Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hát az összeg attól is függ szerintem,hogy milyen kapcsolatban, rokonságban álltok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) finest


finest
őstag

30-50k, meg egy üdv a klubban feliratú üdvözlőlap. :D

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) sbazsi válasza V.Stryker (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ja. mert ezért nem mindegy...

(#4) DeFranco válasza finest (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nooormális? Az rengeteg szerintem. A kapcsolattól is függ, hogy barát, vagy rokon, de gondolom, ha szüleid nem mennek, akkor barát.

Ebben az esetben szerintem meg kell saccolni, hogy mennyibe kerülhettél nekik (meghívó, vacsora, zene, terembérlet, extrákok), és legyen az a mérvadó. Ez szerintem tokkal-vonóval 7k/fő-ből kijön, teszel még rá egy ajándékfaktort és akkor 10k. Ha ketten mentek 15-20.

Nem gondolom, hogy az ifjú pár nyerészkedési céllal hívott volna meg, úgy hogy szerintem ez elegendő. Ha meg azért hívott meg, hogy keressenek rajtad, akkor meg túró a fülükbe.

Ez igaz a kollégára, közepes viszonyban levő haverra, és átlagfizetéssel rendelkező szereplőkre. Igaz barát, rokon, ötöslottó nyertes az egy kicsit más helyzet.

szerk: amúgy engem is érdekel a többiek véleménye...

[ Szerkesztve ]

(#5) danih válasza V.Stryker (#1) üzenetére


danih
addikt

Olyan "se nem közel, se nem távol" típusú rokon :)
Mondjuk az 50 jelen helyzetemben, itt és most már sok :( - ha előbb tudtam volna róla, akkor talán.
Egyébként ketten megyünk, feleségemmel.

[ Szerkesztve ]

(#6) finest válasza DeFranco (#4) üzenetére


finest
őstag

Azért egy esküvőnél nem arról van szó, h ki lehessen fizetni a lagzit az ajándékokból és az ifjú pár a pénzénél maradhasson! Az a pár most kezd új életet, ezért szokás "nagyobb" összegeket adni. Ha meggondolod, mennyi lenne egy porszívó, vagy egy étkészlet, amit már magadnak is szívesen vennél meg, és nézegetnéd évtizedeken át, 10K? Ne már!

danih: A mi esküvőnkre azokat a rokonokat hívtuk meg, akikkel tartjuk a kapcsolatot rendszeresen. (pont, h a nyerészkedős gondolatokat kizárjuk, aki eljött azért jött, h velünk örüljön. Ha azt sem tudod, h kid neked az a rokon, vigyél kevesebb pénzt nyugodtan. A nyerészkedős rész a menyasszonytánc szokott lenni, tegyél félre rá egy-két ezrest, hátha be kell dobálnod. Mondjuk nálunk nem volt ilyen pénzszórás sem.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7) Lenry


Lenry
félisten

~30k szerintem reális

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Móci


Móci
addikt

Ha nagyon kevés a pénz, akkor 10k, normális esetben szerintem 20k bőven elég. Ha nagyon adakozó akarsz lenni, akkor 30k.
Szerintem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) DeFranco válasza finest (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi a szándék? Ha rendezek egy házibulit, akkor sem az a célom, hogy a buli végére tele legyen a frigó kajával-piával amit hoznak a vendégek.

Tényleg az a célja egy lagzinak, hogy mindenki dobjon össze a párnak ami kell az induláshoz? Szerintem ezt intézze el apu-anyu-nagyi-keresztapu. A többieknek meg rendezünk egy nagy bulit, hogy az ifjú pár boldog napját ünnepeljük.

De lehet, hogy fatális tévedésben vagyok...

(porszívóból meg olcsóbbat vettem mint 10k, és szándékomban áll nézni 10+ évig, ha ő is úgy akarja)

szerk: óbassz, tényleg: menyasszonytánc! az plusz megy az ajándék pénz felett... ezt elfelejtettem

[ Szerkesztve ]

(#10) Hasek válasza Móci (#8) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Amikor majd már téged is feleségül vesznek, akkor majd meghívsz minket? Mennyit vigyünk? :DDD

Üdv. H

(#11) danih válasza finest (#6) üzenetére


danih
addikt

Azért tudom, kik azok :) Az én családfám nem túl terebélyes.
Igazából az utóbbi időben megjavult a kapcsolatunk (hála a "kívülről jött" feleségemnek, aki egymaga összehozta újra az egyébként széthúzódott családot), jó fejek.
Szerintem az lesz, hogy 20-25 megy ajándékozáskor, és 5-10 a menyasszonytáncra (erről se feledkezzünk meg! ps közben látom hogy leírtátok)

[ Szerkesztve ]

(#12) Ice!? válasza Hasek (#10) üzenetére


Ice!?
őstag

én viszek neki hajfestéket is. olyan jó a mostani színe, és tuti nem gyári.:D

am 30k körül szerintem tökéletes.

