Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Úgy látom CroffFire és SLI-re is van lehetőség.
Várom a folytatást! :DDD

Bruhe

(#2) DarthSun válasza Bile Demon (#1) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:) :R Van. Bár csak HD6850- ből van 2db, még soha nem próbáltam hogy mennek-e párban. Örülök hogy érdekel. Ha már legalább 1 ember kíváncsi, akkor méregetek. Bár kedden vagy szerdán ki kell cserélnem a procit, másikat kell majd lepróbálnom ha megérkezik, avval folytatom. De lehet hogy a 2609- el is még mérek előtte.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#3) tzoli79


tzoli79
tag

Nagyon frankó ósszeállítás, én is tervezek egy hasonló ósszeállítást xp-win10 átfedésére. Így tovább, kiváncsian várom a folytatást.
Videokari az már megvan egy Geforce 9800Gt pci-e ez bőven elég, ddr3 rammok(12gb) is megvannak mivel haswell alapú rendszerre gondoltam ha jól emlékszem az a core i-4xxx széria. A többi az alaplap és proci még beszerzésre vár.

(#4) DarthSun válasza tzoli79 (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:C Ajánlom is, nekem nagyon bejött, főleg ha megjön az erősebb proci. Akkor már kettő érdeklődő :)

core i-4xxx : ezt nemtom sajnos, nekem teljesen kimaradt Core i széria. A Xeon is, de ezeknek nemrég utánanéztem, amire figyelni kell, pld az én lapomnál.
- támogat DDR3- at és DDR4- et is(4-4 foglalat a lapon mindegyikből), de a 2011v3 procikból, csak néhány megy DDR3- al : Xeon V3V4 and Core5/6,when use DDR3 memory support Intel® Xeon 2678V3/2676V3/2673V3/2629V3/2649V3/2669V3/2696V3, viszont ezekben nincs turbo.
- sima 2011- et nem figyeltem, de gondolom ott mindegyik támogatott proci megy DDR3- al.
- sajnos a lap ára is felment azóta, én még 126$- ért vettem, most meg már 157,58 USD, ráadásul a valutaárfolyam is rosszabb...
- a linkelt EU Spanyol raktárból érdemes venni, pár nap alatt megérkezik.
- az X99 chipsettre az XP csak moddolt telepítővel megy fel, a sima 2011- re viszont állítólag még van natív XP támogatás - nekem a v3 volt a bakancslistán, de szerencsére meg tudtam oldani az XP- t is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#5) DarthSun


DarthSun
nagyúr

Valamint itt egy olcsóbb lap, de ez meg csak DDR4(ECC) ramokkal megy.
Nekem volt már 2x8 DDR4(ajándékba kaptam), ehhez vettem még 2x8 ugyanolyat, emiatt maradtam a nem ECC- t is támogató lapnál - bár a TF- ben az ECC is megy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#6) Bile Demon válasza tzoli79 (#3) üzenetére


Bile Demon
őstag

A klasszikus desktop Haswell teteje a I7-4770K / I7-4790K LGA1150 foglalattal. Persze vannak kisebb tesók is I3-4xxx, I5-4xxx.
Aztán volt belőle a HEDT platform, LGA2011 foglalattal, később a LGA2011-v3-al. 3 lehetséges desktop CPU-ra emlékszem, erre a platformra:
Core i7-5960X Extreme Edition
Core i7-5930K
Core i7-5920K
HEDT: [link] [link]

2015 körül eljátszottam a gondolattal, de ami elrettentett az az ára és a "csekély" órajel. Akkoriban többet számított a magasabb órajel, mint a 4 extra kihasználatlan CPU mag. :DDD
Alaplapból ezek közül lett volna valamelyik: [link] [link]
De végül maradtam a klasszikus 4790K-nál, hozzá ezzel a lappal (amit nagyon szeretek): [link]

Szerver fronton sokkal több Haswell architektúrájú CPU érkezett. Ezek, amik elérhetőbbek a desktop változatoknál.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#7) DarthSun válasza Bile Demon (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Így legalább nekem is több rálátásom lesz, nem kell keresgélnem, kössz a linkeket, átolvasgatom majd :) .
Most méregettem, lesz már 2 viszonyítási pont a 2609<-->2640 csere után, táblázat kitöltése, aztán belinkelem.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#8) DarthSun válasza DarthSun (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr

A 2609- el tehát lett 2 méréssor, 2 kártya, 2 oprendszer, valamennyi viszonyítási pontot azért adnak hogy a nagyobb CPU mennyit képes majd plusszolni.

