Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) -=ChEaTeR84=


-=ChEaTeR84=
csendes tag

Sziasztok!

A D-Link 360R egy fontos pozitív tulajdonsága valamiért lemaradt!
Ezekben a hűvős hideg kora tavaszi napokon az asztalra helyezett D-Link 360R tökéletesen működik, mint tea melegítő. A tea nem hűl ki teljesen. Ez igazán pozitívum, szerintem. :)

Egyébként korábban egy Dialcom 1600-asol volt, amit nagyon szerettem, csak az adaptere hibás, és búg nagyon-nagyon... :( Egyébként működik még, csak nincs az az idegrendszer ami... ;)

-=ChEaTeR84=-

(#252) Hidó


Hidó
tag

Hi,
Valaki tudja mi az a 6TO4 adapter?Az eszközkezelőben sárga háromszöges felkiáltójelben van 31 kóddal. :W
THX :R

(#253) elektron3


elektron3
csendes tag

A D-Link DSL-G684T modemes router jobban teljesít mint a 360R-es modem, ill. van valami hibája? :U

(#254) Gregorius válasza Hidó (#252) üzenetére


Gregorius
őstag

Az IPv6 és IPv4 között fordít. Átlag magyar ember számára ignorálható.

(#255) Pero


Pero
senior tag

hali,

Volna nekem egy Telindus 1111 ADSL Bridge-m ami még a megboldogult axelero-s korszakomból való 384/128 as nettel, de most az idő előrehaladtával váltanék 8096/512re. a kérdés az volna h mivel maga a "dobozka" a szolgáltató tulajdona akkor kicseréltethetem , vagy szívok vele és nemfogom tudni kihasználni a sávszélességet?
Illetve mit érdemes a helyére szerezni ha cserélni kell?

[ Szerkesztve ]

(#256) Pero


Pero
senior tag

Na kíváncsiságból tudtam szerezni a szolgáltatótól egy vadi új modemet méghozzá e D-link 360R-t cikk olvaása után, nemnagyon tudom eldönteni melyikkel járok jobban.

(#257) NoX


NoX
senior tag

Légyszi a képeket próbáld valahogy visszavarázsolni! Köszi!

(#258) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Szépestét!

Invitel a szolgáltatóm kideritettem hogy Sándorfalván Annex B van
most jelenleg Comtrend 5071E-s modemet használok amit a szolgáltato adott elötte 1 D-link 360T-m volt ami meghalt. A mi nap vettem 1 ugyanilyen tipust de nem csatlakozik gyári FW volt rajta, most tettem fel rá ezt a FWDLinkEU_DSL-360T_V3.00B01T02.EU.20060220_upgradeB10.exe de ezzel se csatlakozik ,a Comtrend 5071E modem pedig simán megy,router mögöt vagyok
Valakinek valami 5tlete ,tapasztalata ? :U

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#259) Andrej1 válasza Andrej1 (#258) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Megoldodott :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#260) drpele


drpele
senior tag

Most kaptam egy Siemes C-110 helyett az Inviteltől egy D-Link 360R-t.
[link]

Mi a véleményetek a linkelt adatokról?
Elégedett vagyok a sebességgel, lehetne ez jobb is?
8 megás csomagról van szó...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#261) dchard válasza drpele (#260) üzenetére


dchard
veterán

A vonal lefelé jó, felfelé valami nem okés: kicsi az SNR és az a mínuszos uplink power is elég érdekes.

Ha nincs gáz (nem szakad) akkor jó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#262) dchard


dchard
veterán

Az ADSL modem teszt első és második részénél a képek pótolva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#263) drpele válasza dchard (#261) üzenetére


drpele
senior tag

A router log-ja alapján csak a 24 órás bontások idején szakad a kapcsolat, tehát nem gázos.

Az uplink SNR mitől lehet kaki ha a downlink ok?
Józan paraszti ésszel azt gondolná az ember, hogy ha az egyik nem jó akkor a másik irány sem lehetne ok.

Lehet ezzel szerinted valamit kezdeni? A valós feltöltési sebességem (FTP-re, csúcsidőn kívül) max 320 kbps (40KB/s).

Szuper, jó hogy pótoltad a képeket!

