Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Az esetleges hibákról (elírás, rossz link stb.) kérlek PM-ben értesítsetek.

Minden kritikát örömmel veszek, ami építő értékű.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a cikked, csak 2 észrevételem van.

1. Jó lenne a végére valami ultimate összegzés, tehát közvetlenül össze lehessen hasonlítani a modemeket, mondjuk egy táblázatban.

2. A második cikkedet le fogják venni a címlapról a moderátorok. Inkább vedd ki te, és tegyél linket az első végére, ami a másodikra mutat.

Egyébként tetszett, és értékelem a befektetett energiát.

***

(#3) dchard válasza ollie (#2) üzenetére


dchard
veterán

Örülök, hogy tetszik.

1. El fogom készíteni, de sok munka volt ezt összehozni, így lehet ez holnapra marad.

2. Módosítás megtörtént.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4) sekli


sekli
addikt

Nagyon komoly munka grat...:R

a linkekkel meg valami baj van, mert az url-ben első rész van, de a cikk mégis a második rész...:F

(#5) dchard válasza sekli (#4) üzenetére


dchard
veterán

Rangsort megcsináltam (2. rész végén olvasható).

Link hibát javítottam.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) eziskamu válasza dchard (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Te ezt a szinkron eldobást miből veszed észre (most csak épp átfutottam az írást)?

(#7) dchard válasza eziskamu (#6) üzenetére


dchard
veterán

Én - mániákus - onnan, hogy az orrom előtt voltak a modemek, és amikor eldobja a szinkront, az ilyen szempontból elég feltűnő (néhány led kialszik, vagy hevesen villog, esetleg pirosan világít egy ideig modemtől függően).

Épeszű megközelítés, ha a modemek uptime-ját keresi az ember, sajnos nem minden modem tud ilyet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) Mijo válasza eziskamu (#6) üzenetére


Mijo
tag

Én abból veszem észre a modem pillanatnyi elmezavarát, hogy a torrenten a fel és letöltés is visszaesik 0-ra hosszabb-rövidebb ideig. Ilyenkor vagy észhez tér magától a net, vagy a routeren kell egy DHCP-Release-t nyomni, vagy modem ki-be, majd a megfelelő pillanatban Release...
Itt az új albérletben ilyen a net :B :F A modem pedig: Alcatel Speed Touch 510.
10.0.0.138-on jelentkezik be, egész pofás menüje van, bár kicsit érdekes a használata...
Üdv: Gábor

''Mit csinálnak a Windows gépek klaszterben? Hát egymás reset gombjait nyomkodják mikor másik elszáll...'' by Xebi@sg.hu

(#9) eziskamu válasza dchard (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Hútőborda aplikálás használna? Amúgy fagyni még nem fagyott, csak néha elfelejti, hogy kiosztott portot upnp-n, bár az adott progi sem áll az élen upnp terén.

[Szerkesztve]

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Nem akarlak megbantani kedves cikkiro, de erre magyarazatot tudnal adni?

[link]

Plagium vagy ugyan az a cikk csak mas neven mas oldalon.

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Itt van egy cikk az ADSL modemekrol villanyszereloi szemszogbol.

[link]

(#12) eziskamu válasza twollah (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Az aláírásában is szerepel az az oldal (hd.tx.hu). De majd úgyis jön és megvédi magát :DDD

(#13) eziskamu válasza twollah (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja igen, az oldalon ha valaki megnézi a huawei belsejét, láthatja miért viselkedik hasonlóan a 360-r és a huawei, mert mindkettő trendchip alaplú.

