Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz totron #183 üzenetére

    Komolyan meg kellett néznem, hogy mire válaszoltál, mert nem akartam elhinni, hogy nem egy 4-el ez előtti kommentemre. Te olvasol is, vagy csak írsz? Elolvastad az első mondatot, elöntötte a köd az agyad és nekálltál írni, vagy végigolvastad tisztességesen? (Meg úgy mondjuk az előző X kommentet, amit írtam?)

    1. Bocsánat, de azt írja, hogy az a szeretet, hogy befűtök neki, meg enni adok neki és beszélek hozzá, az számomra eléggé leírja az ember bizonyos dologhoz való hozzáállását.
    2. Nem igaz, hogy amit nem látok, az nem történik meg, nem is írtam sehol, hogy ez egy ésszerű érv lett volna, csak nem akartam vitába szállni vele. Azért mert egy állatot le kell ölni, aminek meg vannak megfelelő okai, azért nem állok oda, és tátom a számat, majd jót vidulok. Alapvetően szerintem ez nem egy vidám dolog. Te úgy fogod fel, hogy az az állat úgyis meghal, akkor miért ne vigadjunk. Én meg úgy fogom fel, hogy az az állat meghal, ezen én nem tudok vigadni. De van tucat példa: sporthorgász, sportvadász...stb. Akik nem azért horgásznak, vadásznak, mert az állat húsa kell nekik, hanem élvezik, hogy egy védtelen állatot a saját kis beteges módjukon igájuk alá tudnak hajtatani. A kérdéses bejegyzés - és még mindig erről szól a topic ha tetszik, ha nem - pedig pontosan erről szól szerintem. Megtanítani egy 5 éves gyereknek, hogy milyen kioltani egy állat életét. Miért? Azért mert megtehetem. Nem azért, mert kell a kaja. Ha azért csinálták volna, nem kellett volna oda az 5 éves gyerek. Azért mert ez jó móka.
    3. Beszélgethetünk kitalált csoportokról, de ha tetszik, ha nem, pontosan a szerinted "vélt" csoportok hangoztatják pl. előszeretettel, hogy az "állatnak nem a házban a helye", meg ilyen nagyon nagy bölcsességeket.

    SZERINTEM egy állat megölése lehet szükséges, de nem lehet társadalmi, közösségi esemény, mert onnantól SZERINTEM beteges. De ezt már többször leírtam. Lentebb képet is raktam, ahol konkrétan rendezvényes keretek között ölik meg az állatot, és erre több száz vagy ezer ember elmegy, mert egy jó buli. Nem buli. Azért kell meghalnia, hogy legyen belőle kaja. Nem azért, hogy a sok okostojás jó kis fotókat készítsen vele, mert megint csak azt mondom, hogy aki egy állat tetemével fotózza magát mert szerinte bármi szép van benne, ott van baj...remélem elég kielégítő volt a válaszom.

    Még egy dolog: az életfilozófiámat, mint olyat, szerintem ne vitassuk. Ez pontosan olyan, mint a vélemény. Vitatkozhatsz vele, csak szerintem kár. Megérteni nem akarod, elfogadni nem akarod. Nem a Te életfilozófiádat méltattam korábban sem, leírtam a véleményem a tárgyalt blogbejegyzésről. (Hiszen ezért került ide a bejegyzés.)

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz totron #194 üzenetére

    Jó, majd belegondolok, és ha belegondoltam, akkor kést adok az 5 éves lányom kezébe, mert az úgy van rendjén.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz totron #196 üzenetére

    1. Ha olvastad volna a korábbi hsz-eimet rendesen, nem írnál ilyet. Én nem állítottam, hogy a disznót szeretni kell. Nem kell, szerintem nem is lehet, ha szeretnéd, nem tudnád megölni. A fórumtárs állította, hogy ő szereti, én ezt cáfoltam. Semmiképpen nem tudnám azt szeretetnek hívni, ha utána elvágom a torkát (akár én, akár más az én közreműködésemmel), majd egész télen belőle falatozunk. Ha tényleg szeretném az állatot, én összehánynám magam. Tehát szerintem nem lehet szeretet egy ilyen állat irányába.

