Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paprobert


paprobert
senior tag

Hardverben szimpatikus, de szoftverben mennyi ideig támogatják(és milyen minőségben) a telefonjaikat? A legtöbb ilyen kisebb gyártó ezen vérzik el.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#2) ates válasza paprobert (#1) üzenetére


ates
aktív tag

A teszt olvasása közben ugyanez jutott eszembe, bár volt Meizu készülékem több is, de hátrányát nem éreztem. Talán a legfájóbb pont az egész történetben a ( "egy jól működő" (!)) biometrikus azonosító hiánya.

Mindenesetre köszi.

(#3) K82 válasza ates (#2) üzenetére


K82
őstag

Nem hiszem h egy kijelző alatti ujjlenyomatolvasó beépítése az egekbe emelte volna a költségeket. A Pixel 4-nél sem értettem ezt a lépést, pedig nagyon nem egy árkategória a kettő - ráadásul ott sem 100%-os, néha kell a jelminta is neki (ebben azért egy iPhone jobb, nagyobb szögben érzékelt).

Pixel / OnePlus Pad

(#4) pecccccccca válasza K82 (#3) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Az iphone megoldása azért sokkal jobb bármelyiknél, mert lézeres letapogató van benne. Gyakorlatilag korom sötétben is azonnal nyitja a telefont.
Teljesen igazad van az ujjlenyomat olvasóval kapcsolatban. Belerakhattak volna egyet valahova, ha már ilyen kezdetleges arcfelismerőt raktak a telefonba.

Humorban nincs helye tréfának!

(#5) K82 válasza pecccccccca (#4) üzenetére


K82
őstag

A Pixelben is lézeres letapogató van, az is működik tök sötétben - csak az iPhone-ban jobban. Az utóbbiban szinte 100% volt a siker, az előbbiben többször kell a feloldó kóddal babrálni (kb. mint mondjuk a OnePlus 7 kijelző alatti fp szenzorával, szóval teljesen vállalható a hibaarány).
Ennél viszont csak kamera alapú 2D azonosítás van, aminél még a leggagyibb fp szenzor is biztonságosabb. Szép h utánozni akarjuk a nagyokat, de az ne menjen a biztonság rovására - főleg ha inkább csak vevőcsalogatás a cél.

Pixel / OnePlus Pad

(#6) pecccccccca válasza K82 (#5) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Igazad van. Tényleg abban is lézeres van.
Valóban eddig nekem 100%-an működik az iphoneban. Nem volt még olyan, hogy ne oldott volna fel.

Na hát ez a probléma ezekkel a “prémium minőség 150 dollárért” telefonokkal. Messze nem hozzák azt amit ígér a spec....

Humorban nincs helye tréfának!

(#7) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon jó, tárgyilagos kis olvasmány. Grat👍

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#8) nyisziati


nyisziati
veterán

Melyik volt az a teló, amit MTK 6592-es procival használtál?
THL T6 PRO?

(#9) bloggiold válasza nyisziati (#8) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Majdnem eltaláltad, a márka stimmel, de a T11 volt az

https://fontecone.blog.hu/

(#10) UnA


UnA
Korrektor

Valahogy ez a 6.3" és a kellemesen kompakt nekem nem illik össze, de ez legyen az én problémám :)

(#11) nyisziati válasza bloggiold (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem volt rossz a THL, öcsém még mindig használ egy 5000-est.
Az enyémnek (T6 pro) annyi baja volt, hogy nem ment a GPS. Vettem egy külső BT egységet és úgy használtam.
Az aksi 6 hónap után csere.
Úgy értve, minden 6 hónap után. :DDD Persze nem drága, 2.500 Ft, de azért na.
Végülis az árát (38 e) szerintem megérte. Főleg, hogy nem volt rá több. A következő kategória már 25-30 ezerrel több lett volna.

De ezután áttértem Xiaomira. Azzal is vannak (voltak) nyíkok, de egy kategóriával azért jobb.
Mondjuk a samu a csúcs, azért is cseréltem végül rá.

Sajnos ezek a "nagyonkínaiak" még mindig kihívásokkal küzdenek, főleg hosszútávon. Legalábbis a topikokban rendre sorolják a hibákat.
Meg a Kimovil-on is 2,5-3 csillagot szoktak kapni az ötből (Doogee, HomTom, Cubot, Leagoo, UmiDigi stb.).
A Xiaomi azért 4 fölött van.