(#14) gorlin


gorlin
őstag

Már nagyon régóta vártam egy ilyen tesztet,de van egy két számomra fenmaradt kérdés.
Azt írja a cikkíró hogy a 380T-nek le kell venni a fedlapját.Namost ez nálam nem oldható meg,és gondolom sok helyen sem ahol azért fontos hogy valahogy kinézzen a modem.
Maximum tudnék fúrni pár lyukat a modem fedlapjába ha nagyon muszály.
Azt szeretném kérdezni hogy nincs valami tapasztalat fedlapos használat során?
A másik kérdésem pedig az lenne hogy egy ZTE831 -es modemet érdemes lenne e lecserélni erre?(ha erről van valamilyen tapasztalat)

(#15) twollah válasza eziskamu (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Ma irtam mailt a hd.tx.hu oldal tulajdonosanak.

Remelem hamarosan tisztazodik a dolog.

(#16) dchard


dchard
veterán

eziskamu (1):
hűtőbordával az a gond, hogy hiába vezetjük el a hőt a prociról, az attól még a dobozban marad. Amúgy sem maga a proci fő be, hanem az általa termelt hőtől a kondik mennek szarrá egy idő után.

twollah:

A hd.tx.hu az összes tárolt tartalommal az enyém.

eziskamu (3):

Igen, a két modem tökéletesen egyezik belülről azzal a különbséggel, hogy a 360r szoftveresen is teljesen buta.

gorlin:

Igazából egy ideig biztosan jól fog menni fedlappal is, de én maximalista vagyok. Egyébként nem értem: miért fontos, hogy a modem jól nézzen ki? Rakd olyan helyre, ahol nem látja senki (szekrény tetőre, vagy én pl kiköltöztettem a villanyóra szekrénybe) AMúgy lyukakat senki ne fúrjon mert a gari ugrik, meg ennyi erővel le is szerelheti a tetejét. A másik modemet nem ismerem, ki kéne próbálni és összehasonlítani, hogy melyik a jobb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) twollah válasza dchard (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor legalabb annyit beirhattal volna a cikk elejere, hogy ez mar megjelent itt es itt, hogy a szemfules olvaso ne csapjon le ra azonnal mint a gyongytyuk a takonyra plagiumot kialtva.

(#18) dchard válasza twollah (#17) üzenetére


dchard
veterán

twollah: ha valakit megvádolsz, neked kell bizonyítani a bűnösségét. A hd.tx.hu számtalan cikkének a 95%-ánál ott van a nevem mint szerző/fordító stb. (a maradék 5% nem az én munkám).
Azon kívül pedig ne neked álljon feljebb, mikor kiderül, hogy a gyöngytyúk tényleg taknyot nyelt, hanem például kérj bocsánatot.

A továbbiakban csak szakmai kérdésekre válaszolok ebben a topikban, azokra viszont nagyon szívesen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#19) twollah válasza dchard (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem vadolok kerdezek.

Masodrosz neked is bizonyitani kene vmit, hogy nem csak copy & pasterol van szo.
Mondjuk egy laza link a hd.tx.hu oldalon erre a cikkre, hogy tudjuk tenyleg TE csinaltad.

Amugy van egy mondas ''Messzirol jott ember azt mond amit akar.''.
Remelem ertetted a celzast.

(#20) dchard válasza twollah (#19) üzenetére


dchard
veterán

''Hello!

Vki lopja a cikkedet a Prohardver/LOGOUT reszen
http://logout.hu/dchard/1114/adsl_modem_teszt_1_resz.html

http://logout.hu/dchard/1116/adsl_modem_teszt_2_resz.html

Jo lenne ha mihamarabb tisztaznad a dolgot, mert vki a TE munkaddal arat
dicsoseget.

Azonban ha TE irtad a cikket oda is akkor csak gratulalni tudok, mert
szerintem nagyon jo, es kimerito lett a cikk.

Udv egy jo akarok: twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX''

Remélem elég bizonyíték, és végre lezárhatjuk a témát. Azt meg, hogy ki milyen messziről jött leellenőrizheted a profilomban, vagy azokban a topikokban, ahol aktív vagyok. Remélem érted a célzást.

Dchard

[Szerkesztve]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.