Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kikikirly


kikikirly
senior tag

Felhúzták a textúrák felbontását,javítottak az átvezetőkön azt viszont hallásra.
Ha ez 90%-ot ér,én vagyok a mikulás.Fizikához,animációkhoz,részletekhez hozzá se nyúltak.Lófac ez,nem felújítás.Modderek ingyen meg csinálják,ha van mod támogatás.
Ott a Resident Evil 1 a Remaster változata vs a Remake Resident Evil 2....
Akkora potenciál lenne régi de jó játékmenettel rendelkező játékok felújitásába,szándék és akarat kérdése.
Hála ezeknek a kóklereknek 10 évig biztos nem fog senki hozzányúlni ehhez a 2 játékhoz.
Köszönjük.

[ Szerkesztve ]

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Nekem csak 1 bajom van vele: a Windows XP nem támogatott.

Pedig retrózós gépre milyen jó lett volna úgy! :)

(#3) reelc válasza kikikirly (#1) üzenetére


reelc
veterán

Akkor nézd ebből a szemszögből.
Ha hozzányúltak volna, rengeteg fannál kicsapta volna a biztosítékot, hogy nem olyan, mint volt. Ebben biztos lehetsz.
Azt adták amit ígértek. Nem volt zsákbamacska. Rendesen kommunikálták, mi várható.
Sőt, fanok is be voltak vonva a fejlesztésbe. Meg benne volt pár ember az eredeti fejlesztők közül.
Mégis mennyi melót öljenek egy kb. 10 éve halott franchiseba?
Szerintem az valóságos csoda, hogy megengedte és támogatta az EA ezt a projektet.
Nem kóklerek. Tisztességes munkát csináltak.
+ elérhetővé tettek eddig csak konzolosoknak elérhető tartalmakat, zenéket újrakevertek, sok extrát raktak bele stb. Nyílt lett a forráskódja, adtak map editort, a fanok is tehetik amit eddig.
Pár ember fel van háborodva, mert nem azt kapta amit meg sem ígértek. :) Sokezer meg jól szórakozik. Ráadásul nem is drága.

A Resi él és virul folyamatosan, ott kb. 0 kocázat volt akár remaster akár remake.
Amúgy is, kevés remake sikerül jó, és nézd meg mennyiért árulják őket. Pl. Mafia 2, Warcraft III Reforged.
Ellenben rengeteg remaster készült az elmúlt 10 évben és megvan a közönségük.

Megértem én, hogy nem tetszik, csak olyan dolgok miatt ítéled el, amikről szó sem volt, hogy meg lesz csinálva. Emiatt pedig kóklerek a szemedben. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) kikikirly válasza reelc (#3) üzenetére


kikikirly
senior tag

Amit ígértek be is tartották, vitán felül igazad van.
Alá kellett volna tenni modern Engine-t,felhúzni minimum C&C Generals, Supreme Commander stb szintre és nyugodtan kérjenek el érte 60 eurót,sőt adjanak ki hozzá új Mission Packot,DLC stb-t Season Passért cserébe,tegyen bele skineket stb. Aztán ugyanezzel a motorral újítsák fel a Red Alert 2-őt és többi C & C játékot.
Nem igazán vigasztal hogy csak 20 Euróba kerül, mert ha kiadják 60 euróért mai színvonalon, 15x annyi időt beletennék.Ebben a formában valszeg meg se vásárolom,nem vagyok nagy Retro játékos.
Szerintem ez megvalósítható,nincsen se gazdasági se technikai akadálya.
Nem csodákat várok Factorio szinvonalú grafika bőven elég(25 Euró az a játék és hihetlenül komplex,rengeteg egységet tud megjeleníteni bármiféle akadás nélkül,nem igényel dollár milliókat egy ilyen motort akár nulláról felhúzni, licencelni is lehet Unreal,Unity Stb.)
Önmagába ez a felújított kiadás nem lenne ,,tragédia", az viszont már baj hogy jó ideig senki nem fog hozzá nyúlni.Logikusan következik hogy ha kapunk további C&C felújításokat, ugyanezt fogjuk kapni.
Önmagába ez a remaster nem a világvéve, viszont ha kivetítem a széria többi régi részére, még inkább igaz hogy elszalasztott lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5) MegalodonS válasza kikikirly (#4) üzenetére


MegalodonS
őstag

En megvettem, mert szeretem a strategiai jatekot, de nekem ez anno kimaradt.En a Generals vonalon jottem be es abban bizok,hogy az is jon a C&C Generals & Zero Hour egyutt,na azt gyujtoi,nem fizikai formaban megveszem, mert a mai napig nagyon szeretem a kedvencem.Barmikor tudok veluk jatszani!

Tegnap azonnal el is kezdtem.Erdekes vele jatszani,igazi retro es ma mar nem jonnek ilyen jellegu startegiai jatekok!Orulok hogy pozitivak a visszajelzesek,Remelem jon a Red Alert 2 is hamarosan!

Nekem a Company of Heroes es a szeptemberben jovo Iron Harvest nem kepviseli ezt a tipusu vonalat,ennek ellenere persze majd megveszem es kiprobalom!!

[ Szerkesztve ]

(#6) ldave válasza kikikirly (#4) üzenetére


ldave
félisten

felhúzni minimum C&C Generals szintre <-> Factorio szinvonalú grafika bőven elég

Egy kis ellentmondást vélek felfedezni a mondandódban.
reelc jól leírta mi a jelen kiadás célja és értelme, és a megjelenésig vezető út rendesen dokumentálva van. Számomra tökéletes ez az újrakiadás.

A Slime draws near! Command?

(#7) kwzatz válasza kikikirly (#1) üzenetére


kwzatz
őstag

" Felhúzták a textúrák felbontását,javítottak az átvezetőkön azt viszont hallásra.
Ha ez 90%-ot ér"
Nem vettem meg, de a Steam ismertetőjében egy icipicit, tényleg csak egy hangyányit mintha több dologról lenne szó. :D

(#8) reelc válasza kikikirly (#4) üzenetére


reelc
veterán

Értem amit mondasz, de újra azt tudom mondani, hogy egy kb. 10 éve halott franchiseról van szó, és miért ölnének bele sokkal több munkát? Ami lehet meg sem térül?
A játékfejlesztési nehézségekkel (új motorra újra megalkotni egy játékot pl. amit írtál), meg nyilván ők vannak jobban tisztában, mint mi.
Igen, amit most csináltak meglehetősen biztonsági játék volt, de nem azt jelenti, hogy rossz munkát csináltak.
Másik topikban írta valaki, hogy ezeknek a fejlesztőknek nagyon régen volt normális játékuk, kb. ez a remaster szint amit normális színvonalon megtudnak csinálni. ;] Ha ez kb. igaz, akkor inkább egy ilyen szintű remaster, mint egy igen kérdéses minőségű remake, nem?
Megvolt a lelkesedésük, támogatásuk (rajongóktól is), kihozták belőle amit tudtak.

