Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

De aranyos a naivságod :)
Azt felejted el, hogy ez itt Kihaneménország.
Itt mindenki kiskirály akar lenni, akár a maga pocsolyájában.
Biciklis-autós viszonylatban nekem sem húz semerre a szívem - jól írtad, hogy primitív ember mindegy, mivel jár.
Lényeg a lényeg, jómagyaroschan ezt a szép inicatívát is sikerült elcseszni. Kb olyan lett mint a buziparádé - már mindenkit idegesít, de AKKOR IS kimegyünk, agresszívan mutogatjuk magunkat.
El lehetne férni, simán. Értem én, hogy kevés a bicikliút, de ezzel egy biciklista nem érezheti felhatalmazva magát arra, hogy a járdán a gyalokosat, vagy az úton az autósokat zavarva (vagy veszélyeztetve) közlekedjen (aztán persze hazaér és bőszen posztol, hogy a járókelő paraszt beszólt, az autós meg ledudálta, mekkora köcsög mindenki). Akibe szorult egy kis kultúra, meg tudja oldani. Csak nem dacból kéne csinálni.
(Két napja vártam az asszonyt a Hősök terén a metrómegálló előtt egy kis sétára, van ott egy bicikli út, hát RICHTIG nem azon cangázott a hülyegyerek, és még csengetett is. Sajna nem volt semmi amit utánadobjak.)

(#2) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Nagyon korrekt írás :R.

Véleményem az, hogy sokat lehetne/kellene tenni a városvezetés részéről, hogy normálisan lehessen kerékpárral közlekedni a városban. Országosan is hiányzik a hálózat, természetesen, de ez más téma.
És én KRESZ-vizsgához (kvázi jogosítványhoz) kötném a kerékpárhasználatot. Mert egyrészt az, amiket sokszor művelnek az utakon (gyalog menve és autóban ülve is tapasztalom), másrészt egy szerencsétlen visszapillantó tükre sincsen, hogy maga mögé nézhessen, hogy akkor kanyarodhatok-e...

(#3) pöttty


pöttty
tag

Tökéletesen egyetértek. Immáron 15 éve bringázom, napi rendszerességgel. Ebből 7 évet Pesten sikerült tapasztalatot gyűjtenem. UTÁLOM a Critical Masst, egyszer voltam régen, elég is volt. Annyi habzó szájú állatot, mint ott rég láttam egy rakáson, persze tisztelet a kivételnek. Emellett egyre több a bringás Pesten, ami nem is lenne baj, de amikor elengedett kormánnyal jön szembe a kedves emberke 40-el a felmart bicigliúton, azt már nehezen viselem...

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Hmm én nem bírom a bicikliseket. És városon kívül kifejezetten közveszélyesnek tartom a bicikli közúton való használatát.
Városon belül rendben van. A relatíve kis sebesség miatt ritkán okoz gondot 1-1 mozgó akadály, akarom mondani biciklis.
De városon kívül, ahogy - valljuk be - az átlag magyar autós 80-120 között tempózik, egy ~ max 40km/h val közlekedő biciklis nem más, mint mozgó akadály.
Megoldást kéne találni. Több bicikli út. Jóval több. Én általában 1/3-ad útszélességben szoktam kerülni a biciklist, azt érzem biztonságos távnak, nehogy véletlenül elsodorjam. Kedvencem mikor észreveszi, hogy ott vagyok mögötte, és elkezd hajtani, kapálózni, mint az állat, ilyen az egész bicikli kileng balra-jobbra. Ergo még körülményesebb kikerülni.
1-2x már majdnem volt balesetem is ilyen miatt. Biciklisnél vagy gyorsan kikerülöm, és remélem, hogy kamion nem jön szembe, vagy lefékezek és megvárom amíg lesz előzési lehetőség, vagy szűkre veszem a kerülés és ezzel a biciklist veszélyeztetem.

Másik kedvenc amikor beállnak mellém a pirosnál jobb oldalra. Ahová ugye nem nézek, mert nem számítók semmire és senkire se a jobboldalon. Aztán amikor elindulok, meg ő is, csak leseget meg anyázik, hogy majdnem leszorítom, pedig szó sincs erről, csak egyszerűen nem vettem észre, hogy jobb oldalon ott áll mellettem, kicsit hátul. Szerintem balesetveszélyes ez is.

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mint sűrűn biciklizős, teljes mértékben egyet értek az egésszel.

Itt is manapság sok kerékpáros azt hiszi, hogy nekik mindent szabad. Főként a legjobb példa erre a behajtani tilos.. Tehát az egyirányú utcák.. És persze sokak mennek szembe, mert "nekik szabad"... De közben arról lövésük sincs, hogy ez csak akkor van úgy, hogyha ott van a KIVÉVE tábla... Na meg igen, ezzel vagdalóznak, hogy nem tanultak kreszt, hát bakkR, az alapokat akkor is ismerni kéne...