Lemérve :
E5-2609v3/1.9GHz/nV8600GTS/Win10/64 Enterprise
E5-2609v3/1.9GHz/nV6600GT/WinXP/32 Pro SP3

Táblázat itt, ide kerül majd a többi méréssor is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#9) DarthSun


DarthSun
nagyúr

Upgrade

A 3 test probléma nem megoldható.

(#10) kenand válasza DarthSun (#4) üzenetére


kenand
veterán

DDR3-at támogató V3-as procinál nem akadály a turbo, all core turbo sem. Ugyan a 2666 V3-at én DDR4-gyel használom, de támogat DDR3-at is, megy vele az all core turbo. Tény alap órajele sem alacsony 2.9 Ghz, de 3.5GHZ a turbo és hack után megy az all core turbo is

(#11) DarthSun válasza kenand (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Korábban leszűrtem egy listát, ebben látható is a 2666v3. A támogatási listában viszont nem szerepelt. A honlapon pedig fel vannak sorolva a DDR3- at támogató procik(2678V3/2676V3/2673V3/2629V3/2649V3/2669V3/2696V3). Ha megnézed a leszűrt listát, ott pedig azt jelzik, hogy ezek egykében sincs turbo. A 2666- ban jelzi hogy van, de az meg nem szerepel a támogatási listában. Bár ettől még lehet hogy menne a lapomban...nemtom :U

Mivel 2011- ben kezdőnek számítok, ezekből tudtam kiindulni. A 2666- ra ténylegesen akkor figyeltem fel, mikor a cikked hozzászólásainál jelezted. Mivel a támogatási listában nem szerepel, esetleg ha kölcsön adta volna valaki egy próba erejéig, max akkor mertem volna berendelni. Bár akkor sem biztos, mert inkább kisebb TDP- st terveztem, így lett a 2640.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#12) Fred23 válasza DarthSun (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

A 2640-nel nem néztél még Deus Ex minimum fps-t? :)
6600 GT-vel már lehet, hogy VGA limitre futnál 1024x768-ban.

(#13) DarthSun válasza Fred23 (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Huh, lehet. Nem néztem, de majd megnézem ha ismét bepattintom a 6600GT- t.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#14) kenand válasza DarthSun (#11) üzenetére


kenand
veterán

2678 v3-on is megy a turbo unlock
2673 -on is csak kisebb a turbo orajel

De nagyon erős VGA (ami most nagyon drága) kivételével nem lesz különbség játékokban 2640 és 2666 között... a +2 mag miatt max renderlésnél video tömörítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#15) DarthSun válasza kenand (#14) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Jók a linkek. Részletesebb leírások vannak a procikról és lapokról is. Látom a rev2.0- ban a VRM is kisebb lett(130W max, ami még ajánlott), meg a BIOS beállítások némelyike állítólag korlátozott. Utóbbiakat meg sem próbáltam még átállítani, a T3 is pld megfelel nekem. Inkább legyen szerverszintű a stabilitás. A 2640 jelenlegi teljesítménye is elegendő, az allcore turbot nem is fogom alkalmazni.
Meg írják a desktop RAM kompatibilitást is, amit Te is említettél, ezek alapján az éppen kéznél levő RAM- jaim is szerencsések lettek, jól működnek benne. Lehet hogy nagyobb frekis, más chipes RAM- okkal meggyűlt volna a bajom.
Videokártya...hát igen eléggé drága. Fő kártyának megpróbálok kifogni egy belépő vagy közepes szintet, másodlagos félretrora pedig a HD6850- et tervezem. A retro topikban épp mos volt szó a kétféle videokártya működéséről, ezt még le kell próbálnom, hogy setelhető-e a lapban. Ha nem akkor a 6850 marad csak, mivel elsődlegesen hobbigép, félretro feelinggel. Átfogással 97-2010- ig. Vagy ha megy egy modernebb kártya is a régebbi mellett, akkor 97-napjainkig.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#16) DarthSun


DarthSun
nagyúr

Custom energiaprofilt meg hiába készítek, pld CPU power/60/60%, akkor is ugrál a freki 1.2-3.4GHz között. AMD Phenom-II/FX/Zen procik eseteén pedig működik a custom fix. Xeon esetén csak akkor nem ugrál, ha az energiatakarékost kapcsolom be, akkor marad fix 1.2GHz- en. Lehet hogy a BIOS- ban kell valamit belőni ehhez :U

