Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Nekem így hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Ha valaki tud még hasonlót, akkor kíváncsian várom.

Hogy is mondják mostanában... [visible] :U

(#2) gabor85 válasza Dany007 (#1) üzenetére


gabor85
őstag

kyrabaybee vs PH! közösség ;]

Na jó még kiegészítem párral ha nem jár le az 5 perc..

Főnök vs beosztott

Eddig ennyi, de már hulla vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3) Wolverine


Wolverine
félisten

"lossless" ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) copin


copin
őstag

Disznó vs. Influenza

Via vs. Intel és AMD
S3 vs. Nvidia és Ati

Vélemény vs. Vélemény

[ Szerkesztve ]

(#5) copin


copin
őstag

Még valami.
IE vs. Minden más böngésző

(#6) Dany007 válasza copin (#4) üzenetére


Dany007
veterán

@Wolverine: Thx javítva. Erről nekem mindig a lose mint veszít jut eszembe. De tény, hogy a loss pontosabb kifejezés : ) ill. hát ez az eredeti.

Hmm ezt nem értem. Az S3 mióta vetélytársa az Nv vagy Atinak? Én úgy emlékszem anno a voodoo korszakban voltak S3 trio és hasonló kártyák, amit anno még fel tudták venni a versenyt a többivel. Na, mind1 csak kíváncsi az S3 milyen téren szól bele az NV Ati vitákba.

#5 Na ez viszont tényleg így van :D

#7: javítva :B még a FF is aláhúzta pedig... =/

[ Szerkesztve ]

(#7) Lenry válasza Dany007 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

vetélytárs ly :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) copin válasza Dany007 (#6) üzenetére


copin
őstag

Kár hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi...

(#9) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Igen, furcsa szociológiai jelenség ez, a jelentősnek tartott témákban történő (tipikusan két) táborokba való szerveződés, a heves viták, amik témájukat tekintve jellemzően magukat ismétlik, érzelmi kitörések, ritka a konszenzusos megegyezés. Az is érdekes, milyen nehéz kivonni magad a hatása alól, különösen, ha téged is érintő dologról van szó.

Egyébként ha már listát írsz, érdemes lehet elkülöníteni a szakmai részt a "fáradt gőzös" témáktól, ne keveredjenek.

Egyik hozzászóláshoz reagálva: Volt régebben több Voodoo - Nvidia harc is, főként abban az időszakban, amikor még több fórumozónak is volt 3dfx kártyája.

x gon' give it to ya

(#10) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A hangkártyák világából:

X-FI - Xonar

x gon' give it to ya

(#11) Dany007 válasza fordfairlane (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Ahogy látom pontosan tudod mire is gondoltam :)
Azért nem szedtem részekre, mert nem csak erre a fórumra gondoltam.

(#12) Viktor77


Viktor77
titán

PS3 vs. Xbox360

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) The DJ


The DJ
addikt

Szilikon vs. Eredeti ;]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) Dany007 válasza The DJ (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe : ) Már azt hittem nem tudom miről van szó... De aztán leesett, hogy nem a szilikon pasztára gondoltál... :U
Szal ha ti ilyesmiről is rendszeresen vitáztok a fórumokon... :)

(#15) lúzer válasza The DJ (#13) üzenetére


lúzer
veterán

ilyen vitát nem láttam
végülis nem mindegy? ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Bővítettem. Egy cikk kapcsán eszembejutott az Online ill. az írott média párharca is.
Szintén tipikus téma, ahol mindig ez a mikor fog eltűnni az írott sajtó a téma... :)

(#17) Jofi81


Jofi81
őstag

Autósok vs. Kerékpárosok

(#18) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Fej vagy gyomor?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19) The DJ válasza Dany007 (#14) üzenetére


The DJ
addikt

Sok kocka felsorolja itt az összes nagy összefeszülő márkát meg hardverelemet és op rendszert, de az élet alapvető kérdései már kimaradnak. Gondoltam segítek ;]

Viccet félretéve, én már nem egyszer láttam itt a PH-n például a Nők & Nőügyek topikban is ezzel kapcsolatban vitát kibontakozni, volt aki az egyikre esküdött, volt aki a másikra és senki sem tudta meggyőzni az ellentábort, mert ugye mindenkinek az a legjobb, amelyikkel a párja rendelkezik. Aztán volt itt pro-kontra, érvek-ellenérvek, de ez is olyan, mint a többi, teljesen egyénfüggő. :)

