Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dchard válasza tommiking (#98) üzenetére


dchard
veterán

Nálam 36/10 6600kbit/s és 25/19 512kbit/s 19tp/12tp.

És ez egy 360T modem, ami majdnem 380T.

Nem tudom elhinni, hogy nálad ekkora csillapítás mellett megvan a 8 mega link. Ekkora csillapítással még nagyon jó vonal mellett is nehezen elképzelhető. Ha vágnál be egy státuslapot, annak örülnék különösen ha a telnetes felület státuslapjáról érdekelne egy printscreen. Még csak közelítőleg sem publikált senki ilyen szar csillapítás mellett 8 megás DS linket.

Kösz!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#102) dchard válasza Petes (#95) üzenetére


dchard
veterán

A csillapítás alapján az minimum 2km, de inkább több, mert a Dialcom modem csúnyán aláméri a DS csillapítást. Nálad az a valóságban minimum 40dB, és akkor gyorsan meg is változtatom a véleményem: ez inkább 3km, mint 2.

Modem cserével lehet elérni 1-1,5 megabites letöltési javulást, meg esetleg a felfele link is javulni fog.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#103) Petes válasza dchard (#102) üzenetére


Petes
tag

furcsa mert egy kisváros vagyunk és csak egy telefonközpont van, ellenőriztem a hivatalos telefonközpont listán is, az pedig mindössze 600 méter innen.
Köszönöm válaszod!

(#104) Zotya84 válasza Petes (#103) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezzel csak egy baj van: hogy nem a távolság, hanem a kábelhossz számít, ami lehet 600 méteren is sokkal több... (Pl.: Másfele indul, és hozzátok ''hurokban'' megy vissza a madzag?)

Megyek haza megnézem a nekem garantáltan 1300m madzagon mi jön Dialcom-mal. (8M/0,5M - ált 650-730k/s, szakadni csak a 20es bontásnál szokott, gyorsan veszi fel a szinkront, bár az áramszünetek után kicsit (1-2 perc) kikapcsolva kell tartani, mert olyankor nehezen veszi fel a szinkront, de utána aztán száguld...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#105) Scalpel


Scalpel
senior tag

Üdv!

Nagyon jó a cikked, és nagyon hasznos. :R

Nincs valami ötleted, hogy ebből a modemből hogyan lehetne kiolvasni az adatokat? [link] Sajnos egy abszolút noname modem, még a gyártó ország sincs rajta. Annyi van ráírva hogy 1 portos ADSL router, meg hogy ne szedd szét, stb.... A kép sajna telefonnal készült, látszik rajta. Egyébként fehér íves trapéz alakú és az egyik oldalán van egy bemélyedés, mintha annál fogva kéne emelni, de másik oldalról lefelejtették. Falra szerelésre nem alkalmas, ezért is van az a DIY kengyel rajta, mert az tartja a helyén. Azért kérdezem, mert most fognak bővíteni 3 megáról felfelé, és kíváncsi vagyok vinné-e majd a megemelt sávszélt. A routeres kérdésem majd meg a routeres topcban teszem fel, mert van persze az is.

Előre is köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

(#106) Zotya84


Zotya84
őstag

Nos, meg is van az eredmény: [link] Ez a kép több hónapnyi folyamatos üzem után készült. D/U 6624/512. Amint látható az uppom egész jó, a downon lehetne még mit javítani, bár nem rossz a 8192höz képest. A kábelhosszom, garantáltan 1,3km, ugyanis a fatáv vonalmérő rendszere mondja ezt. Ezután kipróbáltam, hogy mit tuda a modem egy restart után: [link] Ezután vitte a elméleti maxot a 6912-t. Majd még egy restart, és felment 7200 körülire. Én is meglepődtem, és elb@xtam, mert arról nem csináltam printscreent. Eddig minden jó is volt.
(Telnet szerint max: [link]) Az SNR Margin érték nagyon alacsony volt ahhoz képest, hogy a modem miatti max 864kból 730 általában be is szokott jönni.

