Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zso73 válasza #19617792 (#100) üzenetére


zso73
veterán

Csonka CF alatt X16-X4-et érted? Ahogy nézem a leírást valami olyasmit tudtam kifilózni.
De a 16/4 is támogatás, és nem lehet kijelenteni, hogy nem támogatja! :P

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#102) gombcomp válasza rankesz (#98) üzenetére


gombcomp
senior tag

Ha a kék slotban van akkor @16X ha nem,akkor max 4X!
"Expansion Slots 2 x PCIe x16 2 x PCI-E x16 (blue @ x16 mode, black @ x4 or x1 mode) supports CrossFire Technology "
Ebben a CFX eléggé "bicegős"- ez a kártyán belüli CF-re (X2) nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#103) zso73 válasza #19617792 (#100) üzenetére


zso73
veterán

ASUS Blitz Extreme - Intel P35 (PCIe 1.0 8x - PCIe 1.0 8x) :P
CF teszt Ebben az összes csip fel van sorolva.

- ASUS Blitz Extreme - Intel P35 (PCIe 1.0 8x - PCIe 1.0 8x)
- ASUS Maximus Extreme Intel X38 (PCIe 2.0 16x - PCIe 2.0 16x)
- Gigabyte EP45-DS4 - Intel P45 (PCIe 2.0 8x - PCIe 2.0 8x)
- ASUS P5E3 Premium - Intel X48 (PCIe 2.0 16x - PCIe 2.0 16x
ASUS P5K3 Deluxe - Intel P35 (PCIe 1.0 16x - PCIe 1.0 4x)
- Gigabyte EP45-DS4 - Intel P45 (PCIe 2.0 16x - PCIe 2.0 4x)

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#104) D1Rect válasza fLeSs (#90) üzenetére


D1Rect
félisten

Véletlenül nem terveztek egy nagyobb CF tesztet? :U

(#105) kts88 válasza zso73 (#103) üzenetére


kts88
senior tag

Az ASUS Blitz Extreme nem hétköznapi P35-ös, oda beraktak egy külön pcie switchet.

(#106) TomLion válasza magnum_pi (#84) üzenetére


TomLion
tag

Érdekes, nekem 400-as Chieftech, 2xHD4830 meg a Ci7 920 3.66GHz-n HT-vel simán tekert..
A szitu viszont hasonló, két olcsó HD48xx kártya, jó kis teljesítményt hoz, főleg az árához képest.. :DDD

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#107) Taranti


Taranti
senior tag

Gratulálok, jó teszt, a lényeg látszik belőle.

Kisebb felbontások: nagyon valószínű, hogy a különbségek csökkennek vagy el is tűnnek. Talán csak azért lett volna érdemes, mert az átlag monitoroknak ezek a natív felbontásai.

A 2*8-nak egy esetben viszont van értelme: egy meglévő rendszerhez venni plusz egy ugyanolyan vga-t, megnövelheti a használhatóság idejét (kis költséggel).

A teszt sztem pont azért lett jó, amit az elején ír az elmélet és a gyakorlat viszonyáról. Most már van gyakorlati tapasztalat, sokkal nagyobb valószínűséggel ki lehet okoskodni a hozzá közeli elméleteket (pl. ugyanilyen rendszerek hd4670-nel, stb.). Még egyszer köszönet.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#108) zso73


zso73
veterán

Ajáték támogatottság még most is gyatra? Vagy már lehet profitálni rendesen a CF előnyökből?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#109) audi100td válasza Killing (#57) üzenetére


audi100td
nagyúr

MSI 790FX-GD70, nagyon jó deszka CF illetve Phenom II alá. ;)

Ha már volt akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#110) audi100td válasza gyiku (#63) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, ezt én is nagyon hiányoltam. :(((

(#111) f4lcon


f4lcon
őstag

azért örülök, hogy találtam egy X38 lapot, fene gondolta volna akkor, hogy ilyen sokáig meglesz. két 4850 cseréjén már elgondolkoztam, de ezt látva feladom. talán két gigás 4890-re lenne értelme cserélni, de inkább akkor várok egy szériát.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#112) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Ez biza jóféle írás :K

