagy része nem látott még disznó vágást.Èn mikor 5-6 éves voltam már vittek szúrni.Fogták a kezem és szúrtuk a malacot, mert ez férfi munka, és meg kell tanulnom, mert ha a nagyszüleim már nem lesznek nekem kell csinálni.közben az asszonyok odabent készülődtek meg főzték a kv-t meg a teát.Felnőttem közben azóta sem vágtam malacot de tudom hogy kell.Apósom hentes ha magának vág nem lövi de ha másnak csinálja muszáj lőnie a malacot de állítása szerint sokkal jobb izű a hús ha nem lövi mert a stresz miatt rendesen ki tud vérezni.A sok pacifista marhaságot meg nem kellene túl tolni...

[ Szerkesztve ]

(#64) kenwood


kenwood
veterán

Tekintsunk el attol, hogy tobb millio magyar szamara egy ilyen dontes nem pozitiv,vagy negativ,hanem felfoghatatlan "mi a fsz kozuk van hozza,hogy mit csinalok a sajat gyesznyommal?"

Van ennek egy filozofiai vetulete is.
Az teny, hogy a kulonbozo modszereknel igen nagy kulonbseg van a fajdalom megjelenese,es az agyhalal beallta kozott.
A kerdes az,hogy utolag ez mit szamit?
A megelt fajdalmat az allatok agya is tarolja emlekkent, ez Pavlov elott is egyertelmu volt.
Ha leall a keringes,nem lelegzik tovabb az eloleny, megindul a szervezet bomlasa,az aggyal egyutt ezek az emlekek is vegleg megsemmisulnek.

Vegso soron semmit nem szamit,hogy egy milisec alatt all be a halal,vagy 10 even keresztul napi haromszor agyba-fobe verik,es abba pusztul bele.

Termeszetesen ez csak elmelkedes.
En is ember vagyok,pont multheten lattam egy videot,ahol egy alagutban leesett a teherautorol egy malac,es nekem is osszeszorult a szivem a vergodeset latva.

UI: erre mindig az a kerdes jon,hogy "neked mindegy,hogy te 1 secig fogsz haldokolni,vagy 10 evig ?"
A valasz pedig : ha mar meghaltam,akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#65) kentucky válasza lezso6 (#57) üzenetére


kentucky
őstag

Lentebb leírtam, hogy nem nagy fesszel kábítják a disznót, hanem nagy áramerősséggel.

(#66) Lauda


Lauda
félisten

A videot nem lattam, igy nem tudom mi tortent. Konnyen el tudom kepzelni, hogy jogos az eljaras. A villanyarammal sokkolt diszno nem erez fajdalmat. Az egerek es patkanyok szamara kifejlesztett mereg is ugy hat, hogy az allat elverzik, azonban nem erez fajdalmat. Ok is elolenyek es mint az ember ok is csak elni akarnak. A malac is egy eloleny, meg ha az ember megeszi akkor is. Nincs joga kinozni.

(#67) Egon válasza Lauda (#66) üzenetére


Egon
nagyúr

Na ja.
A probléma azonban az arányérzékkel van. Kiskorú veszélyeztetése miatt kellett volna feljelentést tenni, és esetleg másodsorban állatkínzás miatt. De a túltolt PC miatt nem így történt.
Ez kb. olyan, mintha egy autós elütne valakit a zebrán, majd nekimenne egy parkoló autónak, és rongálás miatt jelentenék fel... :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) Lauda válasza Egon (#67) üzenetére


Lauda
félisten

Meg lehet valahol nezni ezt a videot, ahol latni is valamit, nem csak kikockazast?

(#69) Polllen válasza tescodr (#63) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Fogták a kezem és szúrtuk a malacot"

Ez a kisebbik rossz, mert nem magadtól csinálod, így kicsi az esélye, hogy a malacon kívül mást megsebesíts, de ettől még 5-6 éves gyerek kezébe nem való böllérkés.
Ráért volna később megtanítani. Nekem pl. 10 éves korom előtt nem adtak kést disznóvágás alatt és akkor is csak aprítani. Édesapám hentes, a rokonságon belül megfordultunk néhány vágáson.

A kábításnak két funkciója van. A fő az, hogy az állat nem küzd tovább az életéért. A második, hogy nem szenved feleslegesen. Egy 100-200 kg-s állat nem játék.

A nagyszülőktől akik maguknak vágtak állatot tanyán, de nem voltak hentesek, meg a szüleimtől is (anyukám is pár évet dolgozott vágóhídon) azt tanultam, hogy tiszteljem az állatokat. Pedig jó néhányat felneveltek és aztán halálba küldtek vagy ők maguk véreztettek ki.

