Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Jó szórakozást! :)

(#2) TROG AIR válasza Runner_fxr (#1) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Grat az egészhez! :)

Pár link megy a kedvencekbe,soknak csak a dallamára emlékeztem,
előadó-album kombóra nem. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi, szép gyűjtemény! :R

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is az a baj, hogy a cikk első felében nem találtam egyetlen helyesen leírt magyar mondatot sem, hanem az, hogy amiket tényként jelentesz ki, annak a fele sem igaz.

Az elektronikus zene nem a 90-es években kezdett terjedni, hanem sokkal korábban, még a születésed előtt. Elég, ha csak az egyik legnagyobbra célzok, a Kraftwerkre. De emlegethetném a Tangerine Dream-et is, a maga 1967-es alakításával.

Az meg, hogy az elektronikus zenében a 90-es évek végén már hígul, kb. annyira igaz, hogy a techno szemét tovább hígult és már átlátszó lett.

Nem akarom a zenei ízlésed kritizálni, mindenki azt hallgat, amit akar, de akkor ezt úgy kellett volna előadni, hogy ez a te ízlésvilágod, pont. nem pedig úgy, hogy objektívnek álcázott hamis ítéletet mondasz a zenéről. hip-hop - jesszus. trance, mint nem híg elektronikus zene? egyáltalán zene az?

Hallgass meg egy Dennerleint, vagy egy Rhoda Scottot, az elektronikus zene, mégpedig a szerinted nem híg műfaj előtti időkből.

borzalmasan el vagy tévedve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kiváló írás, tökéletesen görbe tükröt állít a jelenlegi zenei "kultúra" elé :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) hodostamas válasza bambano (#4) üzenetére


hodostamas
addikt

Szerintem a trance is zene, max Neked nem. De ugye mindenki maga dönti el...

(#7) bambano válasza hodostamas (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kiindulási pont kérdése. a szerző abba a csapdába esett bele, hogy azt gondolta, az ő életkorában minden szép és jó volt, majd a későbbiek kezdték ontani a híg trágyalevet. csak nem számított arra, hogy belefuthat egy nála is vagy 20 évvel öregebb olvasóba, aki ugyanazt el tudja követni vele szemben, mint amit ő akart elkövetni a mostani fiatalokkal szemben.

Egyébként meg midi vezérlőnek vezényelni rotfl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Runner_fxr válasza bambano (#4) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm a véleményed, kell ilyen is. Azért pár dolgot szerintem jogtalanul vágtál a fejemhez. A helyesírásért elnézést kérek, tényleg soha nem voltam egy helyes író bajnok ez igaz, mondjuk azért láttam már itt rosszabb helyesírást is ,de nem ezen akarok lovagolni.
Visszatérve a zenére! Eleve már a cikket is úgy kezdtem, hogy ezek az én kedvenceim és egyáltalán nem vagyok zenei szakértő, a cikk címe alatt is ott van, hogy kedvenc elektronikus zenéim a 90-es és a 2000-es évekből.
Akkor még is mi a bánatról beszélsz itt nekem? Ezek az én kedvenceim igen! Pont!
Kraftwerket meg az álatald linkelt Tangerine Dream-et halhassa az aki akarja, engem vallatni lehetne vele az biztos, annyira szörnyű, de ez az én véleményem. Ettől még másnak tetszhet.
Én azt is leírtam, hogy természetesen az elektronikus zene már jóval előbb is jelen volt, de igazán a 90-es években kezdett terjedni. Más az ízlésvilágunk, ennyi. Unalmas lenne a világ ha mindenki ugyan azt szeretné. Én ezeken a zenéken nőttem fel, sok szép emlékem van a 90-es évekből, megosztottam az én kedvenceim és a véleményem a nagyközönséggel, ha nem tetszik, kattints tovább és hallgasd a kraftwerket.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Azt hiszem, ebből készül egy nagyon komoly mix is :), köszi a cikket :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) bambano válasza Runner_fxr (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én azt is leírtam, hogy természetesen az elektronikus zene már jóval előbb is jelen volt, de igazán a 90-es években kezdett terjedni.": tényleg leírtad, ezen nincs is vita, azon van a vita, hogy igaz-e vagy sem. Nem, nem igaz, és ha nem írtad volna le, jobb lenne.

