Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) CsíkosMókus válasza audi100td (#144) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nem hergelek, véleményt nyilvánítok.
Annyi ostobaság és fölösleges heccelés megy mindenhol, hogy szvsz én is elférek.
Ha nem tetszik, ignore.

(#152) sblat


sblat
csendes tag

Jó kis teszt! :C

(#153) audi100td válasza CsíkosMókus (#151) üzenetére


audi100td
nagyúr

Véleményt nyílvánítani az adott témáról illetve hozzá kapcsolódó dolgokról szoktunk, a hsz-eidnek ehhez köze nem volt, a célod pusztán flame generálás és személyeskedés volt, egy fórum nem erről szól.

(#154) gixxer-tomee válasza gfefe (#150) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Hú... Hát az a nagy baj hogy nemjön a pénzem. És most már azt se tudom hogy mikor jön. :( Szóval nem etetnék senkit sem. Még ha belemenne akkor sem. Szóval ha meglesz, akkor tudok majd kalkulálni. Találkoztam már olyannal, aki igérgetett, aztán jól kiqrt velem, már ekszkjúz for mí. :U Aztán volt :W . :D

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#155) Oliverda


Oliverda
félisten

Nekem ez a teszt csak ott sántít kissé hogy különböző lapokkal és chipsetekkel lettek mérve a különböző konfigurációk. Sokkal egyszerűbben meg lehetett volna oldani a tesztet és még reálisabb eredmények is jöttek volna ki ha egyfajta lapban lettek volna kipróbálva ezek a CF konfigurációik. Semmi mást nem kellett volna tenni csak leragasztani a VGA-k csatlakozójának egy bizonyos részét. Így viszont a lapok, BIOS-ok és chipsetek is beleszóltak az eredménybe.



PCIe 2.0 x8



PCIe 2.0 x4



PCIe 2.0 x1

forrás

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#156) CsíkosMókus válasza audi100td (#153) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

..másnak csak kinyílik a bicska a zsebében, én szóvá is teszem.
biztos én vagyok a geci ezek után :)
mindegy, hagyjuk

(#157) audi100td válasza CsíkosMókus (#156) üzenetére


audi100td
nagyúr

"biztos én vagyok a geci ezek után :) "

Legalább ebben egyetértünk...

(#158) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Grat a teszthez!
Amit akartam megtudtam belőle. :R

(#159) csirkés11 válasza gixxer-tomee (#149) üzenetére


csirkés11
tag

az alaplap ára amit néztél az üzeletben, nem tartalmazza az áfát, elég megtévesztő, már én is majdnem beleestem egy hibába

(#160) csirkés11


csirkés11
tag

tényleg jó kis tesz, most nagyon gondolkozom hogy milyen lapot vegyek, vagy p5e3, vagy x48ds5, vgy x48 dq6, esetleg valaki tipp?

(#161) gixxer-tomee válasza csirkés11 (#159) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Dede. Nézd csak meg. Ott van hogy: 29 500 Ft
(bruttó: 35 400 Ft)
:U Én először a 29500-at néztem tágra nyílt szemekkel. :)
Aztán a bruttó 35400-at. Szóval Nézd meg még1x. :U De mondjuk tényleg fura. :F
Ha most lenne lovettám, azonnal rávetném magam. :Y

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#162) _Toka_ válasza Oliverda (#155) üzenetére


_Toka_
senior tag

Nekem ez a teszt csak ott sántít kissé hogy különböző lapokkal és chipsetekkel lettek mérve a különböző konfigurációk.
Hát, pedig a különböző konfigurációknak egyik legfőbb jellemzője, hogy különböző lapokat ill. különböző chipseteket tartalmaznak.
A javasolt megoldásod leginkább arra világítana rá, hogy maximális funkcionalitású alaplapban különböző defektussal "megáldott" kártyák hogy szerepelnek... :)

(#163) Oliverda válasza _Toka_ (#162) üzenetére


Oliverda
félisten

Az odáig rendben is van de:

"Olyan eredményeket kaptunk, amelyekre őszintén szólva nem számítottunk. Mi ugyanis azt vártuk, hogy a dupla x16-os és a dupla x8-as konfig teljesítménye közel lesz egymáshoz, vagy legalábbis közelebb, de mint kiderült, egyes játékokban igen nagy ára van annak, ha spórolunk az alaplapon."

