Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, P35-ből létezik CF-es lap nem? :U

Véleményem szubjektív...

(#2) shteer válasza hackeeeee (#1) üzenetére


shteer
titán

8+4 vagy 8+8 felállásban :K

..szerintem jónak tűnik

(#3) Ari18


Ari18
őstag

Ezt én is igazolom, mert járt nálam egy-két teszt erejéig, egy másik 4870 és 65%-nál szinte soha nem ment feljebb a plusz teljesítmény. P45-ös lapban. :(

(#4) hackeeeee válasza shteer (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem, köszi. :) Csak nem támogatott résznél van, de akkor 8+8hoz be lehetne írni, nem? :)

@)Ari18: Sztem az már elég jó. +100%-ot nincs értelme várni sztem. MÉG biztos nem lesz olyan..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5) tome.jr


tome.jr
addikt

Jó kis írás :C

Valami hasonlót kérünk SLI-ből is :K

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tanulságos teszt... :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) LackoMester


LackoMester
addikt

grat a teszthez,érdekes témát találtatok :R
irtátok,h.Crysis Warhead és a Far Cry 2 alatt 12% és 37% közötti különbséget mértetek a 16x konfig javára-(lehet,h.tévedek)véleményem szerint ez azzal magyarázható,h.2008-as tehát újabb játékokról beszélünk..COJ pedig már nem mai gyerek(2006-os).. nos meghát a chipset-ek közötti különbség is lehet....érdekes,tény

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#8) zuchy


zuchy
őstag

Remek teszt lett, és tanulságos is. :R

PC-STYLE.hu

(#9) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

fLeSs:

Kis hiba van szerintem a táblázatban:

A 790X és a 790GX 8x+8x PCI-E 2.0-s oszlopban kellene helyet foglalnia tudomásom szerint. AMD chipsetek közül csak a 790FX képes 2.0-s 16x+16x támogatására, mivel csak ez képes 4*8x-ra is.

Pl. itt is ezt írják

When 2 PCI Express x16 slots are all installed, the PCIE x 16 lanes will auto arrange form x16/ x0 to x8/ x8. Do not use the light-blue slot when only one PCI Express x16 card is installed.

A 790GX pedig csak az int. VGA-ban különbözik a 790X-től, úgyhogy arra is ez igaz.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#10) djyuri


djyuri
őstag

Nagyon hasznos írás/teszt

Köszönjük :C

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Király kis teszt. :R Több ilyet. 1680x1050-en miért nem teszteltek?
Egyre jobban örülök az X48-as lapomnak....

(#12) kazso válasza TomBoy1986 (#9) üzenetére


kazso
tag

Valóban, a 790-esek közül csak a 790FX tudja a x16-x16-ot, többi csak x8-x8-at.

(#13) KMT


KMT
addikt

Dupla pénz videókártyára, plusz pénz a megfelelő alaplapra, dupla fogyasztás, ennek ellenére nem dupla sebesség (tudom, majdnem)... Nem tudom ez kinek éri meg. :(

(#14) gfefe válasza TomBoy1986 (#9) üzenetére


gfefe
őstag

Igen pont ezt akartam írni én is...

Azért vettem pont 790FX es lapot mert az tudja a 2x 16x os 2.0 kapcsolatot a két kari között.
a 790x és gx viszont csak a 2x 8x os 2.0 át tudja.... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#15) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Woahh.... Jo teszt, tanulsagos...

Nvidia-val mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#16) sgergi


sgergi
veterán

Hasznos, jó teszt. Szerintem a fórumon sokat lesz linkelve. :K

(#17) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Kitűnő teszt! Tényleg segít tisztán látni. Esetleg lesz egy ilyen SLI-re vonatkozóan is? :B

Öntörvényű Sünmalac

(#18) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kiváló teszt, köszönjük! :)

(#19) gbors


gbors
nagyúr

Remek kis teszt, köszönjük! :R

P35 téma: én úgy tudom, "hivatalosan" nincs 8+8-as verzió P35 chipsettel, 16+4 van.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#20) Joci10 válasza TomBoy1986 (#9) üzenetére


Joci10
őstag

A Giga lapoknál mondjuk 16+8 kiosztás van, de azért tényleg az sem 16+16.