U.i.: A zenei (Dj) világban is van egy ilyen általános vita, mégpedig az, hogy Pioneer Dj felszerelés vs. egyéb (Denon, Reloop, stb.) Magyarországon tombol a Pioneer mánia, és aki nem ezzel zenél, az szinte már nem is Dj. Természetesen ez nem igaz, és aki kicsit is nyitott szemmel jár az tudja ezt,

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#20) Dany007 válasza The DJ (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe. Én Denon párti vagyok. Volt pár Denon cuccom, igaz nem Dj cucc, de nagyon megvoltam vele elégedve.
Azonkívül a házi-mozi újság nemtom melyik évének az első díjasa lett.

Ehm... És aki még a jó öreg Atomix-szel mixelt... ? :U
Anno szoktunk csinálni kisebb bulikat, és haverommal ketten zenéltünk. Persze hobbyból is.
Volt, hogy ellógtunk óráról, csak, hogy hazamenjünk mixelni, persze pár üveg sör kíséretében.
Szép volt... Egyetlen egy mixünk maradt meg 2003-ból, az egyik utolsó közös mixünk : )
De szép idők voltak. Mindig is ki akartam próbálni rendes cuccról. De sz.tem így gépen keresztül mp3-mal jóval könnyebb.

Egyébként teljesen igazad van. Kellenek az életből kivett példák is!

[ Szerkesztve ]

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Mostanában benéztem a poronyra (sic!), lehet nem kellett volna, ott az alábbiak voltak a vitatémák:

Árt-e a kölöknek ha nagyon hisztis, akkor kap az arcára , kezére stb, egy kis hideg vizet?
Frigidség -e ha a nő havi egyszer, vagy egyszer se? (Illetve azon is ment a vita, ha nicns az emberke kedve dolgokhoz, akkor ha teszi hülye-e vagy sem)

Rájöttem, hogy azokhoz az anyukákhoz képest -vérre menő viták vannak, mindenen - én csak kismiska vagyok :D

nnü-ben mindig van vita: Pl. első randira rózsa, plüsmaci, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Dany007 válasza tildy (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Uhf, szép kis társaság lehet... : )

"Pl. első randira rózsa plüsmaci, vagy sem?"

Na még mit nem? : D Egy üveg pezsgő max, hogy jobban motiváljuk a végkifejletet... ;]

(#23) tildy válasza Dany007 (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja egy fontos pl: Hálapénz pro és kontra...Szintén vitatéma...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) joey04


joey04
titán

Canon vs Nikon

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) BITBOYS válasza joey04 (#24) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez mennyire igaz :K

Audi vs. Bmw

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26) The DJ válasza Dany007 (#20) üzenetére


The DJ
addikt

Az előző lejátszóim Pioneer-ek voltak, a mostaniak pedig Denon DN-S 3000-es típusúak. A Pioneer teszi a dolgát, megbízható, jó. A Denon viszont lehetőségek tárházát nyitotta meg nekem, sokkal változatosabban és élmény telibben lehet velük zenélni, az effektek, a scratch, a sampler, a loop, ezek mind-mind hasznos dolgok azoknak, akik szeretik fokozni a hangulatot és nem csak annyiból áll nekik a zenélés, hogy áthúzzák a fadert két beat-matchelt számra.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#27) ádyz


ádyz
addikt

Divx vs. Dvd vs HD

5.1 vs 6.1 vs 2.1.

Elég sokat lehetne még sorolni. :D

(#28) Dany007 válasza tildy (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Milyen igaz. De hogy nevezzem meg a Hálapénzzel szemben álló felet? Illetve ez valami munkahelyi kötelezettség. Hogy az orvos mindenféle plusz juttatás nélkül is ugyan úgy végezze a munkáját, mintha kap érte plusz pénzt....
huh :)

(#29) lúzer


lúzer
veterán

az a baj, hogy hosszú a lista
szerintem 5-10 db ha nem jellemzi az adott portált akkor nem is igaz, hogy minden vitába torkollik, illetve ugyanaz a végkifejlett