Könnyen lehet hogy nem csak a PCI-E sávszél hanem a chipkészlet, lap és annak BIOS-s is nagyban beleszólt az eredménybe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#164) kazso válasza Oliverda (#163) üzenetére


kazso
tag

Pont a chipkészletekből adódó különbségek miatt jó lett volna AMD chipkészletekkel is tesztelni a CF-et. Úgy kiderült volna, hogy van-e különbség Intel és AMD alapú CF között (megsúgom: van).

(#165) Borat7


Borat7
tag

Sziasztok!Nem tudom jó helyre írok e!?az lenne a problémám hogy alaplapok terén full sötét vagyok! két ati vga-t akarok összekötni és nem tudom mien lap lenne hozzá jó!ha megszánnátok engem és mondanátok 1-2 példát azt megköszönném!(Intel procival szeretném :) )árban se tudom hogy forognak ezek a lapok :F előre kösz a segítséget :R

(#166) zsolt1129 válasza Borat7 (#165) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez igy elég kevés infó :K Milyen VGa-kat szeretnél CF-ben használni? Hozzávetőlegesen egy árat is irjál. Konkrétan milyen procid van? stb....

(#167) Borat7 válasza zsolt1129 (#166) üzenetére


Borat7
tag

3870 lenne két darab és e8400 proci!hát árban 25től 40ig kb!

(#168) zsolt1129 válasza Borat7 (#167) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor vegyél egy Giga X48-as lapot. Nagyon leárazták őket és legalább 2x16-os mind a két PCIe foglalat. Még a procidat is bőven tudod majd tuningolni. :K

(#169) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Jó teszt lett, X48-ból melyik lap most a BestBuy? :F :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#170) audi100td válasza N-vidi-A (#169) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem pl. ez nagyon jó vétel, főleg ennyiért: [link]

(#171) N-vidi-A válasza audi100td (#170) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Én is ezt sasoltam, szinte ugyan az mint a mostani P45-DS5 lapom, csak ezen van pár "extra" aminek semmi értelme!:D
Viszont most CF-et tervezek, így a teszt alapján mindenképpen x48!!! :D
Valakit nem érdekel egy Gigabyte P45-DS5 garival, dobozzal?! :DDD
:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#172) Endreas válasza shteer (#25) üzenetére


Endreas
tag

Hasznos útmutató a választáshoz! Szeretem az egyszerű és átlátható, mégis informatív teszteket! :C

Kérdezz.

(#173) csirkés11 válasza gixxer-tomee (#161) üzenetére


csirkés11
tag

jah, sajna mindig ez van, ha lenne amit megvenne az ember, olyankor nincs pénze :(

(#174) csirkés11


csirkés11
tag

Én is végül az x48-dq6 mellett döntöttem, csak vigyázzatok vele, ha egyedi procihőtőtök van.
van a hátoldalán egy hűtőborda a proci tájékán, nem is olyan vastag (kb 4mm), de pont elég volt, ahoz hogy ne tudjam felszerelni az asus silent knight II-m hátoldali foglalatát.
Igaz megtudtam oldani, mert elmentem a csavarboltba, és vágattam méretrevalót, amit aztán nagy nehezen betudtam rakni a gépbe, mert már lassa túl vastag volt a hátoldali procihűtőborda, meg a procifoglalat, de nagy nehezen csak megoldottam.

(#175) csirkés11


csirkés11
tag

van esetleg valakinek x48-as chipsettebe, 4850cf-e?

(#176) csirkés11


csirkés11
tag

senki? :(

(#177) Mr.Minyi


Mr.Minyi
tag

Ha anyagilag lesz rá keretem én si kipróbálom azt a cf módot és tesztet is csinálok.

Don't live your life in vain!

(#178) poli27


poli27
veterán

Ehez ennyit fűznék,máshol a p45 jobb pl az x38-nál.
[link]

(#179) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hy!