És ezután jött a feketeleves. Megpróbáltam átállni automatikus tárcsázásra telnetes beállítással. Nem ment. PPPoE-n keresztül sem lehetett kapcsolódni. Reset. Utána ment gépről. Routerről (Linksys BEFSR-41) nem (előtte még igen). Rátettem egy tesztelt 360R-t. Sehogy sem ment, szokásos 678as hiba. Modem reset. Továbbra is semmi. Vissza a régi modem. Router kapcsolódik, adatforgalom nincs ping nem megy. Simán kapcsolat nincs. Viszont amikor a router van rajta, időnként teker a modem adatforgalom-jelző ledje, időnként nem. (adsl@teszt -tel sem megy - tudom hogy kell írni)

Na most a modemet barmoltam el, vagy telközpontban okozhattam egy kis gubancot?
Azóta leadtam hibára, mert a szolgáltatóm állandóan azzal jött, hog fönt vagyok a rendszerben, biztos a tűzfalam okozza...

ÚH most szomorú vagyok. :W :W :O :O :O

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#107) Zotya84


Zotya84
őstag

Mivel a modot már nem engedi, újat írok:

Most szóltak a szogláltatómtól, hogy minden rendben, mennie kell(ene). Este hazamegyek, és kiváncsi leszek az eredményekre.

Szerk.: Hazaértek a többiek, és elindult, az eredeti modemmel. Akkor ezt mostmár nem értem.

[Szerkesztve]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#108) gorlin válasza dchard (#102) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!


A teszted alapján felbátorodva beszereztem egy 380T-s modemet.
Inviteles területen használom,de sajnos nem akar működni:(
Azt a két értéket (VPI:8/VCI:35) beállítottam de nem megy..
Nem tudod megmondani,vagy nem tudja valaki megmondani invitel területen pontosan milyen beállítást használ?
Csak a status led villog:(
(bridge mód-ban használom)

Előre is köszönöm!

(#109) Khaal


Khaal
őstag

Hali, teljesen láma vagyok hálózatos témák terén, a problémám a következő:
Huawei modemem van, t-online adsl és szakadozik a netem, van hogy megy 24 órát, de van amikor 10 percenként megszakad. Néha csak simán lemegy a letöltések sebessége 0-ra, az oldalak nem jönnek be, ekkor nekem kell disconnectelni majd újra fellépve minden rendben, de van hogy minden jelzés nélkül megszakad a net (ilyenkor nem tárcsáz automatikusan újra az xp, annak ellenére hogy be van állítva).

T-Online üfsz-el már 4-szer beszéltem, t-comtól jártak itt, kicserélték a kábeleket, csatlakozásokat. Ezután valamit javult is a helyzet, de a sávszél emelés óta újból szakadozik, naponta többször is. (Mellékesen az akár 8mbit nálam 2.6-3.8 között ingadozik.)

Ez a modem hibája lehet, vagy valami más ok? Próbáltam már újratelepíteni a windows, cfosspeed-el és anélkül, másik hálókártyával a probléma fennmaradt.

(#110) eziskamu válasza Scalpel (#105) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát elsőpillantásra (google) a CNET USB-s modeme hasonlít rá a legjobban, de a tied nem USB-s gondolom. [link]

Khaal
Mekkora most a kapcsolatod? Hát a szakik szerint azért csinál ilyet mert melegszik, tehát valami árnyékosabb de szellős hely kell neki, valamint állítólag használva a talpat, állítva, kevésbé melegszik. Nekem is most ilyen van, igaz csak 1 megabites kapcsolat mellett, de a router része gyorsabb mint a külön Belkin routerem + d-link 360R, én a felső szellőző lyukak alatti lemezkéket távolítottam el, és most bordákat is rakok majd a procira és az adsl vevőre (2 trendchip), de neked ezeket nem ajánlom, inkább csak a talpat és a függőleges elhelyezést (na nekem meg az nincs, talp)

[Szerkesztve]

(#111) Scalpel válasza eziskamu (#110) üzenetére


Scalpel
senior tag

Hűűűűűűűűűűű!!!! Ez tényleg az.
Meg is néztem, és van rajta egy kicsi USB csati, bár WAN-on keresztül használom routerre kötve, talán emiatt sem tulajdonítottam neki soha nagy jelentőséget.

