Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zack


zack
nagyúr

Nagyon aktuális teszt, gratula hozzá! :C Jól átgondolt, lényegre törő! :K
Sok felesleges és "meddő" vitát szült eddig is a PCI-E sávszélesség, de ezzel a teszttel felkerült az "i"-re a pont. Sokan nem hitték, hogy ekkora befolyással lehet a VGA-k teljesítményére a PCI-E sávszélesség. Most legalább bebizonyosodott.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#52) TomLion válasza Killing (#44) üzenetére


TomLion
tag

Gigabyte GA-EX58-UDR3 jó kis 2x16 lap, és már nem is annyira drága, :DDD
Jó kis hiánypótló teszt, az utolsó óta ebben a témában lépett kicsit előre a technika. Vélhetőleg gyengébb kártyák és alacsonyabb felbontások esetén nem lenne ilyen különbség, persze, arra nem is kell CF

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#53) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Most tettem le végleg a 975X-es CF-ről..

(#54) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na a táblázatot javítottam, ha vmi nem stimm, plz szóljatok. Nézelődtem, hogy melyik mit és mennyit és találkoztam pár dologgal ami nem volt egyértelmű ezért a kavarás a táblázatban.

Btw nem gondoltam volna, hogy ez érdekli az embereket. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) hackeeeee válasza fLeSs (#54) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én csak azt nem értem, hogy miért a "nem támogatott" részben van a P35? Azért mert táblázatban szereplő módon nem megy vele a CF? Mert amúgy meg CF-es a lap. :)

Véleményem szubjektív...

(#56) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem is mertem volna gondolni, hogy ennyire agyoncsapja az "elméleti" sávszél a gyakorlatit :U

...

(#57) Killing válasza TomLion (#52) üzenetére


Killing
addikt

A lap a maga kategóriájában tényleg nem drága,de Core i7 kell bele,ami viszont kibaszott drága. :(
Esetleg AMD-s cucc?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#58) fLeSs válasza hackeeeee (#55) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért, mert nem támogatja.
az más kérdés, hogy van olyan lap, ami elvileg támogatja, az a gyártó hegesztése (pl. Asus Blitz Extreme (felső) vagy MSI P35 Diamond (alsó)).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#59) joi29 válasza HERR Z (#32) üzenetére


joi29
őstag

-Érdekes mert az én lapomon is 770-es van és papiron spec képes a CF-re...

(#60) janos666 válasza hackeeeee (#55) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a P35 nem támogat CF-et, csak a P35-el szerelt lapok. Azok az ICH9 vezérlőből hoznak még ki 4 sávot a 2. hosszú PCI-E foglalatnak. (illetve az ASUS csinált egy olyan deszkát, min 8-8 is mehet, de az nem referencia).

(#50) - Legétt alatt csak annyit értettem tönkrement (nem kapcsolt be többé), nem nálam történt, nem tudom. De gondolom az FSB vagy az MCH adta meg magát, és mikor az elpattant, akkor kergült meg a winyó is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#61) fLeSs válasza joi29 (#59) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hivatalosan nem támogatja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#62) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hello!
Ha, még össze van rakva a konfig egy terheléses fogyasztást mérjetek le légyszi:)
Thx!

(#63) gyiku


gyiku
nagyúr

igazan megnezhettetek volna amd deszkaval is :( hamar crossire... :U

hüllő

(#64) joi29 válasza fLeSs (#61) üzenetére


joi29
őstag

-Ja csak erről elfelejtették tájékoztatni a távolkeleti gyártókat. :DDD

(#65) Solten válasza Devid_81 (#56) üzenetére


Solten
addikt

;]

Hiánypótló tesztecske, thx.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#66) szuper-t


szuper-t
senior tag

Ejj a picsába:D ez jó cikk:D köszike :D mostmár letisztult az egész :R

(#67) gbors válasza keIdor (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

jaja, azt tudtam, hogy van valakinek ilyen partizán verziója - ezért volt a hivatalos idézőjelben :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#68) keIdor válasza pengegyerek (#28) üzenetére


keIdor
titán

965P az PCI-E 1.0. Full ugyanaz, mint a P35.

(#55) hackeeeee: Azért, mert hivatalosan nem tudja a CF-et. Az egy dolog, hogy van rajta egy második PCI-E slot, de az csak x4 és az is PCI-E 1.0 vagy 1.1, tehát lassú, mint a dög, én még egy X1950Pro-t se tennék bele, mert még azt is visszafogná... 965P és P35 alkalmatlan a CF-re.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) HSM


HSM
félisten

Jó kis teszt, gratula! :R

Viszont van egy olyan sejtésem, hogy ha 2db 1GB-os kari lett volna a teszt alanya, akkor igen minimális különbségek jöttek volna csak ki. Jól látszik, hogy a memóriaigény növekedésével húznak el a 16-16-os lapok. :K Végülis logikus is, mivel ha nehezen fér be a gamma az 512MB ramba, akkor állíndóan cserélgetni kell a Vram tartalmát a rendszermemóriából, ami ugyebár felezett sebességgel érhető el 8-8-as lapokon. :K
Szóval ezt érdemes lenne szerintem beleszerkeszteni az írásba.