    2. Nem a kegyeleti dologgal van bajom. Szó sincs itt erről. Nem elvi bajom van, és nem a disznó emlékét siratom. Egyszerűen szerintem beteg, aki egy állat megölését élvezi. Márpedig aki odaállítja az 5 éves gyerekét, hogy gyere fiam csináld, az élvezi. Aki odamegy egy disznóvágásra és tátja a száját a disznó leölése közben, miközben "semmi keresnivalója ott", az élvezi. Amikor emberek jót röhögcsélnek ezeken, azok élvezik. Szó sincs arról, hogy siratni kellene. Kaja. De ez nem egy vidám dolog, hogy körülüljük, és vidámkodunk rajta, hogy nézd már, milyen jó is ez. Erről beszélek. Többször leírtam: nem a disznóvágással van bajom, hanem azzal, hogy az emberek élvezik, az állat leölését. Mondtam. Kijön a bölllér (vagy van aki szakszerűen ért hozzá a rokonságban), elvágja a disznó torkát, leszúrja, csinál, amit akar, feldolgozzák a disznót, vacsora, vigadalom, miegymás. Ez egy dolog. A másik meg, amikor mindenki körülállja, meg fotókat csinálunk, meg a tökömtudja mi. Ez meg a másik. Ha továbbra sem érted, nem tudok rajtad segíteni. Elmondtam többször, nem azzal van a bajom, hogy tenyésztik, nevelik, levágják a disznót. Ezért tenyésztik. Azzal van bajom, hogy ez átmegy abba, hogy állatot ölni mekkora móka, gyere fiam, legyél te is férfi.

    szubkultúrákkal nem fogsz tudni szembe menni, az abban élőket megváltoztatni.

    Nem is akartam. Attól véleményem lehet róla.

    , jól van, végül is mehetsz vendégségbe olyan helyre is, ahol macskaszar van a szőnyegen és lépni nem tudsz. Nem szabad házon kívül tenni, szeretni kell!

    A saját lakása, azt csinál, amit akar, amíg az állatnak nem árt. Én még nem sok macskát láttam szőnyegre szarni, de lehet a macskákról is én tudok kevesebbet. Általában akik macskát tartanak, ott alomba megy a macska a dolgát végezni. Másrészről nálunk bent van a kutya...ott van lentebb egy beltéri kép. Nem sok látszik a lakásból, de úgy néz ki, mint ami össze-vissza van sz@rva? Biztosíthatlak, hogy a szüleimnél, ahol van egy benti kutya és 2 db kinti-benti macska, ott is hasonló a helyzet, mint nálunk.

    3. Megint látszik, hogy nem olvasol. Konkrét embernek írtam, hogy az olyanok, akik úgy gondolkoznak, mint te....kire is írtam? Arra, aki azt mondta, hogy az állatok iránti szeretet az, hogy adok neki enni, meg befűtök neki. Azokról beszéltem. Nem a disznótartókról, a disznóvágáson részvevőkről. Konkrétan azokról, akik úgy gondolkoznak, mint ő, hogy az, amit ő leírt, az már az állat szeretete. Erre írtam.

    Idézem:

    Szerintem ebbe a "szeretet" dologba viszont inkább ne menjünk bele, mert egy kicsit szerintem mást értünk az állat "szeretete" fogalom alatt (nem konkrétan a disznóé, bármilyen állaté).

    A legtöbb olyan felfogású embernek, mint amilyen te is vagy, szerintem kiégne a retinája, ha végignézné, hogy élünk mi egy állattal.

    És végül:
    Ha tetszik, ha nem, annak nincs szükségleti oldala, hogy mindez látványosság meg cirkusz számba megy. Elmondtatod, leírhatod még százszor, akkor sem lesz igaz, az, amit megpróbálsz a "számba adni". Nem mondtam ilyen dolgokat, ezért szép a fórum, mert vissza lehet olvasni. Leírom neked ismét sokadszor: az, hogy disznót vágnak, rendben. Ez a szükségleti oldala. Az, hogy mindebből ki a f@sza gyereket csinálunk, és 5 éves kezébe kést adunk, meg odacsődítjük az egész rokonságot, akik kamerázzák, ahogy egy leszúrt állat visít az életéért az részemről beteges. Tedd meg, hogy sokadszorra megérted a kettő közötti különbséget, és nem iratod le velem 9. alkalommal is. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz totron #198 üzenetére

    Igen, valóban sokat mást értenek szeretet alatt. A gond az, hogy attól nem lesz az. Az, aki hazamegy hullarészegen, majd jól elveri az asszonyt hetente kétszer, majd az asszony költözni akar, az is azt kiabálja, hogy "Ne menj el, szeretlek!". Tehát a gondolkodásmódod nem rossz, csak a szeretet a mai világban már egy elég jól körülírt fogalom, és akárhogy csűröd csavarod, az sehogy sem fér bele a definícióiba, hogy egyszer csak meggyilkolom a másikat, mert éhes vagyok.Próbálkozhatsz ezzel vitatkozni sokadszor, belemagyarázhatod amit akarsz, de ezzel megint visszakanyarodunk oda, amivel vitatkozni próbálsz. Szerinted mást jelent a szeretet, mint szerintem. És nekem meg van egy véleményem arról, aki szerint az a szeretet, amiről te is itt beszélsz. (Remélem ilyen ember engem sosem akar szeretni, mert akkor rácsesztem.)