És ugye a különös ismertető jel is rajta van, a kapaszkodó :DDD.

Forró nyomon haladhatok tovább. :)

KÖSZÖNÖM!!! :R :R



[Szerkesztve]

(#112) Khaal válasza eziskamu (#110) üzenetére


Khaal
őstag

Most emelték 2mbitről up to 8mbitre, ami gyakorlatban kb 3-3.5 mbitet jelent (már amikor működik).

Volt ez már fekve is, állva is. Gondoltam rá, hogy a modem lehet rossz, de volt egy ugyanilyen modemem amit elvitt egy villámcsapás, lecseréltem és ugyanolyan retek maradt a kapcsolat. A cikkből nekem az jött le, hogy ez akkor egy rossz típus úgy ahogy van, lehet más típusra kellet volna cserélnem :F

A cikkben írt szinkron elvesztésre ráillik amit én írtam hibajelenségként?

(#113) eziskamu válasza Khaal (#112) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát vannak akiknek nem jött be, és a a vevő ic nagyon forrósodik (nem is annyira a cpu, ami elméletileg 200MHz-n ketyeg). Viszont egy német oldalon láttam egy hasonló felépítésű modemet adsl 2+ környezetben tesztelve ami 16-17 megabitet bírt 18-as vonalon, de a stabilitását annak sem tudom. Azért mielőtt temetnéd a modemet, neked is ajánlom, nézd meg hogy közvetlenül a bejövő vonalon van-e a szűrő, a kábelek és csatlakozók is rendben vannak-e. A villámcsapás után a vonalat nem kellett felújjítani? A szűrő nem ment gallyra (vagy csak nem tudod). Haver vonala is bontani szokott ha jön fax, de az a rossz helyen lévő szűrő miatt van.

[Szerkesztve]

(#114) Khaal válasza eziskamu (#113) üzenetére


Khaal
őstag

Elég rossz volt a bekötés régiek voltak kábelek is, de ezt már mind lecserélték a t-com szerelői, szűrőt is kicseréltem, a villám csak a modemben tett kárt (azóta már van túlfeszvédős hosszabbítóm, mindenkinek ajánlom beszerzését :B ).
Hibát már szinte feleslegesen jelentem be, háromszor jártak itt, a helyzet valamit javult is, de az emelés óta megint a régi nóta...

Idegesítő amikor beállítok egy letöltést, hogy másnapra lejön, aztán reggel kiderül hogy csak 10% jött le mert megszakadt a vonal és nem csatlakozott újra.

(#115) tommiking válasza dchard (#101) üzenetére


tommiking
csendes tag

persze persze,meg nincs 380T-m:D hidd el annyi az annyi.privibe ment egy reggeli mérés.

(#116) tommiking válasza dchard (#101) üzenetére


tommiking
csendes tag

http://www.speedtest.net/result/97149230.png

(#117) tommiking válasza dchard (#101) üzenetére


tommiking
csendes tag

Prividbe betettem remélem most már hiszel nekem hogy nálad max egy 360t volt amire 380T dobozát rakták,megeszi reggelire a 360T-t és társait a 380T,de ez lerágott csont.emelés elején egyedül nekem volt ilyen modemem(ill a panteleseknek de ez más tészta) mikor bemásoltam mekkora különbség mindenki azt mondta amit te,mostanra a 360T sek is cserélik a modemjüket

(#118) tommiking válasza gorlin (#108) üzenetére


tommiking
csendes tag

1,32 a helyes beállítás,másik mode=ads2+ multimode valamint dhcp disabled,virtuell server enabled,és müködni fog

(#119) lapa


lapa
veterán

ha már adsl modemek teljesítményéről szól az írás, gondoltam megkérdem: a szünetmentesnek van vonalvédelme. ha ezen keresztül etetem az adsl modemet, akkor lehetséges, hogy csökken a sebesség? még nem volt emelés, csak a biztonság kedvéért...

