Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) YODA mester válasza vazzz (#2898) üzenetére


YODA mester
senior tag

A Sillicon vezérlővel semmi gond, de sata II-t rárakni totál fölösleges, mert az nem tudja kihasználni... Most a sata2-det sata1-ként használod...

(#2902) YODA mester


YODA mester
senior tag

Van itt olyan aki nem Újonc és sata2-höz használja azt szájbakurt nVidia vezérlőt..?

(#2903) x64 válasza nRu3 (#2896) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi a választ! Gondoltam, hogy ez lehet, de itt 9 érték van, vazzz 2888-as hozzászólásában (''HT 4x, 250x10, ramok 1:1 cpu-val 2,5-3-3-5 1T'') meg csak 5. (és általában a tuningos fórumokon meg csak 4-et írnak)

Ezek melyikekre vonatkoznak???

Thx!

(#2904) vazzz válasza YODA mester (#2902) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor szerintem nem jól tudod, mert én sata2-ként használom....
De ha ilyen piszkosul zavar az itteni újoncságom, akkor nem segítek, kínlódj magadban..
Szerintem attól, hogy valaki nem túl régen regisztrált ide, még nem biztos, hogy hülye...
Találkoztam itt már olyan őstaggal is, aki nem tudott dvd-t írni...
De gondolom, ez téged nem érdekel, mert túl nagy az arcod ahhoz, hogy ezt elismerd.
Nekem ez jött le a beszólásodból, ha nem így van, akkor sorry.

(#2905) YODA mester válasza vazzz (#2904) üzenetére


YODA mester
senior tag

Akkor rosszul jött le... és a Silicon nem tudja a névleges 3Gb/s-et... Mérd le...

(#2906) vazzz válasza YODA mester (#2905) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor bocs. Egyébként nem tudja a 3Gb/s-ot, mert az csak az elméleti maximum.
A sima sata 150mb/s, ennek 300mb/s-nak kéne lenni, ugyanakkor a hd tach szerint egy sata valódi sebessége 80mb/s körül van, a sata2 pedig 180mb/s.
Mással nem mértem. :U


[Szerkesztve]

(#2907) YODA mester válasza vazzz (#2906) üzenetére


YODA mester
senior tag

Ezért rágtam be egy kicsit, mert te meséls úgy nekem mintha láma lennék... De az nVidia a natív sata ami tudja névleges 3Gb/s-et... Ami persze messze nem annyi... És most én is ráraktam a sata2-ket silicon-ra és 25mb/s-el lassabb, mint az nVidia-án... Egyébként ha futó windowsnál bedugom nVidia-ába a a sata2-t, akkor no problémo, csak ha a windows indítása előtt is be van dugva nVidia-ába akkor van feketeség...

[Szerkesztve]

(#2908) vazzz válasza YODA mester (#2907) üzenetére


vazzz
őstag

Jó, akkor én is mindjárt kipróbálom.

(#2909) x64 válasza vazzz (#2899) üzenetére


x64
aktív tag

Hali!

Sorry az offért, de ha már szóba került, akkor pls írd le, hogy melyik érték melyik menüponthoz tartozik. Mert a belinket [link] képen 8 ''T''-s pont van (ha jól emlékszem, a BIOSomban is ennyi), viszont az általad írt számsorban (''2,5-3-3-5 1T'') meg csak 5 érték van. Szal bocs a lámaságért, de lécci írd le sorrendben, hogy mennyi a Tcl, Tras, Trcd, Trp, Trc, Trfc, Trwt, Twr és az 1T/2T Memory Timingod?

Thx :R

[Szerkesztve]

(#2910) vazzz válasza x64 (#2909) üzenetére


vazzz
őstag

A lényeg az első 4 és az utolsó.
Amit írtam, az sorban, fentről lefelé:
CAS# latency (Tcl) = 2,5
Min RAS# active time (Tras) = 5
RAS# to CAS# delay (Trcd) = 3
Row precharge Time (Trp) =3
és az utolsó:
1T/2T Memory Timing = 1T
ami közte van, ahhoz nem szoktam nyúlni, de ez van ott:
Row cicle time (Trc) = 22
Row refresh cyc time (Trfc) = 24
Read-to-Write time (Trwt) = 6
Write Recovery time (Twr) =3
Nálam így műxik 500-as ramokkal 2500mhz-en, 1:1-ben a procival, ami azt jelenti, hogy a
''Memclock index value (Mhz)'' 400-ra van állítva.
:R