"Önmagába ez a felújított kiadás nem lenne ,,tragédia", az viszont már baj hogy jó ideig senki nem fog hozzá nyúlni.Logikusan következik hogy ha kapunk további C&C felújításokat, ugyanezt fogjuk kapni."
Szóval ha ez most bukna, akkor se nyúlna sokáig senki a C&C-hez, ha meg a projekt el sem készült volna, akkor meg valószínűleg minden menne úgy, mint eddig. Sehogy. Ez is logika.

A rajongók örülnének, ha jönne egy következő pakk: a Tiberian Sun és Red Alert 2-vel. Beleolvastam korábban Reddit AMA-ba és nem egy kérdés vonatkozott a további terveikre. Red Alert 2 lesz? Látványosan nem válaszolt ilyesmire. Szóval ha sikeres lesz a mostani pakk, ki tudja.
Nem csak a kritikusok, hanem a játékosok jelentős része is pozitívumként éli meg a megjelenést ebben a formában. De igen, mindenkinek nem tetszhet. Ez van.

Ismerve az EA korábbi magatartását, szinte csoda, hogy hagyták megvalósulni ezt a projektet, sőt támogatták is. Ezen felül a forráskód ingyenes kiadása is nagyon ritka az iparban, bármilyen régi is legyen egy játék, a jogokhoz mindenki ragaszkodik.
Valahol a cégnél sikerült meggyőzni pár embert, hogy van egy franchise rengeteg régi rajongóval, akiknek megfelelő tálalásban el lehet adni valami régi játékot. :)
Nem utolsósorban ez igen jó sajtó az EA-nak is, javíthat kicsit a megítélésén megint.

Lehet beindul a fantáziájuk, és esetleg előszednek valami jobbféle régi NFS-t is akár? Ha kiadnák digitálisan letölthetően, mert ugye jópár még lemezesen jelent meg. Vajon mennyien örülnének egy kicsit ráncfelvarrt NFS Underground 1-2-nek, egy mai AAA játék árának töredékéért? Mikrotranzakció stb. nélkül, megkapnád a régi élményt. Azóta sokaknak optikai meghajtójuk sincs, volt több Windows váltás is.
Az újabb élményekért meg ott a rengeteg azóta kiadott NFS. ;]

Nekem anno a C&C szólóban kimaradt, PC barlangban játszottuk 4-5 alkalommal multiban. A Red Alert is kimaradt, a Red Alert 2 volt aminél becsatlakoztam, nagyon tetszett, de a későbbiekkel már nem játszottam a többi résszel. Mindezt azért írtam le, hogy nem vagyok a széria rajongója, de ennyiért egy ilyen kiadás érdekelt, és ha elegen megveszik, hátha jön a következő adag is a RA2-vel. :)
Eddig másfél órát öltem bele, és tetszik. Csodát nem várok mert 25 éves játék :) szóval a helyén kezelve pakkot.

[ Szerkesztve ]

(#9) oriic válasza reelc (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nekem anno a C&C szólóban kimaradt, PC barlangban játszottuk 4-5 alkalommal multiban. A Red Alert is kimaradt"

És itt a megoldás, hogy miért ez a véleményed erről a felújításról. Ezzel nincs gond, de ezzel kellett volna kezdened. :R Ez a Remaster elsősorban a fanoknak készült és ahogy azt olvasgatom itthoni és külföldi fórumokon, meg steames értékeléseknél nagy többségük elégedett az eredménnyel. Köztük én is.

Live-Die-Respawn

(#10) Hopkins95 válasza MegalodonS (#5) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 pacsi, engem is épp a C&C Generals húzott be a sorozatba, bár igaz előtte a Red Alerttel is játszottam valamennyit és arról is jó emlékeim vannak. De a Generalsszal meg a Zero Hourral nagyon sokat játszottam annó! :K

Ez az első rész nekem is kimaradt, ezért is vagyok rá kíváncsi hogy miből született a sorozat és hogy milyen lehetett akkor. Az egész ahogy a Pethrolygphes srácok kezelték a projektet(láttam a kis videókat tőlük) nagyon szimpatikus volt. Már önmagában az kész csoda, hogy az EA áldását adta a projektre. Ráadásul megtartották a moddolási lehetőséget is, ami igen ritkaság manapság. Ez így jó hogy megtartották a régi dolgokat benne, mert aki régen játszott vele és most megveszi, úgy fog neki esni ahogy emlékszik rá. Például ami az Age of Empres II Definitive Editionban nekem nagyon nem tetszik, hogy az átvezető narrációkat újra csinálták és már nem olyan jó mint az eredetiben - ráadásul még mod sincs hozzá (persze ezt leszámítva az is egy remek munka lett).

Aztán remélem sorban kapjuk a többi részt is felújítva, Generalsnak meg Zero Hournak nagyon örülnék! :K Most pedig megyek és kipróbálom ezt, mert éjjelig töltötte aztán még nem volt időm kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) Heroes fan válasza Fred23 (#2) üzenetére


Heroes fan
őstag

2020-ban eléggé vicces is lenne ha még csinálnának direct x 9-es gamet.

(#12) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

részemről ez pont így tökéletes, netovább...
már csak a Tiberian Sun-t kéne kicsit megbirizgálni és tökéletesen el lennék CP2077ig :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#13) kikikirly válasza reelc (#8) üzenetére


kikikirly
senior tag

Amiket utóbbi évekbe kiadtak az alapján én se biznék rájuk egy Red AlertRemaket(csekkoltam 2010-óta készített produktumjaikat Steamen).
Ha már nekik jutott a feladat,tényleg jobb hogy csak Remasterelték.
Magam részéről annyival zárnám a beszélgetésünket hogy mindkettőnk meg van a maga igaza.Megértem hogy te és sok másik vásárló teljesen meg van elégedve ezzel a kiadással.
Tényleg lehet vele játszani gond nélkül új hardvereken és modern operációs rendszereken,beletettek csomó gyakorlatban is hasznos feauture-t,tudja azt amit az eredeti Red Alert és sokkal szebb.
EA részéről viszont egyértelműen nem akartak vállalni semmilyen kockázatot.Nyugodtan maradhattak volna a 2d-s grafikánál, anyagi és humán erőforrás oldalról nagyságrendileg csökkenti az igényeket,de attól hogy egy játék 2
dimenziós még lehet pokolian részletes,lásd Factorio. Red Alert komplexitásba a játékmenetből adódóan baromi messze van egy Factoriótol.
Indie piac tobzódik az egészen komplex stratégiai játékokba(nem Worl In Conflict szintű beejtőernyőznek az egységek,nuku bázis menedzsment),AAA kategóriába Ubisoft is ad ki stratégiákat.Nem is olyan nagy piaca mint FPS,TPS,RPG stb játékoknak,azért van rá igény.Magamnak ezért adnék igazat.

#3Kwatz:
Technikai részéről beszélek.Igazad van,felsorolás szerint elhozták a Console Only missiokat,Campány küldetés választó,Mod támogatás,zenedoboz,replay-visszajátszás stb.Ezek hasznos featurok, elismerem.

#4ldave:
Igaz.Lényeg Factorio egyszerű grafikájú,cserébe baromi részletes és komplex játék.Harc is meglepően igényesen ki van dolgozva ,pedig egyértelműen nem ez a játék lényege,inkább funkciónál játékmechanikaként,ne tudj korlátlanul terjeszkedni és szennyezni.
25 Euróba kerül,és komplexitásba,kidolgozottságba teljesen más szintet képvisel.478 órám van benne,és marhára nem unom.Zseniális játék.