Namost ezek ugye asus lapok. Gigabyte lapoknál asszzem úgy van hogy az egyik 16x ba megy a másiki pedig 8x-ba. Teszt

(#180) fahrii


fahrii
őstag

http://www.ipon.hu/webshop/product/asus_p5kpl_1600/31010

Mit gondoltok erről a alaplapról?
Holnap hozzák lécci segítsetek mert nem akarok rossz befektetést csinálni :(

(#181) ádyz válasza fahrii (#180) üzenetére


ádyz
addikt

Ez kurv@ra ide illik. :D

(#182) fahrii válasza ádyz (#181) üzenetére


fahrii
őstag

pontosítok.. olvastam a cikket és kiváncsi vagyok hogy ezzel megy e normálisan a CF

(#183) audi100td válasza fahrii (#182) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez a lap egy rakás sz@r, CF-re meg alkalmatlan, mivel csak 4x-es a második PCIe slot.

Miért nem vásárlás előtt kérdezel? :U

(#184) aya


aya
addikt

Az Msi P35 neo2fr lapra azt irják hogy PCI-E Gen 2.0 Gen1 (1x16, 1x4).
Akkor ez most megy 8x-8x modban is, vagy csak 16x -4x -ben?

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#185) audi100td válasza aya (#184) üzenetére


audi100td
nagyúr

P35 nem képes 2x8-ra...

(#186) aya válasza audi100td (#185) üzenetére


aya
addikt

Akkor gondolom 16x-4x modban megy, ami elég harmatos.... :(

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#187) audi100td válasza aya (#186) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen :( , szernitem ilyen lapba pénzkidobás lenne CF-et építeni.

(#188) booss válasza audi100td (#187) üzenetére


booss
tag

Szerintem is.

Ez egy ilyen stílus. Van, akinek bejön, van, akinek nem... Miért? CSAK. █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █ █

(#189) aya


aya
addikt

Igy hogy irtátok, szerintem is. :D
Irja még be még pár ember hogy szerintem is....... ;)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#190) Károlyka


Károlyka
csendes tag

no offens, but: nekem csak annyi kérdésem lenne, h hamár cross-fire-ről beszélünk meg az ati-amd most eléggé istenítve van, akkor miért nincs videókártya-teszt amd alapú rendszerrel? vagy rajtam kívül mindenki intel procit használ ?! :F

Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem...

(#191) #16939776 válasza janos666 (#49) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gyakorlatilag 110mhz-ig bootolnak azoka lapok amelyikel próbáltam.

103-107mhz-ig a legtöbb stabil is volt

az a 150mhz max csak köv.gen.-es foglalattal lehet szabvány...

a cikhez:

az átlag CF-felhasználót esetleg még érdekelhetik a következők:
adott játékban/részletességnél menyire volt folyamatos a játékmenet, esetleg tarkították-e llagolások, mekora volt a min fps, stb...

nagyon köszönöm!

(#192) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
én is csináltam egy kisebb tesztet!!
igaz én
2 db hd4670/512 DDR3
[link]

(#193) FireShadow


FireShadow
senior tag

A P35 hogyhogy nem támogatott?
Ebbe a lapba nemtudok 2 ati kártyát belerakni normalisan? Akkor miértelme van a 2 slotnak?
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2637
2 PCI Express X16 slot(x16, x4)

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#195) zo1x válasza tlac (#97) üzenetére


zo1x
csendes tag

A P5Q3 Deluxe x4-es slotja pcie 1.x-es (1GB/s sávszélességgel).
Szóval a tesztben x16 (v2.0) / x4 (v1.x) CF van. (a #90 hsz alapján)

(Egyébként sok x16/x4 CF-t így teszteltek anno. Aztán az lga1156-nál divat volt az x4 ill. x1 foglalatnál a pcie 2.0 (@2.5GT/s), amik bár 2.0-ásak, mégsem gyorsabbak a pcie 1.0-nál. A tesztekből nem mindig derül ki hogy mit használtak. Csak azért írom ide, mert (ha jól tudom) az Intel lga1155-nél már minden pcie x1, x4 foglalat 2.0-ás, 5GT/s sávszélességgel/pcie sáv.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.