Szóval innen nézve is elég sok "f#szságot" lehet olvasni itt... :U

Amúgy biztosan a pacifizmusra gondoltál? Elsősorban háború ellenességet, békeszeretet jelent.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70) sutykuru válasza lezso6 (#57) üzenetére


sutykuru
tag

Te milyen gyakran mész ki a szobádból? ;]

[ Szerkesztve ]

(#71) lezso6 válasza sutykuru (#70) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy 2-3 hetente, miért?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#72) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Mondhatni konzervatív vagyok, de ez nettó fa**ág. 4000 éve vágunk disznót alapból a húsfogyasztás egy "kegyetlen" dolog, de ez a természet rendje az oroszlánokat sem löjjük le ha megesznek egy gazzelát és ők sem éppen fájdalom mentesen végeznek az áldozattal.

Amivel nem értek egyet, hogy Facebook-ra ezt feltenni meg felvenni, de ez inkább a primitív internet használati mint büntetőjogi kategória.

(Most komolyan azt a disznót utána átküldik egy darálón és kolbász lesz belőle, gondoljunk már bele ez milyen szintű posztitás lényegében egy folyékony pépé változtatjuk 1 nap alatt az egész állatott, az a legkisebb brutalitás az egészben, hogy leszurják)

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#73) MineFox54 válasza kenwood (#64) üzenetére


MineFox54
őstag

Kezdtem azt hinni, hogy egyedül vagyok :)

(#74) sutykuru válasza lezso6 (#71) üzenetére


sutykuru
tag

Te is hozzászoktál a szűk élettérhez. :))

(#75) lezso6 válasza sutykuru (#74) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaa, hogy én 2-3 hetente járok ki a szobámból (ami amúgy nem igaz), akkor az biztos az összes állatnak megfelel. Ez már ott sántít, hogy az állat nemhogy pár hetente, hanem soha a büdös életben nem kerül ki onnan (najó, egyszer, amikor levágják).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#76) lezso6 válasza kenwood (#64) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha már meghaltál, akkor minden mindegy, de amíg élsz, addig számít. Ha biztosan tudod, hogy évekig fogsz borzalmasan szenvedni, akkor nem választanád a gyors, biztos halált?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77) lezso6 válasza Feruendios (#72) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A rabszolgáság is több ezeres éves hagyomán volt. ;] Emberek vagyunk, nem állatok. Az oroszlánnak fogalma sincs arról, hogy brutálisan megöli a gazellát. Nekünk viszont van választásunk, szóval a lehetőleg humánus módon kéne leölni az állatot, minél kevesebb szenvedéssel. Persze túlzásokba esni nem kéne, hogy a cuki malacka már megint szenved, inkább vedd meg a boltból, azt nem látod és hallod, amikor levágják.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78) sutykuru válasza lezso6 (#75) üzenetére


sutykuru
tag

Neked megfelel, hogy 2-3 hetente jársz ki? (aminek az igazságtartalma jelenleg lényegtelen)

(#79) djculture válasza lezso6 (#75) üzenetére


djculture
félisten

Volt egy komám az megoldotta a malac életét, szabadon volt Újszász külterületén lakott a haver a susnyásba. Hátulra volt kicsapva azt csinált amit akart, egyszer csak gondolt egyet és elment a városba körülnézni. A rendőrök szedték össze a végén mert nekirohant a gyerekeknek meg mindent csinált. Ott kínlódott bezárták napokig a rendőrségen valami sufniba amikor nagy nehezen eltudott érte menni a haver és elvitte levágatni hogy a büntetést amit kapott legalább kitudja fizetni belőle.

(#80) tescodr válasza Polllen (#69) üzenetére


tescodr
tag

Nézd én sem azt mondom hogy verjük halálra a disznót és szenvedtessük,hanem hogy gyorsan vessünk véget a szenvedésének hogy ez hagyományosan vagy lövéssel érjük el,egyre megy.Egy haszonállat tartás meg ne emberi példákkal magyarázzunk már nem egy szinten vagyunk legalább is remélem.Pacifizmus pedig a béke és a szeretetet jelenti,amivel a vérontás és a gyilkosság szemben áll.Tehát helyt áll itt is.

(#81) razorbenke92

Azokat a kommenteket bírom még a témában, amikor azt mondják, hogy ezután a kisgyereknek nem lesz probléma elvágni valakinek a torkát óvodában...