(#120) tommiking válasza lapa (#119) üzenetére


tommiking
csendes tag

igen csökkenhet.zajként jelentkezhet emiatt alacsonyabb link sebire syncel a modem

(#121) gorlin


gorlin
őstag

Valaki tud segíteni?


A teszted alapján felbátorodva beszereztem egy 380T-s modemet.
Inviteles területen használom,de sajnos nem akar működni
Azt a két értéket (VPI:8/VCI:35) beállítottam de nem megy..
Nem tudod megmondani,vagy nem tudja valaki megmondani invitel területen pontosan milyen beállítást használ?
Csak a status led villog
(bridge mód-ban használom)

Előre is köszönöm!

(#122) tommiking válasza gorlin (#121) üzenetére


tommiking
csendes tag

már írtam neked

(#123) gorlin válasza tommiking (#122) üzenetére


gorlin
őstag

Nem akar működni.Az 1/32 nem Tcomos beállítás?Vagy te próbáltad már invitel területen invitel előfizetéssel?

[Szerkesztve]

(#124) #47492352


#47492352
törölt tag

Hali

Van nekem egy ilyen Huawei SmartAX MT800u-T modem.
[link]

Van itthon 2 gép.Nem tudja valaki,hogy ha az egyik gépet kötöm rá,akkor miért mindig csak pirosan világít a LAN link led,míg ha a másik gépet kötöm rá,akkor rendesen zölden világít,és ha azt a gépet kikapcsolom,akkor kialszik a led.Ameilyknél pirosan világít,annál hiába kapcsolom ki a gépet,akkor is világít tovább pirosan...
Mit kéne esetleg állítani a gépen,hogy ha kikapcsolom pl,akkor ne világítson tovább pirosan?Biosban nem lehet valamit állítani? vagy miért nem kapcsolhat olyankor ki,ha a gépet kiakpcsolom?
Előre is kösz!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#125) eziskamu válasza gorlin (#123) üzenetére


eziskamu
addikt

Invitel területen vpi/vci: 8, 35 [link]

ricoouj:
[link]
Idézet:
'' A LAN link LED-je rózsaszín ha földelve van a számítógép, és zöld ha nincs. (pl. laptop)''
Mondjuk az enyém narancssárga :DDD , oszt jól van, de hátha nálad pont fordítva, a földelés hiánya miatt piros.

[Szerkesztve]

(#126) eziskamu válasza #47492352 (#124) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja igen, a kikapcsolás alatt azt érded, hogy windózt leállítod és kész, tehát nem áramtalanítod, mert akkor még működhet a hálókari (Wake-on lan funkcióhoz is kell) ha a tápegység tud kikapcsolt, de nem áramtalanított állapotban 5 voltot adni, (a legtöbb mai ATX-es táp ilyen). Nekem switchre van kötve amúgy a modem, amivel közös elosztón van, így van link mindig, nem néztem még külön, de nálam kikapcsolt állapotban még a hálókari ledjei is világítanak (nforce 410? (vagy 430) integrált).

[Szerkesztve]

(#127) gorlin válasza eziskamu (#125) üzenetére


gorlin
őstag

Segítsen már valaki akinek van ilyen modemje invitel területen,hiába állítom be bridge módba,hiába vpi/vci: 8, 35 nem megy :W :O
Nem hiszem el...

