Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) reelc válasza kikikirly (#4) üzenetére


reelc
veterán

Értem amit mondasz, de újra azt tudom mondani, hogy egy kb. 10 éve halott franchiseról van szó, és miért ölnének bele sokkal több munkát? Ami lehet meg sem térül?
A játékfejlesztési nehézségekkel (új motorra újra megalkotni egy játékot pl. amit írtál), meg nyilván ők vannak jobban tisztában, mint mi.
Igen, amit most csináltak meglehetősen biztonsági játék volt, de nem azt jelenti, hogy rossz munkát csináltak.
Másik topikban írta valaki, hogy ezeknek a fejlesztőknek nagyon régen volt normális játékuk, kb. ez a remaster szint amit normális színvonalon megtudnak csinálni. ;] Ha ez kb. igaz, akkor inkább egy ilyen szintű remaster, mint egy igen kérdéses minőségű remake, nem?
Megvolt a lelkesedésük, támogatásuk (rajongóktól is), kihozták belőle amit tudtak.

"Önmagába ez a felújított kiadás nem lenne ,,tragédia", az viszont már baj hogy jó ideig senki nem fog hozzá nyúlni.Logikusan következik hogy ha kapunk további C&C felújításokat, ugyanezt fogjuk kapni."
Szóval ha ez most bukna, akkor se nyúlna sokáig senki a C&C-hez, ha meg a projekt el sem készült volna, akkor meg valószínűleg minden menne úgy, mint eddig. Sehogy. Ez is logika.

A rajongók örülnének, ha jönne egy következő pakk: a Tiberian Sun és Red Alert 2-vel. Beleolvastam korábban Reddit AMA-ba és nem egy kérdés vonatkozott a további terveikre. Red Alert 2 lesz? Látványosan nem válaszolt ilyesmire. Szóval ha sikeres lesz a mostani pakk, ki tudja.
Nem csak a kritikusok, hanem a játékosok jelentős része is pozitívumként éli meg a megjelenést ebben a formában. De igen, mindenkinek nem tetszhet. Ez van.

Ismerve az EA korábbi magatartását, szinte csoda, hogy hagyták megvalósulni ezt a projektet, sőt támogatták is. Ezen felül a forráskód ingyenes kiadása is nagyon ritka az iparban, bármilyen régi is legyen egy játék, a jogokhoz mindenki ragaszkodik.
Valahol a cégnél sikerült meggyőzni pár embert, hogy van egy franchise rengeteg régi rajongóval, akiknek megfelelő tálalásban el lehet adni valami régi játékot. :)
Nem utolsósorban ez igen jó sajtó az EA-nak is, javíthat kicsit a megítélésén megint.

Lehet beindul a fantáziájuk, és esetleg előszednek valami jobbféle régi NFS-t is akár? Ha kiadnák digitálisan letölthetően, mert ugye jópár még lemezesen jelent meg. Vajon mennyien örülnének egy kicsit ráncfelvarrt NFS Underground 1-2-nek, egy mai AAA játék árának töredékéért? Mikrotranzakció stb. nélkül, megkapnád a régi élményt. Azóta sokaknak optikai meghajtójuk sincs, volt több Windows váltás is.
Az újabb élményekért meg ott a rengeteg azóta kiadott NFS. ;]

Nekem anno a C&C szólóban kimaradt, PC barlangban játszottuk 4-5 alkalommal multiban. A Red Alert is kimaradt, a Red Alert 2 volt aminél becsatlakoztam, nagyon tetszett, de a későbbiekkel már nem játszottam a többi résszel. Mindezt azért írtam le, hogy nem vagyok a széria rajongója, de ennyiért egy ilyen kiadás érdekelt, és ha elegen megveszik, hátha jön a következő adag is a RA2-vel. :)
Eddig másfél órát öltem bele, és tetszik. Csodát nem várok mert 25 éves játék :) szóval a helyén kezelve pakkot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.