Kicsi korom óta én tartom a véres tálat, mert fürge a lábam. Kb ugyanannyi idős korom óta én vágtam el a nyakát a csirkének is, mert anyum sajnálta őket. Remélem nem leszek tömeggyilkos :(

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82) kenwood válasza razorbenke92 (#81) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem nem volt ilyen komment.
A Counter Strike utan se megyek el gepfegyverrel emberekre lovoldozni.

Azt viszont tobb forrasbol is hallottam,hogy a hentesek kozott magasabb az eroszakos buncselekmenyek,gyilkossagok aranya,mint a teljes nepessegben.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#83) Chaser válasza razorbenke92 (#81) üzenetére


Chaser
titán

én is remélem:d
valószínűleg akiben ott a hajlam, az ilyesmiktől hamarabb felszínre tör

gyerekkel disznót öletni, gratulálok azoknak a szellemi és lelki fogyatékosoknak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#84) holyseat


holyseat
csendes tag

Oke. Akkor maskepp, azoknak, akik szerint faszsag a kabitas, mert mas lesz az ize satobbi:

Van ez a szepseges kutyahus fesztival kina deli reszen, minden evben. Sokszor elve forrazzak le a kutyakat, mert azt mondjak, hogy igy jobb a husa (amik mellesleg erre vannak tenyesztve). Ebben az esetben megy innen az ugatas, hogy mekkora barbarok, dogoljon meg mind, a kutya nem kaja, satobbi.. Vicces a kettos merce mi? A diszno szenvedjen, mert a mi tyukszaros "kulturank" resze, de a kutya az neeeee, mert az neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

[ Szerkesztve ]

(#85) MineFox54 válasza holyseat (#84) üzenetére


MineFox54
őstag

Szenvedjen az is ;]

(#86) djculture válasza holyseat (#84) üzenetére


djculture
félisten

Ezzel most jól megmondtad mert én is azt mondom hogy jobb szúrni egyből a malacot mert úgy lesz jó a húsa. Viszont macska és kutya tartóként szeretem az állatokat is, de még se tudok acsarkodni azon hogy koreában meg kinában kutyát esznek. Ott az a szokás nem tudok rajta idegeskedni. Ha már itt tartunk itthon macskát meg sündisznót is esznek a tudjuk miféle népcsoport, ez már jobban idegesít...

[ Szerkesztve ]

(#87) Chaser válasza djculture (#86) üzenetére


Chaser
titán

idegeskedni én se, de elég undorító faj ez az emberiség ( :

bevillant valami film, kínában a piacon sétálgatott az európai vagy amerikai nő, kinézett egy szép kiskutyát, mutatta az eladónak, az meg azon lendülettel tarkón vágta valami baseball ütővel szegényt és megkérdezte hogy megnyúzza-e, a nő meg csak pillogott
lol:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) tescodr válasza holyseat (#84) üzenetére


tescodr
tag

Én tuti a pokolra jutok de nincs is ezzel baj,ott több az ismerős.De szerintem ezzel sincs baj ,ott ez a szokás, itthon meg a disznó vágás,de van egy javaslatom ne egyél hust mert nem ellenőrzött hogy vágják, ugyan olyan sarkitott pelda mint a tiéd.

(#89) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem akkor most már beszélhetünk a homárokról, amiket élve főznek meg, mivel így finomabb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#90) Polllen válasza tescodr (#80) üzenetére


Polllen
nagyúr

"gyorsan vessünk véget a szenvedésének"

Na erre egy 5-6 éves gyerek nem képes.

"Egy haszonállat tartás meg ne emberi példákkal magyarázzunk már nem egy szinten vagyunk legalább is remélem."

Én ilyet nem mondtam.

Itt szerintem nem nagyon láttam senkit az ellen felszólalni, hogy le kell-e vágni a disznót vagy sem. Amin a vita megy, az a hogyan. Ezért nem értem a pacifizmust. Így is úgy is vége lesz az állatnak. A hogyan és a ki a nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#91) lezso6 válasza sutykuru (#78) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerinted? :D De most hogy jön ez ide? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#92) djculture


djculture
félisten

Elképzelem ahogy a ősemberek futnak nagy dárdákkal meg bunkókkal a kezükben mert éppen megjelent egy mammut és eldönthették vagy harcolnak vagy elfutnak. Erre egy jogvédő ősember odahörögte hogy a mammutnak joga van széttaposni mindent meg joga van az élethez is na többet nem is mondott ilyet mert agyon is verték. :D

Tehát hülyeségeket én is tudok írni. A lényeg az hogy a disznónak és sok más húsért tartott állatnak nem az a szerepe hogy nézegessük őket. Egy élelmezési célból tartott állat ölése meg nem lehet semmiféle szabályzat tárgya szerintem. Sorsa igy is úgyis az..