Az a kérdés ugyanis, hogy az elektronikus zene a 90-es években kezdett-e el terjedni vagy sem, nem a te szubjektív véleményed körébe tartozik, nem is az ízlésed függvénye, hanem objektív kérdés. Ezt viszont objektíven lehet cáfolni. Az elektronikus zene kb. a Hammond orgona feltalálásától kezdett terjedni [link]. Az pedig 1933-ban volt. Ha engedékenyebbek akarunk lenni, akkor a wikipedia bejegyzés ezen mondatát fogadjuk el: "Később, az ötvenes években népszerűvé vált a jazzben, bluesban, gospelben, majd az 1960-as évektől a pop és rockzenében is". De ez is 40 évvel korábban volt, mint ahogy te írtad. Arról már ne is beszéljünk, hogy amikor füst van a víz fölött, az milyen zene (hint: villanygitár és hammond).

Látod, az, hogy a Kraftwerk, minden technok ősannyja szörnyű, AZ vélemény. Nem is vitatkozom vele, max. annyiban, hogy techno volt, tehát nem a 90-es években kezdett terjedni, hanem hamarabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Runner_fxr válasza Graphics (#9) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szívesen! :) és nyugodtan lehet ide linkelni hasonló zenéket, én is biztos sokra nem emlékszem már, ami jó volt régen és itt a helye. De ha lehet ne kraftwerket és hasonlókat! :)

[ Szerkesztve ]

(#12) hodostamas válasza bambano (#7) üzenetére


hodostamas
addikt

Jaja, mert ezek előre felvettek.. :) Vagy nem ;)
No meg akkor ez is.

(#13) Graphics válasza Runner_fxr (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Wamdue Project - King of my Castle, meg van rengeteg, :D
- rádióban dolgozok, nem nehéz zene közelébe kerülni
- partyfotóztam egy discoban
- jelenleg 2-3 szórakozóhelynek is tervezek plakátokat.

Szóval a zene közelsége adott :)

Nekem személyszerint a 2000-es évektől maradtak meg jobban a zenék / de azért 97-98 is rémlik, illetve a számomra classic house-t jelentő 2004-től 2007-ig tartó időszak zenéi.

Egy kis önmarketing:D

1. Solu Music Ft Kimblee - Fade
2. Mambana - Libre
3. Jerry Ropero , Denis The Menace - Coracao
4. Mousse T feat. Emma Lanford - Right About Now
5. House Republic - Nuggetz
6. Michael Gray - The Weekend
7. Axwell feat Steve Edwards - Watch The Sunrise
8. Poker Pets feat. Nate James - Lovin' You
9. Simon & Shaker - Freshness

Classic Select 004

Classic Select 003

Classic Select 002

Classic Select 001

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Runner_fxr válasza bambano (#10) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként tudtam, hogy valaki ebbe biztos bele fog kötni, tehát egyáltalán nem ért meglepetésként a véleményed. Én ezt a terjedést úgy értettem, hogy úgy igazán nagy tömegeket megmozgatóan. Véleményem szerint a Love Parde elindulástól kezdett el széles körben terjedni az elektonikus zene és az egész eletronikus zenei party kultúra és nem előtte. Jelen volt az igaz, de a robbanás szerű terjedés az a 90-es évek közepére tehető.

(#15) Runner_fxr válasza Graphics (#13) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Wamdue Project nekem annyira nem tetszett régen. Classic house az inkább a 2000-es évek előtt volt szerintem.
Köszi a zenéket meghallgatom. Amúgy látod már is linkeltél egy olyan zenét amit szerettem, de a címére nem emlékeztem. Classic select 001 mixben a 2. track címe és előadója kéne, az nagyon jó kis szám.