(#113) Pero válasza audi100td (#109) üzenetére


Pero
senior tag

GD70 tényleg jó kis lap, bár azért lehetne rajta finomítani,

amit nem értek a teszt fényében, hogy akkor mi értelme a 3 illetve 4kártyás CF nek, mert ugye a 790fx sem támogat 4x 16 ot ha jól tom csak 4x8at. ezt én kicsit úgy érzem h a marketingen kívül nincs értelme.

de kipróbálom, egy "visszafogott" 4870 el és két 4830al, csak bírja el a tápom:D

(#114) audi100td válasza Pero (#113) üzenetére


audi100td
nagyúr

"GD70 tényleg jó kis lap, bár azért lehetne rajta finomítani,"

Ez valószínüleg minden AM3-as deszkával így van, de pl. Gigabyte hasonló lapjain bőven van még mit "finomítani", jobbat hirtelen nem tudok, mondjuk egy kiforrottabb AM2+os lap lehet hogy jelenleg jobb választás még. :F

Nekem a Sapphire nagyon bevállt és egyelőre meg is gondoltam magam DDR3-ra váltással kapcsolatban, szépen mennek DDR2-vel is a Phenom II-k. :)

[ Szerkesztve ]

(#115) mave13


mave13
őstag

Köszi a tesztet. :C

Ez már nagyon hiányzott. Legalább a gépvásárlós topikban lesz mit mutogatni... Egyre népszerűbb a CF lehetősége, és most már meg is éri kihasználni.

Icewolf || kósza ||

(#116) Ari18 válasza nebali (#94) üzenetére


Ari18
őstag

ne is mond volt nekem is a 2900es szériából. brutál hangja volt. főleg kettőnek :DDD

(#117) szuper-t


szuper-t
senior tag

Nvidia SLiről nem akar valaki valami leírást xsinálni vagy tesztet?

(#118) rootkiller válasza shteer (#2) üzenetére


rootkiller
őstag

Nemnem, ott 16× + 4× van.

Artengo TR 990 Pro

(#119) nebali válasza Ari18 (#116) üzenetére


nebali
tag

egyetértek, ezért vettem vissza az órajeleket, még így is nagyobb a többlet :R, illetve érdekelt, hogy tudja-e a lap, ráadásul úgy is megy, h az egyik 256bites.

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#120) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó kis teszt gratula :C
Szerencsére engem ez a probléma nem fog érinteni egy X58-as lapban ;] pakolhatok majd bele CFX-et vagy QSLI esetleg akár 3way SLI-t is :P
Bár én még mindig azt mondom hogy egy erős VGA és kész.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#121) CsíkosMókus válasza Cyberpunk (#120) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Köszönjük, de senki nem volt erre kíváncsi.

(#122) Metalfan válasza Killing (#44) üzenetére


Metalfan
senior tag

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P: 41k körül (AM3-as foglalat, DDR3)
Gigabyte GA-MA790FX-UD5P: 41k körül szintén.
Dönthetsz, hogy kicsit jövőállóbb gépet építesz DDR3-as memóriával, vagy nem sokkal olcsóbban DDR2-est, viszont ez esetben nem feltétlenül kell procit cserélned (ha nem Phenom 2-d van)

(#123) Metalfan válasza Metalfan (#122) üzenetére


Metalfan
senior tag

Még valami: szerintem érdemesebb az AM3-as lapot venni, a DDR3-as memóriák csak 1-2 ezressel drágábbak a DDR2-eseknél ;)

(#124) Pero válasza Metalfan (#123) üzenetére


Pero
senior tag

azért az megjegyezném, h nem csak 1-2 ezressel drágább, mert AM3 sajnos elég finnyás a memókra, ez tapasztalat.

(#125) Metalfan válasza Pero (#124) üzenetére


Metalfan
senior tag

Hát igen, ez olyan dolog, amiről a gyártók weboldalán nem lehet olvasni :U
Szerk: szerintem két 1 gigás HD4830-nel, 1680x1050-es felbontáshoz elég lesz a 2x8 sávos CF is. Az még jóval arrébb lesz, hogy 24" fölötti monitorra legyen pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#126) Tulkas


Tulkas
tag

Hasznos teszt! :R
Különösen olyanoknak, akik elhiszik hogy ha egy lapon 2db 16x-os hely van, akkor azok bizony maximálisan kihasználják a bennük lévő kártyákat.
( :U ÉN :F )

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#127) Ari18 válasza nebali (#119) üzenetére


Ari18
őstag

512bit csak a gyártási költséget növelte.. értelme nem volt. Szerintem jobban járnál egy VaporX 4850-el mint a 2900pro-val. 29k ért már kapni. Csendesebb lenne és tuti tud annyit mint a 2pro. sőt!