(#13) tope


tope
addikt

20.000 Ft kb a realitás, plusz menyasszonytánc ahol pár 1000 még elmegy

(#14) Móci válasza Hasek (#10) üzenetére


Móci
addikt

Pofádlapos! :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) mephi666 válasza DeFranco (#9) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért én ismerek olyat, aki úgy számolt, hogy meghívnak vagy 100-200 embert és mennyi össze fog jönni... hitelt is vett fel gyorsan, rövid távra, hogy kifussa a lagzit/nászutat, aztán jött a pofáraesés... van azért ilyen is...

szerintem amúgy ha 2ember megy, akkor 30 reális (pl. 25 borítékba, 5 menyasszonytáncra)

ui: minket hívtak kb 1éve lagziba... ilyen "10éve nem látott unokatestvér"... nincs vele bajom meg semmi, de kihagytuk pont az anyagiak miatt... (szerveztem is más programot, ami miatt épp nem volt alkalmas) ex pattogott is miatta, mert nagyon el akart menni :) érdekes helyzet volt... csak hát abban a helyzetben megéreztük volna azt a -30ezret (ezt viszont nem értette meg)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) finest válasza DeFranco (#9) üzenetére


finest
őstag

Nagy vonalakban egyetértünk, csak az arányokban nem. Meg a nézőpontban sem. Te úgy fogod fel mintha a pénzgyűjtés lenne a cél, nem erről van szó, de mégis csak az esküvővel indulnak egy új közös életbe. Az ajándékozás filozófiája itt az, h ebben akarsz nekik segíteni, mert örülsz, h belevágnak.
Azzal a legkevésbé sem értek egyet, h valaki az erején felül ajándékozzon, pusztán azért, h felvágjon a rokonok előtt. Amit ad adja jó szívvel, ne filozofálgasson, h mennyit érdemelnek meg, meg ilyenek. Szerintem az esküvői kaja (leves, kétféle második, sütik, torta, italok + zene, esetleg terembérlet stb.) nem jön ki 4-5k/fő alatt alsó hangon sem.

mephi666:Én meg azt figyeltem meg, h a lagzira költött pénz és a házasság tartama fordítottan arányos.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) Magnum_


Magnum_
nagyúr

20k bőőőőőőőőőven elég.

a lagzi a szerelemről szól, ne arról szóljon, hogy visszajön-é az ára.

ezért nem lesz nekem lagzim, inkább elbaszom a pénzt konyhabútorra, fürdőszobabútorra, plazmatévére)

pár hete barátnőm apjának 2. esküvőjére csak sorsjegyet vittünk.. milyenmá', hogy a lánya pénzt adjon az apjának :) ajándék meg nem kellett. ezért szól a 2. esküvő pláne a szerelemről :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#18) mephi666 válasza Magnum_ (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#16: hát igen... szerintem még együtt vannak, de tényleg általában minél nagyobb feneket kerítenek a dolognak, annál gyorsabban lesz vége :(

én soha az életbe nem álmodoztam oltárinagy lagziról... mindkét oldalról legyen ott a szűk család, esetleg a legközelebbi barátok és slussz... polgári esküvő, utána pedig egy kisebb vacsora, esetleg élőzene, aztán ennyi :K amúgy sem tanúsítok nagy jelentőséget a házasság intézményének... szerintem csak 1 darab papír (ami kell azért ide-oda), de ennyi... nem ezt tartom a lényegesnek

#19: nálunk egyikünk sem igazán házasságpárti, megvan az egyetértés :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Magnum_ válasza mephi666 (#18) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát a cshájém nem házasság párti a körülvevő rossz példákból kiindulva, de régóta együtt vagyunk, maradnánk is (asszem) és ha szülne gyereket, max tennék teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot (ha az enyém :DDD ). szóval kb ennyi a papír.

vagy csak nekem mondja, hogy nem házaságpárti, és csak hozzám nem jönne :DDD

én nem vagyok házasság ellenes, de ő az, én meg ezt elfogadom és megmarad a zsé másra alapon fogom fel

I humbly and respectfully decline™

(#20) DeFranco válasza finest (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, szerintem most értünk egyet, csak nem érted, hogy én hogy értem. Mindegy, szerintem ugyanúgy látjuk a dolgokat. [Kezet fogós smiley]

(#21) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Szerintem az, hogy mennyit adsz az attól függ, hogy mennyit tudsz rászánni. Értsd a családi kasszátokat mennyire tudod megterhelni.