(#128) eziskamu válasza gorlin (#127) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem lehet hogy a modemed ANNEX-B -s változat? Mert Invitel területen ANNEX-A-s kell. Azt nem tudom hogy a 380-T nem-e vegyes üzemmódú (ha létezik egyátalán olyan)

[Szerkesztve]

(#129) gorlin válasza eziskamu (#128) üzenetére


gorlin
őstag

ANNEX-A van invitel területen :Y
Ez ANNEX-B-s ,pedig sokan mondták hogy működik nekik invitel terülteten.
Mindegy akkor már tudom miért nem működik...

(#130) eziskamu válasza gorlin (#129) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát ugye nem tudom hogy van ez a távközlési piacnyitás, meg egyebek, de az Invitel valahogy adhat netet és telefont eredetileg nem Inviteles területen is, és ott nem hiszem hogy poénbol buzerálnák a DSLAM-okat, meg ha jól tudom az ott eredetileg honos szolgáltató modemét adják az ADSL-hez. Na ilyen emberkéknél lehet hogy tényleg annex-b van. Amúgy lehet hogy van ANNEX-A-s változat, csak nem ott, ahonnan vetted.

[Szerkesztve]

(#131) gorlin válasza eziskamu (#130) üzenetére


gorlin
őstag

Ez félelmetes.Köszönöm a választ.Eddig ahány eladót,helpdeskeset lérdeztem annyian másfélét mondtak.De valószínűleg tényleg az lessz a baj hogy Annex-A kellene.

(#132) #47492352 válasza eziskamu (#126) üzenetére


#47492352
törölt tag

Ahha,értem,köszi.Kösz a linket is.
Igen,sejtettem,hogy valamiert még így is kap áramot a hálókártya,de akkor ezt nem lehet kikapcsolni biosban vagy valami,hogy ne kapjon,ugye?Bár a biosban én nem találtam semmi olyat...

Ja,és jó hogy említetted a switchet :)
Ha megakarom osztani a netet 2 gép között,úgy hogy akár egyszerre,akár külön külön is lehessen netezni a gépeken,akkor switch az jó erre ugye?
Valami olyat olvastam,hogy mindkét gépről simán be kell tárcsázni és kész...
Mondjuk olvastam olyat hogy nem mindegyik szolgálatató szereti....

Routert nem akarok venni,mert az sokkal többe kerül,switchet meg néhány ezertől már lehet venni ahogy nézem,tehát nem akarnék sokat költeni rá,csak ha mondjuk switchel megoldható lenne...

(#133) gorlin válasza #47492352 (#132) üzenetére


gorlin
őstag

Érdemes routert venni. 6-7e forint ,van benne tűzfal stb.A switchet pedig tényleg nem szeretik a szolgáltatók,főleg ha nem üzleti az előfizetés.A routerbe pedig van tűzfal,elég sok mindent tudsz beállítani stb.A switch sem annyira olcsó (2-3e forint)

(#134) Khaal válasza #47492352 (#132) üzenetére


Khaal
őstag

Ha a biosban kikapcsolod a wake on lan funkciót, akkor lehet már nem fog áramot adni a hálókarinak.

Az egy vonalról elérhető netcsatlakozások száma pedig azt hiszem az előfizetésedtől függ (azt hiszem ált. 2 mbit felett lehet több kapcsolat is).

Valaki nem tudna tippet adni mi okozhatja még a folytonos szakadozásokat?
Vagy fogadjam el, hogy ez így normális és ha le van terhelve a hálózat akkor egyszerűen szétkapcsol?

(#135) eziskamu válasza #47492352 (#132) üzenetére


eziskamu
addikt

A Huawei smartax mt800u-t egy egyportos ADSL ROUTER, de alapból BRIDGE-ként van konfigolva, szóval ha beállítod a routolást, akkor tud magátol tárcsázni, NAT-olni, ismeri az UPNP-t, tud DHCP-t és a Belkin 7230-4-esemnél jobban osztja a netet, mert a Belkinnel lehalt néha a web, ha túl sok szálat használtam, Huaweinél ez ritkábban jön elő. Egyépként sima modemekhez (ADSL BRIDGE) mindenképp router kell.