Intel vs. AMD
Nvidia vs. Ati
Pc vs. konzol

ez a három pl. egész jól lefedi a vérpistikék 99%-át

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#30) fekeandras


fekeandras
őstag

Rock vs. Rap
Vegetáriánusok vs. "kannibálok"
Szőke nők vs. bárki más
Honda vs. bármi más autó

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza The DJ (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Valódi keverőn nemtom hogy van, de Atomixben, (manapság VirtualDJ-nek hívják) 1,2,4,8-as loopokat lehetett beállítani. Azokkal aztán lehetett nagy hepajt kelteni :D
Plusz Magas mély közép állítás mindkét oldalon.
Auto BPM beállítás. Valójában az egészben az auto BPM segített a legtöbbet.
Magától ráállt a következő szám az előző bpmjére. Így csak el kellett kapni a pillanatot amikor átfédereli az ember. Szal így volt idő minden másra.
Persze nekem anno nem volt plusz fülesem, amiben hallgassam a számot ami majd jön.
Muszáj volt ismernem kívülről... A bpm grafikon alapján tudni hol tart a szám, mikor jönnek kiállások, mikor lesz valami észvesztő jó rész stb... :)
Jó is volt... : )

(#32) fekeandras


fekeandras
őstag

Opel vs. Volkswagen fanok
akusztikus zene vs. elektronikus zene ( hangszerrel eljátszott élő zene kontra számítógéppel effektekből öszeollózott "zene")

[ Szerkesztve ]

(#33) talmida


talmida
Közösségépítő

Szinte mindenről lehet vitatkozni. ;)

Nem tudom, hallottátok-e már, hogy a rabbik vitatkoztatva tanítják a tanítványaikat. :D Amikor a tanítványok mindenben egyetértenek és csak bólogatnak a mester tanítására, akkor a rabbi így nógatja őket: Na, mi van? Senkinek nincs semmi ellenérve? Hogy fogunk így valamit is megtanulni??? :F

Szóval a vita az egy egészséges dolog, csak kultúráltan kell mívelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#34) South Velen


South Velen
addikt

350W FSP vs. 550W LC Power

(#35) copin válasza fekeandras (#30) üzenetére


copin
őstag

Mi az hogy "Honda vs. bármi más autó"? :)) Inkább Toyota vs. autónak látszó tárgyak. ;]

@americanidiot LC power most jó, vagy rossz?

[ Szerkesztve ]

(#36) South Velen válasza copin (#35) üzenetére


South Velen
addikt

Borzalmas, de beszéljen helyettem EZ.

Csak az a baj, hogy a (nem PH!-s) emberkék 85%-a azt nézi, mennyi W van ráírva.

MOD.: Elég csak a végét elolvasni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) copin válasza South Velen (#36) üzenetére


copin
őstag

Láttam már, pont ezért kérdeztem, mert ott nagyon lehúzták és nem értettem hogy mit lehet ezen vitázni, ha gagyi. :B

(#38) South Velen válasza copin (#37) üzenetére


South Velen
addikt

Há' mert pár embernek olyan van és elvisz egy kis gépet vagy véletlenül nem szállt el egy 3850CF-től és máris az az istenkirályságos táp.

(#39) BITBOYS válasza South Velen (#34) üzenetére


BITBOYS
addikt

Birodalmiak vs. Lázadók? Fekete vs. Fehér?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40) #19617792 válasza ádyz (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

Analóg vs. Optikai kimenet,
Zenére 2.1 vs. 2.0 való,
Alaplapi hangkari vs. különálló
Intel GMA950 vs. PH!,
PC hangszóró vs. erősítő + hangfalak,
Artisjus vs. PH! ;] ;] ;]
Sarkozy vs. PH!

[ Szerkesztve ]

(#41) Lenry válasza talmida (#33) üzenetére


Lenry
félisten

a vita az egy egészséges dolog, csak kultúráltan kell mívelni

ez mennyire igaz :K
sajnos mostanában nem tanítják az embereket vitázni. a vita ugyanis nem abból áll, hogy "kurvaanyád" "neked is"
a vita érvekből, ellenérvekből, álláspontunk megvédéséből, a másik álláspontjának megtámadásából áll, és ez igenis olyan dolog, amit tanítani kellene már az iskolában

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Dany007 válasza Lenry (#41) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek! Tényleg nem ártana akár tanítani is. Sok gondot és problémát lehetne megelőzni, ha az emberek képesek lennének kulturáltan intelligens ember látszatát keltő módon vitázni.