(#12) nyisziati válasza UnA (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem sem. :DDD
A mostani is 6,3 collos, hát időnként kihívás elpakolni. Vagy elővenni.
Főleg, hogy én tokban tartom. Nem is vékonyban, hogy legyen anyag, ami felfogja az ütést.
iPhone SE mérettől nem kellett volna feljebb menni, ezek már 3 centivel nagyobbak.
Dehát sajnos az ázsiai piac diktál, ott meg valahogy ilyen kompenzációs kényszerük van az embereknek.

(#13) K82 válasza nyisziati (#12) üzenetére


K82
őstag

És ott a 6.3" még kicsi is. Mindig felvidulok amikor meglátok egy kici áziait a fejéhez szorított tepsivel... :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#14) nyisziati válasza K82 (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja! Videón láttam már én is.
Itthon meg ilyen pöttöm, kikent-kifent-műkörmös-szolis csajszik kezében hatalmas tepsiket. És egy kézzel fogják sokszor! :Y

(#15) UnA válasza nyisziati (#14) üzenetére


UnA
Korrektor

Kínában alapfelszerelés a gyűrű vagy egyéb segédeszköz a mobilhoz, azért nem ejtik le :D pl: [link]

(#16) nyisziati válasza UnA (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Jaaa, vagy úgy! :DD
Akkor ezért látok egyre több ilyen tokot reklámozva az Alin-Wish-en.
Biztos milliószám fogy. Mondjuk nálunk még nemigen láttam, de ha feljebb kúszik a telóméret 7 collra, akkor már biztos itt is népszerű lesz.

(#17) Norbi. válasza nyisziati (#16) üzenetére


Norbi.
őstag

Szoktam látni ilyet. Főleg tinik es idősek keresik napi szinten nálunk a boltban.

(#18) brd


brd
nagyúr

"A felhasznált anyagok és az összeszerelés minősége példás, remek iparos munka az X20 Pro. E tekintetben partiban van a nagyságrendekkel drágább telefonokkal, mint amilyen a képen látható Xiaomi Mi 9 is."

Kétlem, hogy ez a telefon 10e HUF alatt elérhető bárhol (az lenne legalább 2 nagyságrend). Tudom, hogy most "menő" nagyot mondani, de egy ilyen minőségű írásban lehet, nem kellene beállni ebbe a sorba.

The only real valuable thing is intuition.

(#19) gidalight


gidalight
tag

Ez ennyiért itthon versenyképtelen. 176USD-ért már redmi note 7-et kapni, garival, egy bejáratott gyártó termékeként.

(#20) Kampó


Kampó
senior tag

"Kétlem, hogy ez a telefon 10e HUF alatt elérhető bárhol (az lenne legalább 2 nagyságrend). Tudom, hogy most "menő" nagyot mondani, de egy ilyen minőségű írásban lehet, nem kellene beállni ebbe a sorba."

Szerintem az előfizetéses telefonokat ne számítsd ide, vagy mit akarsz a 10e ft al?? Vagy mit nem értesz a korrekt anyagminőségen?? Amivel arra célzott hogy egy drágább teló értsd 100e ft feletti sincs jobban összerakva....

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21) Kampó válasza gidalight (#19) üzenetére


Kampó
senior tag

Igen, sőt régebbi csúcsmobilokat is kifogni még itt ott megmaradt készletből,(Honor ,HTC) de aki nem akar szokásos portfólióból vásárolni azoknak bőven okés lehet. Én kifejezetten vadászni szoktam a nem MAINSTREAM telefonokat...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#22) brd válasza Kampó (#20) üzenetére


brd
nagyúr

Próbálom egyszerűbben: a tízes számrendszerben egy nagyságrend az egy plusz számjegy. Pl.: a 10000->100000 az egy nagyságrend különbség. A legtöbb minőségi jelzővel értékelhető telefon 100000 HUF felett van (újkori áron), tehát az ennél kettővel kisebb nagyságrend az 10000 HUF alatti kellene legyen, pl. 9999. Nem néztem utána, de gondolom a valóságban a 10000-100000 HUF között sávban kapható a cikk tárgya, tehát a Xiaomi Mi 9-nek egy milla felett kellene lennie.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.