(#136) eziskamu válasza Khaal (#134) üzenetére


eziskamu
addikt

Kérdezd meg itt gorlint mennyiért adná el a 380-t-jét, mert úgy sem tudja használni a saját területén, márha te meg T-Comos területen lax :)

[Szerkesztve]

(#137) #47492352


#47492352
törölt tag

Oké,kösz mindekinek :)
Lehet akkor majd csak veszek egy routert,csak nem akartam túl sokat rákölteni(nem mintha most pl 6-7 ezer olyan sok lenne)...

Khaal: Az ki van kapcsolva,de így is világít,azért köszi.

(#138) buba66 válasza #47492352 (#132) üzenetére


buba66
csendes tag

Ha meg akarod osztani a hálózatod, mindenképpen routert vegyél.
Egyrészt, mondjuk DHCP-vel automatikusan kiosztja a címeket, ugyanakkor a switch nem tud NAT -ot (network address translation), vagyis nem osztja meg úgy a hálózatot a szolgáltató felé, mintha egy gépnél ülnél.
A szolgáltatók kérhetik a MAC address regisztrációt is, de a routerek egy része képes ennek klónozására.
Egyébiránt pedig egy jó belső hálózatot is kapsz.

Szóval ne sajnáld a pénzt.

üdv

tom

(#139) Csülök1


Csülök1
csendes tag

Hali!
Nekem Huawei modemem van, downstream speed 1280, upstream 160. Ez tavaly is ennyi volt, tehát emelés nuku.
Nomost ezek az értékek bele vannak drótozva a modembe, vagy ezt a szolgáltató tudja változtatni ? Ha tudja, akkor a Tré-Com vagy az ISP ? Mindkettőt felhívtam, egymásra mutogatnak.

(#140) Khaal válasza Csülök1 (#139) üzenetére


Khaal
őstag

A modem automatikusan áll be a sebességre, neked most elvileg up to 4mbit csomagban kéne lenned. A modemen tudtommal nem kell semmit állítani, az emelés a központokban valósul meg, neked nincs vele dolgod, de javítsatok ki ha nincs igazam :F

(#141) #47492352 válasza buba66 (#138) üzenetére


#47492352
törölt tag

Aha,értem,köszi!

Csülök1:Nekem automatán átállt,nem állítottam semmit...

[Szerkesztve]

(#142) dchard


dchard
veterán

A modemmel semmit nem kell csinálni, a központban állítják a sávot.

Ha az emelés nem történt meg, az internetszoláltatódnál kell jelentened, ők továbbítják a problémát a T-com felé.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#143) pomix


pomix
tag

Sziasztok!

A teszt nagyon jó, gratulálok az írónak. :R

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha tud valaki segíteni.
A probléma röviden:
Barátnőméknek van egy régebbi gépe(AMD athlon 600 MHz, 256 MB ram, 40 GB hdd, win xp home sp2), van hozzá egy Huawei modem és egy tonline adsl. A probléma az, hogy az utóbbi időben lassú a net és szakadozik. A modem kb. 1 éves múlt, mert nemrég lett meghosszabítva a szerződés.