[ Szerkesztve ]

(#14) reelc válasza oriic (#9) üzenetére


reelc
veterán

De írtam, hogy a Red Alert 2-vel foglalkoztam a legtöbbet, a többivel alig, szóval nem mondanám fannak magam. 1997-ben 4-5 alkalom multi se tett fanná. :)
Ahogy írtam a véleményem arra épül, hogy világos volt a kommunikációjuk, mi is az új változat, és úgy gondoltam ennyiért nagyon korrekt. Persze előtte rengeteg véleményt elolvastam, hogyan is sikerült, sajnos volt már idén mellényúlásom.
Meg arra is épült, hogy nincs igaza az első hsz-nek abban a tekintetben, hogy kóklerek mert ezt, így adták ki. Azért mert ő csalódott, mást várt, még nem tehetségtelenek a fejlesztők.

(#13) kikikirly: Egy szóval nem írtam, hogy nem lenne igény, azt írtam, hogy kinyírták a franchiset. :) Az, hogy ilyen pozitív fogadtatása van a remasterednek épp azt bizonyítja, hogy van rá igény.
Írtam is: "Valahol a cégnél sikerült meggyőzni pár embert, hogy van egy franchise rengeteg régi rajongóval, akiknek megfelelő tálalásban el lehet adni valami régi játékot. :)"

A Factorio nem RTS, szerintem célszerűbb egy játékot a saját műfaján belül hasonlítgatni.

Részemről befejeztem remélem így érthetőbb az álláspontom!

[ Szerkesztve ]

(#15) kikikirly válasza reelc (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

:R

(#16) Nokedli92 válasza - = Zk = - (#12) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

+1 Tiberian Sun én ott száltam be ebbe a nagyszerű játéksorozatba, természetesen ezt a pakkot is megvettem, és imádom!! Nagyon örülök hogy a fejlesztők egy ilyen felújítást bevállaltak, és remélem folytatják a többi résszel. Én biztos vevő leszek. A Tiberium Wars-al mai napig játszok. :))

Üdv, Csaba

(#17) - = Zk = - válasza Nokedli92 (#16) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de jó lenne, ha a Tiberium Wars nem lenne lockolva, és a 16:9 is finoman menne rajta.. elővenném szívem szerint én is :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18) negro válasza kikikirly (#1) üzenetére


negro
őstag

Gondolom 95 es 2000 kozt szulettel valahol...
Nekem nagyon bejon es pont az, hogy ugyanaz mint a regi de jol nez ki! A hangok masszivabbak, de lehetoseged van az eredetire. A zenekrol ne is beszeljunk. Imadom. Nosztalgia bomba.

Ezt a jatekot azok ertekelik igazan akik nem hogy CnC es Red Alert -el "kezdtek" hanem Dune II-vel!

Sokan "sirnak" egy TS es RA2 remake miatt milyen jo lenne. Na engem meg mar pont azok amik nem erdekelnenek. Anno is csalodas volt gyerekkent. TS-ra nem is emlexem annyira nem maradt meg belole semmi csak vegig vittem becsuletbol. Itt mar kepben volt az EA ami ranyomta a belyeget a jatekra, persze negativ ertelemben. RA2-bol is inkabb a multis elmeny van meg. RA3-at mar ki se probaltam annyira at ment mesebe, gagyiba ahogy RA2 is mar ugye...

Egy Dune2000 remastered-et viszont elnek. Amit nem is ertek, hogy nem csapnak le (plane a kozelgo Dune film hype-ja miatt) vagy mar eleve miert nem tettek bele ebbe a pakkba extrakent. Nem sok munka lett volna mar. Viszont ott mar nem feltetlen kellene megtartani mindent eredeti formaban. Gondolok itt peldaul egy Siege Tank-ra ami egy szerencsetlen Artillery atirat volt.

Az igazi mondjuk egy uj Dune RTS lenne de nem almodozok tovabb :)

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#19) krizitomo


krizitomo
tag

Devastator is maradhatott volna a klasszikus formaval, nem mammoth tankkent, de jo volt egyebkent az is, foleg azokkal a zenekkel. Nekem is meg van Dune 2 4 floppys amiga es dos verzioban is, red alert dobozosan, szerintem baromi jol nez ki a doboza is. nagyon jo ez a remaster, vetek lett volna valami 3d enginere atpakolni, viszont egy ebben az idoben, ebben a kozegben jatszodo folytatas johetne modernebb kontosben, de ne red alert 3 szeruen. generals is jo volt egyebkent.

(#20) negro válasza krizitomo (#19) üzenetére


negro
őstag

igy van. epp ezert ott mar el neznek valtoztatasokat, illetve igazabol arrol lenne szo, hogy dune2000 de pont az eredetihez hasonlo dune II egysegekkel.

generals -bol is csak multi ment egy rovid ideig nalam. single resze nem tudott mar erdekelni. csak a neveben volt az mar cnc.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#21) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Haverral megvettük tegnap, ma mindketten kértük a visszatérítést. Szerencsére még visszakapjuk az árát. A bibi, hogy a harcrendszer 2020-ban nagyon buta, beakadnak az egységek és nem tudják eldönteni, hogy melyik menjen át előbb a hídon. A grafika nem lett csúnya, de igazából ha egy 3D-s grafikai motorral újraírják az egészet, az nagyobbat ütött volna, lásd. Starcarft II ;) Még a Cossacks-nál is jobb munkát végeztek a Cossacks3-al, ami igazából az első remastered verziója, 3D motorral.
Várunk vele, hogy kijöjjön pár patch, és úgy is fogja majd valamelyik oldala akciózni (Steam, Origin), és majd 5-10euroért behúzzuk. Jelenleg többet nem ér.
Addig is felraktam a retro gépemre a Tiberian Sun-t, és azzal nagyon jól elvagyok :DDD
21-es CRT monitoron, 800x600-as felbontásban esküszöm nektek, még mai szemmel is pofás a játék :) LCD-n felejtős a 800x600, 1080p-ben meg borzalom pirinyó minden.

[ Szerkesztve ]

(#22) - = Zk = - válasza Cingáriusz (#21) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 1440p-ben játszom... 1-2 kattintás, és máris élvezhetőbb a 16:9 :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) negro válasza Cingáriusz (#21) üzenetére


negro
őstag

" grafika nem lett csúnya, de igazából ha egy 3D-s grafikai motorral újraírják az egészet, az nagyobbat ütött volna"

Ha ezt csinaltak volna oda lett volna a retro es a nosztalgia feeling. Anno emlexem nem 1 Red alert MOD keszult TW ala de kuka volt mint. Olyan ez mint a Worms. Ott is kiderul nem adja 3D-ben...

A harcrendszer gyak. Tiberium Wars kezelo felulet. Ehez a jatekohoz miert lenne ez buta? Ha maradt volna a total eredeti se erdekelt volna.