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#264) drpele válasza drpele (#260) üzenetére


drpele
senior tag

Átolvasgattam az előző írásaidat is és felvetődött bennem egy kérdés.
A vivőtérképen úgy látom, hogy az első 32 vivő nincs használatban, tehát ez egy ANNEX B szabványű modem ill. DSLAM lenne?
Ami azért érdekes, mert 88-as körzetben, ős invitel területen vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#265) dchard válasza drpele (#263) üzenetére


dchard
veterán

A paraméterek alapján én azt mondanám, hogy a modem egyszerűen szarul számolja ki. Pár regiszterből szorozza össze ezeket az értékeket,és lehet hogy olyan jók a vonali jellemzőid, hogy az uplink adásszint már mínuszban van (ami nyilván lehetetlen a gyakorlatban).

Ha nincs gond, ne foglalkozz ezzel.

Feltöltésre: annál azért picivel jobbnak kéne lennie. Kezdeni nem tudsz vele semmit.

Annex B: igen, ha nincs első 32 vivő, akkor ez annex b-s, amúgy invitelnél is cseréltek már egy csomó mindent annex B-re. Ahogy hallom mostanra elég kevés annex a-s terület maradt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#266) gabor85


gabor85
őstag

Hali, szeretném megkérdezni, erről a T-com-.os kapcsolatról mi a véleményed. Kérlek mondj el mindent amit kiolvasol belőle.
Ha sávszélességet szeretnék emeltetni, akkor szerinted mit bírna a vonal?
Ez egy 1Mbites net. és D-link 3ledes modemje hajtja. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#267) vasutas01


vasutas01
tag

Helloztok!

Ezek az értékek jónak számítanak? (csillapítás, stb) Mert én sokallom. De mondjátok meg Ti a véleményeteket!!

Szerk.: Szakadozik, főleg torrentnél, t-online kijött, megnézte, és kicserélt egy kábelt. 1 fokkal jobb lett, de még mindig ...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#268) Membrán


Membrán
tag

Szerintetek milyen sebbességű netet lehetne erre a vonalra bekötni?

A Tcom visszautasította az 5 megabites megrendelésem, csak 2,5 megabitest voltak hajlandóak bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#269) dchard


dchard
veterán

gabor85:

ez a vonal egy rakás szar. az 5megát még el tudom képzelni alsó hangon , de az a maximum, és a képből ítélve gyanús, hogy a modemed haldoklik.

vasutas01:

jó eséllyel menne rajta a 15mega is, elég jó. Ha szakad akkor előfordulhat, hogy a modem kezdi megadni magát. Erre a típusra jellemző.

Membrán:

erre nem kötnek 5megát?! Szerintem benéztek valamit a srácok. Ezen megint csak mehetne a 15mega is jó eséllyel. Az 5mega 300% hogy rendesen működik egy ilyen vonalon.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#270) modflow


modflow
veterán

Ez ugyan az a vonal, csak más-más modemmel.
Erről mi a véleményetek?

Kölcsön kapott (lehet rossz) használt Dlink DSL360R:

Saját használt Dlink DSL360R:

(#271) Shap


Shap
újonc

Sziasztok!

Nem tudom tud-e valaki segíteni a következőben:
Pár hete azt vettem észre, hogy lelassult a net sebességem, utánajárva kiderült, hogy közel a felére a letöltési, a feltöltés nem változott. Személy szerint a modemre gyanakszom, ami DSL-360R típus.

Azért is a modemre, mert az utóbbi időben megnyúlt a szinkronideje,és tovább tart kapcsolatot létesíteni bekapcsolás után. Próbálkoztam vonalbeállítással is de nem nagyon változott semmi vele.

Internetszolgáltatóm: GTS(Magyar Telekom Hálózatát használva)
Internet csomag(1.2 mb-es)
Korábbi sebesség 130 kB/s között mozgott, mostani maximum 50 kB/s.(letöltési)

Szerintetek is a modem lehet a bűnös ?

(#272) bundaas válasza Shap (#271) üzenetére

Szia!

Igen,nagy valószínűséggel a modem lesz a ludas. Gondolom nem egy mai darab.
Anno nekem is volt ilyen típusú modemem. Érdemes lenne belenézni a belsejébe,hogy a táp körében nincs-e véletlenül púpos kondi.

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.