[ Szerkesztve ]

(#93) holyseat válasza djculture (#92) üzenetére


holyseat
csendes tag

"Egy élelmezési célból tartott állat ölése meg nem lehet semmiféle szabályzat tárgya"

Szerintem akkor vagjuk le az osszes allat labat, mert ha nem tud mozogni akkor tizszer akkorara fog noni, mint labakkal. :W Komolyan ilyen szintu a sotetseg? Ez tenyleg 2017 es nem 1560?

Ui: Az emberi eletet miert vedik torvenyek? Igyis-ugyis megdoglik mindenki... ja csak itt mar nem mindegy, hogy hogyan, mivel erintett vagy..

[ Szerkesztve ]

(#94) dabadab válasza djculture (#92) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, hogy feltűnt-e neked, de nem dárdával rohangáló ősemberek vagyunk, hanem egy fejlett technikai civilizáció tagjai - és ennek a civilizációnak elég sok része van, többek között az is, hogy vannak bizonyos morális szabályaink is (ami jó eséllyel egyébként az ősembereknek is megvolt, csak ők sok esetben nem tudták úgy megvalósítani ezeket, mint mi, mert nem voltak hozzá megfelelő eszközeik).

"Tehát hülyeségeket én is tudok írni."

Igen, láttam :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#95) DigitXT válasza lezso6 (#89) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt a burkolt b.zizást...;]

(#96) buherton válasza Chaser (#87) üzenetére


buherton
őstag

Nincs azzal semmi gond. Nem ezen szocializálódtál és emiatt teszel ilyen kijelentéseket.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#97) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Nem tudom feltűnt e bárkinek is, hogy egy házisertésről van szó. :DDD
Biztosan bennem van a hatalmas hiba, de jog ide vagy valahogy nem tudom komolyan venni sem a cikket, sem a pro-kontra hozzászólásokat, nem akartam beleállni senkibe, de túlzásba viszitek szerintem. :)
(állatbarát vagyok, a vadászokat megvetem pl.)

Akkor már megszakértem én is a témát, szvsz 0 a társadalmi veszélyessége, annak hogy a 6 éves Pistike megszúrta a sertést, annak viszont, hogy megosztották közösségi site-on már van nem is kevés.
A tanulság az, hogy felelősebben kellene bánni a megosztott tartalmakkal, mert az már nem a "négy fal" között történik, hanem egy közösség látja. Ezt pedig abszolút nem veszik figyelembe a népek.

[ Szerkesztve ]

(#98) Cathfaern válasza _cHAos_ (#97) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ha egy állatnak választania kéne, hogy szabadon rohangáljon életének nagy részében, majd lelőjék vagy hogy egész életében egy természetes élőhelyétől eltérő, szűk területen éljen, majd leöljék, akkor nem hiszem, hogy az utóbbit választaná. Mitől rosszabb a vádaszat, mint az állattartás? Vagy a trófea vadászatra gondolsz (azaz amikor az elejtés a cél, és nem az elejtett állat húsának és egyéb részeinek felhasználása)? Abban egyetértek.

(#99) guftabi96


guftabi96
addikt

Én voltam már elég sok disznótorban (kis faluban élünk, nagyszülők nevelik a disznókat, náluk is vannak levágva).
Nálunk a taglópisztoly bevált, nagyon régóta azt használja a család. Utána meg jöhet a szúrás.
Az, hogy állatkínzás vagy sem, azt én nem akarom eldönteni. (Az én véleményem az, hogy minél kevesebb szenvedéssel járjon az egész művelet).
Azt viszont elítélem, hogy egy 4 éves kisgyereket odaengednek egy éppen menekülni próbáló, nem éppen nyugodt, akár közel 300 kilós állat közelébe. Előfordulhat, hogy az állat elszabadul, nálunk is volt már rá példa (nyilván ilyen nem gyakran fordul elő, de van erre is esély).
Én emlékszek rá, hogy amikor nagyon kicsi voltam, akkor nem is nézhettem az egészet.

Egyébként én valamiért nagyon utálom ezeket a disznótorokat. Mindig is utáltam. Pedig túl sok mindent nem kellett segítenem soha. Szerencsére most már nem csak én vagyok így ezzel, hanem a család többi tagja is, és most már hentesre van bízva az egész vágás.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#100) lezso6 válasza DigitXT (#95) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már vártam... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.