Probléma bővebben:
Szóval adott a fentebb említett gép. Win xp prof volt rajta, de már rég és már lassú volt(a gép), így újratelepítettem a wint. Home-ot raktam rá, gondoltam azzal hátha gyorsabb lesz egy kicsit. Csak olyan home telepítőm volt amit egy laptophoz adtak(beleintegrált driverek meg hasonlók) így azt raktam rá + a vinyó elejére létrehoztam egy swap partíciót, ahova beállítottam a naplózófájlt. A gép érezhetően gyorsabb lett, pár napig nem is volt vele probléma, de utánna elkezdett lassú lenni a netezés. Lassan hozza be az oldalakat, szakadozik a net, de nem úgy, hogy újra kell tárcsázni hanem pl. az msn megszakad egy pillanatra majd újracsatlakozik. Ekkor én arra gondoltam, hogy a modem a végét járja, de ugyancsak msnnél jelentkezik az a probléma, hogy gépelés közben a szöveg lassan szaggatottan jelenik meg és ez szerintem nem hozható összefüggésbe a modemmel, de ha tévednék akkor javítsatok ki.
A sebesség megvan( 1Mbit, 512-es volt, de az emelés már régebben megvolt), a pingek jók.
Hozzátartozik a dologhoz, hogy nemrég hosszabbították meg a szerződést a tonline-nál, eddig asszem 3 GB korlátos csomagjuk volt(azt hiszem adsl light). A hosszabbításkor csomagot is váltottak ha jól tudom optimumra. Ez a szerződéshosszabítás kb 1 hónapja volt és kb 1,5 hete rakták át őket a másik csomagra. Tulajdonképpen azóta vannak ezek a problémák.
A hálókártya tulajdonságainál a tcp/ip elöl kivettem a pipát, mert egyébként lassan állna fel a rendszer, de szerintem ez nem lehet probléma. Régebben is így volt, nálam is így van. Próbáltam fix ip-t adni a hálókártyának, de akkor meg nem csatlakozott a netre. Így maradt az a megoldás, hogy kiveszem a pipát.
Az is érdekes, hogy a modem admin felületére nem tudok belépni. Az itt ismertetett módon próbáltam, de nem sikerült.
Szóval nem tudom, hogy a gép, az xp home, a kábel, a modem vagy a tonline a sz@r.
Azt akarom csinálni, hogy elviszem az én modememet pár napra, de nincs nagy kedvem kicsomózni a kábeleket. :)
Valakinek van valami tippje?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#144) Kernel válasza #47492352 (#132) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Huawei modem egy igen praktikus router-modem, nem feltétlenül szükséges hozzá routert vásárolni. Több gépet is el tud látni Internettel, switch vagy Hub-on keresztül. Belső DHCP szervere is van, amivel osztja az IP-címeket, de természetesen fix címekre is konfigurálható a rendszer.

Viszont ennek egyáltalán nem az a módja, hogy minden gépről be kell tárcsázni, hanem a modemet át kell állítani router-módba, be kell írni a nevet/jelszót a megfelelő helyre, ezután a modem belső PPPoE kliens segítségével szépen felmegy a netre. A szolgáltatóhoz kapcsolódást, illetve sikeres bejelentkezést ilyenkor az ADSL link LED narancs színre váltása jelzi. A bejelentkezés történhet rögtön a bekapcsolás után (nyilván ez a célszerűbb), vagy csak adatforgalom hatására (böngészés stb.) utóbbi esetben automatikus bontással.

Mint minden lényeges dolog, a LED-ek jelzései is le vannak írva a mellékelt PDF doksiban. Földelésről szó sincs, de őszintén szólva én ezt a fizikai/elektronikai ismeretem alapján eleve viccesnek, hihetetlennek vagy éppen értelmetlennek találtam, még mielőtt pontosan utánanéztem volna:

LAN LINK

Steady light: A valid LAN connection.

Green light: The speed of data transfer is 10 Mbps LAN LINK .

Orange light: The speed of data transfer is 100 Mbps.

Ettől függetlenül nem rossz linkelt honlap, nem most találkozom vele először egyébként. Ezt a kis tévedést eddig észre sem vettem, sőt inkább csak azt láttam, hogy a szerző szakmailag vágja dolgokat, illetve még ahhoz a generációhoz tartozik, akik nem angol szavakat majmolva fogalmaznak, hanem csak mint egy magyar szakember. Én is hasonló buherátor volnék, gyerekkorom óta mindent szétszerelek, bár ez a technika fejlődésével talán egyre kevésbé érdekes.