(#21) keIdor


keIdor
titán

Ha már a régi 975X meg lett említve, akkor szerintem a "nem támogatott"-hoz még a 965P-t is be kéne írni. Nehogy valaki abban próbálkozzon...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) keIdor válasza gbors (#19) üzenetére


keIdor
titán

De van, az Asus Blitz széria tudja az x8-x8-at, de akkor is PCI-E 1.1-es lap, szóval ígyis-úgyis bukó!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) Dany007 válasza KMT (#13) üzenetére


Dany007
veterán

akinek nem a pénz számít ;)

(#24) janos666


janos666
nagyúr

Érdekes.
A 4870x2-n ugye van két darab Rv770, CF-be kötve, és switch-el 1 darab 2.0 16x foglalatra csatlakozik. Ezesetben ez a 8x/8x 2.0 eredményt követné különálló 16x/16x kártyák külső CF-híddal történő összekötéséhez képest?
Szóval ehhez hasonló mértékkel lassabb 1db 4870x2, mint 2 darab 4870 CF-ben? Vagy ott javít a dolgokon, hogy a swithen keresztül kommunikál egymással a két GPU? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) shteer válasza shteer (#2) üzenetére


shteer
titán

mármint h 16+4 és 8+8

..szerintem jónak tűnik

(#26) grabber


grabber
addikt

Tanulságos teszt volt.

Mobilarena-án meg a strapabíró teszt is érdekes volt.Jó kis tesztek vannak :R

(#27) oliba


oliba
őstag

Már csak az maradt el, hogy egy 4850-es hogyan teljesít PCI-E 1.1 és PCI-E 2.0-ban. Egyes tesztekbe még ez is nagyon észrevehető

(#28) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Az Asus P5B Delue 1.0 vagy 1.1 vagy 2.0 csatlakozást támogatja? mert én úgy gondolom, hogy az 1.0 és 16×16- os csatlakozóval vagy rosszul gondolom?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#29) munky


munky
őstag

Ezek a több GPU-s megoldások számomra még mindig túl macerásnak tűnnek. :(

(#30) kts88 válasza pengegyerek (#28) üzenetére


kts88
senior tag

mivel P965-ös chipsettel szerelték, ezért a második hosszú pci csak 4x-es

[ Szerkesztve ]

(#31) TTomax válasza janos666 (#24) üzenetére


TTomax
nagyúr

A két GPU közti kommunikácio nem az alaplapra hárul igy a 4870X2 gyorsabb minta 4870CF...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) HERR Z


HERR Z
veterán

570X = nem 480X?
770 papíron nem tud CF-et(csak asrockék kókányoltak rá)
790X, GX 2*8
más hiba nincs ;]

(#33) Killing


Killing
addikt

Tudnátok ajánlani egy jó Giga deszkát Crossfire/SLI-hoz? :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#34) Metalfan válasza Killing (#33) üzenetére


Metalfan
senior tag

Gigabyte GA-MA790X-UD4 ;) Ha kétszer 8x megfelel... sajnos a kétszer 16x-es lapok elég drágák :((

(#35) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

ezt nem gondoltam volna...

There is no cloud, just other people's computers!

(#36) hackeeeee válasza shteer (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De akkor csak jól emléxek, hogy tud a P35 is CF-et, mert amikor haver vette a P45-ös lapját, akkor előtte majdnem P35-öst vett, csak elég gyengén muzsikál rajta a CF, és inkább letett róla.

Gigabyte GA-P35Q6 - 2 PCI Express X16 slot(x16, x4) Tényleg. Link

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#37) kazso válasza oliba (#27) üzenetére


kazso
tag

Meg mondjuk AMD chipes lapokkal is lehetett volna tesztelni a CF-et, ha már AMD vid.kártyáról van szó :) Lehet, hogy az Intel és AMD között is lett volna különbség, nem csak az Intelen belül a x16-x16 és x8-x8 között...

