Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Stafni válasza szőröscica (#50) üzenetére


Stafni
aktív tag

Csak neten nézek dolgokat, általában letöltöm ami kell és azt nézem.

(#52) Kassadin válasza Jim-Y (#23) üzenetére


Kassadin
addikt

Hírekben is mi van? Kit gyújtottak fel, mi gyulladt ki, kit gázoltak halálra, kit daraboltak fel stb. Sokkal sokkolóbb némelyik híradó, mint némelyik horrorfilm. Nem a tévével van baj, hiszen ott van az általad említett discovery és persze a többi ismeretterjesztő csatorna, hanem a kereskedelmi tévék szenzációhajhászásával... De bizonyára van rá igény, különben nem csinálnának ilyen műsorokat. A napi robotolás után kb. mi öröme legyen az embernek...

joamilestoné: Főleg, amióta olvastam itt ph-n, hogy az Állítólagban is van olyan, ami full kamu... Szóval az ember már nem tudja, mit higgyen.

[ Szerkesztve ]

(#53) szőröscica válasza Kassadin (#52) üzenetére


szőröscica
addikt

Mondjuk a Discovery is csak a retekklubhoz képest magas színvonalú, egyébként nem ájulok el tőle.

(#54) Mr.Csizmás válasza Kassadin (#52) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

híradóban is van olyan ami full kamu, és sokmindent le sem adnak....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55) Kassadin válasza Mr.Csizmás (#54) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt is eltudom képzelni, hallottam már sztorikat teljesen másképp is, mint ahogy a híradóban leadták. Én már elég régóta nem nézek tévét, azt nem tudom, hogy az interneten mekkora az esélye a full kamu híreknek.

(#56) Mr.Csizmás válasza Kassadin (#55) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leírnám, de az keményen politizálás lenne már ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#57) Vakegérke válasza Cristofel (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az egereket ne emlegesd, intelligens állatok. Nem férkőzhetsz a sorainkba. :N

Terveid közt minden szerepel, csak éppen tanulás, meló nem. Majd eltartanak a Veronikák. :D

Legalább tudnál helyesen írni, de még az sem megy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#58) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ezt megmondtad, le a kalappal. Ennyi. (no irony no cinizmus!)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#59) D1Rect


D1Rect
félisten

A fejlett világban egy átlag homosapiens 4 órát lesi a TV-t.
A hazai pontos adat nincs meg, de ha jól tudom világmásodikak vagyunk USA után.
Valószínűleg több mint 4 órában lesi az "átlagmagyar" a TV-t.

"Boldogok", mert a legnagyobb bajuk, hogy VV akárki kiesett vagy nem.

MOD: rákerestem erre a szimpatikus fiatalemberre. Tök igazuk volt a TV nézőknek, hogy kiszavazták. Én se szívesen nézném. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60) hoffman_ válasza D1Rect (#59) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én is szerettem tévézni, de az elmúlt időben nem jut rá túl sok idő, sőt most durván fél éve be sincs kapcsolva, csak heti 1x-2x egy-két órára. Ellenben a PC napi 6-12 órákat megy, és nincs játék...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61) D1Rect válasza hoffman_ (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

Van is értelme annak amit csinálsz, vagy csak úgy elvagy a gép előtt?
Fórumozni is lehet úgy, hogy kb. 0 értelme legyen...
A FB pedig kiválóan alkalmas az idő értelmetlen eltöltésére. ;)

(#62) netpeti98


netpeti98
addikt

Nem nézem a vvt hál istennek.
Ezzel most mit érnek el lájkolnak nem történik semmi ennyi, ha meg annyira fontos nekik ez a nem tudom kicsoda akkor meg küldjenek rá smst bár az rtlnél sokat számít. ;]

Üdv netpeti98

(#63) hoffman_ válasza D1Rect (#61) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Természesen, nem viccből :D Tény és való, hogy fórumozással elmegy relatíve sok idő, de ettől függetlenül "dolgozom" gép előtt eleget. Az összes anyagom gépen van, jegyzőkönyvet is gépen csinálok, többet tanulok monitor előtt, mint füzet/könyv fölött.

FB egyébiránt tényleg alkalmas ilyen dolgokra, jó szar is, azt meg kell hagyni. De szép lenne, ha egy 6 órás etapból 4 óra fórumra, yutubra és fb-re menne el.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#64) Bling95


Bling95
őstag

aki azt írta hogy csak hiradó meg discovery az hazudok:D

engem pl a family guy kifejezetten szórakoztat, jójó 16 éves vagyok de na:D
amugy discovery-n is van egykét műsor ami elég nevetséges pl a gadget show szerintem szánalmas.....