(#2911) vazzz válasza vazzz (#2908) üzenetére


vazzz
őstag

Tegnap este kipróbáltam az nvidiában is, de semmi változás nem történt nálam. Normálisan fut a vindóz, gond nélkül, úgyhogy lusta voltam visszarakni, és most is azon van. Viszont most semilyen sata vezérlőt nem telepítettem, csak a silicon image maradt fent, de mivel biosban letiltottam, így most az sem játszik. Tehát mindenféle driver nélkül simán megy minden.
Úgyhogy sajna nem tudok ebben segíteni. :(

(#2912) x64 válasza vazzz (#2910) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi! :R

(#2913) Tsunami73


Tsunami73
tag

Tegnap összehoztam az új chipset hűtést,egy kis igazítást kell alkalmazni hogy felférjen.A felfogatás furatán kell egy kicsit reszelővel igazítani 2-3 milit ,és ahol bejelöltem a képen onnan egy tűreszelővel ki kellet szedni, mert a tápcsatija és a másik oldalt az a kis (kütyü) túl közel volt .Így 37-38C fokot mér az everest 4800-5000 a fordulatszám.Csak javasolni tudom,és nem magasabb a gyáritól. :D [link]

(#2914) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Hi!

Adott egy Asus A8N-SLI Deluxe lap...Egy 3000+-os winchester.Illetve most már 2*1Gb Gskill USU2-2GBH...A memo minden teszt alapján viszi a 250Mhz-et...Namost nálam is viszi ,illetve a régi 500-as ADATA-m is vitte de egyszerűen 9-szeres szorzó alatt csak...Ha elérem a 9-szeres szorzót szinkronban a 250-es ''FSB''-vel ezáltal a 2250MHZ-et akkor hibázik a prime...Most ez minek a hibája?

(#2915) GuMipOkE válasza R.Zoli (#2914) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Sztem a cpu nem bírja. A whinchester-magosak kevésbé tunningolhatók, és lehet hogy egy gyengébbre sikerültet fogtál ki, ami nem szereti a 25%-os túlhajtást.

(#2916) R.Zoli válasza GuMipOkE (#2915) üzenetére


R.Zoli
őstag

Akkor a memo vezérlője nem bírja igazán nem? Mert aszinkroban megy 250 fölé csak hát ott ugye a memo nem 250,hanem ennek a leosztott száma...

(#2917) GuMipOkE válasza R.Zoli (#2916) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

250 főlé megy 9x-es szorzóval?

(#2918) R.Zoli válasza GuMipOkE (#2917) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szóval:)

Szinkron 9*250 ami már biztos kidobja aprime hibával...
Aszinkronban 265-ig megy el de ilyenkor a memo sebesség le van osztva...
Ezt több rammal is eljátszotta már amik simán viszik az 500Mhz-et más lapban miután hivatalosan 500-as RAM-ok...Jah és full gagyi időzítések mellett nem megy a 250 szinkronban 9-szeres szorzótól...Viszont 8*250 szinkronban is megy...

(#2919) GuMipOkE válasza Tsunami73 (#2913) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Nem zajos úgy egy kicsit?

Nem hencegésből, de nálam most:
Venti 0 rpm (nincs rajta)
250Mhz-en az fsb
32C fok hőmérsékletű az everest szerint.

Igaz eléggé speckó a hűtése, de eléggé hatékony.
[link]

(#2920) GuMipOkE válasza R.Zoli (#2918) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a proci nem bírja.
Próbáld ki egy venice magossal, ha van rá lehetőséged. Azok jobban tuningolhatók.

(#2921) R.Zoli válasza GuMipOkE (#2920) üzenetére


R.Zoli
őstag

Megnyugtattál picit mert a régi 500-as ADATA-val sem ment stabilan az 500-as mem órajel és a mostani GSkill-el sem ,pedig más lapban ezt a memot 540-re simán húzták jobb időzítésekkel mint amint most nekem nem megy 500-on...