[ Szerkesztve ]

(#16) bambano válasza Runner_fxr (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tájékozatlan vagy...
Woodstockot is lehet nyugodtan mondani, az is olyan volt, mint a Love parade, csak 1969-ből... De a Tűzszekerek is elektronikus, 1981-ből, vagy a Hold sötét oldala 1973-ból mint minden idők legsikeresebb elektronikus rocklemeze, hogy a pompei koncertről ne is beszéljünk 1972-ből.

szóval maradjunk annyiban, hogy a kísérlet, melyben a 2000-es évek elektronikus zenéjét próbáltad fikázni, beégett...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Graphics válasza Runner_fxr (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aaron Smith - Dancin (JJ Flores & Steve Smooth Remix)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Runner_fxr válasza bambano (#16) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

:) Persze, mint mondtam nem vagyok szakértő! Ezért is van a fórum, hogy itt kifejtsük bővebben a dolgokat és pontosítsunk. Az, hogy szerinted mi égett be és mi nem, az a te dolgod, szerintem amit írtam az nagyjából fedi a valóságot. Hiába jössz itt nekem woodstock-al annak nem sok köze van egy love parade-hoz zeneileg. Én úgy tudtam az inkább ilyen hippis, füvezős, lsd-s rockerbuli volt és nem elektronikus zenei.

Duliee: Köszi, ezt már rég kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Game78


Game78
tag

Hogy a jó ég áldja meg a szerzőt :C :R ezeken nőttem fel,soknak már csak a dallamára emlékeztem és nem tudtam hol és mit keressek. :C

(#20) Graphics válasza Runner_fxr (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szívesen, jó zenehallgatást :) :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) 3aTi3


3aTi3
tag

"Valami megmagyarázhatatlan, varázslatos hangulata volt azoknak a buliknak, amiket manapság nem lehet érezni. Az az Underground hangulat mára teljesen eltűnt."

magyarul régen minden sokkal jobb volt :) kékebb volt az ég, fiatal voltál, különlegesnek érezted magad, mert szerinted olyan helyre jártál ahová mások nem... úgy érzed ott voltál valaminek a születésénél (amit már bambano kitárgyalt, hogy nem biztos hogy igaz), ezért egy kicsit a magadénak érzed.

ez a felhígulás téma is szerintem ide kapcsolódik. régen is volt szar zene ugyanúgy.

hidd el, underground ma is van, és valaki pont ugyanúgy érzi magát egy-egy bulin, mint te anno.

én úgy gondolom, általában te gyorsabban változol mint a világ, és a régi ÉRZÉSEIDHEZ hasonlítod a jelenlegi érzéseid; ezért gondolod hogy régen minden jobb volt (amihez persze jogod van. de nem biztos hogy igaz)

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#22) Runner_fxr válasza 3aTi3 (#21) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Értem mit mondasz, nyilván minden embernek megvan a maga nosztalgiája én ezt értem. De nem csak nekem ez a véleményem a mai zenékkel és bulikkal kapcsolatban, kivétel nélkül az összes ismerősöm akikkel annak idején buliztunk és nem kevés akkori sztár dj-nek is.
Az meg a másik fele, hogy én inkább Magyarország viszonylatában gondolkoztam. És igen, ott voltam én is és még sokan mások valaminek a születésénél! A Magyar elektronikus zenei partykultúra születésénél. Mondjuk úgy, hogy a születése után pár évvel. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) GabN73 válasza bambano (#4) üzenetére


GabN73
addikt

Igen, a trance az zene.... :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#24) o_tom


o_tom
aktív tag

Gratula, remek zenéket vonultattál fel... :R

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#25) Balázs789


Balázs789
csendes tag

Gratula, nagyon jó cikk:) nagyon jó lista, csupa jó zenével.

Mostanában már én is gondolkoztam, vagy én öregszem annyira, hogy a mai zenéket (Pitbull és társai), vagy tényleg gyengébbek a mostani előadók. Még hallgatni sem szeretem a mai slágereket, mert mindegyik szám ugyan olyan... http://logout.hu/dl/s/d1.gif

Tényleg a hazai dj élet nagyjai (voltak) azok akiket írtál és szerintem azóta sincs akik ezt jobban művelnék mint: "Dj Budai, Kühl, Tommyboy, Schultz, Sterbinszky, Slam Jr."

Bár én patexban nem voltam soha, de a nyugatinál levő club play is kimaradt az életemől még fiatal voltam, de a későbbiekben a hasonló bulik sörrel a kézben olyanok voltak, hogy: még nem jó, még nem jó, már nem jó... ...és a sör+vodka kombó sem segített rajta http://logout.hu/dl/s/d2.gif khttp://logout.hu/dl/s/d1.gif

(#26) Runner_fxr válasza Balázs789 (#25) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Hát igen, ez van sajnos, elmúlt és már soha nem jön vissza az az időszak. A nyugatinál az E-Play club volt nem Play. Egyébként erről jut eszembe, hogy a cikkben azt írtam 97-ben voltam először elektronikus zenei bulin, de tulajdonképpen, már 95-96 körül voltam Az E-play-ben is, bár az akkora nyomot közel sem hagyott bennem mint a Patex.