Valamint a 15- ös CineBench- el flexelek itt is, elég jól megy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#17) kenand válasza DarthSun (#16) üzenetére


kenand
veterán

Én szeretem ha visszaveszi, ha kell meg megy fullon nekem csak a 280x vga nem ment

(#18) DarthSun válasza kenand (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Az a gond evvel, hogy ez az ugrálás nyírja a VRM- et. Ha egy folyamatos fix közepes terhelést kap, azt jobban bírja hosszú távon. A nagyobb órajelű AMD- k esetén 2.4GHz fixet lövök be, ami általános felhasználásra elegendő, sőt még a 4k videot is viszi szépen. Ha gamere váltok, akkor meg fix 4GHz, had szóljon, kivéve a Zen, mivel az 3.5GHz- en is 3x gyorsabb mint az FX 4GHz- en.

Radeon R9 280x nem ment ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19) Bile Demon válasza DarthSun (#18) üzenetére


Bile Demon
őstag

Semmi baja nem lesz a VRM-nek. Főleg Haswell esetén. Ott konstans 1.7-1.8V feszt kap kívülről az alaplaptól a proci és chipen belül vannak a VRM-ek (magnak, cachenek, mem vezérlőnek külön fesz.-ek). A gépemben 7 éve "nyírja a VRM-et az ugrálás". Teljesen stabil ugyanazokkal a beállításokkal, amiket 2015.05-ben kicentiztem. Overclock + undervolt. Soha, egyszer nem fagyott, kékhalálozott vagy resetelt azóta se. (Néha kb. évente szoktam overnight Prime95 maratont is tartani, csak a biztonság kedvéért, hogy tényleg minden OK.)

Ja és nem profilozok...
800MHz-n elketyeg a böngészés, filmnézés GPU gyorsítással. Ha kell akkor meg ugrik egyből 4.5GHz-re. 4 mag 8 szál teljes terhelésen akár 170W AVX-es terheléssel.
A RAM időzítés is szépen ki van centizve. 2400MHz, minimális stabil időzítéskkel. 45 vagy 42ns a késleltetés. Ilyet a Ryzen se tud 4GHz RAM-al se.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#20) kenand válasza DarthSun (#18) üzenetére


kenand
veterán

Igen egy Asus directcu R9 280x , csak fütyül. És nem ad képet más VGA-k mentek.
Más lspban megy az R9....

[ Szerkesztve ]

(#21) DarthSun válasza Bile Demon (#19) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Aha, akkor azért volt gyanús már az első bekapcsoláskor hogy a lap 1.8V- ot mutat a CPU- ra. Mondtátok is a retro topikban hogy az nem rossz kijelzés, hanem tényleg annyit kap kívülről, aztán ossza be magának. Más rendszer. Meg akkor emiatt nem is tudta a Win fixálni, hiába is erőlködtem.
Ez alapján a Haswell még annál is jobb, mint amit eredetileg gondoltam róla.
Mivel nekem sosem volt, nem ismertem. Kössz ismét az értékes információt, megnyugtató.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#22) DarthSun válasza kenand (#20) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Értem. Olyan kártyám nincs, de ez az info meg azért jó, mert akkor azt meg sem próbálok szerezni bele. Érdekes hogy minden más megy, az R9 pedig nem, de előfordulnak ilyenek(ha ritkán is), nemcsak VGA- val, más alkatrésszel is.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#23) Bile Demon válasza DarthSun (#21) üzenetére


Bile Demon
őstag

Simán lehet fixálni az órajelet, a desktop Haswellnél. Szerintem Xeonnál is, ha megvannak a BIOS opciók.
EIST OFF (szorzó állítgatás)
C state OFF (órajel kapuzás, részleges táp lekapcsolás, core parking)

Ja még egyszerűbb a Windowsban limitálni a minimumot, most próbáltam, működik:

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#24) DarthSun válasza Bile Demon (#23) üzenetére


DarthSun
nagyúr

BIOS- ban van : CPU P/C/T state. EIST- et nem találtam.
Win alatt úgy próbáltam, ahogy leírtad - nálam hatástalan.
Nem gond, kiegyensúlyozottra téve a nyugalmi 1.2GHz megy, terhelve pedig felugrik.
XP alatt pedig allcore 2.6-2.8GHz- en jár, terheléstől függően.
Jó lesz ez akkor, ha az van hogy nem nyírja a VRM- et...

A 3 test probléma nem megoldható.

