Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Cikk ok,de szerintem hiba:
Bövitöfoglalatoknál csa 1 PCI-E x16-ot emlitetek amikor 2 van mert ugye SLI
A 8000-es venti az egy nagy hülyeság süvithet a kicsike tuti.Nem baj majd ha meglesz az Ati chipsetes alaplap majd beszámolok.

(#2) aronocs válasza ftc (#1) üzenetére


aronocs
tag

Az szerintem nem eliras. Csak az egyik csati tud 16x-os modban mukodni, mikozben a masik - fizikailag ugyanolyan - csati 1x-es. A valaszto kartyaval meg mind a ketto 8x-os sebessegen uzemel, az is boven eleg egy-egy videokartyanak.

De javitsatok ki, ha tevedek.

Udv

aronocs

Aut inveniam viam aut faciam.

(#3) Ace


Ace
tag

Fless tőled kérdezem a chipset-et megfelelő házhűtés mellett elvisz egy zalman nortbridge hűtő vagy ne is próbáljam leszedni az aktív hűtőt...?

(#4) fLeSs válasza ftc (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kiemelnéd a szövegrészt? Csakmert nemtom, hogy mire gondolsz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) fLeSs válasza Ace (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez VGA-függő, ha odafér a Zalmantól a VGA, akkor szvsz elbírja, de tuningnál a Chaintech-es hír után én már inkább az aktív hűtést javaslom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) KriszBoy válasza Ace (#3) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Én már rátettem amint megvettem a Zalmant NJ-47-et! Ki se próbáltam a ventit! Eddig semmi gáz, de tuningolni még nem próbáltam! A Chipset olyan 40en fokos általában! Elvileg ez még nem gáz, majd ha tuningolom kiderül!

(#7) ftc válasza fLeSs (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Lehet olvasni sem tok már?Pedig esküszöm nem láttam hogy 2x volt.Többet kéne aludnm ez a 4ora kevés ugy látszik.Szoval tárgytalan bocs.

(#8) Angie™ válasza fLeSs (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Remek LAP!!:) Kár hogy csak este tudom végigolvasni a cikket :) De már alig várom ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) Franklin


Franklin
addikt

Az első oldalon a kellékek felsorolásánál van egy elírás: ''Találtunk egy plusz nyákok is''. Gondolom az ''nyákot'' akarna lenni...

[Szerkesztve]

(#10) HERR Z válasza ftc (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

e-connectben listáján már van ATi chipses lap szal már akár meg is rendelheted:D

Ami elírás a tesztben az a legelején lévő táblázatban van ahol 1 db PCI-E 1x-et ír holott a két VGA foglalat között 2 van..

(#11) ftc válasza HERR Z (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Thx a tippet.Már 2 van irva

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

Remek lap, rengeteg szolgáltatás, de valóban az a fránya 8000-es chipsethűtő:Y
Ezzel lemondhatunk a csendes gép illúziójáról, hacsak vmi ügyes ember, v. gyártó ki nem talál erre is egy heatpipe-os megoldást. Mindenesetre most vízhűtéssel rendelkezők előnyben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) LordX


LordX
veterán

Hát igen, a chipsethűtő... Zalmanra sem lehet igazán kicserélni, mert a videokártyák fölényúlhatnak..

Másrészt meg miért kellett PCI buszra kötögetni az extra chipeket? RAID, GbE, FW chipek már mind vannak PCIe-re.. Nemhogy nagyobb lett volna a sávszéljük, még nem is osztoztak volna azon..

(#14) KriszBoy válasza LordX (#13) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Nekem egy Zalman van rajta a chipseten és elfér az X850-en is! Tehát ha csak a helymiatt nem cseréled akkor ezt felejtsd el! Erre ráfér, de a Giga-ra tuti nem!

Én már ráraktam és semmi baj egyenlőre! Majd lassan elkezdem húzni a gépet is és minden kiderül...!

(#15) fLeSs válasza KriszBoy (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nekünk úgy tűnt, hogy az X850 mellett a kék Zalman már nem fér rá. :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) ciao


ciao
senior tag

változnak-e a procit terhelő alkalmazások teljesítményei ha két video kártya van a gépben?

[Szerkesztve]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#17) fLeSs válasza ciao (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem változik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) KriszBoy válasza fLeSs (#15) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Ha gondolod küldök képet, de elfért! Nem sok hely maradt viszont! :))

(#19) KriszBoy válasza KriszBoy (#18) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Sőtt most nézve nincs több hely mint 1mm a borda és a 850est borító műanyag lap között!