(#38) P00By


P00By
nagyúr

Ez aztán mini! :K :D
:R

(#39) f4lcon


f4lcon
őstag

jó a teszt, ha van odőtök két 4830-al és két 4890-el is megcsinálhatnátok ugyanezt :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#40) janos666 válasza Killing (#33) üzenetére


janos666
nagyúr

GA-EX38-DS4 pl. egész jó árban van ahhoz mérve, hogy GA-X48-DQ6 nyákos, és csak 1 hőcsövet spóroltak le a 1,5x annyit érő deszkához képest (az FSB-t nem kötötték be hőcsővel az MCH-hoz, de az úgysem hajlamos túlmelegedni -főleg ha nincs sok PCI/PCI-E 1/4x kártyád-, és rézborda azért van rajta). 16/16x 2.0, továbbá van rajta egy rakat CPU tápkör, és a memóriák fesszabájzójával se spóroltak. (mondjuk ehhez képest nekem egész sokat droppol ez a Q6600, de valami más gáz van vele, szerintem a CPU nem az a tuningos féle, mint ahogy igérték).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) fatal`


fatal`
félisten

Jó teszt, köszönjók szépen. :R

(#42) Zotya84


Zotya84
őstag

Ezt már kitapasztaltam én is. Eézrt is cserélem az 580X-et 790Fx-re...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#43) xabolcs


xabolcs
őstag

cf/sli temaban jaratlan embereknek ez abszolut hianypotlo kis osszefoglalo. :K
koszonet erte! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#44) Killing válasza Metalfan (#34) üzenetére


Killing
addikt

És kétszer 16x-osból melyiket ajánlanád?Kíváncsi vagyok milyen drágák.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#45) haky


haky
senior tag

Ezért nem adom el a jó kis X38-at:) ha kevés lesz nekem az 1db 4890-es akkor veszek mellé még 1-et:)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#46) D.Orion


D.Orion
veterán

Anno 4770 topikban jó párszor felmerült a kérdés, hogy vajon elég-e a P45 2x8 sávja a CF-re. Akkor azt mondtuk többen is, hogy valószínűleg 10%-15% -al lesz csak lassabb a 2x16-hoz képest. Hát rendesen mellélőttünk. :( Személy szerint arra lennék még kíváncsi, hogy 4670 esetében elegendő-e már a 2x8 egy P45-ös lappal, vagy még ott is kevés-e. :F

Ez a miniteszt igényfelmérésre tökéletes volt. :DDD Már annyi jó ötletet írtak előttem is, hogy ha ezeket mind végignézitek, akkor egy jó nagy update-n eshet át az írás. :C Hajrá, hajrá! Valaki szánjon rá egy napot nálatok! :R

(#47) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

PCI-E órajelének növelésével ez a sebességkiesés kompenzálható? S ha igen - mert vélhetően igen - mik a kockázatai?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#48) subaruwrc válasza TomBoy1986 (#47) üzenetére


subaruwrc
félisten

valamennyire kompenzálható de szerintem mindennapos használatra maximum a 110mhz-es pcie freki. nem tudom a sata eszközöket befolyásolja e de az ide-s vinyókra tuti nincs jó hatással.

(#49) janos666 válasza TomBoy1986 (#47) üzenetére


janos666
nagyúr

Égett már le alaplap, és szállt már el winyó 100 fölé állított PCI-E frekitől. Mondjuk én még megkockáztatnám, ha lenne értelme, de nem nagyon lehet, Ehhez ha nem is mindjárt 100-ról, 200-ra, de érdembeni sebességnövekedéshez olyan ~150Mhz-re kéne állítani, azt még pillanatnyilag is vagy bírná az alaplap (mondjuk kicsit megfeszelve), vagy nem, de hosszú távon jó eséllyel lenne instabil, esetleg kukába vándorló.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Köszi a válaszokat.

janos666:
Mely része égett meg?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.