Erről eszembe is jut Roger Penrose könyve - 'A nagy, a kicsi és az ember elme'.
Igaz h kemény fizika és matematika, de a végén egy zseniális vitát folytat Steven Hawkinggal, Nancy Cartwrighttal és Abner Shimonyval.
Hihetetlen élmény volt olvasni. Látni, hogy 4 világhírű tudós milyen módon folytat vitát egymással.
Ahogy elismerően szólnak a másik munkájáról, de neki lenne hozzátenni valója itt és itt. Aztán hasonlóan fordítva. Érződött a beszélgetésen, hogy tisztelik egymást, egymás munkáját és tudását. A legfontosabb talán, hogy nem az volt a lényeg, hogy mindenáron megcáfolják a másikat, és az ő igaza érvényesüljön, hanem, hogy minél hatékonyabban megoldást találjanak az adott témára. Úgymond a vita keretén belül közösen építették fel az elméletet és haladtak a jó megoldás felé.

(#43) fekeandras


fekeandras
őstag

Analóg vs digitális fotózás

#35: Szerinted miért éppen honda?Mert vannak olyan elvakult szemellenzős hondabuzik akik szerint a legszebb, legjobb, leggyorsabb, legmegbízhatóbb, legszuperabb kocsi... És ész érvekkel sem lehet meggyőzni őket, hogy létezik más is az agyon hypeolt papírkasznis guruló koporsó 10éves hondán kívül is... ;] GigaLOL... :))

[ Szerkesztve ]

(#44) talmida válasza Lenry (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

...akkor ezt megszavaztuk. :D Szerintem is tanítani kéne. Tuti, hogy kevesebb lenne a válás és a gyilkosság is...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) fekeandras


fekeandras
őstag

benzin vs. dízel

(#46) paramedic


paramedic
aktív tag

hálapénz vs tisztességes fizetés

(#47) Dany007 válasza paramedic (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Thx ez már megvan ;)
A fotósat betettem.

(#48) Eastman


Eastman
őstag

Illés vs. Omega :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) brownus


brownus
veterán

gumival vs. gumi nélkül

nővér vs. húgi (randi/járás)

analóg vs. digitális hanghordozók / cd vs. bakelit

most jut eszembe, fiatalságunk másik nagy dilemmája -> jobb kéz vs. bal kéz, mert bal kézzel fordítva olyan mintha nem is te csinálnád

[ Szerkesztve ]

(#50) #19617792


#19617792
törölt tag

iPhone vs. Symbian, WM mobilok.
SE Walkman vs. Samsung, Nokia zenetelefonok
Kamerás telefonok vs. fényképezőgépek
iPod vs. más mp3 lejátszók
Samsung vs. Sony Ericsson vs. Nokia kamerás telefon
Windows Media Player vs. más zenelejátszók

[ Szerkesztve ]

(#51) BITBOYS válasza brownus (#49) üzenetére


BITBOYS
addikt

mert bal kézzel fordítva olyan mintha nem is te csinálnád

...mit is? ;] :D

mod: már volt

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#52) BITBOYS válasza brownus (#49) üzenetére


BITBOYS
addikt

wartburg vs. trabant

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#53) Eastman válasza brownus (#49) üzenetére


Eastman
őstag

...ja! De ha még kicsit rá is ülsz előtte a balkezedre és elzsibbad, úgy az igazi! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#54) BITBOYS válasza Eastman (#53) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
kiaknázni a lehetőségeket :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#55) Eastman


Eastman
őstag

Fender Stratocaster vs. Gibson Les Paul

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#56) dezz


dezz
nagyúr

TN vs. IPS vs. VA (TFT-LCD panel)

(#57) csimav


csimav
senior tag

csimav vs. no name
:DD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#58) ABE válasza csimav (#57) üzenetére


ABE
őstag

helyesírás vs. nóném :D

(#59) blokad


blokad
senior tag

SLI-Crossfire

(#60) Janix14


Janix14
csendes tag

Kína vs őőő na ezt rátok bíznám :DDD

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#61) jakobinus


jakobinus
tag

Alien vs. Predator

[ Szerkesztve ]

Egy mindenkiért - mindenkiért egy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.