Én pl. most szombaton voltam egy esküvőn. A srác egy volt ogy. képviselő fia. Az esküvőmön pont 3x annyit adott, mint amennyit mi tudtunk adni nekik az övére. De ez a dolog nem adok-kapokról szól szerintem.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#22) nem_tom


nem_tom
őstag

Én amondó vagyok, hogy egy húszas jó lenne.

(#23) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én is azt javaslom,hogy egy 20-as jó. Ha meg úgy érzed még azét illene -ezt te tudod- akkor még egy tizest vagy 5-öst adsz a menyasszontánc során.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24) Sonec


Sonec
tag

Jaja +1
20Ft bőven elég.

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#25) mephi666 válasza Sonec (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, mondjuk 14karátos aranyból ;] végülis ez nem is lenne hülyeség... habár lehet többe kerülne, mint 20ezer huf :B viszont poén is lenne meg ékszerésszel készíttethetnének maguknak belőle pár ékszert a saját ízlésüknek megfelelően...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) anjani182 válasza finest (#6) üzenetére


anjani182
őstag

Érdekes, ilyenről sem hallottam még hogy az "ifjú pár" fizeti a lagzit!? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27) Sonec válasza mephi666 (#25) üzenetére


Sonec
tag

Meghívnak 50000-embert akkor elég ;]

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#28) Gergő_


Gergő_
őstag

300 ezret! :D
Szerintem 30 ezer ideális ha közeli barátok. Ha nem álltok túl jól akkor 15-25 ezer között valahol. vegyetek egy olcsó turmixgépet és tegyétek bele a pénzt. :D

(#29) Def26


Def26
félisten

Mi családtagoknak (unokatestvér) 20k -t adunk fejenként. De közelebbi rokon, (testvér) ez felugrik annyira amennyit csak ki tudunk fizetni erre.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) madgie válasza DeFranco (#4) üzenetére


madgie
titán

7k/fő az általad felsoroltakra talán csak a mesében létezik, ha a piát és a húst is a pár szülei viszik, akkor talán igen... (tudom, most rendezzük a saját khm... lefejezésemet :D)

(#31) finest válasza anjani182 (#26) üzenetére


finest
őstag

Megpróbálhatod elképzelni, ha gondolod.
Ha történetesen a szüleik fizetik, akkor már nem is kiadás?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#32) Def26 válasza DeFranco (#4) üzenetére


Def26
félisten

Ez egy álom ha 7k -ból kijön az esküvő. Asszony testvére most házasodott, Udvarház étterem lett kibérelve kb. 130 -an voltunk, és majd 3 millió volt az esküvő. Az kb 23k/fő.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33) deicide válasza finest (#16) üzenetére


deicide
veterán

Ez azért nem feltétlen van így, ha mi párommal összeházasodnánk, nem akkor indulnánk neki a közös életnek, lévén, hogy 3 éve együtt élünk a közös házunkban... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34) finest válasza deicide (#33) üzenetére


finest
őstag

Jah, én láttam is. Nektek már úgy is megvan minden, csináltok egy kerti partit, oszt jól van, nem kell a pénz! :DDD Más: Termékmanadered nem szolgált jó hírrel?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#35) localhost válasza anjani182 (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pedig augusztus 31-én lesz 25 éve, hogy nálunk is így volt. Tehát nem mai találmány!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) deicide válasza finest (#34) üzenetére


deicide
veterán

El is felejtettem, hogy már voltál... :DDD Alcsútra megyünk egyébként, asszony mindenképpen természetben szeretné...