(#2922) Tsunami73 válasza GuMipOkE (#2919) üzenetére


Tsunami73
tag

Semmi hangja nincs! Nagyon szupi . A lapátok is nagyobbak az eredetitől .A tiéd egy kicsit komplikáltabb,de kétség kívül halkabb 0 rpm.Én is 250 fsb hajtom,közvetlenül radiátor mellett van a ház és így 37C. A házban /tsunami/van2db120 és 1db 80 as venti,ezeknek van egy kis hangjuk,de nem hallani a chipset ventit. Ennek az előnye,hogy elférnek a silencer hűtők és a hosszabb 1800 as kártyák felette.Csapágyazás: folyadékcsapágyas (hosszú élettartam)
:R

(#2923) Ultram3jor válasza GuMipOkE (#2917) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Sőt, 9-es szórzóval fel lehet (egyes procikat) huzni 290-es fsb-re, de akkor már nem fut le rajta a cpu-test, kifagy, stb. Amugy az én procim (Winchester magos) 266-os fsb-n fut, minden gond nélkül...Riszpekt a procimnak :R

Üdv, Dávid

(#2924) Ultram3jor válasza harry (#2878) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Köszke!!!

Üdv, Dávid

(#2925) YODA mester válasza vazzz (#2911) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kimondtad a varázsszót öccse... NEM KELL DRIVER AZ NVIDIA VEZÉRLŐHÖZ... Persze ezt nem írtad le. hanem magamtól jöttem rá... De ilyet még nem baztam, hogy sata vezérlőhöz nem kell driver, hogy winfost rakjál fel... Sőt DOS-ból is müxik... Minden nap okoz valami meglapit ez a deszka...

Émmeg minden telepítésnél eröltettem floppyról a drivert és ezért halt be mindig a winfos...

[Szerkesztve]

(#2926) richies válasza YODA mester (#2925) üzenetére


richies
senior tag

mik vannak.... :F

Rozsomak of Power

(#2927) vazzz válasza YODA mester (#2925) üzenetére


vazzz
őstag

Nalátod, csak megoldódott... ;)

(#2928) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy milyen memot ajánlotok a lapba? szerintetek milyet érdemes venni!? :F
ja és ha tudjátok indokoljátok már meg hogy miért.Amugy 3200+ Venice E6 procim van 10*250fsb

Előre is köszönöm a válaszotokat! :))

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2929) YODA mester válasza kavicssli (#2928) üzenetére


YODA mester
senior tag

Kingmax Hardcore ami olcsóbb, de én Vitestát ajánlok... Másrészt ez nem DFI ebbe minden megy faxán...

[Szerkesztve]

(#2930) nRu3 válasza YODA mester (#2929) üzenetére


nRu3
addikt

+amikor kivétel a vitesta csak 500-ig tudd menni pedig tudd menni más lapban 600-on is és csak 2T ben, igy ebben a lapban mindig vannak meglepik.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2931) YODA mester válasza nRu3 (#2930) üzenetére


YODA mester
senior tag

Meglepi az van, de mivel nincs így... Vitesta az mindenbe jó...

(#2932) nRu3 válasza YODA mester (#2931) üzenetére


nRu3
addikt

nálam kivétel a vitesta és corsér is :F pedig tudom az a-data mindenhol jó.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2933) USA


USA
csendes tag

Sziasztok, tudja valaki hogyan kell feldugni rá az atx(20 lábas) tápcsatit, milyen a kiosztása van?

USA

(#2934) Ultram3jor válasza USA (#2933) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Ha arra vagy kiváncsi hogy hány féle képpen lehet rádugni, akkor a válsz: 1 féleképppen. Ha arra vagy kiváncsi hogy melyik lyukból mi jön, akkor nézdd meg az alaplap útmutatóját, 2-25-oldal!!!

Üdv, Dávid

(#2935) Ultram3jor válasza YODA mester (#2931) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Vitesta szvsz faszán nyukszik benne!!!

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#2936) Eagl3


Eagl3
veterán

Ahoy! Sry ha már párszor ki lett tárgyalva a téma :) szeretném lecserélni a chipset hűtőt, mit tudnátok ajánlani? Esetleg egy passzív borda is elég rá? Jah és jólenne, ha nem kéne átalakítani a foglalatot, ez a reszelgetés nekem annyira nemjön be :B

(#2937) nRu3 válasza Eagl3 (#2936) üzenetére


nRu3
addikt

ez függ a vga-tol hogy menyi helyet ad,általában ha pasziv hűtést akkor zalamn ZM-NB47J

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2938) Tsunami73 válasza Eagl3 (#2936) üzenetére


Tsunami73
tag

Ne valami brutális beavatkotást képzelj el a reszeléssel ,Tűreszelővel kellett csak igazítani rajta.Nagyon egyszerű. Láttam képen pár megoldást,a zalman bordán kívül,de passzívan szerintem kevés lenne.
[link]
[link]
[link]
[link]
Ha elfér a videókártyátol a zalman akkor azt a legegyszerűbb egy ventivel megspékelni.
A vantec venti lehet hogy átalakítás nélkül felmegy rá,de nem méri a fordulatszámot,és a légszálítása kissebb. A tt ventinek az adata szerint a legjobb a légszálítása.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Remélem tudtam segíteni :Y


[Szerkesztve]

(#2939) Eagl3 válasza Tsunami73 (#2938) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, köszi szépen. 7800GT-m van, szal a hely sztem elég szűkös...