(#65) Mr X


Mr X
veterán

Tényleg ennyire fáj egyeseknek, ha az emberek ilyen agykikapcsolással szakadnak el a mindennapoktól? Az is gyökér, aki nézi a VV-t, de mellette szépirodalmat olvas mondjuk?

Kinek mi a szórakozás. Van, aki olvas, van, aki keresztrejtvényt felt, van, aki filmet néz, mások meg bütykörésznek. A lényeg a kikapcsolódás. Kb. mindegy, mivel éred el.

Az meg, hogy sok lökött tizenéves lájkolgat egy ilyen marhaságot, nem oszt-nem szoroz a te vagy bárki más élete szempontjából. Majd kinövik.

Szerinted, te mennyivel érsz többet náluk, ha ilyen írással fikázod le azokat, akik nézik? Esetleg még véleményük is van róla?

Nem, nem követem napi szinten a műsort, és nem, nem lájkoltam a "petíciót".

[ Szerkesztve ]

(#66) csƵ válasza Mr X (#65) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem még mindig nem azok ellen irányul az írásom, akik nézik.

(#67) Mr X válasza csƵ (#66) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor azt mondd meg, hogy ha valaki lájkolta azt a bejegyzést, attól mennyivel lesz rosszabb ember? Mert az kb. egy mozdulat, és csak kifejti vele a véleményét, hogy nem tetszik neki a végeredmény. Ennyi, nem több. Nem fognak kivonulni az utcára, nem fognak tüntetni az RTL székház előtt.

(#68) Bling95 válasza Mr X (#65) üzenetére


Bling95
őstag

a nem oszt nem szorozhathoz annyit, hogy origon az írták hogy a főnyereményért már nem játszhat de egy hoszabb vendégeskedés a villában előfordulhat, azért ezmár igy elég gáz...

ha a nézőt sms-eket küldözgettek mert nem akarják nézni a képet milyen jogon küldi vissza az rtl vendégeskedni( bár úgyse lesz belőle semmi szvsz)

(#69) Mr X válasza Bling95 (#68) üzenetére


Mr X
veterán

Kiszavazták, mint játékost, tehát nem játszik a fődíjért. Innentől nem sok vizet zavar, ha benn is maradna végig.

Minden szériában voltak vendégeskedők, és ezt a "visszaküldjük a kiesetteket pár napra" dolgot is eljátszották már.

(#70) Kassadin válasza D1Rect (#59) üzenetére


Kassadin
addikt

Gondolom, tudod mit szoktak mondani a statisztikákról... Amúgy elképzelhetőnek tartom azt, amit írsz.

Mr X: Az emberek miért költik ilyesmire a pénzüket? Ezt sose fogom megérteni.

[ Szerkesztve ]

(#71) xdx@ válasza Bling95 (#64) üzenetére


xdx@
aktív tag

Jaj, a Gadget Show-t ne is mondd, az valami borzalmas.
Az első részen amit láttam, majd bef*stam.
Mondjuk szórakoztatásnak kiváló. :D

(#72) kukinyo válasza Bling95 (#68) üzenetére


kukinyo
addikt

Az origo is mint a többi hasonló oldal hatásvadász,írják az alapja sincs nagy semmiket,rettenetesen megfogalmazott főcímekkel.A lényeg hogy kattints az oldalukra.

(#73) D1Rect válasza Kassadin (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek történetesen hiszek, mert kemény pénzekért megy az, hogy mennyit nézik adott műsort az emberek, mikor kapcsolnak át, stb.
Meg tökéletesen egybevág az emberek viselkedésével az ismerőseim között.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kassadin válasza D1Rect (#73) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem személyes tapasztalatom van, 2-3 havonta többször is van lehetőségem statisztikában részt venni, khm, leírom, mert másképp nem tudom megcáfolni a statisztika hitelességét. Történetesen ismerősünk ebben utazik nagyon régóta, kérlek úgy szoktuk megoldani, hogy felhív telefonon, hogy (persze kamura) mikor volt ott nálunk, mennyi időt volt, milyen témakörben, és megmondja azt is, ha keresnének a közvélemény kutató cégtől(ahol dolgozik), mit kell mondanom nekik nekem, ha keresnek telefonon. A "teszteket" csak valamikor bedobja hozzánk, aztán úgy töltőm ki, ahogy akarom, el se szoktam olvasni igazából a sok f*szságot tömény 120 oldalon keresztül... Szóval, ezen tények tudatában én minden statisztikát fenntartással kezelek, nem hiszem el, hogy csak ő csinálja így, főleg hogy 2-3 közvéleménykutató cégnél is melózik. Mert ugye normális esetben le kellene seggelnie nálunk azt a 0,5-1 xy órát nálunk, amíg közösen kitöltjük.