(#128) phq


phq
csendes tag

Már hetek óta csak a Crossfire cikkeket bújom és még mindig nem találtam rá az egyértelmű infokra. Szeretnék egyszer és mindenkorra tiszta vízet önteni a pohárba és remélem itt rátalálok az infora ami nekem kell :)

Én éppen egy CF kiépítésére készülök. MB: giga MA790XT-UD4P szóval a 8x/8x as változat, de ez abszolút megfelel a max 1680*1050 felbontáshoz.
Vidkarim egy 4770 amit később még 1 4770nel egészítek ki.

Nagyon sok helyen érdeklődtem, hogy ha a másik 4770 1gbos Vrammal rendelkezik vajon, hogy fogja ezt használni a CF. Valaki arra esküszik, hogy a primary slotban lévő ramját használja, valaki, hogy mindegy milyen Vramot rakok mellé mindig a kisebbet használja. Ezek ismeretében a kérdésem lenne, hogy mégis mi az igazság és, hogy megéri e 1gbos modullal felszerelt karit beletenni mellé vagy abszolúte nem. A mostani helyzetben a crysis minden maxon no AA sajnos egy-egy helyen játszhatatlan (gondolom a kevés ram miatt, ugyanugy mint gta4ben) és ezt szeretném orvosolni egy CF-fel. Mindenképp maradnék a 4770nél mert csodálatos tuning potenciál lakozik a bébiben.

A CF megoldaná a problémám?

Lehet topicot tévesztettem de már teljes elkeseredettségemben írtam ide. :(

[ Szerkesztve ]

When it's after 2 AM just go to sleep.

(#129) jerry311


jerry311
nagyúr

Köszönöm, egyszer elég volt egy két kártyás PC. Jövőbeli gépeimben biztosan csak 1 VGA lesz, akár a mostaniban.

(#130) finest válasza phq (#128) üzenetére


finest
őstag

Mindegy, h melyik slotba teszed, de eltérő nagyságú VRAM esetén annyit fog használni CF-ben a gép, amennyi a kisebbiken van. - Így 512-es mellé felesleges 1024MB-os karit venned később.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#131) kariad


kariad
senior tag

Valmai Bövebb Tesztett vártam!!! :U

(#132) phq válasza finest (#130) üzenetére


phq
csendes tag

De konkrétan a CF megoldaná az FPS gondjaimat? Azaz Elég lenne azaz 512 RAM a korábbi postomban említett appoknál?

When it's after 2 AM just go to sleep.

(#133) gfefe válasza CsíkosMókus (#121) üzenetére


gfefe
őstag

nem mint ha a te hozzászólásodra vki is kiváncsi lett volna...

de, hogy témához is szóljak...
phq: vkinek elég az 512 valakinek kell az 1 giga... MAgam részéről elegendőnek tartom az 512 ramot, de ez attól is függ, hogy milyen szűrőkkel akarsz játszani... amennyiben a részletes grafikát szereted inkább akkor 1 gigás kari... mert tudni kell, hogy hiába lesz 2db 512 es kártyás a két ram mennyiség össze nem adódik...

Magyarul ha elfogy a memória akkor lassulás lesz...
(amúgy cf nél mindíg a kisebb kari dominál így ha az első kari 512 es hiába 1 gigás a másik az is csak 512 ként fog működni)

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#134) gixxer-tomee válasza audi100td (#114) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Erről mi a véleményed? MSI K9A2 Platinum

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#135) gfefe válasza gixxer-tomee (#134) üzenetére


gfefe
őstag

kellemes lap, de én inkább ha vásárolhatnék csak a sajátom venném mert az enyémben sb750 es a déli híd így van ACC ami azért nem rosz... ebben viszont csak SB600 van ami valjuk be elég öregecske... de attól még jó lep...

az aprók között pont van is egy 30E körül...