Ugy latom itt sokak egy uj Red Alertet vartak vagy mi? Nekem SSD-en van nem igazan talalkoztam akadassal. Ettol fuggetlen vicc ha HDD-en be-be akad egy ilyen "regi jatek". Egy szo mint 4 ora jatek utan nalam 10/9. Azt kapta az ember amit igertek.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#24) shotika válasza negro (#23) üzenetére


shotika
őstag

Én se nagyon értettem az érvelését, ahogy az első hozzászólóét se. (egyáltalán, hogy lehet ennyire vakon megvenni, beleképzelni valamit, ami sose készült olyannak, aztán kicsapni a hisztit...)
Mindent előre elmondtak a készítők, mit-miért-hogyan. Ahogy azt is, hogy a harcrendszert és az útkeresést is szándékosan hagyták úgy, ahogy 25 évvel ezelőtt a Westwood megcsinálta. Az volt a céljuk, hogy kipofozzák kicsit a régi játékot, és a részemről magasan felülmúlták a várakozásaimat. Az egységek, az épületek, a táj is, mind- mind nagyon pofásan festenek, látszik, hogy nem csak munkaórát öltek bele, hanem kreatívak is voltak a felújítás során, hiszen szinte mindent picit át is rajzoltak, miközben megőrizték az eredeti fílinget.

Én is nagyon vágyom már egy új C&C-re, de akár még RA2 / TS Remaster is jöhet, mert a srácok/ lányok nagyon ráéreztek erre.

A magam részéről akármennyire is imádtam a jelenleg kiadott Collection eredeti darabjait, az akkori megoldásokat már néha én is a világ f***ra kivánom :D A RA2/ TS játékmenete már sokkal inkább fluidabb lett - ezt már annak idején is éreztem, szóval remélem azok lesznek a következők.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#25) pcnet válasza negro (#18) üzenetére


pcnet
addikt

Dune 2000 remasteredre hatalmas +1!

Anno Dune II-vel kezdtem én is. Anno megvettem Command & Conquer - The First Decade-t, dobozos verzió poszterrel, kiskönyvvel amiben benne van minden egység képe és leírása. Megvan eredetiben a Tiberian Wars is. Imádtam az egész korszakot, ezeken nőttem fel. :)

A mostani Remastered számomra kötelező darab és remélem lesz még folytatás.:)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#26) gidalight


gidalight
tag

Ez tulajdonképpen a játékmenetet illetően mivel tud többet mint az OpenRA?

(#27) Cingáriusz válasza shotika (#24) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Sajnos 2020-ban kevés az a harcrendszer és az egységek buta mozgása. Ezen kellett volna fejleszteni.

(#28) Cingáriusz válasza negro (#23) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Szerintem nem. A Starcraft II is mekkora siker lett, holott egy az egyben az első részt rakták át 3D-be, korszerű grafikai motorra.
Red Alter 1-et felraktam retro gépemre, CRT monitoron kifejezetten élvezhető még a 640x480, de tény, hogy LCD-n az vállalhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#29) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Szerintem tök jó lett. Az elején amikor "felhúzza" a grafikai szintet az külön tetszik. :) Remélem a többi részt sem hagyják ki a felújításból, aztán meg jöhet egy nextgen folytatás is. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#30) Cingáriusz válasza GodGamer5 (#29) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Tényleg mutatós, de én megvárok pár patch-et és egy akciót Steam-en :D

(#31) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Szerintem sokan nem úgy állnak a dologhoz, ahogy kellene. Ha valaki, aki nem ismerte anno a játékokat és a Remastereddel találkozott először, akkor talán jogoson háborog, hogy ez 2020-ban kevés. A játékmenet "buta" a mai szinthez képest, "csak" egy grafikai tuningról van szó stb stb.

Most jön azonban a de...

Számomra a leges legelső számítógépes élmény, amikor kissrácként a helyi gimnázium pincehelyiségében toltuk a Red Alert első részét LAN-ban vagy nyolcan, 486-os gépen 400x300-as felbontásban. Valami fergeteges élmény volt ez akkoriban, még most is érzem a számtechterem illatát és az ezeréves gépek zúgását.

Ez a pakk szerintem inkább a hozzám hasonlóknak készült, és ha így nézzük akkor bizony ez telitalálat lett... Rendkívül jó a felvezetése is, amikor először elindítod a remastert, van egy videószerűség, ami szimulálja a játék telepítését. A játék kiválasztja a felbontást, ami az említett 400x300-ról indul és 4K-ig megy. Ugyanez a hangkártya, ahol soundblasterről indulunk és HD audionál állunk meg. Számomra már ez alapból megadta a hangulatot. Aztán jött a Hell March és végleg megvettek kilóra.

Elindítom a kampánymódot és szembeköszönt a jól ismert 400x300-as felbontásra hajazó pixelhalmaz, amit már vagy 20 éve nem láttam. Mindez a 27"-es monitoromon. És ekkor kijön egy ikon, hogy nyomjam meg a space gombot. Erre a játék tűélesre váltott én meg csak mosolyogtam, mint egy idióta...

Szóval lehet csak én érzem így, de egy remasternél igenis figyelembe kell venni a nosztalgiafaktort is és ezekkel együtt érdemes értékelni a kész terméket. Rájöhettetek, hogy én nem bántam meg a vásárlást, sőt! Szerintem egy tökéletes remasterrel van dolgunk feljavított grafikával, zenével, apró extrákkal. Bőven megérte a pénzt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#32) negro válasza shotika (#24) üzenetére


negro
őstag

Szamomra az utkereses is kedves nosztalgia :D [link]

Az egysegesk baromi pofasak ahogy ra zoomolsz... A heavy tank az hasonlo egy T72, IS-3-II- hoz. Az APC az M113 a Sub az egy Acula es igy tovabb. Nekem pont ezert nem jott mar be a RA2 mert mig az elso resz valosagalapu sci-fi -re epitkezik a 2. ban megjelentek a tintahalak meg a delfinek... :F

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#33) #72042496 válasza KubanitoS (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez ígéretesen hangzik! Kíváncsi leszek, nálam is működik-e a nosztalgia, megvettem az előbb a Steamen. :)

(#34) Cingáriusz válasza KubanitoS (#31) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem a nosztalgiafaktor hiányával van bajom. Az valóban megvan, hanem hogy illett volna picit az egységeken is javítani, és szerintem nem ment volna egyáltalán a retro faktor rovására. Azért hagyták meg butának az egységeket, hogy ne vesszen el a retro feeling? Háááát. Ezek akkor még elmentek, de ma már nem.

(#35) KubanitoS válasza Cingáriusz (#34) üzenetére


KubanitoS
veterán

A Remaster nem egyenlő a Remake-kel.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#36) cskamacska válasza negro (#18) üzenetére


cskamacska
addikt

"Gondolom 95 es 2000 kozt szulettel valahol..."

Netto nagyon mindegy ki mikor született, véleménye épp lehet ugyanúgy. Pláne ha random dolgok, pl anyagiak, miatt régebbi játékokkal kezdett szépen sorban, akkor pont meglehetne neki is a nosztalgia faktor.