(#20) gubi


gubi
csendes tag

Mikor lesz kapható az ULTRA?
Azon is ilyen hűtő lesz?
Hány dB-s?:)

(#21) LordX válasza KriszBoy (#19) üzenetére


LordX
veterán

Nah erről beszéltem.. Ha nem X850-eset akarsz beletenni, hanem mondjuk egy 6800-asat (ami köztudottan hoszabb), akkor integethetsz a Zalmannak..

(#22) voortex


voortex
tag

Tudtom, tudom nem olvastam végig a cikket NAGY feketepont, de eza alaplap aztis támogatja ha csak pl. egy x800xl es ati kártyát rakok bele, vagy feltétlen ragaszkodik az SLI hez?

[Szerkesztve]

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#23) MarKoo


MarKoo
őstag

Nagyon jó cikk lett, csak 25 percen át olvastam hogy a képek is lejöjjenek. ;]

fLeSs!
Nem két moncsim van, csak kölcsönkértem tesómtól amíg itt voltak a hűtők és azthiszem legközelebb is meg fogom lépni ezt, csak akkor sokkal jobban kihasználom majd. Mert amíg az egyik gépen mennek a tesztek a másikra írom az eredményeket meg konzultálok rudi-val. :P

(#24) fLeSs válasza voortex (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez komoly kérdés volt? ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) antikomcsi válasza fLeSs (#24) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Grat, jó lett a cikk!

(#26) joshua7 válasza voortex (#22) üzenetére


joshua7
veterán

Nem ragaszkodik hozzá. Egy db x800-as kártyával is elvánszorog majd. ;)

Semper Fi

(#27) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez az NB hűtési probléma nálam is fenn áll, GA-K8NXP-SLI. Nálam azért különösen bosszantó, mert csendmániás vagyok, reseratorral hűtök mindent. Talán az ordasi féle borda befér ide. :F
Vélemányem szerint nem lett túl jó helyre tervezve ezeken az NB, talán a ramokat kéne inkább ide lehúzni.
Az Asus újítása a két kártya távolhelyezését illetően okos dolog, viszint így előfordulhat, hogy egyik PCI-Ex1 sem használható. Pozitívum még az gigabyte.tal sezmben, hogy 3 PCI 1.1 van rajta, szemben a Gb 2-jével.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) nRu3


nRu3
addikt

Valahogy nem gyözött meg a teszt hogy hű de jó lap lenne, inkább elenkezöleg:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#29) HERR Z


HERR Z
veterán

nos igen, valahogy én is inkább a MSI megoldását nézegetném:D
Ráadásul árba se olyan horribilis mint a Giga..

(#30) Male


Male
nagyúr

Jó a teszt, csak egy apróság: ha már a hangminőség tesztnél bentvan a táblázatban egy SB Live (ami jó ötlet), akkor jó lett volna, ha a hangchipek prociterhelés részbe is bekerül. Ebből kiderült volna, hogy mennyit számít pontosan egy normális hangkártya (szerintem megéri azt a kb 4000 Ft-ot, de azértt jó lett volna alátámasztani/megcáfolni ezt).

(#31) Niquis válasza Male (#30) üzenetére


Niquis
aktív tag

Úgy láttam eddig minden Rightmark Audio tesztben, hogy ott volt a Live, szóval szerintem az egy, a programban szereplő referencia, és nem most született érték, mert amúgy logikus lenne, amit írsz. De majd fLeSs kijavít, ha nem így van.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#32) Club válasza fLeSs (#17) üzenetére


Club
őstag

Jól kivesézett cikk, gratula.
A lap jó, de ennyiért nagyon drága.

(#33) gergod


gergod
tag

Ha SLI-ben van 2 vga, akkor befér közéjük a PCI-E 1x-be még egy kártya?

