Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Bolondos téma, de szerintem mindenkinek volt már ilyen tapasztalata.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ahogy haladunk előre, úgy ezek egyre inkább kivesznek/elfelejtődnek. A fekete macska az úton még feldereng, de már csak dereng, gyorsan elfelejtem. Ahogy a péntek 13 is csak egy nap számomra. Na de a 666, az ördög száma. Valamelyik nap láttam egy 666 számú rendszámot, és elgondolkodtam, hogy ha így kapnám az autót, akkor biztos kérném, hogy más legyen.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#3) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

A fekete macska sima ügy. Ha átmegy előtted, meg kell várnod, hogy visszajöjjön, azzal feloldja a varázst. Ezt sokan nem tudják, aztán meg is nézhetik magukat :)

(#4) #90088192


#90088192
törölt tag

Szerintem ne légy babonás mert az balszerencsét hoz :DDD

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egyetlen van. Nem vagyok hajlandó átmenni azon a kereszteződéaen ott ahol az első motorbalesetem volt. Kerülök inkább, de érinteni a helyét nem. Mellette egy sávval oké még amúgy kizárt.
Fekete a macskánk és naponta többször megy át előttem. ;)

(#6) Hieronymus válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem babona, egyfajta feltételes reflex.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Magadban higgy, ne ezekben a babonás eszközökben. Az agyad rááll a hülyeségekre, komolyan mondom. 7.-es koromban eléggé szétszórt voltam. Bringával indultam suliba. Amikor elment előttem egy fekete macska tudtam, hogy valamit otthon hagytam (volt hogy félúton visszajöttem tornazsákért, aztán persze késtem :DDD). Ez 80-90%-ban így volt 1-2 évig. Aztán rájöttem hogy ez így nem jó, és egy idő után mindig odafigyeltem arra, mit is csinálok, ezután jóval kevesebb lett az otthon hagyott tárgyak száma. Egyetemen, ha vizsga vagy zh után találtam egy 100-ast a kv automatákban mindig bukó volt (cserébe ingyen volt a kv 1x :DDD - sz@r deal). Aztán elkezdtem tudatosan tanulni, és nem foglalkozni az automatákkal, akkor a vége mindig happy end volt.

Szóval a lényeg, hogy ha az agyad rááll valamire, ahhoz köti a "radarjaidat", és úgy kommunikál veled. Kb olyan, hogyha hiszel az álmokban azok mesélnek neked. De ahhoz nagyon oda kell koncentrálni és foglalkozni vele.

Én ezt tapasztaltam, aztán lehet csak hüle vagyok :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

"Nem rakok táskát a földre, mert kimegy belőle a pénz, és nem rakok sapkát az asztalra."
Már tudom, hogy hol b@sztam el mindent. :R

(#9) e-newsee válasza D1Rect (#8) üzenetére


e-newsee
addikt

Azért, ha csak úgy kimegy a pénz a táskából, arról meg kéne már kérdezni az asszonyt is! ;] :D
Viszont miért nem szabad sapkát rakni az asztalra? Ezt még sohasem hallottam. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#10) #90088192 válasza e-newsee (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miért miért mert büdös zsíros, mert az ember hordja. :D

(#11) e-newsee válasza #90088192 (#10) üzenetére


e-newsee
addikt

Na jó, de az nem babona. (Cipővel már hallottam, de hát az egyértelmű, nem is értem, kiben merül fel, hogy cipőt tegyen az asztalra, babona ide, vagy oda...)
Meg hát ugye van ez az "ótentikus" magyar bútordarab, az úgynevezett "előszobaasztal" :D , ami tipikusan ilyen cuccokkal van tele: telefon, kulcscsomó, kesztyű, sál, sapka, levelek, jegyzetfüzet, és még egy halom kacat, amit mind le kell szedni, amikor ki kell nyitni az asztalt egy nagy családi kajálás miatt. :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#12) MBazsee


MBazsee
tag

Babona... ugyan már!
A 13. születésnapom pénteken volt... 13-án.
Ha fekete macska megy át előttem úton, akkor szedje a lábát, mert ő jár rosszabbul. :DDD

(#13) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

"Raktam sót a bal zsebembe állásinterjún, pedig nem hittem benne, és felvettek."
Ha tudtam volna, hogy ezen múlik, minden állásinterjúra egy kiló sóval a zsebemben érkezek. :D
(Hallottam már jópár babonát, de erről konkrétan még semmit, de még neten sem találom.)

(#14) #33253120


#33253120
törölt tag

Lekopogjam, nem hiszek a babonában, mert az balszerencsét hoz.
Amúgy 13-án van a névnapom, szokott péntekre is esni.... :)

(#15) UnA válasza #33253120 (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Másfajta megközelítés: úgy tartják, hogy 7 év alatt az összes testi sejted kicserélődik, és akár van köze ehhez, akár nincs, mindannyian változunk. A kérdés az, hogy milyen irányba. :)

(#16) Hieronymus válasza UnA (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...mindannyian változunk. A kérdés az, hogy milyen irányba."

Nem kérdés. Az idő elmossa a pozitív tulajdonságokat és felerősíti a negatívakat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) woodworm


woodworm
veterán

"Én nem vagyok babonás, és nem hiszek a badarságokban, mert aki minden hétfőn hármat köp kelet felé egy barna kavicsra, azt nem érheti megrontás."

[ Szerkesztve ]

(#18) Depression válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Depression
veterán

Azért én elég sok aranyos nagyival találkoztam már.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) Somatom válasza woodworm (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Fülig Jimmy? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) woodworm válasza Somatom (#19) üzenetére


woodworm
veterán

:K

(#21) UnA válasza Hieronymus (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Erre csak szelíden azt mondom, hogy hülyeség :N

A saját valóságodat nem szabad kiterjeszteni a többi emberre.

(#22) D1Rect válasza Hieronymus (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

A tiédet lehet.

(#23) Somatom válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem igaz. Azt veszem észre magamon, hogy ahogy idősödök, úgy leszek egyre szebb, okosabb és szerényebb. :K

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Hieronymus válasza Somatom (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom igazad van. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) #33253120 válasza MBazsee (#12) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudományosan nézve a geoid alakú bolygónkra lehet olyan kört rajzolni amelyen a fekete macska, és te 1-1 pontot képviseltek. Ezt alapul véve a látható 1db (és a látóhatáron túl statisztikai valószínűséggel elhelyezkedő ndb) macska nem előtted halad át, hanem nagyon messze mögötted, emiatt a babonai hatás nem fog érvényesülni.

;]

(#26) Somatom válasza #33253120 (#25) üzenetére


Somatom
veterán

WOW! Abból a cuccból én is vennék. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.