(#25) kenand válasza DarthSun (#24) üzenetére


kenand
veterán

A cikk leírasaban van Bios mod program. Ott is lehet csazet 0 ta állítani.

(#26) DarthSun válasza kenand (#25) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Megnézem. Tesztsorokat futtatok most, aztán utána.
Mit takar amúgy ? BIOS frissítés vagy Win alatt futtatható program ?

A 3 test probléma nem megoldható.

(#27) Bile Demon válasza DarthSun (#24) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igen. Értem. Nálam a BIOS-ban minden lehetséges energiatakarékos funkció engedélyezve van. A package C6 is, az biztos. Illetve még a VRM-nél is úgy van beállítva, hogy kis terhelésnél lekapcsolja a felesleges fázisokat. Az LLC manuálisan LLC1-re lett téve, hogy a legNAGYobb legyen a droop. :) (Auton valami közepest használt az MSI lap. )
Hiába esik lesz a fesz terhelésre 1.8V-ról akár 1.7V-ra a procinak nem gond, mert belül kistabilizálja magának az 1.15V-ot. Kb. min. 0.5V különbség kell, hogy tudjon stabilizálni.
Cserébe, amikor megszűnik a terhelés, akkor nem ugrik fel nagyon 1.8V fölé. Ha aggresszívabb lenne az LLC, akkor jelentősebb pozitív fesz. tüske alakulna ki a terhelés megszűnésekor (és eleve magasabb szintről is ugrana fel/vissza). Szerintem az se okozna gondot, mert láttam sokan meg szokták emelni ezt az 1.8V-ot akár 2-re vagy nem is tudom meddig. Extrém OC-nál számít, hogy 2V-nál (+11% fesz.) az áram is 11%-al csökken. Illetve akkor magasabb Vcore célozható meg.

Egyébként ha le van fixálva az órajel, a VRM terhelő árama akkor is ugrál a tényleges CPU használat függvényében.

Bruhe

(#28) DarthSun válasza Bile Demon (#27) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Ok, nagyjából értem.

Egyébként ha le van fixálva az órajel, a VRM terhelő árama akkor is ugrál a tényleges CPU használat függvényében - akkor nem is érdemes fixálni, csak olvastam valahol hogy az impulzusszerű terhelés nagy terhet ró a VRM- re - onnan jött ez nekem, de akkor nem kell foglalkozni vele.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#29) kenand válasza DarthSun (#26) üzenetére


kenand
veterán

Cikkben le van írva. Hogy lehet a Bios fileban a Cstatet módosítani (ha a Biosban alapból nem lenne) . Hogy kell lementeni és visszaírni akar Windows alatt

(#30) DarthSun válasza kenand (#29) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Értem, köszi. Nem háborgatom, BIOS- át nem írom felül, nem is frissítem újabbra sem(vagy régire, mert lehet hogy az jobb). Örülök hogy működik szépen, ennél nem kockáztatok - bár sok lap BIOS- át frissítettem már.
P/C/T state van benne amúgy.

A 3 test probléma nem megoldható.

(#31) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Lehet másnak már retro, nekem még jó lesz egy darabig. E5-2666V3, 32GB ram, 4x2Tb RAID5 (Tervbe van még egy Mi8 VGA kártya hozzá)
Ha majd túl lassú lesz, kap még egy procit :)

[ Szerkesztve ]

(#32) DarthSun válasza Szirtimorc (#31) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Szuper gép :C Sztem elleszel a 10C/20T procival is egy darabig :D

Közben én is házba építettem, - Power on fotó - , meg tesztelgettem egy másik blogban.

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#33) Szirtimorc válasza DarthSun (#32) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi! Én is úgy érzem :)
Már olvasom is!
A proci hűtőm nagyon tákolmány lett azokkal a hatlapfejű csavarokkal, de nem találtam semmi normálisabbat itthon. Szebb (Noctua, Cryorig C7) hűtő meg a világ pénze, így maradt a turkálós doboz. Szerencsém volt a házzal, belefért a nagy EEB-s alaplap, csak a távtartóhelyek egy részét kellett újrafúrni.
Win 8.1 van rajta, az újabbakkal nem tudok megbarátkozni. Az IPMI modul már úton van.

[ Szerkesztve ]

(#34) DarthSun válasza Szirtimorc (#33) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Összességében én is jobban kedvelem amúgy a W8.1- et :)
Bár a Xeonra 10- est tettem bizonyos dolgok miatt, és a retro XP- t, ami feelingesebb rajta...

A 3 test probléma nem megoldható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.