Ez csak egy kis érdekesség, sajnos biztos van alapja annak, amit írtál. DE!, ha esetleg nem szennymédiát néznének az emberek, akkor talán már nincs is olyan negatív kicsengése a dolognak, nemde? ;)

(#75) Z86


Z86
őstag

Nekem bizony lövésem sincs kiről vagy miről van szó, de az első néhány kommentet elolvasva azt szűrtem le, hogy ez így jó :D

(#76) beefjeez


beefjeez
senior tag

szarvévé monnyonle
amúgy az a szomorú, hogy a sok ember meg is nézi a gyökérségeket.

[ Szerkesztve ]

(#77) D1Rect válasza Kassadin (#74) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, piackutató cégek pont így csinálják.
Meg behazudnak rólad dolgokat és ugyanazokat az embereket hívják vissza amilyen gyakran csak lehet, mert így könnyebb a meló.

A TV nézési szokásokat digitális hálózaton szerintem pontosan tudják követni, nem a visszatekerhető a műsor a legfőbb attrakció.
Régebben önkéntes alapon lehetett jelentkezni, hogy nálad figyeljék meg a korosztályod tévézési szokásait vagy ilyenek, most nem tudom hogy van.
De tekintve, hogy a "főműsoridő" ~4 óra, szerintem reális.

(#78) Kassadin válasza D1Rect (#77) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké oké, de ezzel csak az a baj, hogy rávetítik az egész lakosságra azt, amit amúgy csak egy bizonyos csoport(aka megfigyeltek) szokásai tükröznek...Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#79) Bling95 válasza kukinyo (#72) üzenetére


Bling95
őstag

wc-n olvasni tökéletes az origo is:D sorry nyersvoltam:D

(#80) kukinyo válasza Bling95 (#79) üzenetére


kukinyo
addikt

Pont oda való. :D

(#81) Kassadin válasza kukinyo (#80) üzenetére


Kassadin
addikt

Zsindexről akkor inkább ne is essen szó. De ha origó sem jó, hol olvasson az ember híreket?

(#82) kukinyo válasza Kassadin (#81) üzenetére


kukinyo
addikt

Én is az origót olvasom de egy kutya.

(#83) morhange válasza Kassadin (#81) üzenetére


morhange
tag

Attól függ milyen híreket akarsz. Ha bulvár hírek nem érdekelnek, akkor már szűkebb a kör, de rá kell keresni egyéb hírforrásokra, amik lehetőleg közel állnak érdeklődésedhez. Érdemes a világ más tájairól is híreket olvasni, keletieket, vagy dél-amerikaiakat, hogy ne csak 1 nézőpontból lásd a dolgokat.

(#84) Kassadin válasza morhange (#83) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerinted ha nem nézek tévét, akkor interneten a bulvár fog érdekelni?:D

Szóval nincsen megbízható magyar hírportál? Ez aztán igazán szép.

(#85) DJ WOKKY válasza Cristofel (#41) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

:C

(#86) morhange válasza Kassadin (#84) üzenetére


morhange
tag

Nem, szerintem nem :D

Megbízható? Nehéz megmondani, ha van is, figyelni kell arra, hogy mindegyiket emberek írják és nem árt fenntartásokkal kezelni a gondolkodásodhoz legközelebb állót is. Volt egy környezetvédelemmel foglalkozó portál, ami tetszett mikor rátaláltam, elkezdtem olvasni és néha olyan bődületes baromságot írt, hogy inkább már nem olvasom.

(#87) Kassadin válasza morhange (#86) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, és a cikkíró ám eltudja vinni nagyon a szélsőségek felé is a cikket, hangulatkeltő is lehet, ha úgy akarja, ezzel befolyásolva az ember véleményét. Eddig origót olvastam meg persze a kommenteket ott is, de mondjuk hozzászólni ott sose szoktam.

(#88) Rive


Rive
veterán

Ühüm.

Kijaza' Cristofel?
Megin' van VV :F

Na.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#89) DJ WOKKY válasza Rive (#88) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

van ám :)
Most esett ki az egyik játékos, és beregelt már ide ;] ;)

(#90) tildy válasza kukinyo (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért erősen megkérdőjelezhető azon emberek szellemi képessége, akiknek ez ilyen fontos szerepet tölt be az életükben....