(#70) peti_s


peti_s
addikt

Ez elég érdekes hogy a P965 alkalmatlan a CF-re, mivel a P5B Premium kezelőkönyvében az van hogy támogatja a CF-t.

(#71) keIdor válasza peti_s (#70) üzenetére


keIdor
titán

#68
"Rokkant" CF-et támogatja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#72) DroneZ


DroneZ
aktív tag

jó kis! teszt, kár hogy valóban rövid... most már legalább biztosan tudom, hogy a lapom alkalmas cf kiépítésére.

(#73) peti_s válasza keIdor (#71) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, értem.

(#74) Solten válasza Killing (#33) üzenetére


Solten
addikt

GIGABYTE GA-X48-DS5: 26.5k

Saor Alba

(#75) DigitXT


DigitXT
félisten

Az egy VGA nem volt letesztelve a különböző sebességű slotokban?:B

(#76) Joachim21 válasza DigitXT (#75) üzenetére


Joachim21
senior tag

Most akkor a teszt eredménye micsoda? Érdemes egy P45ös lapban crossfire-t csinálni, vagy nem? Végül is ahogynéztem, a 2 videókártya teljesítménye olyan 1,5nek felel meg a P45ös lapban.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#77) tlac válasza DigitXT (#75) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt én is hiányolom
nem tetszik a teszt, gyakorlatilag csak a pci-e 2.0 lett mérve különböző felállásokban

Ez nagy valószínűséggel a szinkronizációnak köszönhető, az x4-es foglalatban található videokártya visszafogja a másik teljesítményét is, tehát ez a mód úgy működik mintha dupla x4-es kapcsolatot használnánk.

a pci-e 2.0 x8 + x4-re lehetne rá fogni, hogy az a pci-e 1.x 1 kártyás változata

viszont ennyire nem szabadna lassúnak lenni, tehát fLeSs következtetése rossz lehet

[ Szerkesztve ]

(#78) szacsee válasza tlac (#77) üzenetére


szacsee
nagyúr

"a pci-e 2.0 x8 + x4-re lehetne rá fogni, hogy az a pci-e 1.x 1 kártyás változata" - még nem vagyok fáradt annyira, de ezt a mondatot akkor sem értem. :N

Ja csak a baj az, hogy fLeSs-ék a gyakorlatban tesztelték, és hiába tudod az elméletet olvasd el Abu aláírását. ;]

Volt egy teszt ahol még az X48-hoz képest is néhol ellépett az X58, pedig elvileg mindkettő PCI-E 2.0... (X48-ban húzott Quad volt).

(#79) fLeSs válasza DigitXT (#75) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azt meg minek? szadomazo vagy? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#80) tlac válasza fLeSs (#79) üzenetére


tlac
nagyúr

pci-e 2.0 x8 + x4

itt az x4-et hogyan csináltátok?

(#81) hackeeeee válasza fLeSs (#58) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem, okés. Köszi a felvilágosítást. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#82) szacsee válasza tlac (#80) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#83) nebali


nebali
tag

Én pci-e 1.x-ben használok két 2900pro-t 16+8-ban. A második slot nálam is a déli hídból jön. Gridnél tökéletesen skálázódik(egy kari 35-45, két kari 80-90), krízisben szinte sehogy nekem főleg a min. fps-eken segített.

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#84) magnum_pi


magnum_pi
tag

Mivel nekem ilyen a config megosztom a tapasztalataimat:

2x35e Ft-ért vettem 2db 4850-est és 7e Ft-ért egy darab VGA tápot mert a 450-es tápom nem bírta a rendszert, de nem akartam 25öt kiadni még tápra. Az alaplap GB DS3 EP45 és kivétel nélkül mindent 1900x1200-ban játszok 4x AA-val. Eddig a Crysis-on kívül egy játék sem fogta meg a gépet. Az átlagos teljesítménytöblet olyan 40-70% de pl a COD2-5 egy az egyben 95%-100%. Sokan mondják hogy nem éri meg de aki ennyi pénzért tud mutatni erősebb kártyát lassan 1éve azt le*om.