(#34) Jim Tonic válasza gergod (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Karikon levő hűtéstől függ, de elvileg igen. SLI-ben csak az egyik PCI-Ex1 slot él.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) anulu


anulu
félisten

nagyon tetszik ez a lap! ez annak a fényében érdekes, hogy évekig nagyon nem szerettem az ASUS lapokat... (hosszú történet, szívtam, mint a torkos tehén, mindegy)

jelenleg a ''következő alaplapom'' címre 3 deszka pályázik: ez, a Gigabyte SLI-s lapja, illetve az MSI Neo4 Platinum (tetszene az alaplapi 24bites Creative hangchip :U). GB és MSI teszt várható vmikor a közeljövőben?

a 8000rpm sok! főleg úgy, hogy most teljesen kultúr hangja van a gépemnek. nemtudom, h mennyiben dobná meg a zajszintjét.

azt nem igazán értem, hogy GAME portot minek mellékelnek?! elég régóta csak USB-s vezérlőket lehet kapni, úgyhogy szerintem felesleges, a soros portok száműzésének viszont nagyon örülök, mint ahogy a hátlapi SATA panelnek is. ezekszerint normál SATA vinyóval is meg lehet csinálni a hot-swap-et?

45000 pénz sok, de ezért a felszereltségért reális.

u.i.: gratula fLeSs! ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) LordX válasza anulu (#35) üzenetére


LordX
veterán

1. Az nem GAME port, hanem MIDI port... Más kérdés, hogy GAME portnak hívják. És azt csak tudod, hogy a MIDI port mire való :)
2. Legalább nem a hátlapra van integrálva, hanem egy hátlapi panelre van rárakva. Ha nem kell, nem rakod rá.

(#37) anulu válasza LordX (#36) üzenetére


anulu
félisten

1. : :D
2. : nem értem, hogy miért nem csinálták meg hamarabb a hátlapi panelre száműzért. részemről kb 6-7éve nem használom a soros portot.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) Integra


Integra
titán

ha bele gondolok abba, hogy anno a VIA266-os csipszetes MSI deszkámat (az akkori legjobb) mennyiért vettem, akkor ez a brutto 45rugó, nem is olyan sok..... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) chop


chop
őstag

ez a lap bundraga, es hiaba van rajta kismillio egy szolgaltatas, az atlaguser ugyse hasznalja ki mindet. ink akkor GB k8nf-9

apropo: fless, lesznek s939-es lapokrol tesztek?
jo lenne:C

(#40) chop válasza Integra (#38) üzenetére


chop
őstag

najo, de gondolom te is figyelembe vetted, hogy azota kicsit jobban elterjedt a pc..:)

(#41) anulu válasza Integra (#38) üzenetére


anulu
félisten

a Gigabyte 7NNXP-m 48e pénz volt :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#42) anulu válasza chop (#39) üzenetére


anulu
félisten

jó példa, jó áron. átlag felhasználásra tökéletes a K8NF-9. PH! teszt kéne S939 PCI-E lapokról...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#43) fLeSs válasza chop (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy SLI-s lapot (és az árát) egy másik SLI-s laphoz hasonlíts, ne egy sima nF4 Ultráéhoz.
A P4EE-t sem a sima A64-hez hasonlítjuk (árban), hanem az A64 FX-hez.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) chop válasza fLeSs (#43) üzenetére


chop
őstag

amit irsz, az rendben van, en csak a sajat velemenyemet mondtam el, ha mondjuk egy 10essel olcsobb lenne, akkor nyilvan ez lenne a tuti biznisz

(#45) chop válasza fLeSs (#43) üzenetére


chop
őstag

2x ment..

[Szerkesztve]

(#46) anulu válasza chop (#44) üzenetére


anulu
félisten

''ha mondjuk egy 10essel olcsobb lenne, akkor nyilvan ez lenne a tuti biznisz''

lehetne, csak akkor nem lenne ennyi cucc rajta. szvsz tök reális ár ezért a lapért, mégha sok is...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) Integra válasza anulu (#41) üzenetére


Integra
titán

egy vicc az egész, pár hónap múlva már féláron lehet majd ezt is kapni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#48) chop válasza anulu (#46) üzenetére


chop
őstag

igen, ez nem is kerdes, az vszt mar inkabb, hogy kinek kell ennyi szolgaltatas..?

(#49) anulu válasza Integra (#47) üzenetére


anulu
félisten

ezt azért nem merném ilyen biztosan állítani. elég szűk rétegnek készül ahhoz, hogy magasan legyen tartva az ára. 7NNXP is csak mostanság ment 40k alá. pedig az még S462-es lap, de az extrák miatt ennyi volt az ára :U:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#50) chop válasza fLeSs (#43) üzenetére


chop
őstag

fless: a masik kerdesre nem valaszoltal:)
lesz vmikor pci-e 939-es teszt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.