"Nosztalgia bomba"

Kivéve ha nincs, mert mondjuk ő nem a pavlovi reflekszként beégett régmúltat szeretné megidézni, hanem a réginél egy jobb játékot szeretett volna viszont látni.
Mert nyilván sokaknak elég, ha előveszik ezt a remastert, és visszrévednek hogy a 4. pálya végigtolása előtt/alatt/után csecserészték meg a szomszéd Mancika halmait, ami után az apja ki is osztotta a kellő tenyeres-talpas ijesztést, és az ötödik pályát már csak 8 napon túl gyógyulás után volt lehetőség befejezni. :D

Csak ugye a Mancika nélkül szegény CnC/RA, mint játék, már öreg mint az országút, sőt, egy StarCraft után már maguk idejében sem voltak a toppon. :U

"Itt mar kepben volt az EA ami ranyomta a belyeget a jatekra"

Arra gondolsz hogy production value az egekbe szökött és sokkal profibb lett a végtermék? Vagy hogy mint stratégia előrébb lépett? ;] Pláne a rókabőr Red Alert után? (nem hogy a motort, de az art asseteket és egységeket is egy az egyben újra használták)

"Viszont ott mar nem feltetlen kellene megtartani mindent eredeti formaban."

Na látod, ha nincs Mancika, akkor már nem is annyira szép az összkép. :P
Más meg arra harapna hogy azt ugyanúgy pixelre pontosan adják ki újra Win11 kompatibilitással, és neki úgy tökéletes lesz, mert neki épp pár évvel korábban volt aktuális a csecserészés. :))

gidalight: "Ez tulajdonképpen a játékmenetet illetően mivel tud többet mint az OpenRA?"

Nem tud többet. AI maradt tök ugyanaz mint az eredetiben, igaz kicsit megbirizgálták Rules.ini szinten és agresszívabban támad. Útkeresés sem javult semmit, ezt sokan szemükre is vetették, sőt attack move sincs.
Ugye itt a cél is más, a Remastered gyakorlatilag a harmincas - negyvenes játékosokra hajtott, és szánt szándékkal nem változtattak szinte semmin, OpenRA pedig az eredetit akarta valamivel ma is fogyaszthatóbb formába rázni, már amennyire egy reverse engineer-elt hobbi projekttől futja. Azért így is sokkal jobban megy a dolguk, mint szegény FreeCraft/Stratagus fejlesztőknek. Game engine recreations lista alant

A vége az hogy nem olyan borzasztó a Remastered, de nem önnön erényei miatt, hanem mert a kiadott forráskód és a behúzható jobb sprite-ok miatt majd készülhet az OpenRA-ból is egy Remastered verzió, ami jobban is néz ki, de ezzel együtt használhatóbb, modernebb is lesz. :R

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) Cingáriusz válasza KubanitoS (#35) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hát, kicsit azért foglalkozhattak volna mélyebben is a dologgal, mert én is borzasztóan vártam. Szép-szép, adja a feeling, de semmit nem rontana a dolgon, ha a motorháztető alatt is kicsit modernizálnak rajta.

(#38) Shing


Shing
őstag

Én valahogy mindig a klónokkal játszottam inkább. Egy KKnD Xtreme, KKnD 2 remastert megnéznék. Bár van rajongói kezdeményezés, az assetek nincsenek nagyobb felbontásba áttéve (még).

(#39) negro válasza cskamacska (#36) üzenetére


negro
őstag

Baromira szamit a kor. Nem mind1 ~15 eves volt vki mikor ki jott ez a jatek vagy meg epp meg tanultal jarni... Epp, hogy probalta de nem is emlexik ra, mit tobb nem is jatszott vele. Nalam meg soros porton com kabelen ment a szomszeddal az 1v1, LAN party-k. A garazs soron x band is a Hell march-ot probalgatta es nekik keszult ez. Nem azoknak aki TS/RA2-vel kezdtek ismerkedni RTS-el.

"Remastered gyakorlatilag a harmincas - negyvenes játékosokra hajtott," Pontosan! En 84-es vagyok. Fentebb nem 1 ember irta, lehetett tudni mire szamithatunk a jatekal kapcsolatban. Ez miert meglepetes itt sokaknak en nem ertem. Ha melyebben el kezdtek volna bele piszkalni az mar nem Ra1 es CnC1.

A TS -nal az EA altal krealt es be nem tarthato hataridokre, a Westwood-os fejlesztok eluldozesre, az eredeti koncepciotol valo elrugaszkodasra (lepegetok, fold alatt mozgo egysegek es baromsagok) anno az nagyon sokaknak nem jott be, nem csak nekem. Miert van, hogy a TS-bol konretan 1db mission -re se emlexem, mig Cnc1 es Ra1-bol mai napig felidezem szinte mindet? Lehet, h strategia szempontbol jobb lett csak epp nem hozta azt a CnC feelinget. Ahogy RA2 se. Abbol se emlexem egy kuldetesre se! Es hiaba toltuk a multit ebbol is csak annyi van meg, hogy a Chronospheraval a tengerbe teleportaltam mindig az ellen 9db tankjat. :)

Na varjal mert a Dune2000-el (amivel btw 3 honapja retroztam) pont az volt a baj, hogy egy kb. remastered (csak hat akkor meg nem igy hivtak) verziot vartak az emberek erre fol kaptak egy "red alert" -et. Ott mar problema volt az assetek es egysegek ujra hasznalata. Az emlitett Siege Tank helyett Artillery igy a gyalogsag ertelmet vesztette, Devastator egy Mammoth Tank plazmat ki love. Repair Pad, Facility helyett igy hiaba falaztad korbe a Carryall nem vitte vissza az egysegedet oda ahonnan elszalitotta. Ott pont bele nyultak a DuneII eredeti egysegeihez kepest es ezert volt csalodas sokaknak.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#40) shotika válasza Cingáriusz (#27) üzenetére


shotika
őstag

Ezt mindenki tudja, de ez a Remaster nem azért készült, hogy ezeket a hibákat kijavítsák.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#41) shotika válasza KubanitoS (#31) üzenetére


shotika
őstag

A szívemből szóltál. Egyesek nem fogadják el, hogy ez nem nekik készült, de ez nem a játék hibája.
Létezik másfajta megoldás is felfrissíteni egy játékot (pl Resi 2), de az már remake.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#42) shotika válasza negro (#32) üzenetére


shotika
őstag

Hatalmas a videó :D A harvesterek ritka hülye állatfaj voltak mindig is, de az első részben talán a legidiótábbak. Ezt így felnőtt fejjel már csak azért is nehéz felfognom, miért így programozták le, mert az első részben gyakorlatilag az egész meccset el tudta dönteni egy harvester elpusztulása, ezek meg simán bekocsikáztak automatikusan az ellenfél bázisára a tibériumért :D Vagy a kedvencem, amikor két harvester összeakad egy hídon...
A hidak szintén a leggyűlöltebb elemei voltak a játéknak, az az érzésem, hogy annak idején a Westwood direkt rajzolta ilyen kicsire őket, hogy szopassa a játékosokat, mert egy kiadás előtti tesztelés alatt is simán szemet szúrna, hogy mennyire rosszul lett ez a része felépítve :D