Sajnos megjelent egy ilyen homokos divat nemcsak az öltözködésben hanem a zenében is. Erre van igény, a mai fiatalokat már csak nagyon kis százalékban érdeklik a régi jó dj-k, mint a felsoroltak. Csak az ilyen "mix" közben mikrofonba dumálós, nyálas, bohóczenét játszó dj-re van igény.

Game78 Örülök, hogy tetszenek. Jó szórakozást hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#27) HyP3b0y válasza GabN73 (#23) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

éjtibiii in dö miiix :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#28) shenmuedc


shenmuedc
tag

Mint a cikkíró is írta sok mindenkinek beletaposott a lelkébe azzal hogy a 90-s éveket jelölte meg az elektronikus zene virágkorának. Persze lehet érvelni hogy az ősközösségben mikor körbetáncolták a tüzet az már love parade volt, meg hogy tesla a tekercseivel is elektromos zajt keltett (csak hogy perdöntőnek bizonyuljon a véleményük) De a virágkor akkor is az volt, mára sajnos csak a melasz maradt nagyrészt. De nem baj trágyából nőnek a legszebb virágok.

(#29) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Jó összeszedted, de ez már a kommersz időszak. valahol a Patex volt az az időszak amikor tömegessé vált és felhigult a digitális műfaj. Serbunkó és társai, talán Budait birtam még.
Nekem Titusz és Tádé barátja volt az első élményem a Viking klubban, kaziról kevertek eleinte :C
Meg a margitszigeti Stella Garden-ben volt néhány füstvágós éjszakám.
Utána éveken át goa és dárenbéz partik voltak, a szabadtéri bulik voltak a legjobbak, pl Halásztelek.
Az első elektronikus zene, amit hallotam az a Delta főcíme volt.
[link]
Leszólod a Kraftwerket, Tangerine Dream-et, pedig nélkülük, most is csak r'n'roll lenne :N
Az általad belinkelt számok, előadók nagy része a fogyasztói, MTV teknó kategória, néhány érdekességgel megtűzdelve.

(#30) bambano válasza shenmuedc (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és akkor ha visszábblépsz egy generációt, akkor pont ugyanezt lehet elmondani arról, hogy a 90-es évek már csak melasz. ezért hiteltelen a 2000-es éveket leszólni.

régi jó dj-k... azok kik is voltak? mert az igazi régi jó dj-k nem taperolták a lemezeket és nem vésték le róla a zenét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) qqcqqc válasza Runner_fxr (#26) üzenetére


qqcqqc
őstag

"Csak az ilyen "mix" közben mikrofonba dumálós, nyálas, bohóczenét játszó dj-re van igény."
Tudod az egész dj kultúra innen indult, zene indul és felkonferál.
Az álltalad nagyratartott lemezlovászok tagjai a DJ szövetségnek, ők adnak papírt, hogy valaki keverjen (Okj-s vizsga), és ott követelmény a belepofázás

(#32) total90


total90
veterán

Jóféle cikk, mentem is :K
Az én régi kedvencem: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33) bambano válasza total90 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyszer belemásoltam a linux kernelt a hangkártya kimenetbe... kb. ugyanígy szólt, csak jobb volt a ritmusa :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza qqcqqc (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

magyarul egy belterjes banda saját érdekei szerint alakítja a szabályokat, hogy továbbra is belterjes banda maradhasson és csak azok juthassanak be, akik beállnak csatlósnak.

hol is láttam ezt a hozzáállást... a jogászoknál?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) shenmuedc válasza qqcqqc (#31) üzenetére


shenmuedc
tag

Mondjuk igaz ami igaz , régen is csak mikrofonba beszéltek. Ezt nem is értem miért hozta fel.

(#36) shenmuedc válasza bambano (#34) üzenetére


shenmuedc
tag

Vagy a rappereknél?