Szal.. Sajnos együtt kell értenem ezzel...

@Dany007: És ez miért van? Ád1, átalakították úgy a kreszt, hogy nem kötelesség a kerékpárutat használni..Innentől ez nem a kerékpáros hibája. (kivéve akkor ha fogalma sincs a közlekedésről). Ád2, sok helyen egyáltalán értelmes kerékpár út sincs, tehát kénytelenek vagyunk az autó/kocsi utakat használni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) kpal


kpal
veterán

A Debreceni Critical Mass az még egész türhető is.

(#7) ABE


ABE
őstag

Gyakrabban kéne ilyen őszinte, nem "hazabeszélő" írásokat látni. :R

Autósként nem nagyon, gyalogosként (és most már rolleresként) annál inkább fel tudnak bosszantani a biciklisek. Talán nem túlzás azt mondani, hogy 5-ből 1 olyan van, aki odafigyel, hogy szabályosan, biztonságosan, kultúráltan tekerjen. A többi beleszarik mindenbe, nem nehéz megutálni őket...

[ Szerkesztve ]

(#8) LK


LK
addikt

Szisztok!
Sokszor járok dolgozni kerékpárral.A biciklisek morálja egyenlő a nullával. Ugyanúgy mint az autósoké.Gyenge rendőrség,törvények,és büntetés mértéke miatt sohasem fog változni semmi. Láttam már a Keresztúri úton keresztbe piroson biciklizőt! Jött a Hév és a keresztforgalom is!!! A pirosnál én vagyok az egyetlen aki megáll,mindenki átszáguld,miközben autók mennek keresztbe.Borzalom.
Ha jól tudom,már egyirányú utcába szembe is behajthatnak kerékpárral. Szóljatok,ha tévedek. A feleségem behajtott egy ilyen utcába kocsival,és szembetalálta magát egy családdal,2felnőtt két kisgyermek,szélességében teljesen elfoglalva az egyirányú utcát.
Lehet hogy állat vagyok,de ezt a két (saját gyerekeit,és az autónkat veszélyeztető) szülőt 20 botütésre ítéltem volna,azonnali végrehajtással....
Most divatba jött a kerékpározás,ezt akarják elősegíteni. DE! Ezt ésszel kellene! A könnyítésekkel csak azt érik el,hogy azt hiszik mindent szabad.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#9) hackeeeee válasza ABE (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez igaz... :\

Véleményem szubjektív...

(#10) Bocha válasza LK (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Akkor hajthatnak be az egyirányú utcába, ha ki van rakva a "behajtani tilos" tábla és alatta a kiegészítő, hogy "kivéve bicikli". Egyébként nem, csak ez vacakul lett kommunikálva.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) LK


LK
addikt

Nemcsak a kerékpárosok szarnak bele a szabályokba,hanem a gyalogosok,és az autósok is. Tehát mindenki. (BKV járművekről és teherautósokról nem is beszélve.)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#12) Dany007 válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Dany007
veterán

A kreszt csak nemrég módosították ilyen formára. De én jópáréve ezt tapasztalom. Motoros, biciklis egyaránt bejön jobb oldalon, és megáll a kocsim jobb hátsó oldalánál. Így amikor a pirosnál elindulok, pont nem veszem észre, hogy ő is ott van, és ha mondjuk akármiért egy kis jobb ívet kanyarodok, már le is toltam szerencsétlen barmot.
Vannak idegesítőbb dolgok is. Amikor egymás mellett 2-3 biciklis megy. Ha jól tudom ezidáig ez is tilos volt. Aztán, hogy a mostani kersz változások ebbe is beleszólnak-e fogalmam sincs.
Én kifejezetten félek a biciklisektől az úton :) Túl lassan megy és túl bizonytalanul. Meg persze sokkal sérülékenyebb, mint egy autó. Szóval mindig odafigyelek rájuk, de van pár momentum, amikor nagyon fel tudják b*szni az agyamat.
Biciklisekben is tudatosulni kéne, hogy ők azzal a tempóval amivel haladnak, egy városon kívüli főúton akadályt képeznek, amit a mögöttük lévők meg kerülgetnek kifele, márha tudnak. Volt már olyan, hogy bele kellett fékeznem - mivel jöttek szemből - és hátulról majdnem belém jöttek. Nyilván a mögöttem lévő autós, aki nem látja még a biciklist nem számít rá, hogy egyszercsak 80-90-ről 30-ra lassítok, mert épp szemből jön egy busz, és a biciklis meg előttem.

(#13) Kevinmaster válasza Dany007 (#4) üzenetére


Kevinmaster
tag

Folytatnám: nekem a kedvencem (ami mostmár legális is ugyebár) az egyirányú utcában szemből. Tudjuk, Pesten hogy néznek ki a belvárosi kis utcák, mindkét oldalon parkolók, eleve én is alig férek el, pillogok mindkét oldalra, mikor nyesem el valamelyik tükröt. És akkor megjelenik szemből a kollega, pókerarccal, én viszont becsokizok azonnal. Persze néhány méter után el is tűnik valahogy, valamerre, ő nem érzi veszélyt, de azért az én szemem előtt lepereg, ahogy átlibbenek rajta. Örülök, hogy ő azonnal látja a megoldást, de miért kell beparáztatni azzal, hogy befigyel szemből? I hate this.... :(((
Hozzátenném, hogy tíz évig közlekedtem bringával a városban, mindkét oldalt ismerem. És egyetértek a cikkel: ez nem közlekedési eszköz kérdése, ez emberi kérdés :(

Szerk.: most látom, hogy továbbra sem legális.

[ Szerkesztve ]

(#14) LK válasza Bocha (#10) üzenetére


LK
addikt

Ebben az országban mindent sz..-ul kommunikálnak.
Régen láttam egy műsort,és abban a Skandináv országokról volt szó. Ott is hasonló viszonyok voltak az adófizetésnél,és a közlekedési morálnál is. Rögtön jó lett a helyzet,amint bevezették a fizetéshez mért büntetést. Tehát ott sem azért jobb,mert becsületesebb emberek élnek....

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#15) kételkedem válasza hackeeeee (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

A biciklisek /és gyalogosok, autósok, taxisok stb/ egy jelentős része nem ismeri a KRESZ-t, egy további jelentős része bár ismeri, csak éppen lesz@rja. Ugyan úgy, mint a többi közlekedőt, vagy a többi embert.

Semmi bajom a bringásokkal, de azzal az őrületbe kergetnek, mikor 30-al mennek el mellettem a járdán, vagy lecsengetnek!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) localhost válasza Kevinmaster (#13) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyon szépen kérem, engedj meg egy pontosítást: Nem minden egyirányú utcába szabad szemből behajtania! Csak ahol ezt neked is (neki is !) tábla jelzi!

Csak ebben az esetben szabályos!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) Kevinmaster válasza localhost (#16) üzenetére


Kevinmaster
tag

Megengedem, szerkesztettem.... Nem ez volt a lényeg.

(#18) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Az írás csillagos 5-ös! Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Azt, hogy a kerékpárhasználatot KRESZ-vizsgához kéne kötni erős túlzásnak tartom. Sokkal inkább látok fantáziát, egy már több párt és civil szervezet részéről is felvetett kezdeményezésben, miszerint: A gyermekeknek igenis tanítsák meg az iskolában ezeket az alapokat.

Én sem állítanám magam egyik tábor oldalára sem, de maga a helyzet, hogy a két éve egy havi fizetésemből vásárolt kerékpáromon jó, ha azóta 15-ször ültem, akkor autósnak számítok.

Nekem óriási szerencsém volt, hogy az általános iskola első 4-évét egy poroszos-vasszigorral oktatott osztályban tölthettem, de a mai fiatalságnak erre már az alapítványi iskolákban sincs esélye. Közhely, hogy az oktatás nem csúszik, hanem száguld lefelé a lejtőn. Ha az iskolákban a régi szigor uralkodhatna, akkor akármilyen lumpen család sarjának volna esélye, nem primitív gyökér autóssá-kerékpárossá és gyalogossá válni. Képesek lennénk betartani a szabályokat. (Valóban ehhez erős, szigorú törvények és az azokat betartatni képes, potens rendőrségre is szükség volna, ellenben a mostani "párt-magánhadsereg" státusszal.)

És még sok ilyen gondolatébresztő írást kívánok az egész közösségnek!

Legyen szép napotok!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#19) Dark Archon válasza Dany007 (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát én járok kocsival is meg bringával is, de nehogymár a szabályt megszegő autósok miatt ne lehessen bringázni városon kívül. S már megbocsáss, de nem vallok be semmit, én nem szoktam száguldozni. Viszont elég fura a látásmódod, mert egy lovaskocsi, traktor, neadj'isten Babettával repesztő bácsika szintén mozgó akadály. Vagy azok se közlekedjenek?

Az én kedvencem meg, mikor bringával elöl állok a pirosnál, a köcsög meg mellém áll, aztán zöldnél elfordul jobbra, engem majdnem elsodorva... fordított helyzetben meg bringával nem állok be jobbról a kocsi mellé, hanem megállok mögötte. Egyébként tényleg valamiféle vizsgához kéne kötni a bringázást (jogsi azért túlzás lenne), akinek meg van jogosítványa, értelemszerűen erre nem lenne szüksége.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.