Én mindegyik részt élveztem a maga korában (kivéve a 4. C&C-t, azon sajnos látszik, hogy nem volt eléggé kidolgozva a koncepció), még a sorozatidegennek számító Generalst is imádtam.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#43) shotika válasza cskamacska (#36) üzenetére


shotika
őstag

"Pláne a rókabőr Red Alert után? (nem hogy a motort, de az art asseteket és egységeket is egy az egyben újra használták)"

Részben igazad van, mert valóban elég sok mindent újra felhasználtak a Red Alert első része során, de kifelejted azt, hogy annak idején ez nem különálló játéknak volt tervezve, hanem egy kiegészítőnek. Önálló címként jelent meg, mert a fejlesztés egy bizonyos fázisában ráéreztek arra, hogy ez annyira kihízott, hogy simán megér egy külön játékot, és végül milyen igazuk lett! Az hogy sokban hasonlít a C&C-re, az pont az előnyére vált.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#44) shotika válasza negro (#39) üzenetére


shotika
őstag

Nekem a TS/RA 2 is ugyanúgy megragadt, mint az első pakk :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#45) Lenry


Lenry
félisten

nagyon durva, hogy vannak akik nem képesek elfogadni, ha másnak tetszik valami.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) Narxis válasza Lenry (#45) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez mindig így volt.

Thanos was right.

(#47) - = Zk = - válasza Lenry (#45) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ők nem azt nem fogadják el, hogy másnak tetszik vagy sem, azt, hogy a játék nem olyan lett ,amilyet ők akartak :DDD 17 font itt kint, és még erre is akciózást várnak... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#48) #72042496 válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én már csak azért is megvettem, mert annak idején warezolt C&C-vel játszottam, és akkor legyen meg legalább így hivatalosan. :)
(Red Alertből van valamilyen négy CD-s eredetim is.)

(#49) - = Zk = -
Hú, nekem az nagyon új, azzal már nem játszottam. :D
Illetve hát úgy alakult, hogy 2000. környékéről a Diablo 2-n kívül nekem gyakorlatilag minden kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#49) - = Zk = - válasza #72042496 (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én a Tiberian Sun-nal kezdtem ezt a vonalat.... mai napig játszadozom vele... ezt azért vettem meg, mert optimalizálták jelenkori gépezetekre, valamint ki akartam próbálni mindig is... hát most van időm rá :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) #72042496 válasza #72042496 (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Illetve bocsánat, még az NFS: Porschét is kijátszottam abból az időből.

(#51) - = Zk = - válasza #72042496 (#50) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem egy NFS 4 kéne... W10 futtathatósággal.... meg egy Underground 1....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#52) #72042496 válasza - = Zk = - (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Próbáld ki esetleg ezeket. A beszámolók szerint működik és ahogy nézem, élnek még a linkek. (Remélem, nem számít kalózkodásnak. Akkor gondolom, a Redditről is törölték volna.)

[ Szerkesztve ]

(#53) - = Zk = - válasza #72042496 (#52) üzenetére


- = Zk = -
félisten


köszönöm :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#54) Lenry válasza - = Zk = - (#47) üzenetére


Lenry
félisten

itthon is csak 20 ojró, régóta nem vettem első napos játékot, és nem gondoltam, hogy pont egy EA cím lesz, amit mégis, de nekem már az első 20 percért megérte (mert eddig annyi időm volt rá)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) gidalight válasza cskamacska (#36) üzenetére


gidalight
tag

Köszönöm a linket :R

(#56) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Nem is baj, hogy nem raktak alá új engine-t (szerintem)!
Pont az tetszett a RA1-ben, hogy "nyersebb" volt, a map másik feléről is hallani lehetett a mamutok, erőművek robbanását, az emberek óbégatását, mikor feldobták a bakancsot, ez már kiveszőben volt a RA2-ben, a RA3-ról meg... ne is beszéljünk inkább. Azok a gumicukor-tankok.... :D
Ha már RA2: valaki tud esetleg egy oldalt, ahol jutányos áron megvehetem/neadjisten lekalózkohdató Win10-es változata is? A CD-s verzió már nem fut el évek óta, a lekapkodottak, meg vagy kék halálok hadát okozzák, vagy szimplán el sem indulnak :( Volt egy verzió, ami futott, de az istenért sem találom meg, eszetlenül meg inkább nem töltögetnék le mindenfélét a gépre.

(#57) Gery9112 válasza rolee9309 (#56) üzenetére


Gery9112
őstag

Az origin-es változat, ha jól emlékszem, megy win10 alatt. Pár éve még, amikor volt on the house akció akkor ingyen hozzá lehetett jutni az alapjátékhoz + a Yuri's revenge-hez.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#58) ldave


ldave
félisten

Command & Conquer Remastered - One Of The Greatest Remasters Ever Made - Digital Foundry

A Slime draws near! Command?

(#59) krizitomo válasza Gery9112 (#57) üzenetére


krizitomo
tag

Instant gamingen 6.70€ az ultimate collection.
[link]

per pillanat epp out of stock, de en majd 2 eve vettem, akkor is ennyi volt az ara, siman megy win10 alatt c&c es ra1 is. plusz ebben a teljes szeria van ennyiert.

(#60) MegalodonS válasza ldave (#58) üzenetére


MegalodonS
őstag

Ma mar csak a masodik a Steam eladasi listan :Y Azert durva egy ilyen regi jatek, ilyen eladast produkal ma!!A RA2 es Yuri szerintem biztos,hogy jonnek ezek utan!!Titkon bizom a nagy kedvencem is jon majd a Generals es a Zero Hour ''Remastered''

(#61) reelc válasza MegalodonS (#60) üzenetére


reelc
veterán

+ az Origines eladások, és az ő drágább Passuk ezt tartalmazza is, vagyis egy réteg előfizetéses modellel játssza.
Persze nem lehet tudni milyen eladások lesznek, de szerintem mindenféleképpen ott lesz a legkelendőbb remasterek között.

Mindenesetre nem lehet okuk panaszra ami a fogadtatást illeti: Opencritic, Metacritic, Steam: 6540 értékelésből 90% pozitív: Nagyon pozitív.

(#62) Valentino K. válasza kikikirly (#4) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Sose fogom megérteni a hozzád hasonló játékosokat és azt, hogy miért áll fel állandóan a cerka a grafikára. Pontosan az tetszik a leginkább a játékban, ami REMASTER nem REMAKE (elég nagy a különbség), hogy megmaradtak a gyökereknél és pontosan azt a játékmenetet és azt a hangulatot kapod meg, amit anno átélhettél 95-ben. Ehhez nem kell fenszi next-gen engine és egyéb faszságok. Mostanság ha kockulok, 32 éves fejjel sokszor kapom magam azon, hogy a 90-es évek végek, 2000-es évek játékait veszem elő, amik sokszor körbehugyozzák élmény és hangulat terén a mai játékok 90%-át. S ez önmagában eléggé szomorú és sokat el is mond a mai játékok színvonaláról.
Elszalasztott lehetőség? Gondolom azért tolták 40.000en steamen pár napja a játékot :F
Következő lépésként csinálhatják is a Tiberiun Sun-t, kb az volt a legutolsó értékelhető rész nálam a C&C univerzumban.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#63) reelc válasza Valentino K. (#62) üzenetére


reelc
veterán

A retronak ereje van, ha jól "használják".