(#37) Runner_fxr válasza qqcqqc (#31) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Attól függ milyen zenei stílust játszik egy dj, elektronikus zenei mixbe nem szeretem ha beledumálnak és ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Amúgy meg tudom, hogy régen így volt. Egyébként Kühl már nem tagja a Dj szövetségnek. És az általam nagyra tartott lemezlovászoknak sem olyan jó, hogy már nincs igény rájuk csak ilyen bohócokra amiket ma hallani szórakozóhelyeken. és lehet, hogy neked ők semmit nem jelentenek, de ettől még igencsak profi dj tudással rendelkeznek az általam felsorolt Magyar Dj-k!

Ez az egész cikk legfőképpen az én személyes kedvenceim bemutatása, illetve megjegyeztem , hogy annak idején mennyivel jobb volt mint ma. nem egy profi, zenei cikk, nem vagyok szakértő, csak szeretem a zenét, ennyi. Igaz vannak benne akkor slágerek, de ez miért baj? Ezeken nőttem fel és a mai napig szívesen hallgatom. Azt is tudom, hogy a kraftwerk az őse sok mai zenének, de nekem nem tetszik. Ennyi. Mint ahogy neked illetve másnak sem tetszik az amit én szeretek. Ettől érdekes a világ, hogy nem mindenki egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#38) shenmuedc válasza Runner_fxr (#37) üzenetére


shenmuedc
tag

Számomra mondjuk a "csúcs" jelenleg David Guetta. Semmi mást nem csinál manapság mint az aktuálisan felfuttatott nyökögő rapperel vagy ordító ribivel összehozni valami óvodás tuccot és ez a dj-k királya. Na gratulálok. Bár a jelenlegi megafrász generációval teljesen kompatibilis.

(#39) Runner_fxr válasza shenmuedc (#38) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Beszélni sem érdemes ezekről, de hát ez van. Régebben pedig nagyon szerettem bulikba járni és még most is mennék azért néha néha, ha lenne egy jó hely. Egyedül ami még megmozgatja a fantáziám az egy Ibizai kiruccanás lenne, de ott is csak valami Classic buli. Oda még el szeretnék jutni.

(#40) shenmuedc válasza Runner_fxr (#39) üzenetére


shenmuedc
tag

Dettó.

(#41) Thunderdome


Thunderdome
csendes tag

Gratula a cikkhez,látszik hogy őszintén szereted azt,amiről írtál,nem hiába lett olyan részletes...;)

Gyerekkorom óta elég fontos része az életemnek a zene,és mindig is igényeltem a minőséget belőle...így nekem mai napig a 90-es évek zenei világa (rave/techno/hardcore-tól kezdve a dance,és a hip-hop-ig) az,amire szinte bárhol-bármikor kapható vagyok,mert nemcsak hogy igazi TÁNCOLHATÓ szerzemények voltak azok,de zenei ízléstől függetlenül elismerik,és kedvelik őket az emberek. Hogy egy "retrobuli" hangulatáról ne is beszéljek... :DD

Habár én 90-ben születtem,(nekem is megvannak az emlékeim az igazi MTV-s,VIVA-s időkből),de teljesen komolyan beszélek akkor,mikor azt mondom,hogy irigylem a te korosztályodat hogy akkor bulizhatott ezekre a zenékre huszonévesként,mikor talán a leghangulatosabb,legjobb partyk mentek a műfajon belül.

It's nice to be important,but it's more important to be nice.

(#42) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Bedrock - Heaven Scent
Ez pedig egy "picit " más irány

Nem és nem megyek Hyper-re :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

a szemem is könnybe lábadt....mennyi emlék jött elő!!! remek cikk és retro egyben!!!! :C

saját emlékekből 1-2:

EINS ZWEI POLIZEI - MO-DO

blümchen nur geträumt

[ Szerkesztve ]

(#44) Runner_fxr válasza Thunderdome (#41) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, tényleg kedvelem nagyon a zenét és az is igaz, hogy régebben sokkal táncolhatóbbak, hangulatosabbak voltak a zenék, szinte mindegy is, hogy melyik stílust nézzük.
Manapság meg egy elektronikusnak nevezett zene arról szól, hogy nyekergés meg csattogás van, nyálas éneklésekkel fűszerezve. Hogy ez, hogy képes tömegeket megmozgatni azt nem tudom. Bár elnézve a mai drogokat, amik felérnek egy biológiai támadással a szervezetre nézve, nem is csodálom, hogy már lassan mindegy mi nyekereg a hangszóróból. A 70-es éveknek is megvolt a maga varázsa, a 80-as nak is a 90-es nek is. Még a 2000-es évek elejének is. De azóta tényleg minden egyre sz@rabb, nem csak zene.
Kevés hasonló korú ember gondolja ezt így mint ahogy te. Bár a 90-es évek nem jönnek vissza, de a zenék itt maradtak. És azok nem öregszenek! :)

DeckardCain: Bedrock - Heaven Scent nagyon nagy zene.