(#2940) YODA mester válasza Tsunami73 (#2938) üzenetére


YODA mester
senior tag

Melyik lehet a leghalkabb ezek közül..?

(#2941) Tsunami73 válasza YODA mester (#2940) üzenetére


Tsunami73
tag

Azt nem :( tudom,mert én csak az evercool VC-RF et próbáltam.4800-5000rpm között dolgozik ,de a gépböl nem hallani ki a ház és a videókari hűtőtöl .A gyári 8000-8800 rpm után kész megváltás. :D A vantec ,a swiftec ,és az evercool ugyanannyit forog ,a TT 5500-at körülbelül egyforma hangjuk lehet. :U

(#2942) Ultram3jor válasza Eagl3 (#2936) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

kb 100 hozzászólást visszanézel, és megtudod h mit érdemes rá venni ( nem akarok pattogni, de 100db az semmi...)

Üdv, Dávid

(#2943) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

(lehet hogy nekem szerencsém van, de nekem maximum 6250rpm-el pörög... Hogy is van ez? :F )

Üdv, Dávid

(#2944) richies


richies
senior tag

nekem 5400 et max :)

Rozsomak of Power

(#2945) Tsunami73 válasza Ultram3jor (#2943) üzenetére


Tsunami73
tag

Mikori a lapod? mert módosítottak az újabbakon ott elforgattak 45 fokot a hűtőn picit nagyobb és kissebb fordulatu ventit kapott mint az első példányok.Vagy akkor szokott még keveset forogni ha kezd megnyekkenni de csak ezek[link] :C

(#2946) Tsunami73


Tsunami73
tag

Ez az újabbik![link] ;)

(#2947) richies


richies
senior tag

nekem az újabb van ,de már morog :)

Rozsomak of Power

(#2948) vazzz válasza richies (#2947) üzenetére


vazzz
őstag

Hát nemtom, az én lapom is csak másfél hónapos, de ma szétszedtem a chipset hűtést, mert nem bírtam tovább az üvöltését.. :((( . pedig feleségem szerint semmi hangja sincs, csak engem zavar a berregése és magas frekvenciás sípolása. :O
Ugyebár Asusék oly okosan oldották meg ennek a kis ventinek a kiszerelését, hogy ki kelljen venni az alaplapot, leszedni az egész hűtést, majd hátulról szétcsavarozni, hogy aztán ki lehessen venni a házából a ventit.. :((( . A lényeg, hogy egy kis WD40-et akartam fújni a ventibe, de végül nem mertem, mert rájöttem, hogy a wd40 kontaktspray-ként is dominál, így nem akartam zárlatot.. :U Végül csak kifúvattam levegővel, és kicsit halkabb lett.
Ez nekem még kevés volt, visszaszereltem mindent a helyére, lehúztam a kis venti csatiját, és most passzívan megy 4 órája, döngetem neki a superpi-t, meg a prime-ot, proci 2630mhz-en, 38fok, chipset 36fok. ;] A házban 1 db 8cm-es SilentBlade venti van, ugyhogy nincs agyonszellőztetve. :D , viszont a chipsethűtőt újrapasztáztam ezüstporos pasztával, mert a régi már kiszáradt. :(
Ezt csak azért írtam, mert szerintem simán elmegy a chipset passzívan is, ha jó a paszta és chipset felé fúj egy 8cm-es venti. Jah, és 850-es fordulaton. :B
Tehát, ha berreg, kapcsold le :DDD
Na, ez jó hosszú lett :U

(#2949) Ultram3jor válasza Tsunami73 (#2945) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Karácsony elött egy héttel lett véve... Amugy néztem is, hogy nem ugy néz ki ami az asus.com-on van... (mármint a chipsethűtöre értem)

Üdv, Dávid

(#2950) Ultram3jor válasza Tsunami73 (#2946) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Jaja, ilyenem van, de már remélhetöleg nem sokáig, csere lex mert bug mint állat... :DDD

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.