Úgy tudom eléggé sikeres lett PC-n az Ion Fury, és idén kijött konzolokra is.
Build engines, és tavalyi játék.
De volt tavaly Blood felújítás is, és az elmúlt években rengeteg remaster, és kevesebb remake.

Szóval megvan rájuk az igény. Nem fognak elmenni akkora példányszámban, mint a maguk idejében, ezt természetes, mert már nem alakítanak műfajokat, nem úttörők, aki ismerte őket azoknak nem meglepetés amiket kap.
De biztosan megéri a fejlesztőknek és a kiadóknak.
Ahogy azoknak is, akik régi kedvenceiket szeretnék újra átélni rengeteg Windows, felbontás változás... és évvel később.

[ Szerkesztve ]

(#64) Hopkins95 válasza Valentino K. (#62) üzenetére


Hopkins95
addikt

És a Command & Conquer: Generals? Nekem az a kedvencem mai napig. Igaz az azelőttieket nem is ismertem, mert akkor még túl fiatal voltam.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#65) reelc válasza Hopkins95 (#64) üzenetére


reelc
veterán

Nekem a Red Alert 2 volt valahogy az utolsó amivel játszottam (az előtte lévőkkel alig), szóval én szívesen venném, ha jönne a Remastered Collectionnak folytatása.
Tisztességes munkával (pl. a fanok bevonásával ahogy eddig) és árcímkével... meg esetleg a forráskód ingyenessé tételével szerintem hasonló fogadtatása lenne a széria többi részének is.
Nem mellesleg megint piros pontokat szerezhetne a játékosok szemében. Nekik meg jó bevétel, és nem lenne nagy közutálat mellé. A jó sajtó sokat ér (pl. a részvények miatt is).
Úgy tudom a Star Wars Jedi: Fallen Order is jól sikerült. Single, nincs mikrotranzakció.
Ez a Collection is jól sikerült.
Szóval vannak jó húzásaik nekik is.

[ Szerkesztve ]

(#66) krizitomo válasza reelc (#63) üzenetére


krizitomo
tag

off. hu blood mellett valahogy elsuhantam, az erdekes lehet. redneck rampage remaster is van mar?
azert annak idejen 4en tolni lanban dosbol bncn felejthetetlen elmeny volt ezeket a build engines jatekokat, mar amikor sikerult elinditani :)

[ Szerkesztve ]

(#67) #72042496 válasza Valentino K. (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Mostanság ha kockulok, 32 éves fejjel sokszor kapom magam azon, hogy a 90-es évek végek, 2000-es évek játékait veszem elő, amik sokszor körbehugyozzák élmény és hangulat terén a mai játékok 90%-át. S ez önmagában eléggé szomorú és sokat el is mond a mai játékok színvonaláról."

Csak amit újra előszedsz, vagy amire szívesen emlékszel vissza mert klasszikussá vált vagy annyira eltalált benned valamit, az szintén a korabeli felhozatal 10%-a, de lehet, csak az 1%-a. A többi játék akkor is gyengébb, középszerű vagy épp retek volt, csak azok már feledésbe merültek. :)

Anno kevesebbet is láttál még, a legtöbb dolog friss és újszerű volt. Emellé ott a nosztalgia. Egy mai játékon nem dobnak az emlékek, egy régin viszont annál inkább. De nincs ezzel baj, sőt, jól van ez így. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Srácok, tudna abban valaki segíteni, hogy hogyan tudom a nyelvet pl. németre állítani? :F

Szerk.: Már közben rátaláltam, Steamen belül kell jobb kattintással a Tulajdonságok - Nyelv fül alatt: Change language - Answer HQ :R

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#69) reelc válasza krizitomo (#66) üzenetére


reelc
veterán

Redneck nincs.
Blood: Fresh Supply GOGon is van. Nézd meg miket változtattak.
Ettől a csapattól várható még "full remaster" a SINből - ez majd kiderül mit is jelent, meg
Blade Runner: Enhanced Edition.
A vírus helyzet miatt nem tudom, idén vagy később lesz belőlük valami?

(#70) krizitomo válasza #72042496 (#67) üzenetére


krizitomo
tag

azert ezzel nem feltetlen ertek egyet, regen tobb olyan jatek volt, ami nem fogta a kezedet vegig, nem mondta meg mit csinaljal, talaljad ki. csak egy alap, a tim, probalkozz, csinald, vagy sikerul, vagy nem. egy csomo mas komolyabb jatek volt, silent hill pl, ahol elindulsz es keressed, rakjad ossze a dolgokat, vagy egy helyben topogsz, mai jatekoknal sokszor azt latni, hogy ha fel-1 percig nem jossz ra, hogy mi van, akkor a kuldetestargyat ugy highlightolja, hogy kieg az ember retinaja tole. persze vannak kivetelek most is, de ebbe az iranyba megy a dolog. kevesebb az ido, kevesebb a turelem.

(#71) #72042496 válasza krizitomo (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, igazat kell adnom, hogy a komolyabb kihívásokat nagyobb élmény "legyőzni". Már csak az avatárom miatt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Na találtam benne egy bugot, ez elég idegesítő. Nem tudok a kommandóssal mozdulni, be van ragadva. De még a helivel sem tudok visszaszállni oda, próbáltam és nem engedi.

A másik az az, hogy ha lelövik a helikoptert és a ott ragadok ahol elindultam, akkor miért nem küld egy másikat vagy akkor mit tudok csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#73) MegalodonS válasza reelc (#61) üzenetére


MegalodonS
őstag

Kivancsi leszek ,mikor jon ki az EA azzal, hogy ez bejott es csinaljuk a kovetkezot :C

(#64) Hopkins95
Nekem a Generals(Zero Hour) az a jatek,amivel barmikor szivesen jatszok meg most is, vagy ha rossz a a kedvem, ujra jatszom a kampanyt.
Na azt kiadnak egy ilyen bovitett kiadasban :Y :Y :Y :Y de,elotte meg ott a RA2 meg a Yuri :Y Jo ez a kis penz az EA-nak :D

(#74) Hopkins95 válasza MegalodonS (#73) üzenetére


Hopkins95
addikt

Bizony ám, nekem az olyan emlékezetes, hogy emlékszem konkrét missziókra, mint amikor a kínaiakkal vagy és terroristák felrobbantották a vonuló katonáid alatt a komplett hidat: C&C Generals Brutal - China - Operation: Hong Kong Crisis 1/1
És akkor a katona rámondja: We are lucky to be alive! They will regret this! Én meg mondom Ohhh Yeaaah! :D

Vagy amikor a terroristák kinyírják az ENSZ tárgyalót a fekete autóban és a gát másik oldalán fel kell számolni a terroristákat. Na az a misszió engem próbára tett, mert felépítették a toxikus szuperfegyvert és sok mindenem felrobbantották. Így sokadik nekifutásra sikerült csak: Dam Destruction & Heli-Bridge - Command & Conquer: Generals - USA Campaign 5

Amúgy nekem USA meg Kína volt a kedvencem, mert annak vannak vadászok meg helikopterek.