Meg lehet sértődni azon is, hogy az IE6 használók átlagos iqja a többi böngészőt használók iqja alatt van, meg lehet sértődni, de ez statisztika, átlag.

Valószínűleg egy TED előadásért nem "rajongana" ennyi ember, és valószínűleg ott magasabb lenne a nézők átlag IQ-ja is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#91) morhange válasza Kassadin (#87) üzenetére


morhange
tag

Origón a kommentek kiábrándítóak. Akárcsak a cikkek. Már nem olvasom azt sem, nem érdekel engem sem melyik celeb pukizott 7 kamera kereszttüzében tehénfejés közben.

(#92) Kassadin válasza morhange (#91) üzenetére


Kassadin
addikt

Az nem a velvet? :DDD

Szerk: Origo tévé is létezik, áhá:[link].

D1Rect: Igen igen, de itt "csak" IT van. :B

[ Szerkesztve ]

(#93) Mr X válasza tildy (#90) üzenetére


Mr X
veterán

Volt 1, azaz egy darab ember, akinek (talán) ennyire fontos volt, hogy ilyen névvel létrehozott egy csoportot. A többi csak nyomott el like-ot. Azért ez nem prioritás-ellenőrző.

Kicsit túl van dramatizálva ez.

[ Szerkesztve ]

(#94) D1Rect válasza Kassadin (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudom, de ha reklámoznék TV-ben biztos érdekelne, hogy lehetőségekhez képest pontos számot dugjanak az orrom alá azért a pénzért amit kiperkálok nekik.

(#81) Kassadin: Én itt szoktam híreket olvasni. Nagyon megbízható oldal. :K

(#95) dízelracer válasza tildy (#90) üzenetére


dízelracer
senior tag

"Azért erősen megkérdőjelezhető azon emberek szellemi képessége, akiknek ez ilyen fontos szerepet tölt be az életükben...."

Ezt már én is le akartam írni de nem akartam olajat önteni a tűzre. Maximálisan egyetértek. Ha összeszámolnánk emberek heteket pazarolnak el az életükből arra, hogy holmi jött ment feltűnési viszketegségtől szenvedő önelégült majmokat bámuljanak egy szaros dobozban. Valóságos szellemi csemege ez a VV. :D

(#96) morhange válasza Kassadin (#92) üzenetére


morhange
tag

Rákerestem melyik is a velvet oldal... Mielőtt sokkot kaptam volna az oldal megnyitása után, előtte beírtam gugliba, és első találat harmadik sora: Velvet · Sztori · Celeb · Trend · Szex. |24 óra|RSS. ©1999-2011 Index.hu Zrt.
Ez sok mindent elárul... :D

(#97) Kassadin válasza dízelracer (#95) üzenetére


Kassadin
addikt

Anyámék is nézik, hiába mondom, hogy ne nézzék azt a sz@rt...Meg Barátok közt stb.:U
Én agyf@szt kapnék ezektől.

morhange: Te kis rafinált, nem velvet.hu, hanem beírod gugliba. ;]

(#98) morhange válasza Kassadin (#97) üzenetére


morhange
tag

Gugli rubrikája jobb fent van, egyszerűbb oda beírnom hogy velvet, mint url-be, hogy velvet.hu ;)

(#99) D1Rect válasza Kassadin (#92) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert? Mi érdekel még?

Etiópiában szakadékba esett egy busz? 'szt mit csináljak vele?

Réparöcsögén leszurkáltak egy egyetemistát? Naés?
Tökre sajnálom meg minden, de mi a francot csináljak?

Ég az esőerdő? Ússzam át az óceánt és oltsam el?

Remélem megvan mit akarok mondani.
Ami engem érint úgyis kipostolja valamelyik ismerősöm FB-on.
A tőlem távoleső szörnyűségekről meg minek tudjak?
Úgyse tudok tenni vele semmit, csak szarul érzem magam, hogy "Milyen szörnyű világban élünk..."

(#100) tildy válasza Kassadin (#84) üzenetére


tildy
nagyúr

Tanulj nyelveket , és kinyílik a világ: BBC, CNN, Telegraph, Reuters, Frankfurter Allgemeine Zeitung, ha bulvár kell az is van (pl. a SUN).

Ma épp az itteni metrót olvasva derült ki pl, hogy az augusztusi rongálók viszonylag kis százalék volt gyerek, nagyon sokvolt viszont a 18-20 éves, 42% fehér, 46% afro, 30% pl. kap munkanélkülit, érettségin pedig jóval rosszabb átlagot értek el, mint ami az angol átlag.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.