Lehet, a tesztben a Huawei leszerepelt, azonban megfelelő minőségű vonalon kiválóan végzi a dolgát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#145) eziskamu válasza Kernel (#144) üzenetére


eziskamu
addikt

Tényleg jó routerként, de vigyázni kell a torrenttel, mert megemeltem az engedélyezett kapcsolatok számát, és elkezdtem szedni a suse linuxot (de tényleg azt :) ) jött vagy 130k-val stabilan (ennyi a max nálunk), s amikor a tesóm is elkezdett netezni, akkor néha csontra fagyott (amúgy különálló routerek se szeretik a sok kapcsolatot, úgyhogy óvatosan, de kezdetnek megteszi) amúgy lehet, hogy a maszek hűtés is rontott a helyzeten, mert még kisérletezek a megfelelő borda + ragasztóanyag kombóval, de asszem az fbs+hőpaszta keverék + egy nagyobb borda, esetleg venti lesz a megoldás, de viszzafogott kapcsolatszámmal (ki kell kisérletezni) vagy torrent nélkül kissebességű kapcsolatokhoz nem rosz modem, de tényleg melegszik.
A színnel kapcsolatban, ha közvetlenül a gépre kötöm akkor is narancssárga pedig a windows szerint 100-as a kapcsolat. Amúgy máshol tényleg a te általad közölt infót olvastam. Az is érdekes, hogy eddig az adsl link is narancs volt nálam, ma reggel óta meg zöld :)

[Szerkesztve]

(#146) #47492352 válasza Kernel (#144) üzenetére


#47492352
törölt tag

Pff hát én ehhez már nem értek,hogy hogy kell router módba állítani stb.. :)
Lehet amúgyis hagyom a fenébe,annyira nem fontos hogy megosszam,csak néha jól jönne...azért köszi!

(#147) pubwart


pubwart
aktív tag

Skacok,

Megvettem a 380T Annex B modemet, de hihetetlen mekkora szar, van egy régi firmware amit most sikerült frissítenem, mert a gond az volt, hogyha volt egy áramkimaradás, mindent elfelejtett... No comment.

Ezzel a mostani firmware-el elvileg jó, csak az a baj, hogy német és kurvára nem értem. Nem tudjátok, hogy a legfrisseb firmware angol vagy magyar nyelven merre van? Mert ez már kiborító

Where you go how is up to you

(#148) csizzah


csizzah
aktív tag

Üdv mindenkinek!


Kb. 1hete van egy 4mbps-es invitel adsl-em, és sajnos én is a méltán szidott D-link 360R típúsú modemet kaptam hozzá, gyakorlatilag használhatatlan, óránként szakadás van semmit nem tudok letölteni, mert addíg nem indul újra, amíg nem bontom, ill. indítom újra a kapcsolatot, már közel álok hozzá, hogy kiba******-om a kertbe. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha vennék egy routert, akkor megoldódna a problémám, tehát szakadáskor a router újratárcsázna, vagy ilyenkor azt is reset-elni kell? Emellett az a manuális csatlakozás is idegesít minden gépinduláskor, a routerrel ez a probléma is megoldódna?

Ja és még egy dolog, szerintetek van esély arra hogy ha reklamálok az invitelnél, akkor kicserélik egy 360t, vagy valamilyen használhatóbb modellre?


Előre is köszi!

(#149) Integra


Integra
titán

én nem vagyok nagy modem teszter, valszeg inkább szerencsés, én még ezt a dialcomos tréonlineos modemet kaptam, nem a szimensz korábbit és nem ezt a gagyi fehér valamit amit most adnak és se a dlinket.
azt tudom hogy a dlinkkel, de főleg ezzel a fehér noname modemmel hihetetlen sok baj van, van olyan cimáborám akinél a harmadik modem ment csak. és nem kaphatott mást..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#150) csizzah válasza csizzah (#148) üzenetére


csizzah
aktív tag

Valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.