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#136) gixxer-tomee válasza gfefe (#135) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

És az miben jobb mint az SB600? Azon kívül hogy újabb. Nem bsztatás! Tényleg nem tudom. :DDD :N
Most néztem van ennek a K9A2 nek egy "V2" verziója, de abban is SB600 van.
Mondjuk értelmesek ezek a frissítések... A V2 nemsokban különbözik: ebben már opciós a firewire, hiányzik a 2 e-SATA és 2-vel kevesebb SATA van rajt. Tudom ez nemide tartozik, de ennek mi értelme van? :)

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#137) gfefe válasza gixxer-tomee (#136) üzenetére


gfefe
őstag

az sb 750 ben ott az acc amivel magasabb órajeleket tudsz elérni és több sata vezérlő van benne. vmint kevésbé melegszik. Én konkrétan ezeket tudom róla... Vmint ez az a lehetőség ami kell a 2 ből 4 magos és 3 ból 4 magossá alakításhoz... e nélkül nem tudod aktiválni a letiltott magot....

én ezt az alaplapot ajánlanám inkább.... nagyon olcsó amit a srác árul... elvégre ez egy 50E ft-s lap... [link]

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#138) CsíkosMókus válasza gfefe (#133) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Kutyát nem érdekli, hogy a ballagási pénzből melyik kocka milyen lapot vesz :)

(#139) gfefe válasza CsíkosMókus (#138) üzenetére


gfefe
őstag

[OFF]és arra nem gondolsz, hogy van olyan aki meg is dolgozik a pénzéért amit a gépére költ?

ne magadból indulj ki...[/OFF] ;)

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#140) gixxer-tomee válasza gfefe (#137) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Én a legolcsóbb helyen 35-ért láttam. De sajnos még nincs meg a pénzem. Sajnos azt se tudom hogy intelt vagy amd-t vegyek. A Phenom II 920 szimpi nagyon. Mellé egy ilyen szépség. :U :R

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#141) gfefe válasza gixxer-tomee (#140) üzenetére


gfefe
őstag

szerintem elég egy 720 is... felesleges az a nagy proci... drágább is sokkal... azzal a pénzel inkább a vga-t javítsd.

és jó esély van arra, hogy a 4. mag is aktiválható... bár ez 40/60 % arány sajna...

35E ért meg hívd fel a boltot mert nem lesz az fix ;]

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#142) audi100td válasza CsíkosMókus (#138) üzenetére


audi100td
nagyúr

Látom tőled normális hsz-t nem igazán olvasni :U , én is költök a gépemre és egésznap melózok a pénzemért, nem túl kellemes környezetben, szóval nem kellemek ide a provokáló beszólásaid. :(((

(#143) gfefe válasza audi100td (#142) üzenetére


gfefe
őstag

a baj, hogy nem csak ide ír ilyet.. én már most direkt válaszoltam neki mert nem az első, hogy beleszaladok a kötekedéseibe. :(((

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#144) audi100td válasza gfefe (#143) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudom, én is olvastam már más topikokban és direkt arra megy ki a játék, hogy hergelje a másikat :( , azt nem értem miért nem rakták még ki...

(#145) gfefe válasza audi100td (#144) üzenetére


gfefe
őstag

[OFF]mert különösebb kárt nem tett... 1-2 hozzászólást tesz csak és vissza nem nagyon megy az adott topikba... gyűjti a hozzászólásokat... legalább is szerintem.

A modort meg inkább nem kommentálom. Ilyenek ezek a mai gimisek.... Hozzászólásait látva nem több a srác. :B [/OFF]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#146) nebali válasza Ari18 (#127) üzenetére


nebali
tag

azon vagyok :R

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#147) gixxer-tomee válasza gfefe (#141) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Hát van benn valami (hát-al nem kezdünk mondatot tudom :D ). A deszka ára annyi, megnéztem még párszor. De fogadjunk ha megmondom a bolt nevét, kiderül hogy valami kamu üzlet, vagy csődbe ment már rég vagy nemtudom még mi.
Én mindig így járok! Korán örülök mindig. :U :D Szóval ez lenne az : [link]

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#148) gfefe válasza gixxer-tomee (#147) üzenetére


gfefe
őstag

vegyed megfele :D bár mindenhol máshol 50E tehát ez nekem necces....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#149) gixxer-tomee válasza gfefe (#148) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Igen, én is ezt furcsálltam. :) Venném én de ami nincs elég lé nincs ócsó anyalap :DDD
Fogadjunk mire lesz zsém felmegy mindennek az ára! ááááá... :O :O

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#150) gfefe válasza gixxer-tomee (#149) üzenetére


gfefe
őstag

beszélj a sráccal aki használtan árulja... hátha elteszi neked... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.