Más: már nem tudom, miről van szó :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37) mephi666 válasza deicide (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát kb. mi is így vagyunk ezzel... lényegében egy b@szottnagy tv és pár kényelmes fotel kivételével minden megvan a lakásban, amire csak szükség van :K több, mint 4éve elköltöztem szüleimtől és beszereztem ezidő alatt minden lényegeset, ami csak kell a háztartásba... mondjuk egy turmixgép is kellene, mert pár hete eltört a kezemben a régi ndk-s keverő :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) DeFranco válasza madgie (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

madgie és Def26: Ok, lehet hogy alulbecsültem az átlagot. Ismerősi körben általában low budget lagzi van. A 23k/fő szerintem már extrém sok, valahol a kettő között lehet az igazság.

[ Szerkesztve ]

(#39) művésznő4 válasza Móci (#8) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Teljesen egyetértek! :K
Én ugyanígy gondolkodnék, ha hasonló helyzetben lennék.
Szerintem ez reális összeg. :R

(#40) Silent77


Silent77
veterán

20k, mi is most megyünk, a legjobb barátom nősül 20 vagy max 30k-t fogunk adni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#41) D1Rect


D1Rect
félisten

Necces, én jobban szeretem az ajándékot.
Miért? Mert akár csak 5 év múlva:"Ezt még az Ödönéktől kaptuk".
Sokkal jobb, mint hogy 2 nap múlva már azt se tudja ki mennyit adott.

Egyébként szerintem a bekerülési költség x1,5-5
Attól függően milyen szoros a kapcsolat.

(#42) danih


danih
addikt

Köszönöm mindenkinek :R
30-at viszek, ebben benne lesz a menyasszonytánc is.
Már öltözködöm, és rá kellett döbbennem, hogy egy fél-windsort sem tudok megkötni rendesen. Tizedikre néz ki úgy hogy talán el lehet vele hagyni a lakást.
Azt hiszem, nekem nem hosszabbítják meg a "Man Card"-om :W

(#43) Def26 válasza danih (#42) üzenetére


Def26
félisten

Én csak a templom előtt kötöttem meg. Qrva meleg van ám. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#44) <NewL>


<NewL>
addikt

20-30-40
plusz a menyasszonytáncnál illik egy 10es. én legalábbis nem raknék a kalapba ezrest-kétezrest.
mondjuk egy barátnál teljesen más a helyzet de ott se lennék skót, főleg így, hogy évente max egy lagziba megyek

legalábbis én így gondolom, nem szeretném ha valaki majd a lagzimba megtehetné, hogy adhat de inkább mégsem. és közben megenné-meginná 5-10 ezremet magába.
ez a lagzi, menyasszonytánc szerintem azért van, hogy az ifjú pár meginduljon, a lakását szépítgesse vagy valami ilyesmi, nem arra, hogy a parasztbandát jól berugatni és megitatni, aki ilyen az fullbunker

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#45) madgie válasza DeFranco (#38) üzenetére


madgie
titán

A low budget (ami nekünk is lesz) alsó hangon 10-12k/fő. Ebben a helybérlet, kaja, pia van, a zenész, a díszítés, a vőfély, a videós, a fotós még sok-sok plusz zsé.

[ Szerkesztve ]

(#46) Magnum_ válasza <NewL> (#44) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és még hogy nem anyagiasodott el kicsiny társadalmunk :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#47) DeFranco válasza madgie (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Komolyan nem kell győzködni, már beláttam, hogy alálőttem. :)) A 10-12/fő reális de luxus, ha nem próbálsz meg ügyeskedni (termelőtől szerzett pálinka-bor, stb.), de tudnék mesélni 150 fős 500k-s lagziról is, ami egyébként teljesen full-osra sikerült. Ez persze kivételes.

10-15-20/fő körül mozog a társaság. Ez szerintem OK.

[ Szerkesztve ]

(#48) kmisi99


kmisi99
addikt

Testvéremék esküvőjére egy nagyon vicces és nagyon jó ajándékot adott egy pár! El kezdték mondani hogy ők egy képet adnak ami nagyon szép meg minden! Kicsomagolták és egy képkeretbe volt rakva egy 20k res! De amúgy ha ketten mentek akkor olyan 30 de minimum 20K ret illik adni az még elfogadható!

(#49) Magnum_ válasza kmisi99 (#48) üzenetére


Magnum_
nagyúr

20k res meg 20K ret helyett nem lenne egyszerűbb 20ezrest meg 20ezret írni? két karaktert spórolsz meg, amit el is vesztesz a k és a szóköz lenyomásával.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#50) <NewL> válasza Magnum_ (#49) üzenetére


<NewL>
addikt

unatkozol?:D

There's an app for that

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.