Ez buli!

[ Szerkesztve ]

(#45) DeckardCain válasza Runner_fxr (#44) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Nem rossz.. :)

Ezt is nagyon jó volt Lexicon Avenue at Home 2002.12.26.

A nagy kedvenc nálam a GU 21 Deep Dish Moscow.

Huu mennyi mindnet tudnék linkelni. :))

[ Szerkesztve ]

(#46) Runner_fxr válasza DeckardCain (#45) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Home-ban voltam pár bulin, az egy elég jó hely volt. Sven Vath bulin meg 69. Home 69 bulin 2001-ben adtak egy ajándék cd-t is ami sajnos elveszett, jó kis cd volt. És érdekessége, hogy Hamvai PG mixelte, akit amúgy egy bohócnak tartok, élete egyetlen normális cd-je és mix-e egyben. Azóta se játszott normális zenét.

Giinos: Örülök, hogy tetszenek, tényleg rengeteg emléket tud felidézni egy rég nem hallott és kedvelt zene.

Mo-do és Blümchen már egy kicsit sok volt nekem akkor is, az annyira nem tartozott a kedvelt zenéim közé, ezért sem került a felsorolás közé.

[ Szerkesztve ]

(#47) matykooo


matykooo
aktív tag

Szép minden amit leírtál grat érte :)
Azért azzal nem nagyon értenék egyet, hogy 2000től gagyi zenéket kezdtek volna készíteni, és játszani az aktuális dj-k (elektronikus zenére gondolok, mivel mióta az eszemet tudom már house muzsikát, aztán kis kitérővel trance, majd kb lassan 10éve már progressive, breakbeat vonalon mozgok, illetve ami ezekből mára lett)
Szóval az igaz, hogy 90-es évek vége az elektronikus zene szempontjából fontos, itt főleg a tranceről tudok nyilatkozni, ami akkor hihetetlen menő volt, white party-k, trance energy-k stb. bár ezek nem éppen kishazánkban, de azért van itt is nagyon jó példa amit te is leírtál a Slam JR féle Flörtös Strictly Trance Symphony ami az egyik legjobb lemez volt és még mindig az számomra is:) De visszatérve a 2000es évek után még jobban felkapott lett a trance vonal, és igaz, hogy rengetek zenét csináltak, volt köztük gagyi (melyik mainál nincsen? ) de a legtöbb szerintem ott volt a szeren, kb 2003ig hallgattam trance szetteket főleg live mixeket imádtam őket (Tiesto, Armin, Ferry Corsten ők ma is tolják az ipart és a trance mai változata még mindig eszméletlenül népszerű).
Aztán álltam rá a progira ami azóta is hallgatok, de ez már egy másik történet :)

Ja és egyébként Josh Wink-nél csodálkoztam, hogy kihagytad -> Josh Wink & Lil' Louis - How's Your Evening So Far? asszem ez egy meghatározó darab volt anno:) bár még minidg van aki fel fel rakja :))

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#48) Thrawn


Thrawn
félisten

Köszi az írást, jó volt olvasni, sok-sok emlék jutott eszembe :K
Egyszer én is majdnem összeírtam ide egy ilyet, de lemondtam róla, mert annyira szubjektív ez az egész, hogy ki milyen stílust szeret. Inkább szpemmelem időnként a D'n'B topikot :)
Látom te sem úsztad meg "kritikusok" nélkül :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#49) GabN73 válasza HyP3b0y (#27) üzenetére


GabN73
addikt

Érted, idejön, lehurrog egy zene stílust mert neki nem tetszik. Oké legyen véleménye, de ne földig tiporja szegény stílust. Ennyi erővel minden egy kalap kula, mert 2 bot és egy kő összeütéséből fejlődött ki.... :U

(#50) bambano válasza GabN73 (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pont mint a cikkíró.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.