Viszont nagyon érdekel hogy vajon tényleg gyorsulna-e a rendszer egy új alaplaptól.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#85) nebali válasza magnum_pi (#84) üzenetére


nebali
tag

Egyetértek, én az első pro-t még anno 60-ért vettem, a másodikat itt ph-n 19-ért. már hogyne érte volna meg mikor a lap kész volt rá :K

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#86) Ari18 válasza hackeeeee (#4) üzenetére


Ari18
őstag

Hát azért az a +65% nem olyan jó. Mivel dupla annyit eszik, fűt stb :U
minimum egy 80% amit elvárnék ilyen esetben.

(#87) tlac válasza szacsee (#78) üzenetére


tlac
nagyúr

"a pci-e 2.0 x8 + x4-re lehetne rá fogni, hogy az a pci-e 1.x 1 kártyás változata"

még nem vagyok fáradt annyira, de ezt a mondatot akkor sem értem. :N

ezen nem csodálkozok, mert hülyeség lett :D
kivéve, ha tökéletesen skálázódik a cf

így közelebb áll a valósáshoz:
a pci-e 2.0 x8 + x4-re lehetne rá fogni, hogy az a pci-e 1.x x8 + x8-cal egyenlő

"viszont ennyire nem szabadna lassúnak lenni, tehát fLeSs következtetése rossz lehet"

ezt visszavonom

(#88) Tidus


Tidus
addikt

Jól,sikerült ez a teszt, szokás szerint, a megfelelő embertől! Az SLI pedig nem lényeg, lefútóban van!

(#89) nebali válasza Ari18 (#86) üzenetére


nebali
tag

Nézd, az biztos hogy nőni fog a fogyasztás, hisz nem fejlettebb hardver-be fektet az ember, hanem sávszélt növel kb, de...
megint csak az én vasamat tudom hozni, 560w chieftec, és full loadon sincs baja 8mag(2x80W) + 2xR600 (meg sem merem saccolni), abból is a pro ugye + fbdimm (4x5W) és nincs semmi gond! low cost WS :)

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#90) fLeSs válasza tlac (#80) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hogyhogy hogy? az alaplapon van x4-es foglalat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#91) Hedgehanter válasza nebali (#89) üzenetére


Hedgehanter
őstag

8mag? Hogy csinaltad?

(#92) nebali válasza Hedgehanter (#91) üzenetére


nebali
tag

tyan s2692

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#93) Ari18 válasza nebali (#89) üzenetére


Ari18
őstag

nem is a fogyasztás ami zavar hanem a zaj :B

(#94) nebali válasza Ari18 (#93) üzenetére


nebali
tag

egytértek, erre van pénzem :) és downclock-olom a két radeont; a procikat 1 db 12cm-es venti suhogtatja, így szinte silent ,soso, de a mai karik halkabbak és ez még 80nm :DDD

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#95) Tomcat


Tomcat
őstag

Elég lehangoló a 2*8-as konfiguráció teljesítményesése. Nekem jelenleg 2*16 van de 1.1-es, és én itt is tapasztalok olyat hogy kb. 50%-ot gyorsul az FPS a második Radeon kártyával. Eddig én a gyenge procira gyanakodtam. (Nem hajtja ki a HD4870 kártyákat...)
Az AMD-s rendszerekkel is ez a helyzet? Nem lehetne 1-2 AMD procis gépen is letesztelni? Mondjuk PII 940BE + 790X és 790FX konfigurációkkal. Hátha csak az Intel rendszer skálázódik ennyire rosszul.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#96) DigitXT válasza fLeSs (#79) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem, csak lehetne még további következtetéseket levonni:
miszerint egy VGA-nak mennyi az a minimum, ami kell.:D

(#97) tlac válasza fLeSs (#90) üzenetére


tlac
nagyúr

igen, és azon gondolkozok, hogy az pci-e 2.0-ás?
szerintem az inkább a déli hídhoz csatlakozhat

(#98) rankesz


rankesz
veterán

Akkor aki nagyon vágja mondja már el nekem hogy a 4870x2-m fogva van e az asus P5K delux-ban (p35) mert én ha jól értelmezem akkor nem... :F

(#99) zso73 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


zso73
veterán

Igen ezt rosszul tudta a cikk írója. Az Asus P5KC-m tudja a CF-et, és DDR 2-3-at is, pedig P35 csipes.
Expansion Slots 2 x PCIe x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode) Supports CrossFire Technology
P5KC

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#100) #19617792 válasza rankesz (#98) üzenetére


#19617792
törölt tag

Részben igen, részben nem. A P35 nem támogat CF-et, a 4870 X2-höz nem kell CF-es lap, mert a kártyán belül van CF. A PCI-E 1.x meg elméletben visszafoghatja a 4870 X2-t.

zso73: A P35 hivatalosan is tudja a DDR3-at, de CF-et nem, bár vannak csonka CF-es lapok (pl P5KC)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.