    Erre az egészre úgy kompletten nem tudok mit mondani, csak mosolyogni, amikor szemellenzősnek nevezel. Be vagy zárva a kis világodba. Egyszer majd kinyílik az ajtó, és rájössz, hogy van azon kívül is más. Te valahogy leragadtál egy 50 évvel ez előtti gondolkodásmódnál, és sajnos nem vetted észre, hogy a világ más ütemben halad. Szerinted hasznos "tudnivaló" elvágni egy malac torkát egy gyereknek, mert hasznos lesz ez neki felnőtt korában. Én meg erre azt mondom, hogy azt az időt, amit erre az ismeretre fordít, fordítsa arra, amire ő szeretné. Tanuljon azt, amit ő szeretne. Ha nem szeretné ezt, ne tegye. Legyen belőle mérnök, ügyvéd, szakács, targoncás vagy akár hentes. Ha majd érdekli, megtanulja. Ha nem érdekli, akkor majd elmegy a boltba, és megveszi. Nem a középkorban élünk, hogy ha nem tudja elvágni egy disznó torkát, akkor éhen hal. Vannak emberek, akik ezt megcsinálják helyette. Ahogy nem kell tudnia autót szerelnie sem, vagy házat építeni. Tanuljon azt, amit szeretne, és ne azt, amit ráerőszakolnak. Szerinted hasznos képesség, szerintem meg hasznosabb, ha mondjuk e helyett könyvet olvas, vagy megtanulja kezelni a számítógépet vagy egy idegennyelvet, szélesítse inkább a világképét. Kicsit kinőtt már az emberiség abból, hogy azt kell csinálnod, amit otthon látsz, és ha apád disznót tenyésztett, akkor neked is azt kell. Szerinted ez kell ahhoz, hogy el tudja tartani magát. Ez az egy viszont nagy tévedés. A húst megveheti a boltban is.
    A félreértések elkerülése véget ez nem a te nézőpontod megcáfolása. Ez az enyém leírása. Te neveld úgy a (majdani?) gyerekedet, ahogy jónak látod. Kellenek ilyen emberek is. De szerencse, hogy nem mindenki ilyen, mert akkor még mindannyian falun élnénk és pottyantósba tolnánk, mert John Harington apja jól tarkón verte volna a fiát, hogy a hülyeségek helyett, amivel foglalkozik inkább menjen, és hajtsa ki a kondát, mert ez kell ahhoz, hogy ne halljon éhen.

    Különben azt nem tudod feloldani - rájöttem menet közben - hogy a kutyát szeretjük, a haszont meg leöljük.

    Önjelölt pszichológus lettél? :C Nagy tévedés. Neked valami komoly gondod lehet, ha még mindig itt tartsz. Újra leírom neked: nincs bajom azzal, hogy megölik a disznót. Érted? Érted? Ha nem, akkor olvasd el megint, és megint, és megint. Leírtam neked többször, mégis folyamatosan ezzel traktálsz, hogy nekem az a bajom, hogy...amikor leírtam 10x, hogy nem az a bajom. Amikor konkrétan leírom valamiről, hogy SZERINTEM NEM, majd te a válaszban leírod, hogy SZERINTEM IGEN. Most tényleg az a célod, hogy Te mond meg, hogy SZERINTEM hogy van, vagy hajlandó vagy elfogadni, hogy az én véleményemet én írom le, és nem te? Tehát akármit is gondolsz rólam, attól az nem lesz igaz, ha 10. alkalommal is írod le, mert én 10. alkalommal is meg fogom cáfolni. Vagy ez nálad valami erőszakos hajlam, hogy addig írod le, amíg azt nem írom, úgy van? Értem én, hogy van egy elképzelésed arról, hogy én mit gondolok, de ki kell ábrándítsalak, attól, hogy te úgy gondolod, az még nem lesz igaz.

    Én még azt is el tudom fogadni, hogy a világ bizonyos tájain megeszik a kutyát. Nem látok különbséges a disznóevés és a kutyaevés között alapjaiban véve. A kulturális különbségek miatt természetesen én nem lennék rá képes, de alapjaiban véve sok különbség nincs a kutya meg a disznó között.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés