Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

CL 40? Húha :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) Duck663 válasza fanti (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Én is ezt nézem, ez nagyon-nagyon nem tetszik.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) fanti válasza Duck663 (#2) üzenetére


fanti
addikt

Hát bakker...most hajtok 128GB memóriát, ami eredetileg CL16-os és 3200-as, CL18-on és 3600Mhz-en.
Na de 4800 és CL40...?! Mert még ha CL20 lenne, talán...
Ez nekem így nagyon nem kerek...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4) E.Kaufmann válasza fanti (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De nem úgy van hogy a CL 2X az új CL X, ha új DDR generáció jön? Inkább ez egy első próbálkozás, bár abból is jobb lenne egy CL32 vagy CL36...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) Petykemano válasza fanti (#3) üzenetére


Petykemano
veterán

Anandtech cikk a késleltetésekről: [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#6) Thrawn válasza fanti (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Felesleges sírni a késleltetés miatt, amikor az valójában a DDR3 óta lényegében semmit nem változott: [link]
Lehet utána kéne nézni mielőtt nagyon le lenne sajnálva a DDR5...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7) Z10N


Z10N
veterán

CL40, ehh...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#8) Thrawn válasza Z10N (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) Felesbandi válasza Petykemano (#5) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Koszi a cikket! Eddig en is ferden neztem a CL40-re, bar sejtettem, hogy valami meg van a hatterben. A hozzaertok csak nem dobnanak ki rosszabb ramot, mint az elozo generacios.

Ezek alapjan en annyit szurtem le magamnak, hogy a tovabbiakban folosleges neznem a CL erteket hacsak nem ket, minden masban megegyezo modul kozt vacilalok.

(#10) Csandi válasza Felesbandi (#9) üzenetére


Csandi
őstag

Pontosan így van. DDR4 ramok késleltetése is magasabb (főleg megjelenéskor) mint a DDR3-maké volt, mégis jobbak a DDR4 ramok.

(#11) fairi válasza Z10N (#7) üzenetére


fairi
addikt

Első fecske, pár év és bika DDR5 ramok lesznek.

DDR4-nek ez lett a végei: 4000MHz, DDR4, 14-15-15-35 vagy DDR4-5333 22-32-32-52.

Kiváncsi leszek a korai geenráció DDR5 versus késő generációs DDR4 csatákra.

[ Szerkesztve ]

(#12) carl18


carl18
addikt

Senki ne lepődjön meg magasabb a késleltetés. (CL40)
Ezek elsőnek is kezdetleges modellek, másrészt a magasabb órajel ramoknál többet ér mint a kisebb késleltetés.
Gondolok itt a DDR4-DDr5 harcára.

Azért 4800 mhz-től indulhat a DDR5 de szerintem 6/7ghz-től érné meg rá váltani.

Például én se értékeltem a 2133 mhz-es nyitó DDR4-es ramokat. :D
2666 mhz a minimum ha már DDR4-et használ.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#13) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

de, csak ezt valamiért hajlamosak feledni a népek...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) MasterDeeJay válasza Csandi (#10) üzenetére

Haswell ep-nél ddr3 1866 volt egy szinten a ddr4 2133-al. [link]
De az is igaz hogy haswell eredetileg ddr3 IMC-s volt és sok generáción át meg is maradt az IMC-ben a ddr3 támogatás mert kezdetekben semmi előnyt nem adott teljesítményben (fogyasztásban/hőtermelésben igen)
Azonos órajelen egyértelműen a ddr3 volt a gyorsabb. DDR4 szerintem 2666+ felett kezdett szárnyalni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) Csandi válasza MasterDeeJay (#14) üzenetére


Csandi
őstag

Igazad van, annyira már nem emlékeztem a pontos adatokra DDR4 megjelenésekor, de azt kijelenthetjük, hogy relatív hamar standard lett a 3200mhz mondjuk egy CL16 -al (tudom nem a legjobb, de nem drága és teljesen okés), mire DDR5 is eljut oda, hogy lesz ilyen standardje akkor ott leszünk amit Felesbandi írt, hogy csak "házon belül" kell majd a CL-t, DDR4-hez nem kell hasonlítani mert egyértelműen jobb lesz

(#16) Z10N válasza Thrawn (#8) üzenetére


Z10N
veterán

Mondjad! Vagy mindenkinek berakod ezt?

"In terms of single access latency, we are ultimately not going to be any faster than we were by the end of the DDR3 era. DDR3-1866 at CL13 was already at 13.93 nanoseconds. This means that despite the increasing CAS latency values in clocks (going to CL46 at DDR5-6400), the actual single access latency is still roughly the same in real world time units."

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#17) Z10N válasza fairi (#11) üzenetére


Z10N
veterán

Nyilvan, de kezdesnek nem valami fenyes a korabbi generaciokhoz kepest.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Petykemano válasza Z10N (#16) üzenetére


Petykemano
veterán

Az admirális arra gondolt, hogy a hozzászólásod előtt linkeltük - ő is és én is - az AT cikkét, amiben le van írva, hogy a növekvő késleltetés ellenére a válaszidő csak minimálisan növekszik.

Egyébként nem lesz jobb.

De szerintem talán nem is fog annyira számítani. Remélhetőleg pár éven belül minden (AMD) termék kap v-cache-t és alig fog memóriához nyúlni. Mármint úgy értem, hogy ilyen méret mellett talán el kell engedni az L3 victim cache jellegét és kell valami prefetcher

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19) .mf válasza fanti (#3) üzenetére


.mf
veterán

A DDR5-4800-nál a JEDEC standard a CL40 - a DDR4-3200-asod már egy tuning-RAM a CL16-tal, a JEDEC-standard CL22 vagy CL24, már nem emlékszem, melyik. Kár azon sírni, hogy a JEDEC-standard magas CL-t lőtt be, biztos lehet még szűkíteni az időzítéseken.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) fairi válasza .mf (#19) üzenetére


fairi
addikt

DDR4-4800MHz CL18-22-22-42 1.50V
Kb ez a legjobb DDR4-ben 4800 Mhz-en. A DDR5 előtt hosszú út áll. 1.4V tuning ram biztos lesz majd belőle. Gondolom az 1.1V oka a CL40-nek. csodák nincsennek.

(#21) Hoplitész válasza Thrawn (#6) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Nálam DDR 2100: 2140 MHz@CL9 = Latency 8.4
Szerintem a DDR5-tel sokáig nem lehet ezt az értéket elérni.

(#22) Thrawn válasza Hoplitész (#21) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezzel tulajdonképpen mit is akartál mondani? :F
A linkelt cikket el tetszett már olvasni?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23) Hoplitész válasza Thrawn (#22) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Igen, ott a nagy átlag efölött van jóval.

(#24) Thrawn válasza Hoplitész (#23) üzenetére


Thrawn
félisten

A te tuningolt értékednek mi köze van a szabvány értékekhez? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#25) Hoplitész válasza Thrawn (#24) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Nem tuningoltam, ez Intel beállítás. Semmi extra nincs a gépen, a memók sem kivételesek.
Úgy tűnik a hozzáférés-késés egyre nagyobb, persze a sebesség meg egyre gyorsabb, de ez így...

(#26) Thrawn válasza Hoplitész (#25) üzenetére


Thrawn
félisten

Mégsem olvastad a linkelt cikket.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27) fanti válasza Thrawn (#6) üzenetére


fanti
addikt

Nem sírok én a késleltetés miatt.

Mindösszesen 2030-ig nem fogok setupot cserélni. Ennyi.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) erer1000 válasza fanti (#27) üzenetére


erer1000
őstag

konkrétan bármilyen hw topikban tűnsz fel, annyit látok hogy szidsz mindent, "de drága de rossz nem váltok nincs rá szükségem nem kell nekem új konfig jesszus de drága.."

elég unalmas

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29) Hoplitész válasza erer1000 (#28) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Hát, manapság ez elég sokak véleménye. Sajnos a jelen DIYPC-helyzet inkább siralmas, mintsem bizalomra okot adó.

(#30) kromatika válasza fanti (#3) üzenetére


kromatika
veterán

Plusz 1. CL 40 nem valami bizalom keltő.

(#31) E.Kaufmann válasza kromatika (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A DDR3-800 és 1066 se volt az: [link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) fanti válasza erer1000 (#28) üzenetére


fanti
addikt

Mert számodra az elmúlt egy év hw piacának áralakulása olyannyira vonzó?
Akkor milliomos lehetsz...így már értem. Nos én nem vagyok az, így nekem nem telik arra, hogy folyamatosan csereberéljek.

de drága de rossz nem váltok nincs rá szükségem nem kell nekem új konfig jesszus de drága.

Talán ezen állítások valamelyikét vitatod?

A másik meg az, hogy talán nem mondhatom el a véleményemet? Tudomásom szerint itt szabadon lehet véleményt nyilvánítani.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) Wilks válasza .mf (#19) üzenetére


Wilks
tag

Biztos,h idővel "jobb" lesz.
A kérdés inkább az,(ahogy más pc alkatrészeknél is),h miért is jobb nekem az,h a legújabb technikat használjam,mikor már a meglévő is "kiszolgál" mindenben?
A PC társadalom kis rétege biztos hasznát veszi a két évente kijövő ujitasoknak a munkájából kifolyólag.De egy átlag user mit kezd vele,ha csak internetezik,meg játszik....... és többségben ők vannak,ahol elég a PCI.3 adta lehetőség,6-8 core proci,stb.

[ Szerkesztve ]

(#34) E.Kaufmann válasza Wilks (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyelőre jó hogy van ilyen is, később a görögdinnye CPU-knál, mikor már alap lesz annyi mag, mint egy újabb Threadripper-nél, ott már fontos lehet, és elég lesz a dual channel is

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) fanti válasza Wilks (#33) üzenetére


fanti
addikt

Igen, ez így van.

Szerintem pl. AMD fronton most tartunk ott, hogy a ZEN2 és a ZEN3 IMC-je, az AGESA-k, az alaplapok BIOS-ai már nagyon jó memória kompatibilitást adnak összességében, azaz manapság már majdnem lehetetlen belefutni olyan memóriába, ami az X.M.P-jével ne menne jól a fenti procikkal, illetve legalább 3200MHz-en.

A ZEN illetve a ZEN+ esetében ez még azért jóval gyakoribb volt.

Lényeg az, hogy beérett a gyümölcs, jó lett az AMD, mi több, nagyon jó, és jók az alaplapok is alá, meg a memóriákból is majdnem mindent meg tud enni.

De pl. a DDR5 vagy a PCI-E 4.0 számomra olyan szabványok, amik jó hogy vannak, de nekem egyikre sincs szükségem.
Csak a PCI-E 4.0-át ha nézem, már önmagában azt is mi tudja tényleg kihasználni? Van olyan VGA ami sokkal gyorsabb lesz abban, mint az egyel korábbi csatolóban?
Hááát, nincs. Még az RTX 3090-es is minimálisat profitál belőle, játékos biztos nem mondja meg, hogy épp milyen csatiban van a VGA.

SSD-k esetében meg ugyan a szekvenciális műveletek gyorsulnak, de azt is csak az olyan rendkívül szűk réteg értékeli, akik virtuális szervereket futtatnak, vagy hatalmas adatbázisokkal dolgoznak. Azaz ott is jó a PCI-E 4.0, de nagyon az a kategória amit csak nagyon kevesen tudnak ténylegesen kihasználni érdemben.

Lassan kezd az az érzésem lenni, hogy a PC pár év múltán luxuscikké fog válni egy családban, hiszem ami az árakat illeti...nos az a botrányosan drága kategória.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#36) Hoplitész válasza fanti (#35) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Az újabb PCI-E szabványok elsősorban nem a sebesség miatt fontosak - eleinte biztos nem -, hanem a duplázás miatt, vagyis több kártyát használhatsz.

(#37) Wilks válasza Hoplitész (#36) üzenetére


Wilks
tag

Persze,ez okés.De viszont ez se jellemző a PC társadalom nagyobbik részére.Na meg anyagilag sem teheti meg....... és ismét oda lyukadunk ki,h ebből csak a PC társadalom pár százaléka "profitál".

(#38) Hoplitész válasza Wilks (#37) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Mit nem tehet meg? Nem kötelező a váltás azonnal. Pár év múlva meg egy árban lesz az előző gen. jelenlegi árával. A DDR5 sem kell 99%-ban a PC-felhasználóknak, majd később, mikor olcsó(bb) és gyorsabb lesz, már valószínűleg igen.

(#39) carl18 válasza fanti (#32) üzenetére


carl18
addikt

Szerintem azért manapság nem fejlődik annyira a technika hogy folyton cserélgetni kelljen.
Én még mindig csak egy első generációs Ryzen 5 1600-at használok, és még rengeteg mindenre elég.
Egy RX 570-et elég szépen meghajt, és nekem ez a lényeg.

Játékok alatt 20-40% között használják ki átlagban, így mondhatjuk van még benne bőven tartalék.
Szerinte ráér ezt akkor cserélni mikor sokszor lesz a kihasználtság 80-100% közelébe, de attól még nagyon távol állunk :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#40) fanti válasza carl18 (#39) üzenetére


fanti
addikt

Nagyon örülök az írásodnak, jó tudni, hogy még léteznek normális emberek! :R :R :R

Ryzen 5 1600 és RX 570...
Szerintem egy nagyon okos párosítás, és egy üde színfolt vagy a szememben itt a PH-n, hogy ki is mered jelenteni, hogy számodra ennek elegendő a teljesítménye.

Mert annyi beképzelt, önmagát félzseninek gondoló önjelölt "hardverguru" van itt...akik propagálják is az "én látom jól a különbséget játékok alatt DDR4-3200 vs. DDR4-3600 között" kezdetű ostobaságaikkal, vagy "ne vegyél 6/12-es processzort mert 8/16 alatt nincs élet" marhaságaikkal...

Én is egy GTX 1650 Super-en játszom 4GB VRAM-al, és 1080p-re 60Hz-hez konkrétan mindenre elég! NEKEM!

Na majd figyelj oda, hányan fognak minket betámadni ezért... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#41) Wilks válasza Hoplitész (#38) üzenetére


Wilks
tag

Érdemes beruházni a legújabb generációra,ha nem használod ki az "előnyét"?Profitalsz belőle valamit?
A mostani generaciobol játék szempontjából profitalsz valamit,annak ellenére,h "súlyos" összegekbe kerül összerakni a PC-t?(több fps, gyorsabb betöltés.Ennyi?)
Az újabb PCI-E szabvány VGA területén jól jön.Ebben igazad van.(minimum 2 videokártya esetén.De csak játékra használni 2 kártyát,annak ellenére,h súlyos összegekbe kerülnek egyes széria darabok.......).

Ahogy fanti írta,az "alma beérett".
Ha munkaeszköz a pc, és nagy adatmennyisegel dolgozol,akkor érthető a beruházás a legújabb generációra.De a pc társadalom nagy része csak hobbi-gameing-internet szinten használja a gépet.

(#42) carl18 válasza fanti (#40) üzenetére


carl18
addikt

Mondjuk úgy hogy tudtam mire van szükségem! :)
Igen elméletileg az én B450M S2H alaplapom a "gyenge VRM" miatt már rég el kellet volna robbani a forum/youtube tudosok alapján.
18 hónapja van meg az alaplap azóta hibátlanul üzzemel.
VRM hőmérséklet Stress test mellet 70 celcius.
Pont egyszer írtam a Gigabyte ügyfélszolgálatának és pár mérnőkkel is beszéltem és ők is mondták hogy nem kell ennyire parázni.
VRM 80-90 fokos hőmérséklet se tesz benne kárt. :)

Szerintem az a baj hogy manapság mindenhol dívat lett túlózni, azért az én hobbi igényeimre igen is bőven elég ez a jelenlegi gépem.
Mikor youtubon láttam hogy valaki még régi core 2 quad procival vágja 2020-ban a videót elégé meglepődtem.

Igen én is a legjobb ár-érték arányú cuccokat vásároltam a gépbe.
Persze ez manapság nem mindenkinek szempont, mert vannak akik igen és látszat gépet építenek. Amikkel lehet a közösségi médiában amperkodni. RGB Led stb :D
Aztán hogy a negyedét se használja ki már nem számít.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) MasterDeeJay válasza carl18 (#42) üzenetére

Akkora procikhoz (Ryzen 1600) nem kell erős VRM, pl kínai lapokon van 6 fázis vékony bordával aztán mégis viszik húzva a 135w-os procikat, jó jó lehet nem a 200w+-os húzott i7-eket de az egész VRM dolog túl van lihegve.
Nálam 135w-os 20 magosnak van negyed akkora VRM bordája mint ami a te lapodon amire még levegő sem megy. (165w-ig támogat)
VRM mehet 90-100 fok körül is, videókártyánál gyakorta szokott is. Továbbmegyek egyik konfigomnál a ramok is mentek 60-70 fokon stressz teszt alatt több órán keresztül. (Xeon 2686v3 @ 3,5ghz all core + 8x16gb DDR3 ECC REG)
Mai gépeknél azaz már vagy 10 éve van védelem VRM-be, beraktam a hurka matx kevés fázisosba a 18 magos procit húzva és annyi történt hogy thotlestop jelezte hogy EDP Current azaz vrm túl van terhelve.
Most konkrétan az egyik chia farmer gépem plotol 24/7 matx kisbordás lappal és 135w-os procival (xeon 2643v3 6c/12t 3,7ghz) már pár hete folyamatosan tetőtéri irodában 30 fokban :DDD Proci 60-70 fok és egy 2500ft-os deepcool archer hűti.

Rohadt egyszerű tesztelni, összerakom, megy rá prime 95 egy órát meg aidával nézem van-e thotling és throtlestoppal pedig a vrm-et hogy bírja-e. Ha stabil mehet éles munkára. Hőfok cpu-nál 80 fok legyen max, ramnál 60-70 még oké, vrm-et meg infrással mérem az 80-90 max. Ha ezt tudja prime95-el akkor nem ér meglepetés.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44) Hoplitész válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Régen, 10-15 éve nem volt ekkora mizéria a VRM miatt, azok mégis örök darabok (sokszor) a mai alkatrészekhez képest.

(#45) E.Kaufmann válasza Hoplitész (#44) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na jó, de azóta egyre kisebb feszkót egyre nagyobb áramok mellett kell egyre gyorsabban rángatni. 15 évvel ezelőtti technikával vagy stabilitás nem lenne vagy az energiatakarékos állapotok és a turbó nem lenne ennyire hatékony.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46) carl18 válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


carl18
addikt

Hát szerintem is az a gond hogy bejött a dívatba ez a "VRM" fetisizmus. És mindent mindenki túl akar hűteni, hogy ne hogy 20 év helyet csak 10 év legyen az élet tartalma.
Szerintem tök fölösleges az a brutális VRM, azt mondom egy 12-16 magos munka gép mellé szerintem is ajánlott.
De egy hurkalé 65 wattos 6 magos mellé ne legyen már kötelező.

Meg ez a sok túlzás hogy na majd eldurran "leég a VRM" Ne csodálkozz. Van egy videós aki ilyen kijelentéseket tett.

Nekem egy régi Cooler Master Haf 912 Plus házikóm van, ami elég jól szelőzzik. Én is sokszor figyeltem/monitoroztam a hőmérsékleteket, a cpu tunning nélkül üresjáratban 28-29 celcius.
Játékok alatt 36-42 celcius. Stress test alatt 48-50 celcius Cinebench és társai.

VRM terheléstől függően 42-52 celcius körül alakul, de szerintem bőven jó főleg hogy a márkás Strix lapok se hoznak jobb hőmérsékletet.
Tunning mellet se megy 60-65 celcius fölé szóval nem értettem mire fel az a kijelentés hogy "leég"

Meg hát elég sok géppel találkoztam, és még soha nem ütközbem eldurrant VRM-be. :Y

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.