Ezért is mondtam, hogy megveszem a régi részeket ha már egyszer az EA rábólintott, mert jó volna a többit is megkapni felújítva. Meg kíváncsi voltam arra is, milyen az eredeti, mivel lényegében velem egyidős az eredeti játék így sosem ismerhettem.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#75) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Azon jót vigyorogtam, mikor a régi/új játékosok már nem emlékeznek vagy még nem tudják, hogy a gyalogságot nem lőjük feleslegesen tankkal, hanem átgázolunk rajta :)
A hárvesztereket/járműveket figyelni kell, mert összeakadnak a saját egységeinkkel a szipla átjárókban, stb.. :)
VR Pisti bemutatójában is észrevenni ezeket a hibákat.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#76) negro válasza BITBOYS (#75) üzenetére


negro
őstag

VR pisti... Ajaajj. Sry is ezert, nagy OFF, de kb. 3-4 gameplay videot "neztem" (nem birtam vegig) meg onnan es a mellett, hogy azok kb. 80-as IQ- rol arulkodtak (Epic Noob a gyerek) es azon tul, hogy szivlapattal vernem pofan instant a gyereket, annyira irritalo... a latogatok atlag eletkora se lehet tobb mint 14 ev. Illetve szerintem btw 3. vilagbeli fizetett feliratkozok es nezetseg genarator megy. Ki az aki elhiszi, hogy egy magyar nyelven tolt, nem tul igenyes gamelplay oldal(mikor van masik ezer+ nemzetkozi), lassan ~1 millas feliratkozast er el? Mig egy 20! eves Totalcarnak van ~200 ezer? Arrol nem beszelve nem 1x egyertelmuen egy uccat felszivva tolta... Ezt nezni es el tartani ezeket eleg szomoru...

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#77) #72042496 válasza negro (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én minden további nélkül elképzelem, hogy VR Pistinek ötször akkora YT közönsége van itthon, mint a Totalcarnak. (Gondolom legalábbis, hogy ő a TheVR Tech srác, és akkor nekem se tetszik amit láttam tőle, de nem is az én korosztályomat akarja elérni.)

(#78) BITBOYS válasza negro (#76) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ne érts félre, nem szívügyem nekem se a srác :D
De ahogy ezt a megjelenést kezelte az valami katasztrófa. Yt bedobta és ránéztem mit kezd vele.
Kommentem lényege, hogy nagyon bénán és kezdetlegesen. Több sort nem is érdemel :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#79) Hopkins95 válasza negro (#76) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én nagyon bírom, pont ezért is nézem őt, mert viccesen nyomja, nem veszi vér komolyan meg jó szöveget tol mellé. :D Ja és 25 éves vagyok, de már úgy pár éve követem mióta megnéztem a Dark Souls 3-as végigjátszását, azon nagyon jót szórakoztam és motivált engem is, hogy kipróbáljam azt a játékot is.

Vannak játékok, amit jobban szeretek nézni streamben tőle, mert jobban szórakozom ahogy szenved vele meg nyomja a szöveget hozzá, mintha én játszanám. :DD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#80) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Én konkrétan idősebb is vagyok náluk, de van olyan videó, amin jól tudok szórakozni. Őket is tudni kell a helyén kezelni. Ha informatív gameplayt vagy alapos végigjátszást akarok nézni, akkor biztosan nem őket nézem. De van, amikor szórakoztat Pisti stílusa, amolyan bűnös élvezet ez, mint amikor valaki zs-kategóriás filmeket néz.

És azt is kár lenne letagadnom, hogy például a VR videója nélkül soha nem kezdek bele a Nioh-ba és kedvelem meg amiatt az egész souls-like stílust.

Hogy ON is legyek: egyelőre kivárok ezzel a csomaggal. Ezek a részek még kimaradtak, érdekes lenne bepótolni, de majd egy 50%-os akcióban inkább. Nincs meg a nosztalgia-faktor, ezek a játékok ide vidékre el sem jutottak.
Egy Tiberian Sun vagy egy Red Alert 2 más lenne, azt dupla ennyiért is előrendelném. Az már meghatározó élmény volt. Előbbit egy olyan tört rippel játszottam végig először, amiből a videók is hiányoztak. Évekkel később, a neten kerestem meg a sztori összefoglalóját. Utóbbi meg nálam az abszolút etalon a sorozatból. Volt olyan, hogy azzal álmodtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81) Narxis válasza Shadowguard (#80) üzenetére


Narxis
nagyúr

omg hogy nem jutott el vidékre? :D Én Dune-vel kezdtem, még faterom is játszott vele aztán ez de pl. Red Alert 2-nél Tanya nagy ösztönző volt, akkoriban nem úgy volt, hogy valaki feltöltötte youtube-ra a videókat, meg kellett küzdeni, hogy láthassuk. :D

Nekem garantált vétel, ami kimaradt az életemből az a Generals.

Thanos was right.

(#82) Shadowguard válasza Narxis (#81) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Jó kérdés, de én nem találkoztam vele :) Ugye akkoriban még nem is volt "divat" az eredeti forrásból történő beszerzés, aztán ez valahogy kimaradt. Gépteremben is csak Dune volt, azon felül Blood, Duke Nukem 3D meg hasonlók. Később került még elő a Starcraft, mint második RTS, de például az Age of Empiresről is évekkel később hallottam csak :D
Generals is jó volt, de én hiányoltam belőle a RA 2 átvezetőit.

(#83) Narxis válasza Shadowguard (#82) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, Duke Nukem, Doom, Sims 1 amit karácsonyra kaptam másolt CD-n, Commandos, Prehistorik még DOS-on, ezekre emlékszem így hirtelen mert sokat játszottam velük. Nekem is maradt ki, pl. szerintem Heroes of M&M-el nem találkoztam csak 3-astól kezdve, Settlers is későn került a tudtomra. Azok voltak a szép idők, semmi DLC meg még a kiegészítő is ritkaság volt de ha volt az manapság felérne egy teljesen új játékkal, pl. Red Alert 2 Yuri's Revenge.

Thanos was right.

(#84) reelc válasza Narxis (#81) üzenetére


reelc
veterán

"Tanya nagy ösztönző volt"
Na igen. :)

(#85) Narxis válasza reelc (#84) üzenetére


Narxis
nagyúr

Húhú :C

Más: megcsináltam az első 2 pályát a ruszkikkal. Szerintem rendben van, tényleg szép, space-el lehet váltogatni a régi és új grafikát. Szerintem azért is érdemes megvenni mert így nagyobb eséllyel fognak hozzá a Red Alert 2-höz is. Amúgy meg instant nosztalgia, játszottam volna tovább de sajnos egyéb teendőim vannak.

Thanos was right.

(#86) noxon


noxon
őstag

Sziasztok. valami nem stimmel nálam, a grafikája ugyanaz a régi pixeles valami. Nem az van ami a youtubon szerepel gameplay videókban. :Y

https://www.youtube.com/watch?v=Gygyz9i_610&t=50s

Erre gondolok, nálam nagyon nem így néz ki.

Bocsi, korábban írtátok.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#87) wolfman


wolfman
veterán

Van valakinek véletlen egy 100%-os vagy legalább egy 9. küldinél tartó redalert soviet mentett állása? Újra kellett pakoljam a windózt, aztán elveszett a profilom.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.